1 LlHDÏffi wel Moeders B. VAN DEK WEIDE, RECHTZAKEN PLAATSELIJK NIEUWS GEH0D NIEUWS, POSTERIJEN. KERK EN SCHOOL JUUmWl Yeorctraat - leiimL Boeron-Lee&liaiiLjMlililelliamis-SQiicW CORRESPONDENTIE. De broodkaart van bet 96ste ttfdvafc loopt van Vrijdag 15 Hov. tot en met Zondag 24 Hov. a.s. yj De 6e boter- en vet- week van het 2e tijdvak loopt van Dinsdag 12 iVoveiubcr tot en met Donderdag 21 November BURGERLIJKE 8TAMD. ft PHOTOGRAAF, MIEUWSTRAAT B 28, MIDDELHARNIS Overal en iederen werkdag te ontbieden. Speciaal in het maken van Buiten-opnamen en vergrootingen. Aardappel- en Muwe Guano verkrijg baar bij 14719 1. van tfer Helm iCntreepofstraat 13b H o T T E B 81 A M. irmen bij uwe kinderen zijn. Worm- orden. De wormen kunnen de gansche Iringen, in de maag, in de spijshuis, de longen enz. Geeft daarom Uwe woekerdieren een racidaal middel n.l. S genaamd FGWUltiBiIl TELBOER. Wacht toch niet tot Uwe ook bij volwassenen kunnen wormen de brengen. De verschijnselen bij lijders verzwakking, zenuwachtigheid, maag- n eetlust, geeuwhonger, vermagering, aevoel alsof een prop naar de keel Het gaat een aardig gangetje, maar nie mand weet waarheen. Er staat heel wat wa ter in het vooronder, en onder het deliberee- ren, wie den verderen koers zal bepalen, is er geen tijd, om het hoozen te regelen. De Vorwaerts, komt op voor het het red den van democratie. De nadruk van dit ar tikel bewijst welk een oppositie van links daar al tegen is, zegt de N. R. Ct. Middelerwijl heeft de nieuwe Duitsche re geering een „program" geformuleerd. De re geering, zoo heet het in de inleiding, stelt zich tot taak het socialistisch program te verwezenlijken. „Reeds thans" geeft zij aan eenige bepa lingen bij voorbaat kracht van wet. Dan komt er een lijstje van bepalingen, die uit het sluiten van den wapenstilstand nood zakelijk voortvloeien, en die elke andere re geering, bijvoorbeeld die van Max van Ba den, ook zou hebben moeten nemen. Volgen eenige beloften, zooah die tot de invoering van den acht-urendag en ookde bescherming van het particulier eigendom Tot slot een vage verwijzing naar de Con stituante. Keizer Karei ziet van de regeering af. Maandag heeft keizer Karei het volgende bekend gemaakt: Sinds mijn troonsbestijging was ik et voort durend op uit mijn volken uit de verschrik kingen van den oorlog uit te leiden, aan het uitbreken waarvan ik geenszins schuldig ben. Ik heb niet getalmd, het grondwettelijke leven te herstellen en den volken den weg tot zelf standige ontwikkeling geopend. Als steeds door onveranderlijke liefde voor al mijn vol ken vervuld, wil Ik tegenover hun vrije ont plooiing mijn persoon geen beletsel laten zijn. Bij voorbaat vereenig Ik mij met de beslis singen, die Dultsch-Oostenrijk over zijn toe- konistigen staatsvorm velt. Het volk heeft door middel zijner vertegenwoordigers de regeering overgenomen. Ik zie van elk aandeel aan de staatszaak af. Tevens onthef ik mijn Oostenrijksche regee ring van haar taak. Moge het volk van D.-O. eens- en verzoenigsgezind de niewe orde van zaken tot stand brengen en een vasten vorm doen aannemen. Het geluk mijner vol ken was van meet af aan het doel mijner vurigste wenschen. Alleen de binnenlandsche vrede kan de wonden van dezen oorlog hee- Ien. KAREL m. p. LAMMASCH. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Strafzitting. Een granaat ontploft. Ter zake dat het aan zijn schuld, althans mede aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat op 31 Augustus 1.1. de vlsschers P. van Soest en C. Jansen te Stellendam zoodanig lichame lijk letsel bekomen hebben, dat zij aan de gevolgen daarvan overleden zijn en de visschers L. Slis en A. Spuy te Stellendam, alsmede de milicien K. Troost der vesting artillerie te Hellevoetsluis zwaar lichamelijk letsel hebben bekomen, althans zoodanig letsel dat daaruit tijdelijke ziekte of verhin dering in de uitoefening van beroep ontstaat heeft terechtgestaan de 26-jarlge J. v. D., visscher te Stellendam. Er was dien 3lsten Augustus door den visscher P. van Es een granaat aan wal ge bracht, welken uit zee was opgevischt. Een groepje mannen had er omheen gestaan, en Troost had met een stuk ijzer het kruit uit den granaat gepeuterd en dit op den grond laten vallen. Niettegenstaande volgens heden gehoorde getuigen tot twee of driemaal toe gewaarschuwd was, niet met vuur bij het kruit te komen, had v. D. tweemaal achter een een brandende lucifer op het kruit ge worpen. Met het gevolg dat het kruit vlam vatte, de granaat ontplofte en verschillende personen ernstig verwond werden. Van Soest had een vuistgroot gat aan het rechter bovenbeen bekomen zijn rechterhand en rechteronderarm waren verbrijzeld. Van Jansen was het linkerbeen bijna geheel van het lichaam gescheurd. Deze twee zijn, als gezegd aan de gevolgen overleden. Troost kreeg een gat boven de knie, een gat onder de lie9streek en enkele brandwonden, alles aan het linker been. Spuy bekwam een bloe dende wonde aan de linkerknieholte en Slis een bloeduitstorting in de rechterbil en en kele kleine wonden aan het rechterbeen. Bekl. bekende in hoofdzaak hetgeen hem ten laste gelegd was. Daar enkele der gedagvaarde getuigen niet verschenen waren, heeft de rechtbank de verdere behandeling van deze zaak aange houden tot 10 December, des nam. 2 uur. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeilng van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF dtCo.'s Bureaux voor den. Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 9 Nov., in Neder land uitgesproken 24 faillissementen tegen 12 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Nov., 1918 825 faillissementen tegenover 799 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. SOMMELSDIJK*. Naar wij uit goeden bron vernemen is door de heeren Gebrs. Joppe de Stamboek en premie Hengst Indigene dia Neerhof aangekocht. Donderdagmiddag ontstond door on bekende oorzaak brand in de schilderswerk plaats vanden heer C. v. Beek alhier. De groote hoeveelheid verven aanwezig, gaven de vlammen gretig voedsel, zoodat in een kort oogenbllk zoowel schilders werkplaats als woonhuis geheel uitbrandde. Gelukkig was men den brand welke in het begin zich ernstig liet aanzien rpaedig meester en wist men de belendende gebou wen, die van dhr. J. Spee enM. Hammel- burg, waarbij eerstgenoemde yeel waterscha de bekwam, voor branden te vrijwaren. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. De 76ste broodweek zal 10 dagen duren, dus van 15 t/m 24 November 1918. De daarop volgende vier tijdvakken eveneens 10 dagen, met dien verstande dat de broodkaart nu in plaats van zooals ze worden afgegeven voor 1400 gram voor 2800 gram zullen gerekend moeten worden As. Maandagmiddag van 2-4 uur uit reiking van bons voor kaarsen voor licht- looze gezinnen. A.s. Dinsdagmiddag van 2—4 uur uit reiking van bons voor kaarsen voor schuren. MIDDELHARNIS. De Spaansche griep welke nog steeds voort duurt eischt hier vele slacht offers. STAD AAN 'T fHARINGVLIET. Ter inlij ving bij de Nationale Militie d.d. 3 Dec a.s. zijn opgeroepen M. Abramse en J. Fris. In afwijking vaa de tot dus ver gevolg de gewoonte zullen aan de respectieve ge meenten geen runderen worden toegezonden daar alle runderen in de centrum gemeente worden geslacht en van daar uit wordt het vleesch in de been naar de andere gemeen ten verzonden. DEN BOMMEL. Deze week werden per ge zin 350 stuks turven verstrekt tegen f 1 50 per 100 stuks. In Stad a/t Haringvliet wer den ze verkocht voor f 1.25 per 100, wat later echter bleek een vergissing te zijn zoo dat bij een volgende gelegenheid de burgerij van Stad zal moeten surpeeren. De molen van den heer Vermaas is weder door den Burgemeester ontzegeld naar aanleiding van een bericht van den Reg. Commissaris, dat de molenaar ten onrechte beschuldigd is. Zij, die een varken of een gedeelte daarvan hebben geslacht of gekocht, moeten hun vleeschkaarten op het distributiebureau terug bezorgen. Bij den landbouwer W. J. R. is onder 't vee mond- en klauwzeer uitgebroken. NIEUWE TONGE. Dinsdagavond had D. B. het ongeluk een trap van een koe op zijn hart te krijgen, bij P. C. T. binnengedragen kon hij na een oogenblik binnen geweest te zijn zich met veel moeite weder huiswaarts begeven. Door het vele toenemen van Spaansche griep is tijdelijk de school gesloten. DIRKSLAND. Zij die geen huisslachting gedaan hebben kunnen Dinsdag .19 Nov. des namiddags van af een uur vleeschbons af halen. De huisnummers 1—300 op Dinsdag middag, de aijdere op Donderdagmiddag. Zij die zelf geen gelegenheid hebben kunnen met het oog op de tegenwoordige omstan digheden een ander verzoeke ze mede te brengen. Afhalen der broodkaarten Dinsdag 19 en Donderdag 21 Nov. a.s., telkens van 9— 12 uur. De huisnummers 1—300 op Dinsdag de andere op Donderdagmorgen. Die geen gelegenheid hebben kunnen dit ook anderen opdragen. Tevens zal op dezelfde dagen 's middags, vanaf een uur gelegenheid zijn tot het afhalen van peulvruchtenbons. Die in de gelegenheid zijn geweest zelf peulvruchten te verbouwen kunnen deze bons niet ont vangen. Van 18 tot 23 Nov. a.s. wordt op bon 137 en bon 8 der kind'erkaart suiker verstrekt. De formulieren voor nieuwe schoenen en reparatiebons, welke bij de schoenmakers verkrijgbaar zijn, moeten, na behoorlijk in gevuld te zijn, ingeleverd worden in het distributielokaal in de openbare schooi. Volgens schrijven van den minister zul len geen carbidbons voor rijwielen meer worden afgegeven. Naar wij vernemen zal ook zouteviscji binnenkort worden gedistribueerd tegen ma tigen prijs. Op bon 4a der minimumrantsoenkaart zal Maandag 18 Nov. a.s. 40 K.G. stukkolen worden beschikbaar gesteld tegen den prijs van f 0.973, Op bon 4b zal voer de leden van den Bond op Dinsdag 19 Nov. a.s. en voor de klanten van J. Kaslander op Woens dag 20. Nov. 1 HL. parelcokes beschikbaar zijn tegen den prijs van f 1.60 af te halen aan de gasfabriek. GOEDEREEDE. Bij het inladen van wijn gleed de sjouwer G. O. uit, viel in het ruim tusschen de vaten, en verwonde zich zoo ernstig, dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. Ook in deze gemeente komen talrijke gevallen van Spaansche griep voor. Deze week is op bon no. 46 kaas te verkrijgen. BRIELLE. De collecte, voor de Gustaaf Adolf vereen, heeft opgebracht f 13,27'/j alhier in de Ned. Herv. kerk. In de 1.1. Vrijdag gehouden Raadsver gadering alhier werd o.a. 't salaris van het onderwijzend personeel der bewaarschool ver hoogd, ook andere Ambtenaren der gemeen te, en ook de Politie werden wegens de Tijdsomstandigheden haar salarissen ver hoogd of duurtetoesiag verstrekt. Voor het Geuzengesticht „Wilhelmus van Nassauwen alhier werd deze week voor de verpleegden ontvangen f 36,06. (Te laat ontv. voor ons vorig nummer) OOSTVOORNE. Weer is de salarisregellng der Openbare Onderwijzers in den Raad ter sprake geweest. Het aanvangsalaris bleef ech ter f 700 de bedragen, die het wetje van 23 Februari daarbij voegt. Opmerkingen ver dient, dat aan een verzoek, van de zijde van het bijzondere onderwijs te Tinte, gericht aan de Secretarie alhier om opgave te mogen ontvangen van de Oostvoornsche salarisre geling, noodlg voor het opmaken eener sta tistiek voor het bijz. onderwijs in ons land niet alleen geen gevolg werd gegeven, maar met een onweigemanierd boe nog ba werd doodgezwegen, „zoo zijn onze manieren". Wel mee betalen aan de openbare school, maar loop verder maar rond. ROCKANJE. A.s. Maandag zijn alhier kolen verkrijgbaar. Naar wij vernemen, is Mevrouw Olie uitgenoodlgd om met haar zangvereeniging het Kerstfeest in de Herv, kerk op te luisteren. TINTE. De heer B. Jongejan is door de Raad van Oostvoorne gekozen tot lid van het Burg. Armbestuur dier gemeente. Met hem stond op de voordracht de heer M. C. Kimmel. De heer Picart had de voordracht wat meer in den geest der arbeiders zijner richting willen zien opgemaakt. De heer Oranje vond dit niet noodig, daar beide heeren van de voordracht naar zijn inzien „niet veel meer dan arbeiders" zijn. Natuurlijk vond de heer Picart dat dit niet het geval was. Nu, daar in had hij gelijk. De heeren Jongejan en Kim mel behooren tot den netten middenstand. Of er echter reden was, aanmerkingen op de voordracht te maken, zal nog zeer de vraag zijn. NIEUW HELVOET. Naar er algemeen be sproken wordt zal er a.s. Zondag hier ter plaatse een betooging worden gehouden. Wij zullen hopen, dat dit goed af moge looptn en geen botsingen moge plaats hebben. Wij raden een ieder zich niet bij deze optocht te voegen al is dit uit nieuwsgierigheid. HELLEVOETSLUIS. Aan het politiebureau zijn inlichiirigen te verkrijgen omtrent de navolgende voorwerpeneen jong bruin hondje en een portemonaïe met inhoud. Alhier is een soldaat aangehouden ver dacht van diefstal van een fiets alhier ge pleegd op 8 October j.l. De verdachte zal ter beschikking worden gesteld van de mili taire autoriteiten. De Directeur van het Levensmiddelen- bedrijf maakt bekend dat de prijs van kaar sen is gebracht op f 0 64 per pak van 300 gram en de prijs van schemerlichten op f0 58 per doos van 200 gram. Verledenweek verloor iemand een por tefeuille met f 120. Deze week werd hij aan den eigenaar terug bezorgd. Alhier zijn alle scholen gesloten wegens hei heerschen der Spaansche griep, Uit 34 sollicitanten voor agent van po litie alhier zijn benoemd L, van Buren met selaar uit Nieuw Helvoet qn K. D. Verheij te Zuidland, thans korporaal bij de Vesting art. te Brielle. A.s. Maandagavond te 7 uur houdt de Commissie voor de spaarbank van het N. O. G. zitting. SPIJKENISSE. De Spaansche ziekte verhief zich vorige week dermate dat ruim 500 per sonen werden aangetast. In enkele dagen tïjds stierven een 8-tal meest jonge menschen van 3 tot 40 jaar, terwijl ook begin dezer nog een drietal stierven. Haar kwaadaardig karakter begint ze nu meer en meer te ver liezen. Bij sterfgevallen mag geen klok meer geluid. De Chr. School nam deze week weer een aanvang, de openbare school houdt nog vacantie. De melkveehouder L. v. d. M. is bij publieke veiling eigenaar geworden van een perceeltje weiland, liggende aan den Kerk- weg, en tot 1922 in huur aan PI. Dekker. De heer Markenhof, klerk ter secretarie te Wijke, en als zoodanig hier benoemd, zal 16 dezer in functie treden. Aan den oproep van de classis 's Gra- venhage tot het houden van een bidstond op Vrijdagavond, kan ten onzent, vanwege de ontstentenis van elke soort verlichting in de kerk, geen gevolg worden gegeven, waarom zulks bepaald is op Zondagmorgen 17 November. Naar verluidt Is de directie der R. T. M. in onderhandeling met de directie der Stoom boot-Maatschappij „Oude Maas" tot aankoop van de dagelps van Oud-Beijerland naar Rotterdam varende stoomboot genaamd Oude-Maas. De koopsom zou moeten be dragen f 70.000. Indien de R. T. M. zich op die wijze van een concurrent kan ontdoen, zou de verbinding van Oud-Beijerland en Spijkenisse met Vlaardingen en Schiedam heel wat lastiger worden. Door het bestuur onzer gemeente zal ook voor een klein gedeelte aangevraagd worden tot het verdeelen der beschikbaar gestelde Regeeringsgoederen. Aangezien de 'kwaliteit van sommige dingen, b.v. tricot ondergoed en spreien nogal te wenschen overlaat, zal daarop geen bestelling geschie den. 't Zal voornamelijk ioopen over ulsters (groote en kleine maten), vrouwen en mannen hemden en broeken, boezeroenen en kinder- benoodigdheden. Verschillende met zakenverlof zijnde personen hebben eene oproeping ontvangen tot onmiddellijk verschijnen in hun garnizoen teneinde af te presenteeren. Onze dorpsgenoot de heer Joh. Kelzer- waard, in garnizoen te Woerden, werd daar bevorderd tot sergeant. Namens den onderstellingcommandant te Hellevoetsluis is het voor de herbergen in deze stelling verboden om van 18—23 Nov. geopend te zijn van 's morgens 11 uur tot 'snam. 7 uur. VIERPOLDERS. De school is Dinsdag 12 November gesloten op advies van den school arts wegens het heerschen van de Spaansche griep. Een 40-tal gevallen deden zich voor. „Crinofloor", tot herstel van alle voor komende haarziekten. Wij allen stellen prijs op het behoud van ons haar; het verlies daarvan brengt mede, dat we er veel ouder uitzien dan we in werkelijkheid zijn. Vooral vrouwen wij weten het allen willen gaarne zoolang mogelijk haar jeugd bewaren. Het is de vrouw nu eenmaal aangeboren, om niet te spreken van den man, die ook niet gesticht, is over ronde kale plekken schedelpijn roos te vet haar enz.: Niet alleen dat men er zooveel ouder uitziet, men is ook veel vat baarder dan voorheen, terwijl we meer van de koude hebben te lijden. Het verlies van de haren brengt dus vele onaangenaamhe den met zich. Nu is het zeker te betreuren, dat men veelal wacht, met te trachten het euvel te herstellen, tot het te laat. Wanneer men er vlug bij is, zou men dik werf niet de nadeelige gevolgen ondervinden van thans. Men wacht te lang, doordat men niet recht weet, tot wien men zich om hulp heeft te wenden» Men loopt nu bij den eersten den besten kapper binnen, die een flescbje A, B, of C verkoopt, welks inhoud ten slotte blpt al leen iets verfrisschend te zijn. Heuscn, men moet niet hijgden coiffeur wezen, men dient zich in verbinding te stellen met den goe den haarkundlge, die werkelijk ondervinding heeft op zijn gebied en studie heeft gemaakt van den haargroei. De Heer C. Romeijn, bekend haarkundige te Rotterdam, geeft een brochure uit, waar uit ons blijkt, dat er op zijn gebied heel wat ondervinding noodig is, om met vrucht te kunnen werkzaam zijn. in zijn boekje baalt hij aan, dat hem 19 verschillende haarziekten bekend zijn, waar voor hij 54 middelen bezit. Zoo is het dan dezen vakkundige herhaaldelijk gebleken.dat er haarziekten bestaan, -die bij dames nooit voorkomen en bij mannen wel. Talrijk is het aantal attesten van dankbare herstelde patiënten in dit boekske afgedrukt Mag het een enkele maal voorkomen, da. een lijder als niet hersteld naar huis gaat het gros vindt beterschap. t Zij, die last hebben van het uitvallen der haren kaalhoofdig zijn, of aan een haarziekte lijden, zullen goed doen advies in te winnen bij den heer C. Romeijn, Schiekade 135 Rot terdam. Zijn middel „Crinofloor" heeft hon derden hersteld. Als men er vlug bij is, is herstel bijna zeker. Advies is kosteloos elke Maandag, Dinsdag en IVoensdag van 10 tot 4 uurook schiij- telijke inlichtingen worden verstrekt. Brochure met attesten en for muiieren ter toelichting franco op aanvraag. (Zie advertentie.) HELLEVOETSLUIS. Aan het Postkantoor en de daaronder reserverende hulppostkan- toren werd gedurende de mnd. October in gelegd f 29218 62 en terugbetaald f20757.95. Postcheque en Girodienst over de mnd. October. Salaorekening-houders f 55269,54. Totaal stortingen f 4272325. Afgeschreven Girobiljetten f 9384,61. Goedgeschreven f 115564 93 \AfgeschrevenChequés f 125810,26' Uitbetaalde f 112741.46s. BRIELLE. GeborenElizabeth Maria, d. v. J. Land heer en J. Kraak. Arlj z.v. A. Barendrecht en S. Hulstaert. OverledenJacob van den Burg, oud 45 j. echtgen. van W. J. de Bruijn. STELLENDAM. GeborenCornelis z. v. J. Mastenbroek en en J. v. d. Sluis Jan z. v. K. Kastelein en M. W. van Baven. Christianla Jacoba, d. v. A. Troost en J. Zwartkamp. Klaartje d. v E. Tanus en A. J. Kasteleijn. Marlnus z. v. P. Slotboom en M. M. Kalle. Jannetje Cornelia, d. v. S. Klink en M. Visser. Arentje Marga- retha Lourijntje d. v. A. Kreeft era G. J. M. Burbach. Gehuwd: A. M. Blokland oud 21 jaar en M. Roon oud 20 jaar. A. Beijer oud 26 jaar en J. Spuij 22 jaar. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 17 November 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9 30 en 'sav. 6uurDs. Westrik. Middelharnis, v.m. 9.30 Leeskerk en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, v.m. 10 uur Ds. Pop van Middel harnis. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. J. J. v. d. Pol. Oude Tonge Nieuwe Tonge, v.m 9.30 Leesdienst en n,m. 2 uur Ds. v. d. Plasse v. Oude Tonge, Herkingen, DIrksland. v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van As. Melissant, Stellendam, Goedereede, v.m. 9,30 Oogstprrdikatie en nam. 2 uur Ds. F. de Gids. Ouddorp, nam. 2 uur dhr. J. v. d. Velde. Brielle, 10 uur Ds. v. d. Does, en 'sav. 6 uur Ds H. M. E. Bremer. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne, (Evangelisatie), Rockanje, Geen dienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.in. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer Zuidland Simonshaven, Nieuwenhoorn, vin. 9,30 Ds. de Voogd v. d. Straaten Oudenhoorn, vm. 9,30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, 'r Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9,30 uur Ds. Baar. Vierpolders, v.m. 9 3Ds. v. d. Does v. Brielle Vierpolders, (Evangelisatie), 'sav. 6.30 uur Leesd. Nieuwesluis, vm 9.30 en av. 6 uur dhr.J. A. Scha- lekamp, (ure van verootmoediging en gebed mei het oog op den nood der tijden). Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en av. 6 uurDs. G van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 uur (Voorb. H A.) en 's av. 6 uur Ds. Vesseur Den Bommel, Ooltgensplaat Melissant, v.m 9,30 en nam. 2 uur Leesdienst. Stellendam Ouddorp, v. m. 9.30 en n m. 2 uur dhr. Versteeg. Brielle, v.m. 10 en nam. 5 uurDs. M.Gravendijk. Rockanje. v.m. 9.30 en 'snam. 3 uur Leesdienst Tinte. vm. 9,30 en nam 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 10 uur gem dieast Ds. Verrij. Hellevoetsluis, nam. 5 uur gem. dienst Ds. Verrij. Zuidland, Spijkenisse, v.m 9.30 en nam. 2 uur Ds. H. Z. de Mildt. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9,30 en s av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. DIrksland, v.m. 9,30 en av. 6 uur Ds. Verhage Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K, W. Rossing. Aanstaande Woensdagavond 7 uur hoopt in de Zondagschool op te treden Ds. Paauwe van 'sHage. DEN BOMMEL. Zondagmiddag 2 uur hoopt Ds. Vesseur, van Stad aan 't Haringvliet, in de Ger. Kerk alhier dankuur t- houden voor 't inzamelen van de oogst. Tevens zal een collecte worden gehouden. NIEUWE TONGE Door de gemachtigden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen tot ouderling Abr. Hartveld en tot diaken P. v. d. Houten. BRIELLE. Bevestiging en Intrede van Ds. J. W. v. d. Does in de Ned. Herv. Kerk te Brielle. Voor een groote schare van toehoorders werd Zondagmorgen 10 November de nieuwe beroepen predikant Ds. J. W. v. d. Does naar de Ned. Herv. Kerk alhier, bevestigd door Ds. H. P. De Preé, Herv. Pred. te Alk maar. Ds. de Pree werd raar de kansel ge leid door de Predikant met de geheele ker- keraad, onder 't zingen der gemeente van Psalm. 134 vers 1-2 3 Ais tekst had Ds. de Pree gekozen uit Psalm. 132 vet3 15-16. Na 't bevestigen werd op verzoek gezon gen door de gemeente van Gez. 91 vers 3. Ten twee uren deed de nieuwe leeraar zijn intrede in de groote Sint Catharina kerk, welke geheel gevuld was van toehoorders. Door zijn vriend Ds. de Pree en de alhier belde staande predikanten met deKerkeraad werd Ds J. W. v. d. Does, ter kansel geleid, onder 't zingen der gemeente van Psalm. 95 vers 1 en 4. Als intrede tekst was gekozen uit de 1ste Algemeene zendbrief van Petrus, lste Hoofd stuk van vers 3, 4 en 5. Dit had spreker gekozen als grondslag van blijdschap van 't Evangelie. Tevens werd toegesproken den Burge meester als hoofd der gemeente, 2de de Gemeenteraad, 3de 't Personeel der Scholen, 4de Ds. de Pree, deze werd vriendelijke dank gebracht voor de bevestiging van heden morgen, te meer werd nog dank gebracht omdat zijn vriend de Pree hem 9 jaar gele den ook bevestigd had te Nieuw-Beierland. Ten 5de werd toegesproken de Kerkvoogdij. 6de de Voorlezer. Spreker haalde aan dat de voorlezer niet in de zin Is zooals 't be hoorde, om rede er in onze Ned. Herv. kerk geen voorlezer is, zoodoende wordt 't eerste pp7nr\p Hpr (X..4FPU rol mil van i Algemeen. 3 ue Bank neemt gelden op tegen 3'/i0 pCt. Rente jaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—12, benevens Maandagavond van 6—7 uur, ten kantore van de Thecaurier- Boekhoudct. C KOLFF A.C«. Mlddelharnta. 14628 koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. Beleefd aanbevelend. 14451 14031 De Bank leent gelden aan leden tegen 41/, pCl. 's jaars. Ze neemt gelden op tegen 3'/, pQt. 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandag- en Vrijdagavond van 6—8 uur ten huize van den kassier D. JOPPE Cz. Sommelsdijk. i5 i nf-alronrlA vninrpndp niltlGIl 1H QG MIDDELHARNIS A.s. Zondag D.V. hoopt Ds. Van Velzen in de Geref. Kerk een bid stond te houden, om den Heere af te smee- ken dat Hij genadig afwend, voor ons volk en Vorstenhuis, het dreigend gevaar der re volutie. Tot notabelen in de Ned. Herv. Kerk, is herkozen den Heer L. VroegindeweiJ en ge kozen (vac. J. Zaaijer) den Heer H. van Beek. Vrilllig v-» wa «c «c.»- uien voor Drogerij of Fabriek f 5—8.10 per 100 K.G. Witte kool kw. B f 3 50, kw. C f 2 per 100 K.G. Een lezer te Nieuwe Tonge zij bericht dat alleen geabonneerden aan het prijsraadsel mo gen meedoen en uit zulk gezin slechts één. Medelezers kennen we niet. DE UITGEVERS»

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4