Advertentiën. i 11 lANDBOUWEBSI iorenainacliiiie Gaai. Gasfabriek iiMaiais-Sanialsdiji VERLOREN Eiken Draadpalen. BelaflghelW! Zaïdtelirs 8EMEKE0 NIEUWS. VERK00PINGEN. POSTERIJEN BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. I GORNEUS RUU, KERK ER SCHOOL. C0RNEL1S KUIJ, Land" en Tuinbouwzaden, Het gasrantsoen voor AUGUSTUS is met 10 Meter verhoogd» Getrouwd: C. 8NIJDEB Pz. J. C KORTE WEG, die, mede namens wederzij dsche familie hartelijk dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 14328 Oude Tonge, Aug. 1918. Rijdende per fiets van Herkingen langs Westdijk of Oudendijk, Schezi- keldijk en verder onder en binnen den Oud-Herkingenschen Zeedijk, een in pleisterbo kje gewikkeld be drag van ongeveer 50 gulden. De mogelijke vinder wordt verzocht dit te bezorgen tegen flinke belooning bij J. KaLLE, Agent van dit Blad te Herkingen. 14330 Erenals vorige jaren bestaat bij onderteekenden wederom de gele genheid alle voorkomende IV^due- sen te «lmrseheta. Billijke prijzen, S. VROEGINDEWEÏJ, C. DE HOLLANDER, 14310 Dirksiand. TE KOOP een groote partij mooie Ifiikem iïellpalem, zeer geschikt voor afbeining der weiden. Te bekomen bij J„ HARTOG Az., Oude Tonge. 14280 zoo goed als nieuwe (Merk Adrianci), te bevragen bij de heer JOH. KASLANDER, Poldersweg te Dirksiand. 14808 kunnen als vorige jaren a lie soorten teelt 1919 op contract verbouwen. De gelegenheid om te onderhande len staat voor iedere soliede verbouwer open. 14306 P. BOSLANO Janz, - OUDBOiP klaren, bij voorkeur kosteloos, voor den tijd van 4 a 8 weken een arm stadskind op te nemen. Aan een duizendtal adressen werd dit verzoek gericht. En welk was het resul taat? Dat slechts 71 kinderen in een 8-tal plaatsen van Zuid-Holland kunnen opgenomen WETdit in Zuid-Holland met zijn welge stelde plattelandsbevolking. En dat terwij in 't arme Drenthe in dienzelfden tqd met 700 gezinnen zich bereid ver- miürrten een kind op te nemen. En hoevele duizenden buitenlandsche kinderen werden °P7oude"enwii dan meer gevoelen voor de ellende 'van vreemden, dan voor de kinderen van het eigenvolk, die ongemerkt en onge hoord groote voor een deel zelfs onher stelbare schade dreigen te lijden aan hunne ^Toch'1 nietDe ware liefde begint tehuis. Zekerook veel ware liefde heeft zich ge openbaard tegenover de vreemden, uit België, uit Duitschland. Men heeft vooral ook de hoop gevestigd op de medewerking van onze landbouwers, die wel is waar óók onder den druk des tüds leven, maar vergelijkenderwijs in het algemeen wat de voedselvoorziening betreft, er beter aan toe zijn dan de stedelingen en die dorpelingen, die bijna geheel op de dis tributie aangewezen zijn. Bij den boer licht, lucht en ruimte in over vloed, alaapplaats(en) gemakkelijk op te stel len en een (of een paar) kindertjes meer aan de keukentafel als muschjes onder de hoenders och, voor wie overigens de zaak sympathiek is, is dat wel over te komen. Het gaat hier niet om zieke kinderen, maar om het weerstandsvermogen bij de kinderen, die naar deskundig oordeel, ernstig gevaar zoude kunnen loopen in hun omgeving blij vend te verzwakken, en daarom voor enkele weken, al naar omstandigheden, het buiten leven noodig hebben. Helpt ons allen een handje mede aan dit edele en schoone werk. Richt in Uw dorp een Comité of Correspondentschap op, dat zich bereid verklaart plaatsen voor kinderen in de gezinnen te zoeken. Zendt deze opgave dan ten spoedigste aan onzen Secretaris A. Kelienaers p.a. Bureau „STUDIO" Rotterdam. Moge dan voor Zuid-Holland, «lat tot he den in dit werk achteraan komt, de spreuk bewaarheid worden: „De laatsten zullen de eersten zfjn". Geen 70 maar 70 X 70 en meer kinderen zullen in Zuid-Holland geplaatst kunnen worden. Moge dit spoedig een feit zjjn. Het Provinciaal Comité Dr. J. Ph. ELIAS, Rotterdam, Voorzitter. H. LE COUETRE, Bodegraven, Penningmeester. Mevr. L. VAN PANHUYS—van dEr Lekor Clercq, Noordwljk, Bestuurslid. Mr. F. J. D. J. EGTER van Wissenkerke Brielie, Bestuurslid. A. B. DE ZEEUW, Rotterdam A. KELLENAERS, Secretaris. p.a. Bureau „STUDIO" Jacobussiraat Rotterdam. Over de grens gekomen. Zaterdag zijn et twee Belgen over de grens gekomen. Zij hadden met een isoleertang den eiectrischen draad doorgeknipt. Verdronken. De militair J. D., uit Bome is Zaterdag bij hef zwemmen te Doesburg verdronken. In beslag genomen. Vrijdagavond heeft de politie te Zaandam twee jonge mannen aan gehouden in het bezit van 2000 brood- en 2200 vetkaarten. Deze blijken afkomstig te zijn van Krommenie, waar den nacht te voren ingebroken werd in het distributie-bureau. Drie weken in een hooiberg. In het in de omgeving van Meppel gelegen gehucht Hes- selingen heerschte sinds eenigen tijd onder de boerenbevolking een ware paniek, ver oorzaakt door de inbraken die aldaar ge schiedden. De kelders werden onderzochten alle eetbare waren werden meegenomen. Niet tegenstaande alle in het werk gestelde po gingen mocht het niet gelukken den dader in handen te krijgen, totdat bet de aandacht trok van een landbouwer, dat van een hooi mijt een groote top hooi naar beneden viel, waarbij te voorschijn kwam een zwarte broeks pijp, die haastig werd Ingetrokken. De gansche bevolking kwam in rep en rser naar ae mijt, een klein stevig gebouwd ventje liet zich naar beneden glijden en zette het zoo hard hij kon op een loopen, doch werd door een fietsrijder ingehaald, Het bleek een Russische krijgsgevangene te zijn, die voor drie weken over de grenzen was gekomen en zich overdag in de hooimijt verbergde. Verschillende voorwerpen, waaronder een tamelijke hoeveelheid levensmiddelen werden bij hem gevonden, tevens een stuk ijzer, dat hij, naar hij voorgaf, gebruikte om naar zijn hotel op te klauteren. De man gaf in gebroken Duitsch te ken nen, nog twee kameraden Duitsche de serteurs te hebben, maar wist niet waar deze zich ophielden. (Hld.). De jeugd Te Leeuwarden is Vrijdag aaangehouden een 11-jarig jongetje, dat met een valschen sleutel de woning van den heer v. d. M. aan den Marssumerstraatweg was binnengedrongen en uit een buffet een por tefeuille met 1700 aan bankpapier ontvreemd had. Geredde vliegers. De zeillogger „Luduina" uit Bcheveningen heeft op de Noordzee twee inzittenden gered van een Duitsch vliegtuig 2 "L de^ecfen motor drijvende werd aan getroffen. Nadat de vliegers op de logger w?Ien ?vergekomen, schoten zij het vliegtuig zelt met een revolverkanon lek waardoor het spoedig zonk. Vervolgens wierpen zij |het kanon overboord. Eenigen tijd later ontmoette men een Duitsche duikboot, op welke de geredden werden overgegeven waarna, het zeilschip zijn reis vervolgde. De vermiste logger Centrum. Te IJmuiden is by de reederq van den met man en muis vermisten zelltrauwlogger IJM. 251 Cen trum") bericht ingekomen, dat 'de zeillogger VL. 116 (Drie Gebroeders) de scheepsboot van genoemd vaartuig heeft aangebracht. Deze boot werd opgevischt op 56 gr. N.B. en 5 gr. 17 min. O.L., was nog geheel onbe schadigd, zoodat men niet het minste ver moeden heeft, op welke wjjze het logger- schip zal zijn verongelukt, Aan de gevolgen overleden. Naar de „'s-H. Ct." verneemt, is de soldaat-commies, die Zondagavond te Oss na een heftigen woor dentwist een jongmensch met een geweer schot ernstig verwondde, naar zijn garnizoen Maastricht getransporteerd. Het slachtoffer is Donderdagmiddag in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Spoorwegongeluk. Zaterdagnacht om half twee zijn goederen treinen uil Nijmegen en Rotterdam nabij Vork met elkaar in botsing gekomen. Tweehoofd begeleiders zijn gedood, drie leden van het treinpersoneel zijn zwaar gewond. De spoor weg is versperd. Het treinverkeer wordt over Eist geleid. Niet ernstig gewond zijn nog de machinist Van Amersfoort en de leerling- machinist Struivenberg, beiden uit Rotterdam. Van andere zijde meldt men In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft aan het station de Vork (van de H. IJ. S. M.) nabij Eist een spoorwegongeluk plaats gehad, dat enkele slachtoffers heeft geëlscht. Circa 1 uur kwam de goederen-trein no. 5292 (Rotterdam—Arnhem) bij de Vork bin- nenloopen en werd door den dienstdoenden beambte doorgelaten, aangezien de weg vrij was. Tegelijkertijd werd echter van het station Ressen—Bemmeï trein no. 5254 gemeld, welke loopt van Nijmegen naar Valburg. Voor dezen trein werd het afstands-signaal gegeven, doch blijkbaar kon de machinist zijn trein niet tot stilstand brengen, hoewel hij tot tweemaal toe het signaal remmen vast gegeven had. Deze laatste trein iiep nu door onveilig signaal en botste met volle kracht op trein 5292. Door den hevige stoot werden de eerste wagons in elkaar gedrukt. De machinisten bekwamen zoo goed als geen letselde eene werd door den schok van de locomotief op den grond geslingerd. Treuriger was het met het andere personeel. Den hoofdgeleiders Haak en Koratink, resp. uit Nijmegen en Arnhem, kostte het hun leven. Een hunner, vermoedelijk bemerkende, dat er gevaar dreigde, wilde zich door een sprong uit den wagen redden, doch te laat; tengevolge van den schok schoot op het laatste oogenblik de wagondeur dicht, waardoor den ongeluk kige het hoofd van den romp gescheiden werd. Beide slachtoffers zijn gehuwd. Gewonden zijn de losse remmer Willem- sen uit Nijmegende arbeider-remmer Peters uit Arnhemde losse remmer Hoksbergen uit Arnhemde leerling-machinist Standhart uit Rotterdam en de maehist Van Amersfoort uit Rotterdam. De gewonden zijn per extra-trein naar het ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Hospi taal-personeel en geestelijken waren op het perron te Nijmegen aanwezig. De machinis ten hebben bijna alle hoofdkwetsuren, de andere bekken-kneuzingen enz. De materleele schade is aanzienlijkwij telden ongeveer 12 wagons die versplinterd of beschadigd werden. De machines hebben oogenschijnlijk niet veel geleden. Zij stonden recht tegenover elkaar, één iets vau de raiis opgelicht, de andere naast de rails. Van verschillende stations werd spoedig hulp gezonden, zoodat ongeveer 80 arbeiders bezig zijn aan het opruimingswerk. Een lijn, rich ting Arnhem is vrij. Op de plaats des onheils waren spoedig aanwezig de doctoren Scheltema en Blanken, van Eist en Moeijs van Nijmegen. Later werd gemeld: Er zijn drie dooden, daar ook de arbeider remmer Peters te Nijmegen overleden is. Zondagmiddag heeft het parket te Arnhem een onderzoek Ingesteld. Het lijk van den geleider Haak is boven in een wagen gevon den. Het was bijna onherkenbaar. De lijken zijn naar Arnhem vervoerd. Maandagmorgen was de lijn Nijmegen— Rotterdam vrij. N. R. Ct. Woensdag 7 Augustus 1918's avonds 7 uur (zomertijd) ter herberge van Van den Bo gaard Co., fte Oude Tonge, verkoop van acht meeden haver in [land van Mejuff. de Wed. H. de Leeuw Hzn. in het Noordland te Oude Tonge aan de Oudelandschendijk. Notaris VAN ISPELEN. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren ingaande Wootschoof 1918 van: I. 0-99-73 H.A. weiiand onder Abbenbroek in het Oude Land; II. een perceel weiland aldaar in den Waal- hoek groot 2-83-10 H.A. en III. een perceel bouwland, aldaar in den Grsotenhoek groot 4-68-20 H.A. Inschrijvingsbifjetfen gesloten in te leveren vóór of op Woensdag 7 Augustus 1918, ten kantore van ondergeteekende. Notaris LOEFF. Verhuring bij Inschrijving voor één j'aar van 7-21-00 H.A. bouwland waarvan 2-65-40 H.A. kunstwelde in den polder Zuidiand aan den Dwarsweg, in 3 perceelen of in massa. Inmiddels uit de hand te koop. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 7 Augustus 1918. Notaris LOEFF. Donderdag 8 Augustus 1918 's avonds 7 uur (zomertijd) in het logement van P. M. Schippers te Nieuwe Tonge veiling: en Donderdag 15 Augustus 1918 's avonds 7 uur (zomertijd) in het logement van J. van Paasschen te Nieuwe Tonge afslag van: Een huis, schuur, erf, weg, bouwland en welland nabij den St. Pietersweg in den poider Klinkerland te Herkingen, samen groot 2 H.A. 84 A. 85 cA. in 3 perceelen, ten ver zoeke van de Erven van J. van der Maden en L. van der Ham. Notaris VAN ISPELEN. Vr^dag 9 Augs. 1918, des nam. 2 uur (zomertijd) in het hotel „Moelker" te Oolt- gensplaat; veiling en Vrijdag 16 Augs. 1918, des nam. 2 uur (zomertijd) in het hotel „Hobbel" te Oolt- gensplaat; afslag van: Twee perceelen vroon weiland aan het Boomgaardspad en den Oudelandschendijk in het Oudeland te Qoltgensplaat, kad. sectie A. nos. 623 en 638 groot 1 H.A. 7 A. 70 cA. in 2 koopenen Een perceel kostbaar bouwland aan den Weipolderschenweg in den Roeipolder te Ooltgensplaar, kad. sectie C. no. 56 groot 78 A. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 14 Augustus 1918 des voor middags ten 10 ure (Zomertijd) ten verzoeke van den Heer C. A. van Rossum op diens hofstede aan den Oudelandschen d|k onder Ooltgensplaat publieke verkooping van: 9 paarden,§7 stuks hoornvee, alsmede een vol ledige boereninspan. Breeder omschreven bij biljetten. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag, 14 Augustus 1918, des avonds 6 uur (zomertijd) een partij kopboo- men, staande op de Welde bij de Stee aan Steiger in den Ouden Stadschen polder te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den heer L. Soldaat te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag, 16 Augustus 1918, des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk: 2de Snede Lucerne en Lucerne met Roode Klavers gemengd in den polder Kraaijenstein, te Sommelsdijk, ten verzoeke van den Heer D. Vroegindeweïj Az., te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 15 Augustus 1918,'svoorm. 10 uur (zomertijd), te Dirksiand, op Kralingeu, voor de schuur van L. Kaslander, van: 1 vos merriepaard, oud 6 jaar; 1 bruin ruin- paard, oud 4 jaar; 2 boerenwageus (waar van .1 zoo goed als nieuwe doordraaier), 2 wielploegen, 1 vijfbalks houten eg, 2 zes- balks houten eggen, 2 ijzeren eggen, wielslee, rolblok, wielkar, burrle met stop, ladders, kratten en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van den Heer Jacs. Visser te Dirksiand. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 17 Augustus des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement van Akershoek verhuring bij inschrijving. a. Ten verzoeke van Mej. N. D. Lodder te Goedereede voor lü jaren ingaande bloot- schoof 1918 van de bij en om de hofstede „Rustburg" gelegen landerijen in den polder het Oudeland onder Ouddorp in 21 perceelen b. Ten verzoeke van Mej. Leunt je Lodder te Stellendam voor 7 jaren ingaande 11 No vember 1918 van een perceel bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan den Steenweg groot 083.80 HA. of 1 G. 2477j R. V. Mi. (thans in pacht bij W. Witte) en voor 7 jaren ingaande 1 Nov. 1919 van 6 meeden bouw land te Goedereede in Nieuw-Westerloo aan den Zuid-havendijk groot 1.42.10 H. A. of 3 G. 287j R, V. M. in 2 perceelen (thans in pacht bij de erven Flip Meijer). Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving naar de jaar- lij ksche huursommen naar de beneficie in het land voor zeven jaren, vanaf blootschoof 1918 tot en met blootschoof 1925, van twee pèr- ceelen bouwland in den polder Zuiderland te Oude Tonge, groot 1 H.A'. 94 A. 80 c.A. of 4 Gem. 72ll„ R. V. M. ten verzoeke van Mej. de Wed. D. van der Waaij te Amster dam. Onderteekende en gesloten inschrijvings- blljetten te bezorgen vóór of op 17 Augs. 1918 bij Notaris J. van Ispelen te Oude Tonge. Maandag 19 Augustus bij inzet te Stellen dam in het Logement van de Weduwe Knöps en Maandag 26 Augustus bij afslag te Stel lendam In het Logement Troost telkens des avonds 7 uur (zomertijd) van a. Een huis en schuur en het recht van erfpacht tot 1 Mei 1950 aan den grond te Stellendam aan de Molenkade kadaster Sectie B no. 1434 groot 3 aren 10 centiaren in eigen gebruik te aanvaarden op 15November 1918; b. Drie aaneengebouwde huizen met grond te Stellendam aan den Zuid-Oostelijken Ach terweg kadastraal bekend in Sectie B no. 1466, 1467 en 1468 samen groot 89 centiaren mondeling verhuurd aan Grietje Kwik, Lena Troost en L. Lokker, respectievelijk f0 65, f 0.65 en f 0.70. per week in 3 koopen en in combinatie, ten verzoeke van den heer C. Tanis Jz. te Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 21 Augustus 1918, des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te Middel harnis. Bruine boonen in Westplaat te Som melsdijk en het Oudeland van Middelharnis Uien en Suikerbieten, in de Westplaat te Som- meisdijk en Uien en Mangelwortelen en aard appelen in het Oudeland van Middelharnis, ten verzoeke van Mej. Wed. J. Kardux te Middelharnisbenevens Bruine boonen in de Oostplaat en Aardap pelen in het Oudeland van Middelharnis ten verzoeke van den Heer Dingeman Slis te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag, 21 Augustus 1918 des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Meijer te MiddelharnisAardappelen (Eigenheimers, Bravo's en Roode Star) aan den 2den Groenen weg en de Leenvinksdreef in het Oudeland te Middelharnis ten verzoeke van den Heer Jacs. van der Koogh te 's Gravenhage. Notaris VAN BUUREN. NIEUWE TONGE. Aan het Hulppost- en telegraafkantoor alhier, werden gedurende de maand Juli behandeld: 102 telegrammen, 305 telephoongesprekken, 6 telephoonoproepsberichten. Totaal 413 han delingen. MIDDELHARNIS. GeborenLambrecht, z. v. Johannis van Dongen en Arendje van der Tak., Lieven, z. v. Marinus Braber en Dina Braber. Ondertrouwd: Andries Pieter de Graaff32 j. en Cornelia Krijtenberg 24 j. Willem ie Comte 26 j. (te Sommelsdijk) en Maria Kos ter 25 j. GehuwdCornells Witvliet 21 j. en Barbera van Assen 17 j. OverledenMaria Verhage 2 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenJan, z. v. Jan Auwke Peekstok, en van Adriaantje Dina Huizer. HELLEV OETSLUIS. Bevallen M. v. d. Heuvel-Laaij d.M. A. M. van Fessem-v. Schoor d.M. Koppejan- Bakker z.; L, Wegman-v. d. Wulp d.; J. de Pijper-Klok d. OndertrouwdN. P. van Hartlngsveld j.m. 23 j. en P. van Waardenberg j.d- 21 jG. van Noortwijk j.m. 32 j. en A. W. Guttig j.d. 26 iaarP. v. Hartingsveldt j,m. 23 j. en F. Gastelaars j d. 18 j.J. Bal j.m. 25 j. en J. van Wageningen j.d. 22 j. GetrouwdN. P. van Hartingsveldt, j.m. 23 j. en P. van Waardenberg j,d. 21 j.P van Hartingsveldt j.m. 23 j. en F. Gastelaars j.d. 18 j.G. van Nooitwijk j.m. 32 j. en W. A. Guttig j.d. 26 j. OverledenL. P. van Zijl j.d. 2 j.A. de Boer echtg. van J. C. v. d. Doel 70 j.J. v. d. Wiele echtg. van I. Vijfvinkel 51 j. BRIELLE. GeborenJan Adrianus, z.v. E. Herlaar en C. Scheenloop. OndertrouwdJ. Vermaas en L. Blind. OverledenT. Stolk, 76 jaar, echtgenoot van C. Kleijwegt. Een levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van J. G.J. van Keijzen en P. Poldervaart. VEE en PAARDEN. AMSTERDAM, 5 Augustus. Veemarkt. 51 melk- en kalfkoeien f 450—850, 57 vette koeien, 5 vette kalveren en 26 nuchtere kal veren in beslag genomen tegen regeerings- prijs. In de afgeloopen week zijn door de regeering aangevoerd 24 runderen voor de ziekenhuizen en 80 vette kalveren voor de distributie. MIDDELHARNIS, 5 Aug. Snijboonen Binl. 24 ct. Buitl. 24 ct., Spekboonen Binl. 11 ct. Buitl. 15 ct., Prinsesseboonen 17 ct., Pronk- beonen 22 ct. fabr. alles per kilo. Komkom mers 5—6 ct. per stuk. Meloenen 25—44 ct. Perziken 0—14 ct. per stuk. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 6 Aug. Aangevoerd Vee. 87 Paarden, 1 Veulens, 2 Ezels, 421 ma gere Runderen, 75 vette Runderen, 130 vette Kal veren, 90 nuchtere Kalveren, 81 Graskei veren, Schapen ot Lammeren, 85 Varkens, 252 Biggen, 0 Bokken of Geilen. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van i tol I 0.-0.— Stieren ,0.- 0,—, 0.— Kalveren „0.- 0,-, 0,- Psrijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 4 Kalikoeten I ii 185 270 85 0.— 5.- Sêieren 270 475 Pinken 140 üraskulveren 60 85 Vaarzen 180 Pesrden 40O 800. Sladitp. Biggen 250 350. Fok nuchtere Kalveren van t 50 tot t Slacht 0.— Biggen per week 3.— Geen handel. Boter. Aangevoerd: 0 achtste vaten. 0 zestiende 00 stukken A halve Kg. Prijzen: le. kwal.0,— 2e. kwal. 3e. kwal. Voor stukken werd besteed halve Kg.fO.— k ct. Van Boter of, Eieren geen aanvoer. Eieren. Aangevoerd Kippeneieren Eendeneieren reg. Kippeneieren Ganzeneieren stuks eieren l 0.~ i 0.— pér 100 stuks 0-. 0- jj. 0. na» 0.- 0.- EN Heden overleed tot mijne diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, mijn innig geliefde echtgenoot, de Heer 14326 in den ouderdom van ruim 55 jaar. A. MUIJ—SLIS. Middelharnis, 2 Aug. 1918. Volstrekt eenlge en algemeene kennisgeving. MIDDELHARNIS. Zondag is in de Ned- H :rv. Kerk circa f 38 gecollecteerd tea bate van de Evangeliesatie in de Langstraat (Oolt gensplaat). STAD AAN 'T HARINGVLIET. L.l. Zon dag is Ds. Vesseur in de Geref. Kerk alhier bevestigd door Ds. Kapteijn van Giessendam. TINTE. Onze plaatsgenoot, de heer H. W. Krijnen, onderwijzer aan de Bijz.i M .U. L. O. School te Hellevoetsluis, slaagde de vorige week te 's Gravenhage voor de hoofdakte. BRIELLE. De collecte voor Chr. belangen gehouden in de Ned. Herv. Kerk heeft op gebracht f 16,96. De heer J. Engelmoer alhier, staat op de voordracht voor onderwijzer aan een Openbare School te Bergschenhoek. NED. HERV. KERK, Beroepen: Te Driesum, L. van Mastrictte Vlaardingen. Te Nieuw-Weerdingen, G. van Hoeven te Oude en Nieuwe Wetering. Te IJsselsteqn, IJ. Doornveld Hzn. te Oene(Gld.) Te Aalburg en Heesbeen, A. M. den Oudsten te Nij kerk, Te Raamsdonk, W. J. v. Lokhorst te Noorden. Te Brakel, A. Oskam te Benthuizen. Te Kolhorn, F. W. Boers cand. te Leiden. Te Niehove, W. P. Stratingh te Bakkeveen. Aangenomen: Naar Everdingen, P. F. van Noort, cand. te Amsterdam. Naar Tilburg, D. Faber te Andijk (N.-H.) BedanktVoor Nieuwvliet, P. J. Wauters te Hoofdplaat (Z.-H.) GEREF. KERKEN. BeroepenTe Pijnacker-Nootdorp, W.Faber te Schipluiden. Te Oude en Nieuwe Bildt- zijli H. Brinkman te Glanerbrug. Te Her wijnen, W. Weener te Vianen. BedanktVoor Reitsum, J. Voerman te Warns, CHR. GEREF. KERK. Drietal: Te Assen, J. B. G, Croes, cand. te 's-Gravenhage, Joh. van der Vegt te Onst- wedde en H. Visser te Leeuwarden. Tweetal: Te Steenwijk, J. P. Metering te Utrecht, en J. L. de Vries cand. te Hil versum. Beroepen: Te Leerdam, J. P. Meijering cand. te Utrecht. Te Vlaardingen en te Zaandam, J. P. Vreugdenhil cand. te 's-Gra- venhage. Te Zutphen en Deventer (ge combineerd), J. B. Croes cand. te's-Graven- hage. Te Arnhem, J. B. G. Croe cand. te 's-Gravenhage. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Bedankt: Voor N. en Z. Zijpe, J. L. Wa genmaker te den lip en Landsmeer. Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig onge val, onze geliefde zwager, de Heer in den ouderdom van ruim 55 jaar. Middelharnis j. J. SLIS. M. L, SLIS—De Graaff. L. VAN SCHOUWEN-Sus. Scheveningen D. SLIS P.Lz. Haarlem14327 J. C. SLIS. M. M. J. SLIS—Moll. Middelharnis T. J. SLIS. M. C. SLIS. Middelharnis, 2 Aug. 1918. Aanbevelend, Te Jk®®p aamge Kaden een 14329 De DIRECTIE.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 3