üiTSLAB VERK00PINGEN. KERK EN SCHOOL - r VERKOQPINGEN. TELEGRAMMEN. Advertentiën. G0RNELIS V0LWERK G VAN DRIEL, NS. G. BURGERHOUT, ARIE DUPREE JACOB KASTELEIN Adrian re drang J J. C. Faasse. 8 P, Faasse-Stolk, U f Ia de deze week gehouden vergadering der kiesvereeniging N. en O. is tot bestuurs lid herkozen C. v. Biert Iz. en gekozen, in- plaats van J. Wagner, Niet herkiesbaar, G. Sterk. Maandagavond 18 dezer vergaderde de A.R. Kiesvereeniging N. en O. alhier en nam de volgende motie aan De A. R. Kiesv. „Nederland en Oranje" te Stad aan 't Haringvliet, Maandag 18 Nov. 1918 vergaderd, spreekt haar onverholen af keer uit van het revolutionair bedrijf door een klein deel van ons volk ondernomen verklaart van harte in te stemmen met allen steun aan de Regeering gebodenen wenscht niets liever, dan dat het drievoudig snoer: God, Oranje, Nederland nooit verbroken worde. Per telegram is aan Z. E. den Minister van Binni. Zaken die motie gezonden. Op bon 70 is deze week een half pond suiker, op bon 71 een ons havermout, op bon 72 een ons kaas en op bon 73 1 pond erw ten te verkrijgen en bij slager de Wachter verkrijgbaar 1 ons schapen vleesch. Er zijn thans weder 8 balen rijst, 3 ba len erwten en 2 balen boonen aangekomen welke spoedig gedistribueerd zullen worden. Zij, die verblijf willen houden buitens lands of buitenlandsche zeevaart of zeevis- scherf willen uitoefenen kunnen daartoe verlof aanvragen door middel van den bur gemeester bij den commissaris. Als een curiositeit kan worden gemeld dat in den tuin van de Herv. Pasto ie de aardbeien voor de tweede maal in vollen bloei Btaan. Toen de knecht van den landbouwer K, met een wagen mot. suikerbieten over de kaai reed, kwam hij in aanraking met een leegstaand» wagen, met het gevoig dat deze de haven inliep. Langs deze gemeente door het Vuile Gat of Haringvliet komen vele groote sche pen, vermoedelijk uit Antwerpen. Naar men verneemt zullen de geïnter neerden nabij deze gemeente spoedig ver trekken. Zij, die in het begin der mobilisatie hun paarden afgeleverd hebben voor de cavalle- rie kunnen deze tot en met 30 November terug koopen tegen Va der prijs, welke zij er voor ontvingen. DEN BOMMEL. De burgemeester heeft be kend gemaakt, dat a.s. Donderdag 28 Nev. een dank- en biddag zal gehouden worden, in verband hiermede zijn de werkgevers op gewekt aan de personen in hun onderneming werk»aam daartoe vrijaf te geven, met be houd van loon. De burgemeester brengt ter kennis van dienstplichtigen der landmacht met onbepaald (klein) verlof, dat zij, die zich buiteniandsch binnen Europa wenschen te houden, daartoe toestemming moeten vragen aan den Com missaris der Koningin, voor verblijf bulten Europa aan den Minister van oorlog. Alhier werd heden op een publieke verkoopiug land verkocht voor den kolossalen prijs van f 4400 per H.A. Het land was dan nog maar van de 2e kwaliteit. Op bon no. 71 is verkrijgbaar 1 pond erwten en op bon no. 72 1/a pónd boonen. NIEUWE TONGE. Militairen, die met on bepaald klein verlof thuis zijn en thans wer keloos zijn, kunnen zich als werkzoekenden doen inschrijven bij den correspondent der Intercommunale Arbeldersbemiddeling den Heer J. P. de Wilde. De openbare lagere school alhier is we gens ziekte voorloopig gesloten tot 25 Nov. a.s. Deze week is naar men verneemt alle ajuin uit tuinen vertrokken, wat voorzeker voor velen een blijdschap zal zijn. Bf G. Kievit is op bon no. 127 verkrq'g- baar gesteld 2 ons schapen vleesch. DIRKSLAND. In de week van 25—30 Nov, zal worden gedistribueerd peulvruchten, ryst en jam. Op bon 139 en op bon 9 der kinder kaart suiker. Met het oog op de hooge prqzen van natuurboter zal op Maandagmorgen a.s. van 9—12 uur opgave op het distributiekantoor gedaan kunnen worden boterkaarten te ruilen voor melange A of B Aangezien door de Regeering op Don derdag 28 Nov. a.s. een biddag is uitgeschre ven, zal dien dag het distributiekantoor ge sloten zijn. Voor zieken kan met bewijs van den dokter een doos noodverlichting worden verstrekt. HERKINGEN. Wegens het heerschen der Spaansche Griep is de school tijdelijk gesloten. Van den heer D. Wittekoek landbouwer alhier is Maandag 1.1. een rund uit nood ge slacht wdk vieesch helaas voor de con sumptie ongeschikt werd bevonden. Wegens de op Donderdag 28 Nov. e.k. Algemeen te houden Nationale Bidstond zal de Gemeente-secretarie als het kantoor Dis- tributiebedrqf alhier dien dag zijn gesloten. Tot leden van het Bestuur der Afd. „Het Groene Kruis" alhier zijn herkozen de heeren: A. W. Korvink en G. Nypjesterwyi voorts in de vacature L v. d. Velde die naar Dirksfand zal vertrekken is gekozen den heer P. de Gast. Li. week is de familie D. v. Weel „Krammerzicht" een ernstig ongeluk over komen. Terwijl den heer des huizes de in stallatie voor carbidverlichting inspecteerde kwam onverwacht een hevige ontploffing. Van uit het dorp ijlings ontboden hulp vond men by v. W., met aan het gelaat hevige bekomen brandwonden die op dit oogenblik nog alle zorg verelscheo. Men begrypt de schrik die de betrokken familie daarbij om het hart sloeg. Deze week lp verkrijgbaar van de Dis tributie op bon 133, 1 ons havermout, op bon 134, 1 ons vette kaas, op bon 81, 2 pak kaarsen, op bon 132, 27» ons suiker en 12 der klnderkaart 21/» ons suiker, op bon 135, K.G, boter. Voorts zijn afgegeven nieuwe broodkaarten, bons voor peulvruchten en vleesch. De deze week in uitzicht gestelde af te geven bons voor reparatieleder en nieuwe schoenen zijn biykbaar niet gearriveerd en mitsdien niet afgegeven. Vanwege de Brandstoffencommlssie is deze week verstrekt een hoeveelheid noot jeskolen en een hoeveelheid stukkolen alsmede korte en lange turf. Voor hen die de laatste niet hebben ontvangen daar de voor raad op was, zal ter vergoeding daarvan korte worden beschikbaar gesteld. zyn de geruchten waarheid zal ook nan deze gemeente schapenvleesch worden toegezonden en moet zelfs reeds zfn aan gekomen om te worden gedistribueerd onder de bevolking. STELLENDAM. Bandbouweis welke hun eigen graan wenschen te behouden om te te zaaien kunnen hiervoor machtiging krq- gen van de Landbouwcommissie. Volgens Ministerieele beschikking wordt geen carbid meer afgegeven voor rywlelen terwijl voor huisverlichting het rantsoen op 2 K.G. per maand is gesteid. Zg die een slachtvcrgunning hebben bekomen zijn verplicht onverwijld hun vleeschkaarten in te leveren op het Levens middelenbureau. Aan de inwoners wordt by deze mede gedeeld dat dadeiyk aangifte moet geschie den, wanneer hun hulsgezin vermeerderd of verminderd, met afgifte van de te veel in het bezit zijnde levensmiddelenbons. Deze week is een Duitsch stoombar- casje de binnenwateren ingedreven zonder bemanning. Het is door een Heivoetsche Loodskotter opgepikt. Zq die in de termen vielen voor een eigen Veegraaakaarf, en deze nog niet heb ben ontvangen gelieve hiervan aangifte te doen hij de Landb. commissie. In de week van 25 tot en met 30 Nov. is alhier verkrijgbaar op bon 94, 27i ons rijst, 95, en 2 der kinderkaart 1 ons harde zeep ot 1 stukje toiletzeep, 96, 1 stukje ongevulde chocolade, 97 en 18 der kinderk. 27» ons suiker. Op bon no. 1 der peulvrucbtenkaart, 7, K.G. erwten, boa 2 der peulvr. kaart 7a K.G. boonen en op bon 1 der kinderkaart 2'lt ons maïzena of kin dermeel. A.s. Maandag 25 November zal des n m. 2 uur op haf Secretarie worden uitge reikt Broodk, 20e periode, bons voor peulvruch ten, aan diegene die niet lu de gelegenheid waren deze zelf te verbouwen. Tevens kan opgave geschieden voor de verwisseling van boterkaarten tot melange en margarinekaar- ten. Ook kan opgave geschieden tot het be trekken van militaire schoenen af Sper paar. Tegeiyk hierbij moet de maat der gewenschie schoenen worden opgegeven. Zoo mogelijk worden ook kaarsenbons en nieuwe bon boekjes verstrekt. OUDDORP. Onze goede dokter i3 niet meer. Wij zulien zijn vluggen stap langs straten en wegen niet meer vernemen, zijn gullen iacli niet meer hooren, zyn opgeruimd spreken moeten missen Vrydagavond moest hij gaan liggen om niet meer op te staan reeds Maandagavond stierf hij, 46 jarenoud. Heden (Donderdag) namiddag had de begra fenis plaats. Dokter Crucq» was algemeen ge acht en bemind Op welke uren van dag of nacht hg geroepen werd steeds was hij be reid om te komen, nooit onderscheid maken de tusschen rijk of arm. Daarom zal hy lang by ons in gezegende herinnering blijven. De gevallen van de griep worden veel ernstiger. Behalve onzen geneesheer wach ten, bij het schrijven van dit bericht nog drie lijken om begraven te wordeneen kind van twee jaren, een jonge man van 25 en etn jonge dochter van omstreeks 20 jaren. De dood heeft onze vensteren beklommen, Leer ons alzoo onze dagen tellen, o Heere I opdat wq een wijs hart bekomen. Wegens het heerschen der mazelen is de gemeenteschool in den Oostdijk tqdeiyk gesloten. HELLEVOETSLU1S. Er bestaat gelegen heid de boterkaarten voor Melange A of B te rullen. Zy die aardappelen op willen slaan kunnen op het Levensm.bureau een bon be komen tegen contante betaling. Nu de eigendommen der Vlaardingsche Stoomboot Mij. overgegaan zyn aan de Rott. Tramweg My., zal er een directe stoombootdlenst voor personen- en goederen vervoer onderhouden worden tu3schen Heile- voetsluls, Roiterdam en Brielle. Rotterdam 1 maal per dag heen en terug. Woensdag zijn hier aangekomen 17 geïnterneerde Duitsche motorbootjes (mynen- vegers). Deze zyn in de Marinehaven ge meerd. BRIELLE. Alhier is door een hooggeacht ingezetene uit dankbaarheid dat ook voor ons 't veriosslngs uur is aangebroken een mooie gift ter hand gesteld, ten einde in de eerste plaats, onze armen een extra maal aan te bieden. Wy verwachten ook dat vanwege het gemeente bestuur een algemeene viaggendag gehouden zal worden, en al3 de giften ruim vloeien om ook alle kinderen welke kleur ook, weder eens feestelijk te onthalen omdat wij verheugd mogen zyn dat tot dusver ons Vaderland gespaard is gebleven. ROCKANJE Op de bonboekjes is verkrijg baar vanat 22 Nov. 2 H.G groene erwten, 2 H.G. bruine boonen en 21/i H G. ryst, Wijlen de heer M Snoeij heeft zqn na latenschap vermaakt aan het Ned. Hervormd Diaconie-Armbestuur. VIESPOLDERS, Maandag zal waarschijn- lijk de school weer gesloten worden. Alhier is rijst gearriveerd. Een half pond per persoon. SPIJKENISSE. Deze week zijn voor onze gemeente 17 balen ryst gearriveerd. Ook gaan er geruchten dat er petroleum in aantocht zou zijn. Beide artikelen in dezen tijd wel onontbeerlijk. Van den winkelier de B. zijn Dinsdag nacht uit zijn tuin ontvreemd alle nog aan wezig zijnde kroppen andive. Door het uitwijken in der haast voor een koppel paarden, gleed Mej. P. Onder- wyzeres aan de Openbare School uit en kwam te vallen, waardoor de arm bij de schouder uit de pan schoot. Dr. Both verleende de noodige hulp. Woensdag is de motor van het electri- citeitsbedrqf van uit Apeldoorn verzonden I Is te hopen dat hij nu spoedig aankomt, ter- wql we vertrouwen dat alle mogeiyke haast zal gemaakt worden met de plaatsing, en den verdere aansluiting van de centrale aan de huizen. Met ongeduld zien de gemeente- naren het licht tegemoet. DEN BOMMEL. De Inzet van de Bouwhoeve van Mejuff. Wed. v. d. Meide alhier heeft opgebracht f 103,725. In verband met de te houden bidstond op Donderdag 28 Nov. a s. is de afslag bepaald op WOENSDAG 2? NOVEMBER a.s. OOLTGENSPLAAT. Uitslag van de publieke verkooping van 23,10,70 H.A. Kostbaar en Vroon bouwland, gelegen in den Oudelandschen polder, ge meente Ooltgensplaat, ten verzoeke van de Erven van wijlen de HoogWelGeboren Vrouwe Douairière H. Th. Prins Gevers, ten overstaan van de Notarissen C. J. VISSCHER te Arn hem en CHR. AKKERMAN te Ooltgensplaat, gehouden op Woensdag 20 November 1918 in het Hotel Hobbel aldaar bij inzet: Perceel 1 ingezet door C. v- Nooid ie Ooltgensplaat op f 3420. Perceel 2 ingezet door C v. d. Capelle Gz. te Achthuizen op f 3184 Perceel 3 ingezet door A de Lint te Oolt gensplaat op f 1906. Perceel 4 ingezet door S. de Ruiter te Ooltgensplaat op f 1725. Perceel 5 ingezet door L. Snaauw te Oolt gensplaat op f 3407. Perceel 6 ingezet door Kr. Vermaat te Ooltgensplaat op 2214. Perceel 7 ingezet door A. Wageer te Oolt gensplaat op f 2000 Perceel 8 ing. zet door C L. Korteweg Pz. te Ooltgensplaat op f 1868 Perceel 9 ingezet door L B-eeman te Oolt- g nspiaat cp f 1680. Perceel 10 ingezet door P. Crezee te Ooli gensplaat op f 3075. Perceel 11 ingezet door T. ij. Neels te Ooltgensplaat cp f 1900. Perceel 12 Ingezet door T. IJ. Ncels te Ooltgensplaat op f 1715. Perceel 13 Ingezet door C.v. d. Capelle Cz. te Achthuizen op f 1505. Perced 14 ingezet door C. v. d. Capelle Cz. te Achthuizen op f 1392. Perceel 15 ingezet door A. Wagner te Ool'genspiaat op f 1556. Perceel 16 ingezet door A. de Lint te Ooltgensplaat op f 931. Perceel 17 ingezet door A. Wagner te Ooltgensplaat cp f 1660. Perceel 18 ingezet door C. v. Capelle Gz. te Achthuizen op f 2068. Pe ceel 19 ingezet door C, v. Capelle Gz. te Achthuizen op f 2828. Perceel 20 ingezet door C. v. Capelle Gz. te Achthuizen op f 3028. Afslag Woensdag 27 November v.m. 10 uur in Hotel Moelker. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 24 November 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9 30 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 930 Oogstpred. en 's av. 6 uur (Doop) (Voorber. H.A Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, n m. 2 uur Ds. Polhuis van Siad aan ;t Haringvliet. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. J. J. v. d. Pol. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Herkingen. Dirksland v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van As. Melissant, Stellendam, Goedereede, Ouddorp, nam. 2 uur dhr. J. v d. Ve'de. Brielle, v.m. 10 uur Ds. v. a. Does, en 'sav. 6 uur Ds H. M. E. Bremer. Oostvoorne, geen dienst. Oostvoorne, (Evangelisatie), Rockanje, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart v. Oost voorne. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. Priester, Hellevoetsluis, vm. 10 en 's av. 6 uur Ds. Timmer. Zuidland Slmonshaven,? Nieuwenhoorn, vm. 9,30 Ds. de Voogd v. d. Straaten (Doop). Oudenhoorn, vm. 9,30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, V Hekelingen, Geervliet, v.m 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, nm. 2 uur Ds. de Voogd v d Straaten v. Nieuwenhoorn.. VierpolderS, v.m. 9.3! Ds. Knottnerus v. Brielle. Vicrpolders, (Evangelisatie), 'sav. 6.30 uur Leesd. Nieuwesluis, vm 9.30 en av 6 uur dhr.J. A. Scha- lekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en sv. 6 uurDs. G van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m en nam Ds. Vesseur (Bed. H A Den Bommel, v m 9.30 en n.m. 2 en 's av. 5.30 uur Ds. Eskes v. Leiden. Ooltgensplaat Melissant, v.m. 9,30 en nam. 2 uur Ds. de Bruijn. Stellendam Ouddorp, v. m. 9.30 en n m. 2 uur dhr. Versteeg. Brielle, v.m. 10 en nam. 5 uurDs. M Gravendijk. Rockanje, v.m. 9.30 Leesdienst en 's nam. 2 30 uur (Voorb. H.A. Tinte. vm. 9,30 en nam. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, nam. 5 uur Ds Verrij. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 uur Ds. Verrij. Zuidland, Spijkenisse, v.m 9.30 en nam. 2 uur Ds. H. Z. de Mildt. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9,30 en av. 6 uur Ds. Verhage Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. SOMMELSDIJK.* Maandag 25 November a.s. zsl de Chr. School alhier weer worden geopend. MIDDELHARNIS. Door den heer J. Seders onderwijzer aan de O. L. School alhier, is beginnende met 1 Nov. ontslag aangevraagd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onzedorpr- genoot C. Koppenaal heeft een beroep ont vangen van de Geref. Kerk te Monnikendam. DEN BOMMEL, De oogstcollecte in de Geref. Kerk. alhier heeft opgebracht de som van f 584,— De catechesafies hebben Woensdag j.l. in de Ned. Herv. Kerk een aanvang geno men. Schoolkinderen 10—12 uur. Meisjes beneden de 16 jaar 1—2 uur, boven de 16 jaar 2—3 uur. Jongens 3-4 uur. Zy die aan staande voorjaar hun belijdenis wenschen te doen 3—4 uur. De uren van het herhalingsondewijs zijn aldus geregeldvoor de meisjes van 2—4 uur n.m. en voor de jongens van 6—8 uur n.m, Herstemming zal plaats hebben voor de vacature van een notabel tusschen den heer W. Goemaat en C Breure. A.s. Donderdag 28 November, n.m. 2 uur zal ds. van der Pol van Ooltgensplaat In de Ned. Herv. Kerk alhier een bid- en dankure houden. DIRKSLAND. 15 Nov. j.l. herdacht de Heer J. A Koenraad den dag, waarop hij vóór 40 jaar zijn betrekking als Hoofd der School te Dirksland aanvaardde. Het ontbrak den j - bllaris niet aan blijken van belangstelling. Verschillende plaatselqke commissies als B. en WSchoolcommissie enz. kwanten hem complimenteeren, zelfs ontving de jubi laris een telegram van den Commissaris der Koningin in Z.-Hwaarin deze hem geiuk- wenschte en zijne waardeering uitsprak over de groote toewijding, waarmede de heer Koenraad gedurende ai die jaren zijn ambt heeft vervuld. Inderdaad geeft de heer Koenraad nog met buitengewoon vuur les, menig jong on derwijzer ten voorbeeld en weet hij zyn on derwijzers aan te vuren hun beste krachten te wüden aan het onderwijs, zoodat de schooi van den heer Koenraad steeds gunstig be1 kend staat. Eigenlijk wel jammer dat zoo'n Hoofd er reeds over denkt zijn pensioen aan te vragen. (Niet van onzen gewonen corr) STELLENDAM. A's tijdelijk onderwijzer aan de O. L School alhier is benoemd de Heer A. P. van Loo te Dirksland. OUDDORP. Naar men ons mededeelt, heeft de oogscoilecte in de Geref. kerk ruim 300 gulden opgebracht. De vereeuiging voor Chr. Nat. School onderwijs heeft aan de verceniging „Een School met den Bijbei" alhier toestemming verleend tot den verkoop van het oude school gebouw, mils de daarvoor te ontvangen gei den besteed worden voor den verbouw van de nieuwe schao'. BRIELLE. Ds. M. Gravendijk, beroepen naar de Gereformeerde gemeenten, te Oolt- get!3pïaat en te Willemstad heeft voor bei de vemeenten bedankt. ROCKANJE. Tot Notabelen der Ned. Herv. kerk alhier zijn herkozen de heeren Lt. Noor- dermeer en F. Toledo. Op Weensdag 11 December 1918 inzet; en Op Woensdag 18 December 1918 afslag telkens des namiddags half vier in Hotel Spee te Sommelsdijk van Drie perceelen bouwland en weg in den Gabriellina polder nabij Melissart, kadaster Stellendam Seclie C nrs. 325 en 326 en Me lissant Sectie E nrs. 247, 238, 253 en 249 samen groot ongeveer 7-12-70 H.A. (15 ge meten 156 roeden) huur bij den heer J Sieling. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en Mr. S. K. D. M. VAN LIER te 's-Gravenhage. 14843 Uit Washington wordt geseind dat het handelsoorlog-departement machtiging ver leende tot onmiddellijk vertrek naar Holland van vijf Nederlandsche schepen die thans in Amerika liggen om graan hierheen te brengen tot verbetering van onze voedselvoorziening om de vermeerdering van het broodrantsoen hier te vergemakkelijken. Deze schepen moeten vervangen worden door een gelijkwaardige tonnenmaat aan Nederlandsche schepen die de Nederlandsche havens moeten verlaten, zoodra de Duitsche onderzee blokkade volgens de bepalingen van den wapenstilstand zal zy» opgehouden. Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders en m- -èg op 24 November a.s, den dag te her- as- denken waarop zy voor 25 jaren door den echt werden verbonden. 14854 Hun dankbare kinderen. gg- SOMMELSDIJK, Nov. 1918. VvtttTTVDr Hedenmiddag behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang durig, smartelijk, doch geduldig ge dragen ïyden van onze zyde weg te nemen, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroe- der de heer 14832 in den ouderdom van 37 jaar. Zy die de overledene van nabij heb ben gekend kunnen beseffen wat wij in hem verliezen. De Heere die van Zyne daden geen rekenschap geeft, schenke ons kracht, om Zynen Heiligen wil te eerbiedigen. Namens de familie, Wed. J. VOLWERK-van Gelder. Jannetje VOLWERK. Jacob VOLWERK. Aren VOLWERK. Grieta VOLWERK. SOMMELSDIJK, 19 Nov. 1918. Den 20en November jl. is alhier overleden mijn trouwen leeraar en helper, den WelEd. Heer G. VAN DRIEL, (In leven Hoofd der Openbare School, alhier) Zijne vriendelijkheid en krachten welke hij mij heeft verleend bij het geven van les buiten de schooluren, zal door mij voor altijd in herinnering worden gehouden. 14861 P. J. KEIJZER Pz. Nieuwe Tonge, 22 November 1918. Heden Woensdag is overleden vnze 9 onvergeteiyke Meester en Leeraarden WelEd. Heer (in leven Hoofd der Openbare School alhier), in den ouderdom van bijna 39 jaar. Zijne dankbare leerlingen, CORNELIS PAPE. 14860 GERRIT DEKKER. PIETER VAN St. ANNALAND. TEUNTJE BROOSHOOFD. MARGARETHA KATTESTAART. Nieuwe Tonge, 22 November 1918. Met diep leedwezen geeft het Bestuur der Zangvereeniging „De Volkszang" keunis van het overiyden van zyn ge acht mede-bestuurslid, den heer in den ouderdom van 327jaar. Zijn .ijverig en werkzaam leven aan de Volkszang besteed, zal bij bestuur en leden in dankbare herinnering blij ven voortleven. 14837 Namens het Bestuur, A. ZAAIJER, Voorzitter. C. TIELEMAN, Secretaris. M. M. J. VLETTER, Dir. Middelharnis,! ,8 Nov_ ,918 Sommelsdijk, I Hedenmiddag behaagde het den Heere van leven en dood, van onze zijde weg te nemen onze geliefde Zoon en Broeder 14862 in den jeugdigen leeftijd van ruim 18 jaar. Zy die hem van nabq gekend hebben kunnen beseffen wat wy in hem ver liezen. De Heere schenke ons kracht na kruis. Namens de familie, Wed, A. DUPREE—Van Gelder. GRIETA DUPREE. JACOB DUPREE. ADRIANUS DUPREE. JANNETJE DUPREE. Middelharnis, 19 November 1918. Heden overleed na een kortstondig doch smarteiyk ïyden onze geliefde Echtgenoot Vader, Zoon, .Broeder en Behuwdbroeder in den ouderdom van 26 jaar en 6 maanden. 14847 Uit aller naam, de diepbedroefde Wed. J. KASTELEIN- v. d. Wende. OUDDORP, 20 Nov. 1918. Hedenmiddag behaagde het den Heere van leven en dood, na een echt verbintenis van slechts 8 maanden, van onze zyde weg te nemen mijn innig geliefde Echtgenoot, in den ouderdom van 25 jaar en by na S maanden. Zij, die hem van naby gekend heb ben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Wed. A. V. OKKENBURG- WlTVLIBT. H. v. OKKENBURG. M. v. OKKENBURG-de Ruiter. W. V. OKKENBURG. L. v. OKKENBURG-Pape. J. v. LIERE. P. V. LIERE—OKKENBURG. M. v. OKKENBURG. L. V. OKKENBURG. J. v. OKKENBURG. M. v. OKKENBURG. L. WITVLIET. D. M. WITVLIET-VAN RUMPT. C. WITVLIET. A. G. WITVLIET-v. D. Leest. W. ADAMSE. W. ADAMSE—Witvliet. H. WITVLIET. G. WITVLIET-Hamehte, W. WITVLIET. G. WITVLIET-Visser. K. WITVLIET. M. WITVLIET-ZOON. M. WITVLIET. K. witvliet-Mandemakers. C. KNöPS. 14856 C. KNÖPS-WITVLIET. Dirksland, 20 November 1918.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4