Advertentiën. I I verkoopingen. burgerlijke stand. laatste BERICHTEN. "öarkt berichten. PLAATSELIJK NIEUWS VISSCHERIJ. l'ITSLAfi VËRX00PIN6EN. KERK EN SCHOOLT Abraham Volaart Cz., 25-jarig Huwelijksfeest, 25-jarige Echtvereeniging. De le boter- en vet- week Tan het 2e tijdvak loopt van a*«icda$ S3 September tot en met Woensdag 2 October. Ondertrouwd bn 14572 J. J. VAN LOOS Pd, Oudenhoorn J 26 Septe nfiber 1918. betuigen wij onzen harteiljken dunk. A. VAN ROSSUM. 14559 J. C. VAN RoSSUM— Donkersloot. Ooifgensplaat, 21 Sept. 1918. tenrljk niet alleen In staat zijn, In zijne eigen behoeften ten volle te voorzien, maar zal het bovendien nog suiker kunnen uitvoeren. In ieder geval zal het echter wel zonder den Invoer uit Oekraine kunnen stellen, zoo dat het Oostenrijksche gedeelte van dien invoer dan Duitschland ten goede komt, in welk geval de Duitsche verbruikers op een verhoogd rantsoen zouden kunnen rekenen, Evenals in Duitschland speelt echter ook in Oostenrijk de aanvoer der noodige steen kolen voor de suikerfabrieken daarbij een groote rol. Het zal er voor een groot deel van afhangen, of men die fabrieken in vol doende mate kan voorzien, of de groote ver wachtingen in vervuiling zullen gaan. SOMMEi SDiJK. Dinsdag 1 October a.s. '8 namiddags van 2—4 uur zulien ten ge meentehuize aanvulllngsbroodkaarten worden uitgereikt. Woensdagmiddag a.s. 's namiddags van 2—4 uur zullen aan hen wier geslachtsna men aanvangen met de letters A tot en met K ten gemeentehuize levensmiddelenboekjes worden uitgereikt; voor hen wier geslachts namen aanvangen met de letters L tot en met S Donderdagmiddag d. a. v. en voor hen wier gelacbtsnamen aanvangen met de letters T tot en met Z Vrijdagmiddag d, a. v. Zij die boekjes aanvragen voor andere per sonen dienen een behoorlijk geteekend ont vangstbewijs over te leggen. Donderdagmorgen werd de broodkar van de Ccöp. bakkerij te Dirksland aange houden door een korporaal. Na het onder zoek dat deze instelde bleek dat daarin z. g. mekbroodjes werden vervoerd. Aangezien hij echter alleen was en de bestuurder de voor de kar gespannen hit niet ten zijnen dienste afstond moest hij echier eerst hulp gaan halen. Toen hij echter terugkwam vondt hij wel de kar maar de mekbroojjes waren in middels verdwenen. Donderdagmorgen arriveerden alhier 2 koeien en 5 kalvers wier vleesch onder de inwoners zal worden gedistribueerd. MIDDnLHARNlS. Alhier wordt geen vleesch havermout en rijst voor zieken meer verstrekt. Te beginnen met 1 October is de prijs der melk gesteld op 20 cent de liter. Als een bijzonderheid zij vermeld dat in deze dagen van schaarschte eenige hon derden kilo's paling zijn aangevoerd welke in zeer korten tijd van de hand werden gedaan. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voor de va cature van gemeente-geneesheer alhier hebben zich een tiental sollicitanten aangemeld. Deze week zijn alhier 2 stieren aange komen, teneinde onder de inwoners te wor den gedistribueerd. Op bon 25 is verkrijgbaar 2 ons zeep, op bon 26 l/i pond suiker, op bon 27 j/j ons havermout en op bon. 28 1 ons kaas. DEN BOMMEL. Naar men verneemt zul len ook voortaan voor de distributie van zachte zeep kinderen beneden het jaat in aanmer king komen. Houders van schoenbons worden er at tent opgemaakt, dat wegens de tijdelijke sta king van den verkoop van schoenen, de bons geldig gijn tot 1 November a.s. Deze week arriveerde hier weder eenige manden regeerlngsschol, dat ieder van dit buitenkansje gebruik maakte behoeft niet gezegd te worden. OOLTGENSPLAAT. Door de gemeente veldwachter L. Jordaan, is tegen een inwo ner dezer gemeente en een uit Sommelsdijk, proces-verbaal opgemaakt wegens fraudu.eus vervoer en verkoop van een partij tarwe, welke zij aan de Rijksgraanverzameling had den onttrokken en voor f35 de H L. ver kochten. De tarwe is door hem in beslag genomen. Van 30 Sept. tot 4 Oct. is verkrijgbaar op bon 120 Kwatta, op bon 122 twee ons vleesch, op bon 125 een ons gort, op bon 126 een half pond suiker en bon 127, twee ons Kaas bij aankomst. Maandag is het afhalen van bons voor Kindermeel, Beschuit enz., alsmede bons voor mazena voor zwakke kinderen boven het jaar. Dinsdag werd door J. L. de Vos in de weide gevonden een Fransche kaart van het Westfront, waarop geteekend alle loopgraven, wegen enz., en de v onteringen gemaakt sedert 8 Sept., deze kaart is vermoedelijk gevallen uit een vliegmachine, welke even te voren was gepasseerd. OUDE TONGE Vrijdagnacht 20 Septem ber is van den heer J. d. O. een koe in be slag genomen. Dinsdag 24 Sept. is in het land van den heer J. Buskop een papieretfiuchtbailon gedaald. De gemeenteveldwachter heeft hem medegenomen naar het secretarie. Dinsdag is er een vliegmacbien over gekomen koersende van Z.-O. naar N. rich ting. J. d. K. heeft zich met houthakken zoo danig in zijn hand gehakt, dat h^zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Door de hevive storm van Zondag j 1. is bij den heer P. K. de schoorsteen van het dak afgewaaid. NIEUWE TONGE. Deze week is bij win keliers verkrijgbaar gesteld Vermecellie, Ma- caronie, Gort en Zeep. Ook werd nog bij H. H. slagers verkrijgbaar gesteld op bon no. 101, l'/i ons (H.Q.) vleesch. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat den Raad in de laatst gehouden gemeente raadsvergadering heeft besloten, een gedeelte van het gem. huls van den publieke dienst te omtrekken n.l. de thans bestaande gevan genis. Naar men' heeft vernomen, heeft de gemeente, het woonhuis van den Heer I. J. van den Broek, staande op de Voorstraat al- hléP onderhands gekocht. Het gemeente-secretarie is voor het pu bliek geopend van 9-12 uur alwaar ook den Burgemeester-Secretaris te spreken zal zijn. Het distributiebureau van 5-6 uur (ouden tijd,) eiken werkdag met uitzondering van Zaterdag. DIRKSLAND. In de week van 30 Sept. tot 5 October is verkrijgbaar Zachte Zeep en Tot Ambtenaar bij het Distributie be- drijf is vooriooplg benoemd, D. van Eesteren van Stellendam. Op Woensdag 2 October a.s. de3 n.m. 4 uur zal in het Gemeentehuis gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting en herinenting. Huisslachtingen van runderen worden alleen toegestaan aan landbouwers, de aanvragen moeten schriftelijk worden in gediend bij den plaatselijken correspondent tot uiterlijk 28 September. Formulieren zijn hiervoor niet beschikbaar gesteld. Bij het droogmalen der breede gooi aan den Oudendijk onder de gemeente is deze week een aanzienlijke hoeveelheid paling ge vangen, waaronder reuzendieren. Voor de eigenaars dier visscherij levert dit een aar dig voordeeltje op, terwijl z>er velen hier en elders, voor een matigen prijs daarvoor heb ben gesmuld. MELISSANT. Donderdag werd.een uit nood geslacht va'ken gedistribueerd. Er werd 1 ons op een bon verstrekt. Deze week is op bon no. Ill 2 ons rundvleesch verkrijgbaar wat welkom is. Maandag 30 September a. s. des v.m. van 11 12 uur zal ten gemeentehuize alhier zitting worden gehouden tot het afgeven van bonnen voor kindermeel ten behoeve voor kinderen beneden het jaar STELLENDAM. De volgende week wordt alhier verkrijgbaar gesteld op bon no. 70 1 ons havermout, op bon 71 2 ons groenezeep, op bon 73 1 stukje ongevulde chocolade, op bon 74 2'/j ons suiker. A.s, Zaterdagmiddag vau 3—6 uur be staat er gelegenheid tot het betalen vaneen halve eenheid steenkolen, verkrijgbaar op de laatste bon van de zomerrantsoenkaart. Aan hen die nog in het bezit z^n van bon no. 1 van de Winterrantsoenkaaart kan daar op nog worden afgeven 1 H.L. steenkolen en wel nootjes of stukkoien naar believen. A.s. Zaterdagmorgen is alhier verkrijg baar op bon no. 1 van de vleeschkaart, Rund vleesch, vermoedelijk l'/j ons per persoon. GOEDEREEDE Deze week is op de bons 28—31, gort, vette- en zachte kaas en suiker verkrijgbaar gesteld. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf ver loor J. v. Dam zijn geheele vischnet. Het Kohier No. 3 der Peisoneele Belas ting is invorderbaar verklaart en aan den heer Ontvanger ter invordering ter hand ge steld. Door de firma A. Lokker Co. is bij B. en W. vergunning aangevraagd tot het oprichten eener garnalen pellerij enzouterij. OUDDORP. Omtrent het treurig ongeval van Vrijdag 20 September vernamen wij nog nader dat ook Kr. Sperling beproefd heeft zwemmende den kant te bereiken; en dat de andere omgekomene dit niet aandurfde, hoewel hij uitstekend zwemmen kon. Toen de boot ter redding tamelijk dicht bij was, stoote het omgeslagen scheepje tegen den bodem en vie KI. Kastelijn er af en ver dween in eens in de-diepte. Zij die rundvee voor eigen gebruik wen- schen te slachten dienen een schriftelijk ver zoek daartoe in te dienen, uiterlijk 28 Sept. bij den heer Jac. Breen Pz. Onze distributie-directeur is in het ver volg op zijn kantoor voor het publiek te spreken eiken Dinsdag en Donderdag nam. van 1 tot 4 uren. Woensdagavond kwamen hier aan één boe en vijf kalveren, om onder de ingezete nen verdeeld te worden. Vrijdag kon ieder huisgezin zijn portie halen bij den slager Westhoeve. HELLEVOETSLUIS. Voor kinderen beneden het jaar kan één H G. zeep worden verstrekt, waarvoor een bon op het L. M. R. moet worden afgehaald. De Militairen aan wien een suikerkaart is uitgereikt, moeten deze inleveren op het L. M. B. De. pomp bij de Marinebrug is verkocht voor f265 aan den heer Adrichem teBrlelle. Op de begrooting van den Waterstaat is uitgetrokken f9000, de helft der kosten van het maken van een losplaats aan het kanaal bij de .Oostdijkbrug en f 15000 voor een vernieuwing van sluisdeuren ia het kanaal alhier, en op de b^grooting van de Marine een memoriepost voor den bouw van een Hospitaal te Middelburg. De militiisergt. J. H. Moens en J. H. Visser van hier zijn voor het vaandrigexamen geslaagd. Uit een voordacht voor magazijnknecht bij het Levensmlddeienbedrijf werd benoemd de heer J. Baljon. BRIELLE. Onze Gemeente-Ontvanger ver zoekt vriendelijk den aanslag Hoofd. Omslag te willen voldoen, daar in deze tijdsomstan digheden afdoening op hooge prijs worde gesteld. Met meerderheid van stemmen is alhier j.l. Woensdag gekozen als Commissaris der Zieken- en Begrafenisbus, Eendracht en Vlijt alhier den heer P." Stam. TINTE In menig gezin heeft de carbid lamp haar intrede gedaan in deze streken. Als er nu maar voldoende voorraad carbid is in dezen winter, zal het bij hen, die ver stoten zijn van alle andere hulpmiddelen voor verlichting met de carbidlamp wel gaan. Ze geeft een heerlijk licht. VIERPOLDERS. Van Za'crdag op Zondag wilde 2 personen bij A. Poldervaart Andr.zn. kippen stelen. Doordat de eigenaar naar bui ten kwam zijn de dieven gevlucht. Bij L. Hokke, A. Lobs en L. Vermeer zijn aardappelen ontvreemd. 2 mud zijn bij een persoon alhier in beslag genomen, als afkomstig van diefstal terwijl ook in de mi litaire loodsen aardappelen gevonden zijn, ontvreemd bij W. Scheijgrond Bzn. SPiJKEN SSE. Zaterdagavond zal het be stuur van den polder Spijkenisse en Schie- kamp publiek aanbesteden het schoonmaken der wateringen in dien polder Voor de betrekking van directeur van het levensmiddelenbureau hebben zich bijna 20 sollicitanten aangemeld. Eene benoeming heeft nog niet plaats gehad, De wicht van de tarwe in onze streek valt zeer tegen. Vermoedde men dat ze wel ,80 K.G. per H.L. zou halen, zoo is gebleken dat ze in doorsnee slechts 73 K.G. weegt. Uit enkele polders zelfs maar 69 K.G. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noordzeevrschers van f 200 tot f800 aan versche visch besomd. Op Maandag 30 September 1918 des avonds 6 uur bij afslag in het Hotel Spee te Som melsdyk van a. Het burgerwconhuis op den hoek van de Voorstraat en de St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk Sectie B nr. 289, direct te aan vaarden Negen huizen met erf aan dé Oostzijde van den Bastiaan Doelstraat, aldaar, kad. Sectie B nummers 1390 t/m. 1393,1396 t/m. 1399 en 1730, twee huizen met koien- schuur en bergplaats aan de Kaai, aldaar Sectie D. nummers 722,723 en 724, benevens een perceei tuin of boomgaaid aan de Wilde manskreek aidaar Sectie B. nummers 830, 831 en 832, groot 8 aren 58 centiaren (63 roeden Sommeisdijksche maat). In diverse perceeien en combinatiën Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdijk. b. Het huis met erf aan de Zuidzijde van den Molendijk te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 122 groot 28 centiaren. Ten verzoeke van den Heer Arn. Dijkers te Alkmaar. c. Het woon- en winkelhuis met pakhuis en erf aan de Oostzijde van den Dubbelen Ring en uitkomende aan den Oostelijken Achter weg te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 307, groot een are 12 centiaren. In een perceei. Ten verzoeke van den Heer KI. Doornbos te Middelharnis. d. Twee huizen met het altijd durend recht van erfpacht van den grond aan de Zuid zijde van den Molendijk te Sommelsdijk kad. Sectie B. nummers 1742 en 1741 verhuurd aan Arie Wielhouweren Mienfje Springvloed In twee perceeien en combinatie. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Spring vloed te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 30 September 1918 bij afslag des avonds 6 uur in het Hotel Speetg^Som- melsdijk tegelijk nut de verko> ping voor de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers e. a De perceeien grond ter plaatsing van schuur tjes en tuinland aan de Sint-Nicolaasdreef in den polder het Oudeland te Somme's- dijk kad. Sectie B. nummers 5026, 2 27 en 2030 samen groot 0 20 98 hectare (156 roeden S'dijksche maat) in 5 perceeien en combinatiën. Ten verzoeke van den Heer Jn. Zaaijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 1 October 1918 des avonds 5 uur bij afsiag, in het Hotel Hobbel te Ooltgensplaat: 0.30 62 hectare (184 Putsche roeden) tuin of boomgaardiand in den pol der het Oudeland te Ooltgensplaat kad. Sectie A nrs. 629, 630 en 1116 in 4 perceeien. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 2 October 1918, 's middags 2 uur, te' Ditksland, nabij den Vroonweg, van Meubilaire Goederen, alsKabinet, kastje, ladetafel, 3 tafels, 12 stoelen, 2 haarden, 2 ledikanten, glas- en aardewerk, enz. Ten verzoeke van den Heer J. de Koekkoek te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 2 October 1918 bij afslag, des avonds 8 uur na afloop der verkoo ping voor Mej. Wed. C. Bresijn in het Hotel Meijer te Middeiharnis. Het perceel bouwland ieer gunstig gelegen en geschikt voor Hofland en bouwterrein aan den Lange- weg in den polder het Oudeland te Middel harnis, kad. Sectie B nummer 3282, groot 092.30 Shectare (2 gem. 3 roeden Voornsche maat in 6 perceeien en combmntie Ten verzoeke van de HoofcWelGib. Heer Baron F. P. j. M Cogels te Antwerpen. Notaren VAN .BUUREN. Op Woensdag 2 October 1918 bij afslag des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis: 5 34.30 hectare (11 gem. 190 roeden) bouwland, genaamd „van Hoften" aan den Vroonweg in den polder het Oude land gemeente Middelharnis, in 3 perceeien en combinatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Bresijn te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 3 October 1918, des nam. 2 uur, aan de Stationsweg te Middelharnis: Meubilaire goederen, als: Mahoniehouten ledikant, waschtafel, nachtkastje, veeren bed met peluw, tafels, stoelen, feauteuilles, canapé, buffet, gaslampen, kapstok, spiegels, fornuis- kachel, naaimachine, mohoniehouten secre taire en wat meer te koop zal worden aan geboden. Kijkdag op den dag der verkooping des voormiddags van 10—12 uur. Ten verzoeke van Mevr. de Wed. Lagestee. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 3 October 1918 bij afslag in het Café v. d Plaat aldaar, ten verzoeke van den Heer A. J. de Weerd te den Bommel, publieke verkooping van 10 perceeien kost baar bouw- en weiiand, gelegen in den polder „den Bommel" onder den Tilschen dijk, te zamen groot 16 57.40 H A. De landerijen zijn vrij van huur te aan vaarden op den dag van de betaling der kooppenningen, zijnde 15 November 1918. Onkosten 7 en trekgeld ad 1 te vol doen binnen 4 dagen n& de toewijzing. De perceeien zijn breeder omschreven bi] de veilingboekjes, welke op aanvraag franco worden toegezonden. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 4 October 1918, 's avonds 6l/i uur, te Dirksland, ter herberge van H. van Doel, afslag, van Een Woon- en Winkelhuis, met twee arbei derswoningen, flinken tuin, erf en grond, te Dirksland, op den hoek van den Ring en Gasthuissteeg, bewoond door P. Poortvliet en anderen, ten verzoeke van den Heer P. Brooshooft, Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 4 October 1918 bij afslag, telkens des avonds 6 uur ter herberge van G Smits te Stad aan 't Haringvliet. a. 2 37.30 heet. (5 gem. 50 roeden (voorn sche maat) bouwland genaamd de Weelpad in de Lieve Vrouwepolder, gemeente Middel harnis, zijnde 6 meeden in 6 perceeien en combinatie. b. 1.63.20 heet. (3 gem. 231 roeden Voorn sche maat) bouwland aan de Boomgaard- dreef in den polder de Nieuwe Stad, gemeente Stad aan 't Haringvliet in 2 perceeien en com* binatie. Te aanvaarden biootschoof 1918. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 10 Oct. 1918, 's voorm. 10 uur te Dirksland op de gedempte Spui, 1 merriehit 6 jaar (klepper), I1/, jarige hit, 1 hengstveulen, 6 melkkoeien, 20 loopvarkens, 1 buggy, 1 arreslede, mestvaalt enz. Ten verzoeke van dhr. A. Luijendljk. Notaris VAN DER SLUIJS. Op nader te bepalen datums in November 1918, te Dirksland ter herberge van H. van den Doel, bij Veiling en ter herberge van C. de Bruin, bij Afslag wegens blijvende vestiging van den eigenaar, den Heer C. J. Sieling, in Zuid-Afrlka (voormalig Transvaal) van een in 1903 aangelegden Boomgaard met Woonhuis en Schuur, te Mells3ant, in polder R.ixenisse, kadaster Sectie E nommers 342, 34', 344, 345 en 447, samen groot 8,15,30 Heet. (17 Gem. 226 Roeden Voornsche Maat), 1 Januari 1919 te aanvaarden; in perceeien, combinatiën en massa. De boomgaard is hoofdzakelijk beplant met göudreinetten, giezewildematis en bellefleurs. Meerdere Inlichtingen geven de Heer Mr. A Zaaifer te Dirksland en Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Uitslag der Verkooping voor Mej. de Wed. C. Bresijn te Middel harnis d.d. 25 September 1918. Koop 1 ingezet door H. v. Groningen te Middelharnis op f 1520 per gemet f 5903 Koop 2 ingez. door J. Mastenbroek Tz. te Sommelsdijk op f 1300 per gemet 4806 Koop 3 ingez door B. Vroegindeweij te Stad a/h. H. op f 1195 per gemet 4844 Samen f 15553 Voor den HoogWelGeb. Heer Baron Cogels. Koop 1 ingezet door J. v. d. Meide Bz. te Middelharnis op f 830 Koop 2 ingezet door A. J, Geelhoed te Utrecht 860 Koop 3 ingezet door G. M. v. d. Meide te Middelharnis 815 Koop 4 ingezet door H. C. v. Griet- huijzen te Sommelsdijk 735 Koop 5 ingezet door J. v. d. Melde Bz. te Middelharnis. 815 Koop 6 ingezet door D. de Haas te Middelharnis 750 Samen f 4805 DEN BOMMEL. Uitslag publieke veiiing van Bouw- en Weiland van A. J. de Weerd alhier, op 26 September 1918. Perceel 1 groot 1,04,40 H.A. ingezet door L. Raap tegen f 1850 per gemet totaal f 3862,80 Perceel 2 groot 1,99,80 H.A. Ingezet door L. Raap tegen f 1900 per gemet totaal f 7592,40 Perceel 3 groot 90,10 A ingezet door A. Holleman tegen f 1610 per gemet totaal f 2901,22 Perceel 4 groot 1,83,40 H.A. ingezet door J. v. d. Zande tegen f 1540 per gemet totaal f 5648,72 Perceel 5 groot 1,71,20 H.A. ingezet door Jan Terhoeve tegen f 178j per gemet totaal f 6094,72 Perceel 6 groot 1,73,40 H.A. ingezet door J. Both tegen f 1890 per gemet totaal f 6554,52 Perceel 7 groot 1,72,90 H.A. Ingezet door J. Both tegen f 1740 per gemet totaal f 6016,92 Perceel 8 groot 95,13 A ingezet door Both tegen f 1570 per gemet totaal f 2987,08 Perceel 9 groot 1.76,57 H A. ingezet door P. Huijer tegen f 1670 per gemet totaal f 5897,44 Perceel 10 groot 2,90,60 H.A. Ingezet door Joh. Polie tegen f 1530 per gemet totaal f 8892,36 Totaal groot 16.57,40 Ii.A. Opbrengst der veiling f 56448,18 MIDDELHARNIS. Geboren: Aart Hendrik, z. v. Cornells jAl- blas en *Maria Adiiana van der Plas. OndertrouwdJan Noordermeer 22 jaar te Oudenhoorn en Jannetje Jaapje van Loon 24 j. Overleden Een als levenloos aangegeven kind van Johannis Smit en Petronella Schol. ROCKANJE. GeborenNeelije Maaike, d v. M Stelten en M. J. Kruines. Willem Christiaan, z. v. E. van Eendenburg en J. E Valder Arie d. v. G. Schipper en J. de Bruin, Arentje, d. v. T. Kleflburg en A. Hazelbag Maarten, z. v. M van de Polder en A. Wageveld, Jacob, z. v. C. Oudwater en J. A. Roskam. Ondertrouwd: G. H. van Soest en M J.H. van Spanje. T. Wageveld en J. J. Heijndyk. A. de Bruin en M. Groeneveld. GetrouwdK Schipper en J E. Nieuwland. J gE. A. Klijn en C. Wageveld. OverledenNeeltje Langendoen wed. van Jan 't Mannetje oud 86 jaren. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 29 Sept. 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v m. 9 30 Ds Westrik. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Pop Stad aan t Haringvliet Den Bommel, n m. 2 uur Ds. Westrik van Som melsdijk. Ooltgensplaat, vm. 9.30en'sav.ü uurDs. v d.Pol Oude Tonge. Nieuwe Tonge, v.m. en 's av. Ds. Kruijt. Herkingen Dirksland vm. 9,30 en's av. 6 uur Ds. Lammers van St Pancras. Melissant, vm. 10 uur Ds. Dekker. Stellendam, Goedereede, v.m. 10 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, Brielle, 'r Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, vm. 9,30 uur Ds. Witkop. (Doop). -' Helievoetsluis, v.m.9,30 en 'sav.6uurDs.Timmer. Zuidland, Simonshaven, Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d. Straaten. (Doop) Oudenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds Teenstra. Spijkenisse, v m. 9.30 dhr Koningsbergen Theol. cand te Utrecht en n. m. 2,15 uur Ds. J J. v. d. Wall. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m 10 uur Ds. Baar. Vterpolders, n m. 2,30 uur Ds. Knotnerus v. Brielle. Vierpolders, (Evangelisatie), v.m lOuurLeesdienst Nleuwesluls, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Dhr. J A. Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middeiharnis, v.m. 9.30 en av 6 uur Ds. G. van Velzen. Stad aan 'tHaringvliet,? Den Bommel, Ooltgensplaat, Melissant, v.ra. 10 en nam. 3 uur Ds J. A. de Bruljn. Stellendam. Ouddorp, Brielle, v.m. 10 en nam. 5 uur Ds. Gravendijk Rockanje. Tlnte v.m. 10 uur Leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Gravendijk. Nieuw-Helvoet. v.m. 9,30 uur Ds. Verrij. Helievoetsluis, n m. 5 uur Ds. Verrij. Zuidland, Spijkenisse. v.ni. 9,30 en n m 2 uur Ds. H. Z. de Mildt Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal v. m. 9,30 en 's av 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 10 en 's av. 6 uur Ds. Verhage. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. BIDSTOND NOOD DER TIJDEN. Op verzoek van de Classis der Geref Kerken te 's-Gravenhage zal a.s. Zondag, In de Geref. kerken in Nederland, voornamelijk in. het morgenuur, Bidstond worden ge houden voor de nood der tijden. MIDDELHARNIS. Ds. Pop alhier heeft bet beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Ameide en Tienhoven aangenomen. Onze vroegere dorpsgenoot den heer F. J Menheer, is te Utrecht geslaagd voor de Hoofdakte. Onze vorige chef van de proeftuin den heer L. C. Schoenmaker, is deze week te Utrecht geslaagd voor Vakonderwijzer Tuin bouw. NIEUWE TONGE. Naar men ons medé- deeld, hebben de heeren Jb. den Engelsman, T. Holleman, M. Vreeswijk, S. de Geus en J. Keijzer, hunne benoeming als gemach tigden van het Kiescollege der Ned. Herv, Kerk alhier aangenomen, HELLÈVÖETSLUIS. De herhalingsschool voor jongens van 's Rijs werf zal 2 October a.s. aanvangen met 29 leerlingen. Het Woitfbureau seint dat de Butgaarsche minister-president Malinoff, buiten den Ko ning, het parlement en het legerbestuur om, een wapenstilstand heeft aangeboden. MIDDELHARNIS, 25 Sept. 1918. Centrale Groenten en Fruitveiling. Druiven 35-50ct. per pond. Komk. 2 ct, Meloenen 41—45 ct. en Ramanas 2 ct. per stuk. Sperziboonen 11-12 ct. per K.G. Binl. t J, NOORDERRIEE& Middeiharnis Huwelijksvoltrekking D.V. Donderdag 10 October a.s. Nieuw-Helvoet, vm. 9,30 Ds. Priester, Zondag 22 dezer, overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lij den, in het Diakonessehuis te Rotter dam, onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom Weduwnaar van P. ROEBELING, in den ouderdom van bijna 81 jaar. Uit aller naam, 14558 JOHs. VOLAART. Nieuwe Tonge, 24 September 1918, Voor de talrijke bewijzen van be langstelling ondervonden bij ons Onderg teekenden betuigen hunneö h«rleS|jkeii dt&nk voor de vele be wij z n van belangstelling onder vonden bij hun Namens hunne Kinderen en Behuwdkinderen, AREND «Kt-EN. KLAASJE GROEN— 14567 ds Groot.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4