PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. Prijsraadsel No. 1. RECHTZAKEN. POSTERIJEN. UITSLAG VERK00PINGEN. UITSLAG AANBESTEDING. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. SOMMELSDIJK. Op de vee- en paarden markt van 6 November 1.1., zijn aangevoerd 3 paarden, 1 verkocht163 runderen 25 ver kocht 29 kalveren, 10 verkocht23 varkens, 7 verkocht; 48 biggen, 12 verkocht. Wegens de zeer hooge prijzen was de handel slap. Van Jb, V. is door een 30ldaat een mud haver In beslag genomen, welke, door een zekere v. G. wonende te Middelharnis, werd vervoerd. Alhier zijn vele gevallen van Spaansche griep, bijna geen één gezin is vrijgelaten. Voortaan moet men zich inplaats van op het Distributiebureau, zich bij zijn schoen maker melden voor het repareeren van schoe nen enz, waar een formulier aanwezig is dat ingevuld kan worden. MIDDELHARNIS. Voor de ingezetenen zijn op het gemeentehuis, formulieren verkrqg- baar ter bekoming van bons voor nieuwe schoenen en reparatiewerk van schoenen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In verband met de gasrantsoeneering is door de Brand- sfoffencommissie bepaald dat de winkels 's avonds te 8, de herberg 's avonds om 9 uur gesloten moeten worden, met uitzonde ring van Zaterdagavond dat op 10 uur is vastgesteld. Op de bon is deze week verkrijgbaar gesteld suiker, sago, jam, erwten ofboonen, gort, macaroni, aardappelmeel. Voortaan zal 'savonds als er les gegeven wordt in nuttige handwerken aan de O. L. school een lantaarn worden aangestoken, om dat een enkele maal een ongeluk is voorge komen, Toen J. v. R. deze week hielp bij het vangen van een paard, had hij het ongeluk, dat het paard steigerde, hem omliep en op zjjn borst trapte, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De ingezetenen worden er attent op gemaakt dat 's avonds te 9 uur en Maandag des morgens te 10 uur de post kan worden afgehaald. De afgifte van bons voor leer en schoe nen zal volgende week een aanvang nemen. DEN BOMMEL. Ten kantore van het Le- venstnlddelenbedrijf zijn aanvraagformulieren voor schoenenbons verkrijgbaar. Tevens, vanaf Maandag 11 Nov. weder kaarsenbonnen voor lichtlooze gezinnen en veehouders. Door eenige soldaten is bij enkele land bouwers tarwe in beslag genomen. De stoomboot, welke Dinsdagmorgen naar Rotterdam, zou vertrekken, Is wegens hoog water en storm op het gors geslagen, waar hij gedurende den geheelen dag heeft doorgebracht, Ofschoon vele landbouwers verheugd waren dat zij hun eigen graan voor eigen gebruik mochten houden, maakten zij er niet allen gebruik van. Op bon no. 63 is verkrijgbaar een half pand suiker en op bon no. 64 een half ons sago, op bon 65 een half pond kaas. Gedurende een week zal gasrantsoe neering worden ingevoerd, n.l. geen gas, v.m. 8—10.30 uur, en n.m. van 1—5 uur. OOLTGENSPLAAT. In de week van 11 tot 16 Nov. is verkrijgbaar, bon 6 blijft geldig voor zeep, bon 15 twee ons'vleesch, bon 16 een half pond suiker, bon 17 een half pond kaas, bij aankomst, bon 18 een pond zoute vlsch, bon 19 een half ons sago, bon 20 een reep kwatta. NIEUWE TONGE. Aan de ingezetenen, welke in het bezit zijn van een gaslamp e.a. worden bij publicatie bekend gemaakt, dat gedurende 3 weken, geen voldoende gas- toevoer zal zijn, en men dan ook alzoo des morgens van 9—10'/2 en des middags van 1—5 uur geen gaslicht kan ontsteken. A. v. d. D., had het ongeluk zoodani- gen slag met een hamer op zijn vinger te ontvangen, dat geneeskundige hulp noodza kelijk was. Binnen eenigen tijd, zal alhier een ver kiezing plaats hebben tot verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, ontstaan door benoeming van den Ed.Acht. HeerOverdorp (Burgem) tot Secretaris dezer gemeente. Volgens Ministerieele beschikking is besloten, voortaan geen carbid beschikbaar te stellen voor rijwielen. Op bon no. 123 is verkrijgbaar gesteld 2 ons Kaas 20 en in het tijdvak van 15—30 November a.s. is bij winkeliers ver krijgbaar gesteld, 0,05 K.G. koffie, DIRKSLAND. Op het Sas is de knecht van Schipper van Veea door het duister misleid in de haven gevallen en zou zeker verdron ken zijn, als op zijn geroep niet tijdig hulp ware verleend, de bewoners aldaar hadden het genoegen met veel moeite den kerel te redden. A.s. Maandag van 9—12 uur zal er ge legenheid bestaan tot het afhalen van kaarsen bons voor lichtlooze gezinnen en veestallen. Voortaan zullen geen carbidbons voor rijwielen meer afgegeven worden. In de week van 10 tot 16 Nov. is op bon 135 en bon 7 der kinderkaart suiker verkrijgbaar. Na aankomst van een lading turf kan op Bon No. 3B der minimumrantsoenkaart 95 stuks korte turf f 1.05 worden afge haald. MELISSANT. Volgens de nieuw vastge stelde verordening op de heffing van leges zullen de kosten yan het voltrekken van huwelijken in deze gemeente bedragen: op Woensdagmiddag tusschen 11 en 2 uur kos teloos, op Dinsdagmiddag tusschen 2 en 3.30 uur f 5, op Woensdagmiddag tusschen 2 en 3,30 uur f 10, op Donderdagmiddag tusschen 2 en 3.30 uur f 15, en op Vrijdagmiddag tusschen 2 en 3.30 uur f 3. Op overige da gen en op andere niet genoemde uren f 20. STELLENDAM. Deze week is alhier ver krijgbaar op bon no 84 4 ons hulshoudjam, bon 85 2ons suiker, bon 86 1 ons Haver mout. Deze week zal In deze gemeente geen vlcesch verstrekt worden, alleen had een noodslachting plaats. Hiervan werd verstrekt, 1 ons per persoon op bon 54 uit het bon boekje. De strandvonderij-wijn bracht, op de verkooping van Maandag 4 November alhier, op ongeveer f 90,000. GOEDEREEDE. Vrijdag en Zaterdag 1.1. is de aangebrachte wijn verkocht. Ze bracht bijna drie ton gouds op. Alhier komt een geval van typhus voor. Op de bonnen 40 en 41 is resp. 1 ons kaaB en 2'/2 ons suiker verkrijgbaar. Zij die een varken of gedeelte daarvan hebben geslacht cf gekocht, moeten hunne vleeschkaarten ter secretarie terugbezorgen. OUDDORP. Wegens het ontbreken van de middelen ter verlichting kan er alsnog geen herhalingsonderwijs op de Chr. School alhier gegeven worden. Twee jaar aaneen konden die lessen op 1 Oct. reeds aanvangen, en nu zal het wellicht op het vroegst eind Nov. zijn. Met de winterdienstregeling is bij de posterijen de late avondbestelling en die van half zes vervallen. In plaats daarvan vertrek ken de bestellers 's morgens vroeg van het kantoor, ook voor de buitengedeelten der gemeente. Na aankomst van de groote post des namiddags heeft dan nog een bestelling plaat3 in de kom en aangrenzende gedeelten tot aan de haven. Het is den Iaatsten tijd met de veilig heid minder goed gesteld. De wasch wordt van de bleek gehaald, kleeren die buiten te drogen hangen, weggekaapt, koren van de dorschvloer opgeschept, ja zelfs is inbraak gepleegd in een z.g.n. zomerhuisje, waaruit zoowat van alles is gestolen. Het lijkt wel of een dievenbende aan het werk is geweest. HELLEVOETSLU1S. De Rekening Inkom sten en uitgaven van de gemeente ligt ge durende 14 dagen van 1 tot en met 14 Nov. ter Inzage voor een ieder. Zij wordt tegen betaling verkrijgbaar gesteld. Een afschrift van het 3de schoolgeldkohier 1918 ligt van 2 Nov. 1918 tot en met 1 April 1919 ter in zage. De Brandstoffencommissie maakt be kend dat de prijzen der brandstoffen vanaf 16 Oct. 1918 zijn bepaald als volgt: Antra ciet f 2.40 per 75 K.G. Eierkolen f 1 90 de 65 K.G. Stukkolen f 2 15 de 80 K.G. ©asco- kes f 1.60 de H.L. Bruinkoolbriketten f2 95 de 100 K.G. Houtskoolbriketten 8 ct. per stuk. Thuis bezorgd. Het 1ste aanvullingskohier H. O. 1918 ligt van 2 Nov. 1918 tot en met 1 April 1919 ter inzage. Woendag vertrokken de 7 hier op de reede liggende Duitsche zeebooten onder be geleiding buitenom naar Rotterdam. De propagandist L. de Visser, S. D. P. is door den Commandant alhier het verblijf in het gebeid tusschen de Maas en de Schelde ontzegd. Dit staat in verband met de opruiende woorden tot de soldaten gesproken. Proces verbaal werd opgemaakt tegen eenige personen wegens het frauduleus ver voeren van regeeringsartikelen en tegen een winkelier wegens het te lang laten branden van licht in den winkel. Vorige week vervoegde zich aan het politiebureau alhier een 14 jarige knaap, die mede deelde dat hij zijn ouders die meteen woonwagen reizen, was kwijt geraakt enh?j de J., was genaamd. Bij nader onderzoek bleek echter dat hij uit Rotterdam afkomstig was en P. H. heette. Ook kwam aan het licht dat hij een rijwiel te Puttershoek had ont vreemd dat door de politie te Piershil in beslag werd genomen. De jongen werd met het rijwiel ter beschikking gesteld van den burgemeester van Puttershoek. A.s. Zaterdag te beginnen mogen de werklieden van 's Rijkswerf inplaats van nam. 2 uur om 12 uur huiswaarts gaan. NIEUW HELVOET. De school in het dorp was eenigen tijd gesloten door de vele ziekte gevallen onder de kinderen, Vrijdag werd ze weer geopend. N1EUWENHOORN. De school aan de Vlot brug Is gesloten wegens de vele voorvallen van ziekte onder de jeugd. BRIELLË. Aan den Raad dezer gemeente zijn door de Chr. Hist. Kiesvereeniging de navolgende adressen gezonden Aan den Raad der gemeente Bridle. EdelAchtb. Heeren l Ondergeteekenden richten met verschul- dlgden eerbied namens de Chr. Hist. Kies vereeniging, domicilie ten huize van haren Voorzitter S. Pols Jz., Noordeinde 37 alhier, bet volgende dringende verzoek aan U Edel- Achtbare Raad der gemeente: Eerstens dringt bovengenoemde Kiesvereen, aan op een beter belastingstelsel, inzonder heid op meer progressieve heffing der be lastingen en op aftrek voor kinderen; ten tweede acht zij van groot belang dat ten bate der gemeentekas belas! ing worde geheven van publieke vermakelijkheden, als zang-, muziek- en tooneeluitvoeringen. Dit gebeurde in bijna alle gemeentens arlngt de Kiesvereen. bovengenoemd aan op spoedige invoering dezer belasting. Namens de Chr. Hist. Kiesvereen,, (w.g.) S. J. POLS Jz., Voorz. M. IDEMA, Secr. Brielie, 29 October 1918. Aan den Raad der gemeente Brielie. EdelAchtbare Heeren! Ondergeteekenden komen met verschul- digden eerbied namens de Chr. Hlst. Kies vereeniging door dezen tot U EdelAchtb. Raad der gemeente met een verzoek, alsdat van December 1916 aangaande distributie zaken, om namelijk een Levensmiddelen commissie te benoemen, welke Is samenge steld uit mannen en vrouwen uit alle stan den onzer samenleving, welke Commissie ten doel heeft een schakel te vormen tus schen B. en W. en de burgerij. Deze Commissie zou dus eerstens B. en W. van ladvies knnnen dienen en op de hoogte kunnen houden van de wenschen die er onder de burgers leven, tweedens de distri butiemaatregelen hebben te papieriseeren. Namens de Chr. Hist. Kiesvereen., (w.g.) S. J. POLS Jz., Voorz. M. IDEMA, Secr. Brielie, 29 October 1918. Tot Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks Waterstaat Is benoemd den Hoofdin genieur van den Rijks Waterstaat te Rotter dam, dhr. A. T. H. de Groot, vroeger inge nieur van den Waterstaat alhier. TINTE. In den nacht van 3 op 4 Nov. werd de Heer M. alhier opgeklopt. Een paard van een voorbijtrekkend rijtuig was onder weg onwel geworden. Na het te hebben uit gespannen werd het in de schuur van den Heer M. gelukkig weer wat op dreef ge bracht, zoodat men er zonder verdere onge vallen Reckanje mee" kon bereiken. Het rij tuig liet men achter. Gemeenteraad van Hellevoetsluis op 1 Nov. 1918 nam. 7'C2 uur. De Voorz. opent de vergadering en zegt dat op de notulen geen aanmerking zijn. Ingekomen stukken. Medegedeeld wordt Een dankbetuiging van Zuidgecst voor de tegemoet koming in zijn schadepost aan visch. Een adres van de Vereeniging tot bestrij ding der zedeloosheid, dit met betrekking tot huizen van ontucht. Daar er zulke huizen hier niet aanwezig zijn wordt dit voor kennis neming aangenomen. Goedkeuring tractementen Secretaris en Ontvanger. Schrijven v. dhr. v. d. Bont om verhooging van tractement ais gem. architect. Na eenige discussie hierover wordt besloten dit tegelijk te behandelen met de ambtenaren Secretarie. Dit wordt aangenomen. Een schrijven v. dhr. v, d. Does om ver hooging van tractement als boekhouder bij bet Distributie bedrijf. Besloten wordt hem met ingang van 1 Nov. f 750 jaarloon toe te kennen. Gemeente rekening. Een Commissie be staande uit de H.H. Prins, van Lien, en Haas wordt gevormd om deze rekening na te kijken. Rekening en begrooting waterleiding. De H.H. Smit en Benthen zullen deze nakijken. Onderzoek geloofsbrieven v. d. H H. v. Dors- ser en Boere. Deze stukken zijn in orde. Genoemde H.H. zullen worden toegelaten Balans- Verlies en Winstrekening distributie. De heer Smit vind deze niet erg duidelijk. Na eenige discussie wordt deze goedgekeurd. Schrijven firma Beukers omtrent het aan brengen van een bezuinigingstoestel aan de centrale verwarming scholen. Dit wordt goedgekeurd. De heer Prins vraagt of er een lantaarn 's avonds gebrandt kan worden aan den Glacisweg en een in de Molenstaat in laatst genoemde straat in verband met de kerk gangers. De Voorz. zal hierover spreken met de heer Fiander. Een schrijven v. dhr. Fiander om de pro- gessieve toeslag in te doen gaan 1 Nov. 1918, Goedgekeurd. Gasprljs. De Voorz. deelt mede dat met Nieuw-Helvoet en Niewenhoorn een overeen komst is getroffen om door een accountants onderzoek de gas prijs te laten bepalen. Besloten wordt dit zonder accountantson derzoek op 19 ct. de M3. te stellen. Aanbesteding ophalen asch en vuilnis. Dit wordt gegund aan de laagsten inschrijver de Pijper alhier. Een adres van de Veldwachter v. Kreulen met de mede deeling dat door zijn detachte- ring te Hellevoetsluis een toelage van het distributie bedrijf te Nieuw-Helvoet is ver vallen. Besloten wordt hem de laatste twee maan den van het jaar een vergoeding toe te kennen zooals de andere veldwachters krijgen. Hierna gaat de Raad in comité over ter behandeling van Réclamés H. Omslag. November Is weer In 'tland en de avon den dd&r, om onze jeugdige lezers ontspan ning te bezorgen. We kregen dan ook, tot onze blijdschap, reeds enkele brieven met de vraag: „Raad selredacteur, wanneer komt ge weer?" Wij verblijden ons daarover, want het was ons een bewijs, dat we niet vergeten waren. Nu, hier zijn wij I en we zullen onze ru briek openen met het volgende prijsraadsel, waarvan de oplossingen ingewacht worden vóór of op 30 November a.s. Dit kan dan meteen een keurig St. Nicolaas- Cadeau worden voor de gelukkigen. De hoofdprijs is: Een prima fijn Dames kerkboekje met gouden inonteering, of een zilveren Horloge, naar gelang de winner een jongen of een meisje is. Voorts tal van andere prijzen. Denk er om, op de bovenkant van de envelop te zetten„Prijsraadsel No. 1" (zie hieronder) en niets anders in te sluiten dan de oplossing. Geen orders voor dit of dat drukwerk of andere zaken daarin te doen, want de brief wordt niet direct geopend, maar in volgorde genummerd en blijft liggen tot den 2den December. Prijsraadsel No. 1. „Maas- en Schelderode" Sommelsdijk. overwinnaars in 7-31-8-14 15-23-18-13 20-34 13-26-17-24. Nog eens: 1-30-9 6-7-12 16-27-25 11-5-29-4-32-9: 10-2-31-3! Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Strafzitting. P. N. 50 jaar, te Melissant, wegens heling van drie zakken chili-salpeter een week ge vangenisstraf. Faillissementen ln Nederland. Volgens mededeellng van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF &Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 2 Nov., in Neder land uitgesproken 14 faillissementen tegen 15 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 2 Nov., 1918 801 faillissementen tegenover 787 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. En nu aan den arbeid. Zie hier No. 1. Mfln geheel bestaat uit 34 letters en is een bekend gedeelte van een gedicht van een onzer veel geliefde Nederlandsche dichters. De Heere is 22-17-13, die 16-27-25-33-31 en aarde regeert. Zonder 22-17-13 absoluut 19-33-14-21 rust. 1-30-9 6-7-12 hem 11-5-29-4-32-9 10-2-31-31 Alleen 25-27-28 22-18-24 bleven 1-27 HELLEVOETSLUIS. Lichting der Brieven bussen. Aan het kerkhek, le lichting 5 uur 10 min., 2e lichting 8 uur, 3e lichting 12 uur 10 min., 4e lichting 3 uur 30 min., 5e lichting 7 uur. Zon- en feestdagen le lich ting 5 uur 10 min. Aan het tramstation, le lichting 6 uur, 2e lichting 1 uur 5 min., 3e lichting 4 uur 25 min., 4s lichting 8 uur 25 min. Zon- en feestdagen, le lichting 6 uur. DEN BOMMEL. Op het hulptelegraaf- en telefoonkantoor werden gedurende de maand October behandeld 153 telegrammen, 254 gesprekken, en 17 telefoon-oproepberichten. DIRKSLAND. Uitslag der veiling van den Boomgaard en gevolgen te Melissant (vroeger Roscenisse) polder Roscenlsse eigendom van den heer C. J. Sieling. Inzetters. per Gemet. Totaal W. Keur Jz. f 1200,—f 2634.— idem 1315,- 2781,- Mr. A. Zaaijer. 990,— 2449,— idem 1200,— 2404,— Joh. Holleman. 920,— 2088,— D. Vroeg ln de Weij. 900,— 1746,— Jacob Snijder. 910,— 1553,— Mr. A. Zaaijer. 1205,— 2036,— P. D. Sieling, 1220,- 1411, J. Sieling. 1840,- Totaal.f 20942,- OUDDORP. Bij de aanbesteding van het onderhoud van Rijkswerken op het eiland Goedereede, in drie perceelen, is het laagst Ingeschreven door den heer A. de Kluiver alhier, en wel achtereenvolgens voor f 9800, f 2415 en f 4216. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenKaatje Adriaantje, d.v. F. Noudt en L. den Hollander. NIEUWE TGNGE. GeborenMartinus Pieter Pauius, z.v. W. J. Tieleman en C. N. van den Broek. Catharina, d.v. A. v. d. Doel en A. Aalbregt. Maria, d v. Z. van den Doel en L, de Gast. Jannetje Arendje, d.v. A. van DrieJ en K. Luijendijk. Neeltje, d.v. L. Knops en J. Oud zegel. Aren, z.v. C J. Admiraal en L. van Vliet. Jan Leendert Maarten, z.v. G. de Gast en J. Kik. Johannes Cornelis, z.y. W. Koert en E. Dekker. Ondertrouwd: L. Hokke j.m. 24 jaar en M. van Alphen j d. 19 jaar. OverledenArij Timmer oud 68 jaren we duwnaar van Maria den Engelsman. Machiel van der Ham oud 20 jaren. HELLEVOETSLUIS. Bevallen L. v. Hartingsveld-Blind, d.; E. van Kralingen-Motz, d.G. v. Harte-Ple- terse, z.D. Verrij-VIasveld, d.M. J. C. Veltman-Broekhuizen, z. Ondertrouwd: C. E. v. Veenhuizen j.m. 25 jr. en E. van Stijn, gesch. echtgen. van J. Havenaar eerder wed. J. v. d. Hoek 24 jr. GetrouwdJ. B. van Wolferen j.m. 26 jr. en H. Broekhuizen j.d. 25 jr. OverledenP. Rietdijk echtg. van N. L. van Kralingen 77 jr. F. A. Brand echtg. van E. I. de Waard 24 jr. J. H. Booij 5 jr. C. J. van Wingerden j.m. 21 jr. G. Zonneveld, echtg. van C. J. van Rijn 21 jr. H. Deijs, echtg. van R. W. de Graaf, 26 jr. A, v. Harte 1 dag. ROCKANJE. Geboren: Maarten z. v. A. den Bakkeren A. E. de Snaijer. HildaJacobad.v.J.Groene- veld en K. Laaij. Basiiaantje d. v. A. Eland en M. van Herk. Cornelia Catharine, d. v. A. C. Roskam en L. Bouwman. Leendert Jan, z- v. A. Vermeulen en S. v. Toledo. Pieter Willem, di v. A. Snoeij en W. A.'t Mannetje. Johannes z. v. J. Roskam en A. Groenen- berg. Anna Anthonetta d. v. J. Kools en A. de Winter. Ida Henderina d. v. J. Forteman en A. Kruik. Elisabeth Cornelia d. v. L. Am bachtsheer en D. v. d. Es. Cornelia Dirkje d. v. J. van Solingen en A. Vermeulen. Arie z. v. A. van Marion en M. 't Mannetje. Jan netje d. v. P. van den Berg en N. Wageveld. OndertrouwdE. Beier en P. J. van Ma rion. M. Kap en C. Dalmollen. GehuwdT. Wageveld en J. J. Heijndijk. A. de Bruijn en M. Groeneveld. E. Beieren P. J. van Marion. M. Kap en C. Dalmollen, B. N. Langendoen en P. Groeneveld. OverledenC. v. Dik echtg. van L. Kruik oud 70 jaren. Marinus Kruik echtg. van W. Kruik oud 46 jaren. A. P. Groenendik 4 jr. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 10 November 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9,30 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad- aan t Haringvliet Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. Westrik van Som melsdijk. Ooitgensplaat, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. J. I. v. d. Pol. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Herkingen, Dirksland v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van As. Melissant, Stellendam, 1 Goedereede, vm. 9,30 dhr. J. v. d. Velde van Ouddorp. Ouddorp, Brielie, 10 uur Ds. v. Pree v. Alkmaar (Bevest. van Ds. J. W. v. d. Does, 2 uur intrede van Ds. v. d Does). Ooslvoorne, Oostvoorne, (Evangelisatie), Rockanje, Geen dienst. Nieuw-Helvoet, Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av.'G uur Ds. Tim mer (Doop). Zuidland Slmonshaven, Nieuwenhoorn, vm. 9,30 Ds de Voogd v.d! Straaten Oudenhoorn, vm. 9,30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. B.3Q uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9,30 uur Ds. Baar. Vierpolders, Vlerpolders, (Evangelisatie), Nieuwesluls, vm 9.39 en av. G uur dhr. J. A. Scha- lekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 Leesdienst en av. 6 uur Ds. G van Velzen. Stad aan '1 Haringvliet Den Bommel, v.m. 9.30 en n. m. 2. uur Ds. v. Vel en van Middelharnis en 's av. 5.30 uur Leesdienst Ooitgensplaat Melissant, v.m 9,30 en nam. 2 uur Ds. J. A. de Bruijn Stellendam Ouddorp, v. m. 9.30 ea n m. 2 uur Ds. Verrij v. Hellevoetsluis, (Bed. H A.). Brielie, v.m. 10 en nam. 5 uurDs. M. Gravendijk, Rockanje, Tinte, vm. 9,30 en nam. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9,30 en nam. 5 uur Leeskerk. Hellevoetsluis, v m. 9.30 en nam. 5 uur Leeskerk. Zuidland, Spijkenisse, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9,30 en s av. G uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9,30 en av. 6 uur Ds. Verhage Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. MIDDELHARNIS. Dhr. G. L. Bom slaagde dezer dagen voor het Notarieel Staats examen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voor het Herhalings-onderwijs aan de Bijz. School hebben zich aangemeld 3 jongens en 1 meisje. DEN BOMMEL. A.s. Woensdag vm. 9-12 uur zal in de consistorie der Ned. Herv. Kerk de stemming plaats hebben van vier notabelen. NIEUWE TONGE. De oogstcoliecte in de Ned. Herv. Kerk alhier, gehouden j.l. Woensdag heeft opgebracht f 411,47'/». De lesuren van het herhalings-onder wijs zijn vastgesteld als volgtVoor meisjes van 4—5,30 en voor jongens vati 5.30—7.30 uur. Dit jaar, 31 Dec., zullen alhier van den kerkeraad aftreden de Heeren A. Hartveld en P. van den Houten, resp. als Ouderling en Diaken. HELLEVOETSLUIS. De unie collecte te Hellevoetsluis, Nieuw Helvoet en omstreken gehouden bracht f 350. TINTE. Alhier werd Dinsdag 5 Nov. j.l. in de Geref. Kerk onder leiding van Ds. M. Gravendijk dankuur voor het gewas gehou den. Na afloop van de godsdienstoefening werd eene vergadering gehouden der mans lidmaten, teneinde ambtsdragers te verkiezen. Aan de beurt van aftreding waren de hee ren H. van Halen en Johs. Roskam (ouderl.) en W. Beukelman (diaken). De kerkeraad stelde aan de vergadering ter keuze voor de volgende alfabetische lijst de Heeren: P. W. J. Krijsen, W. v. d. Linde, P. W. v. Rij en Am. Roskam voor ouderling en de Heeren P. Boutkan en W. I. van Rij voor diaken. Met meerderheid van stemmen werden gekozen de HeerenP. W. J. Krijnen en W. v. d. Linde tot ouderling en de Heer W. I. v. Rij tot diaken- In de Zondag 3 Nov. j.l. gehouden godsdienstoefeningen in de Geref. Kerk deelde Ds. M Gravendijk aan de gemeente mede, een beroep te bebben ontvangen van de Geref. Kerk van Ooitgensplaat alsmede van Willemstad. D. V. hoopt de Zendingscommissie der Geref. Kerk alhier Vrijdag 15 Nov. weer eene voor alle belangstellenden toegankelijke ver gadering te houden. De penningmeester hoopt op deze vergadering verslag uit te brengen van het gehouden beheer. Tevens noodigde de commissie voor dien avond uit, den Heer P. W. J. Krijnen om te handelen over de religie der Oost-Indische volkeren. Het bestuur der Geref. knapenvergade- ring alhier besloot, Zondag 10 Nov. de ver gaderingen met de knapen weer voort te zetten. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Amsterdam (vac.-Barger) K. Oüvler te Weesp(vac.-de Sopper) K. H. E. Gravemeijer te Voorburg. Te Brakel E. V. J. Japchen te Aalst. Te Eierland op Tes- sel J. A. F. Manus van der Jagt te Sint An- thoniepolder. Aangenomen: Naar Vollenhove, K. de Bel te Heerjansdam. Te Stltswerd J. C. P. van Erkel te Den Boer c. a. (Gron.) GEREF. KERK. BeroepenTe Workum, L. J. C. Kreijt Jr. te Huizum bij Leeuwarden, Te Zuidbroek, R< Heldema te Heinenoord.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4