Hoendermeel. Advertentiën. DrTP.R. offringa B. VAN DER WEIDE, AFRBRAAKü IEH - MEM Hl ml -I LAND- EN TUINBOUW. GEMENGD NIEUWS. VARIA «ET UITZICHT TürtlJLUIU m SPEE «Ml RIJTUIGEN. Electrisehe SPIEGEL- en SCHILDERIJEN FABRIEK Beudschesingel 173175 OLIEGOEDEREN ASBEST SULFSETPLATEN LTrnma MIDDELHARNIS. Crsgineefe Melotto~ en Bra- SsanQone Keerploegen, Ge wone ploegen In alle soor ten. Rosmolens, Dorsch- machines, Bietensnijders, Stroosnijders voor hand- en paardenkrachten. Aardap- peisorteerders, V/anmo- lens, Gras en Graan- Maaimachines. Voorradig STROOSNIJDERS C. X. B. MAÏS. C. VIS Jz., Sommelsdijk Simiiisiraat 44b, Boilerdsm ER0AL KOPERPOETS Tel®?. Inter*. Ho. 88. van Nieuw-Helvoet is eiken Saterdag van IB tot nar te spreken in 1^774 (Ochtendveer voor Kippen). a ALBLAS - MIDDELHARNIS F. NIEUWI^NÏ*, MOND- 3EN TANDARTS (Kunsttanden en Gebitten). Stationsweg 25 - Rotterdam Spreekureneiken werkdag 1—3 uur, voor on- en minvermogenden 9—10. PHOTOGRAAF, BimnSIBiAT B 28, MMELHABBIS Overal en iederen werkdag te ontbieden. Speciaal in hetmaken van Buiten-opnamen en vergrootingen. Nog steeds voorradig verschillende maten in Raam- en Deurkozijnen, Binnen- en Buitendeuren, Tengels, Latten, 2X3, X 6, 3 X 7, 12 X 12. Verder Fabrieksramen, (hou ten en ijzeren), partij roode Pannen, enz. enz. Te bevragen GËFÜIjOFS, Opslagplaats, Nieuwe Zaagmolen straat, hoek Rotte, ROTTEÜtPAM. zooals: Jassen, Jekkers, Broeken, Pijlen, Schorten. SSikksappen, Mou wen en Zuidwesters in alle maten voorradig. 14361 Ie KWALITEIT Ê0EDEREN. merk »Hasa«, laten zich gemakkelijk zagen en steken. Zijn in 't gebruik voordeeliger ais asbest- cementplaten. Alleen verkrijgbaar voor Overflakkee en Goedereede bij deSomisieSsdüksche Buuwnpsteriaïenhaüde! v.h. Gebrs. LE COM TE, Van Aerssenstraat, Sommelsdljk. 14345 UIT VOORRAAD LEVERBAAR Prijscourant op aanvraag gratis. voor hsndkrficht, uitstekend geschikt voor het snijden van groene In Lsndbouwwerk tuigen Telef. 215. Maar dat andere? De ontruiming? En Zaterdagavond werden de harten op gelucht Duitschland aanvaarde de vredes voorstellen van Wiison. We lijn op weg naar de vrede! Godlof! Zooals de zaken nu staan, als we dit schrijven is het Maandag avond, dan is de vrede slechts een kwestie, van tijd meer. De president van Amerika welk een macht heeft zoo'n éénen man zal een commissie benoemen, die de voor waarden der ontruiming vaststeld en de wa penstilstand komt er. Dan zal men gaan spreken over Wilson's punten, waarvan er vrij wel ophelderingen behoeven en de vrede komt. Wat een heerlijk woord, na vier jaren gru- welijken wereldkrijg! Er zijn nog bange harten die gelooven, dat het nog geen vrede wordt, en dan wijzen ze op Engeland en Frankrijk, in welke lan den nog lang geen vredelievende stemming heerscht. Maar ik ben optimist in dezen. Ik weet wel dat men te veel optimist kan zijn en dat mag ook niet, Maar ik geloof vast, dat ik het in dezen bij het rechte eind heb. Want ik geloof, dat bij Wilson, al geloof ik niet in zijn idealen, waarover straks nog een enkel woord, den vasten wil voorzit, om vrede te sluiten, vooral nu Duitschland on omwonden, ondubbelzinnig en zoo volledig mogelijk teegeeft. En als Wilson wil, dan moeten En geland en Frankrijk wel volgen. Want zon der Amerika zijn die lauden ondanks hun geschetter niets. A!s de Amerikaansche le gers niet op het Westfront verschenen wa ren, dan was het nooit zoo ver gekomen als het nu is. Maar dit is nu niet het geval. Zij zijn er gekomen, trots de duikbooten. In het begin van den oorlog tusschen Amerika en Duitschland hebben we ze onderschat. We meenden, dat het zoo'n vaart niet zou loc pen. Maar de gebeurtenissen hebben het an ders uitgemaakt. Amerika, Wilson speelt de eerste viool en nog eens: als hij den vrede wil en dat ge loof ik vast, evenals ik het van de Duitsche regeering en de overgroote meerderheid van het Duitsche volk geloof, dan komt er vrede. Als er wapenstilstand is wie weet is het reeds zoo ver, wanneer je dezen leest dan gaat men praten. Waar dat weten we nog niet. Ik hoop, dat het den Haag is I En ik heb er wel een beetje moed op. Oosten- rijk-Hongarije heeft het reeds gevraagd, on langs. En geruchten gaan dat gevraagd zal worden of Nederland voor het ontruimde gebied borg zou willen staan, m. a. w. zoo lang het bestuur over Belgie zou willen aan vaarden. Of het zoover komt moeten we af wachten. Dan zal men dus gaan praten over Wil sons 14 punten. Een van die punten is het vormen van een wereldbond. Want er moet komen, volgens Wilson, een duurzamen vrede. En nu ben ik pessimist. Ik geloof niet aan een duurzamen vrede. Ge zult hooren van oorlogen en van geruchten van oorlogen staat er in onzen Bijbel. En daar hou ik mij aan. Wil dat zeggen, dat we niet moeien trachten den vrede te bewaren? Dat is na tuurlek onzin. Dan moesten we maar geen dokter hebben ook, om onze ziekten te be streden niet alleen, maar ook om ze te voor komen. En toch ondanks dien strqd, om den vrede te houden, ik kan er nog maar niet aan gelooven. Een wereld, die van nature in het booze ligt en daarop een duurzamen vrede 1 Het zijn twee begrippen, die elkaar niet dekken. Dat is mijn meening, die ik o, zoo gaarne voor een betere zou willen op geven, maar er is geloof ik, geen betere. Maar Iaat ik niet in de verre toekomst zien. De naaste toekomst is meedgevend, dat is zeker. We kunnen ons haast dien tijd niet meer voorstellen, een tijd, niet zoo duur als de tegenwoordige, al zullen de goedkoops tijden van voor den oorlog niet meer terug- keereneen tijd waarin onze vrouwen en kinderen, vooral in de groote steden niet meer „en file" moeten staan voor winkels en bureaux, een tijd maar komaan, ik hou op, wat behoef ik je onzen tegenwoor- digen, droeven tijd te schetsen. Godlof! Er komen betere tijden, misschien reeds spoe dig. De Servische minister-president die is wel optimist I verklaarde dezer dagen, fat we met kerstmis vrede hebben. Ik weet het niet en jij ook niet. We zulien het afwach ten, maar ik ben allang tevreden wanneer-ie er in Februari of Maart is! Als er wapen stilstand is houdt het bloedvergieten toch vast op, en dat is per saldo het voornaamste. Want tot slot geef ik je nog even een droge opsomming van de verliezen, alleen van het Engelsche leger en dat slechts in een half jaar, n.l. van 1 April j.l. tot 30 Sept. j.l. De ojficieele opgave luidt: een verlies van 34.342 officieren en 527 462 minderen. Cijfers om van te duizelen 1 Natuurlijk zijn hieronder de vermisten en gevangenen be grepen. Maar wie zal zeggen, hoeveel dui zenden van dezen den dood hebben gevon den op het slagveld of voor hun geheele leven zijn verminkt. Als we daar op zieh, mogen we God wel dubbal danken, Die de harten dermenschen neigt als waterbeken en Die thans in hun hart heeft gegeven de ontembare zucht, om vrede te brengen. Gegroet,„HAKA." Bestrijding der tnusschenplaag. Er kwamen dit jaar weer tal van klach ten over de musschenschade, welke zich meer dan anders deed gevoelen, omdat de voed selproductie geen 'schade mocht lijden. Wij hebben in onzen tuin musschen nooit te zeer geweerd omdat wij met ervaring overtuigd zijn van het groote nut dat ook de musschen door verdelging van ongedierte, b. v. in de ooftboomen, verrichten. Maar in grooien ge° tale kunnen zij het te bond maken, als zij zich aan onze peulvruchten te goed doen van heel den oogst kunnen zij ons dan be- rooven. Sterke uitbreiding moet daarom wor den tegengegaan. Men wachte zich echter voor uitroeiing, dat zou zich geducht wreken. Er zijn verschillende bestrijdlngsmethoden, al lereerst het Pruisische stelsel. Hierbij is ieder landgebruiker zoo schrijft de heer Ren- ker8 in het „N. L, W." van minsten een half tot pl.m, 2'k H.A. verplicht per j. 5 mus schen in te leveren, waarvoor wordt betaald per musch vijf pfenning. Worden er minder .geleverd, dan moet per musch tien pfenning boete betaald worden. Voor meer geleverden wordt per musch drie pfenning extra gege ven. Landgebruikers van meer dan 2'/j hec tare moeten voor elke 2'/a H. A. of gedeel ten daarvan wederom vijf musschen leveren. Best mogelijk dat het juiste aantal in te le veren musschen, pfenningen en landgrootte tegenwoordig iets ander is; mogelijk dat door den oorlog In 't geheel niet aan deze ver plichtingen behoeft te worden voldaan. Ten onzent wordt hier en daar een andere methode met succes toegepast. Als ze als „Algemeene maatregel van Bestuur" overal werd ingevoerd, gelooft schrijver dat de musschenpiaag spoedig tot de geschiedenis zou behooren. In zijn gemeente was het door de Land- bouwvereeenlging aldus geregeldvoor het inleveren van iedere musch, met voldoende vederen bedekt, dat ze kenbaar was als musch werd betaald één cent. Bij minstens tien werden ze in ontvangst genomen en daar voor een kwitantie afgegeven, terwij! het duplicaat door den ontvanger der centen moest geteekend worden. De ontvanger der musschen tevens boekhouder, ontving voor zijn moeite voor iedere kwitantie tien cent. Het stelsel werkte uitstekend, doch 1 cent per musch bleek wat heel weinig. Meer be talen ging echter niet, want dan kwam er aanvoer uit andere gemeenten. Daarom is het van zooveel belang, dat in dezen bij „Alge- meenen maatregel van Bestuar" bepalingen worden vastgesteld. Het eerste jaar werden pl.m. 2000 stuks ingeleverd, vervolgens pl.m. 1000. Verdwe nen waren de klachten. Wordt een halve stuiver voor iedere musch toegezegd, schrijft de heer R. dan geloof ik, dat geen broedplaats, hoe verborgen ook, aan het scherpspledend oog der zoekers ontgaat terwijl vogelklip en slagnet het overige doen. De laatste musch behoeft niet weggenomen te worden. Sphietpermissie is natuurlijk ook een mid del, doch daaraan zijn eigenaardige bezwa ren verbonden: 1. elke patroon kost thans 40 ct: 2. door het schieten worden de musschen schuw en dus moeilijk te naderen. 3. indien de scheten door ooftboomen vallen, warden vele bloesemknoppen of fruit vernietigd, door loofboomen het beste jonge hout beschadigd.Bl. De abreviatuur gehuldigd. Wij hadden iets te vragen aan een der rijksbureaux en vroegen en verkregen telefonisch aansluiting. „Hallo, met wie?" „U spreekt met de R. V. P. A. 5. B. B. M. T." Wij rolden bijna van onzen zetel, toen dit antwoord in een razend tempo ons werd toegevoegd, en toen wij onze ontroering ein delijk meester waren, waagden we het aan de telefoniste een ietwat duidelijker uiteen zetting te vragen. „O, weet u niet wat dat beteekend? Luister maar: Rijksbureau voor Verlichting en Aan verwante Producten Afdeeiing Vijf, Benzine, Benzol, Motorspirit en Terpentijn." Toen wisten wij het! „Ned." Zenuwachtige kettinghandelaars en spe culanten. Men schrijft uit den Haag aan de N. R. Ct. Het is curieus gade te slaan, hoe zenuw achtig de vredestijdingen uit het buitenland onze vrienden de kettinghandelaren maakt. Een bijna panische schrik schijnt hen te hebben aangegrepen en ze komen nu gehaast en ang stig tevoorschijn uit hun holen, beladen met de voorraden, die zij tot nu toe, loerend op een gunstige gelegenheid, hadden achterbaks gehouden. De winkeliers merken het en de particulieren merken het, beiden worden zij platgeloopen door personen, die hen met allerlei aanbiedingen overstelpen en zoo veel- eischend als zij vroeger waren, zoo vrijgevig heeft de veranderde toestand hen thans ge maakt. Zoo vertelde ons een sigarenwinkelier dat de prijs van tabak na het verschijnen van het Duitsche antwoord plotseling met f 0,60 per K.G. was gedaald en dat is maar één voorbeeld uit vele. Rijst wordt nu aangebo den voor zoowat de helft van den prijs, die er een dag of drie geleden voor verlangd werd, koffie en thee zijn opeensweer te krijgen, en ziet !Ze zijn in verhouding tot wat zij gekost hebben spotgoedkoop geworden I En zoo gaat het met vet, slaolie, gort, havermout, gries- meel en nog tal van andere artikelen meer, tot jaeger-ondergoederen toe 1 En het publiek ziet dat natuurlijk niet zonder leedvermaak aan en denkt: ieder zijn beurt. Kan men het ongelijk geven? Typisch is ook, hoe in de laatste dagen de speculanten in vreemd geld, speciaal in marken en kronen, zich weer weren. Op het Spui is een Belgisch kassierkantoor, waar men hen iederen morgen voor de deur kan vinden: een heele zwerm van heerenof„als heeren gekleede personen", meest Belgen en, naar hun baarden te oordeelen, Polen. Zoo fel gaat het hier meermalen toe, dat de politie er aan te pas komt om de orde te houden en de heeren tot kalmte en doorloopen aan te manen. Er worden daar, naar ons werd verzekerd, enorme zaken gedaan, een wind handel, waarbij het om kapitalen gaat, die de speculanten zelf in vele gevallen nog nooit bij elkander gezien hebben. Erger dan lichtzinnig Men schrijft aan de Standaard: In dezen vreeselijk droeven en ook zorge- lijken tijd zijn er gelukkig nog maar weinige plaatsen in ons land, waar kermis wordt ge houden. De meeste plaatsen, waar dit wans makelijk vermaak nog in zwang is, hebben althans nu de kermis niet laten doorgaan. Een der plaatsen, waar de kermis echter werkelijk nog „in eere" wordt gehouden, is Purmerend. Deze bekende marktstad heeft niet eenmaal doch tweemaal kermis per jaar, telkens zeven dagen lang, en nachten, zouden wij er bij kunnen voegen, want op sommige dagen mogen de kroegen tot's morgensom 5 uur open blijven. In Mei heeft men een week kermispret ge had, nu met October is het weer een week feest. Maar de omstandigheden waaronder Purmerend deze week kermis viert, werpen wel een vreeselijk treurig licht-op de mora liteit der ingezetenen. Want, zooals reeds in de bladen is vermeld, heerscht op 't oogen- blik te Purmerend een typhus-epidemie. In het Stadsziekenhuis bevinden zich 23 pati ënten, terwijl de doktoren 60 personen in behandeling hebben. En ondanks de vreese- lfjke ziekte, viert men toch een week dolle pret, laat men kermisreizigers uit allerlei plaatsen toe, en komen er dagelijks duizen den vreemdelingen. Wij achten zulk een handelwijze van een Gemeentebestuur niet alleen lichtzinnig maar ook misdadig. Bij den Gemeenteraad was een verzoek ingekomen van een Geheelont houders vereeniging om de kermis niet te laten doorgaan. Daarop werd afwij zend beschikt, alleen het eenige Antirevo lutionaire en het eenige Chr.-Hist. Raadslid waren voor het verzoek. De drie Soc.-dem Raadsleden en ook het R. K. lid stemden tegen. Waar de Gezondsheldsinspectie dezen zo mer zoo krachtig is opgetreden inzake de roodvonkgevallen te Noordwijk, vragen wij wat zij te Purmerend heeft gedaan. Kan de Gezondheidsinspectie het goedkeuren, dat in een besmette stad dagelijks zoovele dui zenden menschen uit andere plaatsen ko men Menige gebiedscommandant heeft de ker mis verboden in plaatsen, waar geen besmet telijke ziekte was. Had (Je militaire Overheid, waar er in Purmerend en rondom op de for ten voel minder militairen zijn, niet de ker mis kunnen verbieden Hoe 't z5, wij meenden aan deze ergelijke lichtzinnigheid van Purmerend's Gemeente raad volle publiciteit te moeten geven. Dood door drift. De koopman H. de W. te Rotterdam kreeg twist met zijn pension houder. De man die, in overspannen toestand verkeerde, wond zich zoo op, dat hij een toeval kreeg, terwijl de vrouw van den pen sionhouder, tengevolge van den twist het eveneens zoo op haar zenuwen kreeg, dat zij ineenzakte en plotseling dood bleef. Ooed afgeloopen. In de Gereformeerde Kerk aan het Boschpolderplein te Rotterdam is Zondagmorgen onder den dienst een deel van het plafond, ter groote van drie vierkante meter, naar beneden komen vallen en op eenige kerkgangers terecht gekomen. Drie vrouwen vielen door den schrik flauw, een man bekwam een ernstige hoofdwond en an dere kerkgangers kregen builen op hun hoofd Allen werd spoedig hulp verleend. Spaansche griep. Te Lekkerkerk zijn door de vele gevallen van Spaansche griep met ernstig karakter de vier scholen in de kom der gemeente geslo ten. De beide geneesheeren zijn mede door de ziekte aangetast. Daar de Spaansche griep te Almelo nog steeds in erge mate blijft heerschen, hebben B. en W. alle vergunningen voor het geven van uitvoeringen, het houden van vergade ringen, bals, repetities, enz. ingetrokken. De vaeanties der scholen zijn weer met 8 dagen verlengd. In de laatste 14 dagen zijn bij den burgeiijke stand te Almelo 70 aangiften van overlijden gedaan. Het normale getal i3 er ongeveer 20 per maand. De Telegr. meldt, dat te Amsterdam de Spaansche griep zich sterk uitbreidt en thans van veel ernstiger aard is dan in Augustus. Ze treedt thans meer in den vorm van maag- darmontsteking op. Te Veendam zijn alle openbare lagere scholen en de mulo-school voor 8 dagen ge sloten wegens het héerschen der Spaansche griep. De gemeenteraad van Enschedé heeft in verband met de uitbreiding van de Spaan sche griep, welke vele slachtoffes eischt en in aanmerking nemende, dat de wet op de besmettelijke ziekten van 1872 slechts van toepassing is op de daarbij genoemde ziek ten, de verordening betreffende het houden van openbare vermakelijkheden enz. in dien zin gewijzigd, dat aan den burgemeester de bevoegdheid is verleend om opeenhooping van personen in beperkte ruimte tegen te gaan, opdat besmetting zooveel mogelijk wor de voorkomen. In verband daarmee zijn van heden af alle publieke vermakelijkheden ge sloten en is het houden van openbare ver gaderingen verboden. Naar de voorzitter mededeelde, is het aan- tai lijders zoo groot enkele doktoren hebben van 600 tot meer dan 1000 patiënten dat hij geneeskundige hulp van buiten heeft aan gevraagd. Aan B, en W. is zoo noodig een crediet verleend om de kosten daarvan te bestrijden. Vijf zusters van het Roode Kruis en zeven man van de bemanning van het hos pitaalschip Sindoro zijn als lijdende aan de Spaansche griep in het hospitaal in de loods Holland op het terrein van den Rotter- damschen Lloyd te Rotterdam opgenomen. De Spaansche griep neemt op Walche ren zeer in omvang toe, inzonderheid in de gemeente Nieuw- en St. Joosland, waar de school gesloten moest worden en ook de dokter door de ziekte is aangetast. Te Hengelo zijn een der openbare lage- scholen en de R. K. Jongensschool gesloten. Er doen zich eenige zeer plotselinge sterf gevallen voor. Wegens het heerschen van de Spaan sche griep is een der openbare lagere scho len te Amersfoort gesloten. Te Scherpenzeel (Gelderland) zijn we gens het heerschen der Spaansche griep de openbare en bijzondere scholen gesloten. Wegens het epidemisch heerschen van de Spaansche griep worden te Zwolle alle onderwas-inrichtingen gesloten met Ingang van heden. Een „hotelrat" gesnapt. In een hotel aan de Kalverstraat te Amsterdam kwam iemand, die door zijn sjofele kleeding achterdocht wekte, om nachtverblijf vragen. Daar men hem verdacht, met minder goede bedoelingen te zijn gekomen, werd de aandacht van den portier op hem gevestigd. 's Morgens 7 uur wilde het heerschap plot seling, vertrekken, zonder ontbijt. De por tier hield de deur echter gesloten totdat hij de kamer onderzocht had, waar de vreem de gast den nacht had doorgebracht. En daar bleek het, dat van de kamer drie dekens waren verdwenen 1 Onnoodig te zeggen, dat ze in de koffer van het heerschap werden gevonden en dat de politie den onfortuinlij- ken gelukzoeker inrekende. Een ontaarde moeder. Te Maastricht heeft een vrouw, vermoedelijk uit Kerkrade haar twee kinderen, van 7 en 3 jaar, in een win kel achtergelaten, voorgevende dat zg nog een boodschap moest doen en ze dadelijk zou komen halen. Tot nu toe is ze echter niet teruggekeerd. Bij een der kinderen vond men een briefje, waarin stond, dat de politie maar moest zorgen, dat de kinderen in een klooster kwamen. De moeder is nog niet op gespoord. Geen waschvrouwen meer 1 Ook al een dienstbodenkwestie 1 In Houghton (Michigan) was 't vroeger gemakkel^k om een waschvrouw of schoon maakster te krijgen. Maar dat is nu uit; de dames zitten er met de handen in 't haar. Dat heeft het draakverbod gedaan. Vele vrouwen, die vroeger heel big waren, als ze met uit-wasschen-of uit-schoonmaken- gaan nog een centje konden verdienen, krijgen nu het volle weekloon van haar man In huis. En nu 't gezin de baten heeft, die vroeger het drankhuis opstreek, kan moeder de vrouw thuis blijven. Voorzichtig met vuur en met drank Klaas was een knap schilder. En zooais meer gebeurt, hg vroeg om hart en hand van een nette burgerdochter. Met recht werd hg afgewezen door den vader van het meisje, die wel begreep, dat cok de warmste drin kersliefde spoedig bevriest. Met de wanhoop in de ziel verliet hg zijn geboorteplaats, maar kwam gelukkig terecht in een omgeving, die hem geheelonthouder maakte. Hij was, zoo scheen het, voor goed van zijn kwaal genezen. in zijn eigen dorp teruggekeerd konden geen oude jenevervrienden hem opnieuw verleiden. Nu stond aan het huwelijk ook geen hinderpaal meer in den weg. Het jonge paar was den koning te gelukkig af. Maar nu is de schoonvader verstoord, om dat hij bij zijn bezoeken zgn borreltje niet meer krijgt zooals ö*j zijn andere kinderen. Om 'svredes wil wordt er eindelijk wat in de flesch gehaald, en na lang aandringen drinkt Klaas een slokje met schoonpapa mee. En thans is hij weer de oude lap van vroeger tot verdriet en schande van heel de familie. En nog begrijpt schoonpapa niet, dat hg de schuld draagt van al dat leed. Zoo worden tot ondergang van vele zwak ken ook door brave en welineenende men schen dej drinkgewoonten bevorderd en de drinkdwang in stand gehouden. Veel verdienen en niet rijk worden. Een werkman deed een vaatje bier tegelijk op, dat was gemakkelqker dan eiken middag om een kruik te sturen. Toen het vaatje betaald was, rekende hg uit dat het bier hem nu maar acht per kruik kostte. In de herberg moest hg twaaf centen betalen. Denzelfdea avond nog tapte hij een kruik af en dronk dien met zgn vrouw leeg. „Wel, wijf", zei hij toen „nu hebben we vier cent verdiend; laten we er nog een nemen, dan verdienen we acht centen". En zoo deden ze alle dagen. Maar ik heb nooit vernomen dat ze er rgk van geworden zgn. is fraaier en vriende- lqker indien U Uwe ven sters en ruiten met schoonhoudt, Prijs 10 ct. per pakje. irfiLBPOON No. SI. 2 nieuwe Utreclitsclie wagentjes met zakketl- raampjes en Collingsassen, een dito in zeer goeden staat, een Barroncliet, Tentwagen in zeer goeden staat met Collingsassen, een Zomer- rijtuig (charet) prima met Collings, een Vicr- manskar en een Oogkar. NOO te KOOP een nieuwe Brabaneonne- ploeg met draaiend voorstel, bij Smederij Rglnlgliandel D1RK8M1ÜB' TELEFOON 1611, 13155 De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat iaat i mé 14031 Aanbevelend, C. CAMPFENS, Achthuizen. ALLE Machines worden onder garantie geleverd. Aanbevelend, Goedkoopste en soliedste adres voor MEUBELEN, als Tafels, Kasten, Buf fetten, Stoelen met leer en pluch, Veerenbedstellen, Dekens, Theetafels, Spiegels, Schilderden enz. enz. Speciaal ingericht voor jongelui met HuwelQksplannen. KOMT ZIEN BOVENHUIS nabQ de SCHIEKADE TELEFOON 12800.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2