OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. RECHTZAKEN. WiSSCHEfilJ. VERK00 PINGEN. Notaris VAN BUUREN, van het woord, een in dezen oorlog wel zelden bereikt resultaat. Hun cavalerie is in ongemeen korten tijd van het front even ten Noorden van Jeruzalem meer dan 100 K.M. opgerukt, en bedreigt nu dat deel van de Turksche legers, dat nog langs den Jordaan standhoudt, met- een totale afsnijding. Het aantal gevangenen, dat de;Esgelachen tot dusver gemaakt hebben, moet een 18 000 beloopen, maar vermoedelijk zal dat cijfer nog wel aanmerkelijk stijgen, wanneer de troepen die nu langs den Jordaan stand houden, van het nuttelooze van hun verzet overtuigd worden. Op het westelijk front Is met verwoed heid gestreden, zonder dat er echter veran deringen van beteekenis in den toestand zijn ingetreden. Over het karakter van de gevechten !oo- pen de berichten, zooals gewoonlijk aanmer kelijk uiteen. De Duitscher3 melden, dat zij groet-opgezette EngeNche aanvallen in de streek vooral van Epehy zegevierend hebben afgeslagen, met een kleine rectificatie van hun front. De Engelschen melden, dat zij succesvolle plaatselijke operaties hebben on dernomen, en daarbij vorderingen hebben ge maakt. De Franschen maken van plaatselijke vorderingen ten Zuiden van St. Quentin mei ding. De Fransche bladen verwachten intusschen spoedig een nieuwen zet van Focb, die, zoo als de „Echo de-Paris opmerkt, geenszins plan heeft om den vijand zich rustig te laten versterken in zijn stellingen van Vlaanderen tot de Vogezen. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade, of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdijk brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met belagen van A. C, van Driel, timmerman, wonende al hier om vergunning tot het oprichten van eene brikettenfabriek te drijven door eenc locomobiel van 60 p.k., op het perceel ge legen aan den Dorpsweg, kadastraal bekend in Sectie B, no. 2074. Op Zaterdag 5 October a.s., des voormid dags IJ uur, zal ten gemeeniehuizegelegen heid bestaan om bezwaren tegea de inwilli ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. Sommelsdijk, 21 September 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. SOMMELSDIJK. De Brandstoffen-Commis sie Mlddelharuis, Sommelsdijk en Nieuwe Tonge maakt bekend dat op de zomerrant- soenkaart Bon 5 A en B, evenals Bon 1 A en B. der gewone Brandstoflenkaart, geldig zijn om kolen te verkrijgen tot Donderdag 26 Sept. Wie later komt kan er geen Brand stoffen meer op krijgen. In herinnering wordt gebracht hef aan nlat beroepsmilitairen met klein verlof, of met onbepaald verlof verboden is, militaire kleeding, schoeisel of uitrustingstukken te dragen, of dezelve uit te ieenen. Dat de politie Is opgedragen hier streng toezicht op te houden en bij overtreding den corps commandant hiermede in kennis moe ten stellen. Dat militaire kleeding niet mag worden verkocht, of vervreemd zonder toestemming van den corps commandant. Wie buiten dit in het bezit van militaire kleeding wordt aan- getroffen kan inbeslagneming dier kleedÖig volgen, en is bovendien strafbaar. MIDDELHARNIS. Onder leiding van den heer P. Koudijzer is alhier eene zangver- eeniglng opgericht (Looft den Heer), aan vankelijk met 12 leden, De knecht van Schipper Zoon, bezig zijnde een kist aan wal te brengen, had 't ongeluk, daar de plank kantelde, in de kaai terecht te komen, met een nat pak kon hij zich huiswaarts begeven. Maandagmorgen kwam van den Land bouwer M. v. Delft een span paarden met een wagen achter zich aan hollen, over den Oostdijk en vervolgens door de Nieuwstrast en werden zij op het Zandpad gegrepen. Ge lukkig liep dat ailes zonder'ongelukken af, temeer daar het juist tegen schooltijd was, dus vele kinderen daar aanwezig waren. Ook deze week is hier verkrijgbaar dis- tributievleeschmen spreekt van 2 ons per hoofd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze dorps genoot St. M. raakte zoodanig met zijn hand tusschen de wanmolen beklemd, dat medi sche hulp moest worden ingeroepen. De broodkaarten voor de 18e periode zullen, deze week alleen kunnen worden af gehaald, Woensdag a. s. wijk A van 10—12 en wijk B van 2—4 uur. Bij de Landbouw-Commissie zijn aan vragen verkrijgbaar voor landbouwers die zaden van eigen teelt wenschen te zaaien. Door het bestuur van de vereeniging het „Groene Kruis" alhier is benoemd tot penningmeester en Vlce-Voorzitter het be stuurslid de heer L, Braber JLz. Door de gemeentepolitie alhier is in beslag genomen een afgekeurd half mud van G. dat gebruikt werd om tarwe te meten. Het nieuw ontworpen reglement van den polder Nieuwe Siad ligt voor een leder ter Inzage op de polderkamer tot 22 October a. s,, tot welken tijd tevens bezwaren kun nen worden ingebracht. DEN BOMMEL. Op de Brandstoffenkaart (zomerrantsoenkaart) is verkrijgbaar bij den brandstoffenhandelaar L. Raap, 2 H.L. cokes f 1,85 per H.L. Deze cokes moeten vóór 30 September a.s. worden afgehaald, na dien datum vervalt dit. Alhier is een baggermachine gearriveerd, voor het uitdiepen der haven. Deze week is bij de winkeliers ver krijgbaar op bonno. 48, pond suiker, no. 49, Vj ons gort, no. 50 ons havermout, de winkeliers moeten hun bons a.8, Maan dag ter Seeetarie inleveren. NIEUWE TONGE. A. v. D. had het onge luk, met het houthakken, de toppen van zijn twee vingers af te hakken, zoodat genees kundige huip noodzakelijk was. Het kohier van den Hoofdeiijken Om slag dienst 1918, Jls van Ged. Staten goed gekeurd terug ontvangen ten bedrage van f 12463- DIRKSLAND. Door de brandsfoffencom- missie Dirksland, Melissant en Herkingen is bekend gemaakt dat na 1 Oct. a.s. geen brandstoffen meer zullen worden verstrekt op bons welke nog op de Zomerranlsoen- kaarten mochten zijn overgebleven, maar dat deze alsdan zijn vervallen. Hetzelfde geldt ook voor bon 1 der mini- mumrantsoenkaart. Woensdag 25 Oct. a.s. is voor elk ge zin een stuk harde zeep verkrijgbaar, terwijl Vrijdag 27 October van 9—12 uur bons voor Carbid kunnen worden afgehaald. Uiterlijk op Maandag 30 September a.s. moet de Hoofdeiijken Omslag worden afbe taald. HERKINQ-N. Heden Woensdagavond 25 Sept, van 6'/2 tot 8 uur, zomertijd, bestaat ten gemeentehuize gelegenheid tot afhalen van de nieuwe serie broodkaarten. Tegen Vrijdag 27 Sept. des nam. 3 uur zomertijd is door den Burgemeester dezer gemeen te' een Openbare Raadsvergadering belegd. Het Bestuur dezer gemeente heeft aan A. Soeteman op zijn daartoe gedaan verzoek, vergunning verleend tot het gebruik van motor tot maling van granen en andere peul vruchten, indien ook daartoe vrijheid zal worden gegeven. Deze week zal hoogstwaarschijnlijk bij huisomgang opgaven worden gevraagd van het aantal lampen aan te schaffen bij even- tueele totstandkoming van Eiectrische Licht voorziening. MELISSANT. Door de Landbouwvereeni- ging „Ons belang" is besloten om aan een ieder (ook Rijks- en gemeentepolitie) die een diefstal gepleegd bij eer. der leden der ver eeniging, aanbrengt waarvoor de dief door de rechtbank veroordeeld wordt, een gratifi catie te geven van, als de diefstal overdag gepleegd is, minstens f 5.00 en hoogstens f 10.00, is de diefstal des nachts geschiedt dan minstens f 10.00 en hoogstens f 20.C0. STELLENDAM. Voor de nagelaten betrek kingen van de bij de granaat-ontploffing om gekomen visschers is op het Goereesche Hoofd een collecte gehouden welke f 170 opbracht. De ingezetenen worden bij deze herin nerd dat de schoenenbons 1 October ongel dig zijn. Deze week is alhier verkrijgbaar op bon 67, 2l/i ons Suiker, op bon 68, 1 ons Gort. Op de Kaarsenbon 1 pak kaarsen en voor hen die nog in het bezit zijn van een bon voor schemerlichten, een '/j doos van deze. Alhier is een lading turf gearriveerd, weike deze weck onder de inwoners zal ge distribueerd worden, Van deze gemeente zijn 1 stier en 2 ossen geleverd voor de keuring en de slach ting, om te distiibueeren op de plaatsen op het eiland, Deze week werd op een nacht van een landbouwer ongeveer 1 H L. aardappelen ont vreemd uit de Halspolder onder deze ge meente. Bij deze wordt aan belanghebbenden medegedeeld dat het Gemeente-secretarie al hier alleen voor het publiek geopend is des namiddags van 2-4 en van 6.30 tot 7 uur. Wegens te geringen aanvoer van slacht vee zal met het distrlbueeren van vleesch nog enkele dagen moeten gewacht worden. Door den Heer P. Jansen en Co. te Rotterdam is vergunning gevraagd tot het uitbreiden van zijn alhier gevestigde garna len- en vischmeelfabriek. v. D. alhier had het ongeluk uit te glij den en in de haven te vallen. Door toege schoten hulp wist men hem spoedig op het droge te brengen. Aan den Heer Burgemeester is veilof verleend, om zich in een andere gemeente op te houden tot 1 October a.s. OUDDORP. Een zeer treurig ongeluk valt van hier te melden, waardoor lwee jonge lingen den dood in het water hebben gevon den. Drie vïsscherlui, P. Bezuijen, gehuwd en KI. Kastelein en Kr. Sperling, beide onge huwd, wilden Vrijdag tegen den avond naar de Paardenplaat zeilen, om te zien of daar iefs van hun gading te vinden was. Hoewel meermalen gewaarschuwd voor zoo'n ge vaarlijk tochtje, zeilden Eij welgemoed in een roeibootje de haven uit. Bij het wenden van hun scheepje bleef het zeil vastzitten en mede door den sterken stroom, sloeg het ranke vaartuigje om en alle drie de inzitten den geraakten te water. P. Bezuijen greep een paar riemen en beproefde daarop drij vende door zwemmen den kaut te bereiken tot zijn geluk had hij geen laarzen aan. De beide andere drenkelingen waren niet zoo gelukkig, doch wisten de boot vast te grij pen. Door A Sandifort werd het ongeluk ge zien. In korten tijd had hij een boot gereed en roeide de haven uit, de drenkelingen ach terna. P. Bezuijen werd in de boot opgeno men, greep een paar riemen en daar ging het te zamen met krachtige slagen op de twee ongeiukkigen af. Helaashet mocht niet batende een na den ander zonk weg in de dieptede sterke ebbe voerde hun lijken mede naar de zee, P. B. die tegenover de woning van A. Vis ser aan land werd gezet lsep doodelijk ver schrikt en verkleumd van koude, ijlings huis waarts. Groot is de rtrodheid van ouders en broeders en zusters der beide omgekomenen. Een schok van ontroering trilde door de geheele gemeente. „Bereid uw huls, o mensch I want gij gaat sterven". HELLEVOETSLUIS. De afdeellng van de S. D. A. P. heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren B. Boere en N. Jansen. BR;£LLE. In de week van 23—28 Sept. a.s. is bij verschillende winkeliers verkrijg baar gesteldop bon 33, 21/» K G. aardap pelen, op bon 35, 1 reep chocolade, op bon 37, 0,5 H G. Havermouth, op bon 39, 2VS H.G. suiker, op bon 31 een stuk hards zeep (1 H.G), en op bon 7 van de suikerkaart 2Vi H.G. suiker. Alhier is een pensioen van f 191 toe gekend aan C. v. d. Slot vroeger stoker aan de gemeente Gasfabriek en een van f 175 aan G. Jonker gewezen leeraar aan de voormalige gemeentelijke H. B, School. Doet de gemeente-politle werd j.l. week tusschen Vlerpolders en" Zwarte waal een militair achterhaald, zekere A. T.p welke met een 11-jarig: meisje uit deze gemeente open baren schennis der eerbaarheid had gepleegt aan de Oostvoornscheweg. Hy heeft dit misdrijf reeds bekend. SPIJKENISSE Van de Zoetwatervlsscher J. v. Herwijnen zijn in de verloopen week een tweetal nieuwe fuiken gestolen, een waarde vertegenwoordigende van ongevoer f 100. Ons vorig bericht dat de met October te openen teekencurcus onder leiding zou staan van den heer J. v. Bokkum is onjuist; leider is de bouwkundige A, Dekker P.zn. Door het gemeentebestuur is voor den som van f 4150 aangekocht het woonhuis met schuur van den heer A. v. d. Jagt tot vestiging der eiectrische centrale. Reeds deze week zal worden aangevangen met den aan leg in de huizen. Een partij slaolie in vaten, eenigen tijd geleden door de gemeente aangekocht, wordt onder de dorpelingen verdeeld. Per gezin wordt 1 flesch verstrekt tegen f 2. Ia dszea vetioozen lijd zeker een weikomen tegemoet koming. Ook is onder meer per bon 1 stuk harde zeep gedistribueerd. Over de vorige week hier van 't abba- toir te Rotterdam geslacht aangevoerde koe heerschfe nogal ontstemming, daar velen het vleesch niet konden eten, omdat het aan bederf onderhevig zou zijn geweest. Nabu rige gemeenten koopen van een daar ter plaatse woneuden veehouder een eerste klas koe, wélke dan niet uit den aard der zaak ver behoeft te worden vervoerd. Zou dit voor onze gemeente niet ter navolging kun nen zijn Door den betrokken commandant was telegrafisch aanhouding verzocht van den hier wonenden milicien K. daar hij zich reeds 3 dagen van zijn corps verwijderd had. Door den rijksveldwachter Voogd werd hij te Rot terdam opgespoord, en naar de plaats van bestemming yervoerd, Bij oaderhandschen verkoop is een woon huis met schuur en erf van den Heer M. de Snaaijer, gelegen aan den Hoek overgegaan aan A. Muilwijk. Van Donderdag op Vrijdagnacht om streeks 1 uur hoorde de dochter van den land bouwer de V. aan den Harte! een kar voor hun huis stilhouden, komende uit de richting Geervliet. Het bed verlatende zag zij door het zolderraam dat een van de op de kar zijnde personen er afstapte, terwijl de andere zachtaan doorreed, en voorzichtig langs de muur sloop in de richting van het wagen huis. Ijlings wekte ze haar vader, die, ge wapend met een browning, een raam op schoof en een schot loste. Hierdoor opge schrikt liet de dief een tuig vallen, en koos het hazenpad, waarna de V. hem nog een schot achterna zond, dat op korten afstand van den vluchteling tegen een ijzeren paal sloeg, waarna de haast van den roover nog vergroot werd. Zoo een komt niet zoo gauw meer terug. HEKELINGEN. Voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren K. C. Schelling en C. Schipper Kz. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare vergadering van den raad der gemeente NIEUWE TONGE, op Maandag 23 September 1918. Afwezig de heer M. Vreeswijk. Eén vaca ture. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De Voorzitter zegt; Alvorens wij onze werkzaamheden be ginnen rust op mij de eervoile taak even in herinnering te brengen dat het thans 25 jaar is geleden dat onze oudste wethouder, den heer Dorst tot lid van den Raad werd be noemd. Wat een reden tot dankbaarheid, zooeven hebben wij een jonge vrouw ter grave gebracht en u siert reeds de kroon der ouderdom. Steeds zag gij uw mandaat hernieuwd, meest zonder strijd, doch altijd met groote meerderheid gekozen als bewijs dat men uw werkzaamheden op prijs stelde. Ik ben dan ook verzekerd de tolk van de gansche gemeente te zijn, wanneer ik U met die eervolle onderscheiding van harte gelukwensch en de hoop uitspreek, dat de goede God U nog lange jaren de kracht en lust geeft om in het belang* van deze gemeente werkzaam te zijn. Daarna zegt de heer Dorst: Mijnheer de Voorzitter Ik zeg U dank voor de welwillende woorden zeoeven tot mij gericht. Om U de waarheid te zeggen, wist ik wel, dat ik dit jaar 25 jaar lid van gemeente raad ben geweest, maar de preciessen da tum was mij niet bekend. Moge het mij ge geven zijn met u Burgemeester nog eenige jaren even genoeglijk werkzaam te zijn als met uwe ambtsvoorgangers. Daarna feliciteeren alle aanwezige heeren, terwijl de heer Voordijk zegt, dat hij zich ten zeerste met de woorden van den Heer Burgemeester kan vereenigen. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en ge- teekend. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. Is ingekomen een schrijven van den heer Jn. Engelmoer, volontair onderwijzer te Brielle, waarin deze mededeelt, dat hij zijne benoeming als onderwijzer aan de O. L. school alhier aanneemt. b. Een schrijven van den heer Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, waarin deze den Raad mededeelt, dat tot lid van het College van 's Rijks Zetters is benoemd de heer M. Vreeswijk. c. Is ingekomen een schrijven met daarbij behoorende bescheiden van H.H. Ged. Staten, waarin deze mededeelen, dat zij na inzending van het kohier van den H. Omslag, dit vol gens art. 264 der gemeentewet goedkeuren. 3. Wordt met algemeene stemmen tot af- en overschrijving en bijvoeging der begroo ting 1917 besloten. 4. Komt aan de orde, het maken eener voordracht, voor 's Rijks College van Zetters. Aftredend zijn de heeren A. Dorst en A. C. Breesnee. Na gehouden stemming worden op de voordracht geplaatst, in de aftreding van den heer Dorst: No. 1 A. Dorst,no.2J.Ver- olm e wegens de periodieke aftreding van den heer Breesnee: no. 1 A. C. Breesnee, No. 2 B. van den Broek. Deze voordracht, zal aan den heer Commlssatis der Koningin in deze Provincie worden toegezonden. Daarna gaat voor een half uur de verga dering over in geheime zitting. Na heropening der vergadering wordt be sloten ep voorstel van B. en W. het Raad huis gedeeltelijk te onttrekken van de pu blieke dienst, zijnde de thans bestaande gevangenis, wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De vraag van den Voorzitter of een van de heeren nog het woord verlangd, wordt ontkennend beantwoord. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. KANTONGERECHT TE SOMMELSDJJK. Zitting van Vrijdag 20 Sgpt. 1918. Na een woord van welkoming aan de nieuw benoemde kantonrechter opende de ambte naar van het O. M. deze zitting. L. B. te den Bommel, niet verschenen. C. J. Geluk, gem. veldwachter aldaar als getuige gedagvaard, verklaarde dat L. B. in den nacht een beest-van uit een welde had gehaald en geslacht)* 'hetweike B. tegen hem had erkend. De opbrengst van ten deele verkochte, ten deele weggegeven vleesch was volgens getuige niet te controleeren. Eisch f300 boete subs. 3 maanden hechtenis. A. v. d. VI., 33 jaar, te Stellendam, had op 26 Juli koeien laten loopen op den bui tendijk van de Eendrachtspolder, welk ge deelte in pacht is bij Van Seters. Get. J. K., 19 jaar, te Stellendam, verklaarde dat hij de koeien aldaar had zien loopen, echter niet-te weten van wie ze waren. Eisch f25 boete of 25 dagen hechtenis. Op getuigenverklaring van Van Antwerpen te Stad aan 't Haringvliet, werd tegen J. K. aldaar, terzake van het maken van rumoer in den nacht, geëischt f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. de V., 21 jaar, Oude Tonge, had inden nacht van 24 op 25 Juli aldaar zonder toe stemming een rund geslacht en verkocht. Eisch voor deze clandistiene slachting f 600 boete of 6 maanden hechtenis, met verbeurd verklaring van de niet in beslag genomen huid of bij niet uitlevering een bedrag van f 10. D. V., 29 jaar, koopman te Dirksland, had op 27 Juli des avonds half elf gevischt met een aalschaar in vischwater toebehoorende aan Van Eek. Beklaagde ontkende, hij had daar wel gevischt doch was nog precies buiten het terrein van v. E. Get. A. M. te Herkingen, verklaarde dat feit gezien te hebben. Eisch f 10 of 10 dagen. P. W. J., 49 jaar, huisvrouw van A. Albrechts te Ouddorp, verklaarde gezien te hebben dat de niet verschenen C. K. L. aldaar zich had begeven op verboden terrein en daar een duif toebehoorende aan haar zoon moedwil lig had doodgeschoten. Beklaagde staat als zeer onverschillig bekend. Eisch f20 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverkla ring van het niet inbeslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of f25 boete. D. V., 29 jaar, te Dirksland, had op 1 Augustus op den openbaren weg (Fliphoof- jesweg) een aalschaar vervoerd, van welk feit Get. Elenbaas nadere inlichtingen gaf. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. v. D., 23 jaar, te Melissant, werd be klaagd dat hij op 10 Augustus des avonds half elf zonder licht had gereden op den havendijk van Goedereede. Beklaagde ont kende en' zeide zelfs geen oogenblik buiten de gemeente Meiissant geweest te hebben op den bewusten avond van 10 Augustus nog veel minder té Goedereede. Hij kon dit met bewijzen staven. Beklaagde zeide zelfs geen fiets te bezitten. Vermoedelijk was hier een abuis in 't spel. Get. B. van Ouddorp, die het proces heeft opgemaakt verklaarde zich dan waarschijn lijk vergist te hebbtn. Hij zelf geloofde dat beklaagde het was doch wilde dtt niet onder eede bevestigen. Beklaagde werd vrijgesproken. Van Kr. V., 40 jaar te Middelharnis, waren in den nacht van 3 Augustus 1918, koeien geloopen op bezaaiden grond, in gebruik bij de getuigen K. Vroegindeweij, K. Knape, A. Driesse, J. Krijger en J. Krijtenberg. Beklaagde verweerde zieh door te zeggen dat het be wuste land niet voldoeade was afgesloten, hetgeen volgens den President geen vol doende argument was, daar dit een overtre ding was van art. zooveel van het Polder Reglement. De beklaagden eischten aan schadevergoe ding (Vroegindeweij f 45, Knape f 7.50, Driesse f 15, Krijtenberg f 10 en Krijger f 12) voor het vernielen van hun zaad. Get. van Putten, verklaarde dat hij gezien had dat de koeien daar lagen, terwijl de getuigen erkenden dat ze slechts in een schadevergoeding een gedeelte eischten van het door hun geledene. Ze wilden het met beklaagde samen dragen, doch bekl. weigerde. Deze zaak werd aangehouden. P. v. d. K., 18 jaar, te Middelharnis, werd beklaagd pruimen en ander fruit gestolen te hebben uit den tuin van A. Melissant aldaar. In deze zaak was de bestolene getuige. Eisch f 10 boete of 1 maand tuchtschool, W7-K., 41 jaar, Sommelsdijk. Overtreding Leerplichtwet op verschillende datums van April en Mei. Eisch f8 boete of 8 dagen hechtenis. J. S,, 41 Jaar, Sommelsdijk, eveneens Leer-i plichtwet overtreding. Eisch f8 boete of 8 dagen hechtenis.'; W. H. K., 18 jaar, Dirksland, had zich op 6 Aug. 's avonds 7 uur schuldig gemaakt aan het stelen van fruit uit den tuin van Vis aidaar. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. L. T., 41 jaar, arb. te Sommelsdijk, had in den nacht over de kaai te Sommelsdijk een haas vervoerd in gesloten jachttijd. Be klaagde beweerde de hazen gevonden te hebben op den openbaren weg en dit dier juist bij den burgemeester te deponeeren toen de politie hem verbaliseerde. De veldwachter verklaarde stroopers aan het werk te hebben gezien met de lichtbak en willende er heen gaan, ontdekte hij dat het beter was door Sommelsdijk er heen te gaan dan ontkwamen de stroopers hem niet. In Sommelsdijk kwam ze op de kaai beklaagde tegen in gezelschap van de niet verschenen medebeklaagde, met zich voerende het haas. Het dier was nog warm toen getuige het in beslag nam. Eisch voor leder f20 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen hans. L. T., ais voren, was enkele dagen later aangetroffen aan de Staversche weg, weder om een haas met zich voerende. In deze zaak was de houding van de beklaagde tegenover den ambtenaar van het O. M. alleszins bedenkelijk. Eisch f30 boete of 30 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de niet inbeslag genomen haas of f 0.75 boete. Uitspraken 4 October a.s. STELLENDAM.* De garnalenvisichers vischten in de afgeloopen week 5 dagen en vingen gemiddeld 130 kg. per dag, die tegen 30 cents per kg. aan de pellerijen zijn gele verd. Op Woensdag 25 September 1918 bij inzet, en Op Woensdag 2 October 1918 bij afslag, telkens des avonds 8 uur na afloop derver- kooping voor Mej. Wed. C. Br'esijn in het Hotel Meijer te Middelharnis. Het perceel bouwland zeer gunstig gelegen en geschikt voor Hofland en bouwterrein aan den Lange- weg in den polder het Oudeland te Middel harnis, kad. Sectie B nummer 3282, groot 0.92.30 (hectare (2 gem. 3 roeden Voornsche maat in 6 perceelen en combinatie Ten verzoeke van de Hoo^WelG;b. Heer Baron F. P. J. M. Cogels te Antwerpen. Notaren VAN BUUREN. Op Woensdag 25 September 1918 en Op Woensdag 2 October 1918 bij afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meyer te Middelharnis: 5.34.30 hectare (11 gem. 190 roeden) bouwland, genaamd „van Hoften" aan den Vroonweg in den polder het Oude land gemeente Middelharnis, in 3 perceelen en combinatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Bresijn te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 26 September 1918 bij inzet in het Café Mooijaart te den Bommel, en Op Donderdag 3 October 1918 bij afslag tn het Café v. d. Plaat aldaar, ten verzoeke van den Heer A. J. de Weerd te den Bommel, publieke verkooping van 10 perceelen kost baar bouw- en welland, gelegen in den polder „den Bommel" onder den Tilschert dijk, te zamen groot 16 57 40 H A. De landerijen zijn vrij van huur te aan vaarden op den dag van de betaling der kooppenningen, zijnde 15 November 1918. Onkosten 7 en trekgeld ad 1 te vol doen binnen 4 dagen na de toewijzing. De perceelen zijn breeder omschreven bQ de veilingboekjes, welke op aanvraag franco worden toegezonden. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 27 September 1918, 's avonds half 7 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en Op Vrijdag 4 October 1918, 's avonds 6l/i uur, te Dirksland, ter herberge van H. van Doel, afslag, van Een Woon- en Winkelhuis, met twee arbei derswoningen, fllnken tuin, erf en grond, te Dirksland, op den hoek van den Ring en Gasthuissteeg, bewoond door P. Poortvliet en anderen, ten verzoeke van den Heer P. Brooshooft. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 27 September 1918 bij afslag, telkens des v.m. 11 uur in het Koffiehuis vaH D. v. d. Werf te Zuidiand publieke verkoo ping van een huisbevattende 2 woningen, met schuur en erf, in het Dorp, aan den Molendijk en den achterweg, groot 03 Aren 46 centiaren. Verhuurd tot Mei 1919. Betaling koopp. 1 November 1918. Inlichtingen ten kantore van den Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 27 September 1918 bij inzet, en Op Vrijdag 4 October 1918 bij afslag, telkens des avonds 6 uur ter herberge van G, Smits te Stad aan 't Haringvliet. a. 2 37.30 heet. (5 gem. 50 roeden (voorn sche maat) bouwland genaamd de Weelpad in de Lieve Vrouwepolder, gemeente Middel harnis, zijnde 6 meeden in 6 perceelen en combinatie. b. 1.63.20 heet. (3 gem. 231 roeden Voorn sche maat) bouwland aan de Boomgaard- dreef in den polder de Nieuwe Stad, gemeente Stad aan 't Haringvliet in 2 perceelen en coms- binatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 30 September 1918 des avonds 6 uur bij afslag in het Hotel Spee te Som melsdijk vau a. Het burgerwoonhuis op den hoek van de Voorstraat en de St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk Sectie B nr. 289, direct te aan vaarden; Negen huizen met erf aan de Oostzijde van den Bastiaan Doelstraat, aldaar, kad. Sectie B nummers 1390 t/m. 1393,1396 t/m. 1399 en 1730, twee huizen met kolen- schuur en bergplaats aan de Kaai, aldaar Sectie D. nummers 722,723 en 724, benevens een perceel tuin of boomgaard aan de Wilde manskreek aldaar Sectie B. nummers 830, 831 en 832, gropt 8 aren 58 centiaren (63 roeden Sommelsdijksche maat). In diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdijk. b. Het huis met erf aan de Zuidzijde van den Molendijk te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 122 groot 28 centiaren. Ten verzoeke van den Heer Arn. Dijkers te Al'rmaar. c. iïet woon- en winkelhuis met pakhuis en erf aan de Oostzijde van den Dubbelen Ring en uitkokende aan den Oostelijken Achter weg te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 307, groot een are 12 centiaren. In een perceel. Ten verzoeke van den Heer KI. Doornbos te Middelharnis. d. Twee huizen met het altijd durend recht van erfpacht van den grond aaii de Zuid zijde van den Molendijk te Sommelsdijk kad. Sectie B. nummers 1742 en 1741 verhuurd aan Arle Wlelhouwer en Mientje Springvloed in twee perceelen en combinatie. Ten verzoeke van Mej. Wed, C. Spring vloed te Rotterdam.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2