Ac I PLAATSELIJK NIEUWS RECHTZAKEN. VEKK00PIRGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK El SCHOOL. De broodkaart van het 72§te tijdvak loopt van Vrijdag 18 Oct* tot en met Donderdag 74 Oct. a.s. De 3 e boter- en vet- week van het 2e tijdvak loopt van Zondag 13 tot en met Dinsdag 22 Oc tober. "3 Onclt Leerda; Somme Ondi v TE. Midd ANT hebben hun vo de voltr op Don Ontvang Ooltgens die medt lie hartel blijken welijk oi Middelbu Steenwiji Burgemeester deelt de Heer Prins mede dat dit overgedragen is aan B. en W. Een schrijven van de heer van Kampen, om de verschillende gem. gebouwen te ver zekeren. Aangenomen wordt de pakhuizen en het distributiebureau te verzekeren. De premie bedraagt 75 "/os- Een schrijven de braadstoffencoinmissle om vaa de gemeente garantie te krijgen voor kasgeld. De Heer Vermaas is al eenige keeren borg geweest. De Heer Smit licht dit toe en verzoekt de Raad dit ia overweging te nemen. De brandst. commissie heeft aan de verschil lende gemeenten onder haar kantoor hier over geschreven. Van de burgemeester van Nieuwenhoorn kreeg men bericht dat deze niet genegen was dit in den Raad te bren gen, van de andere gemeenten kreeg men nog geen bericht. De Voorz. stelt voor te antwoorden dat de Raad er in beginsel voor is, doch dat om de 3 maanden een opgaaf zal gedaan moeten worden omtrent de stand van zaken. Dit wordt besloten. Een schrijven over de vischkwestie waaruit blijkt dat het niet mogelijk is rechtstreeks van de schuitjes visch fe krijgen. Schrijven van de heer Schultz om ontslag door vertrek, als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Dit-wordt hem eervol verleent. Een schrijven van den hr. Flander, Dir. der Gasfabriek, dat door hem in de gemeente kas is teruggestort f257. De Heer de Boo vraagt hoe het nu staat met de rantsoeneering. De Voorz. zegt dat daar Zaterdag „een vergadering over is. De Haas wil het openingsuur van het gas des s'middags vervroegen met het oog op de vroeg invallende duisternis. De Voorz. wil daarover met de Heer Flander spreken. Kwestie Zuidgeest. De Voorz. heeft Zuid geest gesproken en deze vertelde hem dat door de distributie inplaats van 30000 stuks 30000 K.G. i3 besteld, hij had hiervan f30 schade gehad. De Heer Prins wil Zuidgeest met f 15 tegemoet komen. De Heer Smit wilde advies hier omtrent hebben. De Voorz. zegt hierover geen advies te kunnen geven daar hij beide partijen gelijk moet geven. De Heer Prins zegt dat Zuidgeest misleid is en komt terug op zijn voorstel. Dit wordt aangenomen. Motorwaterleiding. De H,H. Benthem, Bout en de Boo hebben de zaak onderzocht en dienden een voorstel in om op de rekening van f 1700, f 1000 te betalen. De rekening van Rietdijk moet dan door de firma betaald worden. Hierover is geschreven en ook een antwoord ontvangen. Hieromtrent is ook van Ged. Staten een brief ontvangen om bericht. Da Voorz. heeft daarop de Heer Bout een verslag hierover laten maken. Al3 de stukken klaar zijn voor verzending zal de Raad daar eerst Inzage van krijgen. Gasprijs, progessieve toeslag. De secretaris leest het voorstel voor. Menschen met minder inkomen dan f600 zal 5 ct. per M3 toeslag worden gegeven, voor inkomens van f600— f700 4 ct., van f700-f800 3 ct., van f800- f900 2 ct., van f900-f 1000 1 ct. Dit zaide gem. over Augustus kosten een bedrag van f231,99, dit wordt over de volgende maanden natuurlijk meer. Dit zal per jaar op f3000 komen- Benoeming onderwijzeres. Na de stemming blijkt dat mej. Knaape te den Helder 6 stemmen en mej. Jonker te Nieuw Helvoet 2 stemmen heeft. Contract asch- en vuilnis. De Voorz. zegt dat dit contract isverloo- pen. Hij wil in het nieuwe contract een be paling op laten nemen dat de onkosten voor rekening van den aannemer zijn. Dhr. de Boo wijst op het lage tractament van den straatreiniger, hij wil bepalen dat deze f 15 loon krijgt. Dit wordt met alge- meene stemmen aangenomen. Wijziging verordening salaris onderwijzers. Dit wordt na veel discussie gebracht op de bedragen genoemd in een circulaire aan de raadsleden, door de bond van Ned. onder wijzers toegezonden. Adres Pol, Bond. De Voorz. wil dit aanhouden om dit in commissie te behandelen. Aangenomen. Schrijven van dhr. Sparrius. Deze acht het noodzakelijk dat aan het Levensm.bedrijf een boekhouder werkzaam wordt gesteid. Dit wordt aangehouden ter bespreking in een aparte vergadering waaraan de Directeur dhr. Sparrius en dhr. v. d. Does aanwezig zullen zijn. Werklieden-rêgiement. Dhr. Haas wil hiermede wachten tot na de verkiezing wellicht zullen we dan een werkman in ons midden nemen die hierover zijn oordeel kan zeggen. De heer de Boo wil afwerken. Dit wordt in stemming gebracht, waarna blijkt dat het voorstel van dhr. de Boo met 6 stemmen is verworpen. Dhr. Haas brengt nog in het midden dat dat er nog niet is gezegd wanneer de ver hooging jaarwedden onderwijzers ingaat. Dit zal ingaan 1 Januari 1919. Daarna is de vergadering gesloten. HEN6STENKEURIMGEM. Ten overstaan van de regelingscommissie waarvan de heer J. H.v. d. Torren uit Gouda voorzitter en den heer J. C. Roodzant Kzn. uit den Haag secretaris-penningmeester is, hebben Woensdag te Rotterdam de rijks- najaarshengstenkeuringen plaats gehad. Goedgekeurd lijn o.m. de volgende heng sten .Adolf' 5l/i jaar, .Conflict" 14'/i jaar en .Fiston" 41/, jaar, eigenaar C. de Kievit van Zwartewaal. .Albert" 4 jaar eigenaar L. 't Mannetje van N. Helvoet. .Bourgogne" 3Vi jaar eigenaar J. J. van Strien te Spijkenisse. .Jupiter" 87i jaar eigenaar J. Kranendonk te Simonshaven. SOMMELSDIJK. Voor of op 22 October as. worden ten gemeentehuize inschrijvings biljetten ingewacht naar een perceel tuingrond gelegen aan den Dorpsweg. J. de K. had het ongeluk met het hak ken van hout een stuk van zijn vinger af te hakken. MIDDELHARNIS. Vrijdag 1 November 1918 zal er eene schouwing plaats hebben over Wateringtoedrachten dijk en wegsloeten in de Oostplaat, Flakkee. Maandag 21 Oct. zal de prijs der melk gesteld zijn op 18 cent de liter. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door den gemeenteveldmachter is deze week bij J. K. honderd kilogram varkensvleesch in be slag genomen. Op bon 41 Is verkrijgbaar 7j ons var kensvleesch, op bon 42 Vi P°nd suiker op bon 43 een half ons gort of een half ons havermout, op bon 44 1 ons kaas. Door den gemeenteveldwachter is proces verbaal opgemaakt tegen K. wegens het frau duieus slachten van een varken. Ais gevolg van den lagen waterstand ken schipper K. de haven niet verlaten, na verlading van een gedeelte der lading kan hij eindelijk vertrekken. Ter Secretarie aihier zijn verkrijgbaar formulieren tot aanvraag van tarwe, peul vruchten, boekwijt en aardappelen, die zulks uit eigen teelt wenschen te houden. Bij de voor deze gemeente gehouden her keuring zijn drie goed en 6 afgekeurd van de lichtingen 1894/95. In plaats van den heer M. Goumare, is tot tusschenpersoon ingevolge de Invali diteitswet aangesteld dhr. G. Sterk ambt. ter Secretarie alhier.j DEN BOMMEL. Verkrijgbaar op 21 tot en met 26 October: op [bon no. 59 Pond suiker. Tot directeur van het Levensmiddelen bureau is benoemd de heer M. Mijs aihier. De landstormplichtigen der Jaarklassen 1896, 1897 en 1898 zullen zich a.s. Maandag 21 October v.m. IO'/j uur te Ooltgensplaat aan een herkeuring kunnen onderwerpen. OOLTGENSPLAAT. Dinsdag werd alhier opgericht een zangvereeniging, welke de naam zal dragen Halleluja. Tot voorzitter werd gekozen dhr. C. J. Oostdijk, en tot Di recteur dhr. R. Kiewiet. In de week van 21—26 Oct. is verkrijg baar op bon 142 Kwatta, 143 een half pond suiker, 144 twee ons Edammer kaas, 145 een half ons sago of pakmeel, -146 een pond zeeppoeder 147 een half ons Havermout, 148 een pond zoute visch, 149 een pakje stijfsel. De dienstbode van A, L. H. had het ongeluk een tob kokend water over haar voet te krijgen. Na verbonden en eenige rust te hebben genomen kon zij weder lichte werkzaamheden verrichtten. Vergadering van de Zuid-Hollandsche Vereeniging het Groene Kruis, Afdeeling Ooltgensplaat op Dinsdag 15 Oct. ten half zeven In 't Hotel Hobbel. De Voorzitter Dr. Hers opend de vergade ring roet een welkom aan de leden en hoopt daar vredesgeruchten de ronde doen, deze spoedig werkelijkheid zullen worden en alle krachten weder aan den bloei der vereeni ging gewijd kunnen worden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Komt aan de orde de begrooting voor 1919. De ontvangsten en uitgaven worden ge raamd op f 1123.94'/». Saldo Nihil. De Voorz. wil het salaris van de zuster verhoogen voor de vele kosten die ze moet maken. Dhr. C. Braber is het hiermede eens. Dhr. Wagner stelt voor het salaris op f 900 te brengen dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. De begrooting moet dan ook nog mei f50 verhoogd worden, doch nu wordt er een com missie benoemd die zal trachten de contri butie van verschillende leden te doen ver hoogen. De aftredende leden van het Hoofdbestuur worden herkozen. Als afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering wordt gekozen dhr. Joh. Bol. De aftredende bestuursleden de H.H. A. van Rossum, Joh. Bol en W. Ras worden met bijna algemeene stemmen herkozen. In de vacature Ds. Dekker wordt met bij na algemeeene stemmen gekozen dhr. A. Wagner. Dhr. C- Braber doet een verzoek betreffende de verwarming van het vergaderlocaal, de Voorzitter beslist hierover in gunstigen zin. Ook bespreekt dhr. Braber de geringe op komst der leden de Voorzitter vind het zeer spijtig, doch hier kan men geen verplichting opleggen. Nadat de Voorzitter Dr. Hers, nog gewe zen heeft op een zorgvuldige behandeling van het materiaal der vereeniging sluit deze de vergadering met een woord van dank aan de opgekomen leden. NIEUWE TONGE. Deze week is bij win keliers verkrijgbaar gesteld regeeringskaas. P. C. B. had het ongeluk met zijn fiets in een sloot te rijden, zoodat hij met een nat pak huiswaarts moest keeren. In afwijking van de hier bestaande ge woonten, werd jl. Zaterdagavond in plaats van 8, 7 uur de klok geluid. Men kan wel begrijpen dat het geheele dorp in dè war was. Deze week zijn alhier met onbepaald klein verloffjeruggekeerd, de landstormplich tigen der jaarklasse 1915, nl. C. Knops, M. van Zielst en C. van der Vliet. Tot het bekomen van vergunningen voor huisslachting, zij" bij den plaatselijken cor respondent, dhr. T. Holteman alhier, formu lieren verkrijgbaar f 2 per stuk. Frauduleuze slachting (dus zonder vergun ning) zal zeer streng worden gestraft. Een en ander is bij publicatie ter kennis van be langhebbenden gebracht. Personen, welke gasverlichting kunnen ontsteken, kunnen Maandag en Dinsdag op hun kolenkaart bij Van den Broek kolen be komen. BS publicatie is bekend gemaakt, dat ten gem. huize kosteloos verkrijgbaar zijn, formulieren, tot het invullen en het houden van eigen broodgraan. Jl. Woensdag en Donderdag moesten degene, welke in hun tuintjes ajuin hebben verbouwd bij den Controleur P. van Alphen opgeven hoeveel Kg. zij naar gissing hadden. Deze week is alhier aan de Typhusziekte overleden M. van der Ham, militieplichfige welke met verlof thuis was. Dit jaar is de eerste ajuin geleverd aan het tramstation door P. van Alphen. DIRKSLAND, In den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. is uit het Distributielokaal een partij brood-en boterkaarten e. a. ontvreemd. De dief of dieven hebben door het wegnemen van een ruit naar binnen weten te komen, zoodat ze gemakkelijk hun slag konden slaan Volgende jjweek is op bon 126 en bon 3 der kinderkaart een 7j pond suiker ver krijgbaar. Maandag a.s. van 0-12 uur opgave voor hen, die eieren noodig hebben, alleen voor zieken en zwakken. Voortaan zullen de broodkaarten bij de bakkers moeten worden afgehaald. Ieder ge ve dus voor zoover het nog niet gebeurd is, zich op bij zijn bakker, waar hg gewoonlijk brood haalt. Op den laatsfgn dag van het broodkaartentijdvak kan hij'dan gelijkertijd daar zijn nieuwe broodkaarten ontvangen. Zij die kaarsen aanvragen voor zieken moeten een bewijs van den Doetor kunnen overleggen. Maandagavond is eene vergadering ge houden van Melkveehouders met den Bur gemeester om te komen tot eene goede melk- regeling voor dezen winter. MELISSANT. Op 10 Oct. j.l. was het 40 jaar geleden, dat onze gemeente-veldwachter in politiedienst trad. Enkele ingezetenen hadden gezorgd, dat deze dag niet onopge merkt voorbijging. Voor de woning van den jubilaris was een eerepoort geplaatst, terwijl hem van- de door de ingezetenen bijeenge brachte bijdragen een cadeau, bestaande uit 6 stoelen, benevens een geslpten enveloppé, werd overhandigd 's Middags werd de jubi laris ten raadhuize door het College van Burg. en Weth. namens den gemeenteraad gehuldigd en hem een gratificatie ter hand gesteld. Ook de schoolkinderen gaven blijk van belangsteiling en schonken de veldwachter een spiegel weike in optocht der jeugd naar zijne woning werd overgebracht. 's Avonds bracht het muziekgezelschap een serenade waarna een rondgang door het dorp werd gemaakt wat veel voik op de been bracht. STELLENDAM. Verschillende vissehers zijn weer uitgevaren om te trachten nog eeaig strandgoed te visschen. Velen echter kwamen zonder iets terug. Door Jb. Kalle werd een balk, door B. v. d. Ree een vat wijn aange bracht. GOEDEREEDE. Op de kade en markt lig gen ruim 350 vaten wijn, die door de vissehers zijn opgepikt. Dinsdag j.l. kon door juintelers in tuinen, ter secretaris worden opgegeven de groote en vermoedelijke opbrengt. Later zal bekend zijn wanneer er moet worden geleverd. Vorige week lag op het gors van den heer D. Breen, een koe dood, die voor de consumptie is afgekeurd. HELLEVOETSLUIS. De uitslag van de ver kiezing voer 2 leden van den gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht werden 338 stemmen, hiervan verkregen de H. H. van Dorsser 199, Boere 146, Reintjes 187 en Tongerloo 102 stemmen. 7 stemmen onwaarde. Dus zijn gekomen de H. H. van Dorsser en Boere. Met 30 October a.s. worden de luits. ter 'zee 2de kl. P. J. Harinck en L. J. Stoit Dijck geplaatst aan boord H. M. Wachtschip alhier. Woensdag passeerde hier voor het eerst in de laatste twee jaar een zesschip met hout uit Zweden genaamd „Willem van Driel" en bestemd voor Dordrecht. Er wordt er nog een verwacht. NIEUW HELVOET. Bij het omkappen van een boom kreeg de tulnier Boutkan een blok hout op het been waardoor deze brak. Ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig. NIEUWENHOORN. Door den agent Duis- terhof werden in deze polder 2 militairen aan gehouden die een zak droegen.Bij onderzoek bleek dat de inhoud (ieder ongeveer 7 K.G. bruine boonen) ontvreemd was van een land. Een tegenvaller. Men heeft getracht van de bliksemafleiders van een nieuwe hof stede alhier platina te stelen. Het platina heeft men er echter niet op kunnen vinden. NIEUWESLUIS. ©oor gebrek aan petroleum en kaarsen zal voortaan het Evangelisatielo kaal te beginnen a.s. Zondag, verlicht worden met drie karbldiampen, zuigsysteein. Wij zijn benieuwd hoe die verlichting voldoen zal. Voor den bouw van een nieuw Evan- geilsatlelokaal met woning voor den Evan gelist is door de aannemers H. de Knecht en A. Overweel, alhier ingeschreven voor.f 30,200. Over enkele dagen zal de Prov. Commissie van Zuid-Holland, der Confess. Vereen, be slissen, of voor die som het werk gegund zal worden. ROCKANJE. De stemming alhier tot verkiezing van een lid der gemeente raad, is uitgeloopen op een herstemming tusschen de de heeren C. Klok en K. Nieuw- land. Op C. Klok, waren 99 stemmen, K. Nieuwland 145 en R. Lugtenburg 58 stemmen uitgebracht. 80 kiezers zijn thuis gebleven. De badinrichting Walestein wordt de ze winter geheel gesloten. Ook het perso neel vertrekt. De WelEd. Heer L. Goudswaard mocht 1 October de dag herdenken waarop hij 40 jaar bij 't Onderwijs werkzaam was. Deze dag zal zeker niet ongemerkt voorbij zijn gegaan, daar de jubilaris ook reeds lang in Reckanje woont. VIERPOLDERS. Door de Jong. Ver. „Bid en Werk" alhier is eene cursus opgericht voor houtsnijwerk. Is deze afgeloopen dan zal door de voorz. eene ontwikkelingscursus gegeven worden. TINTE. Verslag van het verhandelde op de vergaderingen der Anti. Rev. Klesv. ge houden 15 Oct. 1918. De Voorzitter laat zingen Ps. 777, gaat voor in gebed en verzoekt den secretaris de notulen te lezen, welke werden goedgekeurd. De voorz. heet de leden welkom en wijst op den niet ongunstigen voorloopigen uit slag der verkiezing in Roekan je voor een lid van den Gemeenteraad. Spreker stelt nu aan de orde de behande ling van de vraag: „Wat nu?" Verschillende personen, die van hun Kies recht geen gebruik hebben gemaakt, passee- ren de revue. De verg. besluit deze Kiezers te bewerken. Aan de heeren W. v. d. Linde, D. Schipper en W. Beukelen worden in verband hierme de verschillende opdrachten verleend. De voorzitter stelt nu aan de orde de be handeling van een ander propagandamiddel. Het voorstel, dienaangaande door hem ge daan, wordt van verschillende kanten be licht. Ten slotte besluit de verg. met algemeene stemmen, dit voorstel aan te nemen. Eene opdracht, te, dezen oprichte aan den voorz. gedaan, wordt door hem aangenomen. De Heeren C. Manintveld en Joh. Roskam Az. nemen op zich, Zaterdagavond 19 dezer daarbij den voorzitter ta'assisteeren. Aan het einde der verg. worden nog ver schillende wenken in verband met deze zaak door de leden gegeven, die ter harte zullen worden genomen. Nog besluit de verg.; Maandag 21 Oct. opnieuw te vergaderen, om alsdan de laat ste hand te leggen aan de voorbereiding van de werkzaamheden voor de herstemming. Hierna eindigt de secretaris met dankzeg ging, waarna de voorz. de verg. sluit. Verslag van de verg. der aldeeling Oost- voorne—Tinte van de Zuid-Hoilandsche Ver een. „Het Groene Kruis." De voorz. opent de verg. De opkomst is slecht. Door den voorz. worden de opgeko men leden een woord van wc-lkom toege sproken. Hij bespreekt in het kort het ver loop van het doorleefde vereeniglngSjaar. Daarbij vindt hij gelegenheid, te wijzen op het succes van den Bazar, waardoor de afdeeling kon komen tot invoering der wijk verpleging. Thans kan de voorzitter met voldoening wijzen op de werkzaamheden door de wijk verpleegster, zuster Mol verricht. Hierna lee3t de secr. de notulen, die on veranderd worden vastgesteld. Alsnu worden de ingekomen stukken be handeld. Dit loopt vlug af. Hierna komt de begrooting voor 1919 aan de orde. Voor 't Groene Kruis wordt de begrooting vastgesteld tot een bedrag van f 2200 aan inkomsten en uitgaven. Hierbij is inbegrepen het salaris voor de wijkverpleegster. Voor tuberculosebestrijding wordt uitge trokken f 400. Ook dit kan Se goedkeuring der verg. wegdragen. Aan de beurt van aftreding zijn de be stuursleden: L Luijendijk te Tinte en J. Ros kam en Scheerens te Oostvoorne. De Heeren J. Roskam en Scheerens worden herkozen, terwijl in de plaats van den niet herkiesba ren Heer Luijendijk wordt gekozen de heer Jb. Mol Johz. Daar deze drie heeren niet ter verg. zijn zullen ze schriftelijk met de be noeming in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag verkrijgt de Heer Wolf- ransdorff, arts te Oostvoorne het woord. Deze acht zich gelukkig, den wethouder Laaij ter verg. te zien. De Heer W. verzoekt den Heer L. het adres aan den Raad om subsidie van minstens f 400 voor wijkverpleging krachtig te willen steunen. Binnenkort zal bij de leden eene lijst cir- culeeren ter verkrijging van contributie voor wijkverpleging. Hierna sluit de voorz. met een opwekkend woord de verg. Nog valt op te merken, dat in den loop der verg. omtrent art. 4a van den beschrij vingsbrief voor de alg. 21e verg. der Z. H. Vereen. „Het Groene Kruis", te houden op Vrijdag 18 Oct. te Rotterdam handelende over afscheiding der afdeellngen van de Z. H. Vereen, door de afdeeling Oostvoorne— Tinte zal gestemd worden, mits het daar omschreven voorstel gewijzigd wordt. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF iSCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge loopen week, eindigende 12 Oct., In Neder land uitgesproken 22 faillissementen tegen 16 faillissementen ia dezelfde week van hel vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 12 Oct., 1918 759 faillissementen tegenover 738 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Op Woensdag 6 November 1918, teDirks- land ter herberge van H. van den Doei, bij Veiling en; Op Woensdag 13 November 1918, aldaar, wegens blijvende vestiging van den eige naar, den Heer C. J Sieiing, in Zuid-Afrlba (voormalig Transvaal) van een in 1903 aan- gelegden Boomgaard met Woonhuis en Schuur te Melissant, in polder Roxenisse, kadaster Sectie E nommers 342, 34 344, 345 en 447, samen groot 8,15,30 Heet. (17 Gem. 226 Roeden Voornsche Maat), 1 Januari 1919.te aanvaarden; in perceelen, combinatiën 'en massa. De boomgaard is hoofdzakelijk be plant met goudreinetten, giezewildemans en bellefleurs. Meerdere inlichtingen geven de Heer Mr. Zaaijer te Dirksland en Notaris VAN DER SLUIJS. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenKrijn z. v. Huibert van Rossum en Suzanna Broere, DEN BOMMEL. Geboren: Mattheus, z. v. Leendert van Prooijen en van Marva de Wachter. Overleden: Lena Ver weel oud 23 jaar, gehuwd met C. Bakelaar. OUDENHOORN. GeborenWillem z. v. V. Smit en C. de Kramer. OndertrouwdCornelis Dirk van den Band oud 28 jaren en Adriana Bijl oud 27 jaren. Hendrik Kiem oud 25 jaren van Herkingen en Nelia Johanna Luijendijk oud 20 jaren. GehuwdC. D. v d. Band en A. Bijl. H. Klem en N. J. Luijendijk. ©verleden: Geerlje Breeman oud 41 jaren weduwe van Johannes van der Wagt. NIEUWENHOORN. GeborenJannetje, d.v. J. Langendoen en A. K. de Grugter. Mei ut je, d.v. F. C Pronk en A. Lobs, beiden wonende te Vlerpolders. Getrouwd: W. S. Thijsae, 25 j en C.Tol 20 j. W. van Strien 21 j. en P. J. Kruik 20 j. OverledenIzak van der Poel oud 73 j. echtg. van C. A. Trouw. BRIELLE. GeborenGerrit z. v. Z Kruijt en L. Spruqt. GehuwdJ. H. Knape en C. S. M. L. Ver woerd. H. Gort eii P. Pasthuma. OverledenSijbrand Hartman 85 jaar echtg. van Geertrug Voorbg, weduwn. van T. v. d. Burg. Geertrug Voorbg 82 j. wed. v. Sgbrand Hartman. Leendert Miezelmoe 5 jaar. Lam- berta Everhada Sondorp 43 jaar wed. C. M. Step. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 20 October 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9,30 en nam. 2 uur (Doop) Ds. Westrik. Middeiharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, nam. 2 uur Ds. v. d. Pol van Oolt gensplaat. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. I. J. v. d. Pol. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, vm. 9,30 en 's av.6uurDs. Kruit. Herkingen. Dirksland v.m. 9,30 uur (H. A Ds. Van As. Melissant, Stellendam, Goedereede, vm. 9,30 uur dhr. J. v. d. Velde "van Ouddorp. Ouddorp, Brielle, vm. 10 Ds. Bremer en 's av. 6 uur Ds. Knotnerus. Oostvoorne, Oostvoorne, (Evangelisatie), Rockanje, v m. 9,30 uur Ds. Witkop. Nieuw-Helvoet, Hellevoetslui3, Zuidland, Simonshaven, vm. 9,30 Ds. Feeristra van Ouden hoorn (bevestiging van Ds de Hoog) en nam. 2 uur Ds. de Hoog (intrede). Nieuwenhoorn, Oudenhoorn, vm. 9,30 uur dhr. J. A, Schalekamp van Nieuwesluis Spijkenisse, vm. 9,30 uur Ds. J. J. v. d. Wall en 2,30 uur dhr. J. A. Schalekamp van Nieuwe sluis. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 Ds. IJzerman (Bed. H. A.)| Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 0.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9,30 uur Ds. Baar. Vierpolders, Vlerpolders, (Evangelisatie), vm. 9.30 en nam. 6,30 uur Leesdienst. Nieuwesluis, av, 6 uur dhr. J. A. Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en av. 6 uur Ds. G van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30 (Dankuur voor het gewas) en 's av. 5,30 uur Ds Vesseur. Den Bommel, vm. 9,30, nam. 2 en 5,30 uur Lees dienst. Ooltgensplaat, vm. 9,30 én 's av. 6 uur Ds. M, öravendijk van Brielle (voorber. H. A.) Melissant, v.m. 10 en nam. 3 uur Ds. J. A. de Bruijn Stellendam, vm. en 's av. de heer De Boer van Hoogvliet. Ouddorp, Brielle, v.m. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Rockanje. vm, 9,30 en nam. 3 uur Leesdienst. Tinte. Nieuw-Helvoet, vm. 9,30 Leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Verrij. Hellevoetsluis, vm. 9.30 Ds. Verrij (Bed H. A.) en nam. 2 uur (nabetrachting). Zuidland, Spijkenisse, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal v. m. 9,30 en 's av 6 uur Ds. Mol, Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m, 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Verhage Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. SOMMELSDIJK.* Dezer dagen mocht het bestuur van de Christelijke School alhier ver rast worden met een gift van f 50,— die na tuurlijk met harteigken dank werd aanvaard. STAD AAN 'T HARINGVLIET.» Zondag morgen hoopt ds. Vesseur in de Geref. Kerk een dankuur te houden voor het inzamelen van den oogst. NIEUWE TONGE. Tot gemachtigde van de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd (in de plaats van de heer A. J. Voordgk) dhr Bastiaan Dekker J.z. DIRKSLAND. A s. Vrijdag 25 Oct. te half een zal te Sommelsdgk onder Voorzitter schap van den Arondis.-schoolopzlener eene Vergadering worden gehouden, waarin de heer Donkersloot Hoofd eener school, Direc teur van een Normaalschool en Hoofdacte- curcus te Rotterdam eene lezing met toe lichting zal houden over: „De waarde der ontwikkeling van den schoonheidszin" met vermoedeigk nog een bijdrage, welke Ver gadering toegankelijk is voor onderwgzera en onderwijzeressen enz. Ouders, die tegen 1 Nov, a.s. hunne kinderen wenschen geplaatst te zien op de Chr. School (herhalings onderwgs) knnnen die iederen dag aangeven bq het Hoofd der School. GOEDEREEDE. Woensdag 23 Oct. zal er een verkiezing plaats hebben van 41 eden voor het Kiescollege waarvan 3 voor den tfld van 4 en één voor den tijd van 3j aren, Vil begin nam, den OU slaagt acte Ber veld te Ka Bed Noord Heuke Bert borg, demsv1 Aar. bos Berc te Mie Aan] R. Kuj Aan te Ha Oosten G LON ralitelt koninkl vandaa gerappi zijn. Scho Ostend LON1 ning Ni patroelj blnneng bericht jrrMIDL 41-46 100 Kilo f 4,20, per 100 LAl Huweli; 30 Octot De hu in ae G om 3 u Ds. G. vd Oude-To ©ete sas Hedei doch sr Zoon, in den 14667 NIEUW

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4