Ie Oorlof. 5S UITENLAND. LAND- EN TUINBOUW. OFFICIÉÉL BEDEELT E. PLAATSELIJK NIEUWS VERK0QPINGEN. (IEMENQD NIEUWS. hij ziju land reeds lang had verkocht. Aan gehouden. L. B. 31 jaar arbeider te Dlrksland voor 5 are uienzaad te veel. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. v. d. Kr. 28 jaar arbeider te Dirksiand voor 3 are koepeenzaad f 10 boete of 10 dagen hechtenis. L. A. 36 jaar Bouwknecht te Middelbands voor 13 are peenzaad. Deze zaak is aange houden. J. D. R. (niet verschenen) op getuigenver klaring, voor 11 are peenzaad in het Oudeland van Middelharnis f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Kr. S. 50 jaar arbeider te Middelharnis voor _3 are peenzaad. Eisch f 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. v. W. 42 jaar visscher te Middelharnis voor 4 are uienzaad. Bekende het land ver huurd te hebben. Aangehouden. A. V. 30 jaar arbeider te Middelharnis voor 3 are peenzaad en 1 are uienzaad. Eiaeh f 10 boete of 10 dagen hechtenis. G. v. d. V. 33 jaar arbeider te Middelhar nis voer 10 are peenzaad. Beklaagde had het land verhuurd aan C C. v. d. Hoek. Aange houden. J. S. D. 34 jaar visscher te Middelharnis voor 13 are uienzaad. Eisch f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. C. R. 41 jaar landbouwer te Middelharnis voor 23 are uienzaad gelegen te Sommelsdijk f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. A. K. 44 jaar arbeider te Middelharnis voor 2 are uienzaad f 10 boete subs 10 dagen hechtenis. L. D. 48 jaar werkman te Middelharnis voor 3 are peenzaad f 10 boete of 10 dagen hechtenis. K. D. 48 jaar landbouwer te Middelharnis voor 18 are uienzaad. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. C. A. 35 jaar handelaar te Middelharnis voor 2 are uienzaad f 15 boete subs 15 da gen hechtenis. J. V. arbeider te Middelharnis voor 2 are uienzaad. Eisch f 10 boete of 10 dagen hech tenis. W. de R. Dlrksland, (niet verschenen) op getuigenverklaring voor 4 are uienzaad. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. C. Str. 45 jaar landbouwer te Sommelsdijk voor 7 are uienzaad en 30 are uien. Eisch f 100 boete of 50 dagen hechtenis. H. Gr. te voor 3 are uienzaad f 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. de V. Oude Tonge voor 2 are uienzaad f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. J. v. d. V. 32 jaar herbergier te Oude Tonge voor 3 are uienzaad. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. K. 61 jaar landbouwer te Oude Tonge voor 4 are uienzaad. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. J. de J. 66 jaar arbeider te Oude Tonge voor 5 are uienzaad. Beklaagde beweerde ze uitgetrokken te hebben doch had er peen voor in de plaats gezet wat ook strafbaar was. Eisch f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Op getuigenverklaring van J. T. werd tegen de nift verschenen beklaagde W. J. B. voor 7 are uienzaad geëlscht f 25 boete of 25 da gen hechtenis. Uitspraken Vrijdag 8 November a.s. Strafzitting van Vrijdag 25 October 1918. Heden werden veroordeeld ter zake over treding van Cultuurverbod. C. V. te Nieuwe Tonge f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis, J. A. R. te Nieuwe Ton ge f 100 boete subs, 50 dagen hechtenis. S. B. te Dirksiand f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. A. v. E. te Nieuwe Tonge f 100 boet subs, 50 dagen hechtenis. G, S. te Nieu we Tonge f 75 boete subs. 25 dagen hech tenis. G. C. te Nieuwe Tonge f75 boete subs. 25 dagen hechtenis. A. v. d. S. te Nieuwe Tonge f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. H. M. R. te Dirksiand f 75 boete subs 25 da gen hechtenis. C, J. L. te Goedereerie f 400 boete subs. 1 maand hechtenis. W. C. te Middelharnis f 40 boete subs. 20 dagen hech tenis. J. K. te Middelharnis (bij verstek) f30 boete subs. 15 dagen hechtenis. H. K. te Middelharnis f 40 boete subs. 20 dagen hech tenis. J. V. te Sommelsdijk f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. C. v. N. te Sommelsdijk f 75 boete subs. 25 dagen hechtenis. M. K, te Middelharnis f 6 boete subs. 6 dagen hech tenis. P. v. d. V. te Middelharnis f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. D. v. d. S. te Mid delharnis (bij verstek) f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. C. T. te Den Bommel f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. H. K., W. G A. de J., L. de J. te Den Bommel ieder f 20 boete subs. 20 dagen hechter is. A. de R. te Dirksiand f 20 boete subs. 20 dagen hech tenis. A. v.d.L. te Dirksiand f75 boete subs 30 dagen hechtenis. D. B.te Dirksiand f50 boete subs. 30 dagen hechtenis. Art. 453 Wetboek Strafrecht (Openbare dronkenschap.) W. J. B. te Oude Tonge bij verstek f 10 boete subs 10 dagen hechtenis. IJkwet. C. J. G. te Stad aan 't Haringvliet, bij ver stek, f 6 boete subs. 6 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen maat. Art. 459 Wetboek van Strafrecht A. v. d. V. te Stellendam f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Binnenvisscherij Reglement. L. J. te Middelharnis (bij verstek) f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis met verbeurdver klaring van de In beslag genomen aalreep# Vrijgesproken werd P. M. v. d. C. teOolt- gensplaat. voedselvoorziening nu maar ie hopen dat de menschen welke klachten hebben, 't zij over de teelt, 't zij oyer de inzameling, de levering, de betaling, of wat dan ook, a.s. Donderdag hun vertegenwoordigers opdracht z llen verleenen. Op aanstaande Donderdag 31 dezer, nam. 3 uur wordt in het Hotel Spee alhier een verga dering gehouden van het Hoofdbestuur van den Flakkeeschen Boerenbond ter behande ling van eventueele bezwaren in te brengen bij een conferentie met den heer Regeerings- commissaris. 't is «n het belang van de DE TOESTAND. Het Duitsche antwoord op de laatste nota van Wilson. De nota van antwoord van de Duiische regeering luidt als volgt: De Duitsche regeering heeft kennis geno men van het antwoord van president Wilson. De president kent de diep ingrijpende ver anderingen, die in het Duitsche constitutio- neele leven plaats gevonden hebben en nog plaats vinden. De vredesbesprekingen wor den gevoerd met een volksregeering, in wier handen feitelijk en volgens de grondwet de daartoe noodige machtsbevoegdheden be rusten; de militaire auteriteiten zijn ook on der haar gesteld. De Duitsche regeering ziet nu de voor stellen tegemoet voor een wapenstilstand, die een vrede van rechtvaardigheid inleidt, gelijk president Wilson die in zijn betoogen gekenschetst heeft. (w. gDr. SOLF, Staatssecretaris van buitenl. zaken. Het antwoord van Oostenrijk-Hongarije. Graaf Andrassy, de minister van buiten- landsche zaken, heeft 27 dezer de O.-H. ge zant, te Stockholm opgedragen de Zweedsche regeering te verzoeken bij de regeering der Ver. Staten het volgende antwoord op haar nota van 18 October te willen indienen: „In antwoord op de aan de O.-H. regeering gerichte nota van den heer president Wiison van 18 October en in den geest van het be sluit van den heer president om met Oosten rijk-Hongarije afzonderlijk het vraagstuk van den wapenstilstand en den vrede te bespre ken, heeft de O.-H. regeering de eer te ver klaren, dat zij evenals met de vroegere uit latingen van den heer president ook met zijn in de laatste nota weergegeven opvattingen over de rechten der volker, in Oostenrijk- Hongarije en met name over de rechten der Tsjecho-Slowaken en Zuid-Slaven instemt. Daar Oostenrijk-Hongarije mitsdien alle voorwaarden heeft aangenomen, waarvan de heer president het aankneopen van onder handelingen over een wapenstilstand en de vrede afhankelijk heeft gesteld, staat naar het oordeel der O.-H, regeering aan het be gin dezer onderhandelingen niets meer in den weg. De O.-H. regeering verklaart zich derhalve bereid zonder den uitslag van andere onder handelingen af te [wachten, in onderhande lingen over een vrede tusschen Oostenrijk- Hongarije en de staten van zijn tegenstan ders en over een onmiddellijker! wapenstil stand op alle O.-H. fronten te treden en verzoekt den heer president daartoe noodige voorbereidende stappen te doen." De eenige verandering van beteekenls, waarvan de jongste legerberichten op het Westelijk oorlogstooneet melding maken, heeft plaats gehad op het front tusschen de Oise en de Serre en gedeeltelijk op het Serre-front. In Vlaanderen heeft het krijgsbedrijf zich beperkt tot het nemen van een hoeve door de Franschen, hetgeen wel geen beslissenden invloed zal uitoefenen op het verdere ver loop der operaties. Op die punten van het front daarentegen, waar wel een beslissende invloed vei wacht zou kunnen worden van een doorzetten van het offensief der gealli eerden, wordt van toenemende tegenweer der Duitschers en van „vastberaden" tegen aanvallen melding gemaakt. Zoo aan het Verdun-front en op het front ten Oosten van Kamerijk en ten Zuiden van Vaiencien- ces, waar de successen der Engeischen een dreigenden omvang aannamen. In het centrum daarentegen, waar de Duit sche stellingen vrij aanmerkelijk vooruitge bogen en waar een „rectificatie* van net Duitsche front te wachten was, zijn de Duitschers onder den druk van de Franschen tot wijken gebracht. Vooral tusschen de Oise en de Serre hebben de Franschen vrij aanzienlijke vorderingen gemaakt en op som mige punten meer dan 8 |K.M. terrein ge wonnen. Daardoor wordt echter, zooals ge zegd, geen strategischen invloed op het verloop der gebeurtenissen in het Westen uitgeoefend. Niet alleen van Italiaansche kant wordt het ineenstortende huis van de Donau-mo- narehie echter bedreigd. Volgens berichten uit Weenen, zouden ook de Roemeensche troepen tot een her nieuwd gewapend optreden zijn overgegaan. De Roemeensche troepen, door geallieerde troepen-afdeelingen waarschijnlijk versterkt, zouden de Dobroedsja zijn binnengevallen, om de geboorte van een groot-Roemenië te verhaasten. De toestand iu Roemenië zou geheel door de nationalisten beheerscht worden. Tegelijk maken berichten uit Laibach mel ding van een opstand, die jin Montenegro zou zijn uitgebroken, in den rug dus van de uit Servië en Albanië terugtrekkende Oos- tenrqksche troepen. Deze omstandigheden zullen het hare wel toe hebben bijgedragen tot het besluit van de Donau-monarchie om den harden eisch van Wilson te aanvaarden en zich bereid te veikiaren desnoods afzonderlijk tot vrede over te gaan. Verkrijgbaarstelling van koffie. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk brengt ter kennis van houders van thee- en koffiedistributiekaarten, dat volgens bepaling van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal mogen worden verkocht en afgeleverd gedurende het tijdvak, aanvangende op 1 Nov. 1918 en eindigende op 15 Nov, 1918, op bon No. 40 van een thee- en koffïekaart 0,05 K.G. koffie; gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 Nov. 1918 en eindigende op 30 Nov. 1918, op bon No. 41 van een thee- en koffiekaart 0,05 K.G. koffie. Verkoop en aflevering van koffie aan verbruikers is slechts geoorloofd tegen in ontvangstneming van een bon, voor dien verkoop en aflevering geldig verklaard. Over treding zal tijdelijk of voorgoed tot uitsluiting van de distributie of intrekking der kaart kunnen leiden. i Sommelsdijk, 28 Oct. 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Op twee bons No 147 is deze week een half stukje harde zeep ver krijgbaar en op Bon 148 2 Ons jam. MIDDELHARNIS. Door de dienstdoende mi litairen zijn Maandagmorgen 2 mud meel in beslag genomen, welke door een landbouwer zonder vervoerbewijs vervoerd werden. Ook in deze gemeente breidt de Spaan- sche griep zich nog steeds uit. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op bon 49 is verkrijgbaar onE< vleesch, op bon 50 2 ons zeep op ban 51 l'/j ons vleesch. Bij den landbouwer W. bloeien thans de aardbeien in zijn tuin voor de tweede maal. Weder doen zich alhier gevallen van Spaansche griep voor. De gemeentebegrooting, dienstjaar 1919 is heden door den Gemeenteraad vastgesteld en wordt ter goedkeuring aan Heeren Ge deputeerde Staten ingezonden. Gelukkig uit de misère. De verbinding van deze gemeente met den vasten wal is weer hersteld, doordat de Bommelsche boot weer 3 maal per week vaart, en 's middags ie kwart voor twee uit Rotterdam vertrekt. Tot gemeentegeneesheer alhier is be noemd Dr. A, N. J. Hanedoes van Aimkerk te Apeldoorn. DEN BOMMEL. Maandagmorgen heeft de Stoomboot alhier, na eenige maanden stil ge legen te hebben, zijn dienst hervat. Thans zal h|j Maandag, Diasdag, en Zaterdag gere geld dienst doen. P. Bakelaars heeft het woonhuis met winkel van den heer A. Donkersloot onder hands gekocht. De Burgemeester heeft een openbare verg. van den Raad tegen a. s. Donderdag belegd, n.m. 3 uur. OOLTGENSPL i AT. Heden arriveerde een schip met steenkolen. Laten we hopen dat spoedig ieder ingezetene er wat van zat kun nen krijgen, NIEUWE TONGE. Bij winkeliers is ver krijgbaar gesteld gort havermout, jam cn in het tijdvak van 1 t/m 15 Nov. a.s. 0,05 K.G. Koffie, Door groote tevredenheid van velen is bij J. Nachtegaai, rijwielhandelaar alhier carbid verkrijgbaar op een bon afgegeven door het Gem. distributiebureau alhier. Naar wij vernemen zal ook in deze gemeente, met ingang van 1 November e.k. de avondpost den volgenden morgen en niet denzelfden dag besteld worden, terwijl de uren van openstelling van het kantoor als dan w.s. zullen zijn, voor den postdienst Van 8Vi - 11; ll/i - 26 - 7V»uur. Bij den Plaatsellken Correspondent van het Rijkskantoor voor vee en paarden de heer T. Holleman alhier, zijn Iegimitatiekaar- ten beschikbaar, zonder welke na 31 October niemand meer eenig vee mag vervoeren. Die kaarten moeten vóór 1 Nov. e.k. afgehaald zijn. Na dien datum zijn ze niet meer te ver krijgen. DIRKSLAND. Om te voorkomen dat teler3 van voedingsgewassen niet onverwachts zouden gesteld worden voor het feit, dat deze gewassen door het uitdiepen van wa teringen zouden worden vernietigd, heeft het bestuur van den polder Dirksiand be kend gemaakt, waar in 1919 behoudens goedkeuring van Ingelanden zal werden ge diept. Met het uitzaaien van tarwe kan hiermede rekening worden gehouden door zulke strooken niet te bezaaien, doch ter bestemming voor een ander vroeg rijpend voedingsgewas. HERKINGFN. Door den Burgemeester de zer gemeente is tegen Vrijdagmorgen 1 No vember 9 uur eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad belegd. Deze week is vanwege de Distributie, verkrijgbaar gesteld 2 en een half ons sui ker, anderhalf ons vette kaas, 1 stukje harde zeep en een half ons sago. Naar uit goede bron wordt vernomen zal deze week nog aangevangen worden met de rantsoeneering van melk wat zeer waar schijnlijk menigeen geen gemak zal opleveren. Bij de beslissing die staat genomen te worden in de a. s. te houden raadsvergade ring dezer gemeente inzake subsideering Afd. Groene Kruis" alhier zal de intandhouding der Wijkverpleging afhankelijk worden ge steld. Vanwege het niet verleenen van maal- bewijzen voor de gelaten tarwe der landbou wers zijn voor betrokkenen ten gemeente huize tijdelijk broodkaarten beschikbaar ge steld. OUDDORP. Het gaat den visschers dik wijls voordeeüg; toch hebben zij ook hun schadepostenzooals Th. Grinwis de vorige week ondervond, toen hij zijn geheele visch- tuig, ter waarde van 1000 gld. verspeelde. Nog altijd laat de cokes voor de cicho rei-drogerijen op zich wachten. Wanneer die weg blijft of niet gauw komt, zuilen de land bouwers dit in hun beurs terdege merken. HELLEVOETSLU1S. De uitsiag van de aanbesteding van onderhoudswerken in de directie van Marine te Hellevoetsluis op 24 dezer is als volgtA. A. Veenenbos Brielle f7000.— P. Essenberg Hellevoetsluis f7370, A. van den Hoek Heenvliet f 7450,— H. Oost- dijk Oostvoorne f7520,— G. Beukelman Heenvliet f7600,— T. Siuimer Zwartewaal f 7750,- D. de Knecht Heenvliet f 7775,- H. van Leeuwen Hellevoetsluis f7960. D. K. Bout Brielle f8000,— A. Lindhout en A. Boutkan Nieuwenhoorn f9300,— P. Boogert Lz. N.-Helvoet f 9500.-. Dhr. J. de Neef Wzn. ontvanger der loodsgelden te Maassluis, vroeger alhier, wordt 1 Jan. a,s. op zijn aanvrage op pen sioen gesteld en vervangen door dhr. H. Vruggink te Zaandam.! De vaandrig J. H. Moens enj. H. Visser zijn met 26 dezer benoemd tot reserve luite nant. De comm. belast met de uitreiking van bons voor schoenen of reparatieleder maakt bekend, dat iederen Woensdagavond tusschen 7 en 9 uur in het gym. lokaal zitting wordt gehouden tot uitreiking van aanvragen of bons voor nieuwe schoenen of reparatieleder. Tusscheniijdsche aanvragen of bons worden niet verstrekt, aan kinderen beneden 16 jaar zal niets worden afgegeven Vrijdagavond arriveerden alhier 75 zee miliciens uit den Helder die geplaatst waren aan boord van H. M. van Galen. NIEUW-HELVOET. Zij die aardappelen in voorraad wenschen te nemen moeten zich v/enden tot het distributia-bedr^f alhier. Aan hen die reeds voorraad opgedaan hebben worden geen aanvraagformulieren verstrekt. Van een land aan den Molenweg alhier toebehoorende aan den heer J. van der Ban zijn aardappelen gestolen. BRIELLE. Ten behoeve van de verpleegden in 't Geuzen gesticht alhier werd deze week ontvangen f 42,34. Onze stadgenoot dhr. K. de Snoo is bevorderd tot arts. ROCKANJE. Op de bonboekjes is deze week verkrijgbaar 4 ons bruine boonen, 6 ons groene erwten en een half pond suiker. De Spaansehe griep begint zich ook hier onder de burgerij erg uit te breiden. Onder de kinderen der laagste klassen der O. L. School heerscht een soort kink hoest. TINTE. In den nacht van Donderdag 24 op Vrijdag 25 dezer werden bij den heer L, Klok alhier eenige lijfgoederen ontvreemd. ZUIDLAND.* Bij Kon. Besluit van 26 dezer is benoemd tot Heemraad van den polder Zuidland dhr. I. Lammerse alhier. SPiJKENiSSE. Al enkele malen is het ge beurd dat de distributiekoelen 's Zaterdags zoo laat aankwamen dat ze niet meer vóór Zondag gesiacht en verdeeld konden worden 't Is de wcnsch van verreweg het grootste aantal burgers dat hierin verandering kwame zoodat althans 's Zondags een hartig stukje te genieten ware. Voor 't eerst is deze week komijnde kaas verkrijgbaar gesteld. Ook havermout is verdeeld. Op verzoek van de winkeliers heeft deze verdeeling reeds Zaterdagmorgen plaats gehad, dit was anders 's Maandags. Zeer ze ker en voor winkeliers en cliëntele geriefe lijker. Zaterdagnacht is aan den Buitendijk langs de Oude Maas wederom een belang rijke hoeveelheid draad gestolen. De Spaansche griep neemt steeds groo- ter afmetingen aan. Vooral onder de school gaande kinderen. In een Dultsch blad heeft een Medicus medegedeeld, dat het gebruik van kroten bij zijn patiënien zeer gunstige resultaten opleverde. Er ware een preef van te nemen. Van de Wed. A, Baris zijn Zondagnacht uit een schuur 4 konijnen ontvreemd. De deserteur Th. K. is, na een 4 tal weken voortvluchtig te zijn geweest, ten huize zijner ouders door de gemeentepolitie inge rekend en in verzekerde bewaring gesteld Verhuring bij inschrijving voor het seizoen van het jaar 1919, van 3 66-10 H.A. bouw land en 2 jarige klaver, te Biert (gemeente Geervliet) in Tikkershil, in huur geweest bij Gebrs. Lugtenburg. Inlichtingen uitsluitend ten kantore van ondergeteekende te Zuidland, alwaar de voorwaarden ter lezing liggen en de inschrij- vingsbiljrtten gesloten moeten worden inge leverd vóór of op Zaterdag 2 November 1918. Notaris C. LOEFF" Op Woensdag 6 November 1918, te Dirks iand ter herberge van H. van den Doel, bij Veiling en Op Woensdag 13 November 1918, aldaar, wegens blijvende vestiging van den eige naar, den Heer C. J. Sieling, in Zuid-Afrika (voormalig Transvaal) van een in 1903 aan- gelcgden Boomgaard met Woonhuis en Schuur te Melissant, in polder Roxenisse, kadaster Sectie E nommers 342, 345, 344, 345 en 447, samen groot 8,15,30 Heet. (17 Gem. 226 Roeden Voornsche Maat), 1 Januari 1919 te aanvaarden; in perceelen, combinatiën en massa. De boomgaard is hoofdzakelijk be plant met goudreinetten, giezewildemans en bellefleurs. Meerdere inlichtingen geven de Heer Mr, A. Zaaijer te Dirksiand en Notaris VAN DER SLU1JS, Donderdag 7 November 1918, des avonds 6.30 uur, in het logement van wed. G. Kan- ters Zn. te Oude Tonge, veilingen Donderdag 14 November 1918, des avonds 6.30 uur, in het logement van A. T. Waare Zn. aldaar, afslag van Twee perceelen welland, geschikt voor tuin en bouwgrond, in den Molenpolder te Oude Tonge, kad. sectie B nos. 440 en 441, groot 1 H.A 39 A. 50 cA., ten verzoeke van den Heer J. J. Mijs te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 14 November 1918, des avonds 6 uur, In het Hotel Zaaijer te Mid delharnis 3 meeden bouwland, gelegen tusschen de Hobbemastraat, Langeweg en Prinses Juliana Weg te Middelharnis, in 30 perceelen; tot het aanleggen van tuinen of boomgaarden en in de naaste toekomst be stemd voor bouwterrein; alles gelegen aan geprojecteerde straten en breeder omschreven bij notities. Ten verzoeke van den Heer Jan Zaaijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 22 November 1918, des avonds 6 uur, in het Hotel Zaaijer te Mid delharnis 3 meeden bouwland, gelegen tusschen de Hobbemastraat, Langeweg en Prinses Juliana Weg te Middelharnisin 30 perceelentot het aanleggen van tuinen of boomgaarden en in de naaste toekomst be stemd voor bouwterreinalles gelegen aan geprojecteerde straten en breeder omschreven bij notities. Ten verzoeke van den Heer Jan Zaaijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Spaansche griep. Te Voorschoten zijn wegens het heerschen van de Spaansche griep het instituut Wuiiengs en de Chr. school tijdelijk gesloten. Ook in het gesticht Nieuw Voordorp aldaar komen vele gevallen van dezen ziekte voor, zoowel onder de kinderen als onder het verplegend pesoneel. Te Katwijk aan Zee is de school voor m. u. 1. o. tijdelijk gesloten. Te Bergambacht heerscht de Spaansche griep in erge mate, heele gezinnen zijn daaraan lijdende. De bijzondere school Is gesloten. Te Schelluinen, Noordeloos en Hardinx- veld zijn de scholen gesloten. Te Krabbendijke zijn ongeveer 700 per sonen lijdende aan Spaansche griep. Te Terburg 13 de openbare school ge sloten. Wegens het steeds grooter wordende aantalgevallen van Spaansche griep zijn te Arnhem alie openbare scholen, ook de hoo- gere burgetscholen en het gymnasium ge sloten. Ter beteugeling van de heerschende Spaansche griep heeft de burgemeester van Enschede gelast, dat aldaar met ingang van heden de café's, tapperijen, enz. des avonds halfnegen gesloten moeten zijn. Het lyceum en eenige andere scholen te Zeist ziju tijdelijk gesloten. Te Winschoten is de Handelsschool voorlcopig gesloten. Te Gameren zijn de openbare scholen en de bewaarschool gesloten. Omdat de Spaansche griep zich te Huizen erg uitbreidt en zooveel slachtoffers eischf, meestal geen kinderen, isdeOpenba- school gesloten en lubben B. en W. ver zocht ook de Chr. scholen onmiddellijk te sluiten. Op een bevolking van 6000 inwoners zijn thans 1000 zieken. Een paar vischers lfl- den aan vlektyphus. Ernstig grijpt de Saansche griep te Charlois o:n zich heen 't Gezin van H.inde Wolphaertsbocht wordt al zeer zwaarbeproefd. Sierf de vorige week een zoon van 15 jaar, vandaag overleed een tweede zoon van 18 jaar. Ook de vader ligt doodelijk krank. De ge neesheer vreest het ergste. Te Wolvega en omliggende dorpen heerscht in erge mate de Spaansch ziekte.Reeds zijn eenige sterfgevallen voorgekomen. Ver leden week is, wegens de ziekte onder de kinderen, de Christelijke school leeds geslo- De doktoren hebben handen vol werk. Men spreekt van circa 1000 personen, die in Wol vega en om liggende plaatsen aangetast, van verscheiden gezinnen bijna allemaal. Wegens het heerschen van de Spaan- y a sche griep ziju te Nienw-Lekkerland de open-I bare en bijzondere scholen tot 4 November gesloten. Te Noordvvijk zijn de R.-K. jongen- school en de school met den Bijbel gesloten Te Veendam zijn drie meisjes, alle drie beneden 8 jaar, van den landbouwer E. B. aan Spaansche griep overlededen. De ziekte heerscht hier in zeer erge mategeheele ge zinnen zijn aangetast. Reeds heel wat men- schpn op middelbaren leeftijd zijn aan deze ziekte overleden. Te Haren is de openbare sc hooi gesloten De Spaansche griep heerscht te Assen in erge mate. De chr. school werd gesloten, terwijl op andere schoien de klassen zeer slecht zijn bezet. Te Nijmegen zijn de U.L.©.-school, de burger-avondschool en twe e klassen der hoo- gere burgerschool gesloten. Opzettelijke gasverstiklring. In de Hons- holredijdstraat te 's Gravenbage heeft een droevige drama afgespeeld. Dèkr woonde in een benedenhuis een gezin, bestaande uit vier persenen, man (de kleeremaker W. Ji® W. v. d. V.,) vrouw en twee zoons van resp. 18 a 19 en 10 k 11 jaren. Bovenburen meenen des nachts gekerm of geschreeuw gehoord te hebben, vermoedelijk van een kind of van een poes. Des morgens bemerkte men iu de boven woning een sterke gaslucht en, nadat men zich vergewist had dat in die woning zelve de gaskraantjes behoorlijk gesloten waren, kreeg men vermoeden, ook met het vreemde geschreeuw des nachts, dat er bij de bene denburen iets aan de hand was. Een der huisgenooten wilde aan de bene denwoning aanbellen, maar kwam tot de ontdekking, dat de bel was vastgebonden en de klep van de brievenbus in de deur dicht gespijkerd. Hierop werd d e politie gewaarschuwd en deze heeft zich toen door opening van een raam aan de achterzijde tot de woning toe gang verschaft. Zij vond de lijken van drie personen, n.l. van de man nog gekleed op den stoel zittende voor het bed, de vrouw gekleed op het bed en het jongste zoontje ontkleed ia een kinderledikantje, terwijl de oudste zoon bewusteloos, maar nog teekenen van leven gevend, ontkleed op een z.g. ker misbed werd aangetroffen. Hij is ocmiddelijk naar het ziekenhuis overgebracht, Zijn toe stand Is nog weinig hoopvol. De gaslamp werd afgeschroefd In de wo ning gevonden. Men vermoedt, in verband met een en ander, dat men hier met een ge val van opzettelijke gasverstikking te doen heeft, In de woning werden ook nog twee kat ten doodgevonden. Omtrent de oorzaak van het gebeurde is niets bekend. Naar men vernam had de man vrij geregeld werk en inkomsten. Hij stond echter bij famifie en buren bekend als eenigszlns zonderling. Muiterij in de Harskamp. Men meldt uit Arnhem aan de N. R. CL: Waarschijnlijk als gevolg van het intrek ken van de verloven zijn de militairen van het 1ste reg. infanterie In de Harskamp Vrij dagavond aan het muiten geslagener werd met scherp geschoten, terwijl de officieren op de vlucht sloegen. Zaterdag heeft het muiten zich voortge plant en in Arnhem loopt het gerucht, dat de Harskamp in brand staat. Bevestiging van dit bericht is niet te krijgen. Er is hulp gerequireerd van andere troe pen. De geneeskundige dienst is in allerijl naar de Harskamp vertrokken. Het korps rijdende artillerie, voor zoover te Arnhem in garnizoen, is in de kazerne geconsigneerd. ïn hetzelfde geleden doorn, van Het ningers MIDD dag in opgebrac STAD herhalin zich heeft bij de OOLT Kiescolle Kerk Hobbel zijn gek Anth. NIEU het geni meld, - De noeming ge der DIRK eene de Gere SOM L. S. a kinderen HERK gens zal 3 uur e naar wij tingen i mede in - D Handwe aan de voornoe - Bij mens v de jon O. L. S OUD den ker vangen wijk v alhier - V ning d 10 begi - E HOOtSC* der Ch bracht. TINT ingelic vormd Ds. Arie R wordt boekje Ouder: 1 Nov, ons Bi om da Genoo MelkL Siterei Grask Paardfl Big Fok™ Slid Big Ha;

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2