IK Herdan, P Tweede Blad. lie Oorlog. Twee Bladen ec- en. Zaterdag 6 Juli 1918. Np. 2101 N, OFFICIEEL GEDEELTE. BUITENLAND. BINNENLAND, GEMEENTERAAD. PLAATSELIJK NIEUWS lel Dit nummer bestaat uit nagel, spoedige 13499 It oflellen. jaar. 1 rg-e- 41), C+v ROTTER- h te koop stee, Spie kozijnen, ntels en !s. Waai- >OÖ rood© rk, Plan- dsteen en i 19. IN HOOSIGNO WSES IA- en 0- in RT A- 1 S- DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sommelsdijk brengen ter openbare kennis, dat op 1 Juli 1918 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Johannis van Rikxoort van beroep timmerman, wonende alhier, om ver- gunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de navolgende localiteit: de oostelqke kamer van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sommelsdijk, sectie B, no. 113 plaatselijk gemerkt A 372, en gelegen aan de Kaai aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij den Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Sommelsdijk, 2 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Verkrijgbaarstelling regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat in den loop van de vol gende week verkrijgbaar zal zijn Op bon no. 94: Bruine boonen tot een gewicht van 0,25 K.G. Op bon no. 95 Rijst tot een gewicht van 0,25 K.G. Op bon no. 96: Havermout tot een gewicht van 0,1 K.G. Sommelsdijk, 5 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. '1 >>ï|l erst het- wende :t succes strekken. LND. Verkrijgbaarstelling regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER van MIDDELHAR- NIS maakt bekend, dat voor de week van 8 Juli 1918 vanaf namiddag één uur tot en met 14 Juli 1918 zal worden beschikbaar gesteld Op ben no. 22: 250" gram boonen k f 0.06. Op bon no. 23: 100 gram kaas 20 k f 0.08 bij T. van Dongen en A. Visser. Op bon no. 24: 50 gram kaas 40 V.V. 5 f 0.08 bij Jb. de Gans en H. Matse of V.V. 40 5 f0,09 bh" T. C. Nipius en T. Jordaan. Op bon no. 25: 50 gram havermout 5 f 0.02. Middelharnis, 4 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. M. land rne« 'ridle; Staten 18405 bs DE UITSLAG OP FLAKKEE! Loof den Heere, mijne ziel en alles wat in mij is, Zijn heiligen Naam. Hem zij in de allereerste plaats dank gebracht voor de groote gunst onder ons geopen baard, waar zooveel trouw aan 't an tirevolutionaire vaandel van dorp tot dorp bij deze stembus zich zoo schit terend uitsprak. Maar naast Hem een woord van prijs aan die ruim 3400 Rechtsche kiezers, die zich êénparig voor Idenburg uitspraken. Geen verbrokkeling geen versnippering was te bespeuren. Op Idenburg: 3416. Op andere Anti's van lijst 20maar 43. 99 der Anti's hebben allen trouw gevolgd het verzoek om op No. 1 te stemmenen maar 1 ging een zijpaadje in; koos ook wel Anti, maar niet Idenburg. Ja, waarlijk: Dat is eenheidDat is trouwDat is partij-discipline, die in 't Liberale Kamp niet werd bespeurd en niet kon gezien worden, omdat daar 't parool luidde, althans op ons Eiland „Stem op lijst 7, wie je wil". Dat moest versnipperio g brengen en politieke schade. Maar natuurlijk! dat advies der Vrij zinnigheid is hun zaak. 't Laat ons kond Voor de Antirev. partij was 't noodig, dat ze één lijn spande. En ze heeft dit gedaan met succes. Zie den uitslag: Op Idenburg: 3416 Op diverse Anti's: 43 3995 RechtSi Op Chr. Histor.76 Op Katholieken460 Op Links: 2450. Verschilt 1545. De Vrijzinnigheid op ons Eiland is hard geslagen, en heeft eenige honder den stemmen moeten afstaan aan Rood. De Vrijzinnige Lijst No. 7 was niet in trek. En 400 Linksche mannen kozen de Roode lijst, liever dan mr. Fock en de zijnen. Zoo danMannenbroeders op Flakkee Van Ouddorp tot OoltgensplaatVer heugt met ons! Houdt vast nog jaren dat antirev. vaandel, dat geen ander opschrift heeft dan 't Tot de Wet en tot de Getuigenis. Daarvóór buigen we met eerbied, niet waar Gehoorzaam aan Gods Woord en gewillig in't Paftij- verband. k En nu den uitslag in ons Vaderland. 51 Rechts 49 Links, 't Cort Ka binet gaat heenEen Rechts Kabinet komt. Nu is Art. 192 aan de orde. Het Recht zal zegevieren, eer 't 1921 is. Of acht men de 51 te weinig om tot krach tig ingrijpen over te gaan? En mocht dan onder dit Rechtsche Ministerie de vrede wederkeeren! Dan was er dub bele blijdschap. Blijdschap bij Linksen Rechts. Dubbele blijdschap bij alles wat Anti gevoelt en Anti stemt. De indeeling zal volgens berekening zijn als volgt: Uitgebracht 1,340,122 stemmen. Kiesdeeler 13,401. Daarvan verkregen: Antirevolutionair 13 (vroeger ,11); A. W. F. Idenburg. C. v. d. Voort v. Zijp. J. v. d. Molen. F. H. de Monté Ver Loren. Dr. E. J. Beumer. Mr. V. H. Rutgers. Mr. Th. Heemskerk C. Smeenk. Mr. J. A. de Wilde. Dr. J. G. Scheurer. L. F. Duymaer v. Twist. A. Colijn. A. Zijlstra. Chr. Historisch 7 (vroeger 9). Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman. Dr. J. Th. de Visser. J. R. Snoeck Henkemass. Mr. J. SGhokking. Mr. R. v. Veen. Jhr. Mr. D. J. de Geer. J. Wijtkamp. Roomsch Kath. 30 (vroeger 25). Mr. J. A. Loeff. A. N. Fleskens. J. J. Wintermans. Dr. L. N. Deckers. Mr. I. A. Swane. W. H. Bogaardt. Mr. Dr. A. B. G. M. v. Rijckevorsel. A. H. A. Arts. W. J. P. Juten. Mr. A. I. M. J. baron v. Wijnbergen. Mr. J. R. H. v. Schaik. Mr. J. B. L. C. C. de Wykerslooth de Weerdesteyn. P. J. J. Haazevoet. G. -Bulten. Mr. M. J. C. M. Kolkman. H. Stulemeijer. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien. C. I. Kuiper. J. B. v. Dijk. Mr. J. B. Bomans. Ch. L. v. d. Bilt. Mr. P. J. Reijmer. P. F. Fruytier. A. H, J. Engels. A. C. A. v. Vuuren. Dr. W. H. Nolens. M. Ch. E. Bongaerts. Mr. Dr. H. A. G. v. Groenendael. H. G. M. Hermans. J. Poels. Chr. Sociale partij, 1. Christ. Democr. partij, 1. Economische Bond, 3. Neutrale partij, 1. Plattelandersbond (links) 1. Middenstandspartij, 1. Bond v. Vrij liberalen 4 (vroeger 10), Liberale Unie 6 (vroeger 21). Vrijz. Demcr. bond 5 (vroeger 8). Soc. Dem. Arb. Partij 22 (vroeger 15). Soc. Dem. Partij, 2. Socialistische Partij, 1. Bond v. Christen Socialisten, 1. Verbond Democratiseering weermacht 1 stem, welke bij een kleine wijziging in de totalen vervallen kan, waarna deze aan de Antirevolutionaire partij zal toevallen. DE TOESTAND. Het is ook heden weer: weinig nieuws. Franschen en Italianen h,ebben weer plaat selijke aanvallen ondernomen en daarmede plaatselijke successen bereikt, de Franschen tusschen de Alsne en de Oise, de Italianen aan de beneden Piave. De Italianen hebben een groot aantal gevangenen genomen,' 1900 naar zij melden, maar blijkbaar geringe ter reinwinst slechts gemaakt. Graaf Czernin is, blijkens een draadloos telegram uit Weenen, weer op audiënte ge weest bij den keizer; met zijn opvolger graat Burian heeft hij een conferentie gehad. Volgens de „Neue Feie Presse" zou Czer nin spoedig weer op den voorgrond treden. Op welk terrein wordt niet gemeld, op het gebied van de buitenlandsche politiek, op het vredes-terrein, of op het gebied van de binnenlandsche politiek VERSPREIDE BERICHTEN. Naar den 21en Juni uit Londen aan de „New-York Herald" geseind wordt, verkeeren de bewoners van Ballinasloe in Ierland in een toestand van panischen schrik tenge volge van eene geheimzinnige ziekte, die in» de plaats is uitgebroken en waaraan reeds vijftig personen lijden. Twee winkelbedienden vielen flauw achter de toonbank en een doctor, die zijn auto chauffeerde werd door de ziekte aangetast. In enkele gevallen zijn geheele families aangetast. Een paar weken geleden werd eene dusdanige ziekte uit Belfast gemeld. Een later telegram bericht, dat in Londen eene influenzaepidemie uitgebroken is, die zich snel uitbreid. Reeds zjjn bijna duizend gevallen gerapporteerd. De „Voss. Ztg" verneemt uit Bazel, dat op het oogenblik Engeland voor eigen gebruik de beschikking over 20 millioec ton kolen minder heeft dan. in normale tijden. Engelsche commissaris voor de kolenver- zorging beklaagt zich daarover ten zeerste. Intusschen is een nog sterkere toename van het steenkolengebrek onvermijdelijk. Ontslagaanvraag van het Ministerie. (Officieel.) Het Ministerie heeft eervol ont slag aan H. M. de Koningin verzocht, op grond, dat door de gehouden verkiezingen het ti'dperk, waarvoor het extraparlementair kabinet het bewind had aanvaard, is afge- loopen. Nader wordt gemeld: De Koningin heeft in overweging genomen de heden ingediende aanvraag om eervol ont slag van de Ministers en hun verzocht, zich inmiddels te willen blijven/belasten met be handeling en afdoening, zoo mogelijk, van loopende zaken. Gemeenteraad van HELLEVOET- SLUIS, vergadering ep Vrijdag 28 Juni 1918, 's avonds half acht. Afwezig de h.h. van der Wlele (ziekte) en de Klerk. De Voorz. opent de vergadering en zegt dat de notulen der vorige vergadering ter lezing hebben gecirculeerd en aangezien daarop geen aanmerkingen waren zijn die goedgekeurd. Aan de orde komen de ingekomen stukken. Ie. Een dankbetuiging van Mej. Goede- buure voor hare benoeming tot onderwijzeres aan de Openb. M. U. L. O. School. 2e. Een adres van de Ned. Toeristenbond, waarin verzocht wordt de hoofd verkeers wegen in goede staat te brengen. De Voorz. zegt dat de hoofd verkeerswegen hier, niet van de gemeente zijn en daarom wordt dit schrijven als kennisgeving aange nomen en terzijde gelegd. 3e. Een schrijven van Ged. Staten, met verzoek een kleine wijziging te brengen in de distributieverordening n.l. art. 5, dat loopt over de zekerheidsstelling van den admini strateur. Daartoe wordt besloten. Volgen eenige af- en overschrijvingen van posten die te laag waren geraamd. Deze worden goedgekeurd. 4e. Een schrijven over de afkoop van het onderhoud der weg naar Beijerland. Dit wordt ook voor kennisgeving aangenomen. 5e. Een schrijven van de Commissie ter voorziening van Voorne en Putten van wa terleiding en electriciteit, om een vertegen woordiger voor die Commissie aan te wijzen. De h.h. Benthem en Haas zijn er niet erg over gesticht dat de Burgemeester, niette genstaande hij in de vorige vergadering beloofd had naar Brielle te gaan ter bijwo ning van de gehouden conferentie, daar toch niet bij tegenwoordig is geweest. Zij stellen voor een afgevaardigde te benoemen die wel ter vergadering zal gaan. iDe Voorz. zegt dat door hem reeds van te voren onderhandelingen over dat onder werp met eenige dier heeren had gevoerd en dus verschillende dingen al wist. Het debat over dit punt wordt eenigszins scherp gevoerd. De heer de Boo sluit zich aan bij het betoog van den heer Haas en zegt dat het niet is goed te praten omdat de Burge meester had beloofd te zullen gaan en toch niet gegaan istemeer daar het behoud van de Marine voor onze gemeente er van afhangt. De heer Prins moet aan het betoog nog toevoegen dat het hem spijt dat de Voorz. meer waarde hecht aan het advies van den accountant dat hij in verband met die zaak heeft ingewonnen, dan aan het rapport van den ingenieur van Rossem. De Voorz. zegt dat hij volkomen vrij uit gaat en er zich absoluut niet bezwaard over gevoeld. Wanneer de raad de zaak zoo minutieus wil behandelen is het het best in den vervolge een vertegenwoordiger te zenden. Nadat dhr. Haas er op gewezen heeft dat het hier niet gaat over de waterleiding, want dat die hier prachtig mooi is, maar over de voorziening van electriciieit, zegt de Voorz. dat hij deze zaak niet in het openbaar kan bespreken, want dat hem geheimhouding is opgelegd. Dhr. Benthem zegt, dan zal ik U het ge heim wel zeggen. De marine zal een elec- trische Centrale oprichten, waarvan de ge meente stroom zal nemen en Indien daarin stagnatie mocht komen zal er moeten worden aangesloten op het groote net. Na nog eenig geharrewar over dit punt, wordt overgegaan tot het benoemen van een afgevaardigde in het comité voor waterleiding en electriciteit en dhr. Benthem als zoodanig met 6 van de 9 stemmen aangewezen. 6e. Een adres van de ambtenaar ter sec retarie M. Vermaas om verhooging van salaris. Voorstel B. en W. is te verhoogen tot f 1000. Dhr. Smit vraagt, in verband met deze zaak hoe het staat met het reglement dat door den Voorz. zal worden ingediend, regelende de rechtspositie enz. van gemeente-ambtenaren en werklieden, salarisregeling moet geregle menteerd worden, zulks is noodig. De men- schen moeten niet te vragen, maar recht heb ben op verhooging. De Voorz. zegt dat dit reglement al in klad staat en spoedig zal worden ingediend. Met algemeene stemmen wordt de salaris- verhooging Vermaas tot f 1000 aangenomen. 7e. Een advies van de gemeente-ambte naren en Werklieden waarin wordt verzocht de duurtetoeslag van 5 pCt. te verhoogen tot 15 pCt. Dhr. Smit zegt dat uit de aard der zaak dit verzoek te verwachten was, omdat de ge- pensionneerden 15 pCt. hebben gekregen. Hij gaat echter met een procentsverhooging niet accoord omdat het meer in overeenstemming is met het arbeidscontract de salarissen te verhoogen, hetgeen voor pensioenen nietwel mogelijk is. Hij wil liefst geen toeslag geven maar wel tractementsverhooglng. Dhr. Haas wil toeslag verhoogen tot 15 pCt. totdat het arbeidscontract er is en de tractementen zullen worden herzien. Dhr. Smit wil wachten tot het arbeidscon tract er is. Dhr. de Boo wil de zaak nu maar ineens en voor allen tegelijk afdoen. Goedgevonden wordt op het voorstel Haas in te gaan en de duurtoeslag te brengen op 15 pCt. voor alle gemeente-ambtenaren. Verder zijn ingekomen 2 missieves van Ged. Staten. De eene met verzoek om de jaarwedde van den Commissaris van Politie te verhoogen) omdat van verschillende com missarissen'in het Rijk met het oog op den duren tijd het tractement is verhoogd en .hier is gelijk gebleven. De andere missive vraagt de jaarwedde van den Ambtenaar van den Burgelijken stand te verhoogen. Den heer van der Voort heeft als mini mum f 150, dit wordt gebracht op minimum f 160. Wat betreft het verhoogen van de jaarwedde van den Commissaris van Politie wordt besloten dit in geheime vergadering te behandelen. Nog is ingekomen een voorstel van Gèd. Staten, de salarissen van den Burgemeester den Secretaris en den ontvanger tijdelijk te verhoogen met 10% ingaande 1 Januari 1918 tot 1 Januari 1920. ©ver dat voorstel van Ged. St. wordt na dat de Burgemeester zich in zijn kamer heeft teruggetrokken in den breede gesproken. Den heer de Boo is er niet voor, den heer Smit wil wachten tot collectief contract, hg is wel voor verhoegiug voor den Burgemees ter maar niet voor Secretaris en Ontvanger. De waarnemende Voorz. de heer Vermaas brengt het voorstel in stemming en het valt met 5 stemmen, tegen die van de h.h. Bent hem, de Boo, Haas, Prins en Smit. Den Burgemeester wordt na binnenkomst medegedeeld dat met het oog op de slechte toestand der gemeente-financlën de Raad geen vrijheid heeft de voorgestelde verhoo gingen toe te staan. Tengevolge van de overplaatsing van de H. Franken is een oproeping gedaan voor boekhouder bij het Armbestuur. Daarvoor heb ben zich aangemeld 7 sollicitanten waaruit een keuze zal worden gedaan. Uit de ver schillende besprekingen blijkt dat de raads leden vrijwel allen hun stemmen hebben toegezegd aan hun mederaadslid de Klerk. De heer de Beo vind echter de zaak niet zooals het hoort. Volgens hem had Franker vroeger zijn ontslag moeten indienen en met zqn administratie eerst een poosje overge ven aan de Klerk, opdat die zich er in zou kunnen werken. De Voorz. vindt dat de heer Franker cor rect heeft gehandeld. Deze is overgeplaatst en heeft ontslag gevraagd op 1 Juli. Hij heeft toen aan een lid van de Commissie van het Armbestuur gevraagd de zaak zoolang voor hem waar te nemen omdat hij er in zat en zulks het beste kon doen. Dit raag ech ter geen invloed hebben ep de benoeming omdat alle sollitassten gelijke rechten hebben. De heer de Boa spreekt een woord ten gunste van den Bode van het Armbestuur die maar f 5.— in de laatsten tqd f 2.50 ontving. De heer Haas wenscht het salaris van den Boekhouder vast te stellen op f 150 met 2 tweejaarlqksche verhoogingen van f 15. Dit wordt aangenomen waarop de heer de Klerk met algemeene stemmen benoemd wordt. De heer Haas betreurt het, dat deze nu als raadslid zal moeten bedanken. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 5 Juli, omdat de heer de Klerk dan nog als lid van het stembureau op 3 Juli kaa werkzaam zqnook dit voor stel wordt zonder hoofdl. stemming aange nomen. De heer Prins wordt als lid van het B. A. bestuur benoemd met 5 stemmen. Van den Directeur der gasfabriek is be richt ingekomen, dat er f 908, voor de straatverlichting te veel ontvangen is, hij wil dit na onderzoek geheel of gedeeltelijk restitueeren. Dat er over Mei is ingehaald aan het tekort op het gas f 5.70, begin Juni f 303, als het verbruik over de 2e helft van Juni is zooal3 over dien zelfden tijd van 't vorige jaar, zal er f 267 te veel zqn af betaald. Dit zal ook teruggestort worden. \)e heer Kerbert vraagt of de Gemeente 20 ct. heeft betaald of zal betalen. De Voor zitter weet niet of bedoelde rekening er al is, maar zal, als zij binnenkomt met de Wethouders daarover spreken. De heer Prins stelt voor de prqs te be palen op 18 ct., wat de heer Haas onder steunt, die er bijvoegt, dat hq hoopt dat de Burgemeester net zoo werken zal voor de Gemeente als voor de Gasfabriek, deze prijs zal gelden van 1 Juli tot 1 October, dit wordt met algemene stemmen aangenomen. De Hèer Smit zegt, dat bij sommigen die de verhoogde prqs van het gas niet konden betalen bij het aanbieden der kwitantie, gedreigd is met boete en afsnijding, heeft de Directeur der gasfabriek hiertoe het recht De Voorzitter antwoordt hierop hetgeen de Directeur hem gezegd heeft omtrent de wijze van handelen van de heer Steenkist en mej. Slaman, en als ik van den Directeur hoor die ik dagelij ksch spreek hoe hg dik wijls gechicaneerd wordt, dan is het duide lijk, dat zoo Iemand met bedreigingen komt in het geval Slaman, heeft hij door zijn tusschenkomst toegegeven, (de heer Steenkist, op de tribune aanwezig protesteert heftig tegen de woerden van den Voorzitter vooral tegen hetgeen hem verweten werd, dat hij ook anderen van de marinewerf had willen overhalen om onder protest te betalen.) De Voorzitter dreigt met zijn verwijdering uit de zaal. De heer Benthem geeft op verzoek van den Voorzitter op welke vragen aan de Directie zullen gesteld worden om te komen tot bepaling van het gasrantsoen. De heer Haas vraagt nogmaals of als de Directeur den prijs van 18 cent niet aan neemt, wij ons zullen wenden tot Mr. Cramer, waarop de Vporzitter antwoordt: dat geeft niets de eene advocaat zegt zus, de andere zoo, het eenige is een procedure. Dezelfde spreker vraagt of er in het con tract staat, dat naast de leiding electrische kabels mogen gelegd worden. De Voorzitter zegt dat eer3t gevraagd moet worden aan de gasfabriek ef zij haar bedrijf eleetrificeeren wil. De heer Benthem stelt voor dit aan B. en W. over te laten. Goedgekeurd wordt het schoolgeldkohier 2e kwartaal ad. f 1300., evenals de con tinuatie van den tijd. ambtenaar fer secre tarie de Jong. Alvorens tot de benoeming van een amb tenaar van het Levensmiddelenbedrgf over te gaan, stelt de Voorz. voor over de voor bereiding hiervoor in een besloten vergade ring te spreken. Bij de rondvraag vraagt de hr. Haas ef het schoolgeld van hen die in de forensen- belasting zijn aangeslagen niet gelijk moet zijn aan dat van de ingezetenen wat de Voorz» bevestigt. De hr. de Boo wenscht ingelicht te wor den over het opslaan van aardappelen op kosten van de gemeente op de wijze van de circulaires van den Minister; de Voorz. kan hierop geen antwoord geven, omdat dit de distributie betreft. De hr. Kerbert vraagt, wat met de in be slag genomen aardapelen is gedaan. Deze zijn aan de winkeliers ten verkoop gegeven, antwoord de Voorz. Te 11 uur werd de openb. vergadering ge sloten en te ruim 12 uur werd zg heropend en deelde de Voorz. mede, dat het salaris van den commissaris van Politie is vastge steld op f 1200, dat van de bede Jansen op f 500 en uit de sollicitanten voor ambtenaar geen keuze kan gedaan worden, nu zal een oproeping geplaatst worden, waarbij een sa faris van f 1000, f 1200 vermeld zal worden. De heer Steenkist krijgt nu het woord om zich te verdedigen en de heer Benthem de toezegging dat de Voorz. de namen zou noe men van degenen, aan wie de hr. Steenkist het gereleveerde zou gezegd hebben, maar in de geheime vergadering. Daarna is de vergadering gesloten. SOMMELSDIJK. Tegen L. v. d. W., wo nende te Middelharnis is procesverbaal op gemaakt wegens overtreding van het Bin nen» isscherij reglement. A.s. Dinsdag van 2—4 uur zuilen ten gemeentehuize aanvullingsbroodkaarten ver- krqgbaar zijn. Na 1 October 1918 worden geen schoe nen op bons meer verstrekt. Ieder die dus nog in het bezit is van bedoelde bons doet er dus goed aan daarop zoo spoedig moge- lqk schoenen te halen daar de winkeliers deze na 1 October 1918 niet meer in ont vangst zullen mogen nemen. 't Gebeurde hier in Sommelsdgk. 'n Socialist propagandist treedt in een win kel binnen, ten einde een strooibiljet af te geven. Een kereltje van 5 jaar komt voor en de propagandist tracht het ventje duide- Hjk te maken dat hq het verkiezingsbiljet aan zqn vader heeft te overhandigen, 't Ventje schudt echter het hoofd en zegtNee, nee, daar doet vader niet aan, vader heit kiezen genoeg. Hij was tegen de Bieta. Op een stembiljet had Iemand geschreven „geen Bieta",. Maandagmiddag 2 uur zal de eerste werkeigke Stoom-dorschmachine (machine met locomobiel gekoppeld) aan de Dorosweg alhier worden geprobeerd. MIDDELHARNIS. Door den heer C. Noor- dijk is zijn bouwschuur onderhands verkocht aan den heer D. de Haas. De arbeider L. K. had 't ongeluk terwql hij onder 't rijden uit een wagen sprong, te vallen, waardoor hij zich bloedend aan zijn hoofd verwonde. Vette kippetjes. Door de politie is aan gehouden een persoon, welke twee kippen verborgen in een zak wilde vervoeren. Eveneens werd aangehouden een persoon welke vischtuig in een zak vervoerde. Tegen M. H. is Proces-verbaal opge maakt wegens het fietseden over de West- dijk, op verboden tgd. Onze vroegere dorpsgenoot, A. Zaaqer Agent van Politie te 's Hage is benoemd tot Rqksveldwachter standplaats 's Hage. DEN BOMMEL. Deze week is weder op de distributiebons verkrggbaar gesteld '/i ons havermout en l/i ons gort. Dinsdag 1.1. arriveerden hier weder eenige kisten vleesch, en werd aan elk der inge zetenen »/i ons verstrekt, dat ieder hiervan weder gebruik maakte behoeft niet gezegd te worden. OOLTGENSPLAAT. In de week van 8 tot 13 Juli verkrijgbaar op bon 60 een reep Kwatta, op bon 61 een ons Bak- en Braadvet, óp bon 62 twee ons bruine boonen, op bon 63 een ons eenheidsworst, op bon 64 een half pond Normaal van f 0.50 per pond. Bon 8 voor kaarsen. Bon 40 en 41 blijven geldig voor harde zeep en zeeppoeder. Kaarten voor kindermeel en maizena kunnen vanaf Maan dag worden afgehaald. Bg de stembus van Woensdag bleven nog geen 6 achter, allen wegens ziekte, ouderdom of noodzakeigke afwezigheid. De plaatseigke uitslag was recht schitterend.de verschillende stemcijfers zult ge wel elders in dit blad vermeld zien. NIEUWE TONGE. Dinsdagnacht passeerde naar men verneemt boven deze gemeente een vliegmachine, waarvan de Nationaliteit onbekend is. In het tgdvak van 1 t/m 15 Juli a.s. is ""~V +3+

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 3