A. KALLE™ JE ADRES I SUIKERBIETEN. Taidaits 011.KIIOS Advertenticn. B. VAN DER WEIDE, V. v. PUYVELDE H. J. CAMPFENS Hoendermeel. MrvooiïaUOIMlEL Tevreden Zaaimachine, BEDDEN - «El iü Siinsirnt 44b, Hfttirdai Ifitil SPEE - Mail GEMENGD NIEUWS. VERK00PIN8EN. Westdijk - Miridelharnis. Bosschart Westra, Wacht U voor misleiding! C. VIS iz. - Sommelsdyk HET IS VOOR ALLEN, e. 2.25.10 heet. (4 gem. 271 roeden Voorn sche maat) bouwland bezuiden den Rotten- burgschen Weg in den polder het Oudeland te Mlddelharnis, B nr 860, blootschoof 1918 te aanvaarden. PHOTOGRAAF, NIEÜWSTBAAT fi 28, MIDDELHARNIS Overal en iederen werkdag te ontbieden. Speciaal in hetmaken van Buiten-opnamen en vergrootingen. 14031 Salon GEOPEND alle werkdagen tot 's avonds f O uur. Beleefd aanbevelend. MOTOR- EN RIJWIELHANDEL It voor het REPAREERKN van GEGO- TEN MACHINE DEELEN. 13898 Kleermakerij - Ouddorp In Manufacturen en Confeetie NAAIMACHINES en ONDERDEELEN Beveelt zieh tevens beleefd aan voor het laten verven van kleedingstukken enz. tegen billijken prijs. 1385 7 Ook nog enkele Rijwielen voorhanden Handel in Naaimachines voor Zonnebloemzaad gegarandeerd met 93 °/o kiemkracht is nog steeds G. VROEGINDEWEIJ Dirksland, die ook het verkochte zaad weer opkoopt. (Ochtendvoer voor Kippen). C. ALBLAS - MIDDELHARNIS. een nieuwe uitsluitend voor het zaaien van Sui kerbieten. Bij If 1 Telef. Intere. Mo. 30. van Hieuw-Helvoet is eiken Saterdag vaa IS tot S uur te spreken in 12774 Sehreuder Baksteen. gemerkt. En dat ben ik in tegenstellingen met zooveel anderen. Je hebt van dit menschen, die zich van heel het politieke gedoe, zooals ze dat be lieven te noemen, absoluut niets aantrekken. Dat zijn de loomen, de tragen, de onver schilligen. ik wil vooropstellen, dat ik met zulke menschen niet kan opschieten. Ik kou van een beetje vuur in een mensch, van een weinig levendigheid. En van harte wil ik meedoen en die leven digheid aanwakkeren, in mijn geval met de pen, die in den loop van iedere week nog al een aardig velletje volschrijft. Maar er zijn ook mensehen die uit begin sel tegen de politiek zijn. Die zeggenGod laat de Koningen en de Overheid regeeren, en wij, menschen, kunnen dan niets toe of afdoen, wij kunnen daarvan niefs veranderen, wij kuunen daar niet inkomen, er geen in vloed op uitoefenen. Ik eer zulke menschen. Omdat ze het uit beginsel zeggen. Evenals ik een prineipieel dienstweigeraar respecteer, die met genoegen etttlijke maan den in de gevangenis gaat, omdat hij wei gert een militair pakje aan te trekken en militaire diensten te verrichten. Ik ga niet met de denkbeelden van den dienstweigeraar mee. Toch heb ik eerbied voor hem. Ik ga niet accoord met die menschen, die uit beginsel tegen politiek zijn. Toch respee- teer ik ze. En in dit verband geloof ik ook niet, dat een overheid zoover mag gaan, datze stem dwang invoert. Dat is maar een persoonlijke meening, ik ban mij vergissen natuurlijk. Maar ik geioof het niet. Je moet mij goed verstaan. Ik spreek van stemdwang.Kt wordt wel gezegd: nu, bij de nieuwe wet, is er stemplicht, stemdwang, maar dat is niet precies juist. Er is geen stemplicht. Er is opkomstdwang. D.w.z. je moet op de stem dag op het stembureau komen, wil je niet beboet worden met minstens f 3, wanneer je tenminste geen steekhoudende veront schuldiging kunt aanvoeren. Maar niemand zegr, dat je moet stemmen. Het staat je vrij, je biljet blanco in de bus te werpen. Nie mand belet je dat. De menschen, waarvan ik boven sprak, zullen dat dan ook wel doen. En van hun standpunt hebben ze volko men gelijk, al ga ik er in de verste" verte niet mee accoord. Maar ik dwaal af. ,Ik sprak over de politiek. En nu weet ik wel, dat politiek heel ge vaarlijk is, tenminste kan zijn. En daarom kan ik nu zoo heel goed begrijpen, dat er nog een derde soort mensehen is. Dat zijn zij, die niet uit beginsel tegen de politiek zijn, die niet loom, traag of onverschillig zijn, maar die een hartgrondigen afkeer van de politiek hebben, omdat zoo vaak wordt gezien, dat politiek ontaardt. Dit laatste is waar. Politiek kan ontaarden. Maar dat behoeft niet. Wie ook aan politiek doet, in het licht van Gods woord, loopt geen kans, die te ontaarden, al gaat ik moet het erkennen het soms wel eens dien kant op. En sprekers, die thans de verkie zingsactie leiden, moeten wel duchtig oppas sen, wat ze zeggen. Zoo licht gaan ze in het vuur hunner rede te ver, zeggen ze din gen, waarvan ze later spijt hebben. Dat heeft Mr. Verkouteren, de candidaat der Chr. Historischen bewezen, toen hij te Durgerdam sprak. Hij sprak daar over den vierden stand zeer minachtend, althans vol gens het couranten-verslag. Zijn eigen blad, waarvan hij mede-hoofdredacteur is, „De Nederlander" riep hem daarover tot verant woording. De heer Verkouteren antwoordde, dat het courantenverslag half waar, half -verdicht was, maar dat hij zich niet geroe pen gevoelde in het openbaar daarover ver antwoording te doen. Dit laatste zij van daar gelaten, al ben ik het niet met hem eens. Hij heeft in het openbaar gesproken, dus moet in het open baar verantwoording doen. Maar goed. Dat moet hij zelf weten. Inmiddels heeft hij zelf erkent hij het iets gezegd, dat niet in den haak was. „Houd dan uw tong in toom". Ik schrijf dit alles nu niet om te smalen op de Chr. Historischen. O, neen. Zoo graag zou ik willen, dat Anti-revolutionair en Chr. Historisch één waren. Dat kan ook best. Ik kan ma'.r geen verschil zien, van betee- kenis. Daar ver schrijf ik je volgende week. Thans ga ik er niet verder op in. Anders wordt ik te uitgebreid. Want deze week moet ik je nog iets anders laten lezen. Straks. Politiek kan dus gevaarlijk zijn, kan ont aarden, maar het behoeft dit niet en bij het zuivere licht van Gods Woord is er geen sprake van. In aanmerking genomen dan, dat wij zondige menschen zijn, die dagelijksch struikelen in velen. Kijk, amice, dat is het 'em juist. Dat begrijpt de tegenpartij niet. Want dat is het geestelijke voorop I En zij streeft naar het'stoffelijke. O, ik weet wel, bij ons komt dit, helaas! ook voor, vooral in dezen zorgvollen tijd, dat men het stoffelijke voorop zet. En daar van zijn er zooveel ook van de onzen verdwaald in de z g.n. belangen partijtjes, als plattelandersbond, politiebond enz. Maar dat mag niet. Het geestelijke voorop. Het stoffelijke komt in de tweede plaats. Daarom zit ik altijd zoo met genoegen te luisteren naar Z.Ex. Idenburg, wien ik het voorrecht had in deze compagne enkele ma len te hooren. Die steekt het niet onder stoelen of ban ken, maar zet voorop het geesielijke. Dat is het juist, wat de A. R. partij altijd heeft gekenmerkt: het geestelijke. Dat moet zoo blijven, ten allen tijde. Anders gaat het niet goed. Daaromstem Anti-revolutionair. Tegen de Revolutie het Evangelie Rechts moet je stemmen. En dat zeg ik, rechtsche, niet alleen. Neen, dat zegt ook Mr. H. W. van Sandick, een vrij-liberaalHij schrijft n.l. in de Nieuwe Courant een ingezonden stuk dat ik je even wil laten lezen van dezen inhoud „De vrijzinnig-democraten hebben in de laatste jaren niets gedaan dan de sociaal democraten naloopen, hen overtroefd en overboden om de volksgunst deelachtig te worden, en de Unie-liberalen volgen hen helaas nu na, want ook de leiders der Unie liberalen hebben zich bereid verklaard in een socialistisch kabinet zitting te nemen en de leider der socialisten heeft zijnerzijds de op neming zoowel van Unie-liberalen en vrij zinnig-democraten toegezegd- onder uitdruk kelijke toevoeging, dat het kabinet zal zijn een socialistisch kabinet en een deel van het socialistisch program zal worden ten uitvoer gelegd, een geheel anderen toestand dus dan na afloop der vorige verkiezingen, toen in een liberaal kabinet eenige plaatsen van socialisten zouden zijn ingeruimd, op zichzelf trouwens al een groots verzwakking van liberale regeeringskracht. Een meerderheid van fitaks zonder sociaal democraten is m i. uitgesloten, de vrijzinnig democraten willen ook niet gaan zitten met de vrij-liberalen. Stemmen op de vrij-Jiberalen uitgebracht zijn waardelooze stemmen ten opzichte van het regeerings-regultaat. Zy kunnen geen effect sorteeren. En de Economische Bond Het is de pattij der malcontenten, doch het is me niet gelukt er achter te komen wat deze eigenlijk beoogt. De doeleinden, die deze bond volgens de geschriften en de woorden der leiders zegt na te streven, zijn ia flagrante tegenspraak met de daden van den hoofdleider Mr. Treub, ais minister, zoodat ees afwachtende hou ding aangaande deze partij geraden is. Al de bezadigden in den lande, die, ook gelet op de treurige resultaten van het socia listisch gedoe der laatste jaren, verschoond wenscben te blijven van de zegen ie gen van een bepaald socialistisch bewind, roep ik daarom toe: stemt ditmaal rechts, tot tijd en wijle dat de vrijzinnigen terugkomen vaii de dwalingen hun weegs." Veel hoef ik daar niet bij te voegen. De redactie der Nieuwe Courant plaatst er na tuurlijk een onderschrift onder. Maar dat zegt niet veel. zegt alleen niet met ronde worden natuurlijk, maar het is er uit te lezen, dat het in het Vrijzinnig kamp niet in den haak is. Maar toen ik dit „ingezonden stak" zie je wel, dat ze soms zeer pitting kunnen wezen, wat ik verleden weeks reeds schreef gelezen had, dacht ik onmiddelqk: ik meen, dat wat hier gezegd wordt aan het adres van Unie-liberalen en Vrijz. democraten, ook geldt voor de Vrij-liberalen zelf. Ik meen, dat die sinds 1913 ook hard meedoen om de Socialisten na te loopeul Heb ik het ver mis? Intusschen: als een Vrij-liberaal zegt: je moet rechts stemmen is het, dunkt mij, ai ver gekomen wat jij Wij kunnen er tenminste ons voordeel mee doen Groetend,„HAKA". Een oplichter. De politie te Groenlo heeft de hand gelegd op een gevaarlijk sujet. Deze, zich uitgevende voor een Belgisch uitgewe kene, was het op eenige plaatsen geLakt een voudige lieden voor aanzienlijke bedragen op te lichten. Een landbouwer onder de ge meente Lichtenvoorde werd zelfs voor/2500 de dupe van zijn bedriegerijen. Een portret aan den wand was het mid del, waardoor hij zich de gunst van dien man en zijn gezin wist te verwerven. Het stelde de zuster van den boer voor, die in België in een klooster vertoefde en daar door oorlogsgeweld om het Téven moest zijn "gekomen. De oplichter had zich vermoede lijk laten inlichten omtrent de familie-om standigheden van het gezin. Bij zijn bezoek verklaarde hij, de zuster uit het ia brand geschoten huis te hebben gered. De goede lieden eindigden met den man f 2500 te geven, waarmede hij in den omtrek een kleine boerderij zou beginnen. Dit bedrag zou hij later aflossen. Sedert de man zieh niet meer liet zien, begon men argwaan te krijgen en waarschuw de men de politie. De oplichter hiejd zich schuil in een verdacht huls in de onmidde- lijke omgeving van Groenlo. Bij zijn aanhou ding die met krachtig verzet van de zijde der bewoners van dit huis gepaard ging, had hij nog slechts f 40 in z(jn bezit. Ter con frontatie naar de Lutte bij Enschedé over gebracht werd de aangehoudene herkend als de persoon, die aldaar soortgelijke schelm stukken had uitgehaald. Smokkelpartij verijdeld. Een inwoner van Simpelveld, handelaar in groenten en aard appelen, reeds geruimen lijd verdacht van smokkelen, is met paard en wagen aange houden op den Rijksweg Maastricht—Sim pelveld. Onder de groenten kwamen groote hoeveelheden leer, meel enz. te voorschijn. Ten huize van S. is een inspectie gehouden een massa artikelen, in kisten, korven en zakken werden in beslag genomen. Men schat, dat het benaderde een waarde heeft van over de 10.000. Vreemde eenden in de bijt. in de Ooster- Schelde worden de laatste weken hier en daar heele scholen tonijnen waargenomen. Die verschijning wordt natuurlijk ook al in verband gebracht met de strijd ter zee enz., want in de Schelde behooren zij niet thuis en van hun verschijning van vóór den oor log vonden wij geen gewag gemaakt. Wel verebden in het voorjaar circa 2 jaren gele den een tweetal reuzen op schorren in het Oostelijk bekken van de Oosterschelde, die elk ongeveer 800 K.G. wogen. Indertijd werd daaromtrent medegedeeld, dat de 1600 K.G. visch opbrachtdrie rijksdaalders en dat de koopers 300 L. traan uitbraadden die h 30 cent per liter van de hand ging. Smokkelwaar ontdekt, in Simpelveld is gisteren verborgen onder een dun laagje groenten, voor een waarde van f 18.000 aan drijfriemen gevonden, in beslag genomen. Zware brand te Utrecht. Maandagmorgen om half tien is een geweldige brand uitge broken in de vuurwerkfabriek aan den Blauw- kapelschen weg te Utrecht. Zwaie ontploffingen veroorzaakten de op geslagen voorraad vuurwerken. Vele militairen van de omliggende forten hebben het terrein afgezet en hielpen bij het blusschingswerk. Verdronken. Het Eind. Dagbl, deelt uit Gheel mede, dat aldaar een vreeselijk onge luk is voorgevallen. Een zoon, twee dochters en een logé van den heer F. Verheyen wa ren aan het roeien op Manfeld's kuil. Mid den op het water sloeg de boot om en de vier Inzittenden, die geen van allen konden zwemmen, verdronken Ernstige mishandeling. Naar het hospitaal te Maastricht is overgebracht een soldaat kommies. die in het bosch te Vaals eppost bad gestaan, en daar door twee smokkelaars van achteren was aangegrepen en ernstig mishandeld, omdat hij op twee anderen, die op de vlucht waren gegaan had geschoten. Men had hem zijn geweer afgenomen, half dood geslagen en daarna zijn geld en horloge ont vreemd. De toestand van den man i3 zeer ernstig. Goudsmokkelarij. De correspondent van het „Berl. Tagebiatt" te Thorn seint, dat op het douanekantoor van het grensstation Alexandrowo een man uit Berlijn werd ge arresteerd, die 30.000 Nederlandsche gouden tientjes naar Polen poogde te smokkelen. Volgens zijn opgave zou hij daarbij een zuivere winst van 200.000 mark hebben ge maakt. Het goudgeld werd naar de Rijksbank te Thorn overgebracht. 'n Beschonken inbreker. De heer H., eige naar van een groothandel in gedistileerd, wilde Maandagmiddag zijn zaak aandeGed. Oude Gracht te Haarlem binnengaan, toen hij zag dat de deur niet gesloten was en binnen op een steenen trap een man blijk baar lag te slapen. De eigenaar der zaak sloot de deur en waarsehuwde de politie. Deze vond de 20- jarige M. een bekende der politie, in zwaar beschonken toestand. In zijn zak werd een bedrag aan geld gevonden dat overeenkwam met het uit de opengebroken bureautafel ge- stolene. Na zijn „werk" had de inbreker zich blijk baar „te goed" gedaan aan de verschillende geestrijke vochten en was er op die wijze ingevlogen. Goed afgeloopen. Dinsdagmiddag was de zoon van den directeur der Naamlooze Ven nootschap Stoomtlramer- en Meubelfabriek v. h. v. Meggelen Co. te Bergambacht be zig een bout vast te draaien, terwijl de ma chine werkte. Een kleine onvoorzichtigheid en gegrepen door de machine werd hij tot viermaal rondgeslingerd en daarna kwam hij eenige meter» verder op den grond terecht. Geen stukje kleeren meer aan het lichaam. Voor dood uitgedragen, bleek, dat alles nog wonderwel was afgeloopen. Een gat in een arm, hier en daar een pijnlijk gevoel, doch volgens den dokter inwendig niet gekneusd, zoodat hij per rijtuig naar huis kon worden vervoerd. Slachtoffer. Aan het Noorderstrand te Ame land Is het lijk gevonden van een Dulische vliegenier. Men constateerde, dat er een schot door het hart was gegaan. Onweder. Een buitengewoon zwaar onweder, gepaard gaande met hevlgen slagregen en geweldige hagelbuien woedde Zondagmiddag tegen kerktijd boven de Gemeente Gaasterland. De familie K., bestaande uit meer dan een gezin, was onderweg naar de kerk te Balk, toen zij door het noodweer gedwongen een schuilplaats zocht in een aan den weg staand hok, dienende voor bergplaats, de geheele familie, 12 personen groot, was juist in dat hok, toen een der leden, een man van pl.m. 40 jaar, die nog even buiten toefde, door den bliksem getroffen werd en bewusteloos neer zeeg. Men kan zieh de schrik en ontsteltenis voorstellen van de schuilenden, onder wie een drietal vrouwen en eenige kinderen, toen een der hunnen daar zoo neerviel. Gelukkig constateerde de later ontboden geneesheer, dat K. met de schrik vrij kwam. Wel zal zijn linkerarm tijdelijk ongeschikt blijven, doch z'n spraak en bewustzijn keerden eenige uren later weder. Aan de te veid staande gewassen is nog al eenige schade veroorzaakt. Zondagmorgen sloeg de bliksem in de Ned. Herv. kerk te Marken, die geheel ge vuld was. Ds. Van Schouwenburg uit Am sterdam, was de voorganger. De punt van de bliksemafleider viel op het kerkplein. In het plafond kwamen 17 gaten. De men schen gingen naar buiten, doch volgden later weer de godsdienstoefening. Niemand werd gedeerd. De kerk is verzekerd. (Hld.) Zaterdag 22 Juni 's avonds 6 uur (zomer tijd) te Guddorp jn het Logement van Akers- hoek van onderscheidene perceelen grasge was en naët onder Ouddorp, en Goederéède. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving naar de benefi cie van 5.01.70 hectaren (10 gemeten 277'/j roeden Voornsche Maat Bouwland in den polder Duivenwaard gemeente Nieuwe Tonge. Voor 10 jaren tegen den jaarlijkschen huur prijs van f 50 per 0.45.92 hectare of Voornsch geniet. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kan tore van notaris van Buuren te Mlddelharnis vóór of op 22 Juni 1918. Ten verzoeke van den heer Pieter Gebuis onder Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 25 Juni 1618 des avonds ten 7l/s uur (Zomertijd) in het hotel Moeiker te Ooltgensplaat, publieke verkooplng van het grasgewas om eens te hooien van de kade en dijk van den Weipoider, zooals van ouds, door den rentmeester der Ambachtsheerlijk heid St. Adolphsland te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 26 Juni 1918, in het Loge ment van C. de Bruin, afslag; 's avonds 7 uur (zomertijd), van: Een huis bestaande uit twee woningen, een huis, bestaande uit 4 woningen2 groote landbouwschuren met groote werven en mooien tuin, tezamen vormend een grool aaneengelegen terrein, voor vele doeleinden geschikt, te Dirksland, aan den Kerkring, kad. Sectie B. nos. 213, 214, 216, 1228, 1229 en 1230, te zamen groot 23 Aren, ten ver zoeke van den heer D. de Graaff, te Dirks land. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 27 Juni 1918 bij afslag, des namiddags 3 uur in het HoteiMeijer te Middel- harnis. a. de nieuw gebouwde landbouwschuur met tuin aan den Steenenweg te Middelhar- nis, kad. Sectie B nummer 1948 groot 17 aren. b. 1.63.10 heet. (3 gem. 165 roeden Voorn sche maat) bouwland benoorden den Rotten- burgsehen Weg in den polder het Oudeland te 'Middelharnis, B n. 625; blootschoof 1918 te aanvaarden. d. 3.02.00 heet. (6 gem. 173 reeden Voorn sche maat) bouwland, in den polder den Ouden Oostmoer aan den Oudelandschen Dijk te Mlddelharnis, C nrs. 377 en 378 ver huurd tot blootschoof 1925 aan C. v. d. Sluijs en A. en L. van Bouwelen. e. 2 01.70 heet. (4 gem. 221 roeden Rijnl. maat) bouwland aan den Oost. Haveadijkin dèn polder de Oostplaat te Mlddelharnis A nr 516; verhuurd tot blootschoof 1923 aan Danker Struik. f. 6.38.00 heet. (14 gem. 295 roeden Rijnl. maat) bouwland aan dsn Sommeldljkschen Havendijk in den polder de Westplaat te Sommelsdijk A nrs. 73 en 74 blootschoof 1918 te aanvaarden. g. 5.14.20 heet. (11 gem. 59 roeden Voorn sche maat) bouwland aan den Van Zantens- weg in den polder het Oudeland van Mld delharnis, gemeente Sommelsdijk G. nrs.52!, en 522 verhuurd tot blootschoof 1922 aan C. Pape. Alles in diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van Mej.de wed.Jan Kardux Pzn. te MiddeSharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Juni 1918 afslag in het Hotel „de Nymph" te Brielle 's morgens elf ■ur, van De kapitale Bouwmanswoning met schuur, varkenshok en verdere getimmerten met 12- 39-10 uitmuntend wei-, bouw-, tuin- en boom gaardland, in den Rezenhoeh, Betjeshoek en Steenhoek, in 9 perceelende woning met 10 32-89 ondsr Nieuwenhoorn en Heenvllet, aan elkander aan den Tu3schenweg. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op Vrijdag 28 Juni 1918 bij inzet, en Op Vrijdag 5 Juli 1918 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het logement Geluk te Oude Tonge. a. 3.17.80 hectaren (6 gem. 276 roeden Voornsehe maat) bouwland in hetOudeland gemeente Oude Tonge kad. Sectie C. num mers 164 en 165 in 4 perceelen en combina tiën. b. 2.82.80 hectaren (6 gem. 48 roeden Voornsche maat) bouwland in den Molen polder gemeenteOude Tonge kad.Seetie B num mers 349 en 409 in 3 perceelen en combi natiën. Alles verhuurt tot blootschoof 1919. Ten verzoeke van den Heer L. Soldaat te Mlddelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 28 Juni 1918 bij inzet, en Op Vrijdag 5 Juli 1918 bij afslag, telkens dea avonds 6 uur (zomertijd) ter herberge van Jacs. Legierse te Oude Tonge kad. Sectie C nummer 1174, groot 1 Are 49 centiaren, direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer E.Th.J.Lam bert te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 29 Juni bij inzet en Zaterdag 6 Juli bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek van a. o. 66,70 H. A. of 1 G. 136 R. V, M. bouwland te Ouddorp in den Springertpolder, kadaster Sectie A. no. 699, te aanvaarden blootschoof 1918, b 1.08,20 H. A. of 1 G. 107 R. V. M. bouw land te Ouddorp In het Oudeland bij de „Ce res" kadaster Sectie E no. 302, te aanvaar den blootschoof 1918, c 2.07,50 H. A. of4G. 155Vt R. V. M. weiland te Ouddorp in het Onde Nieuwland aan den Noordweg, genaamd 's „Landswei" kadaster Sectie B. no. 68, te aanvaarden 15 November 1918, ten verzoeke van Mej. Jacomijntje Breen D.d. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving naar de beneficia van 1.9950 hectare (4 gem. 279 roeden Som- melsdijksche maat) Bouwland aan den Klad- sfaartweg in den polder „het Oudeland", gemeente Sommelsdijk, voor den jaarlijkschen huurprijs van f 60, per 0.40.51 H.A. of Sommelsdijks gemet, huurtijd 7 jaren ingaan blootschoof 1918, zijnde 8 meeden in 8 per ceelen. Inschiijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van Notaris Van Buuren te Mid- delharnis, voor of op 29 Juni 1918. Ten verzoeke van den Heer A. W. Korvink te Mlddelharnis. Notaris VAN BUUREN. Met het oog op de vooraf aan te vragen vergunning tol verkoop aan den Regeerings Commissaris voor de Rijksgraanverzameling worden degenen die hun gewassen (granen, zaden en peulvruchten) te velae op dever- koopingen te Stellendam en te Ouddorp wen- schen te verkoopen, verzoeht hiervan opgaaf te doen vóór of op 1 Juii 1918 ten kantore van notaris Van den Berg te Goedereede. Perceelen waarvan na 1 Juii aangifte wordt ge daan, kunnen niet in de verkoopingen worden opgenomen. Met het oog op de Regeerlngsvoorschrif- ten in zake openbare verkoopingen van gra nen, zaden en peulvruchten te velde, wordt men verzocht, de opgaven voor de in Juli a. s. te Dirksland te houden gewassenver- kooping, vóór 1 Juli a. s. in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. Banketbakker met Melkgplon. TELEFOON No. 13 - OUDE TONGE. (voorheen L P. SCHAAP) Nieuwe Binnenweg 238a, Rotterdam. Telefoon 14228 OPGERICHT SEDERT 1886. en aanverwante artikelen. TELEFOON No. 31. zijn zij, die hun panden, bakkerijen 9 of fabrieken lieten zuiveren door III. Ff* ft Uit», Zuiveraar, Ommoordschestr. 78a, Tel. 8843 Rotterdam. Blljijke conditiën j| •s «ft& Goedkoopste en soliedste adres voor MEUBELEN, als Tafels, Kasten, Buf fetten, Stoelen met leer en pluch, Veerenbedstellen, Dekens, Theetafels, Spiegels, Schilderijen enz. en?. Speeiaal ingericht veor jongelui met Huwelijksplannen. KOMT ZIEN BOVENHUIS nabij de SCHFÊKADB TELEFOON 12800. die iets noodig hebben in Goud- Zilver-, Diamantwerken, Tafelzilver, gemonteerd Kristalwerk enz. ZEER BELANGRIJK een goed en vertrouwbaar adres te weten waar al deze artikelen in ruime keuze EN tot billijke prijzen verkrijgbaar zijn, daarom stellen wij dit adres GRATIS VERKRIJGBAAR. Het is de van ouds bekende meer dan 30 jaren bestaande firma JUWELIERS. TEL. 3807. BINNENROTTE 170 ROTTERDAM

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2