Advertentiën. Eiken Draadpalen. IT1 Electrische SPIEGEL- SCHILDERIJEN FABRIEK GoudschesingeS 173175 Ijf A. C. KOL - Ooltgensplaat. I Ui TiMMEiLIEDEH ASBEST SULFIETPLATEN B. VAN DEK WEIDE, Bosschart Westra, Ir w. J- iBOiS, Bansifi, Rotterdam VOBEf BELGISCHE FOKMERBIE, 1 HET IS VOOR ALLEN, 1 BEMESTING. Ook al was het gescheurde perceel geen BEREISD NIEUWS. TE KOOP een groote partij mooie fikken Jtëelfpalen, zeer geschikt voor afheining der weiden. Te bekomen bij J. HARTOG Az., Oude l'onge. 14280 G. F. CALLENBACH te NijM, Laat uwe ÜBWl'tS&ie, welke thans op benzine of iets dergelijks loopt, op GAS veranderen. Schaft u een zelfrcguleerende (voor storm) aan, zoo als voor watermo.ens en andere doel einden. ;lït50gen setae lassehlngen b.v. gegoten of smeedbaar ijzeren, ko peren, aluminium of andere gebroken of afgesleten deelen, worden naadloos als nieuw hersteld. 14182 SMEDEBIJ 70(18 ALLE IEBEZAiïlDEli. Minzaam aanbevelend, OKChELS! ff Voor stemmen en repareeren van Hnis- en KerkU gels, alsmede Piano's beveelt zien beleefd aan n J. G. KOGH, 14155 Aegidiussf.raat 168a, Rotterdam merk »Hasa«, laten zich gemakkelijk zagen en steken. Zijn in 't gebruik voordeeliger als asbest cementplater vk Alleen verkrijgbaar voor overflakkeèiV en Goedereede bij de&ommefsdükache Bt»uwuiaterin(enhaudei v h. Gebrs. L.E COMTE, Van Aerssenstraat, ftommeladijk. 14345 PHOTOGRAAF, HIEUWSTBAAT B 28, MIDDELHARNIS Overal en iederen werkdag te ontbieden. Speciaal in het maken van Buiten-opnamen en vergrootingen. 14031 Handel in Naaimachines Schreuder Baksteen, voeder te krijgen. Jonge geiten mogen niet te vroeg gedekt worden, zeker niet voor den leeftijd van acht maanden, beter wat later. Hieraan is het best de hand te houden bij een vereeniging, die den leeftijd kan bepalen en daarop door den bokkenhouder doen toezien, terwijl particuliere bokkenhouders ter wille van het dekgeld de dieren dikwijls te vroeg toelaten. Voeding. Het door de natuur aangewezen veeder is voor het jonge lam de moedermelk. De eerste melk, de biest, is van zoodanige samenstelling als het beste is voor het jonge dier. Voor de voeding der oudere geiten kunnen we in het algemeen zeggen, dat een kleiner dier in verhouding tot het levend gewicht meer voedsel verbruikt dan een grooter. Stellen wij, dat 10 gelten zoo zwaar zijn als een koe, dan hebben die 10 geiten niet evenveel, maar dubbel zooveel voeder noodig als een koe (Het levend gewicht van een geit gesteld op 50 K.G., dat van een koe op 500 K.G.) Hier staat een grootere melk- opbrengst ook weer tegenover. Een koe geeft 6 tot 8 maal haar gewieht aan melk, terwijl een geit 15 tot 20 maal gewicht geeft. Een best voeder is hooi, en dan liefst hardstengallg, kort en bladrijk. De hoeveel heid per dag is ongeveer '/j V* K.G. Een derde van het ruwvoeder kan vervangen door haver- of gerstestroo of baksel. Aard appelen, zoowel rauw als gekookt, zijn goed. Zijn deze 's winters bevroren, dan moeten ze gekookt en fijngemaakt gevoederd. Verder zijn mangelwortels, koolrapen, gele wortelen enz. ook een best voeder, en als krachtvoeder als het te krijgen is tarwezemelen, moutkiemen, lijnmeel en brood. De heer Swierstra geeft de volgende rant soenen Brood 75 gram. Hooi 300 gram. Bieten, afval, schillen 500 gram. Stroo naar believen. Brood 190 gram. Bleten 2 Kilogram. Lijnmeel 70 gram. Schillen 3 Kilogram. Hooi en stroo 500 gram. Lijnmeel 200 gram. Tarwezemelen 200 gram. Bieten, schillen 5 Kilogram. Hooi en stroo 500 gram. Alles per dag en per dier. Betreflende de verpleging valt nog op te merken, allereerstdat een droge stal nood zakelijk is. De potstalletjes deugen niet. De stal moet zijn geiijksvloers en moet een dichten iets schuinafloopenden vloer hebben die water dicht is. Bulten verzamele men in een ton de gier, die weer zoo goed is voor den bouwgrond. Een dichte stalvloer maakt ook weer weinig strooisel noodig en brengt rein heid van de geit mee, en een zuiveren smaak van de melk. Melk toch neemt in sterke mate elke aparte lucht (rook-, teer-, stallucht) op. Een droge ruime stal voorkomt dus den stalsmaak, die haar bederft. Een frissche omgeving en een open plaats geven ook een frischsmakende melk. Ook licht en lucht zijn noodig voor welig tieren daarom goede, draaibare raampjes met toctat- schermpjes op zijde in het stalletje aange bracht. En ten slotte zorgde men ook voor rein heid van de huid, door b.v. flink te borstelen. Een gaede huidwerkzaamheid bevordert de geheeie gezondheid en daardoor de werk zaamheid van de melkkiieren. Ook is 't een zaak van groot belang de klauwen zorgvuldig te besnijden, altijd vlak van onderen te houden. Niet alleen moet het harde toongedeelte afgesneden worden, maar ook de zool. De hoef moet vlak van onderen zijn ais van een paard. Is de hoef niet vlak, dan staat de geit niet gemakkelijk, verzet telkens den voet en is daardoor onrustig, en elke onrust is nadeel voorde melkproductie. „Wordt de geit zoo verpleegd, bovenal met toewijding en liefde behandeld, dan zal ze zich dankbaar toonen in een rnime productie. Prof. Kilhn heeft eens gezegd, zoo besluit de heer Swierstra: Wie geen hart heeft voor zijn dieren, heeft er ook geen geluk mee. En waar het oog des meesters, niet met zorg eH liefde waakt over het vee daar is geen gunstig gevolg en geen zegen. Laten we dat woord tot het onze maken. BJ. -y— Gescheurd grasland in het tweede jaar. Menigeen, die dit "jaar reeds grasland ge scheurd heeft voar de voedselproductie, zal zich na den oogst afvragenwat nu Als hij het ook verder ais bouwland wil gebrui ken, dient hij te wetenhoe den grond te bewerken en te bemesten, en wat voor gewas hij er op zal telen. Wat de grondbemesting betreft, is het aan te raden zoo schrijft de heer Elema, Rijkslandbouwleeraar voor Drente om nog vóór den winter te ploe gen. In het voorjaar is dan slechts een zeer oppervlakkige bewerking noodig, waardoor het gevaar voor verdrooging zeer vermindert. We hebben dit juist in het zeer droge voor jaar van dit jaar herhaaldelijk kunnen waar nemen de perceeien na den winter gescheurd leden in den regel het sterkste, vooral wan neer het land na het zaaien of poten niet gerold wh3 geworden. Er zal iets dieper moeten worden geploegd dan bij het scheuren, dus onder de oude zode door. Deze worden daardoor boven- gepioegd en zal nu wel in de meeste ge vallen zoover ontleed zijn, dat ze zich in het voorjaar met cultivator en egge gemak kelijk laat verkruimelen en met den grond verdoelen. Ze ontleedt daardoor nog verder en de reserve voorraad planten voedsel komt het beste tot werking. Is de zode echter nog zeer taai en onontleed zoo verdient het overweging haar beneden te laten en zoo goed mogelijk over de zode heen te ploegen. Voor zoover nog niet geschied, is het noodzakelijk eveneens vóór den winterslooten en eventuëele greppels in orde te maken, opdat bij eene flinke om watering de lucht goed in den grond kan blijven indringen en het perceel In 't voorjaar op tijd geschikt is voor de bewerking en bezaaiing". De voorjaarsbewerking moet zich bepalen tot het gebruik van cultivator of egge. Nog maals vestig Ik de aandacht op het rollen van het land na het zaaien, vooral bij den verbouw van bieten. best grasland, zoo zal toch kunnen worden aangenomen, dat de verder ontlede zode ia het tweede jaar nog zooveel voedsel beschik baar stelt, dat er minstens een evengoed gewas zal kunnen groeien als in het eerste jaar. Het verschil tusschen goed en slecht grasland komt pas in het derde jaar te voor schijn; een arm perceel zal dan wat gehol pen moeten worden. In het tweede jaar zal men dus in 't algemeen niet behoeven te bemesten. Alleen zal het wenschelijk zijn, indien zulks niet reeds direct na het scheuren is gebeurd, 1500 k 2000 K.G. per H.A. kalk- mergel te geven ter bevordering van de ontleding der zode. ^Verder zal het aanbe veling verdienen zoo mogelijk eenig kallzout toe te dienen, vooral als op mangelwortels, aardappelen of koolrapen ook in het 2e jaar een dezer veel kalivragende gewassen zal volgen. Het spreekt vanzelf, dat een gewas als voederbieten, die eigenlijk moeilijk te welig kunnen worden, altijd nog dankbaar zal zijn voor eenige stikstoftoevoeging als gier, stalmest, chili, enz. GEWAS. Hierin is men eigenlijk geheel vrij. Het is geen bezwaar, indien men dit mocht wen- schen in het tweede jaar hetzelfde gewas te verbouwen als in het eerste jaar. Heogere perceeien leenen zich bijzonder voor rogge. Zeer vruchtbare terreinen komen vooral in aanmerking voor een hakgewas. Ook boonen en erwten zijn geschikte gewassen, hoewel deze meer in het derde jaar, wanneer de stikstofvoorraad langzamerhand vermindert, op den voorgrond treden. Indien een graan gewas wordt verbouwd, is aan te bevelen in het voorjaar klayer of serradella, al naar den aard van den grond als ondervrucht te zaaien. Verder komen voor veevoeder of groen- bemesting in den stoppel in aanmerking: wikken, spurrie, stoppelknollen ,eu beterzaad. Vreeselijk einde. Te Twijzel zou Zaterdag namiddag een der gebroeders B. met een paar paarden naar 't land gaan om te eggen. Een der paarden raakte niet zijn poot in een streng vast. B. trachtte 't dier los te maken en ging daartoe tusschen de paarden staan. Plotseling sloegen ze op hol en de eg ging over B. heen. Zoo werd hij meegesleurd. Akelig verminkt werd hij opgenomen en thuis gebracht. Een paar uur daarna overleed hij aan de verkregen verwondingen. Van het land geroofd. Een landbouwer, Fr. Vos te Berkelaar had zijn tarwe gemaaid en aan hopen gezet. Eenigen tijd later kwam hij met zijn knechts om de tarwe binnen te halen om te dorschen. Hoe vreemd zag hij op toen hij bespeurde dat de tarwe al was gedorscht en netjes weer aan hopen was gezet. O, tijden O, zeden Nekkramp. Te Leiden zijn onder de mili tairen weer drie gevallen van nekkramp voor gekomen. Treurig. Te Linne zijn Maandag door den trein een twaalfjarige jongen en twee koeien overreden en gedood. Vrijgelaten Te Delfzijl is aangekomen de Katwijker zeiliogger „Vooruit" K.W. 151 (schipper v. d. Plas), die op 31 Maart op de thuisreis naar Cuxhaven werd opgebracht en eerst na 23 weken weer werd vrijgelaten. Stopgezet. De linnenfabiek der firma van Besouw Co. te Eindhoven, zal wegens gebrek aan grondstoffen worden stopgezet. Vliegdemonstratle. Op Dinsdag 10 Sep tember zal er eene militaire vliegdemonstratle boven de Zuiderzee worden gehouden. De bekende Drommedaristoren te Enkhuizen zal voor dit doel als observatiepost worden ge-' bruikt. Bij goed weer zal 's ochtends van 8 tot 12 uur worden gevlogenbij minder gunstig weer alleen van 11 tot 12. Ingebroken. Zondagnacht is te Maassluis ingebroken in het gemeentelijk distributie- bureau waarbij ontvreemd zijn naar schatting 600 witte broodkaarten der 64ste periode en 15 k 16 000 witte broodkaarten der 66ste, 67ste en 68ste periode. Ook zijn ontvreemd naar schatting 8000 vetkaarten der 1ste periode, benevens wisselbons van 10 en 5 gram. Ver volgens zijn ontvreemd 2 bossen met sleu tels, welke sleutels op alle deuren van genoemd distributiebureau passen. Droevig. De gehuwde arbeider G. v. d. M. te Glanerbrug, werkzaam in een der textiel fabrieken te Gronau, ts Maandag met een drijfriem in aanraking gekomen, waardoor hij om den as werd geslingerd en beide armen en een been hem werden afgerukt. Korten tijd daarna is hij overleden. Verongelukt? Uit IJmuiden wordt aan de Scheepv. gemeld De zeiliogger 1JM 207 Lisa, van de Mij. Castricum II, te Ca3tricum, welke 12 dezer van hier naar het vischterrein in de vrije vaargeul vertrok, is sedert niet teruggekeerd men meent te moeten aannemen, dat het schip verongelukt is. Zeepfabriek ontdekt. De inspecteur van de distributie te Nieuwer Amstel heeft Dins dagmiddag een zeepfabriek ontdekt in een groote schuur op een boerderij te Bultenvol- dert. Alle mogelijke ingrediënten voor de zeep fabricage werden aangetroffen, zooals vaten met olie enz. De politie nam alles in be slag. Schip aangehouden De Rijksambtenaren hebben nabij Maastricht een schip aangehou den dat onder een lading kalkmergel een dubbelen bodem had, waaraan voor een aan zienlijke waarde aan schoenen, manufacturen en andere smokkelwaar verborgen was. Schip en lading is in beslag genomen. Van pa, ma, de dochter en een Engelsch soldaat. Het is aan het Stille Strand gebeurd, dat een Engelschman, na onbewust aanlei ding geweest te zqn tot een groote ruzie tusschen man en vrouw, nog veel onbewus ter de reden geworden is tot de verzoening. De kwestie zit zoo. Het was warm en op het drukke Stille Strand stoelde een Engelsch soldaat In bad pakje met een 15-jarig meisje, dat ook uit zee kwam. Ma, die in een zwart kostuum In de zon maffend zat gaar te bakken, vond het goed en ze hechtte er even eens haar goed keuring aan toen het tweetal van de duinen ging rollen. Daar naderde pa die aan doch ter het rollen van de duinen verbood. Ma koos partij voor de dochter, maar pa die een Duitscher was, bleef onverbiddelijk, vooral toen hij de nationaliteit van den stoeierhad opgemerkt. De zaak kreeg dus een interna tionaal kantje en onder den stam van de bleeke bewoners van het Stille Strand, die 'pogingen doen en soms heel geslaagde po gingen, om bruine broeders te worden, kwam belangstelling in de kwestie. Terwijl pa en ma elkander neftlge verwijten naar het hoofd slingerden, vormden zij twee groepen. De een vond dat ma groot gelijk had, en pa werd voor een flauwe kererultgescholden, die geen mensch wat gunde. De groep van pa oordeelde de liberaliteit van ma bedenke lijk en gaf als haar meening, dat de verbroe dering met Entente ook„te ver kon gaan. De temperatuur, die toch al boven normaal was, begon bedenkelijk te stijgen en naderde de kookhitte op angstige wijze, «totdat ma en pa, misschien was het ook wel pa en ma deden wat zij al lang hadden moeten doen: zij werwqdeiden zich uit de groep en gin gen naar huis. Het 13 juister te zeggenzij wil den naar huis gaan. Pa liep de menigte uit ma naast hem, gaande op drie meter afstand ter zijde. De draadloos telegrafiche verwijten die over en weer vlogen, schenen ma plot seling niet langer te bevredigen, zij gevoel de meer voor slaande argumenten en ineens snelde zij op pa toe om hem een draai om de ooren te geven. Pa ontweek de hand (het woord handje wil niet uit de pen) maar voor dat hij zich ter tegenaanval had kunnen op stellen, meende de Engelschman de taak te moeten overnemen en pa kreeg een oorvijg, waarvan de klap de palen op de pieren deed schudden. Wie echter gedacht mocht heb ben dat ma dankbaar zou zijn voor die hulp, «heeft het mis.Als een schild plaatste ma zich voor pa om een nieuwen aanval te kee- ren en de Engelschman boog ten tweede male het hoofd voor Jeanne d' Are en ver dween in de menigte. De aanval was afge wend, ma en pa, die elkander in de oogen- blikken van het gevaar hadden gevonden, gingen naast elkander en stil, verder hun3 weegs. Een geen van beiden scheen zich te be kommeren om het ondertusschengtotaal ver dwenen dochtertje van 15 jaar. (Vad.) In beslag genomen. Na aankomst van een stoomtranr zijn Ui fle Rosestraat en de En- trepóstraat alhier aangehouden de koopman C. van R., uit Geervliet, die 32 kipeieren, de de bode G. V., dit Maasdam, die 162 kip eieren, de bode H. B., uit Ouddorp, die 9 pakken manufacturen, en de timmerman B. K., die in drie handkoffers 30 kilogram tar we bloem uit Dirksland bij zich had. Alles is in beslaggenomen. Op het platteland. Aan een zekeren H. Steeman te Warder zijn 9 pensioenen ver leend alsgemeente-veldwachter; schatterjder dranklokalen, onderhouder der brandspuit, aanplakker, klokkenist, schoonhouder der raadkamer, doodgraver, schoonhouder der school en als marktmeester. Gezamelijk pen- •sioen f 270. Brand. Vermoedelijk is door het springen van vonken uit het fornuis in de keuken, brand ontstaan in het Geheel-onthouderkof fiehuis van den heer W. Bos, te Nieuwendam. Het gezin van den heer Bos kon zien in veiligheid stellen. Twee brandspuiten waren onmiddelijk bij de brand om het vuur te be strijden. Daar de brand een ernstig aanzien had, is de hulp der brandweer te Amsterdam ingeroepen, doch toen de drijvende stoom spuit Jason verscheen, waren de vlammen reeds gebluscht. De keuken, de huiskamer en het buffet in de koffiekamer zijn door het vuur vernield. Men was laag verzekerd. Het Nederlaudsche hoogovenbedrijf. Het Nederlandsche hoogovenbedrijf zal vermoe- te IJmuiden worden bevestigd. Degemeente- raaa varr Velzen heeft een langdurige beslo ten zitting gehouden, waarin over ae vesti ging van dit bedrijf aldaar gesproken werd. Wanneer het bedrijf te IJmuiden komt, zal dit zijn op de gronden in ae Breesaap. Noor delijk van de Nieuw te bouwen schutsluis. Een Dultsch graf. Een commissie, welke zich te Rotterdam tot dat doel had gevormd, heeft zich op de algemeene begraafplaats Crooswijk een groot graf gekocht, dat als z,g. eeregrat zal dienen voor de Duitsche ge ïnterneerden en krijgsgevangen burgers, die hier overlijden. Tot nu toe zijn er te Rotter dam vier Duitsche onderofficieren en twee uit Engeland overgebrachte burgers gestor ven. Binnenkort zal dit graf officieel worden ingewijd en later zal er een monument op geplaatst worden. N. R. Ct. Smokkelaars-sneldienst. Nu de militaire wielrijders de Haarlemmermeer patrouiiiee- ren, hebben ook de smokkelaars, die vooral in Bennebroek en omstreken huizen, eenpa- trouiliedienst van wielrijders georganiseerd, die zoo is ingericht, dat een paar voorrijders de ronden der soldaten controleeren, en is men daarvan op de hoogte, dan gaat het er op los: graan, vleesch en kaas wórden zoo snel als de hitten rennen kunnen, via Benne broek vervoerd. Dinsdagnacht is het weer bar geweest, zoo vlogen de hittenkarren der bende heen en weerl (N v. d. D.) Door een der militaire patrouilles inde Haarlemmermeer werd een boer uit Alkemade aangehouden die trachtte op een brik 40 stuks kazen te smokkelen naar Vogelenzang. De kaas werd in beslag genomen. Een Zaansche bruiloft. Door de Binnen- zaan te Zaandam trok een vloot van Zaan sche jachten. Voorop voer een jacht, dat keurig versierd was, waarachter een vijftal andere ranke bootjes volgden. Het was een trouwpartij. Het bruidspaar voer in het ver sierde jacht, terwijl de familieleden volgdeq in de andere vaartuigen, die vrienden en kennissen ter beschikking hadden gesteld. Het was een aardig gezicht, en een echt Zaansch idee. Broodkaarten gestolen. Uit een gemeente gebouw op de St. Jacobsgracht te Leiden, waar eenige duizenden nieuwe broodkaarten zouden worden uitgereikt, zijn deze Woens dagnacht gestolen. De talrijke menschen, die Woensdag om nieuwe broodkaarten kwamen, moesten onverrlchterzake huiswaarts keeren. Voor de tweede maal. Te Wormer (N.H.) is voor de tweede maal procesverbaal opge maakt tegen den heer G., wegens het ont trekken van kaas aan de bestemming, die te verkoopen boven maximumprijs en te la ten vervoeren zonder bewijs. Genoemde heer is lid van den raad, enz. De kermis. Te Zaandam hebben gedurende de drie dagen dat de kermis aldaar aan den gang is, zeven inbraken plaats gehad, be halve nog eenige rijwieldiefstallen. Van de rijwieldieven zijn er twee in handen van de politie gevallenvan de inbrekers zijn er 5 aangehouden, die echter omdat er in de ge vangenissen en huizen van bewaring geen plaats meer is, weer op vrije voeten moes ten gesteld worden. Een vroolijke gemeenteraad Uit deProv. N. Holl. Ct. ts het volgend deel uit een ver slag der Edamsche Gemeenteraadszitting ge knipt De heer Riemeisma: Laatst had ik den in specteur van 't Rijksijzerkantoor bij me. Die zei„'t Is hier een mooie boel. De burge meester is weg, de secretaris is weg, de di recteur van 't L. m. B. is weg, 'n mooie boel. Enfin, ik kan 't met Volger ook wel af." De voorz.Wat 't laatste betreft, u mijn heer Riemersma is smid, ik ben burgemees ter. Die werkzaamheden zijn niet gelijk, U hoort bij uw aambeeld, en ik bij mijn werk De heer RiemersmaU in de examencom missie De voorz.: Daarin benoemd de koningin mij. Gedurende 40 jaar behartig ik de be langen dezer gemeente naar mijn beste we ten. Maar als u meent, dat 't van belang is, dat ik niet langer in de examensommissie zit en als u een man is, dan maet u naar de Koningin gaan en vragen of zij mij daar voor niet herbenoemd. De heer RiemersmaZou 't mij wat geven De voorz.: Maar ik zal er niet verder over spreken, aan u is 't toch niet besteed 't Voorstel is dus De heer PlasEn 't voorstel van mij De voorz.: Oh, dat vond ik zop belache lijk, dat ik 't niet eens in stemming durfde brengen, 't Heeft met dit voorsiel niets te maken De heer PlasDat heeft 't wel De voorz.Wil u zwijgen en mij uit laten spreken De heer Plas: Nee mijnheer de voorzitter, dat wil ik niet. De voorz.: Ik sluit de discussies, 't Heeft er niets mee te maken. De heer PlasIk vraag het woord De voorz.Ik geef het niet De heer PlasDan „foudeert" u De voorz.Dat is niet aan u omdat te zeggen. Dat is al te gek. heer PlasDat is absoluut niet gek. Maar 't is gek, om dien man op de openbare straat uit te maken De voorz.: Ik mag niet klappen uit de vergadering van B. en W. En ik heb 't recht u 't zwijgen op te leggen De heer PlasEn ik zwijg toch niet 't Werd nu een verward geroep van stem men, uitroepen van ontzetting, verwondering enz., tot de hamer van den voorzitter valt. De voorz.: Ik schors de vergadering voor één uur. De heer PlasIk heb toch De voorz.opstaande)Ik ga weg De heer PlasDat is 't wijst, wat je doen kunt. De voorzitter verlaat de vergaderzaal, 't Publiek maakt nog geen aanstalten, om de tribune te verlaten. De heer Kernkamp (zenuwachtig heen en weer loopend)Maar dat publiek moet weg. Stem van de publieke tribuneDat heb jij toch niet te zeggen, 't Is hier een zootje. De heer PlasJa, tot zijn geluk heeft hij (op den burgemeester doelend) gezegd, dat de vergadering geschorst werd. Als laatste zending van den 21 en jaargang der Christelijke Bibliotheek ontvingen de leden Stormgety door G. Schrijver (G. G. van As), (2 kloeke deelen). Dit op zuiver historische gegevens berustende werk van den hoogst be kwamen auteur, besluit op waardige wijze den jaargang. De prijs, waar voor het afzonderlijk wordt verkocht, is 4.50 ing., 5,40 geb. Reeds eerder verschenen in dezen jaargang Brood aes levens door Dr. J. R Calienbach, prachtwerk in kwarto formaat met 12 gekleurde platen, J. de Liefde in zijn leven en werken ge schetst door S. Coolsma en De boef door P. Keunlng benevens de Scheur kalender Eben-Haëzer voor 1918 door H. W S. Dit alles ontvingen de leden voor een contributie van slechts 5 00. Complete stellen der boeken, met uit zondering van het werk van S. Coolsma, hetwelk is uitverkocht, zqn thans nog verkrijgbaar voor 4"00 ingenaaid, 6 05 gebonden. Ook voor den volgenden jaargang blijft de contributie .bepaald op slechts ƒ5.00. Nieuwe abonné's worden thans reeds aangenomen door eiken soliden boek handel en door den uitgever GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat Is®©; AGENT voor Goeree en Overflakkee T. VAN HEEMST, Binnenweg Sommelsdijk, bij wien gaarne orders worden aangenomen. Én Mini!'.» lii aaNraasawagBaatiJT (voorheen L. P. SCHAAP) Nieuwt Binnenweg 238a, Rotterdam. Telefoon 14228 OPGERICHT SEDERT 1886. en aanverwante artikelen. II De Bank leent gelden aan leden tegen <77» laars. Zg neemt gelden op tegen 3 's jaars. Voorschotten kunnen dagelQks worden aan gevraagd b| een der leden van het bestuur, Kantooruren Donderdag- en Zaterdag avond van 6—8 uur. 13429 Kaaefer f JOH. HOLLEMAN. DlrkatetuJ. Specialiteit in Ligstoelen, Serremeubelen en vierkante Waschmanden en Badstoelen. 141Ö5 Groote keuze In bekleed en onbekleed Man denwerk, zooals PAPIERMANDEN en WERK TALELS. Ook verkrflgbaar b| T. Schilper- oord, Mlddelharnls, zr:____'ssf1®ör AL wie een vertrouwde 'jo, fjA looprad paard, of HIT koo- yTTn^liitr*prn wil wende zich tot A. v. MOOKSEL, Rotterdam, Walenburgcrweg 88. Telefoon 9087. die iets noodig hebben In Goud- Zilver-, Diamantwerken, Tafelzilver, gemonteerd Kristalwerk enz. ZEER BELANGRIJK een goed en vertrouwbaar adres te weten waar al deze artikelen in ruime keuze EN tot billijke prijzen verkrijgbaar zijn, daarom stellen wij dit adres GRATIS VERKRIJGBAAR. Het is de van ouds bekende meer dan 30 jaren bestaande 'firma JUWELIERS. TEL. 3807. BINNENROTTE 170 ROTTERDAM

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2