WEGER 4 drachtige Zeugen. Bij gewichtige 1 besprekingen, 1EBF. GEMEENTERAAD. INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. YISSCHERU. UITSLAG VERKQÖPINGEN. SURiElllME STAND. WK EN SCHOOL "MARKTBERICHTEN, Pieternella Jacoba 25~Jarige Echtvereniging nette DIENSTBODE 2 TIMMERMANSKNECHTS, nette DIENSTBODE, FAIRBANK HERRINGEN. Ondertrouwd P. en m. v. PCK. OOLTGENSPLAAT, 20 Juni 1918. Algemeene kennisgeving. 14113 Ondertrouw d JAN LEENDERT 8POORMAKER en MARIE BLOM ROTTERDAM, 20 Juni 1918. Chariots, Zu'dhoek 99 en 62. Getrouwd JACOBA Th. LIJSTEN, die ook namens wederzijdsehe familie hartelijk dank betuigen voor de be- langstellirg tijdens hun huwelijk on dervonden. 14133 Ooltgensplaat, 19 Juni 1918 ff CORNÊLiS VAN DEN BÖÈEftï *n fg petr0mella vermaas •f NEELTJE dl OOSTZAAN, 22 Juni 1918. oor de vele blijken van belang stelling bij de ziekte en het overlijden van ons geliefd dochtertje betuigen wij onzen harteiijken dank. J. MOSSELMAN. 14147 P. MOSSELMAN-van Kassel. MIDDELHARNIS, 21 Juni 1918. 'oor de vele blijken vai belang stelling ondervonden op 17 dezer ter herdenking onzer onzen harteiijken dank. A. J. VOORDIJK. 0. A, VOORDIJK—Duijm. Nieuwe Tonge. 14127 GEVRAAGD een teg-n 3 Augustus bij M. COHEN Dirksland, 14118 Terstond GEVRAAGD voor 3 weken zelfstandig kunnende werken Loon naar bekwaamheid 14137 J. A. RüBÊR, Mr. Timmerman, Nieuwe Tonge. Wordt GEVRAAGD vcor dadelijk of November een 14140 klein gezin, wasch buitenshuis. Adres: L. M. COHEN, Dirksland. HET BESTUUR van de Landbouw- vereeniging »BE EENDRACHT® te Herkingen vraagt een WEGER op hunne fair bank aldaar. Sollicitatiëu te richten tot uiterlgk 28 Juni 1918 aan den Secretaris A. W. KEIJZER te Melissant. 14144 H'e aangeboden Adres: C VAN SCHELVEN, Mid- delharnis.14129 Mtjnhardt's Zenuw-tabletten U voor innerlijke opwinding, angstge voel en hartkloppingen, maken U rustig en kalm, houden Uw geest helder. Te koop aangeboden ftOO Ko. aaa» gemaakte verf in diverse kleuren f 175 per 100 Ko. Brieven onder t: ummer 14143 Bu reau vau dit Blad, voor Ingeschreven Koudbloed merries Belg. type 6 premie'swel een bewijs dat de heer Hage goed slag fokpaariea heeft. ROCKANJE. Bij de winkeliers is op bon 27 9 ons rijst te verkrijgen. SP1JKBMISSE. Maartdagavond trad voor een tjokvolle zaal op voor de A. R. Kiesv. de Weleerw. heer Ds. C. J. W. v. Lummel met een rede getiteïd „het hoogste goed." In debat kwam de heer Schlosser yan de S. D. A.P. welke ruimschoots tijd ontving tot ontwik keling van zijn betoog. Woensdagavond trad voor de Vrij liberalen op Dr. Vermeulen van welke gelegenheid de heer Schlosser opnieuw gebruik maakte om te debatieeren. Maandag avond a.s. zal voor de kiezers optreden de heer Gerritson te Rotterdam. Volop actie dus. Een tweetal woonhuizen van Mej. W. van Vliet staande aan den Voorweg zijn bij onderhandschen verkoop in eigendom over gegaan aan den Heer P. v. d. Sande. Al spelende geraakte het zoentje van den arbeider P. H. in den boezem ter hoogte van de pastorie der Herv. kerk. Met behulp van een der vriendjes wist hij zich weer op het droge te werken en zijne moeder met een dosis vuile kleeren te verblijden. Donderdag arriveerde ook benevens Goudsche kaas 20 volvette Goudsehe. TINTE- Dinsdagavond j.l trad voor de kiezers bij den Heer W. Lugtenburg alhier, naar men ons bericht, op de Heer Tér Laan, burgemeester van Zaandam. Volgens de bij ons ingekomen berichten was de opkomst niet oveitalrqk. Naar wij vernemen heeft de j.i. Zondag gevallen hagel in deze omgeving weinig schade aangericht. Gelukkig. Verslag van de verg. der Anti-Rev. Kiesv. „Nederland en Oranje", gehouden 18 Juni 1918. Over de opkomst zuilen we het nu maar niet meer hebben, want het sctapt, dat de meeste leden zich „geen van deze dingen aantrekken. En dat vlak voor de stembus. De Voorz. opent de verg. op de gewone wijze. Hierna wordt terstond overgegaan tot de behandeling van de Kiezerslijst der gemeente Oostvoorne. Evenals de vorige week de 585 kiezers uit Rockanje, passeeren alsnu de 638 dito uit Oostvoorne een voor een de revue. Er wordt besloten, met 22 kiezers nog nader op huisbezoek over de verkiezingen te han delen. Een vijftal heeren wordt dit werk opgedragen. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de opkomst der vergadering wel slecht kan zijn, maar dat men toch ook met eene kleine keurbende nog wel iets kan doen. Men ver geet al doende de leegte rondom zich, en er komt nog wel wat opgewektheid. Een woord van dank komt toe aan de heeren. die zoowel op de vorige ais op deze verg. zich bereid toonden, het werk te doen. Alsnu komt aan de orde een circulaire van de N. V. Drukkerij v/h F. Wentzei en Co. te Utrecht, over verspreiding van deverbie- zingsbrochure „wien kiest gij van den Heer v. d. Wal te Randwijk, het geschrift, dat, naar de Voorz. opmerkt, warm door „De Standaard" is aanbevolen. Verschillende opmerkingen worden hierover gemaakt. De Heer A. van Spronsen deelde mede, hoe door hem reeds gewerkt wordt voor de verkiezingen. Hij meent, dat de door hem aangegeven methode practisch is. Besloten wordt, dat ieder met het opge merkte winst zal doen en verder op eigen wij se naar bewind van zaken zal handelen. Nogmaals wijst de Voorz. er op, van hoe groot belang het is, dat alle kiezers stem men op No. 1 van kolom 20 op het stem biljet, dus op den Heer Idenburg en op niemand anders van die 20e kolom. Hij wekt tot de leden nogmaals dringend op, in hun omgeving sooveel mogelijk in die richting te werken, dat er nog altoos vele kiezers zijn, die het niet beseffen, welk belang daarbij op het spel staat. Na dankgebed bij monde van den Heer Jan Roskam wordt hierna de verg. door den Voorz. gesloten. Vergadering van den Raad der ge meente OOLTGENsPLAAT, op Don derdag 20 Juni ten half drie. De VoorziHer de Edel Achtbare Heer J. G. Putten, opent de vergadering. Present alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en ge- teekend. Schrijven van A. v. d. Tol Jz., waarbij zijn dank aan de Raad voor zijn salarisverhooging. Verzoek van L. Tiggelman Az., J. Kreeft, 'A. C. Koi, en P. Crezee, om ontheffing van Hondenbelasting, om verschillende redenen wordt besloten ieder een half jaar ontheffing te verleenen. Verzoek van de Gymnastiekvereniging om gebruik te mogen maken van de Be waarschool, hetwelk wordt toegestaan, in dien de school behuorlijk schoon wordt ge houden, geen publiek wordt toegelaten en geen gebruik gemaakt wordt van vuur en licht, zelfs niet tegen betaling; derhalve zullen de oefeningen in den winter Woens dag en Zaterdagmiddag gehouden worden. Verzoek van Mej. Dekker, onderwijzeres aan School No. 2 om ontslag tegen 1 Sept. a.s. Wordt eervol verleend. Verzoek van de Generaal-Majoor om woon wagens enz. binnen de stelling te weigeren. Wordt met algemeene stemmen besloten de verordening aldus te wijzigen. Een schrijven van het Ingenieurs Bureau te Amsterdam om licht en warmte te leveren. Hoewel de leden hierin nog niet zoo veel vertrouwen stellen, zullen de Heeren binnen kort hun denkbeelden uiteen zetten op een te houden vergadering van Burgemeesters op Flakkee. Schrijven van den minister van Waterstaat dat tot een hulptelefoonkantoor wordt over gegaan. Op een vraag van dhr. Jacobs, ant woord de Voorz. dat het nog niet bekend is wanneer het postkantoor geopend zal wor den, doch zal nog eens informeeren. Verzoek, van de gemeente-veldwachter Jordaan om de vergoeding van f80 voor kleeding te brengen op f 100, daar de klee ding het dubbele kost wordt besloten dit toe te staan. De rekening van de Langstraatsche dijk wordt door H.H. Slis en Donkersloot onder zocht en vastgesteld in ontvangsten f 536.54, uitgaven f499.40, batig slot f37.14. Tot leden van het StembHreau op 3 Juli worden gekozen de H.H. Wagner, W. J. Don kersloot en H. P. Waling, de overige leden plaatsvervangend. Komt in behandeling de salarisregeling der onderwijzers, welke niet was goedgekeurd, thans wordt deze gewijzigd als volgt Hoofden beneden 4 dienstjaren f1200, van 4-6 f1300, van 6-8 f 1400, van 8-10 f 1500, van 10—12 f1600, van 12 en meer f1700. Met vrije woning en tuin of vergoeding hiervoor. Onderwijzers tot 2 jaar f700, van 2—4 fSOO, van 4—6 f 900, van 6—8 f1000, va.n 8—lóf 1100, van 10 en meer dienstjaren f 1150. Voor eene hoofdacte wordt f200 tof ge- gestaan, voor iedere taalacte f50, voor acte Landbouw f 100, voor 1 cursus f 200, voor 2 f300. De onderwijzer (gehuwd) zal f 100 voor huishuur ontvangen. Voor handwerken wordt f 100 toegestaan. Dhr. Wagner vraagt of ook aan de Bi?, onderwijzers is toegestaan kan worden. De Voorzitter antwoord van neen en vind het ook wel onbillijk maar de wet laat het niet toe. Dhr. W. J. Donkersloot meent dat het wel zou kunnen in de vorm van een gratificatie, aan de onderwijzers maar niet aan de veree- niging, doch hoopt dat ook spoedig de tijd zal aanbreken dat de wet op de rechtsge lijkheid toegepast zal kunnen worden. Komt in behandeling een voorstel van Ged. S'aten om het salaris van Burgemeester, Secretaris en Gemeenteontvanger tijdelijk en wel tot 1 Jan. 1920 met 15°/» tt verhoogen. Daar de voorz. zelf in deze zaak is be trokken, neemt dhr. Wagner even het voor zitterschap over, en zegt daar beide betrek kingen, Burgemeester en Secretaris beiden vereenigd, en nu zon worden f 3000, en dat van den Gemeenteontvanger f 970, meent hij dat verhooging niet beslist noodzakelijk is. Dhr. W, J. Donkersloot zegt Ged. Staten spreken wel om te verhoogen, maar wijzen niet de middelen aan. Dhr. Jacobs heeft wel bezwaar over de financien maar meent toch dat een Burge meester aanmerkelijk hooger moet staan dan een hoofd der school. Dhr. Wagner vraagt de voorz. zouden H.H. Ged. Staten ons later toch noodzaken tot verhooging of zijn we vrij. De voorz. antwoord hierin niet te willen spreken. Hierop stelt dhr. Wagner voor om niet op het voorstel van Ged. Staten in te gaan. Voor stemmen Wagner, W. J. Donkersloot, H. P. Weling en Joh. Donkersloot. Tegen Slis en Jacobs, alzoo het voorstel Wagner geen verhooging aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Niets meer te verhandelen sluit de voorz. de vergadering. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Wat een boer voor zijn producten ontvangt. Eenigen tijd geleden werd door mij aan de Regeering afgeleverd 19 K.G. met de hand gelezen groene erwten. Dezer dagen ontving ik daarvoor de be talingsorder, mij toegezonden door den Regeeringscommissaris, welke tot mijn ver bazing als volgt luidt: 19 K.G. groene erwten f 0.20 f 7.80 taxat. 2.50 Adm. kosten 0.05 1 1.25 In de eerste plaats uitgaande op den prijs van f 0.20 per K.G., voor de erwten, zou ik wel eens van de taxateurs willen vernemen, welke soort erwten het moeten zijn, voor welke een hoogeren prijs wordt besteed. In de tweede plaats: Ik ontvang dus voor 19 K.G. erwten f 1.25. Zegge vijfentwintig heele stuivers voor on geveer V» H.L. Een ietwat eigenaardige rekening krijgt men als volgt: Aan vracht hebben mij die erwten gekost f 0.30. De zak waarin zich de erwten be vonden en welke ikr tot heden ook nog niet heb terug ontvangen, schat ik maar op f 0.50, wat toch zeker niet te hoog is. Er blijft dus over f 0.45. Mijn geld moet ik in een naburig dorp gaan ontvangen, hetzij per tram, fiets of te voet. Natuurlijk zfln daar ook weer kosten aan verbonden. Nu na aftrek van O. W. belasting nóg kan ieder wel berekenen, dat de* winst niet zoo erg groot meer is. Nog eigenaardiger wordt het als volgt Als ik van deze erwten 8 K.G. minder geleverd hacl, dus maar 11 K.G-, dan had ik volgens mijn berekening nog 35 cents bij moeten passen, want f 125 f 1.60 f 0 35. Dat dit kleine feit voor mij persoonlijk reeds de energie opwekt om aan de voedsel voorziening mede te werken, behoeft natuur lijk geen betoog. Ik hoop echter, dat ieder landbouwer er zich van bewust is, wat hij in deze benarde tijdsomstandigheden doen moet, maar ook niet minder wat hij maar laten moet. Is het niet hoog noodig, dat aan deze wantoestanden en aan het opwellend lijdelijk verzet een einde komt? U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. C. J. GELUK. Dirksland. A. v. d. M. en J. J., wegens diefstal te Oude Tonge, ieder bij verstek, tot f 15 boete, subs. 10 dagen hechteds; J. H., 32 jaar, landbouwersknecht te Mid- deihainis, wegens gelijk misdrijf, tot een week gevangenisstraf. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF diCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 15 Juni, in Neder land uitgesproken 20 faillissementen tegen 18 faillissementen In dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 15 Juni, 1918 422 faillissementen tegenover 414 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsioepen Oranje Nassau'st. D. Koster f4500, Albatros st. Joh, de Waard f 4300 MIDDELHARNIS. Uitslag verkooping van de landerijen van Mej. de Wed. J. Kardux ingezet op Donder dag 20 Juni 1918 door Notaris P. A. van Buuren te Middelharnls. Koop 1 een Schuur door Machiei Noordijk Hz. f 6410 Koop 2 een Tuin daor D. de Haa3 f 1290 Koop 3 per gemet door W. Buth f 1905 of f 2597 Ksop 4 per gemet door W. Buth f 1860 of f 2114 Koop 5 per gemet door Abr. v. d. Tol f 1965 of f 2063 Koop 6 per gemet door Abr. v. d. Tol f 1855 of f 2677 Koop 7 per gemet door D. den Engelsman f 1880 of f 3240 Koop 8 per gemet door Th. v. d. Bol f 2000 of f 3473 Koop 9 per gemet door D. den Engelsman f 910 of f 3346 Koop 10 per gemet door Adr. v. d. Tol f 900 of f 2610 Koep 11 per gemet door J. A. Slis f 1200 ©f f 5684 Koop 12 per gemet door W. Buth f 1750 ©f f 5723 Koop 13 per gemet door D. den Engelsman f 1825 of f 7512 Koop 14 per gemet door C. Neordijk Hz. f 1775 of f 7372 Koop 15 per gemet door D. den Engelsman f 1805 of f 6215 Koop 16 per gemet door J. v. d. Meide Bz. f 985 of f 3533 Koop 17 per gemet door L. Hanse f 956 of f 3626 Koop 18 per gemet door G. M. v. d. Meide f 995 of f 3774 Samen f 73260 ROCKANJE. Geboren: Adiiana Henderina Maria, d. v. A. Vijfwinkel cn J. J. 't Mannetje. Ondertrouwd: A. v. d. Berg en K. Wage- veld. GetrouwdT. den Dekker en J. Manuint veldK. C. Bakker en K. R ManintveldB. Verhoeve en M. v. RietschotenP. van den Berg en N. Wageveld; C. Kap en J. N. DalmolenJ. Berkhout en M. BerkhoutJ. Nieuwiand en J. van MarionA. G. van Herk en P. Hoogvliet; J. Kools en A.J. de Winter. OverledenB. Mol wedn. van IJ. Emmer zaal, oud 80 j.C. Langendoen echtg. van M. Noordermeer oud 60 j. Qlficlee! Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 23 Juni. Ned, Hervormde Kerk. Sommelsdik, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. Westrlk. vUddelharnis. av. 6 uur Ds. van As van Dirksland .tal a»n 't Haringvliet, v.m lü en n.m. 3 uur Ds. Polhuijs. Den Bomir.el, Ooltgensplaat, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. J. J. v. d. Pol. Oude "l onge, 1 Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 en'sav. 6 uur (O. T.) Ds. Kruijt. Kerkingen, Dirksland,! v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur (Doop) Ds. van As. MeMssant, V bielisndam, Goedereede, v m. 10 de heer J. v. d. Velde van Ouddorp en n.m. 3 uur Ds. F. de Gldts. Ouddorp, Brielle, Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), Rockanje, v. m. 9 30 Ds. Witkop. Nieuw-Heivoct, v m. 9,30 uur Ds. Priester, üeüevosisiuis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer. Zuidland, v.m. Ds. Koolhaas. Simonshaven, Nieuwcnhoorn, v. m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d. Straten. Oudenhoorn, v m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Sppenisse, v.m. 9.30 en 'sav. 6 uur Ds. j J. v.d .Wall Hekelingen, Geervliet, vm. 9.30 Ds. IJzwman. Heenvliet, nm. 2 uur Ds. IJzerman van Geervliet. Abbenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m 10 uur Ds. Baar. Vierpolders, n.m. 2 uur Ds. Poldervaart van Oost- yoorne. Vierpolders (Evangelisatie), v.m. 10 uur de heer j A. Schalekamp van Nieuwesluis en 's av. 0.30 uur Leesdienst Nieuwesluts, 's av. 6 uur de heer J.A. Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnls, v.m. 9.30 en 's av. 6,30 uur Ds. G. v. Velzen. Stad san 'i Haringvliet? Den Bommel, Ooltgensplasl, Meiissani, v.m. 10 en's nam.6.30uur Ds. J. Ade Bruin. Stellendam, Ouddorp, Brielle, Rockanje, Tinte, v. m. 9.30 uur en 's av. 6 uur Leesdienst Nteuw-Helvoet, Hellevoetsluis, Zuidland, v.m. en n.m. Ds. van Lummel. Spljkenisse, v.m. 9.30 en 's 6 uur Leesdienat. Abbenbroek, v.m 9.30 uur leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente Dirksland, v.m. 10 en a'av. 6 uur Ds.Verhage. Doopsgezinde Kerk >uddoip. Ds. K. W. Rossing. SOMMELSDIJK.* Hoofdacte—cursus. Op Woensdag 19 Juni vergaderde in Hotel Spee te Sommelsdijk de commissie tot oprichting van een hoofdacte-cursus in dit arrondisse ment met de voorloopige deelnemers. Ingekomen was o. a. een sympathie be= tuiging van den arronddissementsschoolop- ziener, den heer L. de Winter. Van de mededeelingen vermelden wij dat de heer J. M. Neunstiehl hoofd eener school en onderwijzer aan de Normaallessen te Rotter dam, zich bereid had verklaard het vakpae- dagoglek te onderwijzen. Als vedere leerra- ren tr'den op de heeren P. C. Kappeteijn, dr. P. Mulder en J. C. Nijland, leerraren aan de R. H. B. S. alhier. Uitvoerig werden de voorwaarden van Rijkssubsidie en vergoe ding voor reiskosten aan deelnemers bespra ken. Het Rijk blijkt bij de laatste zeer vrij gevig te zijn. Bijna alle aanwezigen verklaarden zich be reid enkele onder eenig voorbehoud den cursus te volgen, die begin September denkt aan te vangen, met omstreeks 15 deel nemers waarbij nog eenigen worden verwacht. Bij de daaropvolgende bestuursverkiezingen werden uit de deelnemers gekozen de heeren J, Krijger te Dirksland als vertegenwoordi ger der openbare en J. v. d. Velde te Oud dorp ais vertegenwoordiger der bijzondere onderwijzers. MIDDELHARNIS.* A.s. Zondagavond zal de Godsdienstoefening in de Geref. Kerk in plaats van 6 uur half'zeven een aanvang nemen. Een en ander in verband, met het afscheid van Ds. Dekker uit Oelgensplaat. Tot notabel in de N d. Herv. Kerk is gekozen de heer L. Vroegindeweij met 33 stemmen, den heer; L, Stapel verkreeg 18 stem men. Op Woensdag 26 Juni hoopt In de Zondagsschool op te treden Ds. Kek van Gouda, des avonds om half zeven. OOLTGENSPLAAT. Zondagmiddag hoopt Ds Dekker vau de Geref. Gemeente afscheid te nemen. NIEUWE TONGE. De betaling van huur van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier zal kunnen geschieden, in de consistorieka mer der kerk bij den Kerkelpen Ontvanger P. Korteweg en wel op a.s. Maandag 24 Juni van 2—4 uur en vag, 6—8 uur. OUDDORP. Zondag trad in de Herv. Kerk op de heer van Os uit Amsterdam, zendeling onder de Joden. Bij die gelegenheid heeft de collecte voor dien arbeid f54 'opgebracht. A.s. Zondag hoopt des voor- en des nam. in de Ned. Herv. Kerk op te treden D». J. Boss van Vinkeveen, die hier van 1901 tot 1907 arbeidde. In beide beurten wordt collecte voor de Chr. School gehouden. Als predikant bij de Ned. Herv. Gem. is beroepen Ds. Kuijlman van Lunteren. ZUIDLAND. Ds. Koolbaas die het beroep naar Nijkerveen aannam, hoopt D.V. 18 Au gustus a.s. zijn afscheid alhier te prediken. SPIJKENISSE. Als bevestiger van den be roepen leeraar naar de Geref. Kerk Ds. de Mildt ie Oostburg, zal 28 Juli optreden Ds. G. H. de Jonge te Wapenvelde. VIERPOLDERS. De Evangelisaiie is door ruiling in het bezit gekomen van een grooter orgel. Tegen 1 Augs. a.s. neemt A. Heindljk— Arkenbout ontslag al> helpster bij de hand werken. NED. HERV. KERK. BeroepenTe den Ham, S. C. van Wijn gaarden te Wijngaarden. Te Sleeuwijk, P. v. d. Kooy te Reeuwijk. Te St. Maartensdijk B. G. C. Steenbeek te Dintelaord en Prince- land. Te Graft. A. Trouw, cand. te Roc kanje. Te Amsterdam, A. C. G. den Her tog te Rotterdam. Te St. Michiels-Gestel c.a. B. J. Logtenberg te Lutten a. d. Dedems- vaart. Te Garmerwolde, W. R. Diephuis te Jukwerd. Bedankt: Voor Vroomsheop, J. v.d. Viugt te Nieuw-Stadskanaai. Voor Doorn, j. J. C. Karres te Hazerswoude. Voor Schoondpe, C. v. d. Nieuwenhuize te Renesse. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen: Te Genderen, D. DrenthteLei- mulden. Te Stroobos, S. Veltman te Tzum. Te Onstwedde, J. W. Esselink te Alteveer bij Hoogeveen. Te Uithuizermeeden, W. L. Korfker te Goën c.a. Te Heinskenszand, D. H. Th. v. Vollenhoven, cand. te Amster dam. Te Onderdendam, J. Hoekstra te Vries. Bedankt: Voor Vlissingen, H, de Bruijnte Nieuwendijk. Voor IJmuiden, A. Doorn te Apeldoorn. AangenomenNaar Oude- en Nieuwe Blldt- zijl, U. Buwalda te Schouwerzijl. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Oud-Beierland,J.Jengeleen te Noordeloos. EV. LUTH. KERK. AangenomenNaar Naarden-Bussum, mr. J. Loesjes te Tiel. Naar Groningen, A. C. Schade van Westrum te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: Te Meiiskerke, J. Fraanje te Goes. MIDDELHARNIS. Velling van Woensdag 19 Juni. Bloemkool le srt. 17—19 ct., 2e srt. 8—10 ct., 3e srt. 4—5 ct. per stuk, Ra barber 7 ets. per bos. Perziken 7—12 ct. per stuk. Tuinboonen 10 ct. per KG. Kruisbes sen 25 ct. per K.G. In plaats van kaarten. De huwelijksvoltrekking zal plaats 14146 hebben 4 Juli a.s. HERMAN D. HERS en ,;jf Zoo de Heere wil en zij Wen hopen onze geliefde Ouders op Zaterdag 29 Juni 1918 hunne tt! 25-JARIGE ECHTVEEEENIGING te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen •ig blijven Ï3 de wensch van hunne dank- bare kinderen if CORNELIS. 3§ JAN HENDRIK. :$g PIETER JAN. »f§ ELIZABETH, rif MARINUS. tl 14136 MARIA, openbaar optreden en examens, be hoeden Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. Onschadelp, zuiver samengesteld! Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharm. Fabriek Zeist Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4