WERKPAARDEN. Advertentiën. mS i FOTOGRAFIE GALERIJ B. VAN BEK WEIDE, Korte Hoogstraat I, Rotterdam. H. MEEUWS, Rotterdam Mmm uit het Centrum. GEMENGD NIEUWS. A. C. KOL - Ooltgensplaat. 11 TiMMEILIEDEK ASBEST SULFIETPLATEN r* si Electriscbe SPIEGEL- en SCHILDERIJEN FABRIEK Goudschesingel 173175 IhsB Boerenleenbank „Ouddorp" OE&ELS! Geen Griep of Influenza meer! I—a— Bovsn het Warenhuis, PINCENEZ SO-EASY, in Nikkel, Doublé en Goud. Mr. IAZELZET, loplmi Ml Telif. 4990, R0TTBRDA1. Een smokkelcomplot. Te Echt zijn als verdacht van smokkelen gearresteerd de 8ecfiechef der rijksambtenaren en eenlge andere ambtenaren en enkele notabelen. verkoopingeü Notaris VAN DER SLUYS. Laat uwe MOTOR, welke thans op benzine of iets dergelijks loopt, op GAS veranderen. Schaft u een zelfreguleeresde (voor storm) WEWiOMOTOM aan,zoo als voor watermolens en andere doel einden. b.v. gegoten ot smeedbaar ijzeren, ko peren, aluminium of andere gebroken ot afgesleten deelen, worden naadloos als niéuw hersteld. 14182 SMEDERIJ VOOR ALLE WERKZAAMHEDEN. Minzaam aanbevelend, merk »Hasa<j, laten zich gemakkelijk zagen en steken. Zijn in 't gebruik voordeeliger als asbest-cementplaten. Alleen verkrijgbaar voor Overflakkee en Goedereede bij deSommeIsdijk«che Banwmateriafenhandel vh. Gebrs. L.E CO SITE, Van Aerssenetraat, Sommelsdijk. 14345 wSBBF BELGISCHE POKMERRIE, I Voor stemmen en repareeren van IHnis- en Kerkorgels, alsmede Piano's beveelt zien beleefd aan J. G. KOCH, Hiss Aegïdiusstraat 168a, Botterdam PHOTOGRAAF, NIEÜWSTRAAT B 28, MIDDELHARNIS Overal en iederen werkdag te ontbieden. Speciaal in hetmaken van Buiten-opnamen en vergrootingen. 14031 Steeds voorhanden en te koop beste 14222 Duizenden Jacoba Maria Worteiboer, Oude-Pekela. Directie: A. BARNSTIJN. GROOT en MODERN ingericht. Artistiek Werk. Vlugge levering. Opname bij elke weersgesteldheid, 's avonds bij electriscb licht. Billijke Prijzen. Lift gratis. Dagelijks geopend ook Zondags, van 1 uur. Lamsteeg 2-4, hoek Kaasmarkt. Tel. Int. 2845 XLIX. Amice I Er is in de Pers en in de Rechtsche pers, vooral „De Standaard", niet het minst, al heel wat geschreven over het, vergeef me het woord, kletsen In de 2e Kamer. Ook ik heb vroeger daar wel eens over met je ge correspondeerd. Want dat kunnen de Heeren 2e- Kamerleden schitterendvooral de socia listen. Denk b.v. nog maar eens aan Duys, die negen uren aan een stuk stond te praten bij de behandeling der Iovaliditeltswet-Talma. Die heeren moeten immers propaganda maken voor hun partij? En heel gemoedelijk praten drie, vier, vijf leden over dezelfde zaak, waar één het alleen wel af kon. Werkelijk, dat veel praten moet nu maar eens afgeloopen zijn. Dan is er tenminste kans, dat er zakelijk wordt gehandeld. Maar zal het gebeuren Ik verblijd me, dat er van soclalisiischen kant ook geschreven wordt over die veelpraterij. Dezer dagen sloeg ik een oog in het socialistisch Friesch Volks blad, waarin het volgende rake wordt gezegd „Er is op alie terreia een groo e achter stand, de behoefte aan goede, ingrijpende wetten en regeeringsmaatregelen is grooter dan ooit te voren, de noodzakelijkheid van wettelijke voorziening klimt met den dag. Het Is te hopen, dat de Kamer hiertoe in zooverre zal meewerken, dat ze zelfbeperking en zelf- beheerschisg toont in het houden van meer of minder fraaie redevoeringen. Ook de leden van onze fraktie hebben in dat opzicht nog veel te leeren en te veranderen. Gaat het door, gelijk het its de laatste jaren gegaan is, eigenlijk sinds 1901, dan wordt de oneven redigheid tusschen het aantal redevoeringen, die gehouden worden en de vruchten ia den vorm van goede wetten al grooter, en het parlementaire werk al onvruchtbaarder. Men geloove ons, die elndelooze redevoeringen Interesseeren maar zeer weinig menschen. Wij kunnen ons wel indenken, dat de Kamerleden hun speechen uitermate belangrijk achten, in het oratorisch steekspel behagen scheppen en in de meening verkeeren, dat een groot deel van het Nederlandsche volk in gespannen aandacht volgt wat de Kamerleden te zeggen hebben. Maar dan vergissen ze zich ten eenen- male. AI jaren lang hebben wij, levende tus schen het volk, kunnen opmerken, dat men wel nota neemt van de wetten, die tot stand komen, maar het meeste van het gepraat kalm .over zich laat heen gaan en bij zich laat neerglijden. Niet zonder ergernis zagen we in de afge loopen jaren vijf, soms zes van onze Kamer leden aan eenzelfde debat deelnemen, terwijl een of twee het best af konden. Dat dient tot niets, dan dat een afgevaardigde de aan dacht eens op zich vestigt. En met niet min der ergernis hebben wij vaak de volkomen overbodige uitweidingen en herhalingen ge lezen, waaraan vele afgevaardigden zich schuldig maakten. Ook van onze partij. En natuurlijk blijft er dan te weinig tijd over voor de werkelijk belangrijke zaken, die dan soms op het eind van een periode in een vloek en een zucht worden afgedaan". Dat zegt een socialistisch blad en zeer terecht. Maar o wee, amice, het hoofdorgaan van de S.D.A.P. Het Volk is het daarmee heelemaal niet eensDit blad sputtert vreese- lijk tegenHoe durft zoo'n provinciaal blaadje dit schrijven Je begrijpt toch zeker wel, dat het de bedoeling van de S.D.A.P.ers is om in het komende tijdperk veel te praten Vergeet niet, dat de partij in de 2e Kamer heel wat versterkt is. Ér zijn er nu twee en twintig. Eu eer die allemaal een beurt hebben gehad 1 En dan komt er nog bij, dat er socia listen van andere schakeering (S.D P. en S.P.) binnen het wetgevend gebouw geloosd zijn. Daartegen moeten ze natuurlijk concurreeren. En ten slotte, is er nu een Rechts kabinet of tenminste zoo goed als Rechts. Daartegen moet natuurlijk worden geageerd. Hoe kunnen ze dat anders doen dan door lang en veel te praten? Bij een voorname behandeling van een wetsontwerp liefst alle 221 Dat arme Friesch Volksblad toch, dat zoo juist den spijker op den kop sloeg! Hoe jammer toch voor Het Volk, dat dit artikeltje, juist nu uit de pen van den redacteur vloeideWant het komt verbazend ongelegen Jk zal dit artikeltje in mijn archief opbergen. Het kan wei eens te pas komen, wanneer de S. D. A-Pers in de Tweede Kamer veel praten. Het kan nooit geen kwaad, om hen er dan eens aan te herinneren, dat het Friesch Volksblad dit even vóór de zittingsperiode 1918—'22 heeft geschreven Wat jij amice De N. Haagsche Courant, ons orgaan in den Haag heeft dit artikeltje ook gelezen en voegt er bij, doelend op wat Het Volk daarop antwoordde „De strocm der welsprekendheid zal rijzen als een springvloed. Woorden in eindelooze opvolging zullen den volksmenners van de lippen vloeien. En op den koop toe zal men anderen, die vooruit willen, die iets doen willen, onmacht verwijten. Dat Is zoo de gebruikelijke taktiek. Parlementaire obstructie en sabotage zullen vrijwel als van zelf tot de orde van den dag komen te behooren. Het is een somber vooruitzicht bij den enormen arbeid op allerlei gebied, welke de nieuwe Tweede Kamer wacht. Van de behoefte der heeren sociaal-demo craten om de Kamer te misbruiken als gratis publieke tribune om hun tegenstanders ten aanhoore van het gansche volk te bestrijden, dreigt heel ons volk slachtoffer te worden. Hun praatzucht zal een geduchte rem zijn voor een vlot verloop van den wetgevenden arbeid in de aanstaande parlementaire periode. Moge ons volk oogen krijgen voor de misleiding welke in dergelijk optreden gele gen is. Het is toch met woorden niet gebaat, maar heeft voor alle dingen in de naaste toekomst behoefte aan kloeke daden". Verder wil ik er nu niet over schrijven, maar in eenen op wat anders. Onlangs was ik ergens op bezoek en daar klaagden de ouders, dat hun kinderen (twee jongens van 10 en 11 jaar) zooveel „huiswerk" van school meekregen. Nu is dit een brandende kwestie. Ik ben geen onderwijs specialiteit, al weet ik er wel iets van af. Maar ook, amice, een journalist is niet gauw verlegen. Hij durft wel eens schrijven over dingen, waarvan hij geen of weinig verstand heeft I Booze menschen beweren, dat zij dat altijd doen, maar ik weet, dat dit niet wa^r is. Èn daarom Wou ik je wel eens over dit huiswerk schrij ven. Nu zal het op het platteland niet zoo erg voorkomen als in de steden. Maar toch kan het geen kwaad, als ik je er iets van vestel. Ik beschouw huiswerk als een nood zakelijk kwaad. Noodzakelijk, helaas! Want voor de verschillende toelatingsexamens moeten de leerlingen er heel wat In stampen. Die vervelende examens ook. Ik heb er ook enkele achter de rug. Ik herinner me nog, hoe ik er voor heb gezweten, vooral voor enkele vakken, waar ik niets voor „voelde" en die ik had laten loopen. En als je klaar ben met je exsmens en je staat midden in het dagelijksch leven, waar je de strijd om het bestaan heb te voeren Daar gooi-je al die dingen als onnutte zaken over boord I Zoo is het tenminste mij vergaan. En ook anderen, dat weet ik. En voor al die examens hebben de leerlingen, groot en klein, zich ingespannen, zaten ze overdag op school en maakten ze 's avonds hun huiswerk 1 Het moest niet moeten voorkomen. Kinderen, die overdag hebben gewerkt, moeten 's avonds rust hebben. Dat verlangen wij, grooteren, immers ook. Ik weet we), dat het vaak van ons een vrome wensch blijft. Tenminsie menschen, die behooren tot de categorie, waartoe ik gelukkig 1 ook behoor, zijn nooit klaar. Die werken 's morgens vroeg en 's avonds laat. En hoe worden ze gewaar deerd I Maar, komaan niet klagen. Toch stel ik mij voor, je binnenkort daarover eens te schrijven. Maar ik kom terug op mijn huis werk- mededeelingen. Kan daarin geen ver andering gebracht worden. Gaarne had ik daarover het oordeel van onderwijzers, die dezen brief lezen. Met genoegen zal ik van hun op- en aanmerkingen kennis nemen en ze in deze rubriek publiceeren. Alvast laat ik hier velgen, wat zekere M. in „School en Leven" er over schrijft: „We moeten overtuigd worden, zoo zegt hij dat de tegenwoordige wijze van onderwjjsgeven niet de ware is; niet de puntenlijsten, maar de persoonlijkheid van het kind, zij het voortdurend onderwerp van onze gedachten. Om ons op dien weg te helpen, daartoe kan het huiswerk dienen, d.w z. het vrije, niet opgelegde en niet afgedwongen huis werk. Een groot aantal kinderen wil bulten de schooltijden nog wel iets te doen hebben, vooral 's winters. Geef hun bezigheid, maar laat hen vrij in de keuze van wat zij doen wilfen. Dan zal zoo langzamerhand ieders bijzondere aanleg wel vanzelf aan den dag komen. De onderwijzer trede hierbij niet dwingend op, maar in overleg met de ouders uitsluitend advi3eerend, aanmoedigend, cor- rigeerend. Indien een kind weet, dat hetgeen het thuis doet, op de belangstelling kan rekenen van zijn onder wijzer en van zijne klasse, zal het al zijn krachten inspannen om iets goeds te leveren." Zeg, amice, wil je dezen brief eens aan enkele onderwijzers laten lezen? Misschien hoor ik er dan wel nader van. Voor ditmaal genoeg. Groetend, als altijd, HAKA. In angst. Uit Spakenburg wordt geschreven: Zaterdag gingen een vijftal jongens, waar van de oudste 18 jaar was, met een boot de haven uit, om de bot-hoeklijnen te vis- schen. 't Was gevaarlijk, want er woei een halve storm. Daardoor geraakte de boot'ult de koers en .de jongens werden niet meer opgemerkt. Later in den middag steeg de onrust. Een zestal botters maakte zich gereed om zee te kiezen en te trachten de vermisten te zoeken. Men kan zich de angst der familiebetrekkingen en de onrust in 't dorp voorstellen, toen de botters achtereen volgens tegen den avond terugkwamen, zon der een spoor van de vijf jongens te hebben ontdekt. Gelukkig kwam even later een tele gram uit Harderwijk mededeelen, dat ze daar behouden in de haven gesleept waren, door een schipper die ze in zee had opgepikt. Ze waren gered. Toch overleden. De reiziger C. J. W.,van Meurs te Rotterdam, was Vrijdag in den bij Weesp verongelukten trein geweest,* doch was toevallig tc Zwolle uitgestapt voor zaken. Zaterdagavond ging hij te Rotterdam naar zijn barbier en, even moetende wachten, begaf hij zich naar de W. Cdeed een ver keerde deur open en viel een trap af. Met een schedelbreuk werd hij opgenomen. De man werd naar het ziekenhuis gebracht, waar men den dood constateerde. Een viertal sluwe schurken, waarbij een Duitsch deserteur en 2 Russische Polen, zijn door de Rotterdamsche politie gearresteerd. Dit viertal heeft al maandenlang familie betrekkingen van Duitschers aan het front voor niet onbelangrijke bedragen opgelicht. Zij gingen daarbij als volgt te werk. In de Duitsche bladen zochten zij de advertenties op onderteekend met namen van militairen te velde. Dan stuurden ze telegrammen on derteekend met die namen aan de familie betrekkingen, met de mededeeling dat zij gevlucht en behouden In Holland waren aan gekomen, en verzochten tegelijk om geld te zenden. Zoo kregen de bedriegers dikwijls belangrijke bedragen toegestuurd. Het bedrag kwam aan het licht toen een soldaat wiens familie juist geld gestuurd had, met verlof naar huis kwam. De Duitsche poli fie werd gewaarschuwd en stelde zich met die te Rotterdam in ver binding. De laatste slaagde er in de vier oplichters te arresteeren. Overvloed van vleesch. Men meldt uit Barneveld Sedert enkele dagen wonen we hier in het land van belofte. Na een langen tijd van vleeschschaar8chte, kunnen onze bewoners zich thans weer naar hartelust aan dit heer lijke voedingsmiddel te goed doen. Het fijn ste kalfsvleesch schijnt hier namelijk in zoo grooten voorraad aanwezig te zijn, dat de slagers nauwelijks voldoende afnemers kun nen vinden. Zonder bon kan een ieder zoo veel bekomen als zijn portemonnaie maar toelaat te betalen. Zelfs trekken de slagers er mede naar naburige plaatsen en wordt een aanzienlijke korting toegestaan, als men maar bereid is 25 of meer ponden in te slaan. Ongeluk. Op het vliegterrein tusschen VHsslngen en Souburg is Dinsdag het Zon dag neergekomen Engelsche vliegtuig gede monteerd. Het vliegtuig sloeg daarbij om en kwam terecht op den daar op schildwacht staanden milicien De Groot, uit Amsterdam, die onmiddellijk overleed. Zij zijn naar Roermond overgebracht en op last van de justitie in de gevangenis opgesloten. Vier jaar lang hebben deze handhavers van het gezag daar de lakens uitgedeeld. In alle smokkelzaken hadden zij hun aan deel. Kléine winkeliers hebben er groote schade door geleden, doordat de inslag voor verkoopwaren hun geweigerd werd, teneinde de vrienden der kommiezen te kunnen be- voordeelen, en ze dan naar DuitschJand uit te voeren. De corruptie had hier otfder de ambtena ren haar hoogtepunt bereikt. Meerdere arrestaties zullen in den loop dezer week nog wel volgen. Op Maandag 23 September 1918 des avonds 6 uur bij inzet en Op Maandag 30 September 1918 des avonds 6 uur bij afslag telkens in het Hotel Spee te Sommelsdijk van a. Het burgerwoonhuis op den hoek van de Voorstraat en de St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk Sectie B nr. 289, direct te aan vaarden; Negen huizen met erf aan de Oostzijde van den Bastiaan Doelstraat, aldaar, kad. Sectie B nummers 1390 i/m. 1393,1396 t/m. 1399 en 1730, twee huizen met kolen- schuur en bergplaats aan de Kaai, aldaar Sectie D. nummers 722,723 en 724, benevens een perceel tuin of boomgaard aan de Wilde manskreek aldaar Sectie B. nummers 830, 831 en 832, groot 8 aren 58 centiaren (63 roeden Sommelsdijksche maat). In diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdijk. b. Het huis met erf aan de Zuidzijde van den Molendijk te Sommelsdijk, kad. Sectie B numifier 122 groot 28 centiaren. Ten verzoeke van den Heer Arn. Dgkers te Alkmaar. c. Het woon- en winkelhuis met pakhuis en erf aan de Oostzijde van den Dubbelen Ring en uitkomende aan den Oostelijken Achter weg te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 307, groot een are 12 centiaren, In een perceel. Ten verzoeke van den Heer KI. Doornbos te Middëlharnls. d. Twee huizen met het altijd durend recht van erfpacht van den grond aan de Zuid zijde van den Molendijk te Sommelsdijk kad. Sectie B. nummers 1742 en 1741 verhuurd aan Arie Wlelhouwer en Mientje Springvloed in twee perceelen en combinatie. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Spring vloed te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN., Op Maandag 23 September 1918 bij inzeten Op Maandag 30 September 1918 bij afslag telkens des avonds 6 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk tegel3k met de verkooping voor de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers e. a.De perceelen grond ter plaatsing van schuurtjes en tuinland aan de Sint-Nlcolaas- dreef in deu polder het Oudeland te Som melsdijk kad. Sectie B. nummers <026, 2027 en 2030 samen groot 0 20 98 hectare (156 roeden S'dijksche maat) in 5 perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van den Heer Jn. Zaaijer te Middelbands. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 24 September 1918 des avonds 5 uur bij inzet en Op Dinsdag 1 October 1918 des avonds 5 uur bij afslag, telkens In het Hotel Hob bel te Ooltgensplaat: 0,30.62 hectare (184 Putsche roeden) tuin df boomgaardland in den polder het Oudeland te Ooltgensplaat kad. Sectie A nrs. 629, 630 en 1116 in 4 perceelen. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. 'H. Dijkers te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag25 September 1918 bij inzet, en Op Woensdag 2 October 1916 bij afslag, telkens des avonds 8 uur na afloop der ver kooping voor Mej. Wed. C. Bresjjn in het Hotel Meijer te Middëlharnls. Het perceel bouwland zeer gunstig gelegen en geschikt voor Hofland en bouwterrein aan den Lange- weg in den polder het Oudeland te Middel- harnis, kad. Sectie B nummer 3282, groot 0 92.30 Jhectare <2 gem. 3 roeden Voornsche maat in 6 perceelen en combinatie. Ten verzoeke van de HoogWelOeb. Heer Baron F. P. J. M Cogels te Antwerpen. Notaren VAN BUUREN. Op Woensdag 25 September 1918 en Op Woensdag 2 October 1918 b|j afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middëlharnls: 5 34.30 hectare (11 gem. 190 roeden) bouwland, genaamd „van Hoften" aan den Vroonweg In den polder het Oude land gemeente Middelharnis, in 3 perceelen en combinatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Bres ijn te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 26 September 1918 bij inzet in het Café Mooijaart te den Bommel, en Op Dbnderdag 3 October 1918 bij afslag in het Café v. d. Plaat aldaar, ten verzoeke van den Heer A. J. de Weerd te den Bommel, publieke verkooping van 10 perceelen kost baar bouw- en weiland, gelegen in den polder „den Bommel" onder den Tilschen dijk, te zamen groot 16 57.40 HA. De landerijen zijn vrij van huur te aan vaarden op den dag van de betaling der kooppenningen, zijnde 15 November 1918. Onkosten 7 en trekgeld ad 1 te vol doen binnen 4 dagen na de toewijzing. De perceelen zijn breeder omschreven bij de veilingboekjes, welke op aanvraag franco worden toegezonden. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 27 September 1918, 's avonds half 7 uur, te Dlrksland, ter herberge van H. van den Doel, velling; en Op Vrijdag 4 October 1918, 'savond3 61/i uur, te Dirksland, ter herberge van H. van Doel, afslag, van Een Woon- en Winkelhuis, rnet twee arbei derswoningen, fllnken tuin, erf en grond, te Dirksland, op den hoek van den Rfng en Gasthuissteeg, bewoond door P. Poortvliet en anderen, ten verzoeke van den Heer P. Brooshooft. Op Vrijdag 27 September 1918 bij afslag, telkens des v.m. 11 uur In het Koffiehuis van D. v. d. Werf te Zuidland publieke verkoo ping van een huls: bevattende 2 woningen, met schuur en erf, in het Dorp, aan den Molendijk en den achterweg, groot 03 Aren 46 centiaren. Verhuurd tot Mei 1919. Betaling kbopp. 1 November 1918. Inlichtingen ten kantore van den Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 27 September 1918 bij Inzet, en Op Vrijdag 4 October 1918 bij afslag, telkens des avonds 6 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. a. 2,37.30 heet. (5 gem. 50 roeden (voorn sche maat) bouwland genaaind de Weelpad in de Lieve Vrouwepolder, gemeente Middel harnis, zijnde 6 meeden in 6 perceelen en combinatie. b. 1.63.20 heet. (3 gem. 231 roeden Voorn sche maat) bouwland aan de Boomgaard- dreef In den polder de Nieuwe Stad, gemeente Stad aan 't Haringvliet In 2 perceelen en com binatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 2 October 1918, 's middags 2 uur, te Dirksland, nabij den Vroonweg, van Meubilaire Goederen, alsKabinet, kastje, ladetafel, 3 tafels, 12 stoelen, 2 haarden, 2 ledikanten, glas- en aardewerk, enz. Ten verzoeke van den Heer J. de Koekkoek te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. üatogenlsche lasseliingen GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat iaat ii—iw AL wie een vertrouwde JlfllL—bfo loopend paard, of HIT koo- wil wende zich tot A. v. MOORSEL, Rotterdam. Walenburgcrweg 88. Telefoon 9087. De Bank leent gelden aan leden tegen 5 e/o 'sjaars. Zij neemt geiden op tegen 3 's Jaars ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks worden aan gevraagd bg een der leden van het bestuur. Kantooruren: 5 en 19 Sept. des nam. van 6—8 nur, ten huize van den Kassier 13042 Q. VAN OOSTENBRUOOE. grn AGENT voor Goeree en Overflakkee T. VAN HEEMST, Binnenweg Sommelsdijk, bij wien gaarne orders worden aangenomen. Van OORSCHOT - Sommé'lsdijk. SPAARBANK van het Departement „Mlddelharnia en Sommels dijk" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Bank neemt gelden op tegen 37„, pCt. Rente 's jaar». Gelegenheid tot Inbreng-en terugbetaling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 0—12, benevens Maandagavond van 6—7 uur, ten kantore van de Thecaurler- Boekhouder. C KOLFF A.C».. Middelharnis. 13100 want door 't gebruik van de WORTELBOER's KRUIDEN of WORTELBOER's PIL LEN neemt deze kwaal direct een keer. Doch niet alleen tegen de Influenza of griep, maar ook tegen gal-, slijm-, maaglijden-, trage ontlasting-, slechte spijs vertering, gebrek aan eetlust, lusteloosheid, koortsigheid, hoofdpijn enz. hebben er baat door gevonden. Wortelboer's Kruiden Zestig cent het pakje, drie pakjes tegelijk f 1,70 Wortelboer's Pillen Zestig cent per doosje, bij drie doosjes f 1,70. Overal verkrijgbaar. Wacht u voor waardelooze of schadelijke namaaksels. .1' r. „f..., ELECTR1SCHE BRILLENSLIJPERIJ. REPARATIE INRICHTING. 14190 8PBCI&AL ADBEI VOOR Carbidlampen, Mot»lkIste& en ftasspatrbranderi Huishoudelijke ar tikelen In denultgebreidgten zin

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2