PLAATSELIJK NIEUWS RECHTZAKEN. KERK EU SCHOOL f 'ii| ji til De broodkaart van het 71ste tijdvak loopt van Vrijdag 11 Oct. tot en met Donderdag 17 Oct. a s. De 3e boter- en vet- week van het 2e tijdvak loopt van Zondag 13 tot en met Dinsdag 22 Oc tober. VISSGHERIJ. VERK0QPIK8EK. "URGERUJKE STAND. Gel f bi Na de ernstige BerlQnsche beurscrlsls trad op 4 October een algeheele ommekeer in. De opwaartsbeweging was zoo stormachtig, dat de banken hun besluit, om de beurs te steunen, nog niet uitvoerden. In Weenen deed zich eveneens een stijgend vertrouwen, als mede de invloed van een bericht uitBoeda- Pest betreffende de vorming van een steun- syndicaat gelden. De beurs begint zich weer rekenschap te geven van de ongeschokte kracht der Duitsche staathuishouding en voor al ook van de Duitsche industrie. Eind 1917 was er in 5553 naamlooze vennootschappen niet minder dan 18 milliard Mark belegd, dat beteekend in één jaar tijds een vermeerde ring van ruim 600 miliioen Mark. Ook thans gaat dit uitbreidingsproces, dat een bewijs van kracht is, nog steeds vOort. Zoo wordt bijvoorbeeld aan de „Berliner Börsenzeitung" van 4 October geschreven, dat de bedrijvig heid van alle fabrieken van het „Stahlver band" buitengewoon groot is. De machines der Duitsche industrie zijn gereed voor den vredesarbeid. Ook de inschrijving opdeoor- logsleenlng heeft een uiterst vlot verloop. De ladtste dagen is er weer voor gewel dige bedragen ingeschreven, onder meer door den bond van coöperaties te Trier voor 36 miliioen. Het .Journal des Debats" wijst er op, dat Engeland gevaar loopt, binnenkort door de Amerikaansche scheepsruimte te worden overvleugeld. Na den oorlog zullen de Ver- eenigde Staten al hun krachten wijden aan de uitbreiding van hun handelsvloot en als scheepsbouwers aan de spits staan; terwijl zij voor den oerlog slechts 12 pet van den jaarlijkschen wereldnieuwbouw leverden zul len zij na den oorlog tenminste 60 pet. voor hun rekening nemen, een feit, dat voor En geland van zeer ernstige beteekenls is Volgens de „Nordd. Allg. Ztg." van 3 October heeft Instituut voor Suikerindustrie vastgesteld, dat het gemiddelde gewicht der suikerbieten in het Duitsche Rijk dit jaar 465 gram Is, tegen 416 gram in 1917 en 386 gram in 1916. Het gemiddelde gewicht aan blade ren is 420 gram, tegen onderscheidenlijk 266 en 362 gram, de gemiddelde hoeveelheid suiker per biet 86'/j gram tegen 82,4 en 70,3 gram het suikergehalte 18,6 pet,, tegen 16,8 en 18,2 pet. De .Times" schrijft: .Zooals de zaken thans staan, is de zeker ste weg ter overwinning van de„ onderzee boot de nieuwbouw van schepen, en dat is ongelukkigerwijze de weg, waarop onze voortgang voortdurend het minst bevredigend Is. Men kan het niet te dikwijls en té duide lijk herhalen, dat wat ook steeds de verbon den mogendheden gezamenlijk doen, de nieuw bouw van schepen in ons land nog een heel stuk achterblijft bij de massa die de vijand ver woest. Zoolang niet deze wedloop ten onzen gunste beslist is, neemt de zeemacht van ons land af." De Duitsche landbouw, die reeds voor den oorlog een hoog peil van ontwikkeling had bereikt en die gedurende den oorlog op schitterende wijze den vuurproef heeft door staan, gaat naar men ons van landbouwkun dige zijde schrijft, na den oorlog een nog hoogere ontwikkeling tegemoet. Deze mee ning vindt steun in het feit, dat de Duitsche stikstoffabrieken, wier productie thans groo- tendeels door de munitie-industrie wordt vereischt, dan enkel en alleen voor de be hoeften van den landbouw zullen werken; waardoor deze de beschikking krijgt over een tweemaal grootere hoeveelheid stikstof. Waar voor den oorlog tal van landbouwbe drijven slechts weinig stikstof gebruikten, mag men bij een verdubbeling der stikstof bemesting een aanzienlijke vermeerdering der totale landbouwproductie verwachten. Vooral de aardappel- en rapen-, alsmede de groenteteelt zullen door een overvloedige stikstofbemesting zeer bevorderd worden. Een gevolg van de meer intensieve cultuur zal zijn, dat men een evengroote oogstop brengst op een kleinere bebouwde opper vlakte kan verkregen. Dat beteekeat in de eerste plaats een aanmerkelijke arbeidsbe sparing, en voorts kan het vrijkomende land voor den verbouw van oliehoudende en ve- zelplanten worden gebruikt. Met het oog op deze omstandigheden verwacht men dat de Duitsche landbouwproductie niet alleen haar vroegere hoogte weer zal bereiken, maar deze zelfs vrij spoedig zal overtreffen en zoodoende den Invoer van tal van buiten- landsche producten overbodig zal maken. SOMMELSDIJK. De vrouw van H. v. A. had op een hek kousen te drogen gehangen. Toen ze ze wilde gaan Inhalen bemerkte zij dat een ander haar reeds was voor geweest. Een rund van Qebr. J. werd uit nood geslacht. Het vleesch dat voor de consumptie werd goedgekeurd is onder de Inwoners ge distribueerd. MIDDELHARNIS. Van den landbouwer J. B., is uit een schuurtje 't welk in 't land staat een koperen ketel en 5 korenzakken ontvreemd. STAD AAN 'T HARINGVLIBT. Door den gemeenteveldwachter alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen v. R. wegens het dragen van militaire kleeding, zonder daartoe ge rechtigd te zijn. Op bon 35 is deze week verkrijgbaar 1 ons kaas, op bon 36 1 ons sago of 1 ons pakmeel, op bon 37 pond suiker. Deze week is van den landbouwer A. een kalf plotseling gestorven. De rfjksvee- arts heeft het beest voor de consumptie af gekeurd. OOLTGLNSPLAAT. Dc schilder G. v. N. W. kwam zoodanig met zijn fiets te vallen dat hij per rijtuig thuis gebracht moest worden. De jaarvergadering van het .Groene Krüis" afdeeling Ooltgensplaat zal plaats hebben Dinsdag a s. ten 6 uur in 't Hotel Hobbel. In de week van 14—19 October ver krijgbaar: bon 130 een reep kwatta, bon 134 l'/j ons vlec-sch, bon 135 Vi ons havermout, bon 136 2 pakjes stijfsel, bon 137 V, pond zeeppoeder, bon 138 1/2 ons kaas, bon 98 en 139 l/i pond zoute visch, ben 140 pond suiker. De stijfsel, kaas, zoute visch en zeeppoe der direct na aankomst. OUDE TONGE. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat bij den heer D. Verweij een perenboom in vollen bloei staat. Van den heer A. v. d. V. is Vrijdagavond 4 H.L. tarwe in beslag genomen, die men vervoerde zonder vervoerbewijs, J. de L. kwam in de werkplaats van den heer Fase te dicht bij een machine zoo dat hij een klap van den draaier tegen zijn hand kreeg, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Van J. B. viel het paard welke voor een wielslede bespannen was plolseling neder zonder persoonlijke of materlecle schade liep dit ongeval af. NIEUWE TONGE. j.l. Zondagavond zijn naar men verneemt, bij Ds. P. Kruijt, Ned. Herv. Pred. alhier, in zijn tuin alle vruchten ontvreemd. De (n) dader(s) (zijn) (is) tot nog toe onbekend. In het tijdvak van 15-31 October a.s. is bij de winkeliers verkrijgbaar gesteld ons (H.G.) koffie. Winkeliers worden er wel aan herin nert, dat voortaan den vei koop van jam, anders in glazen potten of blikken busjes en dergelijke die niet voorzien zijn van een sluitediket verboden is. J.l. Maandagavond had de vrouw van D. V. het ongeluk een zwaar gewicht op haar lp te krijgen. Ze is j.l. Dinsdag naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. M. van der Mast (voor korten tijd militair hulp kom mies) Is benoemd tot opzichter en controleur In een der grootste houtzagerijen te Heerlen (Limburg.) Woensdag 16 October a.s. zal door het Best. van den Polder Klinkerland een schouwing worden gehouden. DIRKSLAND. Bij publicatie is bekend ge maakt dat een ieder die minder dan 160 K.G. aardappelen voor.het tijdvak van 1 Oct. 1918 tot 1 Juli 1919 voor ieder gezinslid bo ven 1 jaar beschikbaar heeft, uiterlijk op 22 Oct. a.s ter secretarie aanvrage te doen tot het bestellen van regeeringsaardappelen en opgaaf te doen hoeveel aardappelen men te gelijk kan opslaan. Vanaf Woensdag 16 tot en met Zater dag 19 Oct. a.s. zal op bon 2B en 3A der Minimumrantsoenkaart één eenheid brand stoffen verkrijgbaar gesteld worden, bestaan de uit: of 75 kg. antracietnootjes k f 2.40, of 80 kg. stukkolèn A f 1.95, of 90 kg. ge mengde kolen a f 2.30, of 2 H.L. pareicokes A f 3.20, of 4 H.L. eokesgruis en bruinkool- cekes A f 300. Voor thuisbezorgen zijn de prijzen 10 cent per eenheid en per H.L hooger. Wanneer eene der soorten is uitverkocht moet met de andere genoegen worden genomen. De co kesproducten zullen uitsluitend Zaterdag 19 Oct. worden afgegeven aan de gasfabriek. Voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers der granaatontploffing te Stellen dam is in deze Gemeente f 209,50 gecollec teerd. In de week van 14—19 Oct. is op bon 121 en op bon 2 der kinderkaart '/a pond suiker verkrijgbaar. Ook zal er kaas gedis tribueerd werden. Voor hen die de vorige keer geen toi letzeep gehad hebben zal bij D. Vijfhuizen verkrijgbaar worden gesteld 1 stukje per ge zin tot no. 246. De nummers van "246 tot 329 bij J. Koot, van 330—378 bij J. Walraven en van 379—428 bij de Wed. Pape. Heden is het 50 jaar geleden dat de Heer J v. d. Gevel alhier als Agent werk zaam is voor de Levensverzekeringsmaat schappij ^Utrecht" te Utrecht. Eer, zeker niet alledaagsch geval. STELLENDAM. Door P. Kok alhier werd een granaat opgevischt, welkeaandemijnen- wacht werd overgegeven. Alhier is een aanvang genomen met het delven en vervoeren van suikerbieten. De opbrengst valt over het geheel niet tegen. As. Maandag 14 October des n m. 7 uur zal het „Groene Kruis" alhier vergadering houden in het gemeentehuis. Voor de thans aanvangende distributie van peulvruchten zullen landbouwers enz. die zelf in de gelegenheid zijn deze te telen, worden uitgesloten. Dinsdagavond arriveerde de tram van 8.31 alhier om 10.45. Een buitenkansje voor de passagiers, vooral voor deze welke met de laatste tram (van 8 52 van Stellendam) naar Middelharnls moesten. Deze laatste arri veerde ongeveer 12 uur alhier. GOEDEREEDE. Door de visschers alhier zijn ruim 140 vaten wijn aangebracht. De beurtschippersknecht A. Orgers, heeft bij het inladen van den motorschuit van D. van Gelder twee vingers afgeklemd. Woensdag j. 1 voer schipper W. T. met zijn blazer op een lichtboei en bekwam daar door zulk een lek aan zijn vaartuig dat hij het op strand moest zetten. Na het lek te hebben gestopt, kon hij Donderdag in de haven komen. De schade is nogal aanmerkelijk G. d. K. bekwam, met het inladen van een vat wijn zulk eene wonde aan een zijner beenen dat geneeskundige hulp noodig was. OUDDORP. Op bon No. 50 is verkrijgbaar een stukje harde zeep, een stukje toiletzeep en een pakje zeeppoederhet aantal geregeld naar de grootte van het huisgezin. Bij den slager Westhoeve is morgen (Vrijdag) vleesch te bekomen van 2 koelen en 3 kalveren. Wie geld genoeg ervoor heeft, kan thans aardig wat vleesch bekomen. Na onze vorige opgave zijn er nog een 20-tal vaten wijn en andere goederen voor de strandvonderij aangebracht en in het zoo genaamde gasthuis in de Weststraat opge borgen. Jlinnenkort heeft de verkooping plaats, en visschers en strandvonder en het Rijk ieder krijgt zijn deel. Het nieuwe uurwerk is gereed gekomen en vertelt door twee wijzerborden, met uur en minutenwijzer, met goede zekerheid den juisten tijd. Het is een greote verbetering, die de geheel* gemeente ten goede komt. Het mosselen-pellen, inmaken en ver zenden is afgeioopen. Omstreeks twee maan den heeft het geduurdhonderden kilo's zijn afgeleverd; en veel huisgezinnen hebben er aardig wat aan verdiend. Met de veriichting is het treurig ge steld. Er Is een bespreking gehouden over, ■electmche verlichting, doch om de liooge kosten, men spreekt van 40 duizend gaiden kan dit niet doorgaan. Enkele personen, die des avonds voor hun werk of studie beslist licht noodig hebben en daarvoor eendure carbidlamp hebben aangeschaft, zitten nu in het duister, daar er geen carbid te krijgen isze is op de komst uitZweden. Zoo kunnen de avond- en herhalingsscholen ook niet beginnen. HELLEVOETSLUIS. Van het achterbaicon der pastorie der Geref. gemeente is een fiets gestoken. Daders onbekend. Dinsdagmorgen geraakte een machinist in de machinekamer van een moterboet buiten bewustzijn door ontsnappen der gas sen. Door toegeschoten hulp van eenige matrozen werd hij uit de machinekamer ge haald. Geneeskundige hulp was spoèdig aan wezig. Na eenigen tijd kwam hij weer bij. Z. Ex. de Minister van Marine, verge zeld van de lult. ter zee le klasse A, ten Broecke-Hoekstra heeft bij zijn verblijf te Hellevoetsluis op Woensdag de provoost, de gymnastiekzaal en het torpedoatelier op 's Rijkswerf bezocht na d.e lunch is Z. Ex. per motorboot „Tiengemeten", verder gereisd. NIEUWESLUiS. In alle bladen kan men tegenwoordig arti keien lezen over de toe nemende criminaliteit. Het is dan ook vree- selijk en onrustbarend zoo brutaal als de dieven in dezen tijd tewerk gaanterwijl zij blijkbaar helers genoeg kunnen vinden, om bunnen „buit" zoo spoedig mogelijk van de hand te doen. Ook hier begint de omgeving steeds meer onveilig te worden. Telefoon draden worden dan hier en daar afgeknipt, bij duizenden meters, en van de dieven geen spoor. Aardappelen worden gestolen dan bij dezen dan bij die. Onder Zwartewaal werd een visschersboot gestolen. In den naght van 7 op 8 dezer^werd ook hier een visschersboot gestolen meteen groete waarde aan netten er in, van een armen vlsscher. Worden die booten gebruikt om gestolen aardappelen enz. te vervoeren Of worden die booten met hunnen inventaris te geide gemaakt? Wij tasten in dezen nog in het duister. De politie doet ijverig onderzoek. Laatstgenoemde visschersboot is te Schie dam in eene sloot gevonden. [Een oliepak van- den visscher was er uitgenomen. De netten lagen er nog in, en ook een hoe veelheid koperdraad. Hoogstwaarschijnlijk dus gestolen telefoondraden. Eene vrijwillige burgerwacht zou hier goed werk kunnen doen. Veel vreemdelingen ziet men hier gedurig van Vlaardingen en omstreken, die geregeld met zakjes aardappelen 's avonds met de boot vertrekken. Zou wellicht in die richting gezocht moeten worden? Wij hopen dat de dieven spoedig gevon den en gearresteerd mogen worden. Nog veel meer wenschen we voor hen, dat God, de Heere, ze eens krachtig kwam te „arresteeren". Dat zou ftog 'meer afdoende hen van hun roofzucht genezen. BRIELLE. Onze vroegere sfadgenoote Mej. P. M. van Noortwijk, thans onderwijzeres te Brakel (Geld) staat op de voordracht No. 1 voor onderwijzeres met verplichte acte Frans, aan school No. 4 te Hardingsveld. J.l. Woensdag werden alhier de brand spuiten geprobeerd tot vermaak van de schooljeugd, welke ook een deel er van met een nat pak naar huis moesten. Als gewoonte werd vroeger de klok geluid, thans moesten de spuitgasten 't enkel uit de courant lezen daar dit in verkondigd was, doch daar niet ieder de courant las ontbraken verscheidene spuitgasten. Aihier had deze week een droevig en aandoenlijk gezicht plaats. Twee oudjes, bewoners van 't Asijl, S. Hartman 85 jaar oud en zijn huisvrouw G. Verbij, oud 82 jaar, waren met een dag tusschenruimte elkander in den dood gevolgd. De familieleden vonden 't plicht der dankbaarheid om deza beide oudjes in een graf te doen rusten en zoo gebeurde 't dan ook, beide werden te gelijk op 't zelfde uur met 2 rouwkoetsen achter elkaar ter aarde besteld. Alhier had j.l. Woensdagavond een al- gemeene ledenvergadering plaats van 't Groene Kruis. Om acht uur werd de verga dering door de Voorz. Mr. v. Egteren van Wissekerke geopend. De notulen van de vorige vergadering werden voor gelazen en goedgekeurd. Daarna bracht de penningmees ter den Heer L. v. d. Knaap verslag uit van de begrooting 1919, met een ontvangst en uitgaaf groot f3230. Deze begrooting werd eveneens goedgekeurd. Tot ledenstemmen op nemen werden gekozen de Heeren Prins en Boer. Daarna ging men over tot 't ver kiezen van twee bestuursleden wegens aftre ding in buitengewone vacaturen, een bestuurs lid Ds. Knottnerus stelde zich niet meer herkiesbaar en werd door de Voorzitter dank gebracht voor de vele diensten bewezen aangaande de vereenlging, waarna men over ging tot stemmen. Met meerderheid van stemmen werd herkozen de Heer L. v. d. Knaap en in plaats van Ds. Knottnerus werd met meerderheid van stemmen benoemd de Heer O. Bolhuis. Daar genoemde heer niet aanwezig was, werd van zijn benoeming per brief gevraagd of genoemde heer't aanneemt. Als candidate werd ook nog een vrouwelijk bestuurslid gesteld waarop maar een stem werd uitgebracht. Tot nazien der rekening werden gekozen de heeren OosterbaanenD. Lankhorst, als afgevaardigde naar de alge- meene vergadering te Rotterdam werd ge kozen Dr. v. d. Meulen, alle namen de benoemingen aan. Nog werd door de Voorz. in 't midden gebracht dat er binnenkort een bazar zal gehouden worden tot dekking van 't tekort over 1917. Spreker moedigde de aanwezigen aan om deze aan te bevelen. Den dag van opening kon spreker nog niet bepalen. Na gedane rondvraag niets meer te ver handelen werd de yergadericg gesloten. VÏERPOLOERS. Zondagmorgen bemerkte Adr. Sluimer alhier dat zijn roeiboot ont vreemd was. Tot nog toe is er geen spoor van ontdekt. Van Maandag op Dinsdag zijn 5 beste dekens uit het onbewoonde hospitaal alhier gestolen. Ailes wat er nog was i3 nu elders opgeborgen. Plannen bestaan, alhier een Christelijk leesgezelschap cp te richten. Verslag van de vergadering der Anti- rev. Kiesv. „Nederland'1 en Oranje" te TINTE op Dinsdag 8 Oct. Tegenwoordig zijn, 12 leden. De Voorzitter de Heer P. W. J. Krijnen, laat zingen Ps. 139:1. De secretaris, de Heer W. Beukelnian, leest de notulen der laatste vergaderingen, welke na eenige opmerkingen wordt vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat door hem gevolg is gegeven aan de besluiten der vorige vergadering. Ter sprake komt het niet ontvangen der oproepingskaart voor de stemming dooreen enkelen kiezer. De Voorz. geeft den raad, zich daarover te vervoegen bij het stembureau of bij de gemeentesecretarie. Vervolgens komt ter sprake de bewerking van de twijfelaars. De Voorz. leest daartoe de aldus op de kiezerslijst gemerkte namen. Hierover wordt gediscusseerd. Verschillende personen zal een hart onder den riem worden gestoken voor de verkiezing van den candi- daat den Heer C. Klok. Het naar de stembus rijden der kiezers wordt geregeld. Alsnu komt de controle op het stembureau ter sprake op den dag der verkiezing, Vrijdag 11 Oct. De leden W. van Rij en C. Man in 't veld worden daarvoor aangewezen, terwijl voor het brengen van waarschuwingen aan talmende kiezers per fiets wordt aangewezen de leden J. Beukelman en W. Jongejan. Op verzoek van den Voorzitter eindigt hierna de Heer Am. Roskam met dankzeg ging, waarna de Voorz. de verg. sluit. SPIJKENISSF. Woensdag zqn hier 5 teie- foondraaddieven op heeterdaad betrapt door het actief optreden van onzen Burgemeester. Dinsdagavond was ter hoogte van de Brug over de Oude Maas een roeibootje aange komen met 4 of 5 personen welke daar ter plaatse landden. De speurzin van de politie had daar iets meer achter gezocht, waarom de belde veldwachters zich bij de brug ver dekt opstelden, terwijl de Burgemeester de dijk naar den Mattel uitging. En jawel tus- schen den Dam en de gebr. Van der Linde overviel hij de heeren die druk aan 't werk waren, dat was 's nachts 1 uur. De Burge meester loste een revolverschot waarop de dieven ijlings aan den haal gingen, steeds achtervolgd door den Burg. die inmiddels de assistentie had Ingeroepen van den land bouwer De Valais met zijn twee zonen die gewapend met geweer mede den omtrek af zochten. Een drietal had zich begeven In de richting Geervliet waar zij des anderen morgens met de tram meegingen richting Rotterdam en te Spijkenisse aangehouden, terwijl twee anderen in de richting van de brug vluchtten en zoodoende in de armen van de politie liepen. Drie er van zijn te Spijkenisse geborgen en twee anderen we gens plaatsgebrek te Hekelingen. Het reeds afgesneden draad werd verzameld en in de schuur van de V. geborgen. Hulde voor het cordaat optreden van bur gemeester en politie. De aanleg in de huizen van de elec- trische geleiding komt deze of begin volgen de week klaar. Het plaatsen van den motor kan evenwel nog een tijd aanioopen, daar de hiermede belaste firma nog niet aan zijn verplichtingen kan voldoen. OUDDORP.* De vorige week hebben de garnalenvisschers gemiddeld 300 k.g. garna len per vaartuig gevangen. De prijs liep ech ter terug van 30 op 23 ets. per k.g. Boven dien werden duizenden k.g. kleine garnalen aan de vischdrogerij afgeleyerd. Arrondissement.? Rechtbank te Rotterdam. Zltiing van Dinsdag 8 October 1918. C. B., wegens diefstal, te Oude Tonge, bij verstek tot f25 boete, subs. 15 dagen hech tenis. R. v. N., wegens diefstal, te Hellevoetsluis. bij verstek tot een week gevangenisstraf. N. H., 48 jaar, arbeider te Rhoon, wegens diefstal te Spijkenisse, tot f 10 boete, subs. 10 dagen gevangenisstraf. Op nader te bepalen datums in November 1918, te Dirksland ter herberge van H. van den Doel, bij Veiling en ter herberge van C. de Bruin, bij Afslag wegens blijvende vestiging van den eigenaar, den Heer C. J. Sleling, in Zuid-Afrika (voormalig Transvaal) van een in 1903 aangelegden Boomgaard met Woonhuis en Schuur, te Melissant, in polder Roxenisse, kadaster Sectie E nommers 342, 341, 344, 345 en 447, samen groot 8,15,30 Heet. (17 Gem. 226 Roeden Voornsche Maat), 1 Januari 1919 te aanvaardenin perceelen, combinatiën en massa. De boomgaard is hoofdzakelijk beplant met goudreinetten, glezewiidemans en bellefleurs. Meerdere inlichtingen geven de Heer Mr. A. Zaaïjer te Dirksland en Notaris VAN DER SLU1JS. MIDDELHARNIS. GeborenMarinus, z. v. Jacob van Dijk en Willempje v. Gelder; Arendje, d. v.Wil lem Vroegindeweij en Sietje Ie ComteJaapje Adriana, d. v. Jacob v. Zanten en Willemptje de BïoemeNeettje, d. v. Marinus Driesse en Willempje ScholArij, z. v. Arfj de Bloeme en Maria Kaitentaart; Leendert Ma rinus, z. v. Arend Willem Korvinken Abramina Lamina Wiihelmina van den Broek. OndertrouwdCornells Gieijn van Assen 46 j. en Jannetje de Waard 45 j. GehuwdJan Noordermeer 22 j. te Ouden hoorn en jannetje Jaapje van Loon 24 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Johannes, zoon van Dammis Vroegindeweij en Jannetje Timmer; Sientje, d. v. G. van den Boogert en A. C. Knoop. GehuwdLaurens Bouwman 54 jaar, te Reeuwijk en Hendrika Borgdorff 36 jaar alhier. STELLENDAM. r GeborenBaaltje, d. v. Johanuis Slis en Johanna van OostenbruggeDirk, z. v. A. de Jager en Jannetje van Gelder. Overleden: Mariientje Westdijk, oud 3 maanden, d. v. Jan Westdijk en JacobaKalie; Elizabeth Jannetje de Later oud 14 dagen, d. v. A. de Later en Pleternella de Geus. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: A. H. Comijs-van Ouwerkerkz., A. E. P. Regoort-Borstiap z., A. v. Balle- gooien-Goos d., B. Meerman-Schouten d., M. de Munck-Kok z., M. J. P. Dekker-Er- mers d., F. de Wijs-van Hengst d., J. J. van Hartingsveld-Holm z M. v. Driel-Leenders z., D. Breeman-Berkhout z. Overleden: P. van Soest echtgen. van A. H. Troost 45 jC. Jansen echtgen. van A. Grootenboer 36 j. NIEUW HELVOET. GeborenPleternella Laniberta d.v. J. Faber en P. Uiteri. Johanna Theodora d.v. J. Gie- lesen en F. H. Holdgrewe. Basilia Constanse, d.v. M. F. Glazer en K. van Rozenberg. Oirk, z.v. C. v. Wolleren en N. v. Exter. Ondertrouwd: Cornells Buurmeester en Adriana de Bruijn. Overleden: Wernardus Adrianus de Waal 62 j. echtgen. van Angenietje Mos. BRIELLE. GeborenJacob, Anthonius, z. v. F. H. Timmer en C. P. Passenier; Willem, z. v. A. Ritmeester en T. Dijkgraaf; Cornells, z. v. C. d. Ridder en C. v. d. Slot. Ondertrouwd: J. A. Knape en C. S. M.L.n Verwoerd; H. Gort en P. Postuma. OverledenJan van Lint oud 3 wekenJ Pleter Vlasblom oud 59 jaar. Een levenloos aangegeven kind van 't vrouwelijk geslacht van L. Betist en L. W. v. d. Hoek. G°^| OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 13 October 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm. 9,30 dhr. Hack van Langstraat. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Us. Pop. Stad aan t Haringvliet Den Bommel, Ooltgensplaat, v.m. 9.30en'sav,6 uur dhr. v.d. Ent van Rhoon. Oude Tonge. Nieuwe Tonge, vm. 9,30 en 's av. 6uurDs. Kruit. Herktngen, Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Van As. Melissant, Stellendam, Goedereede, vm. 9,30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, nam. 2 uur Ds F. de Gidts van dereede. Brielle, Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart. OosDoorne (Evangelisatie), Rockanje, v.m. 9,30 uur Ds. Witkop; lyieuw-Helvoet, vm. 9,30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9,30 uur Ds. Bremer van Brielle en 's av. 5 uur Ds. Feenstra van Oudenhoorn. Zuidland, Simonshaven, Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d. Straaten. Oudenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spijkenisse, nam. 2,30 uur Ds. J. J. v. d. Wall (voorber. H. A.) Hekelingen,? Geervliet, v.m. 9.30 Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 0.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 10 uur Ds. Baar. Vierpolders, nm. 2 uur Ds. Timmer van Helle voetsluis. (Doop). Vierpolders, (Evangelisatie), v m. 9 30 Leesdienst Nieuwesluis, v.m. 0,30 en 's av. 5 uur dhr. J. A. Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en av. 6 uur de heer De Boer van Hoogvliet. Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, Ooltgensplaat, 1 Melissant, .v.m. 10 en nam. 3 uur Ds. J. A. de Bruijn, Stellendam, Ouddorp, Brielle, v.m. 10 en nam. 5 uur Ds. Gravendijk. Rockanje, Tinte. v.m. 9,30 en n.m. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, vm. 9,30 Ds. Verrij. Hellevoetsluis, nam. 5 uur Ds. Verrij. Zuidland, Spijkenisse, v. m. 9,30 en n. tn 2,30 uur Ds. H. Z. de Mildt. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal v. m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 0,30 en 'a av. 6 uur (Doop) Ds. Verhage. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. MIDDELHARVFS. A.s. Dinsdag avond om half acht hoopt de Jongelingsvereeniging „Timotheüs" in het koor der Ned. Herv. Kerk haar eerste jaarvergadering te herdenken, de Agenda is voorgesteld als volgt: 1,opening door den voorzitter, 2, verslag van den sec retaris, 3, verslag van den penningmeester, 4, Biblia Lüc. 9, door K. Vogelaar, 5, vaderl. geschiedenis, Eerste Evangelieprediking door C. v. d. Sluis, 6, Catech. Zondag 3 door L. Vroegindeweij Jz 7, sluiiing door den Wei- Eerwaarden heer Ds. A, F. P. Pop. /(**- Di Ofi<

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4