GEMEENTERAAD. POSTERIJEN. VERKOÖPINGEN. UITSLAG AANBESTEDING. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL Tegen C. S. is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 7 der Distribu- tiewet 1918, wegens het telen van uienzaad zonder vergunning en het telen te veel van uien. De volgende dienstplichtigen zijn be stemd om op 1 October a s. te Rotterdam te worden Ingelijfd: J. van Driel, W. Groe- nendflk, M. Jongejan, C. Koppelman, H. Nelis, en Ph. Razenberg. De volgende op 14 October te 's-Graven- hage: W. Kardux, geb. 26 Febr. 1899, enj. v. d. Meide. De volgende 15 October te RotterdamC. de Bruin, P. Slui, C. v. d. Sluijs, en P. v. d. Sluijs. MIDDELHARNIS.* De inschrijving van leer lingen voor het onderwijs in het teekenen in de ambachtsschool voor den as. winter- cursus is opengesteld op Vrijdag 20 Sept. e.k. des 's avonds van 6-8 uur aan de Am bachtsschool. Zie voor verdere inlichtingen de advertentie voorkomende in dit nummer. Donderdag herdacht een der oudste ingezetenen, den heer J. Bartsele zijn 90ste verjaardag, als een bizonderheld zij hierbij vermeld dat hij nog twee broeders heeft en wel een van 89 en een van 88 jaar. Van den landbouwer D. Peeman, Is een kalf uit nood geslacht en voor de consumptie goedgekeurd. .STAD AAN 'T HARINGVLIET. De land bouwer Dn. H. alhier had het ongeluk, dat een I-jarig beestje van hem moest worden afgemaakt. Wat echter het ongeluk nog ver grootte, is, dat het niet werd goedge keurd voor de consumptie. Door Ged. Staten is goedgevonden, dat Mr. Koole, onderwijzer aan de bijzondere school alhier, tevens de betrekking van Directeur van het levensmiddelenbedrijf mag bekleeden. Op bon 15 is verkrijgbaar '/i pond sui ker, op bon 16, 1 ons kaas en op bon 17, 1 ons gort. Als bijzonderheid dient gemeld, dat alhier in geen 5 maanden een overlijden is aangegeven. DEN BOMMEL. De herkeuring van den Landstorm jaarklasse 1916, 1917 en 1918 zal voor deze gemeente plaats hebben op Maan dag 21 October a.s. des v.m. ten 111/2 uur, in een der lokalen van de Openbare Lagere School te Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT. In de week van 9—14 Sept. is verkrijgbaar op bon 108 twee lood Sago, bon 109 een half ons Havermout, bon 110 een stuk Kwatta, bon 111 een ons Kaas, bon 112 een stuk toiletzeep, bon 113 een half ons macaronle of fermesellie, bon 114 een half pond suiker. Het is ten strengste verboden de boter anders te verkoopen dan de bon aangeeft. Het dempen en rioleeren van de sloot bij de Bizondere school is aangenomen door G. Wielaard Kz. voor f 650. Dijkgraaf en Gezworens van verschil lende polders onder deze gemeente en Den Bommel zullen Woensdag 25 Sept. a.s. schouw houden over die polders en ieder is verpIiGht, hetzij eigenaar of pachter den avond te voren alles in behoorlijken staat op te leveren. Het timmerwerk van de te bouwen straat wordt uitgevoerd door J. T. Mossel man van Ooltgensplaat en Simons van Oude Tonge. NIEUWE TONGE. De herkeuring van de miliciens der lichtingen 1916, 1917 en 1918 zal voor deze gemeente worden gehouden te Ooltgensplaat en wel op Zaterdag 19 Oct. a.s. ten 11'/j uur in de eerste Openbare School aldaar. Thans is bij de winkeliers verkrijgbaar, chocolade, gort, boter en andere distributie artikelen. Bij de gehouden inzet, van een woon huis, schuur en erf van Mej. de Wed. C. Roebeling alhier, is dit ingezet door G. Kievit alhier voor f 3210. OUDE TONGE.» J'. Zaterdag gaf de Gem. Zangvereen. „Excelsior", onder leiding van haren Directeur, den heer D. Kosten, haar eerste uitvoering. De belangstelling was zoo groot, dat niet eens allen konden worden toegelaten. Er werd o. a. opgevoerdhet „Wilhelmus", „Kroningslied", „Wie kon er vroolijk zijn", „Het lied van den Boer". „Kent gij het land", „Bede voor het Vaderland", „Feestzang 31 Augustus", „Het lied van Koppelstok", „De Nacht" en „Neêrlands Volkslied". Gezien de groote opkomst der belang stellenden, alsmede het luide applaus, het welk „Excelsior" na opvoering van ieder stuk ten deel viel, bewezen voldoende, dat deze uitvoering bij het publiek goed in den geest viel. Vermelding verdient echter vooral de uit voering van dé „Feestzang 31 Aug.", waar mede zij dan ook haar grootste sueces be haalde. Na afloop sprak de EdelAchtb. heer P. van Schouwen, Eere-Voorzitter van „Excelsior", eenlge woorden van hulde en dank aan Di recteur en leden van „Excelsior", door op den verjaardag van onze geëerbiedigde Ko ningin een program uit te voeren uitsluitend samengesteld uit Vaderlandsche liederen. Spreker hoopte dat zij in deze richting mag blijven voortgaan, opdat daardoor ook de Volkszang in Oude Tonge veredeld zou worden. Daarna ging het publiek uiteen en bleven de leden van „Excelsior" nog eenigendijd in gezellig samenzijn bijeen. „Excelsior" werd opgericht den 14 Febr. 1918. Zij heeft na een halfjarig bestaan reeds getoond wat goeds te kunnen presteeren; voorwaar een aanmoediging voor haren Di recteur, die zich heel wat opoffering heeft moeten getroosten en voor Oude Tonge een eer wederom in het bezit te zijn van een vereeniging die zich behoevend voor het kunstgenot. (Te laat ontvangen voor het vorig nummer.) DIRKSLAND. Het gasverbruik is heden stop gezet van af 's avonds 10 uur tot 's morgens 4.30 en des middags van 1 tot 5.30 uur. In den tuin van P. Kaslander staan heden 2 peerboomen in vollen bloei, jammer dat er dit jaar wel geen vrucht meer van zal komen. In de laatste dagen zijn hier drie sche pen turf gelost, zoodat ieder daarvan weer «enigen voorraad beeft. Te Dirksland Is opgericht een voet balclub genaamd „Door oefening sterk" (D. O. S.) Zij telt 12 leden. In de volgende week van (9-14 Sept.) zal verkrijgbaar worden gesteld: Havermout 1 ons. Vermecellie een half ons. HERRINGEN. Her vervoer op de veerdienst Battenoord via Bruinisse is gestaakt en over gegaan naar hier zoodat thans met dubbele dienst van hier via Bruinisse kan overgezet worden. Het Koh. der Personeele Belastingen No. 2 is invorderbaar verklaard en daartoe den Rijks Ontvanger te Middelharnis ter hand gesteld. Deze week zijn de landbouwers alhier ook al geheel klaar gekomen met inzamelen van den oogst. Bevredigend mag daarop worden teruggezien. Goed binnengehaald ver wacht men dat ze aan redelijke eischen zal voldoen. Dezer dager» werd voor de zieken al hier een partijtje rundvleesch beschikbaar gesteld, hetgeen op geneeskundig advies te gen redelijke prijzen werd ter hand gesteld. Vanwege het Levensmiddelen-bedrijf is tot en-met 7 September bij heeren winke liers verkrijgbaar, op bon no. SO 2 en een half ons suiker, bon no. 91 1 ons kaas en op bon no. 92 1 ons havermout. Voorts is voor hen die het nog nimmer hebben ontvangen 1 rol sago tegenover afgifte van een bon verkrijgbaar. Eiken Maandag bestaat ten kantore van den Directeur van het Levensmiddelenbedrijf gelegenheid iom voor kinderen beneden 't jaar bons te verkrijgen voor suiker en zeep. Deze week werd alhier vrij van de Dis tributie een mand vlsch ontvangen wat een ware uitkomst was in deze spek-en vleesch- looze tijd. Er zal naar worden gestreefd die meermalen de gemeente te bezorgen, STELLENDAM Het rooien van de eerste soort late eigenheimers is hier in vollen gang. De perceelen die het eerst rijp zijn en waar voor dan ook door de plaatselijke landbouw- commissie rooivergunningen worden gege ven leveren 180 H.L. per H A. Vaa 9 September tot en met 13 Sept. a.s. zal verkrijgbaar worden gesteld op bon no. 60 1 ons gort, bon 61 1 ons havermout, bon 62 1 reepje ongevulde chocolade en op bon 63 en 7 der kinderkaart 2'/a ons suiker alles per persoon. Van af heden is alle vervoer verboden van garnalendoppen, krabben, zeesterren, puf, ongepelde garnalen (zoowel in gekookten als ongekookten toestand), garnalenmeel, garna- lendoppenmeel en vischafval dan alleen aan die persoon, die daarvoor in deze gemeente door de regeering zal worden aangewezen. Woensdagmiddag werd alhier door 2 daarvoor aangestelde militairen een onder zoek ingesteld naar de herkomst van de Za terdag alhier Ontplofte granaat, echter zon der resultaat. Alhier is een commissie samengesteld tot steun aan de nagelatenen van bg de gra naatontploffing omgekomen vlsschers, waar van de bestuursleden zijn, J. A. Charbon, Voorzitter; Ds. A. Hoogendijk, Secretaris en M. Keijzer, Penningmeester. Woensdagmiddag werden de twee slacht offers van de granaatontploffing, met veel belangstelling ter aarde besteld, waarbij een rede werd gehouden door Ds. Hoogendijk en Jb. Lokker. BRIELLE. Dinsdag j.l. had dhr. v. d. Meer in dienst bij dhr. Kriensse alhier, het onge luk terwijl hij een paar paarden ging halen uit de weide, van een der paarden bij zijn terugkomst, een zoodanigen klap tegen het hoofd te krijgen, dat hij na eerst verbonden te zijn, naar het ziekenhuis werd verVberd. Zijn toestand is redelijk. ROCKANJE. De Spaansche Griep is hier zoodanig afgenomen, dat de O. L. School weer ontruimd en ontsmet is en de school 5 September weer kon beginnen. VIERPOLDERS. Woensdagavond heeft A. Lobs Jzn. een schot los kruit in zijn ge laat gehad. Hij had een ongeluk met een vuurwapen. Geneeskundige hulp is ingeroe pen. Een oog is nog al geblesseerd. HEENVIET*. De heer F. W. Boers, candi- daat alhier is beroepen naar de Ned. Herv. Gem. te Graft. SPIJKENISSE. Al spelende geraakte een meisje svan den arbeider C.„ K. in een sloot langs den kerkweg. Een daar passee- rende jongen wist ze op het droge te bren gen. De kleine zat geheel onder 't kroos. Toen de melkveehouder L. B. aan den „Grooten Dijk" vorige week 's morgens zou gaan melken, werd hij door een beroerte getrof fen tengevolge daarvan zonder bij kennis te zijn gekomen, Dinsdag overleden. Met het oog op den komenden winter en de heerschende zeepschaarschte, vestigen we er de aandacht op, dat wollen onderklee- dlng zich uitstekend laat reinigen met warm water en gewoon keukenzout. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der ge meente HERRINGEN, gehouden Vrij dag 1.1. 30 Aug. des nam. 2.30 uur. Tegenwoordig met de Voorz den Edel Achtb. Heer Burgemeester L. de Winter, de Heeren Leden J. den Boer, M. Lokker, A. Mans, L. v. d. Velde, M. Keijzer en J. v. Kempen. Afwezig is de Heer R. Brugge nan. De Voorz. opent de verg. gebruikelijk en doet door den Secr. voorlezing der notulen der vorige verg. welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Vervolgens wordt mededeeling gedaan der navolgende ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. Staten goedgekeurd terug zendende het Kohier H. Omslag, wat daardoor de raming met f1150 overtreft en thans bedraagt f4858.90. In verband met de te verleenen subsidie krachtens Art. 42 der O. W., wordt daarbij gevraagd welke be stemming daaraan zal worden gegeven en waarvoor worden genoemd in aanmerking zal worden genomen 't Levensmiddelenbe drijf, verhooging salarissen Onderwijzers, onderzoek Lichtvoorziening enz. Idem van voornoemd College goedgekeurd terug ontvangen de gewijzigde verordening regelende de salarissen Onderwijzend Per soneel. Proces-verbaal van doeken en Kasopname gedaan door B. en^W. op 23 Aug. 1.1. ten kantore van den Gem. Ontvanger, waarbij hun 1* gebleken dat alles in orde was. De Gemeentekas sloot daarbij met een saldo van f989 305. Die der Armenkas van f 1111.81 en die van 't Levensmiddelenbedrijf van f 1770.805. De Voorz. stelt voor alle deze stukken voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Dan zegt de Voorz. thans het adres van J. Kalle, telegrambesteller alhier ter sprake te brengen, doch adviseert mede namens B. en W. dit nog nader aan te houden aangezien er nog geen jaar is verstreken wanneer pas kan worden bepaald welk salaris dit thans oplevert. De Heeren v. d. Velde en Lokker merken hierbij op dat er toch sprake is geweest om in belofte dezen post tot de gewen^ehtef 100 op te voeren, wat mede ook door Weth. den Boer wordt erkend. De Voorz conciudeerd daaruit, dat wanneer de bestaande belooning hiermede niet zou overeenkomen, dit nadien zeker op orde zal worden gebracht en stelt voor die zaak alsnog aan te houden. Geen der leden hiertegen bezwaren wordt ook hiertoe besloten. Wordt vervolgeus in behandeling genomen een verzoek van de Afd. Ned. Bond Gem. Ambtenaren, hun bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan een bijdrage te verleenen tot het stichten van een Rustoord, b.v. in Harderwijk en Omstreken om aldaar ziekte verlof of vacantie te kunnen doormaken, wat in dezen drukken administratieven tijd voor vele ambtenaren niets misplaatst was. De Voorz. zegt deze zaak aan de beslis sing van den Raad te onderwerpen en gèen voorstellen te doen aangezien ook hij tot die Ambtenaren behoort. Dhr. de Boer. Wij zijn steeds gewoon geweest bij ziekte alsook bij andere gevallen hulp te bieden en achten dat voldoende hoewel ik voor mij de Burg. en Sec. van harte gun eenige vacantie te genieten. Dhr. v. d. Velde. Ik acht het wel wat te gemakkelijk dat B. en W. hierin niet van advies dient en geen voorstellen doet en zoodoende achter de Raad gaat staan. De onderwijzers bekostigen die niet zelf hun in richting te Lunteren Ik zou zco zeggen Iaat dit ook de Ambtenaren doen. Krijgen de boeren soms ook voor derge lijke doeleinden een bijdrage wanneer zij in dezen tijd wegens overspanning hier of elders rust gaan zoeken Voorz. Ik bemerk dat evenais in meer gemeenten de Raden er niet veel voor voe len hoewel de zaak als zoodan g nut kan opleveren daar massa's ambtenaren dubbel werk moeten verrichten ea diensvo.genshoog- noodige rust hen zou ten goede komen. Ik voor mö heb daaraan behoudens voor ziekte geen behoefte daar ik in dezen tijd aan geen afwezig zgn kan denken. Het verzoek wordt daarna afgewezen. Komt ter tafel een verzoek van den Z. H. Bond v. Gem. Ambtenaren voor verhooging tractementen en deze in overeenstemming te brengen met die in de provincie Utrecht. Gezien de uitvoerigheid van dit schrgven wordt goedgevonden dit eerst bg de leden te laten circuleeren en het in een volgende verg. in behandeling te nemen. Verder deelt de Voorz. mede iemand is bereid gevonden als nachtwacht te fungee- en eventueele lantaarnopsteking, alsook schooischoonhouden gecombineerd op zich te nemen. Deze p.l. J. v. Ostende zou met zgn gezin gelegenheid daartoe kunnen vlndgp en wannéér de Raad hiermede accoord kan gaan zegt de Voorz. hg hem te/ens als nachtwaker zal benoemen. Het salaris wordt vastgesteld of nachtwacht f 125 en evenzoo f125 als schoolschoonhouder omzoonoodig wegens opsteken van lantaarns daar een bedrag later aan te voegen. Bij acclamatie daartoe benoemd wordt den ingang bepaald op 1 Nov. a.s. Voorts wordt tot lid van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim herbenoemd den i Heer M. v. Vliet. Vervolgens wegens periodieke aftreding van J. de Boer en J. v. Kempen, wordt eene voordracht opgemaakt ter aanbieding van 4 personen tot leden van het College van Zetters. Bg stemming worden daartoe ver kozen No. 1 en 2 J. de Boer en J. v. Kempen en 3 en 4 Lokker en Mans. Als laatste punt der agenda brengt de Voorz. ter tafel de lichtvoorziening in de ge meente door electrïchiteït. Mede blijkbaar op aanzoek van deskundi gen en van het Rgkskclen Distributiebureau heeft hg met B. en W. van Herkingen en Melissant een onderhoud gehad teDirksland met een ingeneuradviseur en is aldaar de technische kant daarvan besproken en geble ken voor Herkingen met zijn beperkte kom zeer wel mogeigk te zgn. Liever werd over gegaan tot een centrale leiding voor geheel Flakkee en zou alsdan met een rad op eb en vloed kunnen worden gewerkt. Daar echter meerdere gemeenten gas hebben ziet men zich op zich zelf aangewezen waarvoor noo- dig zal zgn een motor van 20 p k. Voorts een voorschot te verleenen van f 150 tot een te stellen onderzoek of het vanwege de finan ciën voornameUjk der mindere stand door- voerbaarheid zou bezitten. Medegedeeld wordt dat in normalen tijd het l'/i en in dezen abnormalen 2 cent per branduur zal kosten of ongeveer per week en per lamp 60, 70 of 100 centen. Noodlg zou zijn een kapitaal van mogelijk f 25000. Bg bevredigende resultaten van voldoende aan sluiting zou dan een aanvang genomen wor den nadat Bruinisse was voorzien die met 1 Nov. of 1 Dec. op orde zou kunnen zgn. De Voorz. zegt tevens dat er te Melissant vele bezwaren worden geopperd of gedurende een aantal jaren de arbeidende klasse zich zal kunnen verbinden die onkosten te dragen. Nadat de Voorz. dit rapport heeft uitge sproken zegt dhr. Mans naast de arbeiders ook de vaklui groot belang bg die zaak heb ben en ziet gaarne al wat maar mogelijk is gedaan om de gemeente van licht te voor zien. Dhr. den Boer acht die categorie pro- centsgewijze slechts een 20 van de 180 en voorziet daarenboven in 't gunstigste geval geen licht voor half Februari. Het meest don kere is dan voorbij. Hg geeft in overweging die f 150 te sparen en b.v. in Bruinisse of Wissekerke zelve alsdan de resultaten te gaan zien en dan tgdig zoo mogeigk gereed te zgn voor een volgende winter. Dhr. Mans acht die bezwaren welke mo gelijk bij de arbeidende bevolking zouden be staan niet als basis voor heel de gemeente dringt nogmaals aan het uiterste te doen om licht te verkrggen. Dhr. v. d. Velde. Bestaat er van Rgkswege geen voorlichtingsdienst zooals o.a. ook dit bg het Rijkskolen Distributiebureau bestaat De Voorz. jawel, een ontwerpverordening voor lichtvoorziening is bg de Prov. Staten aanhangig gemaakt. Dhr. den Boer houdt het daarvoor dat allen eenparig van oordeel zgn de gemeente van licht niet kan verstoken blijven en er gedaan moet worden wat maar eenigzins mogeigk is. Daar evenwel dezen winter hiervan onmoge- Ujk meer geprofiteerd kan worden stelt hg voor die f 150 niet te verleenen en na tot standkomlng in andere gemeenten de prac- tische werking daarvan ons als voorbeeld te nemen. Alles kan dan tgdig voor een volgende winter op orde worden gebracht. Op de vraag van den Voorz. of iemand der leden stemming verlangde verklaart dhr. v. d. Velde dat hg accoord zou kunnen gaan met het voorstel indien beslist dezen winter geen licht daarvan was te wachten. Indien nu evenwel geen onderzoek plaats heeft is men dan verantwoord tegenover de gemeente. Dhr. Mans. Juist, ook ik zag daarom maar liever dat een onderzoek plaats had zoo spoe dig mogeigk. Voorz. Ik geloof gaarne dat het een zeer nare toestand is zonder licht te verkeeren. Zelve zit ik er niet in en toch wel daar de belangen dezer gemeente mg ter harte gaan. Na nog eenige discusie over gevaren aan elec- tri3ch licht al dan niet verbonden en of b.v. huiseigenaren zich al of niet zouden kunnen verbinden hun woningen aan te slui.tendoet de Voorz. nogmaals de vraag of iemand nog een ander voorstel heeft. Dhr. v. Kempen gehoord de opmerkingen van v. d. Velde en Mans zegt te willen voor steilen maar op het aanbod van onderzoek in te gaan en daartoe f 150 te verleenen. Hg is van meening zelf geen profgt daaruit te zullen trekken. De gemeente evenwel roept om licht. We moeten en willen dan ook doen wat mogeigk is. Het voorstel van Kempen in stemming ge bracht wordt met 4 stemmen voor aangeno men. Tegen de beide wethouders die verkla ren ook bereid te zgn dien post van f 150 gaarne beschikbaar te stellen indien dan dezen winter daarmede reeds was gebaat. Eer,ech ter het onderzoek zal hebben plaats gehad eventueele-leening is gesloten, daarop goed keu ing is gevraagd en verkregen, aanbeste ding zal hebben plaats gehad en de zaak ten slotte gereed zal zgn is de winter voorbij en namen liever persoonlgk kennis in een na burige plaats waar het reeds werkte en blijkt zulks dan ook mogeiyk voor onze gemeente het dan voor de volgende winter gereed te maken. De voorz. aan het einde der agenda ge komen doet rondvraag waarbij de Heer Keg- ser vraagt of de Onderwyzeres Mej. Wor rell reeds wordt vergoed voor de lessen in de handwerkschool waarop Weth. den Boer mededeelt daarover besprekingen hebben plaats gehad. Daarna gaat de Openbare in geheime zitting over. Na heropening wordt op voorstel van den voorz. besloten de ver ordening op den H. Omslag te herzien, de aftrek te bepalen op f 400 en f 30 per kind beneden de 15 jaar, aangezien door de lage aftrek van thans de Inkomens stelselmatig verlaagd worden met het oog op subsidie en bg distributie, waarbg het inkomen een fac tor speelt en tot bezwaren aanleiding geeft. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de voorz. de vergadering. DEN BOMMEL. Op het hulptelegraaf en telefoonkantoor alhier werden in de maand Augustus behandeld: 601 gesprekken, 215 telegrammen, 29 oproepberichten. Zaterdag 7 September 's avonds 6 uur (zo- mertyd) in het Logement van Akershoek te Ouddorp, verhuring bg inschrgving voor den tfld van 8 jaar ingaande 11 November 1918 ten verzoeke van Human Tanis JWzn. te Ouddorp van: a. 1.19.10 H.A. of 2 G. 178 R. V. M. bouw land te Ouddorp in den polder het Oude Nieuwland genaamd „de Oostblok" thans in pacht bg Klaas Grinwis KrThz. en J. Voogd Mzn. b. 0.89.00 H.A. of 1 G. 281'/, R. V. M. bouwland te Ouddorp in den polder hit West-Nieuwland, genaamd „Langewend," thans in pacht bg Dirk en Poulus Voogd Pzonen. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 7 Sept. 1918, nam. 2 uur (zomertijd) te Stad aan 't Haringvliet in het Logement van den Heer G. Smits van AARD APPELEN, te velde in den Brienenpolder te Stad aan 't Hatingvliet. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag, 9 Sept. 1918 's avonds 7 uur (Zomertgd) te Dirksland, ter herberge van J. Vermeulen van 0.35.21 H.A. (230 R. V. Maat) zonnebloemen te Dirksland, in polder Dirksland, aan de Staakweg, op land in huur bg Arle Vroeglndeweg en 1.83.70 H. A. (4 Gem. V. Maat) Zonnebloemen te Dirksland in polder Dirksland nabg den Oudendijk na- bg de hofstede „'t Duimpje" op land in huur bij M. Keijzer. Ten verzoeke van den WelEd. Gestr. heer Mr- A. Zaayer, als curator in het faillissement van G. Vroegindeweg. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag, 10 Sept. 1918 des avonds 7 uur (zomertgd in het Hotel Spee te Som melsdgk. Zonnebloemen te velde in den Chris- toffelpolder, Duivenwaard en het Oudeland, gemeente Sommelsdgk ten verzoeke van den WelEdelGestr. heer Meester A. Zaager als curator in het faillissement van G. Vroegin- deweij te Dirksland. Notaris VAN BUREN. Op Dinsdag 10 September 1918 's n.m. 4 uur (zomertgd) te Stellendam, op de Molen kade van meubilaire goederen, waaronder 3 kasten, vulkachel, fornuiskachel, stoelen, ta fels enz. ten verzoeke van den heer A. Moer kerk. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 12 September 1918's voor middags half 10 uur (zomertgd) te Dirksland aan den Havendyk, van: 1 merriepaard(hit) oud 4 jaar, 12 melkkoeien, melkwagen, melk bussen, enz. ten verzoeke van den heer H. Grootenboer Az. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 12 September 1918 voorm 10 uur (Zomertijd) aan de Kaal te Battenoord, verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 13 September 1918 voorm. 10 uur (Zomertijd) aan de Kaai te Oude Tonge, verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Op Maandag 23 September 1918 des avonds 6 uur bg inzet en Op Maandag 30 September 1918 des avonds 6 uur bg afslag telkens in het Hotel Spee te Sommelsdgk van a. Het burgerwoonhuis op den hoek van de Voorstraat en de St. Joris Doelstraat te Sommelsdijk Sectie B nr. 289, direct te aan vaarden Negen huizen met erf aan de Oostzgde van den Bastlaan Doelstraat, aldaar, kad. Sectie B nummers 1390 t/m. 1393,139Ó t/m. 1399 en 1730, twee hulzen met kolen- schuur en bergplaats aan de Kaai, aldaar Sectie D. nummers 722,723 en 724, benevens een perceel tuin of boomgaard aan de Wilde manskreek aldaar Sectie B. nummers 830, 831 en 832, groot 8 aren 58 centiaren (63 roeden Sommelsdyksche maat). In diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdijk. b. Het huis met erf aan de Zuidzyde van den Molendyk te Sommelsdgk, kad. Sectie B nummer 122 groot 28 centiaren. Ten verzoeke van den Heer Arn. Dgkers te Alkmaar. c. Het huls met pakhuis en erf aan de Oostzgde van den Dubbelen Ring en uit komende aan den Oosteiyken Achterweg te Sommelsdijk, kad. Sectie B nummer 307, groot een are 12 centiaren. In een perceel. Ten verzoeke van den Heer KI. Doornbos te Middelharnis. d. Twee huizen met het altijd durend recht van erfpacht van den grond aan de Zuid zyde van den Molendijk te Sommelsdgk kad. Sectie B. nummers 1742 en 1741 verhuurd aan Arie Wlelhouwer en Mientje Springvloed In twee perceelen en combinatie. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Spring vloed te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 24 September 1918 des avonds 5 uur bg" inzet en Op Dinsdag 1 October 1918 des avonds 5 uur bij afsldg, telkens in het Hotel Moel- ker te Ooltgensplaat0 30.62 hectare (184 Putsche roeden) tuin of boomgaardland in den polder het Oudeland te Ooltgensplaat kad. Sectie A nrs. 629, 630 en 1116 in 4 perceelen. Ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. H. Dijkers te Sommelsdgk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 25 September 1918 en Op Woensdag 2 October 1918 bij afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meyer te Middelharnis: 5 34.30 hectare (11 gem. 190>oeden) bouwland, genaamd „van Hoften" aan den Vroonweg in den polder het Oude land gemeente Mlddelhardis, in 3 perceelen en combinatie. Te aanvaarden blootschoof 1918. Ten verzoeke vanjMej. Wed. C. Bresyn te Middelharnis. Notaris VAN BNUREN. Opnader te bepalen datums in de maand September 1918 veiling en afslag van 16.57.40 H.A. kostbaar bouw- en weiland in diverse perceelen en combinatiën gelegen in den pol der den Bommel in gebruik bij den heer A. J. de Weerd. Ters'ond vry van huur te aanvaarden. Notaris AKKERMAN. OOSTVOORNE. De gemeentebesturen van Oostvoorne en Rockanje hebben aanbesteed het bouwen van een gemeenschappeiyke school met onderwijzerswoning. Laagste in schrijver de heer P. van Houwelingen, te Noordeloos, met f 88,700. ROCKANJE. GeborenNeeltje Maaike d. v. M. Stelten en M. J. Kruines, Willem Christiaan, z. v.E. van Eendenburg en J. E- Valstar. Arle z. v. G. Schipper en J. de Bruin. Arentje d. v. F. Kleyburg en A. Hazelbag Maarten z. v. M. van de Polder en A Wageveld. Jacob z. v. C. Oud water en J. A. Roskam. OndertrouwdG. H. van Soest en M. J. H. van Spanje. S. Wageveld en J J. Heijndök. A. de Brugn en M. Groeneveld. Getrouwd: K. Schipper en J. E. Nieuwland. J E. A. Kign en E. Wageveld. OUDENHOORN. GeborenBouwe, z. v. Js. de Vries en A. Kap. Adrlanus z. v. W. Palsrok en P. van Lint. OverledenJacob de Kramer oud 54 jaren echtg. van Katbarina Rietdyk. Lammert Looij oud 6 weeken zoon van Leendert Loog en Maartje Barendrecht. Maarten Stougje oud 77 jaren weduwnaar van Johanna Vlielander. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 8 Sept. 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, v m 9.30 uur Ds. Weslrik. Middelharnis, 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, v.m. 10 uur Ds. Pop van Middel harnis. Ooltgensplaat, vm. 9.30en'sav.6 uurDs. v.d.Pol Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Kruijt Herkingen, Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. As. Melissant, Stellendam, Goedereede, Ouddorp, Brielle, Oostvoorne, vm. 10 uur dhr. Boer (cand. teHeenvliet) Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, v m. 9,30 Ds. Witkop. Ni. i;w-He!voet, vm. 9,30 Ds. Priester. HelWoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer (l'oop). Zuidl..i d, Slmoni! a- en, Nieuwenh iorn, v.m. 930 uur Ds. de Voogd v. d. Straate.i (Doop). Oudenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spijkenisse, v.m. 9 30 en 's av. 6 Ds. J. J. v. d. Wall. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, Vierpolders, v.m 10 uur Ds. Baar van Zwartewaal. (Doop). Vierpolders, (Evangelisatie), v.m. 10 uur Leesdienst nam. 2.30, dhr. Schalekamp van Nieuwesluis. Nleuwesluls, v.m. 9.30 en 's av. 8 uur dhr. J. A. Schalekamp,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4