Zaterdag 8 Maart 1949. No. 2171 BINNENLAND. OFFICIEEL BEDEELTE. BUITENLAND INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS mw IN HOC'SIGNO WSES INVORDERING 'S RIJKS DIRECTE BELASTINGEN. De Burgemeester van Sommelsdljk inaakt bekend, dat het kohier en het suppletoir kohier der Grondbelating over het dienst jaar 1919, invorderbaar zijn verklaard en aan den Ontvanger ter invordering ter hand ge steld. Ieder daarop voorkomende belastingschul dige is verplicht zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Sommelsdijk, 5 Maart 1919. De Burgemeester, BOUMAN. Openbare kennisgeving. AANBESTEDING GRINTLEVERANTIE EN GR1NTVERVOER. BURQEMEESTFR en WETHOUDERS van de -gemeente Sommelsdflk brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij op Donder dag, 13 Maart a.s. des voormiddags te 11 Va uur, ten gemeentehuize, in het publiek zul len trachten aan te besteden les de levering van 500 AF goed ge wassen, niet al te fijne onderhoudsgrint, franco op den wal te Sommelsdijk of franco in den daarvoor bestemden bak aan de Haven 2e. het vervoer van 500 AP grint naar de daarvoor aan te wijzen plaatsen binnen deze gemeente, zoomede het in den loop van het jaar voorkomende vervoer van kel en, zand, puin, enz. De levering bedoeld onder le. behoort plaats te hebben vóór 1 Augustus 1919 en het vervoer bedoeld onder 2e. moet geschie den binnen de termijnen door den Burge- meester te bepalen. De betaling van de geleverde grint zal plaats vinden per 1560 K.Q. het gewicht zal worden bepaald naar de waterverplaatsing. Bfl de betaling voor de levering van elk schip grint zal 10 */o van hetgeen verschul digd is, worden ingehouden, terwijl het al- dusa ingehoudene aan de gemeente zal ver blijven zoo de grint niet binnen den gestel den termijn wordt aangevoerd. BS voldoening aan de voorwaarden zal het ingehouden bij de levering van het laat ste schip grint wórden uitgekeerd. De grlntleverancier zal enkel door verloop van den gestelden termijn in gebreke worden gesteld, zoodat geene gerechtelijke aanzeg ging daartoe noodig is. Gezegelde inschrijvingsbiljetten worden ingewacht ter secretarie dezer gemeente vóór of op den dag van de aanbesteding, terwijl aldaar nadere inlichtingen kunnen worden gevraagd. Sommelsdijk, 6 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Secretaris, Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Afgifte, BONBOEKJES. De afgifte van Bonboekjes zal geschieden in het voormalig postkantoor, des namid dags tusschen 2—4 uur, en wel voor hen wier geslachtsnamen beginnen met de letters A—I Woensdag 12 Maart 1919. J—R Donderdag 13 Maart 1919. S—Z. Vrijdag 14 Maart 1910. Middelharnis, 6 Maart 1919. De Burgemeester, BOUMAN. Verkrijgbaarstelling regeerlngsgoedereu, De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat in de loop van de vol gende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no 16 Bruine boonen tot een ge wicht van 0.25 K G. Op bon 17, Groene Erwten tot een ge wicht van 0,25 K.G. Op bon 228 Rijst tot een gewicht van 0,25 K.G. Op bon 229 Gort tot een gewicht van 0,1 K.G. Op bon 230een stukje kleizeep. Op bon no. 231 Amerikaansch spek tot een gewicht van 0,2 K.G prijs f 2 per K.G. Op bon no. 227, Suiker tot een gewicht van 0.25 K.G. (voor kinderen beneden het jaar zal geldig zijn de bijzondere bon no. 9) Sommelsdijk, 7 Maart 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrjjgbaarstelling regeerlngsgoedereu. De BURGEMEESTER van MIDDELHAR NIS maakt bekend, dat voor de week van 10 Maart 1919 toten met 16 Maart 1919 zal worden beschikbaar gesteld: Op bon 88 250 gram Suiker. Op bon 89: 100 gram gort. Op bon 90 200 gram rijst. Op bon 91100 gram Zeep. Op bon 92 50 gram sago of Aardappel meel. Op bon 93100 gram Kaas 20 plus of an dere soorten. Op bon 94 200 gram Spek. Op bon 9 der peulvruchtenkaart 200 gram Erwten. Op bon 10 der Peulvruchtenkaart 200 gram Boonen. Middelharnis, 27 Febr. 1919. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. VerkrijgbaarstelUng Regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van DIRKSLAND maakt bekend dat in de week van 10 tot en met 15 Maart 1919 verkrijgbaar zal gesteld worden Op bon 194, 2'/i ons Suiker en op bon 10 de kinderkaart idem. Op bon 195, Vs ons Vermlcellie. De Burgemeester voornoemd, DE WINTER. Verkrijgbaarstelling Regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER van MELISSANT maakt bekend, dat in'de loop der volgende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 210, 1 ons rijst. Op bon no. 211, 3 ons jam. Op bon no. 212, 2'/2 ons suiker. 5 ons havermout voor zieken, aan het distributiekantoor, 1 pak kaarsen, idem. Dinsdag 11 Maart a.s. des namiddags tus- tusschen 4 en 6 uur uitreiking der nieuwe broodkaarten. Melissant, 8 Maart 1919. De Burgemeester voornoemd, DE WINTER. De ontlusten te Berlijn nemen een bedenkelijk karakter aan. Nauwelijks is in het zuiden des Rijks de rust hersteld, of de Communisten hebben in de hoofdstad de lont in het kruit geworpen, om den burgeroorlog uit te lokken. Zij schijnen er alles op gezet te hebben, om zoo snel mogelijk hun vaderland in 't verderf te storten. Reeds is het in de straten van Berlijn tot bloedige botsingen gekomen. Een patrouille van regeeringstroepen is op straat aangevallen, omsingeld en afgemaakt, en ook op andere punten is het bloed van burgers en soldaten gevloeid. De regeering heeft den staat van beleg afgekondigd en de beproefde troepen, wier trouw reeds bij de onderdrukking van de onlusten te Bremen en In Westfalen gebleken is, zijn naar de hoofdstad opgerukt om de Communisten te bestrijden. Bovendien heeft de regeering goede hoop, dat de Berlijnsche garnizoenen haar trouw zullen blijven, met uitzondering dan van de matrozen-divisie, die op de hand van de oproermakers is, evenals tijdens de Kerst week en bg de onlusten van begin Januari. De burgerij maakt zich nu tot een protest staking gereed. Van alle zijden worden de burgers daartoe opgewekt en men verwacht dat een dergelijke maatregel op de bevolking grooten indruk zal maken. Of dit middel inderdaad geschikt is om de gemoederen der opgewonden arbeiders tot bedaren te brengen dan wel nog grootere veiwarring zal stichten, moet blijken. Bij de bezetting van het hoofdkwartier der Spartacus-mannen heeft men een tweetal Russische Bolsjewiki te pakken gekregen, waaruit, evenals uit de gevonden documen ten, duidelijk blijkt, dat de onlusten inet hulp uit het oosten voorbereid zijn. Men mag verwachten dat de onlusten dit maal een ernstiger vorm zullen aannemen dan in Jannuari. Want sinds de vorige woelingen is de economische toestand gevaarlijker ge worden, de werkloosheid heeft zich uitge breid, de honger heeft breedere lagen der bevolking gedemoraliseerd en velen die in Januari hun hoop op een spoedlgen vrede en op het verlossende werk van de Consti tuante gevestigd hadden zullen, teleurgesteld, aan de zijde der Communisten geraakt zijn. Een telegram van gisteren uit Berlijn meldt nog: Het gepeupel heeft ook gedurende den nacht ernstig huisgehouden tc Berlijn. Twee- en-dertig politlebureax zijn door de menigte bestormd. De politie-officieren, die op verschillende punten de menigte trachtten te kalmeeren, worden mishandeld. In het bijzonder had men het op de juwe- lierswinkels gemunt, waar een groote hoe veelheid kostbaarheden buitgemaakt werden. Herhaalde malen werd beproefd het politie- presidium te bezetten. Des nachts om twee, vier en vijf uur werd een aanval onderno men, maar de politie wist zich er met behulp van militaire versterkingen te handhaven. Zeer ernstige txessen hebben in de voor stad Lichtenberg plaats gehad. Een politie bureau werd bestormd, hetgeen aanleiding gaf tot een vuurgevecht, waarbij een wacht meester gedood en twee anderen zoo zwaar gewond werden, dat zij reeds overleden zijn. Van de aanvallers moeten acht personen gedood of gewond zijn. In het kantoorlokaal van het Rïjksverbond tegen de Sociaal-democratie, drongen 3 sol daten binnen, bonden den kassier vast en maakten zich meester van 40.0C0 Mark. In de „Vorwarts" wordt met de meeste beslistheid verklaard, dat de mogelijkheid bestaat, uitbreiding der onlusten te Berlijn te voorkomen. 't Is te hopen, maar wij vreezen, dat er eerst weer veel bloed moet vloeien. 4. Financiën 5. Verkiezing Bestuurslid (vac. van Keulen), 6. Voorstel tot opheffing der oude Kamer- en Statencentrale's en het afdragen der Kas-saldo's. 7. Rondvraag. N. B. Elke Klesver. kan zich doen ver tegenwoordigen naar 't aantal leden volgens art. 4 statuten. Alle leden hebben voorts vrijen toegang en worden zelfs dringend uit- genoodigd. De 12 candidaten onzer lijst worden zeer dringend verzocht ter verg. aanwezig te zijn. Stijfsel. De Minister van Landbouw, Nfjverheid en Handel heeft ingetrokken zijn beschikking van 22 Augustus 1918, houdende verbod tot aflevering van stijfsel. De Belgische eischen ten opzichte van Nederland. Het officieel Reuter-berlcht der vredescon ferentie meldt: De commisssie van onderzoek voor de Bel gische aangelegenheden heeft besloten de Bel gische eischen ten opzichte van Nederlandsch g rondgebi ed niet te steunen, overwegend, dat 't-jjbuiten haar rechtsbevoegdheid of macht ligt over grondgebied van een neutralen staat te beschikken. Op Dinsdag 11 Maart nam. 1 uur zal In het Restaurant voorheen Ftitschnq (Maas kade) Rotterdam, de Staten sectie Ridderkerk, vergaderen. Punten van behandeling zgn 1. Rapport vergadering Kamersectie (zeer belangrp). 2. Bespreking Antirev. Pers. 3. Bespreking a.s. Statenverkiezing (zeer interressante mededeelingen), AFGELUISTERD GESPREK TUSSCHEN JAN VAN MENEERSE EN PIET VAN SOMMERD1FK. v. S. Zoo Jan dat doet m(j pieizier, dat we elkaar weer eens ontmoeten. Het is al lang geleden. Maak je het goed v. M. Gelukkig wel, jij ook v. S. Uitstekend. Kom je van avond wat bij me praten Maar ik bedenk me daar, dat dat niet zal gaan, want je wilt misschien naar die vergadering, waar meneer Buurveld, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool, en mr. Oud, lid van de Tweede Kamer, ons zullen vertellen, hoe Middelharnis voortaan bestuurd moet worden. v. M. Waarom zou ik daarheen gaan Piet. Het antwoord ligt immers al in de aankon diging opgesloten. Hoe "inoet Middelharnis bestuurd wordeu Antwoord: door L. C. Buurveld, vrpinnig-democraat. v. S Zou hij in den gemeenteraad willen v. M. Het zou een groote eer voor ons dorp zijn, maar het zal niet gaan, want de Gemeentewet verbiedt, dat een leeraar aan de H. B. S. lid van een gemeenteraad is. v. S. Zoo, dat wist ik niet. Dan zal hg dictator of arsolraad of zoo iels moeten wor den. Maar wat ik zeggen wou, is dit die zelfde meneer, die zoo tekeer ging in de krant en met een rekest, toen hg een soldaat ingekwartierd moest krijgen v. M. Ja, diezelfdedie er toen vies van was, dat er een soldaat in een bed van hem zou slapen. v. S. Zoo, dat vind ik toch niet democra tisch. v. M. En niet vrgzinnlgook, en vlektyphus was er nog niet; maar misschien denkt hg er van zijn leven nog wel eens anders over, wanneer hg zelf eeu volwassen zoon in dienst heeft en die jongen sclugff naar huis, dat ze vies van hem zgn. v. S. Weet je wat ik van dat geval ge dacht heb, Jan Het overkomt ons in zaken zoo dikwgis dat we in een brief moeten le zen wat er juist niet in staat. Ik houd het er voor, dat de eigenlqke reden van zqn sput teren geweest is, dat hij geen bed beschik baar had. v. M. Misschien wel, maar dan had hg ook beter zgn mond kunnen houden. v. S. Zijn mond houden? Dat zul je van avond eens zien, als je er heen mocht gaan. Dan kun je van bem hoorei), dat het hier pas goed word, wanneer de fijnen, de Recht- schen, de zwarten, de dorpelingen de antjes, de dompers, in den hoek worden gezet en de lakens worden uitgedeeld door de ver lichte menschen van den nieuwen geest, van den vooruitgang, de vrgzinnig-democraten. v. M, Dat is een oud liedje, dat kennen we allang, daar ga ik niet weer naar luiste ren. v. S. Maar meneer Oud dan, moet je die niet gaan hooren? v. M, Och, wat zou die anders te vertel len hebben dan ook dat liedje En wat weet die van ons dorp? v. S In de Tweede Kamer is er over ge sproken, dat aan de Hoogere Burgerschool hier de meeste leeraren niet eens bevoegd zHn om onderwijs te geven. Misschien komt hg dat nog eens opfrisschen. v. M. Maar meneer Buurveld heeft toch zeker al zgn bevoegdheden? v. S, Net niet, die moet hij nog halen, v. M. Dan begrgp ik niet, waar die man zich druk over maakt, dan kon hg toch be ter rustig thuis bigden en zgn lessen leeren voor zgn examen. v. S. V nd je dat dan niet onbaatoichüg en mooi van hem, dat hij zijn kostbaren tijd opoffert in het belang van de gemeente? v. M. Dat is zeker mooi van hem, vooral als je bedenkt, dat zgn heele vrgzinnig-de mocratische club een kindje met een lam handje zal" zgn. v. S. Nu, als je dan toch niet daarheen gaat, kom dan vanavond bg mij. v. M Afgesproken. SOMMELSDIJK. Het mond- en klauwzeer is in deze gemeente van het vee gewekèn. Op Dinsdag 11 Maart a.s. n.m. 2—4 uur wordt op het Distributiebureau gelegen heid gegeven tot verwisseling der brood kaarten voor het 94e, 95e en 96e broodtgd- vab, na dien worden voor die tgdvakken geen veranderingen meer aangenomen. MIDDELHARNIS. Dinsdag 11 en 18 Maart zal er In het voormalig Postkantoor gelegen heid zgn tot kostelooze inenting en herin enting. Den Heer A. Sprong, Opperploegbaas bg de R. T. M. is bevorderd tot opzichter 3 klas. De uitslag van den verkoop van lan- dergen van den WelEdelen Heer Schimmel- pennink van der Ogen, is als volgt: Koop 1 en 2 J. Verolme voor f 6011 3 M. But 5769 4 J. Gideon 5450 5 en 6 J Nipius 10814 7 M. But 6507 ,8 P. Snijders 5058 9 en 16 K. Vroegindeweg 33750 STAD AAN 'T HARINGVLIET. Deze week is op bon 169 2 ons rgst, op bon 170 1 ons zeeppoeder, op bon 171 V» pond jam en op bon 14 der kinderkaart y2 pond suiker ver- krggbaar. Alhier is weder schelvisch verkrijgbaar voor Wgk B. De dienstplichtigen die 19 Maart had den weggemoeten, kunnen als ze willen zich van 16 tot 20 Juni in het Algemeen Verkoop lokaal te Rotterdam aanmelden. Toen vrouw v. H. melk ging halen, had ze het ongeluk, dat ze vlei en de kan brak, terwgi ze met haar handen in de scherven viel, waardoor ze ernstige verwondingen op liep. Tot groote schade van A. viel zgn paard, nadat het een veulen geworpen had, dood neder. Er is alhier een bond van oudmilitairen opgericht, waarvau bestuursleden zgn A. den Hollander, voorzitter, B. v. Rumpt, vice-voor- zitter, M. v. d. Plaat, secretaris, joh. v. Ros- sum 2e secretaris en J. Goumaat penning meester. DEN BOMMEL Bij den landbouwer W. M. Buljs alhier is onder het vee mond-en klauw zeer geconstateerd. Als bgzonderheid dient vermeldt te worden, dat gedurende de maand Februari alhier geen sterfgeval ter secrefatie aangege ven is. Volgens de regenmeter is er in Febr. 1919 31,2 m.M. regen gevallen en In Febr. 1918 37 4 m.M. Op Maandag 3 Maart 1919 is door den Landmeter van het kadaster een begin ge maakt met de jaarlijkscbe opnemingen. De min. v. L N. en H. heeft ter alge- meene kennis gebracht, dat in het tgdvak van 5 tot 12 Maart een algemeene veetelling zal plaats hebben. -- De Burgemeester heeft bekend gemaakt dat volgens art. 23 der paardenwet 1918 ieder die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht la hiervan aangifte te doen ter secretarie. Vergadering der Coöperatieve Boeren leenbank te DEN BOMMEL op Vrijdag 28 Februari ji., nam. 2'/j uur, bij de Wed. C Lokker. Tegenwoordig 63 leden. De voorzitter, de heer I. J. Bom, opent met een woord van welkom de vergadering. De notulen worden gelezen en getcèkend. Daarna brengt de kassier, de heer H. C. van Rossum, ve slag uit der rekening over 1918 als volgt: Ontvangsten. Kas.f 6874,36 Spaargelden98336,39 Terugbetaalde voorschotten. 20125,— Centrale Bank181089,02 Op reserve gebrachte winst 530,96 Rentevoorschotten2368,45 Provisie en kosten7,20 Rente in loopende rekening. 2295,87 Diverse ontvangsten 9,60 Totaal. .f 311636,85 Uitgaven. Terugbetaalde spaargelden f 154646,04 Gegeven voorschotten 41200,— Uitg. Centrale Bank 105005,36 Rente spaargelden3824,92 Provisie eu kosten89,02 Salaris kassier250,— Diverse uitgaven95,55 Op reserve gebrachte winst. 530,96 Inhoud der kas5995,— Totaai. .f 311636,85 Balans. Actief of vorderingen Inhoud der kasf 5995,— Uitstaande voorschotten 74240,— Tegoed Centrale Bank 326,03 Aandeelen80,— f 80641,03 Passief of schulden Saldo spaargeldenf 77692,92 Reservefonds2526,48 Saldo of winst_j_ 421,63 f 80641,03 Daarna werd verslag uitgebracht doordeu heer I. J. Bom van het onderzoek van den Raad van Toezicht, hetwelk gunstig was. Door den heer A. van Peperstraten wordt mede gunstig verslag uitgebracht van het onderzoek van de financieele commissie. Het verslag van den directeur, de heer J. C. Borgdoiff, over den toestand der Bank was zeer gunstig. Daarna brengt de kassier, de heer H. C. van Rcssum, die als afgevaardigde de alge meene vergadering te Utrecht bezocht had, verslag uit. De voorzitter betuigt zqn dank aan boven genoemde heerer, voor de door hen gedane mededeelingen. De heer J C. Borgdorff, aftredend bestuurs lid, werd met bgna algemeene steramen weder herkozen. Eveszoo de heer C. Breure, aftredend lid van den Raad van Toezicht, werd met groote meerderheid weder herkozen. Daarna kwam aan de orde verkiezing van een kassier wegens periodieke aftreding van den tegenwoordigen titularis de.heer H. C. van Rossum. De heer C. van Vliet vraagt vooraf even het woord. Hg wees den leden er op van welk een groot belang het is een goede en bekwame kassier te hebben. Ge zien de uitstekende rapporten van den in specteur, directeur en voorzitter. Over de goede capaciteiten en dë accurate en nette boekhouding van den tegenwoordlgen kas sier de heer H. C. van Rossum beveelt hg dezen ten zeerste aan. Na gehouden stemming bleek dan ook dat met overgroote meerderheid van stemmen is gekozen de heer H. C. van Rossum. Daarna wordt het salaris van den kassier vastgesteld. De voorzitter stelde voor namens het bestuur het salaris met f 50 te verhoogen. De heer J. P. Mast wenscht er 100 van te maken. De heer van Vliet kan zich met het voorstel van het bestuur vereenigen, is ook voor betere bezoldiging aangezien de admi nistratie uitstekend wordt uitgevoerd. De heer Mast trekt hierop zijn voorstel in. Dus wordt het voorstel van het bestuur zonder hoofdeigke stemming aangenomen en het salaris bepaald op f 300. Komt verder aan de orde voorstel rente- wgziging. De rente over 1918 werd vastge steld op 31/» voor inlage en 43/t voor voorschotten. Het voorstel wijziging art. 3 van het huis houdelijk reglement wordt zonder hoofdeigke stemming aangenomen. Als leden der financieele commissie wor» den benoemd de heeren Anth. van Peper straten, H. van Gent en Anth. Lokker, welke hunne benoeming aannemen. S Verder nlet3 meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de vcor zitter de vergadering. OQLTGENSPLAAT. In deze gemeente zal de veetelüng gehouden worden door L.Jor- daan tot 12 Maart a.s. In de weck van 10—15 Maart i3 ver krijgbaar gesteld op bon 109 een haif pond suiker, 110 twee ons spek, 111 een half pond kaas, 112 twee ons jam, alleen verkrggbaar bq' Wieihouwer en Wed. Stoker, 113, twee ons bruine boonen, alleen bij J. van Nirnwe- gen, A. Oosters en W. de Waal, 114 een stuk Sunlichtzeep; op 5 stuks moet 1 stuk kleizeep bij genomen worden, 115 een pak kaarsen, 116 een pak schemerlichten. Zieken- rgst alleen bil H. Ras, M. van Oostenbrugge K. van Ree Jz K. Wielhouwer en Wed. Sto ker. In Achthuizen bij Vervloet, Rommelse van Rijen, Maandag bons afhalen voor 2 stukken sunlichtzeep voor kinderen beueden 1 jaar. OUDE TONGE. Door den Gemeenteraad i3 1 cent per inwoner toegestaan aan het Hoofd comité van Actie tegen de Rott. Tramweg Maatschappg. Inplaats van den Heer C. v. d. Swaiuw, die niet herkiesbaar was, is tot brandraad benoemd den Heer W. den Roogen. Door de R. K. ldesvereeniging zijn can- dldaat gesteld voor de a, s. Gemeenteraad- verkiezing de heeren C. v. d. Swaiuw, A. T11113, Jb. Brand en J. M. Fabert. De inigving van de dienstplichtigen der lichting 1919 die moesten worden inge lijfd van 18—23 Maart is uitgesteld tot het t'jdvak van 18—20 Juni a.s. De Veevoedervereeniging „Ons Belang" alhier Is deze week ontbonden. NIEUWE TONGE. Bij publicatie is bekend gemaakt dat ieder landbouwer of veehande laar voor 12 Maart a s. zgn vee moet aangeven ter secretarie. Tellers zgn de heeren A. K. Niekerk, gem. veldwachter en D. van Noord, ambtenaar ter Secretarie alhier. A s. Dinsdag 2 uur, zal ten gemeenfehuize gelegenheid bestaan, tot kostelooze in- en her inenting Deze week is bij winkeliers verkrijgbaar gesteldzeep, pekmeel, kaas eu rgst. R. had het ongeigk, zoodanig met zijn fiets in de sloot te iSden, dat geneeskundige hulp noodzakeigk was. DIRKSLAND. In de plaats van den Heer P. de Groot is tot Gemeente-Architect be noemd den Heer H.. M. Roodzand. Op Dinsdag .11 Maart van 9-12 uur zullen nog eens de militaire schoenen ten verkoop worden aangeboden, na dien dag zullen dan geen schoenen meer worden ver strekt. De natuurboter voor bon 6 zal verkrijg baar gesteld worden bij H. Braber, A, Ghij- sels J. Gaanderse, Chr. Guldemeester, J. B. Greven stuk en Joh. Gestel. MELISSANT. Door den Burgemeester is be kend gemaakt dat in verband met de te hou den veefelling de veehouders op Maandag en Dinsdag aanstaande des voorm. van 9-12 en nam. van 2-5 ure aangifte moeten doen ter gemeente Secretarie alhier van het aan tal paarden, runderen, schapen en varkens. Een ieder wordt in zgn eigen belang aan geraden de aangifte tijdig te doen. HELLEVOETSLUIS. Tot doctor in de recht- wetenschap, aan de Rps-Univeraiteit te Leiden, is op stellingen bevorderd de officier van administratie, 2 klasse, G. H. van Driel geboren alhier. Door de politie alhier is aangehouden zekere B., wegens verschillende gepleegde diefstallen alhier. Voorloopig is hg aan het bureau van politie in bewaring gehouden. Hij zal ter beschikking van den officier van Justitie worden gesteid. Het Kohier Grondbelasting no. 1 dezer gemeente is invorderbaar verklaard en aan den ontvanger der Directe Belastingen ter hand gesteld. Ouders of Voogden, die hunk inderen of pupillen op de Nuts-Teekenschoo! wen- schen te zien. moeten daarvan opgave doen aan de Secretaris-Penningmeester den heer J. Bruch voor 28 Maart a.s. De curses neemt een aanvang. 1 April a.s., het schoolgeld be draagt f 3.—. Het Kohier der Giondbelasting no. 2 der Oude en Nieuwe struijten is invorder baar verklaard en aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. NIEUWENHOORN. Door de S.D.A.P. zgn candidaafgesteld voor den gemeenteraad de H. H. J. Boutkan aftr. W. Briggeman en J. van Slennik. T1NTE. Verslag van de Jaarvergadering der Anti-Rev. kiesvereeniging, gehouden 3 Maart 1919. De Voorzitter, de heer P. W. J. Krgnen, opent de vergadering die door een 20-tal leden was bezocht, door te laten zingen Ps. 1038, waarna hg voorgaat in gebed. Hierna spreekt hq ees kort openingswoord, waarin hij herdenkt het plotseling afsterven van het lid der Kiesv., den heer H. Polder vaart. Spr. zegt, dat waar wg nog in het heden der genade zgn we onze roeping en verkiezing hebben vast te maken. Maar ook in ons politieke leven hebben we trouw te zgn, vooral in deze dagen, zegt spr. waar zich nieuwe banen ontsluiten voor de volke ren en in 't bgzouder dit jaar van ons zal eischen verhoogde activiteit en veerkracht. Laten we, zegt spr. boven alles onze sterkte zoeken In God. We weten niet, wat ons land

Maas- en Scheldebode | 1919 | | pagina 3