f officieel gedeelte. gemeenteraad. re0htzaken. uitslag verk00pingen. verk00pingen. Ac PLAATSELIJK NIEUWS KERK EN SCHOOL De broodRaart van het 65ste tijdvak loopt van Vrijdag 30 tot en met Donderdag 5 Sept, a.s. De lie boter- en vet- week loopt van Zaterdag 24 Augustus tot en met Maandag 3 September. -» De familie {{oppenaal werd Woensdag NIEUWENHOORN*. BIJ den landbouwer H geven hun zo Dirk Getr die mei hun ij de blij huwelij Geit die m familif vele b| dagen Meli Mr. L. Trouw, advocaat en kassier te Brlelle zal zoo vriendelijk zijn de gelden in ontvangst te nemen, waarvan wij de besteding gaarne zullen bekend maken. J. DE BOER, Oud-Majoor der Artillerie N. I. L. A. C. DE NEEVE Res. Kapitein der Jagers. O. A. J. KROS, Tijd. Militair Tandarts. H. A. C. DENIER VAN DER GON, Res. 2e Luitenant der Artillerie. P. N. GAANDERSE, Journalist. Verkrijgbaarstelling regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat in de loop van de vol gende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 118 Havermout tot een gewicht van 0,1 K.G. Op bon no. 119 Kaas tot een gewicht van 0.05 K.G. Op bon no. 120 Suiker tot een gewicht van 0.25 K.G. (voor kinderen beneden het jaar zal geldig zijn de bijzondere bon no. 2). Sommelsdljk, 30 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrijgbaarstelling van koffie. De BURGEMEESTER van Sommelsdljk brengt ter kennis van houders van thee- en koffiedistributiekaarten, dat volgens bepaling van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal mogen worden verkocht en afgeleverd gedurende het tijdvak, aanvangende op 1 Sept. 1918 en eindigende op 15 Sept. 1918, op bon No. 36 van een thee-en koffiekaart 0,05 K.G. koffie; gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 Sept. 1918 en eindigende op 30 Sept. 1918, op bon No. 37 van een thee- en koffiekaart 0,05 K.G. koffie. Verkoop en aflevering van koffie aan verbruikers is slechts geoorloofd tegen Inontvangstnemlng van een bon, voor dien verkoop en aflevering geldig verklaard. Over treding zal tijdelijk of voorgoed tot uitsluiting van de distributie of intrekking der kaart kunnen leiden. Sommelsdijk, 30 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrijgbaarstelling regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van MIDDELHAR- NIS maakt bekend, dat voor de week van 2 Sept. 1918 vanaf namiddag dén uur toten met 7 Sept. 1918 zal worden beschikbaar gesteld Op bon no. 58 250 gram Suiker. Op bon no. 59: 50 gram Gort. Op bon no. 60 50 gram Havermout. Op bon no. 61150 gram Kaas. Kaas 20 plus of andere soorten verkrijg baar bijJac. de Gans, Albert Hein, H. Matse, Wed. H. Born, T. Jordaan. Middelharnis, 30 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK* Op vertoon der Brand- stoffenkaart zal a.s. Zaterdag 31 Aug. van 9—12 en van 1—3 uur bons voor turf wor den afgegeven, ten huize van J. L. Vink te Middelharnis en T. Buurveld te Sommelsdljk. Door de politie is dinsdagnacht aan gehouden J. V. van Middelharnis, vervoerende een zak tarwe zonder vervoerbewijs. Tarwe is in beslag genomen. Dinsdagnacht zijn door de politie twee personen L. T. en A. H. aangehouden, ver voerende drie hazen in verboden tijd, welk wild is in beslag genomen. Op Woensdag 11 Sept. 1918 zal des nam. 4 ure, in het Hötel Spee eene lezing worden gehouden over wegenbouw en wegen- onderhoud, door den WelEd. Gestr. Heer A. v. Linden van den Heuvell te Zwolle. Door den A.N.W.B is bij deze gelegenheid eene kleine bondstentoonstelllng georgani seerd. (Zie advertentie). Dinsdagmiddag van 2—4 uur zullen ten gemeentehuize aanvullingsbroodkaarten uitgereikt worden. Donderdagmiddag zullen er bons uit gereikt worden voor lichtlooze gezinnen en schuren. Van A. v. L. liggende met zijn schip in de haven van Dirksland, is alhier 10H.L. tarwe in beslag genomen, welke G. v. d. N. op last van S. H. vervoerde. MIDDELHARNIS. Door eenige jongens zijn bij den heer T. Verhage al de peeren van zijn jeugdige vruchtboompjes geplukt. De melkboer C. N. had Donderdag het ongeluk, toen hij" Van 't gors kwam rijden met zijn kar, waarop eenige bussen melk, in aanraking te komen met de sasbrug op zoodanige manier, dat de kar kantelde en 't kostbare vocht op de weg terecht kwam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer P. Keijzer. thans le Ambt. ter Secr. der gemeente Spijkenisse en Hekelingen, is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot Ambt. ter Secretarie der gemeente Zwijndrecht, in den rang van Ad junct-Controleur der Gemeente-Belastingen. Tegen H. alhier is door den gemeente veldwachter proces-verbaal opgemaakt, we gens openbare dronkenschap. Op bon 11 is verkrijgbaar '/j pond sui ker, op bon 12 één ons gort en op bon 13 7t pond zachte zeep. j.I. verblijd met de tijding dat hun zoon ge slaagd was voor akte Duitsch. Tegen J. T. alhier is een aanklacht in gekomen .wegens ernstige mishandeling van van R. B(j het dorechen met de machine had A. v. R. het ongeluk zoodanig zijn vinger te klemmen, dat de top van dit lichaamsdeel bijna geheel afgeklemd werd. De graanoogst is afgeloopen, kwaliteit en hoeveelheid geven ruim stof tot dank. Laten we hopen op mooi weer voor de ver der nog te velde staande vruchten. De Gemeentebegrooting, dienst 1918, is den.Raad aangeboden en ligt voor eenieder ter inzage. Visscher v. B. had het buitenkansje een prachtige zalm van ongeveer 4 pond te van gen. Gretige afnemers genoeg. DEN BOMMEL. Aan de landbouwers, welke met paard of handkracht dorschen en al- zoo niet voorkomen op de dorschstaten wei ke door de houders van stoomdorschmachi- nes worden ingeleverd aan de Landbouw commissieën wordt ter kennis gebracht dat zij binnen 8 dagen, nadat zij gedorscht heb ben, verplicht zijn op te geven aan de land- bouwcommissie hoeveel kilogrammen gra nen, zaden, of peulvruchten zij gedorscht hebben. Teven worden de landbouwers ern stig gewaarschuwd hunne granen en zaden aan geen andere personen af te leveren als aan degenen die daarvoor zijn aangesteld doer den Regeeringscommlssaris. Inlchtlngen dienaangaande worden gaarne verstrekt door den Secretaris der laudbeuwcommissle, den heet B. Jongeling, alhier. Aan de Zuidzijde is voor hunne omge ving, en voor Achthuizen en de Kranendijk ook een Distributiebureau opgericht, waar iedere Donderdagmiddag van 2—4 uur zitting zal worden gehouden ter aanhoore van eventueele klachten en uitreiking van levensmiddelenbons. Ieder die rundvee wil vervoeren is ver plicht een geleidebiljet te halen bij den heer H. C. van Rossum. Ook wanneer er vee wordt geboren of gestorven Is, moet men daarvan aangifte doen, teneinde die In de registers te kunnen inschrijven of terooijee- ren. Getuigen heeft men thans nog niet noo- dig. OOLTGENSPL AAT. In de week van 2-7 Sept. is verkrijgbaar op: bon no. 100 kwatta, bon no. 103 een half pond suiker, bon no. 104 eei half pond Gouda- of Edammerkaas, bon no. 105 twee lood aard appelmeel, bon no. 106 een ons gort, bon no. 107 een half pond normaalmargarine van 25 ct. een pakje per gezin. Als een blzonderheid kan worden ge meld dat in den tuin van Ds. v. d. P. een pereboom voor de tweede maal in vollen bloei staat, Heden arriveerde weder een lading korte turf welke voor f 2.70 de 200 stuks weder graag zijn afnemers vond. NIEUWE TONGE. Van M. B„ is in het land van den heer A. van Es een aardappe- lenbot gestolen, waarvan de(n) dader(s) tot nog toe onbekend zijn. De veerdienst Battenoord via Bruinisse is nu verplaatst naar Herkingen. Aan belanghebbende, wordt bekend ge maakt, dat vanaf 21 Augustus 1918 na zons opgang, de jacht op klein wild weder is open gesteld. DIRKSLAND. De gemeenteraad alhier be sloot met aigemeene stemmen, aan de open bare en ook aan de bijzondere onderwijzers de vermeerderde Rijksbijdrage ingevolge het wetje van der Molen over 1917 en 1918 voor te schieten, tegen welke regeling Ged. Staten van Zuid-Holland geene bezwaren hebben. Het Gemeentebestuur looft f 25, uit aan degene die de dader(s) kan aanwijzen, dat straf daarop volge voor het schenden, van het plantsoen in de Gemeente. HERKINGEN. Deze week zijn tot en met heden respectievelijk op bon No. 85, 86, 87, 88 en 89 2'/j ons suiker, 1 ons gort, 1 ons havergort, 40 gram vermicellie en stukje zeep. Voorts bij de winkeliers Kalle, Riedijk en Munters voor zieken met bewijs van den dokter verkrijgbaar macronle, havermouth en maizena, terwijl a.s. week op bon 36 der koffie en theekaart ons koffie verkrijgbaar is bij H. H. Winkeliers. Geldigheidsduur tot 15 Sept. alswanneer dan op bon 37 vanaf 16 tot 31 Sept. een gelijke hoeveelheid zal zijn te verkrijgen. L.l. week ontviel landbouwer J. v. d. Velde alhier een zijner .beesten door den dood, weidende op de gorzen te Stellendam, werd het dier jammer genoeg, voor men- schelijk voedsel afgekeurd. Belanghebbenden worden attent ge maakt dat onder opgaaf van aantal gehuurde H.A. plaatsing op de kaai kan worden ge vraagd tot berging van suikerbieten tot uiterlijk Vrijdagmorgen 6 Sept. Vanwege de Brandsloffencommissie is deze week per gezin wederom een hoeveel heid turf verstrekt op de wintërrantsoen- Jsaart bon No. 1 A en wel 204 stuks f 3.30. Door de Burg. dezer gemeente is het vervoer van aardappelen alsmede van granen anders dan naar de schuur verboden zonder vervoer- of vergunningsbewijs. Voor houders van fietsen en voertuigen is bij de smid J. Nieuwland 1 K.G. Carbid verkrijgbaar tegen den prijs van f 1.65, mits overlegging eener bon door den Dir. van het Distributie Bedrijf afgegeven. Door grooten en kleinen wordt alhier een druk gebruik gemaakt met aardappelen lezen, wat o.a. ook dit tengevolge heeft, dat een zoodanig gebruik van landbouwverlof genomen wordt, dat de hoogste klas der O. L. S. slechts enkele leerlingen telt. STELLENDAM. Zaterdag 31 Aug. a.s. des avonds van 6>/3 tot 8 uur zal er voor de laatste maal gelegenheid bestaan tot het be komen van klompen- en schoenenbons en wel alleen voor hen, die deze nog niet hebben ontvangen. NIEUW HELVOET. Dinsdag geraakte een anderhaifjang kind alhier in een sloot. Daar dit door niemand werd opgemerkt kwam het jammerlijk om het leven. Bij een landbouwer alhier werden aard appelen van het land gestolen. Naar men verneemt is de dader bekend. Bij een inwoner werden al de peren van een boom gestolen. Joh. Vermaat, alhier, is een varken van onge veer 1C0 pond uit een hok gestolen. BRIELLE. Alhier werden alle huismoeders verrast met 21/, H.G, zachte zeep op bon 19. De toeloop was dan ook overvol in alle win kels waar zij te verkrijgen was. SPIJKENISSE. De gemeentesecretaris de Heer Avé heeft ontslag gevraagd ais direc teur van het levensmiddelen-hureau. Binnen kort zullen dus sollicitanten voor de vacee- rende betrekking opgeroepen worden. Er is weer een heele partij kaas, meest 20+ gearriveerd, de verdeeling hiervan kan Zaterdag tegemoet gezien worden. Onder groote belangstelling werd Don derdagavond de groote en kleine spuit ge probeerd. Het onderzoek naar den staat der beide bluschwerktuigen was zeer bevredigend. Van de Donderdag gekeurde landstorm- lichtingen 1895 en 1896 zijn een viertal per sonen afgekeurd, n.l. J. Kelzerwaard, D. Lui- endijk, T. Doolaar en M. Verweel. In de raadszitting van Dinsdag is een definitief besluit genomen om de gemeente van Electrisch licht te voorzien. Zoo spoe dig mogelijk zal tot den aanleg worden over gegaan. Men heeft berekend omstreeks begin November reeds een gedeelte der ge meente van het licht te doen profiteeren. VERSLAG van de openbare vergade ring van den Raad der gemeente STAD AAN 't HARINGVLIET op Dinsdag, 27 Augustus 1918, des mid dags 12 uur. Aanwezig met den Voorz. alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd, Aan de orde: Ingekomen Stukken. Een missive ten geleide van het goedge keurde besluit tot wijziging der schoolgeld en legesverordeeing, die voor kennisgeving worden aangenomen. Een schrijven van Dr. Gnirrep houdende verzoek, om eervol ontslag als geneesheer, aangezien hij als zoodanig te Wemeldingels benoemd. Wordt besloten hem met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag als zoo danig te verleenen, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Een adres van den Nederl. Bond van Gem. Ambtenaren, houdende verzoek om de jaar wedden van Burgemeester, Secretaris, Ont vanger en de ambtenaren ter secretarie te wijzigen. Alvorens tot behandeling van dit punt over te gaan, verzoekt de Voorz. den oudsten Wethouder zich wel met de leiding der ver gadering te willen belasten, aangezien hij de hierover te houden besprekingen liever niet zal bijwonen. Na ampele bespreking wordt besloten aan het verzoek betreffende Burge meester en Secretaris te voldoen. Na terugkeer van den Voorz. in de verga dering wordt deze met de gevallen beslissing In kennis gesteld, die hiervoor den heeren zijn hartelijken dank betuigt. Gemeenterekening dienst 1917. De commissie, belast met het onderzoek der rekening, dienst 1917, rapporteert bij monde van dhr. A. Koppenaal, dat alles is nagezien en In orde bevonden en stelt mits dien voor, deze onveranderd vast te stellen, aangezien niemand hierover het woord ver langd, wordt overeenkomstig het voorstel besloten, onthoudende Burg. en Weth. zich van medestemming over dit besluit. Begrooting dienst 1919. De Voorz. biedt aan de gemeentebegroo ting dienst 1919 en verzoekt de heeren Van Paasse en Huizer 2ich wel met het onderzoek hiervan te willen belasten teneinde te zijner tijd rapport te kunnen uitbrengen. Benoeming lid Schattingscommissie. Wordt benoemd in vacature voortdurende door het bedanken van dhr. Abr. Braberals lid der schattingscomm. dhr. C. Arensman Az. Af- en overschrijving. Aan het Dag. Bestuur wordt de regeling van enkele af- en overschrijvingen overgela ten en een wijziging van de begrooting. Rust- en vacantieoord Gem.-ambtenaren. Een adres houdende verzoek om subsidie te verleenen voor een rust- en vacantieoord voor Gem. Ambtenaren, wordt van de hand gewezen. Koetshuis, Doktershuis. Wordt besloten op een desbetreffend ver zoek van W. om van het doktershuis het koetshuis te mogen huren, afwijzend te be schikken. Verbinding met de vaste wal. Naar aanleiding van een gehouden confe rentie Inzake een betere verbinding met den vasten wal, wordt besloten het Dag. Bestuur te machtigen, alle die stappen te doen, die noodig worden geacht, teneinde een betere verbinding te verkrijgen. Reclame Hoofdelijke Omslag. Op een desbetreffende reclame, wordt af wijzend beschikt en besloten wordt, een 3- tal andere voorloopig «an te houden. Subsidie Weeshuis. Na kennisname van de ingediende begroo ting van het Weeshuls wordt overeenkomstig het voorstel van het Dag. Bestuur besloten een subsidie aan genoemde Instelling te ver leenen, dienst 1919, groot f 500. Aansluiting Gemeentehuis Telefoonnet. Met het oog op de vele werkzaamheden die de distributferegeling en landbouwzaken enz. met zich brengen, wordt besloten voor het gemeentehuis aansluiting te verzoeken bH het Rijkstelefoonnet. Na afhandeling der agenda worden door den Voorz. nog een tweetal vragen beant woord. Sluiting. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente BRIELLE op Maandag 26 Aug. nam. 2 uur ten Raadhuize. Voorzitter de EdelAchtb. heer Lette. De Voorz. opent de vergadering en de no tulen der vorige vergadering worden op diens verzoek door den Secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorz. deelt mede, dat als leden van het college zetters moeten aftreden de heeren C. Mol en L. van der Knoop en dat daarvoor een dubbeltal moet worden opgemaakt. Voor de le vacature worden gesteld de heeren C. Mol en C, van den Blink en voor de 2e vacature de heeren L. van der Knoop en D. Moerman. Alsnu wordt den Raad aangeboden de Re kening der gemeente dienst 1917 met een nadeelig saldo van f 2541,865, van het Bur gerlijk Armbestuur met een nadeelig saldo van f 19,59. Deze rekeningen zullen worden nagezien door de leden Van Rees, Zaaljer en Van der Knoop. De gemeentebegrooting 1919 sluit met een totaalcijfer van ongeveer f 118300, (waarop de post van den Hoofdelijken OmsIag"f 40,000 bedraagt. De distributie heeft een tekort van f 1600. De begrooting Burgerlijk Armbestuur is in ontvang en üitgaa f 6079,25 met een gemeente- subsidie van f 600 hooger dan thans het ge val is. Tot leden voor het nazien dezer begroo tingen worden benoemd voor de le sectie de heer Mol als voorzitter en de heeren Zaaljer, Van Rees, Mr. Egter van Wissekerke en de Snoo als ledenvoor de 2e sectie de heer Mr. Hermans als voorzitter en de heeren Van der Wallen, Overbeeke, Van der Knoop en Van Stapele als leden. Hierna wordt de openbare vergadering ge schorst en gaat de Raad in comité ter be- handellug ie supl. kohier inkomstenbelasting. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeellng van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF dtCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge loopen week, eindigende 24 Aug., in Neder land uitgesproken 20 faillissementen tegen 17 faillissementen In dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Aug., 1918 615 faillissementen tegenover 611 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. NIEUWE TONGE. Bij de ep Donderdag den 29 Aug. 1918, gehouden verkooping van aardappelen, ten overstaan van Notaris Van Büuren te Middelharnis, werden de prjjzen als volgt besteed Eigenheimers. Inzet. Afslag. Koop 1 f 375 f 375' ff 2 395 396 ff 3 395 402 ff 4 300 309 ff 5 325 333 ff 6 315 325 ff 7 385 389 9 8 320 335 ff 9 320 320 ft 10 355 373 I» 11 410 419 Roode Star. Inzet. Afslag. Koop 12 f 575 f 575 ff 13 470 470 14 310 372 9 15 410 431. Verhuring bij inschrijving van bouw- en weiland, zijnde 23 22-14 H.A. bouwland, onder Simons- haven, In 10 perceelen, voor 'één jaar 22-02 60 H.A. bouwland, onder Zuldland in 7 perceelen voor één jaar; 5 67 40 H.A. bouwland onder SImonshaven in 2 perceelen voor 7 jaren 1-59-60 H.A. bouwland aan den Vinger- lingschenweg onder Nleuw-Helvoet; en 9-34-60 H.A. weiland, in den Ossenhoek, aldaar, voor 3 jaren. Gesloten inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 31 Augs. 19i8, wat de landen onder Simonshaven en Zuldland be treft en vóór of op Woensdag 4 September a.s., wat de landen onder gemeente Nieuw Helvoet aan gaat, ten kantore van onderge- teekende alwaar de voorwaarden ter lezing liggen en inlichtingen verstrekt worden. Notaris C. LOEFF. Woensdag 4 September 1918 's avonds 7 uur (nieuwe tijd) in het logement van P. M. Schipper te Nieuwe Tonge veiling en Woensdag 11 September 1918 's avonds 7 uur (nieuwe tijd) in het logement van J. van Paasschen te Nieuwe Tonge, afslag van Een huls en schuur aan den Battenoord- schendijk, met het altijddurend erfpachtrecht van den grond te Nieuwe Tonge, kad. sectie B nos. 695 en 696 groot 12 A. 15 cA.ten verzoeke van de Wed. en Erven C. Roebeling. Notaris VAN 1SPELEN. Op Donderdag 5 Sept. nam 6 30 ure (zo mertijd) aan de Kade te den Bommel, publieke verkooping van nieuw timmerhout, als bal ken, planken, latten, schroten, binten, enz. ten verzoeke van den Heer B. Kruik te Oolt- gensplaat. Betalingen 1 Nov. 1918. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 6 Sept. nam. 6.30 ure (zomer tijd) aan het tramstation te Nieuwe Tonge, publieke verkooping van nieuw timmerhout, als: balken, planken, latten,schroten,binten, enz. ten verzoeke van den Heer B. Kruik te Ooltgensplaat. Betalingen 1 Nov. 1918. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 7 September 's avonds 6 uur (zo mertijd) in het Logement van Akershoek te Ouddorp, verhuring bij inschrijving voorden tijd van 8 jaar ingaande 11 November 1918 ten verzoeke van Human Tanls JWzn. te Ouddorp van: a. 1.19.10 H.A. of 2 G. 178 R-V.M. bouw land te Ouddorp in den polder het Oude Nieuwland genaamd „de Oostblok" thans in pacht bij Klaas Grinwis KrThz. en J. Voogd Mzn, b. 0 89.00 H.A. of 1 G. 2817, R. V. M. bouwland te Ouddorp in den polder het West-Nleuwland, genaamd „Langewend," thans in pacht bij Dirk en Poulus Voogd Pzonen. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 7 Sept. 1918, nam. 2 uur (zomertijd) te Stad aan 't Haringvliet in het Logement van den Heer G. Smits van AARD APPELEN, te velde in den Brienenpolder te Stad aan 't Haringvliet. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 12 September 1918 'a voor middags half 10 uur (zomertijd) te Dirksland aan den Havendijk, van1 merriepaard (hit) oud 4 jaar, 12 melkkoeien, melkwagen, melk bussen, enz. ten verzoeke van den heer H. Grootenboer Az. Notaris VAN DER SLUYS. Opnader te bepalen datums in de maand September 1918 veiling en afslag van 16.57.40 H A. kostbaar bouw- en weiland in diverse perceelen en combinaüen gelegen in den pol der den Bommel in gebruik bij den heer A. J. de Weerd. Terstond vrij van huur te aanvaarden. Notaris AKKERMAN. OFFICIEEL GEDEELTE. GODSDIENSTOEFENINGEN Predikbeurten op Zondag 1 Sept. 1918. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, vm 9.30 en 'sav.6uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Pon Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, Ooltgensplaat, vm. 9.30en 'sav. 6 uurDs v d Pol Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m.9,30 en 'sav. 6 uurDs. Kruijt Herkingen. Dirksland, vm.9,30en'sav. 6 uurDs. v. As.(Doop) Melissant, v' Stellendam, Goedereede, v. m. 10 uur Ds. de Gidts Ouddorp, 7 Brlelle, v.m. 10 uur Ds. de Voogd v. d. Straaten van Nteuwenhoorn en nam 5 uur Ds, Bremer (Doop) Oostvoome, vm. 10 uurDs. M.Hoekstra(em.Pred te Den Haag. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, v m. 9,30 Ds. Witkop (Doop) Nieuw-Heivoet, vm. 9,30 Ds. Priester (Doop) Hellevoetsluis, v.m. 10 uur Ds. Timmer. Züidland, Simonshaven, Nieuwenhoorn, Oudenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spijkenisse, v.m. 9 30 Ds. J. I. v. d. Wall. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 10 uur de heer T. W. Boers cand te Heenvliet. Vierpolders, n.m 2,30 uur Ds. Timmer van Helle voetsluis. Vlerpolders, (Evangelisatie), Nieuwesluis, Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 0.30 en av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 'tHaringvliet,? Den Bommel, Ooltgensplaat, v. m. 9.30 uur en 's av 6 uur Ds. Taal van Colljnsplaat. Melissant, v.m. 10 en 's av. 6 uur Ds. de Bruin. Stellendam,„v.m. 10 en nam. 2.30 uur de heer Ver steeg van Rotterdam. Ouddorp, L Brielle, v.m. 10 en 's nam 5 uur Ds.Gravendiik Rockanje, Tinte, v.m. 10 uur Leesdienst. en nam 2 uur Ds. Kok van Warfum. Nieuw-Heivoet, v.m. 9 30 Ds. Kok van Warfum. Hellevoetsluis, 's av. 6 uur Ds. Kok van Warfum, Zuidland, Spijkenisse, vm. 9,30 uur Ds. J. J. v. d. Wall. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal v. m. 9,30 en 's av 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 10 en 'a av. 6 uur Ds. Verhage.(Doop) Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. V OOLTGENSPLAAT. Mej. Van der Made tijdelijk te Ouddorp heeft de benoeming als onderwijzeres naar de 2e Openb. School al hier aangenomen. NIEUWE TONGE. In tegenwoordigheid van B. en W. en den Arrondlssements-Schaol- opziener werd na gehouden proeflessen de voordracht van een onderwijzer aan de O. School alhier als volgt opgemaaktNo. 1 L. Blaas, onderwijzer te Schiermonnikoog No. 2, J. Engelmoer, volontair onderwijzer te BrielleNo. 3, J. Platteeuw, volontair on derwijzer te Axel. STELLENDAM. Op de voordracht van on derwijzer met verplichte hoofdacte alhier ko men voorNo. 1 C. van Buren te Oost-Voorne No. 2 C. Brandt te Mellskerke. HELLEVOETSLUIS. Er hebben zich 22 solicitanten aangemeld voor onderwijzeres aan de le O. L. School, vac. Mej. Guttig. Voor het examen Fransch L. O. slaagde dhr. C. B. Zondervan, tijd. onderwijzer aan de 2e O. L. School alhier. NIEUW-HELVOET. Hoewel er op dit oogenblik geen leerlingen zijn, werd op de dezer dagen gehouden ledenverg. besloten de Vereen. „Chr. Normaallessen" toch niet op te heffen, maar in het a.s. voorjaar pogingen aan te wenden, nieuwe leerlingen te krijgen. In 1918 slaagden op 1 na alle leerlingen. Mej. F. L. Sauer, onderwijzeres aan de lste O. L. School alhier, slaagde voor het examen Fransch. BRIELLE. Onze vroegere stadgenoote Mej. E. S. K, van Buren thans te Rotterdam slaagde voor 't examen voor hoofdacte. Bij Kon. Besluit van 21 dezer is met ingang van 1 Sept. benoemd tot Ieeraar aan de R. H. B. S. alhier, J. P. Allaart te 's Gra- venhage. TINTE. De jongedames J. Krljnen en I. Beukelman brachten eene niet onbelangrijke som samen voor het schoolfeest van de kin deren der Chr. School alhier. Een hartelijk woord van dank komt deze jongedames toe voor hun betoonden ijver in het houden van deze collecte. A. M. de op Amel G! Tweets Compasc Uithuizen Engwieru Beroepj cand. te Minnema man te C cand. te I Bedank Vianen. 1 te Kamer. Aanger cand. te P. Mege: Bedant J. L. de Leerdam Voor IJii 's-Gravetj king mei G. Croes Bedanl Rotterdai V Beroep Schmidt Beroep te Mldde MIDDI groenten 16 c., fa 9 c., fal binnenl. appelen stuk; 8el| Mi Oud NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Maassluis, K. Olivier te Weesp. Te Den Bommel, W. J. van Lok horst te Noorden. Te Nieuw-Weerdlnge, J. J. Woldendorp te Melkwerum (Fr.) te Ha- gestein en te Schoonhoven, D.J. van de Graaf te Nleuwpoort (Z.-H.) Te St. Annaland, A. G. Oosterhuis te Ternaard (Fr.) Te Schermerhorn (N.-H.), G. B. Kruizinga te Akersloot. Te Wilnis, A. M. den Oudsten te Nljkerk. AangenomenNaar Zuidland, Ph. Peter, te Sirjansland. BedanktVoor Gasselte, F. W. Boers cand. te Heenvliet. Voor Driesum (Fr.) L. van Mastricht te Vlaardlngen. Voor Ameide en Tienhoven en voor Waddingsveen, W. J. v. Lokhorst te Noorden. Voor Aalburg, in

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4