plaatselijk nieuws rechtzaken. OFFICIEEL bedeelte. LAND- en tuinbouw. De broodkaart van bet 59§te tijdvak loopt van Zaterdag 20 tot en met Vrijdag Juli a.s. GEMEENTERAAD. den duur van den oorlog zal verboden wor den. «Progrés de Lyon" verneemt uit Bourges, dat verleden week Woensdag een trein met munitie op het station Dohan-le-Fuselier is ontploft. De spoorweg werd ernstig bescha digd zoettat het spoorwegverkeer belemmerd werd. De trein was op weg naar het front. Nabij het station St. Denis vloog een wa gon met pharmaceutische producten in de lucht, tengevolge waarvan 73 personen wer- den gekwetst. De matrieele schade is aan zienlijk. De vroegere president der Vereenigde Staten, Roosevelt, verkreeg in 1906 den No belprijs voor den vrede. Daarvan stelde hij 160.000 mark ter beschikking van het Con gres voor eenig doel ter bevordering van den wereldvrede. Het Congres wist niet goed wat er mede aan te vangen en thans, zoo deelt de „Vorwarts" mede, ontving Roose velt de som terug, om ze tc-r bevordering van de oorlogsdoeleinden der geallieerden ter beschikking te stellen. Een er gei Ij ke miskenning van de welge meende bedoelingen van den stichter der Nobelprijzen is moeilijk denkbaar. In den laatsten tijd grijpt de Entente naar het middel der reclamezegels om ook in het neutrale buitenland „stemming" te maken. Sedert eenigen tijd wordt op eiken brief, dien de Engelsche censor opent, naast het strookje hetwelk daarvan kennis geeft, nog een met de Britsche vlag versierde ze gel geplakt, waarop men leest: „Vergeet niet, dat de aankomst van dezen brief te danken is aan de Britsche vloot I" De autori teiten der andere Entente-landen doen echter den Britten concurentie aan in het gebruik der toch reeds beperkte ruimte op de brief omslagen. In Zwitserland komen brieven aan die naast de Britsche reclame ook nog de vermaning van den Amerikaanschen voedsel- controleur, geen levensmiddelen te verkwis ten, aangeven. De Geneefsche „Nation" maakt daarbij de opmerking, dat met het oog op talrijke levensmiddelenkaarten, die ook den neutralen beperking opleggen, de Amerlkaan- sche vermaaning vrijwel overbodig is. De „New York Times" bevat het ver slag eener rede van den New Yorkschen dis- trictsrechter Swann, waarin deze zegt: „Het kost aan de Amerikaansche regeering 15.000 dollar eiken soldaat uit te rusten en af te richten, voor hij naar Europa wordt afgezon den." In België is men thans druk bezig van wege de bezettende macht de gedenkteeke- nen op het gebied van kunst te inventarisee ren en photografeeren. De verzameling pho- tographische platen, welke ongeveer 10.000 stuks zal bevatten, zal te Berlijn worden be waard en daar geregeld ter bezichtiging ge steld. Hand in hand met de photographische opname gaat de wetenschappelijke bewer king der gedenktee kenen. De groote kosten worden bestreden uit particuliere bijdragen, waartoe de Keizer een belangrijke som heeft bijgedragen. De najaarsmis, die van 25 tot 31 Augus tus te Leipzig wordt gehouden, belooft die van het vorige jaar te zuilen overtreffen. Aan de «ajaarsmis van het vorig jaar namen 2501 firma's deel, terwijl einde Juni zich voor de aanstaande mis reeds1 3400 firma's hadden opgegeven. De dit jaar gehouden voorjaars mis telde 3681 deelnemers Als een nieuwig heid dit najaar zal gelden de technische mis, waar alle artikelen op technisch gebied zul len worden tentoongesteld. Een tweede nieuwe afdeeling vormt de bouwmis waar alles zal te zien zijn met betrekking tot den woning bouw zelfs modellen van woningen, fabrieken en zakenhulzen. Volgens de „Times" van 4 Juli heeft de Bond van Londensche vleeschhandelaren een klaagschrift samengesteld over de kwa liteit van het geïmporteerde vleesch. Daarin wordt onder meer gezegd „dat groote hoeveelheden geimpoieerd vleesch van zoo inferieure kwaliteit zijn, dat zij ten eenen male ongeschikt zijn voor den verkoop en voor menschelijk gebruik: „dat het publiek met groeienden tegenzin dit vleesch accepteerd en betaait, dat het volslagen ongenietbaar is en dat het in veie gevallen vernietigd moet wordenmeermalen weigert het publiek, het te koopen en dan blijven de vleesch houwers er mee zitten. „Al deze inferieure soorten van geimpor- teerd vleesch behooren zorgvuldig geschift en uitsluitend voor industrieele doeleinden gebruikt te worden, daar het onredelijk is, dezelve aan het publiek aan te bieden. „Hetzelfde geld voor zekere soorten van Engelsch vleesch bijvoorbeeld voor dat van oude koeien, enz. „De handel beschouwt den toestand als zoo ernstig, dat er besloten Is, liever af te zien van verdere toewijzigingen, dan door te gaan met den verkoop van dit vleesch. De „Rhein. Westf. Ztg." wijst er op, dat Duitschland in het Oosten uitgestrekte vlasbouwende streken tot zijn beschikking heeft gekregen, namelijk de Baltische pro vinciën. Volgens de offiecieele Russische sta tistiek van 1916 waren in Lijfland bijna 48.000 H.A. met vlas bebouwd, in Estland 2625 H.A tezamen dus 50.625 H.A., d.i. een even groote oppervlakte als Duitschland in 1917 in het eigen gebied met vlas bebouwde. Deopbrengst van 87,000 H.A, vlasland is voldoende om de behoeften der Duitsche linnen-, hennep-, en jute-industrie te dekken. De vlasoogst in Duitschland, Lijfland en Estland (tezamen meer dan 100.000 H.A. vlas land) levert dus meer op dan Duitschland noodig heeft. Hierbij is echter nog geen rekening gehou den met den eveneens hoog ontwikkelden vlasbouw in Koerland en Litauen. Een be trouwbare statistik omtrent de met vlas be bouwde oppervlakte in deze beide landen ontbreekt, maar volgens een voorzichtige schatting is zij onderscheidenlijk 25.000 en 100.000 H A. gröot. Ook de opbrengst dezer landen staat Duitschland tet beschikking zoo dat men zonder overdrijving als vaststaand mag aannemen, dat Duitschland in het ver volg onafhankelijk zal zq'n van buitenland- BChea vlasinvoer, De „Rhein. Westf. Ztg." verneemt uit Kiëf, dat er tusschen de Oekraine en de Don- republiek een vrijhandeisverdrag tot stand is gekomen. Ook de kleine havenplaatsen zullen vrijhavens worden. De conferentie van den textielbond heeft in de Oekraiue vrij aanzienlijke voorraden manufacturen vastgesteld. In Nika lajewsk liggen 500.000 meter manufactuurwaren ge reed om te worden verzonden. Volgens berichten uit Moskou zal de van oudsher beroemde handelsmis teNisji-Now- gorod dit j aar weer worden gehouden. Naar de „Koeln. Volks. Ztg." verneemt worden er onderhandelingen gevoerd tusschen de Duitsche regeering en Duitsche fabrieken van émaillewaren over het uitvoeren der waren naar de Oekraine.Terwijl Oostenrijk-Hongarije reeds aanmerkelijke hoeveelheden émaillewa ren kon uitvoeren, was de Duitsche indus trie daartoe niet in staat tengevolge van het gebrek aan grondstoffen. In het vervolg zui len er extra hoeveelheden blik ter beschik king van den bond van Duitsche émmaille- fabrieken worden gesteld, ter vervaardiging van uitvoer bestemde artikelen. In het „Journal" deelt minister Loucheur mede, dat de kolenvoorziening van [Parijs veel te wenschen over laat. De voorraden in particulier bezit, die verleden jaar 300.000 ton bedroegen, zqn thans volkomen uitge put, en de voorraad van de gemeente be draagt slechts 24.000 ton. Daar komt bij, dat de productie van de mijnen in Pas de Calais tengevolge van het Duitsche offensief zeer is verminderd. Evenmin kan men staat maken op leveringen uit Engeland, daar het tran sport naar Boulogne en Le Havre zeer moei lijk en de haven van Rouaan verstopt is. De toestand is dien tengevolge ernstig. „Van hun kant hebben de Fvanschen tegenaanvallen op de Duitschers gedaan op het front St. Agnan-Chapeiie Monthodon. De Fransche troepen hebben de twee plaatsen genomen en bun linie weer op de hoogten gebracht, die het dal van de Marne in de streek van la Bourdonnerie en van Clos-Milon, beheerschen". Aldus o.a. het bericht uit het Fransche hoofdkwartier van Dinsdagavond. Een draad loos bericht uit Duitschland zegt, dat het gelogen is. Een Reuter-bericht meldt, dat de Fran- schen |behalve Monvoisin Chené-la-Reine hebben hernomen en de Italianen Clairizet ten Z. W. van Reims. Maandag, 9 Juli, kwam er boven Brighton een vlieger, die verschillende kunst stukjes uitvoerde, o.a. met zijn toestel „kopje- duikelde". Het ongeluk wilde, dat daarbij een zak met zand uit het vliegtuig viel en terecht kwam op een metselaarsbaas. De man bleef op de plek dood. Een tweede zak zand vlei door het dak van een huis dichtbij. Men had drie dagen later nog niet kunnen te weten komen wie de onvérzichlige vlieger was geweest. (Part. Tel.) De Fransche divisies had den den aanval verwacht en waren rijkelijk voorzien van orders om tot het uiterste weer stand te bieden. Aanvalsoisdernemingen zoo als uit buitgemaakte orders blijkt die ten deele met aanzienlijke krachten en verrijkende bedoelingen voorbereid waren, werden afge last. Sedert den lOden was alles op alarm voorbereid. De gevangenen kunnen geen ver klaring van hun nederlaag vinden. Zij begrij pen niet, hoe ondanks alles de overgang over de Marne gelukken en de breuk in de boschrijke bergstreken ten Noorden der Marne zich uitbreiden kon. Bij een battaii- jonscommandant van het 317de regementwerd de stem verstikt door tranen van woede, terwijl hij zeide„Tegen de Duitschers helpt niets; wij verwachtten den aanval, destreek was ons gunstig mijn soldaten hebben dap per gevochten, onze artillerie greep op den juisten tijd in en tochDe rest was een zwaarmoedig schouderophalen. De divisie heeft hare gevechtspositie, eenige duizenden meters achter de voorste Duitsche loopgraven, betrokken. Een koorts achtige bedrijvigheid heerscht in de kleine mijntrechters, in de gangen en op de treden. De telegraaf is sedert het begin van de toebereidselen onophoudelijk in de weer en boodschappers, ordonnansen, licht- én draad- looze apparaten, alsmede postduiven brengen de mededeelingen over. Even voor vijf uur in den morgen begint de stormaanval. Zeer spoedig komt het be richt, dat de afgesproken lichtsignalen ten Zuiden van den Hoogen Berg opstijgen, ten teeken dat deze berg in Duitsche handen is. In een stormloop zijn de Duitschers de breede bressen, welke de Duitsche artillerie geslagen heeft, doorgestormd. De vijand was op den aanval voorbereid. In den voormiddag komen de eerste ge vangenen der Fransche regimenten binnen. Zij worden door een daartoe aangewezen officier verhoord. Ze zijn verheugd met 't.hel- sche vuur te zijn ontkomen maar zijn er trotsch op hun plicht te hebben gedaan; men had hun gezegd: „II faut vous sacri- fierl „Gij moet u opofferenZij moesten zoolang mogelijk de voorste liniën verdedi gen en de Duitschers door hevig schieten en het afvuren van lichtkogels in den waan brengen, dat een sterke bezetting aanwezig was. Het Fransche artillerie-vuur Is bijna ver stomd alleen een verdragende batterij schiet van minuut tot minuut nog een zwaaar schot op den berg. Langzamerhand breekt de zon door en belicht een beeld van groöte be drijvigheid langs de gansche boschrijke helling. Infanterie-vliegers en vechteskaders nemen aan den strijd deel en onophoudelijk worden vliegerberichten van geringe hoogte naar beneden geworpen. De begeleidende batterijen nemen den overgang van de Duitsche naar de Fransche loopgraven. Spoedig zijn zij op den berg naar voren geschoven. Nieuwe gevangenen uit de voor ste linl komen binnen. Om zeven uur in den voormiddag is de in de laatste jaren zoo warm bevochten hoogvlak geheel In Duit sche handen. Van de naburige afdeelingen komen de berichten binnen, dat ook daar alles vooruitgaat. De tegenstand des vijands ten Noorden van den ouden Romeinschen weg, waar hg zich in stevig bevestigde 8telllingen hardnekkig verdedigt, wordt ge broken. De Romeinsche weg wordt bereikt, de Duitsche verliezen zijn uiterst gering, VETRANTSOEN. De BURGEMEESTER van Sommelsdqk maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de bons der margarinekaar ten, melangekaar- ten en boterkaarten met ingang van 15 Juli 1918 is bepaald op 10 dagen. De vetkaarten- tijdvakken loopen nu van 15 Juli 1918 af als volgt De 7de week van het 1ste tijdvak, van 15 Juli tot en met 24 Juli De 8ste week van het 1ste tijdvak, van 25 Juli tot eu met 3 Aug. De 9de week van het 1ste tijdvak, van 4 Aug. tot en met 13 Aug.; De 10de week van het 1ste tijdvak, van 14 Aug. tot en met 23 Aug.; De 11de week van het 1ste tijdvak, van 24 Aug. tot en met 2 Sept.; De 12de week van het 1ste tijdvak, van 3 Sept. tot en met 12 Sept. De 13de week van het late tijdvak, van 13 Sept. tot en met 22 Sept De 1ste week van het 2de tijdvak, van 23 Sept. tot en met 2 Oct. De 2de week van het 2de tijdyak, van 3 Oct. t®t en met 12 Oct.; De 3de week van het 2,de tijdvak, van 13 Oct. tot en met 22 Oct.; De 4de week van het 2de tijdvak, van 23 Oct. tot en met 1 Nov.; De 5de week van het 2de tijdvak, van 2 Nov. tot en met 11 Nov.; De 6de week van het 2de tijdvak, van 12 Nov. tot en met 21 Nov. De 7de week van het 2de tijdvak, van 22 Nov. tot en met 1 Dec.; De 8ste week van het 2de tijdvak, van 2 Dec. tot en met 11 Dec.; De 9de week van het 2de tijdvak, van 12 Dec. tot en met 21 Dec. De 10de week van het 2de tijdvak, van 22 Dec. tot en met 31 Dec. Sommelsdqk, 18 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Verkrygbaarstelling regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat vanaf heden bij de slagers M. Hammelburg, O. v. Nieuwenhuizen en Wed. K. J. Nelis verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 100: Eenheidsworst tot een gewicht van 0,10 K.G. Voorts zal in de loop van de voigende week verkrijgbaar zijn: Op bon 99, 0.15 K.G. Nagelkaas, prijzen 65 cent per K.O., 32'/* cent K.Q., 6'/r cent per ons. (Deze kaas is verkrijgbaar bij R. Dij kers, P. de Gans, J. v. d. Vlugt, S. M. v. d. Vlugt en Joh. Dambruin.) Op bon no. 101, Bruine boonen tot een gewicht van 0.35 K.G. Op bon no. 102, Sago tot een gewicht van 0.08 K.O. Sommelsdijk, 20 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, J> BOUMAN. Verkrijgbaarstelling regeerlngsgoederen. De BURGEMEESTER van MIDDELHAR- NIS maakt bekend, dat voor de week van 22 Juli 1918 vanaf namiddag één uur tot en met 28 Juli 1918 zal worden beschikbaar gesteld Op bon no. 30 200 gram Erwten. Op bon no. 31 150 gram Kaas 20 -f of volvet. Op bon no. 32 150 gram gort. Kaas 20 it f 0.12 bij P. Jongejan en Job Sala. Kaas V.V. ii f 0.23 bq H. v. Gro ningen, T. van Dongen, A. Visser, Alb. Heqn en H. Matse. Middelharnis, 20 Juli 1918, De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK.* Op zqn verzoek heeft de Heer C. Volwerk alhier, eervol ontslag ver kregen als Postbode, met behoud van Pen sioen. Het zoontje van A. v. d. D. had het ongeluk een stukje van zijn vinger met een beitel af te hakken, waardoor geneeskundige hulp noodzakelijk was. MIDDELHARNIS. Mej. W. J. van der Meer tijdelijk Teiefconniste aihier is geslaagd voor het aanvullingsexamen Fransch. Den heer C. de Jonge is van 18 tot en met 31 Juli aangewezen om te vervangen ten postkantore Breda. Woensdagmiddag reed den heer K. G. uit Sommelsdijk met zfln kar in de Nieuw- straat tegen een boerenwagen met 't gevolg dat het geheele voorstuk van zqn wagen werd verbrijzeld. Het zoontje van de wed. J. Sala viel boven uit een travaille waar hij onnoodlg was opgeklommen, en moest opgenomen en huiswaarts gebracht worden. Bij geneeskun dig onderzoek bleek zijn been ernstig ge kneusd te zijn. Donderdag maakten de kinderen van de christeiqke school een reisje naar Rotter dam. Begunstigd door mooi weder hebben ze genoten. Er komen hier in vele gezinnen onder de kinderen gevallen van Mazelen voor. De te velde staande tarwe welke Don derdag verkocht is bracht op f 403 per ge- met en de erwten f 550 per gemet. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voorloopig zal de secretarie alleen des morgens van 212 uur voor het publiek geopend zqn. Voor het Medisch-Semi candidaats- examen is geslaagd onze vroegere dorpsge noot dhr. O. Essellnk, Bq de j.l. Vrqdag gehouden grindaan- besteding van de polders is het vervoer gegund aan G. Kastelein alhier voor f 0.85 de Meter. H. M. alhier had het ongeluk, bq zqn werkzaamheden, zoodauig in zijn hand te snijden, liat geneeskundige hulp noodzakelqk was. DEN BOMMEL. De maximumprijs van melk gedurende dezen zomer is thans door Z. E. den Minister van L., N. en H. voor deze gemeente vastgesteld op 15 cent per L. OOLTGENSPLAAT. Deze week is ver- ktqgbaar op bon 70 kwatta. Bon 71 twee ons groene erwten. Bon 72 een ons een heidsworst. Bon 73 een ons gort. Bon 74 twee lood aardappelmeel. NIEUWE TONGE. Van de lichting 1919, zqn onderstaande personen als volgt inge- deeltd L. Breur, J. Camphens, H. Kievit en H. Klapmuts 3e Cie. le Bat. 3a Reg. Infanterie, Bergen op Zoom, le gedeelte. C. v. d. Made, J. v. d. Vliet en J. Tql 3e Cie. le Bat. 3e Reg. Infanterie, Bergen op Zoom, 2e gedeelte. P. Nagtegaal, Reg. Genietroepen Utrecht. j. G. Dekker, D. van Es, M. Felsbourg, A. van Sliedrecht, H. Visser, 3e Cie. Wiel- rqders Breda, le gedeelte. De Burgemeester dezer gemeente, waar schuwt de ingeschrevenen van de landstorm in verbinding te stellen, om voor den dienst te worden afgekeurd, wanneer deze Inderdaad ongeschikt is, zal de afkeuring voorzeker wel volgen. Alhier, wordt door H.H. Landbouwers en Polderbesturen, veel werk aan arbeiders gegeven met het uitdiepen van sloten en wateringen. Daar anders zeker menigeen op straat zou doorbrengen. Ook zqn nog deze week arbeiders ver trokken naar Werkendam, om aldaar voor een poosje te gaan arbeiden. De keuring van den landstorm jaar klasse 1896—97 zal voor deze gemeente ge houden worden, te Ooltgensplaat in de Open bare Lagere school no. 2 en wel op Woensdag den 21 Augustus a.s. des veorm. te 10 ure (Nieuwe tqa). Alhier is besloten de gemeente-secretarie en het distributiebureau ouden tijd te doen gaan, alzoo zal nu de secretarie geopend zqn van 10—1 ure (nieuwe tqd) dus van 9—12 ure (oude tqd) en het distiibutiebureau van 6—8 uur (nieuwe tqa) of van 5—7 uur (oude tqd.) HERKINGEN. Men zij toch voorzichtig l Bq het baden geraakte een zoontje van A. S. alhier in een voor hem onziciitbare gegraven put zoodat hq plotseling daarin uit het oog verdween. Door angstig plassen wist hij zich zelf daaruit te helpen zoodat hij er met den schrik en natte kleeren af kwam. Heden Vrqdag vertrokken de onderwij zers met een aantal leerlingen per rqtuig naar Dirksland om verder per tram via Mid delharnis, Helievoetsluis, Spqkenisse naar Oostvoorne te trekken, en tegeiqk de in de geschiedenis zoo bekende stad Brielle te be zoeken. Gisteren en ook nog heden was en Is verkrqgbaar gesteld bq M. G. den Boer, al hier op de brandstoffenkaart bon 3 B, 132 stuks korte turf f 1.20. Bq Heeren winkeliers is deze week verkrijgbaar op bon No. 73 een pond rqst, op bon No. 74 een ons eenheidsworst bq slager Huizer en wordt tevens elk gezin een pak kaarsen verstrekt op een daartoe afge geven bon. A.s. week Woensdag en ook Donder dag zal vanwege de brandstoffenicommissie op bon 3 A, 1. H. L. gascoces zqn te beko men h f 1.60. Maandagavond 1.1. werd andermaal proef gespuit met de nu gerepareerde spuit alhier en bleek deze daarbq weer in normalen toe stand te zq'n gekomen. DIRKSLAND. De volgende week zal wor den gedistribueerd 2 H.G. boonen. A.s. week zal het nieuwe kaartenstelsel worden ingevoerd, zoodat ieder de artikelen welke onder de distributie vallen, bq den winkelier moet haien die hq daarvoor opge geven heeft. Aan belanghebbenden wordt medege deeld dat het Distributiekantoor telefonisch is aangesloten. De Brandstoffen Commissie alhier heeft bekend gemaakt dat bon 3a der Zomerrant- soenkaart inwisselbaar gesteld wordt tegen 1 H.L. gascokes 5 f 1.60 per H.L. en wel te Dirksland voor de leden van den Bond op Maandag 22 Juli a.s. voor de klanten van J. Kaslander ap 23 Juli en te Herkingen en Melissant op Woensdag en Donderdag 24 en 25 Juli a.s. GOEDEREEDE. Het primitief Kohier van den Hoofdeiqken omslag, zal gedurende 5 maanden ter secretarie ter lezing liggen. HELLEVOETSLUIS* Woensdag is hier overleden de heer Johs. van der Wiele, lid van den gemeenteraad, zoodat er een tweede vacature in den gemeenteraad is ontstaan. NIEUW-HELVOET. Tijdens een onweder sloeg de bliksem in de schoorsteen der wasch- fabrlek alhier. Behoudens enkele materieele schade liep dit geval goed af- BRIELLE. Aan 't bureau van Politie alhier, zqn vanaf 1 Juni tot 15 Juli als gevonden voorwerpen aangegeven en te bevragen: een lapje goed; een schaap; drieportemon- naies met inhoudeen veldkijkereen meisjeszak met inhoud; een bankbiljet; een sigarenkoker met inhoudeen zilveren broche een zilveren armband en een meisjes arm bandje. SPIJKENISSE. De timmermansknecht A. Landmeter op een der gebouwen op de Vondelingplaat bezig het dak te repareeren, had het ongeluk daar af te vallen en den linkerarm zeer ernstig te kneuzen, zoodat hq tqdeiqk ongeschikt tot werken is. Door den gemeente-veldwachter is proces-verbaal opgemaakt tegen M. S. voor het uitmelken van koeien die hem niet toe behoorden. Door den winkelier M. is bq den oiicler van Justitie een aanklacht ingediend tegen de Redactie van „de Ploeg" vanwege een daarin gelanceerd bericht, waardoor hq zich voelde aangetast in eer en naam. Onze dorpsgenoot A. Hogenboem slaagde dezer dagen te Dordrecht voor het examen als opzichter bij de suikercultuur in Ned. Indië. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Ge meenteraad van NIEUWE TONGE, op Woensdag den 17 Juli 1918. Tegenwoordig 5 leden, afwezig de heer Breesnee. Voorzitter den Ed. Achtb. heer Overdorp. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goedgekeurd en ge- teekend. De Voorzitter zegt, dat een mondeling bericht is ingekomen van den heer A. C. Breesnee, waarin deze mededeelde, dat hS verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Wordt mededeeling gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Is ingekomen een schrqven van Heeren Gedeputeerde Staten, waarin deze mededee- len, dat ze geen fout hadden begaan, met het tractement van den Burgemeester, daar Voorzitter in de vorige vergadering meende, dat (dit een fout van hun was en alzoo zqn jaarwedde verhoogd wordt met f 20. Een schrijven van den heer J. Weiland, onderwqzer aan de openbare lagere school alhier, waarin hij beleefd verzoekt, hem met ingang van 1 September a.s. alszoodanig eervol ontslag te willen verleenen. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit hem te verleenen, wat door den Raad met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Ook deelen B. en W. mede dat zq in middels sollicitanten hebben opgeroepen, naar de vacante betrekking, waa/op reeds enkele sollicitaties zijn ingekomen. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat zq zich ten kantore van den Gemeente Ont vanger hebben begeven, en boeken en kas hebben na gezien. Deze werden in orde be vonden, met een kasgeld van f 2488.435. Er is ingekomen een schrqven van H. H. Gedeputeerde Staten, dezer provincie, dat de gemeenten moeten overgaan, om de jaarwedden van de Ambtenaren van den Burgelqken Stand een weinig te verhoogen. Het tractement bedraagt thans f 100.—.Met de verhooging zou het komen op f 1021/». Dus het zou maar met f 2 50 worden ver- I hoogd, zegt de Voorz. Daarom stellen B. en W. voor dit salaris met f 25 te verhoogen en te brengen op f 125.— De heer Princ Ambtenaar van den Burgerlqken Stand, vraagi -/ of de Heeren het goed vinden als hq voor een poosje de zaal verliet, dit wordt goed gevonden en deze verlaat daatna de zaal. Na nogmaals hierover gesproken te hebben wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. Komt aan de orde de Rekening van het Algemeen Armbestuur, waarop ae Voorz. de Heeren Voordqk en Vreeswqk verzocht verslag uit te brengen, die verklaren alles in orde bevonden te hebben. In Ontvangst op f 2,254,83 In Uitgaaf op f 2.228,00 Batig saldo f 26,82'/, Wordt daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Ook wordt door de Raad nog goedgekeurd de aclematie begrooling 1919 van het Alge meen Armbestuur alhier. Tenslotte volgt af- en overschrijving Be grooting 1918. Dit wordt door den Raad goed gekeurd. De Voorz. vraagt of een van de heeren nog het woord verlangd, waarop de heer Vrees- wqk zegt, „Burgemeester hoe komt het toch dat het besluit van de benoeming van Sec retaris zoolang weg blijft, daar dit me zeer verwonderd." De Voorz. antwoord hierop: „Vreeswqk, U begrqpt misschien ook wel, dat zulk een besluit aan Hare Majesteit de Koningin moet worden gezonden ter igoedkeuring, doch daar bq den Minister een request hierover is in gediend, blijft de goedkeuring langer weg, doch deze kan men toch eiken dag ontvangen. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorz. de vergadering. Rijkspremiekeuringen in Zuld-Holiand. Op het terrein van Woudensteyn te Rot terdam is Donderdag de centrale keuring van merriën voortgezet. De jury heeft toegekend in afd. merriën met veulen f 100 aan Cora de Zuurebeek, 6 j. Belg. ras, van Johan Koert, Middelharnis; f 30 Miraille dé Braine 5 j. Belg. ras, van D. Mqs Johzn., Den BommelJaboblne de Steen, 6 j. Belg. ras, van A. A. Mqs, Som- melsdqk Afd. driejarige merriën f75 aan ida, 3 j, Belg. ras, van C.J. Lodder Jzn., te GoedereedeAnnemie. 3 j. Belg. ras, van dezelfde. Afd. 4, 5, 6 en 7 jarige merriën. In de afdeeling 4, 5, 6 en 7-jarige mer riën werden aanhoudingsbqdragen toegekend van f 100 aan Kora 6 j. Belg. ras, van L. de Graaff, te Sommelsdqk; Bles V, 7j. Belg. ras, van L. Slis, te Oude TongeEpacta, 4 j. Belg. ras, van B. van Beek, te Geervliet Carmen de Bauffe 6 j. Belg. ras, van L. Slis te Oude Tonge; Bertha, 5 j. Belg. ras, van A Troost te SimonshavenLenatine, 6 j. Gro- ningsch ras, van J. Koert Czn. te Middelharnis. Faillissementen In Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF écCo.'s Bureaux voor den Handel zqn over de afge- loopen week, eindigende 13 Juli, in Neder land uitgesproken 17 faillissementen tegen 18 faillissementen in dezelfde week van het voilge jaar,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4