IM8EZ0NDFN STUKKEN, PLAATSELIJK NIEUWS VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. VERK00PIK8EN. UITSLAG VERKOGPINGEN. vraag gesteldOf het wenscbelQk was on der de huidige omstandigheden de duurte toeslagen van het Gemeente Personeel te handhaven. In het algemeen vonden wij dat het beter was deze te laten vervallen, en dan de loo- nen zoodanig te verhoogen, alsdat we meen den dat de menschen toekwamen. Zoo-at B. en W. voorstellen, om met in- gang van 1 Juli 1.1. de tractementen van verschillende Gemeenteambtenaren aldus vast te stellen: H. Heij als weger aan de Falr- bank 1 te brengen van f 400 op f 500 Van de Gemeentewerkman G. v. d Laantebren- gen op f 15 per week. Van de wed. Schol als schoonmaker der O. L. School weikef 180 had plus emolumenten, op f 260 met inbe grip der emolumenten, welke verkregen wer den voor aanmaken der kachels enz. Van Jacoba van Broeke als schoonmaakster van het Raadhuis van f 55 op 100 wat ze ook dit jaar heeft gehad Als schoonmaakster der Bewaarschool van f 60 op f 80 Van D. v. d. Broek Gemeentebode van f 150 op f 200. Van Mej. N. Vis, Verloskundige van f 150 op f 200. En aangezien het voor sommige Gemeen teambtenaren bezwarend Is om de bijetrave der Pensioenbelasting te betalen stellen B. en W. in hetzelfde verband de pensioenbij dragen voor rekening der Gemeente te nemen. Hierbij is niet inbegrepen het Personeel der Bewaarschool, omdat de Juffrouw nog maar zoo kort hier is, waarom B. en W. het beter vonden, deze Salarissen bij de behan deling der Begrooting onder de oogeniezien. De Veldwachter en Nachtwaker hebben kort geleden nog verhooging van salaris gehad Goedgekeurd. 5. Bf aclamatie werd als eenige sollici tante als 4e helpster aan de Bewaarschool benoemd Maria Ruitenberg. 6. Uitloting Obligatleleening 1895. Door dhr. Slis als jongste lid werd ge trokken No. 21. Van de leening 1908 No. 10. Overeenkomstig het leeningsplan zal de Uitloting gepubliceerd worden in de courant. 7. Schoolgeldkohier 3e kwartaal vastge steld. 8. Rondvraag. Dhr. Si's vroeg of naar aanleiding van het geen uit de Notulen vernomen werd aan gaande het wellicht te komen verbod van het berijden van het voetpad langs de hul zen buiten de Molen, of het dan niet mogelijk Is om dan langs de weg zelve een pad te ma ken voor motorrijders. Spreker gaf toe dat de klacht niet ongegrond was, welke door de bewoners werd geuit, en door dhr. fiideon aangevuld, maar de dijk zelve is gewoon weg niet te berfjden. De Voorz. zeide dit te zullen overwegen. Dhr. Joppe vroeg of het niet beter was dat de geheele weg nagekeken weid, de toestand is gewoonweg onhoudbaar. Voorz. Het plan bestaat om dezen herfst er nog keislag op te brengen, ophetoogen- blik weet Ik er niets anders aan te doen, want thans op 't moment groote kosten te maken, geloof ik niet dat erg wenscheljjk is. Het plan is om zulks tusschen den oogst en bietentijd te doen. Dhr. Timmerman en andereu waren van meening dat het zoo spoeuig mogelijk moest, want juist in den oogsttijd, openbaart de groote behoefte daaraan, daar het onmoge lijk is aldus dhr. G. Joppe om ongeschon den (zoo niet geheel gehavend) een voer koren van het land naar zijn plaats van be stemming over den Oudelandschen dijk te vervoeren. De Voorz. zeide al het mogelijke in het werk te stellen, om daar reeds de volgende week de keislag te kunnen krijgen, zoodat deze dan nog voor den oogsttijd in orde zou kunnen zijn. Dhr. Gideon vroeg nog het preadvies van B. en W. dat in de vorige vergadering was toegezegd, op het adres der bewoners in den Oudelandschen dijk, aangaande het rijden langs de huizen met motorrijtuigen De Voorz. zei dit thans nog niet te kun nen geven. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de Voorz. de openbare vergadering. VERSLAG van het vei handelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Tonge, op Maandag 28 Juli jl. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de EdelAchtb. heer J. O verdorp. Nadat de vergadering is geopend met ge bed, worden de notulen der vorige vergade ring gelezen, goedgekeurd en geteekend. Is gelezen het ingekomen stuk van de Maatschappij tot Bouw- en Exploitatie vaa Gem. bedrijven te Utrecht dd. Juli, ten ge leide van een financiëel overzicht van de gasfabriek Oost-Flakkee te Oude Tonge over de maanden Januari tot en met April 1919. Besloten wordt dit bij de leden te doen circuleeren Worden In behandeling genomen de reke ningen van het Algemeen Armbestuur en de Distributierekening over 1919, welke door een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Vreesweken Voordijk, is nagezien. De commissie rapporteert bij monde van den heer Vreeswijk, dat deze in orde zijn bevonden. Waarna de rekeningen met algemeene stemmen worden goedgekeurd. Wordt door B en W. aangeboden de ge meenterekening over 1918. Op voorstel van den Voorzitter wordt deze gesteld in handen van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Prince en Verolme. Daarna gaat de vergadering, in verband met de verdere behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1919, in geheime zitting over. Na heropening, wordt met algemeene stemmen het vermenlgvuldlgcijfer vastgesteld op 1,1. Bij de rondvraag, vraagt de heer Prince of er niets kan worden gedaan tegen het woeste rijden met motorrijwielen en auto mobielen. De Voorzitter zegt dat hiervoor bezwaar lijk een Verordeniug kan worden gemaakt, doch belooft de politie hierover te zuilen spreken en met de wenken van den heer Prince rekening te zullen houden. Hierna wordt de vergadering gesloten, Oa cojjio van ingezonden Stukken, die niet ge plaatst afin, wordt niet teruggegeven. Bulten verentwoordelfkhetd *aa Redactie sa Uitgevers. Mijnheer de Redacteur I Vergun mij s.v.p. een plaatsje In Uw blad bij voorbaat mijn dank. Op mijn herhaald verzoek om aanvulllngs- broodkaarten te mogen ontvangen aangezien de 'ijd van grassn^den en hooien daar was en nog steeds niet geëindigd is, werd tel kens door den Dir. Verweij afwijzend beschikt. Hierna richtte Ik mijn verzoek tot den Regeeringscommissaris om tegemoetkoming in deze vanwaar inlichtingen werden ge vraagd bij des Dir. en deze stoutmoedig verklaarde dat ik géén landarbeid meer ver richt. Dus luidde het antwoord dat dienaan gaande geen maatregelen kunnen getroffen worden. Vandaar de vraag tot den Dir. Ver weij welk werk ik dan verricht? En daar Z.Ex. Min. van L. N. cn H ten vo'ïe heeft doen weten dat aan hooiers en dergelijke aanvullingkaarten mogen worden verstrekt waarom dan niet aan mijn persoon of meent den heer Verweij dat ik dat niet behoeft te doen omdat hg mg geen bijkaarten geeft. De groote vraag is deze waarom hebben ze zulks op andere plaatsen wel en In Oude Tonge niet en waarom juist andere perso nen die geen landarbeid verrichten wel en mijn persoon niet de naam wensch ik te verzwijgen om reden deze ze ook zakelijk noodig heeft en ik in deze niemand zulks misgun. Maar waarom onderscheid op dat gebied ik noem zulks niet recht. Aangezien den ernst der tijden vooral voor den werk man met flink gezin, of meent den heer Verwed dat het zijn plicht en eer is te druk ken wat onder den druk der tijden lijdende is. U Mijnheer de Redacteur nogmaals harte lijk dankend voor de plaatsing, heb ik de eer te zijn U Dw. Dn. B. BOTH Cz., Oude Tonge. SOMMELSDIJK. Het zoontje van I. B., had het ongeluk over een klomp te valjen en zijn arm te breken. 'v- Het kind van A. v. d. Doel viel met zijn arm in kokend water, waardoor genees kundige hulp noodzakelp was. De lieve straatjeugd. Maandagavond liet de dochter van den melkslijter v. d. H., uit Middelharnis, haar melkwagen waarop een paar bussen gevuld met melk stonden, een oogenbLk onbeheerd staan, om haar klanten te bedienen. Een der spelende gasten aldaar, een weinig nieuwsgierig, trok een der bussen naar zich toe, met het-gevolg dat deze kwam te kantelen, en het kostbare vocht in de goot terecht kwam. Voorwaar een leelijke schadepost. Heden Dinsdagmorgen hield de afdee- llng Sommelsdijk van de Algemeene Schip- persbond in het H.tel Spee een algemeene vergadering om de toestand van het heden der schippers te bespreken De zaal was vol met schippers en belang stellenden. De Voorz. den Heer vanijzerloo riep de aanwezigen een welkom toe en zeite het doel der vergadering uiteen. Hg zegt o. m :Wg willen niet hooge vrach ten, maar het bestaande loon om de burgers van Nederland tot vriend te houden. De Schippers zijn dom geweest doch thans niet meer. Zij zijn meer ontwikkeld gewor den, hebben zich aaneengesloten en staan thans in bond om hunne belangen te be pleiten. De Schipper werd veronachtzaamd, maar ook daaraan had de schipper zelf schuld, gedwongen door oneerlijke concurenlie. Was dit voor den oorlog zoo, ten tijde yan den oorlog werd dit iets anders. De Alg. Schlppersbond toen opgericht heeft daar toe bijgedragen. Immers die boni erkend de overheid en wenscht langs vriend- schappelijken weg den bloei van het schip persbedrijf te bevorderen, langs billeken weg. Daartoe neef t die bond toen de distributie van scheepsrulmte toegepast. Dat was een goede zaak. Ieder op zqn beurt wat. Niet alten evenwel konden daarmee meê gaan, doch 't waren er maar enkelen die er tegen waren en 't gros heeft een beurtregeiing in 't leven geroepen. En nu heeft de regeering gedacht volgens spreker, dat de beurtregeli- g de regeering zou dwingen en daarom dacht de overheid, wij zullen den schippers dwingen, en sloot met hen een accoord doch heeft die niet gehouden. Wij hadden dit zwart op wit moe ten hebben, en dat is de fout, waar we nu mee zitten. Wij hadden vaste tarieven, doch nu komt de Rijksregeling van 7 Juli ons die ontnemen. De handel heeft de regeering geforceerd om ons die regeling op te dringen. Er was nl. door de Regeeriug een Commissie gevormd, van mannen uit den Handel en uit dito Schip pers die de Regeering in deze zaak zou voor lichten doch de schippers in die Commissie lieten zich overbluffen door de vertegen woordigers van den handel. Daardoor moest de beurtregeling verdwijnen. Met deze nieuwe regeling wenschen de schippers echter niet mede te gaan. Hoewel de Bond volhield, wij moeten vaste tarieven en beurtregeiing, kwam plots 7 Juli de nieuwe regeling publiek, waarbij de tarieven vervielen en daarvoor In de plaats kwam minimumtarief en vrqe be vrachting. Dat minimumtarief is thans te laag, het is 40 minder en dus gelijk als vóór de oorlog en dat kan niet met deze dure toe stand. Niemand kan voor die prijs werken. Daar is nu de strijd over. Het hoofdbestuur heeft de schippers nu geadviseerd om niet met die regding mee te gaan. Wij wenschen een vast tarief ten goede voor de gemeenschap van Nederland. De handel durft niet met ons In relatie te komen. Zij durft niet want zQ weet dat zij ailes wil hebben ten koste van deschippers. Maar 't gevolg is dat de schippers reeds 3 weken stil liggen en er nood komt, ge lukkig de gegoeden helpen de minderge- goeden, en ook de burgerij help mee. 't Is een bhjk dat wij de burger^ aan onze zij hebben. 3 Weken liggen we stil, doch 't is nu overwinnen of sterven. Hfl heeft verschil lende telegrammen ontvangen, o.a. van Klas- slnaveen en Zwolle, die aanraden om vol te houden. Ook wij wenschen niet toe te geven, doch de houding der schippers te Amsterdam wordt door allen gelaakt Dat de Regeering hun schip In beslag neemt Is volgens de wet goed eu geoor loofd. Wij mogen er tegen protesteeren, maar ons schip geven is plicht, schade aan het schip wordt vergoed. Maar zooals in Amste dam is geschied is ongeoorloofd. De wet mag niet genegeerd anders worden wij de dupe. WD wenschen beurtbevrachting en vaste t tieven tot heil der burgerij We hopen echter dat de strijd niet lang zal duren. Daarom burgers van Nederland help ons in die strijd, opdat we tot heil van Nederland zullen overwinnen. Ik heb gezegd. Dhr. Mastenbroek, comm. van dcnAigem Schippersbond, verkrijgt nu het woord en zegt dat hij als organisaiiemrnsch met zijn motor door heel Zeeland vaart, cm de schip pers aan te sporen vol te houden. Hg licht het .mgnen" op de beurs toe en keurt dit ten sterkste af, want bet breekt de bond af, en maakt ruzie tusschen schipper en schipper. Dhr. IJzerloo geeft voorts een schetsje van de verdiensten die een schipper maakte van Venlo naar Middelharnis en rekende uit dat het een hongerloon was en toch schreeuwde men over de duurte van den schipper. Wg wecschen geen revolutie, zegt spreker, doch wee hen die on3 tot revolutie dwin gen, doch den handel dringt ons in die richting, en als de regeeting ons niet helpt zal deze vermoedeigk in aantocht zgn. Schipper Essebaggers uit Middelharnis schetste de toestand der schippers van vroe ger en thans en komt tot de conclusieSluit u allen aan, opdat we krachtig als één man tegenover de toestand staan Niemand verlangde meer het woord en daar ook door de Burgers en Handelsmannen aanwezig het woord niet werd verlangd con stateerde de Voorzitter dat de Burgerg en Handel het met hem eens was, doch dit spreekt de Burgemeester vanSommelsdgken Middelharnis tegen, die zegt, dat hg niet atRs kan or.derschrgven wat spreker gezegd heeft en zegt: Alhoewel niet geheel onbekend met het schippersbedrijf, gnat hij toch niet met alles mee. Hg kan voorstellen dat de schippers zullen vasthouden aan de oude toestanden, doch het komt hem voor, dat iedereen die de laatste jaien met de beurtbevrachters relatlën heeft gehad, daar wel anders over zuilen denken. Hq heeft als Voorzitter van de brandstof- fencomroissie, daarvan de droeve ondervin ding opgedaan, en 't is niet om't even welke schipper de lading heeft. De schipper zal toch ook de vrijheid wil len hebben waar hg dokken of verven wil? en daarom acht hg ook de vrgheid van den schipper beter als de gebondenheid met de vrachten. De Voorzitter komt hier tegen or, en zegt: dat schippers, die niet handelen zooals dat moet, dat die moeten worden afgezet en uit den Bond geworpen. De schipper moet zgn plicht kennen en als wg de macht krqgen, die ons toekomt, zou hg wenschen dat de schipper ook be antwoord aan de eischen die door de ge meenschap wordt gesteld. Sch. Verre uit Rotterdam geeft een staaltje van het laden van turf uit de Veenen ea komt tot de conclusie dat niet altgd deschip- per de oorzaak is van de slechte ladingen. Sch. Schouten onderschrgft dit ook. Burgemeester stelt er prgs op dat hg niet gezegd heeft dat de schipper er van steelden, maar dat hg gezegd heeft dat bij schippers die gewoon waren turf te varen dit beter deden als schippers die dit niet gewoon wa ren, en dat in verband bracht met beurtbe- vrachting. Sch. Boog van Die als turfschipper nog- eens uiteenzet hoe het met die turfvaart gaat, kwam tof de slotsom dat niet de schippers maar de onervaren tusschenperso- nen die door de distributie waren aangesteld de oorzaak waren dat het verschillende turf- ladingen niet waren zooals ze moeten zijn. Het was zoo zachtjes aan 12 uur gewor den en daar er niemand meer was die iets in het midden had te brengen sloot de voor zitter met dank voor de groote opkomst en belangstelling deze vergadering die in zeer nette orde verliep. MIDDELHARNIS. Aanstaande Vrgdagmid- dag om 2 uur zal er eene openbare verga dering van den gemeenteraad worden ge houden. Terwgi de matroos M, van Delft aan boord zijner sloep bezig was de staffok op te halen viel een blok naar beneden en kwam op zgn hoofd terecht, waardoor hij een bloedende hoofdwond bekwam. Toen H. L. Zaterdagavond langs de haven fietste, had hg het ongeluk doordat zgn fietsketting brak, daarin terecht te ko men. Door G. W. die met een boot ia de nabgheid was, werd hg uit zijn netelige po sitie verlost. Opgefrist en met een nat pak kon hg huiswaarts keeren, Naar aanleiding van de benoeming van den heer P. C. Clegndert, arts te Middel harnis, tot geneesheer-directeur van het Van. Iterson-ziekenhuis te Gouda,heeft de afd.Gou- da en omstreken van de Maatschappg tot bevordering der Geneeskunst een motie aan genomen, waarin tegen deze benoeming ge protesteerd wordt, op grond, dat naar het oordeel van de afdeeiing de heer Clegndert niet voldoet aan de in de oproeping gestelde eischen. Gezegd wordt verder, dat de tegenwoor dige chirurg, dr. Montague, aan alle eisehen voldaet, hetgeen B. en W. niet weerhouden heeft een oproeping te doen plaatsen voor de betrekking van chirurg aan het Van Iter son-ziekenhuis, aisof aan dr. Montagne ais zoodanig ontslag verleend was. De afd. spreekt tenslotte haar verontwaar diging uit over de houding, door het gemeen tebestuur van Gouda bg de uitvoering van de reorganisatie van het Van Iterson-zieken huis tegenover de thans in functie zqnde ge- neesheeren aangenomen en ontzegt individu eel haar steun aan deze ziekenlnrichtlng. N. R. Gt. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De reke ning van de Inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1918 ligt van 25 Juli tot en met 8 Augustus voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage en is tegen beta ling der kosten verkr|gbaar. De broodkaarten zullen hier worden uitgereikt Woensdag 30 Juli 1919. wgk A van 2-4 en Wijk B van 5'/} 6'/, uur (oude t?ö) DEN BOMMEL, Een openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Donderdag 31 Juli a s. om 10 uur v.m. OOLTGENSPLAAT*. Bigkens het verslag over het (eerste) boekjaar, looper.de van 15 September 1918 tot 30 hiel 1919, van de N. V. Zaadha del en Zaadteetd vfh. A. Hobbel, alhier, heeft de netto-winst bedragen f26 467, waarvan f 10 316 voor sftchrljving wordt be stemd en f 1085 voor reserveering. Uitge keerd wordt 11 pet. op de aandeeien en f54 per winstbewqs Na uitbetaling van tantiè mes resteert een onverdeeld saldo van f155. Het geplaatste Kapitaal bedraagt f 106,000. Zaden s'aan vei.i f 24,873 op de balans, ter- v*gi kas en kassiere met f24,493,debiteuren met f 7792 en crediteuren met f 61,070 pe tal Beerer. Omtrent de vooruitzichten deelt de direc tie o.a, mede, dat plannen in voorbereiding zgn tot uitbreiding van afzetgebied en te verhandelen artikelen. OUDE TONGE Vrijdag liep de wagen van den Heer H. S. doordat de burrie brak, van den dijk in de sloot. Persoonigke ongeluk ken kwamen niet voor, doch aan den wagen was veel materiale schade. Door den Heer P, Kievit alhier is ver gunning gevraagd tot het oprichten ingevol ge de Hinderwet van een reparatie inrichting van rgwielen en motorrijtuigen aan de School straat. Bezwaren hiertegen kunnen ter Sec retarie worden ingediend op 6 Augustus a s. v.m. 11 uur. Burgemeester en Wethouders wenschen ten laste der gemeente een geldleening aan te gaan groot f 4000 te beginnen in 1920 met een jaarigksche aflossing van f 1000. Inschrgvingsblijetten moeten ter Secretarie worden Ingeleverd voor 31 Juli a s. Deze week is op bon 84 3l/i ons sui ker verkrggbaar. NIEUWE TONGE. Bg het grassngden ver wonde S, zich zoodanig dat hij zijn werk zaamheden niet kon voortzetten. Naar ons wordt medegedeeld zal door de WelEd. Heer G. Th. Rotman, hoofd der Openbare School alhier, aan de kinderen der hoogste klassen, indien zij een boekje aan schaffen, gratis les worden gegeven na schooluren in de Fransche Taal. De gemeente-rekening van inkomsten en uitgaven over 1918, ligt gedurende 14 da gen vanaf 29 Juli t/m 11 Augustus e k.voor een ieder ten gemeentehuize ter Inzage en is tegen betaling der kosten algemeen ver krggbaar gesteld. Op bon no 248 is bq H.H. winkeliers ver krijgbaar gesteld 3l/i ons suiker. De tweede zitting van den Militieraad voor de lichtingen 1919 en 1920 zal worden gehouden te Dirksland op Zaterdag den 9en Augustus e.k. des v.m. 9'/j uur. Onder de kinderen alhier, komen ge vallen van Roodvonk voor. 't Is te hopen, dat het niet van kwaadaardig karakter wordt. OUDDORP. In de laatste jaren is er veel van de Ouddorpsche boschjes ter weers*g- den van het Hooge Pad In bouwland veran derden het gevaar bestond dat al het hout daar verdwgnen zou. Voor een groot stuk is dat gevaar afgewend. Iemand zal, om gezond heidsredenen, te midden van het opgaande hout eeu villatje laten zetten, en blijft er al- zoo een stuk van ons natuurschoon behou den De hond van P. B. beet het zoontje van zgn baas zoo in het voorhoofd, dat de dok ter er aan te pas moest komen. De hond is op staanden voet doodgeschoten. Kort en snel recht alzoo. Een gedeelte van de cichorei-drogerg de Vooruitgang, zal verbouwd worden tot een branderq en pakkerg. Al weder een nieuwe industrie en een bron van inkomsten voor Ouddorp. Een dochtertje van J. N. werd Zaterdag door een wielrgder aangereden en aan haar schortje een eindje over den weg meege sleept, waardoor zij zulke wonden aan het voorhoofd opliep dat de dokter die heeft ver bonden en dicht genaaid. Heeft de wielrijder soms wat te onbesuisd gereden Deze week wordt er eiken avond van 6 tot 8 uren zitting gehouden op het gemeente huls ter aflevering van verschillende soorten kousen tegen distributie prfis. De voorraad is niet groot, du tijdige aanmelding aan te raden. Men wil hier een vereeniging van land arbeiders en bouwknechts oprichten. Wat voor soort is niet bekend. De oproep er toe gaat van een ongenoemd voorloopig bestuur uit. Twee aankomende jongens zqn Zater dag namiddag met elkander aan het vechten geweest. De een heeft den ander daarbg zoo met een klomp op het hoofd geslagen, dat deze tot laat in den avond bewusteloos is geweest. BR1ELLE. In de week van 20 tot en met 26 Juli a s. is alhier bq verschillende winke liers verkrijgbaar gesteld op bon no. 2 31/» K.G. suiker, op bon no. 11 van de kinder- kaart idem. Voor de Verpleegden in het Geuzen- gesticht Wilhelmus van Nassauwen alhier werd aan giften ontvangen f 98,29. Van belanghebbenden is op verzoek bg Kon. besluit van 22 dezer ingetrokken 't Kon. besluit van 25 Juni, voor zoover 't be treft de benoeming van Mr. N. C. Mulder tot Griffier bij 't Kantongerecht te Hoorn, zoodat genoemd heer in Brielle woonachtig bigft. De heer Bellaart hoofdoprichter bij de bouw van de Rgks H. B. S. te Oud-Beier land is in geigke betrekking benoemd bij den bouw van een nieuwe H. B. S. welke zal worden gebouwd even buiten den Briel In de Plantage, ZUIDLAND. Onze dorpsgenoot J. Schrij ver werd aangesteld als Employe in de goe derenloods bg de R. T. M terwg/F. Kraaq'en- dgk benoemd werd tot Lqnwerker-Conduc teur bg dezeifde Mg. SPIJKENISSE. Maandagmiddag viel de ar beider M. van Rg op een pen van een roei boot, en bezeerde zich ernstig aan den rug. De dokter constateerde dat tengevolge van dien val de nieren waren aangedaan, waar. om hem de volstrekste rust werd voorge schreven. Per omroeper werd heden bekend ge maakt, dat personen, welke gtiever, en klach ten willen uiten tegen de R T. M. daartoe in de gelegenheid werden gesteld tersecre- retarie op a.s Woensdag. STE! LENDAM. Aan de peilergen werd ruim 10,000 K.G. garnalen geleverd a 25 c., en naar het buitenland waar de prqzen zeer laag waren, werden 100 manden verkocht. OUDDORP. De vorige week zgn in de stallen 12 zalmen gevangen. Het ongunstige weder heeft het zeevisschen en garnalen- visgchen verhinderd. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF SCo.'a Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 25 Juli in Neder land uitgesproken 19 faillissementen tegen 24 faillissementen In dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 25 Juli 1919 580 faillissementen tegenover 535 over het zelfde tgdperk van het vorige jaar. Woensdag 30 Juli 1919, voorm. 10 uur (zomertgd) in het hotel „Moelker" te Oolt- gensplaat Veiling; en Woensdag 6 Augustus 1919 voorm. 10 uur (zomertgd) In het hotel „Hobbel'* i\ Jaar af slag vanEene Bouwmanswonirg mei bouw en weiland, boomgaard, tuin en water in den Galathee te Oolfgensplaat, 52 H.A. 35 A. 73 c.A. en diverse perseden bouwland In den Weipolder en den Orooten blok al daar, ten .verzoeke van den den Hoogwelgeb. Heer Jhr. Mr. R. Schuur, beque Boege c. 8. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 30 Juli 1919 voorm. 10 uur (zomerdienst) in het hotel „MoeSfeer" te Oolt- gensplaat, velling en Woensdag 6 Augs. 1919, voorm. 10 uur (zomertöd) in het hotel „Hobbel" te Oolf gensplaat, afslag van Eene bouwmanswoning met landeigen in den polder Galathee te Oolfgensplaat groot 52 H.A., 35 A 73 c.A., alsmede diverse per- ceelen bouwland in den Weipolder en den Grooten blok aldaar, ten verzoeke van den Hoogwelgeb. Heer Jhr. Mr. R. Schuurbeque Boeqe c. s. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 30 Juli 1919 des avouds 7 uur (zomertöd) in het Hotel „de Oranjeboom" te Nieuwe Tonge: Haver, Tarwe en Aardappelen in den Bat- tenoordschen polder te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den heer T H Holleman al daar en tarwe in den polder Klinkerland aldaar ten verzoeke van de heeren D J en J A Breesnee te Nieuwe Tonge Notaris VAN BUUREN Op Donderdag 31 Juli 1919, 's avonds 6J/i uur (zomertgd) te Dirksland, aan den Gel- derschen dqk van Meubilaire goederen, ten verzoeke van Mej. de Wed J. Kats. Notaris VAN DER SLUYS Verhuring bij inschrgving naar de bene ficie in het land voor tien jaren vanaf bloot- schoof 1919 tot en met blootschoof 1929, van vier perceelen bouw- en welland in den Sulspolder te Oude Tonge, groot 13 H. A. 71 A. 60 c.A. of 29 Gem. 260 R. V. M. in 15 perceelen, tegen een vastgestelden huur- prqs, ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. P. W. van Vugt te Oude Tonge. Onderteekende en gesloten inschrgvings blijetten te bezorgen vóór of op 2 Augs. 1919 bg Notaris J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Op Dinsdag 5 Augustus 1919, 's nam. 3 uur (zomertgd) te Oude Tonge, in het loge ment Geluk, van Tarwe, Haver en Aardap pelen in den Suispolder en in polders Oude land, Molenpolder en Noordland, ten ver zoeke van de Heeren P. v. Kempen A.Wz. en J. v. Kempen A.Wz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 6 Augustus 1919 's v.m. 10 uur (Zomertgd) te Mdissant, op den Halsstee van 11 Paarden, 22 stuks Rundvee, Wagens, Landbouwgereedschappen, enz. ten verzoeke van den Heer W. Bugs. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrqdag 15 Augustus 1919, 's avonds 6 uur (Zomertgd) te Dirksland, ten hetberge van H. v. d. Doel, veiling, en Op Vrgdag 22 Augustus 1919 's avonds 7 uur (Zomertgd) te Dirksland ter herberge van C. de Bruin, afslag van een woon- en winkelhuis (dadeigk te aanvaarden) met ar beiderswoning en groot erf te Dirksland, aan de Voorstraat en van een winkelhuis en 4 arbeiderswoningen, te Dirksland, aan de Zomerstraat, ten verzoeke van de Erven van Mej. A. v. d. Schenk. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrgdag 15 Augustus 1919, 's avonds 7 uur (zomertgd) te Dirksland, aan de Voor straat, voor het huis, bewoond geweest door Mej. A. v. d. Schenk van Meubilaire goederen. Notaris VAN DER SLUYS. Zg, die in de maand Augustus, aardappe len of bruine boonen publiek wenschen te doen verkoopen, worden beleefd verzocht hiervan opgave te doen, ten kantore van Notaris AKKERMAN. NIEUWE TONGE. Uitslag van de gehou den afslag van de j.l. week ingezette ver- kooplng van 3 arbeiderswoningen te Balte- noord (gem. Nieuwe Tonge) ten verzoeke van Mej. de Wed. D. Gebugs ten overstaan van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. Koop I ingezet door A. Holleman op f400 Aangeloopen. Koop II Ingezet door A. A. Dekker op f 360 Aangeloopen. Koop III Ingezet door A. Holleman op f 360 Aangeloopen In combinatie afgemgnd door A. D. Hol- leman op f 1230.

Maas- en Scheldebode | 1919 | | pagina 2