Advertentiën. PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN. INBEZOHDEN STUKKEN. VISSCHERIJ. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL LAATSTE BERICHTEN. Adriana Wilhelmina. jacobus fase al JAH8ETJE TAS OOSTESBRUGBE li. TEBHÜS MARKUS C.LZ. PIETERHELÜ KBIPS -Pi, N. Gr. VAN NIEUWENHUIJZEN 0 en P. W. VAN NIEUWENHUIJZEN— Van Schouwen geren kennis van de geboorte ran hunne dochter 14087 DEN BOMMEL, 11 Juni 1918. Ondertrouwd bn hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zai plaats hebben D.V. op Donderdag 27 Juni as. Oude Tonge1 lglg 14080 Ooltgensplaat 1 Ondertrouwd en Dirksland j SOMMELSDIJK. Tegen J. N., J. N. enJ.T. is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van het slachtverbod. Op 18 Juni a.s. zal de jaarlljksche Col lecte voor den gewapenden dienst worden gehouden langs de hulzen der ingezetenen. De conducteur der R. T. M. de heer N. Bunnik is benoemd tot boekhouder bij den Regeerings, Commissaris ivoor de Rijksgraan- verzamellng te 's Qravenhage. Door N. B. is een geit verkocht voor den kolosalen prijs van f70—. Het dochtertje van C. v. D. had het on geluk in de kaai te vallen. A. T. had het ge noegen de kit ine op het droge te brengen. MIDÜELHARNlS.* Ten aanzien van Inge komen subsidie-aanvragen, wordt door Ge- deput. Staten aan Prov. Staten voorgesteld aan de vereeniging „Ambachtsschool voor Oveiflakkee en Goe^ereede" ten behoeve van haar ambachtsschool alhier, een subidie toe te kennen van f 2000 's jaars. Als een niet alledaagsclr geval kan worden vermeldt, dat de vrouw van A. van Wezel, bezig zijnde met aardappelen te schillen ia een der aardappels toen deze door midden werd gesneden een kwartje vond. STAD AAN 't HARINGVLIET. Naar men verneemt heeft de heer D. Huizer ontslag genomen als Raadslid. Bjj gelegenheid van zijn 25-jarige huwelijksfeest werd de heer L. Keijzer Sr. in zijn kwaliteit als secretaris der landbouw- vereeniging namens die vereeniging een pendule met daarbij behoorende candelabres aangeboden. Bij de deze week gehouden verkooping van klavers voor de Heerlijkheid varieerden de prijzen van roode f 0.80 tot f 1.10 en van lucerne klavers f 0.52 tot f 0,80 per roede. OOLTGENSPLAAT. De landbouwer P. C. Z., deed een plezier reisje met zijn kinderen, door eenige jongens werd er naar het paard gegooid met het gevolg dat het paard schrok en allen in de sloot terecht kwamen, behalve materieele schade liep dit ongeval goed af. B. en W. dezer gemeente maken bekend dat alle vorderingen van Rijk, Provincie en gemeente voor 1 Juli bij de besturen of ambtenaren ingediend moeten worden, daar zij ander nietig worden verklaard. 18 Juni a.s. zal een collecte voor den Gewapenden dienst gehouden worden langs de huizen, welke een ieder wordt aanbevolen. In de week van 17 tot 22 Juni zijn ver krijgbaar de volgende regeeringsgoederen. Bon 40 en 41 blijven geldig voor zeeppoeder en harde zeep. Bon 46 zachte zeep Vt pond. B^n 47 bruine boonen 2 ons. Bon 48 Bak en braadvet 1 ons. Bon 49 havermout V» ons, de bons 28 en 29 blijven geldig voor visch. Tot bestuursleden van ae opgerichte Gym !„siiekvereeniging zijn gekozen deH.H. J. O. Velthuijzen Voorzitter, J. L. Bol Secre- taiis, H. Dorsman Penningmeester, J. van Putten le commissaris van Toezicht, J. v. d. Welle Cz. 2e commissaris van Toezicht. Als Directeur treed op dhr. K. Korteweg Dz. NIEUWE TONOE. J. T. had het ongeluk met zijn fiets in de sloot te rijden, zoodat hij met een nat pak huiswaarts moest keeren. Het tuintje van den heer H. Felsbourg is onderhands verkocht aan Johs. Bakker. De inwoners dezer gemeente, worden naar men heeft vernomen bekend gemaakt, dat voortaan eiken Maandagavond zitting zal worden gehouden ten kantore van het Dis tributiebedrijf voor bons van reparatieleder. Op Dinsdag 9 Juli a.s. des voorm. van 9—12 uur en des middags van 1—4 uur be staat er In het weeshuis alhier gelegenheid, tot het laten herijken van maten en gewichten. De heer A. Knops heeft zijn woonhuis onderhands verkocht, aan W. van der Ree. DIRKSLAND. De Brandstoffencommissie Dirksland, Melissant en Herkingen heeft bekend gemaakt, dat op 20 en 21 Juni op bon 2 A en B der zomerrantsoenkaart ver krijgbaar gesteld wordt te Dirksland 75 K.G. anthraciet A f 2,50. Te Melissant 25 K.G. eierkolen en 53 K.G. stnkkolen A f 1,90. Te Herkingen 80 K.G. stukkolen A f 1,95. Buiten rantsoen zal ook in dezelfde week een zak aanmaakturf worden beschikbaar gesteld voor ieder gezin waarvoor hei afha len der bons nader is gepubliceerd aan 't aanplakbord der gemeenten. Omdat de wateringen en slooten in den Polder Dirksland dit jaar voor de eerste maal tusschén 1 en 31 Juli zullen worden gekroosd zal het gras tijdig gemaaid moeten worden. Behalve de 20 woningen van de woning bouwvereniging wordt tegenover het Station een Vitla voor den heer van Nieuwenhuijzen gebouwd waarvoor vergunning is verleend en komen nog 2 woningen in het verlengde aan de Boezemkade. Dat het diploma van Secretaris gewaar deerd wordt, blijkt, dat de heer van Es amb tenaar ter Secretarie alhier, die verleden week slaagde thans reeds is benoemd tot Commies ter Scretarie te Goes. Wel een mooie sprong. Het huis aan de tramdreef (Interneerings- kamp) is op het bod van den heer G.Joppe te Melissant f 5600.—aangeloopen en alzoo toegewezen. Volgende week wordt gedistribueerd op bon 70 5 Hectogr. erwten, op bon 71 1 Hectogr. havermouth en op bon 72 0.4 Hec togram Sago. Het bestuur van de Woningbouwver- eeniging „Dirksland" noodigt inwoners van Dirksland, die een der woningen van de Ver eeniging wenschen te huren, uit zich aan te melden op het gemeentehuis op Donderdag 20 Juni a.s. 's avonds 8 uur. De WelEdeiGestr.jHeer mr.V. H, Rutgers hoopt in het koor der Ned. Herv. kerk alhier op Vrijdag 28 Juni de3 avonds 7 uur voor de Anti rev. kiesver. een spreekbeurt te ver vullen. (Zie adv. in dat No). HERKINGEN. Deze week werd de smede rij van L. A. Kien; alhier druk bezocht door collega's uit geheel Flakkee om de werking te aanschouwen met een Accescyleengasap- poraat. Een paar heeren waren van elders gekomen om daarmede voor te werden. Met de beschikbaarstelling van Regee- rlngsvisch is het alhier thans zoover gevor derd dat ze binnen enkele dagen kan wor den tegemoet gezien, Voor zoover voorradig zal getracht worden elke week een bepaalde hoeveelheid af te zenden. Donderdag en Vrijdag 1.1. is alhier door de bestaande Cultuur Commissie vergadering gehouden en van aile stukken tuingrond be neden de 150 Roeden opgave gevraagd en verkregen welke gewassen daarop worden geteeld. De Herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente plaats hebben den II Juli e.k. des v. m. op het Gemeentehuis. Deze week zijn vanwege de Distribu tie verkrijgbaar gesteld, bruine boonen en zachte zeep terwijl een deel der bevolking in het bezit Is gesteld van bonnen voor re- peratieleder. Op 20 en 21 Juni a. s. zullen alhier op bon 2 A. en B. der rantsoenkaartverkrijgbaar worden gesteld 80 K. Gr. stukkolen kf 1,95, terwijl op 17 Juni a.s. van 8—10 uur, zomer tijd bons verkrijgbaar zijn voor 22 stuks aan maakturf A 70 cent. Deze laatste buiten het rantsoen. MELISSANT. De Burgemeester van Me lissant maakt bekend dat Dinsdag 18 Juni 1918 des v.m. van 10—12 uur ten gemeente huize alhier zitting wordt gehouden tot het geven van bonnen van calciumcarbid. GOEDEREEDE. Van de Dlrkslandsche ver loting is alhier slechts één prijs ingekomen. De gelukkige winner kreeg een theeblad. Zaterdag 15 en Maandag 17 Juni zal ter secretarie aangifte kunnen worden ge daan, door de landbouwers, van de door hen uitgezaaide granen enz. Op bon 20 is deze weak l'/i ons gort of havermout verkrijgbaar. Door de fam. Lodder, zijn deze week de eerste nieuwe aardappelen (eigen teelt) gerooid, die flink van stuk cn heerlijk van smaak zijn. Naar men zegt zai ook alhier spoedig eenheidsworst verkrijgbaar zijn. BRIELLB. Gepasseerde Dinsdagavond kwa men alhier de kinderen terug, van de on langs uitgezondene vereeniging, der Centrale Vacaniie-kolonie, afd. Brlelle. Ze zagen er best uit en waren toegenomen in gewicht van 3 tot 6 pond. Een hunner zal nog een 4-tal weken achterblijven, daar dit noodza kelijk bleek voor de kleine. De verkiezingsdrukte begint zich hier overal te openbaren, zoowel van deS. D. P., Vrijz. Dem. en Katholieke kiesvereen. zullen sprekers optreden. We zullen ook niet ten achter blijven en zai er vanwege de A. R. Kiesver. een spreker optreden op nader in dit blad te bepaien datum. Alhier werd per tram den 12den dezer de eerste Processie aangebracht uit Oude Tonge. ROCKANJE. Op de boterkaarten is vanaf Vrijdag natuur- en margarine-boter verkrijg baar op bon no 2. NIEUWESLUIS. De politie heeft dezer dagen hier een goeden slag geslagen. Zekere de Br., van Zwartewaal werd sedert lang verdacht van allerlei diefstallen. De omgeving alhier werd n.l. al maandenlang onveilig gemaakt. Bij verschillende ingezetenen onder Zwar tewaal, Nieuwesluis, de Heenvlietsche polder, tot onder Nieuwenhoorn toe werden voort durend aardappelen, kippen, konijnen enz., gestolen, en 't macht maar niet gelukken den dief te snappen. Eindelijk besloot onze wakkere Rijksveldwachter A. Roodnat, erop uit te gaan, en, het kostte wat het wilde, den dief op heeterdaad te betrappen! En dan ontkomt een misdadiger niet gemakkelijk aan zijne nasporingen. In gezelschap van den gemeenteveldwachter van Zwartewaal, trok hij er op uit. Weldra bleek 't hun dat de dief te Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoet een afzetgebied had voor zijn buit. Onder allerlei voorwendsels wist hij zijne waar aan den man te brengen. Tenslotte breidde de man zijne dieverijen zoover uit, dat hij bij Dhr. v. M., onder Nieuwenhoorn, een varken uit het hok stal, het beest tusschen zijn beenen nam volgens zijn eigen bekentenis en met een knuppel op den kop sloeg tot het dood was. Toen deed hij het in een zak en onder voorgeven dat zijn varken ziek ge worden was en hij genoodzaakt geweest het te slachten, wist hij het aan eene vrouw te verkoopen voor 9 gulden. Kippen verkocht hij, onder voorgeven, er geen voeder voor te hebben Hij verkocht ze soms, om ze op een bepaalden dag te leveren meestal 's morgens heel vroeg. Dan ging hij ze 's nachts stelen en bracht ze op den be paalden tijd In eene aangewezen kroeg. Zoo kwam onze ijverige Rijksveldwachter Roodnat ook te weten, dat hij op een be paalden tijd in een café onder Hellevoetsluis een half mud aardappelen leveren zou, het welk hij verkocht had aan een Loods aldaar. Hij er op uit met den gemeenteveldwachter van Zwartewaal, 's morgens heel vroeg, en daar gelukte het hun den dief te pakken. Na een streng verhoor door onzen Rijksveld wachter bekende hij, de aardappelen gestolen te hebben. Ook bekende hij den diefstal vau het varken, van kippen, van andere aardap pelen enz. Een eeresaluut aan die politiemannen, die deze omgeving van veel onrust hebben be vrijd. Niet het minst ook aan den Rijksveldwach ter Roodnat alhier, die heel wat moeite heeft moeten doen, om den dief een plaats in de gevangenis te Rotterdam in voorloopige hechtenis te verschaffen. Aangezien er eigenlijk, zooals de officier van justitie ver zekerde, geen plaats meer was. HEKELINGEN. Het tweetal woningen van den heer M. Bakker brachten in publieke veiling op f 1650 en f 750. Hoogste bieder was de heer J. van Pernis te Spijkenisse. ZUIDLAND. De huishoudster van den heer Bmej. J. D. alhier had het ongeluk bij het waterhalen van de zoogen. „put" er in te vallen. Gelukkig dat mej. B. W. er juist voorbijkwam die de behulpzame hand bood en haar weerj op het droge hielp brengen. C. W. J. van Lummel hoopt D.V. a.s. Woensdag 19 Juni voor de Antirev. Kiesver. een spreekbeurt te vervullen. (Zie adv. in dit No.) SPIJKENISSE. Een perceel tuinland van den heer C. Blok, liggende langs den tram- dijk, is onderhands verkocht aan den heer J. Brandenburg, Zaterdagavond zal in de zaal van den heer L. v. Bodegom optreden tot het houden eener politieke rede de hear van Raalte. Zaterdagavond had da zoon van den vrachtrijder Lely uit Hekelingen Dr. vaHder Linden en diens echtgenoote per jachtkar van den tram gehaald. Op de Nieuwstraat ter hoogte van het postkantoor braken plotseling ds beide boomen van de kar, waardoor dit rijtuigje met de inzittenden achterover viel. Gelukkig zonder zich te hebben bezeerd, konden die uit de kap naar boven klauteren en met behulp der haastig toegeschoten aanschouwers uit hun netelige positie bevrijd worden. Het pleit voor de goede eigenschap pen van het pas nieuw aangekocht paard, dat het dier doodmak bleef staan, anders had er heel wat ergers kunnen gebeuren. Mej. C. v. Bokkum slaagde voor het verpleegstersexamen B te Bloemendaal (Loos- duinen). Het 4-jarig zoontje van den arbeider W. de Winter geraakte Donderdagmiddag in de volle sloot voor het huis var. den heer Vrijman. Hoewel de kleine „kopje ^ouder" ging was hij zoo kordaat, zelf op den kant te kruipen, en daarna pas een hulpgeschrei aan te heffen. Verg. der A. R. Kiesv. op Woensdag 12 Juni aanvangende te 71/ï ure in de Chr. School. De Voorz. de Heer C. J. Mol Gzn. opent de vergadering met gebed, heet de aanwe zigen welkom en merkt op dat het bestuur verschillende malen vergaderd heeft, tot het afdoen van onderscheidene organisatorische kwesties, ontstaan door de nieuwen toestand in het partijverband. Vervolgens leest de Secretaris de Heer C. W. Letjaen de notulen voor der vorige verg. welke onveranderd worden vastgesteld. Daarna houdt de Secretaris een korte in leiding over de reorganisatie onzer partij en de wijze van candidaatstelling en verkiezing. Hierop volgt eenige bespreking. Alsnu deelt de Voorz. mede dat bij de drukkerij Libertas een 150-tal proefstembil- jetten besteld waren, welke door den Secre taris ontvangen, onder de aanwezigen ver deeld werden. Naar aanleiding hiervan werd een beter indruk gekregen van de manier waar op gestemd zal worden. Waar het proefstembll- jet evenwel slechts 10 candidatenlijsten bevat, werd besloten gebruik te maken van het aanbod der kieskringbestuurd'ren om het volledige stembiljet met de jui3te nummering der candidatenlijsten, zooals die op den officieelen stemmingsdag zullen uitgereikt worden, onder onze geestverwanten te ver deden, zoodat in deze geen verwarring zal ontstaan. Verschillende aanwezigen nemen een bepaald aantal niet ter verg. opgekomen geestverwanten voor hun rekening om met behulp van het door het kleskringbestuur te zenden biljet, hun een getrouwe nabootsing te laten geven, aangaande de wijze van stemmen. Unaniem werd goedgekeurd zich te houden aan het advies alleen No. 1 op lijst 20 zwart te maken. Nadien deelde de Voorz. mede, dat op een desbetreffende vraag onzerzijds, Ds van Lum mel te Zuidland zich bereid had verklaard een verkiezingsrede te houden. Waar het evenwel in de bedoeling lag een verg. te beieggen alleen voor geestverwanten, meende het bestuur dat een openb. verg. met debat beter zou doeltreffen. Na correspondentie met de propagandacommissie in dezen kies kring over deze zêpak, werd van die zijde bericht, dat na ruggespraak te hebben ge houden met Ds. van Lummel, deze zelf niets liever wenschte. Enkele broeders zagen niet veel nut in eene vergadering met debat, maar ten slotte werd met meerderheid van stemmen in dien geest besloten. Ds. van Lummel had juist even vóór de aanvang der vergadering geseind dat hij alleen Maandag 17 Juni beschikbaar had, in verband daarmede werd de openb. verg. op dien datum bepaald, in de zaal van den Heer L. v. Bodegom, aanvangendt te 7'/s ure, viij entree met debat. Door het aanstaand vertrek van den pen ningmeester de Heer A. v. d. Jagt had eene bestuursverkiezing plaats, waarbij in eerste stemming gekozen werd de Heer J. Hanne- wijk. Staande de verg. circuleerde nog een lijst voor vrijwillige bijdragen ten einde verschil lende te maken onkosten te dekken, met goed resultaat. Na een kort slotwoord van den Voorz. sloot deze de verg. met dankgebed. Aanwe zig waren 28 personen. VIERPOLDERS. Woensdag is de mil. Swieb door uit te wijken*voor een bokkenwagen tegen een hek aangereden, waardoor hij eene groote diepe wonde in den arm opliep. Door een hospitaalsoldaat werd een verband ge legd, terwijl om den dokter getelefoneerd werd. De distributie-aardappelen, alhier zijn op. De hier welbekende sergeant De Leeuw heeft een ongeluk gehad bjj 't werpen van handgranaten. Zijn oogen moet hij missen, terwijl ook een arm en een been vernield zijn. 't Ernstigste wordt gevreesd. Een dubbel gevaar voor de zeevlsscherjj. Een dubbel gevaar dreigt onze zeevisscherij. Door het langdurig stilliggen der vloot moeten onzé zeevisschers, die nu reeds ruim een jaar werkloos zijn, op andere wijze in hun levensonderhoud voorzien. Zoodra de vissehersvloot weer zee kiest, zal ze tallooze ervaren zeelleden moeten missen. Een nog ernstiger gevaar schuilt hierin, dat na den oorlog een groot deel der vis sehersvloot voor de vrachtvaart gebezigd zal worden. Vooral IJmulden wordt hierdoor ten zeer ste getroffen. Weinigen in den lande weten echter, dat het grootste deel der IJmnlder visschervloot wordt bemand bij voorkeur met Egmonder visschersdaarom brengt te genslag te IJmuiden armoede in 500 gezin nen te Egmond. Al sedert maanden is de toestand dier ge zinnen te Egmond aan Zee dan ook hopeloos. Nagenoeg 1000 visschers zijn zonder werk. De Vereeniging: „Egmondsche Visscherij- school" houdt, zij het met beperkte geld middelen, nu al ruim een jaar de jonge visschers nuttig bezig. Vele vrienden van den zeeman zonden daartoe treffende blijken van belangstelling. Schipper Prins van de Visscherijschool moet echter nog heel wat flinke bijdragen ontvangen, zal de Vereeniging In haar doel slagenden Egmonder zeevlsschtr te be houden voor de vissehersvloot. Mogen velen in den lande der vereeniging gul de hand reiken De eople ven Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijti, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie l Zoudt 'U. E. D. zoo goed willen zijn het volgende korte stukje te plaatsen in Uw blad Hopende dat het nog vruchten af mag wer pen voor lezers en lezeressen. Geloof, Hoop en Liefde zijn te zamen gelijk aan drie schakels, onaf scheidelijk aan elkander .verhouden daarom wanneer Satan u bindt aan het schijnschoon der aarde, staar dan met het gelóófsoog op het onfeilbare Woord Godswerk met de vas te hóóp ep de onvergankelijke dingen der eenwigheid en de electrische koorden der liefden tat Jezus zullen u trekken uit de macht der duisternis tot Zijn wonderbaar Licht. W. GOEDEREEDE. Door deNoordzeevisschers werd de vorige week tot ruim f 600 per vaar- tuig aan visch gevangen. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 11 Juni 1918. A. v. d. M., enj. J., beiden niet-verschenen, wegens diefstal te Oude Tonge, ieder van een stuk boomstam, eigendom van de heer lijkheid Grijsoord, ieder tot een week gevan genisstraf. J. H., 32 jaar, iandbonwersknecht te Mid- delharnis, wegens gelijk misdrijf, dezelfde straf. Vrijgesproken werd: M. V., 39 jaar, winkelier te Spijkenisse, beklaagd geweest van diefstal. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF «SCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- ioopen week, eindigende 8 Juni, In Neder land uitgesproken 17 faillissementen tegen 15 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 Juni, 1918 402 faillissementen tegenover 396 over het- zelfde tijdperk van het vorige jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GetrouwdAbraham Maria Huizer j.m. oud 28 jaren en Cornelia van Antwerpen j.d. oud 26 jaren. Jan Dupree j.m. oud 28 jaren en Neeltje Cornelia van Splunter j.d. oud 21 jaren. OOSTVOORNE. GeborenJan, x. v. J. van Reek en K. F. van Toledo. Roeland Jacob, a. v. A. Rietdijk en N. Wageveld. Krljna. d. v. P. Bravenboer en A. K. de Snaaijer. Jannetje, d. v. A. Ros kam en P. Poldervaart. GetrouwdC. M. Stehouwer, 26 j. en C. Wijerse 22 j. B. van Hulst 25 j. en M. H. Torreman, 23 j. J. Rehorst 23 j. en A. van Marion, 18 j. M. Briggeman, 27 j. en J. Pil- le, 27 j. A. Nobel, 21 j. en J. M. Warbout, 19 j. P. A. A.Stolk. 23 j. en A. C.Nolde, 19 j. Overleden: Willempje Aagje van Reek, 4 j. Teuntje Smits, 66 j. echtg. van G. J. Bos. Jacob Assenberg, 71 j. wedn. van jopje.Ros- kam. Sijntje Noordermeer, 86 j. weduwe van S. v. Toledo. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 16 Juni. Nedi Hervormde Kerk. Sommetsdflk, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur (Doep) Ds. Westrlk. Mlddelhsrnia, v.m. 930 en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stêd aan 't Haringvliet, v.m 10 en n.m 3 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, Ooltgensplaat, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. J. j. v. d. Pol. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur (O. T.) Ds, Kruijt. Herkingen, Dirksland, v.m. 9.30 en 's av. 6.30 uur Ds. van As. Mellsssnt, V Stellendam. Goedereede, v m. 10 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, Brielle, v.m. 10 uur Ds. Bremer en n.m. 5 uur Ds. Knotnerus. Oostvoorne, v.m. 10 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), 1 Rockanje, geen dienst. Nieuw-Helvoet, v m. 9,30 uur Ds. Priester. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uurDs. Timmer. Zuidland, Slmonshaven, Nieuwenhoorn, v m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d. Straten. Oudenhoorn, v m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spljksntsse, v m. 9.30 uur Ds. J. J. v. d. Wall en 's av. 6 uur Ds. J. F. v. Druljnen van Meppel. Hekelincen, Geervliet, v m. 9.30 Ds. IJzerman. Heenviiet, nm. 2 uur Ds. Koolhaas van Zuidland. Abbenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m 9.30 uur Ds. Baar. Vleroolders, v m. 10 uur Ds. Witkop van Rockanje (Doop) Vlerpolders (Evangelisatie), v.m. 10 uur Leesdlenst en 's av. 6.30 uur Ds. Koolhaas v. Zuidland. Nieuwesluis, 's av. 6 uur de heerj. A. Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnls, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. G. v. Velzen. Stad aan 't Haringvliet vm. 10.30 en 's av. 6.30 uur de heer de Boer van Hoogvliet. Den Bommel, Ooltgensplaat, Melissan 1, v.m. 19 en 's nam. 5.39 uur Ds. J. A de Bruin. Stellendam, v.m. 10 en n. in. 3 uur de heer Versteeg van Rotterdam. Oud dorp, Brielle, vm. 10 uur en n.m. 5 uur Leesdienst.l Rockanje. v.m. 9.39 en n.m. 2.30 Ds. Gravendijk van Brielle. Tinte. v. m. 9 30 uur Leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Gravendijk. Nieuw-Helvoet, v.m 9.30 uur Ds. Verrlj. Hellevoelsiuis, n.m. 5 uur Ds. VerrU. Zuidland, Spijkenisse, v.m. 9.30 en 's 6 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m 9.30 uur leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 10 en s'av. 6 uur Da. Verhage. Doopsgezinde Kerk Ouddoip, Ds. K. W. Rossing. DEN BOMMEL, De Heer H. C. van Ros- sum heeft zijne benoeming als boekhouder der Diaconie der Ned. Herv. Kerkaangenomen. BRIELLE. De heer G. M. van Krieken leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier is benoemd tot het afnemen der exa mens aan de Cadettenschool te Alkmaar. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Tinte is benoemd onze stadgenoot de heer M. de Kruis. M1DDELHARNIS. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk is aan Ds. Pop weder f 100 toeslag gegeven. TINTE. Tot boventallige leerkracht aan de Chr. School alhier werd beneemd de Heer M. de Kruis van den Briel. ZUIDLAND. De heer B. Bijl, vroeger in gezetene dezer gemeente en onlangs te Biert overleden heeft aan de Diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier bij testementalre be schikking, vrij van successierechten, vermaakt de som van drie duizend gulden, met bepa ling: deze gelden te plaatsen op het groot boek van de Ned. Werk. Schuld en van den intrest daar ieder jaar van aan de armen te bedeelen op Kerstmis in den vorm van levensmiddelen en brandstof. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Eyerland, J. W. v. d. Doe» te Nieuw-Beyerland. Te Blauwkapel, J. Bus te Enter. Te Stavoren, A. C. H. Vollenwer- der cand. te Oud-Beijerland. Te Berkhout J.J. T. Spaargaren te Oterleek. AangenomenNaar Wirdum (Fr.), J. H C. Kater te Slledrecht. Naar Wadenoyen, T. H. J. H, Israël te Nieuw Weerdinge. Naar Vied- der A. Bazuin te Ezinge. Bedankt: Voor Anna Pouwlowna, Don kerbroek en Haule, A. Trouw, cand. te Roc kanje. Voor Maassluis, H. P. Fortgens te Lage Zwaluw. Voor Obergum, J C. Jong te Zandeweer. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Zuidbroek R. Middelveld te Hoogkerk en C. W. de Vries te Kiel winde weer. Te Onstwedde, D. Drenth te Leimui- den en J. W. Esselink te Alteveer (bij Hoo- geveen.) Te Stroobos en Gerkesklooster, E. J. Koppe te Westerembden en S. Veltman te Tzum. Beroepen: Te Pijnacker-Nootdorp, D. H. H. Th. van Vollenhoven, cand. te Amsterdam. Te Bierum, K. Winkelman te Twijzel. Te Westergeest, J. W. Esselink fe Alteveer (bij Hoogeveen.) Te den Ham J. Tonkens te Lutjegast. Te Ten Post J. Hoekstra te Vries. VERKOOPINGEN. Op Dinsdag 18 Juni 1918 des avonds ten 7 uur (Zomertijd) in het hotel Hobbel te Ooltgensplaat, publieke verkooping van vier meeden roode klaver te zamen groot 505 Roeden om eens te maaien, ten verzoeke van den Heer Joh. Hobbel te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 21 Juni 1918 des avonds ten 7'/i uur (Zomertijd) in het hotel Moelker te Ooltgensplaat, publieke verkooping van het grasgewas om eens te hooien van de kade en dijk van den Weipolder, zooals van ouds, door den rentmeester der Ambachtsheerlijk heid St. Adolphsland te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. In de week van 16—22 Juni 1918 op nader te bepalen dag en uur te Nieuwe Tonge nabij het tramstation van eene zeer groote partij zware op 3 Meter lengte gezaagde dennen tolhouten. Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. c Mmssuwj 140M V

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4