Advertentiën. ÏD. ÜöiiMl, EailMli A. KALLE ORGELS B. I Liiöiwers! L7IBIISS1 Landbsuwwgfktuigen. I Dr. P. R. 0FFRINGA SI1IPII10E1. D R i J F RE M E N. LAND- El TUINBOUW. GELENGD NIEUWS. VERKOOPiNGEN. SKDE8IJ VOOR ALLE VEBEZAAK3EEEÏ. L C. KOL - Ooltgensplaat. IA oiija! 16, BBlMïl BELGISCHE FOKMEBRIE, JOH. LEUKE Co. MIDDELHARNIS. Origmeei© Meloite* en Bra- bangone Keerploegen, Ge wone ploegen In alle soor ten» Rosmolens, Dorsch- machines, Bietensnijders, Stroosnijders voor hand- en paardenkrachten. Aardap- pelsortaerders, Wanmo~ lens, Gras enGraan- Maaimachines. OEG-ELS! iiSeersisafeeFSJ - Ouddorp In Manufacturen en Confectie NAAIMACHINES en ONDERDEELEN Beveelt zich tevens beleefd aan voor het laten verven van kieedingstukkea enz, tegen billeken prijs. 1385 Laat uwe welke thans op benzine of iets dergelijks loopt, op GAS vera: deren. Schaft u een zeifrpgulcereaile (voor storm) WS m ais If aan, zoo als voor watermolens en apdere doel einden. b.v. gegoten of smeedbaar ijzeren, ko peren, aluminium of andere gebroken ot afgesleten deelen, worden naadloos als nieuw hersteld. 14182 Minzaam aanbevelend, A. j. DE WIT JU adres voor DRAINEERBUIZEN met kraag van de firma VERKOU TEREN is 14612 DRAINEURS DIRKSLAND UIT VOORRAAD LEVERBAAR Prijscourant op aanvraag gratis. Voor stemmen en repareeren van Huis- en Kerkorgels, alsmede g Piano's beveelt zien beleefd aan H J. Gr. KOCH, 14155 Aegidiusstraat 168a, Rotterdam MOND- EN TANDARTS Stations weg 25 - Rotterdam Steeds voorhanden en te koop beste 14222 er met geestdrift over en ziet reeds een „Op perste Raad" hijzelf aan 't hoofd op weg naar het Binnenhof en 't Noordeinde, om de macht over te nemen en de lei ding zwijgt. Wat zijn dat daar voor dobbelaars Wat vertrouwen verdienen zij Neen zeggen, en ja zwijgen, hoe zit dat in eikaar! Of liever: het is nog gekker gegaan. Dat heeft „kleine Heijkoop" verklapt I Die bracht de leiding dit doodelijke schot toe „Heeft het Bureau van de Partij soms niet geseind, dat de speech van Troelstra overal verspreid moest worden?" Die vraag werd niet beantwoord. De beschuldiging niet gekeerd. En om ai deze dingen is het noodig, dat wij allen paraat blijven De leiders dezes volks zijn dobbelaars en wat hun volgelin gen betreft: wij weten vandaag niet in wat stemming zij morgen zullen zijn. Wakker en waakzaam dus UITKijK. Goed Zaai- en Pootgoed. Goed mesten doet niet alles. Wanneer men mest naar behooren, maar zaai- of pootgoed gebruikt van minderwaardig, van onvoldoend gehalte, dansbereikt men geen maximum oogst. Men heeft dus terdege acht te geven welk zaad men gebruikt of koopt. Men stelt aan zaai- en pootgoed andere, hoogere elschen dan aan handelszaad. Heeft dit laatste een goed Hectolitergewicht, een goed gevulden korrel en is het mooi van kleur, dan is men tevreé, maar dat; is voor zaaizaad niet vol doende: Dit moet afkomstig zijn van een goed gewas; het moet raszuiver zijn. Bij aardappelen is het lang niet on verschillig of men poters krijgt, weike gegroeid zijn aan goede stammen dan wel aan slechte. Immers, de ondervinding heeft afdoende ge leerd, dat de poters van slechte stoelen ook weer slechte planten leveren, al is dat uit wendig niet aan de poters te zien. Koopen wij rogge, dan hebben we ons te over tuigen ten eerste dat het zaad is van de gevraagde soort, maar dan verder nog dat het afkomstig is van een gewas met goed ge vulde aren, daar de eigenschap van goed korrels aan te zetten erfelijk is. Een goede boer eischt om te poten erwten, waarvan hij weet, dat zij gewonnen zijn van een gewas, vrij van zoogenaame springers, waaronder men verstaat planten, welke lang blijven door- bloeien, lang stroo hebben en weinig zaad opleveren. In de Mededeelingen van het Centraal Bureau wordt nog eens gewezen op het belang, dat de land- en tuinbouwers er by hebben om te profiteeren van de gelegenheid, welke meer en meer in de laatste jaren wordt geboden om goed zaal- en pootgoed aan te koopen. Ongeveer al de groote Landbouw- Maatschappij en ia de verschillende provincies hebben sedert meerdere jaren Commissies benoemd, die tot taak hebben de gewassen, welke door ae landbouwers in de genoemde provincies werden aangegeven, te velde te keuren. Wat dan te velde goed bevonden wordt, wordt „voorloopig goed gekeurd"de defini tieve rekening, wanneer het zaad ook blijkt goed gewonnen te zijn, terwijl Het ten slotte nog aan een onderzoek aan het Rijksproef station voor Zaad-conttöle te Wageningen wordt onderworpen ten einde de zuiverheid, klein-energie en kleinkracht vast te stellen. Dit zaad mag dan verkocht worden als erkent door de Commissie uit de Landbouw-Maat- schappij voor de betreffende provincie. Het spreekt vanzelf, dat door dezen maat regel de landbouwers de zekerheid verkrijgen slechts waar van prima kwaliteit en uitste kende afkomst als zaal- en pootgoed te ver krijgen iets wat voor hen natuurlijk van groote beteekenis moet worden geacht. C. B. Het groote Mesttekort. Er moet méér geproduceerd worden. Dit is de laatste maanden in alle toonaarden herhaald. Meer dan ooit staat de samenleving in de klompen van den boer, op wien aller verwachten ten behoeve onze voedselvoor- zienig is gebouwd. Maar hoe kan van onzen bodem meer gevraagd worden, wanneer hem steeds minder wordt teruggegeven. Het plegen van roofbouw heeft zijn grenzen, en dit geldt bepaaldelijk voör de zand en veengron den. Kunstmest wordt in steeds geringere hoeveelheden gedistibueerd, de inkrimping van den veestapel en de opruiming van den varkensstapel hebben ook de eigen mest- makerlj zeer beduidend verminderd. Waar moet dat tiaar toe vraagt de landbouwer met zorg. Jammer, dat de mest, speciaal de glerbewaring nog zooveel te wcnschen over laat, de gierkelders, daar waar ze zijn, veelal te klein zijn, zoodat lang niet alle natuus- mest op de meest doeltreffende wijze .wordt benut. En zeer jammer Is, dat in dezen tijd, nu de waarde van den mest niet te hoog kan worden aangeslagen, nog zulke groote hoe veelheden meststoffen totaal vcor den land bouw verloren gaan. En nu door de schuld of minderde zorgzaamheid van den boer, maar door de schuld als we dit woord zullen gebruiken van de overheid; van de stedelijke overheid en van de Regeering. Het zijn vooral de stedelingen, die onder den voedselnood te lijden hebben, en daarom mag het wel verwondering wekken, dat de mestvoorzlenig door de gemeentebesturen, voor zoover zij daartoe bij machte zijn, niet meer wordt bevorderd- Met belangstelling hebben we b.v. de bewegingen gevolgd van het gemeentebestuur onzer hoofdstad, van de gehouden beraadslagingen en de met den Minister gevoerde correspondentie ter zake der vuilverbranding. Amsterdam schreeuwt om el en voor zijn bevolking, schrijft het Centraal Bureau te Enschede in zijn Mede deelingen. Maar, wanneer medewerking in deze van diezelfde stad wordt gevraagd, dan schijnt de Amsterdamsche gemeenteraad niet thuis te zijn. Zoo vernemen wij dat genoemde stad wellicht zal overgaan, evenals enkele andere dit reeds voor haar deden, tot het verbranden van het verzamelde straatvull, terwijl de menschelijke uitwerpselen reeds voor het overgroote deel In de zee worden weggespoeld. En niettegenstaande de Direc teur van de gemeentcreiniging heeft ver klaard, dat de verbranding zeer wel zou kunnen worden uitgesteld, heeft de gemeente- t«ad toch maar besloten dat tot verbranding zai worden overgaan. Het moetan wel zwaar wichtige redenen zijn geweest, die de Am sterdamsche Gemeenteraad aldus hebben aoen besluiten, terwijl hij toch ongetwijfeld op de hoogte zal zijn geweest van den noodtoe stand die met betrekking tot de mesivocr- ziening op het platteland oestaat. Nu vragen wijDient hier niets gedaan te worden Het geld hier toch de bewaring van een reusachtige hoeveelheid grondstoffen, die zoo uitstekend zouden kunnen dienen voor de bereiding van compost, welke èn de veenkoloniale boeren èn de zandboeren in hun arbeid voor de voedselvoorziening in het a.s. oogstjaar ten dienste konden worden gesteld. De zandboer zal ongetwijfeld ook in deze &l doea wat hij kan. Door als veevoeder alles te gebruiken, wat hiertoe dienen kan, en binnen zijn bereik ligt, zai hij trachten tevens zijn mestvoorraad zoo groet mogelijk te maken. Maar alles alleen doen kan hij niet. De boer verwacht hulp. Eu het verschaffen van die hulp ligt voor een deel op den weg van gemeenschappelijke samenwerking tus- schen boer en stedelijke regeering. Samen werking onder de leuzeMeer mest meer productie I C. B. De plannen tot droogmaking der Zuiderzee. Een Commissie voor de belangen van Eakhuizen heeft een beknopte brochure het licht doen zien, waarin zij, op grond var. verschillende overwegingen, en overtuigd van het goed recht der stad, vraagtdat hij eventueele uitvoering der werken tot droog making der Zuiderzee in zooverre aan het oorspronkelijke plan der Zuiderzee vetteni- glag worde vastgehouden, dat da afsluiting van den Zuidwestelijken polder zal aanvangen bij Enkhuizen. De Commissie meent en zij staaft haar meenir.g dat zulks niet alleen zonderschadc, zondereenlge opoffering kan geschieden, maar dat dit aan het alge meen belang ten goede zal komen. Zeer veel zal er voor Enkhuizen aan gelegen zijn dat de afsluitdijk der inpoldering zai begingen bij de stad dewijl de stad dan de voordeeien zal genieten van de landaanwinning in haar onmiddellijke nabijheid, waarvan zij verstoken zal blijven, indien vastgehouden wordt aan het plan der Staat Commissie. Voorst zal Enkhuizen ook profijt hebben van de ligging aan den ingang der vaart, welke langs den nieuwe inpoldering aangelegd zal worden in de ricitting Hoorn Purmerend —-Amster dam. De Commissie besluit, dat bij inwilli ging van het grootsche plan niet het minst wordt geschaadt; integendeel zal het eraan ten goede komen door een minder kostbare en solider dakconstructie, en door een meer dere aanwinst zonder merkelijke ver hooging van kosten van ongeveer 9000 Hectaren goed bruikbaar land. BI. Wat er is, MOET in de distributie komen. In het jongste nummer van het Orgaan vaü de Zuivelbond (F. N. Z.) wijst O. R(eits- nia) in het hoofdartikel op de taak der Zui velfabrieken voorziening der bevolking met melk en zuivel. De Nededandsche bevolking gaat een moeilijken winter tegemoet, en de Schrijver noemt het slechte vaderlanders, die in staat zijn rnede te werken om den nood der bevolking te veilichen en dit niet doen met volle energie en toewijding. Van de vier voorname, levensmiddelenbrood, aar dappelen vet en melk, hebben de zuivelpro- ducenten voor de twee laatste te zorgen. Het rantsoen is klein, dit kan niet anders, maar juist daarom geld ook hier: wat er is moet in de distrubutie komen. Het missen van de voeddende bestand- deelen, d<e ais wei of ondermelk van de fa briek naar de boerderij teruggaan, as een ver lies, dat niet door een ruime betaling goed gemaakt kan worden. Uit een oogpunt van economische exploitatie van zijn boerderij, kan geen veehouder die zijn veestapel intact wil houden dezen winter een druppel onder- melk missen. Toch zal —zegt de Schrijver, de Minister deze taak op dit bedrijf leggen en de veehouders zuilen moeten gehoorza men. Moeten gehoorzamen I omdat de be langen der levensmiddelenvoorziening der be volking voorgaan. De nood is hoog en de tijden zijn ernstig. Wanneer we lezen hoe het toegaat, wanneer het volk door lange ontbering ten einde raad zelf in de teugels grijpt, dan moet een ieoer die belang heeft bij de maatschappelijke orde, ook daaruit voor zichzelf de leering putten, dat hij het zijne er toe moet bijdragen, op dat in de samenleving gehandhaafd kan blij ven. Daar zijn er, die zich aan dezen plicht willen onttrekken op grond van de overwe ging, dat de zaak der melkvoorziening on voldoende is voorbereid. „Laat ons nu maar eens wachten, totdat „ze" de boel goed en wei in orde hebben en wij precies onze plich ten en die van anderen kennen" is gezegd. Zoo mag men echter niet spreken, 't Is waar, op 30 October wist men nog niet nauw keurig wat vanaf 1 November van de fabrieken verwacht werd. Schrijver heeft toen den volgenden dag aan Crisiszaken een bespreken gehad met de verantwoordelijke ambtenarener kwam toen meer licht en het bleek, dat men daar, evenals de Schrijver, meerdere decentra lisatie wenschelijk achtte. Tegeu den sterk gecentialisseerden vorm waarin de Regeenngbemoeiïngen ten opzich te van melk, boter en kaas sedert 1 Mei 1918 zijn gebracht, en die reeds belangrijke nadeelen voor de levensmiddelenvoorziening tengevolge heeft gehad, had de heer R. reeds eerder gewaarschuwd. Men zocht nu de op lossing in andere richting: meerdere zuivei- kantoren, in elk geval 5, zullen er moeten komen, maar dit is nog toekomst muziek. De reorganisatie wacht op de terugkeer van den heer Lovink. Minister Van IJseistein heeft verzekerd, dat de organisaties van producenten de grootst mogelijke gelegen heid tot medewerken gegeven zal worden. In afwachting van een en ander, in dezen overgangstijd, versta ieder zijn plicht. De omstandigheden zijn zoo besluit schrijver te ernstig dan dat onze organisatie mede aansprakelijk mag zijn voor het in de war loopen der melkverzorging, en daarom ont= trekke niemand zich aan de beschikbaarstel ling van melk of van ondermelk, wanneer zulks door bevoegde personen van hem ver langd wordt. C. B, De muuitieontploffing te Hamont. Maandagavond omstreeks 10 uur Is op het station te Hamont een Duitsche munitietrein ontploft. Vele ontploffingen volgen slag op slag, tot eindelijk met eeri zeer zware ont ploffing een wagen met granaten in de lucht vleog. De granaatscherven kwamen neer op het gehucht Schoot, nabij Budel, waar bijna alle ruiten werden verbrijzeld en van som mige buizen de daken instortten. Uit Hjmont vluchtten zeer veel mannen vrouwen en kinderen, die hun bij de ramp gewonde huisgenooten ondersteunden naar Budel. De omgeving van het station te Ha mont was één vuurzee. Er stonden op het station ook nog drie hospitaaltreinen met Duitsche gewonden, die wachtten op tran sport naar Nederland. Deze tieinen raakten in brand. De gewonden oi.t luchtten voor zoover zij daartoe in staat warm, doch 18 zwaargewonden, die zichzelf niet konden redden kmamen in de vlammen om Een der hospitaaltreinen kon nog juist in veiligheid worden gebracht era staat nu op het station te Budei. Op heldhaftige wijze werden de brandende wagens afgekoppeld en is de rest van den trein opgetrokken in de richting van Neerpeit. Op het oogenblik is men het vuur meester. De aanblik van de gewonden, die over de grens kwamen, is onoe3Chrijfe- iijk. In brancards werden zij naar Schoot- Budel gebracht en bij particulieren vetbon- den. Woensdagmorgen 9 uur waren 150 ge wonden in verochiitende locaiiteiten te Buuel ondergebracht. Niemand durfde zich ia de nabijheid van het station te Hamont te wagen. Alles is er vernield. Het aantal dooüen moet zeer hoog zijn eu kan nog niet wotden vastge steld. Ia Hamont zijn veel huizen ingestort, waarbij de inworter3 onder het puin werden begraven. De oorzaak van de ramp is nog niet met zekerheid bekend. Woensdagmorgen werd ouder de te Budel gedetacheerde Nededandsche militairen ap pél gehouden, daar men vieest, dat verschei- denen zich te Hamont hebben bevonden, toen de ramp plaats greep. Nader meldt tnen, dat de oorzaak van de ramp moet gezocht worden in het feit, dat Hamontsche kwajongens, die zich hadden meester gemaakt van Duiische vuurpijlre volvers, deze afschoten in de nabijheid van een der drie aanwezige lazarettreinen. Door het krachtdadig optreden van ma joor Brouwer van het 7e regiment infanterie die op de plaats des onheil» vertoefde, wer den eenige met gasbommen geladen wagens uit het brandende gedeelte gehaald. Zes Nederlandsche militairen zijn bij het ongeval omgekomen. Een bufger uit Weert verloor zijn belde oogen. Het stationsemplacement is een chao3van stukgeslagen, hier en daar nog rookende spoorwagens, waar iusschen duizenden niet- ontplofte granaten. De bewaking is toever trouwd aan kwajongens uit Hamont, die een zoogenaamde garde civil gevormd had den. zij zijn gewapend met Duitsche gewe ren, die daar bij duizenden op hoopen ver spreid liggen. Voordurend wordt door die bewakers met deze geweten geschoten; de geweerpatronen hebben zij er maar voor het grijpen. Te Budel werden Dinsdagavond weer vijf wagens met zwaargewonden verwacht. De Spaansche griep. De toestand in Harderwijk is hoogst ern stig. Het aantal sterfgevallen neemt schrik- batend toe. In het militaire hospitaal ston den Maandagmorgen 21 lijken. Men kan het vervoer bijna niet meer aan. Een derde dood graver is aangesteld. De scholen te Noordwijkerhout blijven voor onbepaalden tijd gesloten wegens het steeds toenemen van Spaansche griep. Te Stad- en A mbt-Hardenberg wij kt'de griep. Harde slagen zijn toegebracht: uit één gezin werden binnen veertien dagen vader en drie volwassen zoons grafwaarts gedragen. In drie weken tjjds stierven in het Ambt (p ni. 10 000 inw.) 139 personen, de meeslen in de kracht van het leven. In de Stad (p.m. 2000 inw.) 32. Er zijn dagen be leefd, dat er 11 naar hun laatste rustplaats werden gevoerd. Gods slaande hand heeft zwaar op deze streken gedrukt en vele huis gezinnen in diepen rouw gedompeld. Maan dag zijn de scholen weer geopend. De griep woedt te Dir.ieloord zeer. Aan den Boompjesdyk ia geen gezin zonder zie ken. Soms zijn heele gezinnen doordegiiep aangetast. Helaas zijn reeds 4 ingezetenen overleden. De 2e openbare school en R. K. scholen zijn gesloten. De Godsdienstoef. in de Ned. Hery. kerk is door de vele zieken en 't geringe kerkbezoek niet doorgegaan op ji. Zondagmiddag. Ook in de omgeving: Steenbergen, Wouw, Bergen op Zoom, Halsteren, Kruisland, heerscht dc g.iep epidemisch. In vele plaat sen zijn de scholen gesloten. Op Woensdag 27 Nov. 1918 in Hotel Moelker te Ooltgensplaat bij afslag, des voor- middags 10 uur publieke verkooping van 23.10.70 Hectaren kostbaar Bouw- en Vroon land gelegen in den Oudenlaudschen polder onder de gemeente Ooltgensplaat breeder bij billettten en notitien omschreven. Notarissen VISSER te Arnhem en AKKER MAN te Ooltgensplaat. Op Donderdag 28 Nov, in het Café van Mej. Wed. Lokker te den Bommel des na middags twee uur ten verzoeke van Mej. Wed. J. van der Meijden te den Bommel, pu blieke verkooping van 1. Abraak van de bouwmanswoning „Veld zicht" te den Bommei. 2. Afbraak van de moderne bouwmansschuur met annexen, waarin veel ijzerwerk. 3. Afbraak van het wagenhuis, paarcfenstal, kippen- en honden hok en schuurtje. 4. De brongas installatie met drie ketels en gasleiding. 5. De koepel. 6. De standaard moter met drijfwerk, tanks, groot 8 P.K. 7. 1.43.37 H.A. bouwland en boomgaard in den Boramelschen polder, uit makende de ondergrond van bovengemelde perceelen, kad. sectie B hos. 1607, 244, 245 en 246. 8. 1.64 40 H.A. weiland kad. sectie B no. 243. 9. 1.55 30 H.A. bouwland, gelegen alsvoren aan den Zandweg, sectie B no, 230. 10. 0 83 05 H.A. bouwland, sectie B no. 229 ged. 11. 0 83.05 H.A. bouwland, gelegen ais- voren, no. 229 ged. 12.1.15 70 H.A. bouwland sectie B no. 228. 13. 1.14.90 H.A. bouwland, aan den Zeedijk, sectie B no. 227.14.1,00 30 H.A. bouwland, kad. sectie B no. 459 ged. 15. 1.22 00 H.A. bouwlapd, kad. stcrie B no. 459 ged. 16. 0 78.60 H.A, bouwland, kad. sectie B r>o. 456 17. 0 78 60 H.A. bouw land, kad. sectie B no. 455. 18. 1.88 30 H.A. bouwland, kad. sectie B 454 ged. 19. 1 80.00 H.A. bouwland, kad. seclle B no. 454 ged. 20 1.34.20 HA klaver, kad. sectie B no. 453. 21. 0 88 45 H.A. weiland, kad. sectie B no. 458 ged. 22. 1.0005 H A. weiland, kad. sectie B no. 458 ged. 23 1 20.28 H.A. bouw land, kad. sectie B no. 457 ged. 24. 1.20.27 H.A bouwUnd, kad. sectie B no. 457 ged. 25. 1 55 70 H.A. bouwland, kad. sectie B no. 457 ged. 26. 1 56.26 H.A. bouwland, kad. sectie B no. 457 ged. In verschillende com binatie, onder massas c-n massa. Onmiddellijk na deze verkooping worden verkocht 31 Essen boomen en 2 Canada boomen welke door den kooper van de hof stede kunnen genaast worden. Veiling boekjes en inlichtingen te bekomen na den 14ien November e.k. bij Notaris Chr, AKKERMAN te Ooltgensplaat. Op Zaterdag 23 November 1918, 's nam' halt 2, te Melissant, aan den Lagen Nolleweg van eene groote partij iepen- en Esschen- biandhout, gezaagd en gekloofd op Meter- lehgte en korter. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 23 November bij inzet en Zater dag 30 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek van een perceel Bouwland te Ouddorp ia den polder West-Nieuwland, kadaster Sectie A no. 451, groot 75.90 aren, 1 Gemet 196 Roeden V. M. tot 11 Novem ber 1918 in gebruik bg Hendrik Grinwis K.Tzoori, ten verzoeke van Anthony Verhage te Paterson. Hei perceel is dadelijk te aan vaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 28 November 1918, des nam. 3!/,, uur, in het Hotel Zaaijer te Mid- delharnis: Twee klampen Zaaristroo, in den polder het Oudeland van Sommel3dijk op het land van Jan van der Melde Bz. aan den le Staverschen Weg, en in den polder het Oudeland van Middelhatniu op het ianri;van G. M. van der Meide, aan den van Zantens- wegten verzoeke van de firma Kuhn Co. te Naaiden.' Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 28 November 1918 bij vei ling bij R. Bakker en op Donderdag 5 Decem ber 1918 bij afslag by D. Monster te Hekelin gen beide dagen desv.m. om 11 uur, publieke verkooping van Het altoosdurenö recht van erfpacht op 0.1 Are, 80 centiaren grond te Hekelingen aan den Toldijk, met den eigen dom van het daarop staande huis, bevatten de 2 woningen en 2 H.A., 35 A., 40 c.A. bouwland aldaar, in de Nieuwe Uitslag van Putten. Betaling koopp8 Jannuarie 1919 Inlichtingen teii kantore van den Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 29 November en 6 December 1918 beide dagen v. m. 11 .uur ten koffie- hurze van Gez. van Driel te Zuidland, pu blieke verkooping van: 3-86-60 H.A. best weiland, in den Bierlsche polder, strekken de van den Biertsche dök tot den hlinden- weg. Direct in gebruik en genot te aanvaar den. Inlichtingen geven de verkooper de Heer Jb. van der Poel te Nieuwenhoorn en de No taris. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris C. LOEFF. Op nader te bepalen datums Inzet en Afslag van drie meeden Bouwland tusschen de Hobbemastraat, den Langeweg en den Prinses Juliana Weg te Midüelharnis, tot aanleggen van tuinen of boomgaarden en in de naaste toekomst geschikt voor bouwterrein. Alles gelegen aan geprojecteerde straten. Ten verzoeke van den Heer Jan ZaaSer te Middëiharnis. Notaris VAN BUUREN. Izi KERNLEDER, CHROOMLEDER, BALATA GUMMÏ enz. (Fabrikaat T. H. HAAGEN, Rot terdam) worden tegen fabrieksprijs geleverd door 14452 Monstercollectie op aanvraag. Als de haan kraai!. dan kom! de zon daardoor nief op maar als U steeds Kavalier Kachelglans gebruikt, dan toovert U een zonnetje in Uw kamer, door den prachtigen diepzwarten glans, die U op Uw kachel verkrijgt. 10 cents per pak. 4 ft-is&e 1ssebSngen Specialiteit in Ligstoelen, SenemeubelcE en vierkante Waschmanden ea Badstoelen. 14195 üroote keuze in bekleed cn onbekleed Man denwerk, xooals PAPIERMANDEN en WERK TALELS. Ook verkrijgbaar b| T. Schllper- oord, Middëiharnis, Amerikaansche met goud bekroond. v. d. Werffstraat 53 ROTTERDAM Levert ook op afbetaling. Schoon maken, stemmen enz. AL wie een vertrouwde joopend paard, of HIT koo- pen wil wende zich lot A. v. MOORSEL, Rotterdam, Walen burger weg 33. Telefoon 9087. ALLE Machines worden onder gsrande geleverd, AGENT voor Goeree en Overflakkee T. VAN HEEMST, Binnenweg Sommelsdijk, bij wlen gaarne orders worden aangenomen. (Kunsttanden en feWtten). Spreekureneiken werkdag 1—3 uur, voor on- en minvermogenden 9IQ. TELEFOON «511. 14736 C. VAN OORSCHOT - Sommelsdijk,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2