Advertentiën. A. KILLE JftMlJlEESLWz. 6118) Bol - Boekbinderij verkoóptnfien. Brieven uit het Oentrum, ëoersnleenbank „Ouddorp" H. ,1. CAMPFENS Bosschart Westra, dat zekere Jull-gebeurtenisten in het zicht rijal Amies BcMENflD NIEUWS. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kan- Steigerpalen, Pongerboomen, Boontollen, Heinsparren en Draadpalen, Desverlangd aan den tram bezorgd Te bevragen bij C, A, Th. Lambert, Oude Tonge MOTOR- EN RIJWIELHANDEL voor bet REPAKEEREN van GEGO TEN MACHINE DEELEN. 13898 Kleermaker!) - Ouddorp In Manufacturen en Confeetie NAAIMACHINES en 0NDEEDEELEN Beveelt zich tevens beleefd aan voor het laten verven van kleedingstukken enz. tegen billijken prijs. 13857 Ook nog enkele Rijwielen voorhanden Handel in Naaimachines Maant Nieuwe Markt 14 - Rotterdam Telefoon 5148 Aanbevelend Da twee laatste dagen waren nog al raerlg. Toen kwam in bekandellug het wets ontwerp tot Instelling eener bijzondere rechtspraak in distributie- en andere crisis zaken, voornamelijk bedoelend* de Instelling van een hooger beroep ap de beslissingen Tan de administratis. Dit had niet Teel om het lijf. Maar het TOlgend* ontwerp tot wijziging der Distri- bntie-wet zooveel te meer De heer Juten (R.K.) betoogde, dat geen rekening wordt gehouden met de praktijk en met het verschil tusschea platteland en stad en kwam vooral op tegen het feit, dat den boer niet een deel van zijn producten gelaten wordt voor eigen gebruik. De keer Ven der Melen (AR) deelde mede wat nog al seusatie verwekte dat naar een partij van 200.000 K.Q. erwten •n booaen, welke in Mrt. 1917 na inbeslag neming te Rotterdam werden opslagen door altmand, ondanks herhaalde waarschuwing van de xfde van den burgemeester van Rotterdam, van Regeerlngswege omzag, tot Apiil LI. teen 't grootste deel bederven bleek. leer ad rem vroeg spr., men aan zeik een regeering gultgebreide bevoegdheden mocht geven. De heer Van der Molen ver klaarde dan eek tegen 't voorstel te zullen stemmen. Min. Peethumu maakt* zich er eerst heel gemakkelfk van afl Van de feiten, aangevoerd door de hceren Van der Melen e.a. zal h|, dat die feiten met de w(ziglng van de distribntiewet niets te maken hebben en bemoeide ar zich niet verder mee. 'n Dergelijke houding van den {Minister xulien we maar niet nader qaalifieeeren. Zelf vond h| dit waarschijnlijk ook wel wat te erg, want later kwam hl) terug op wat de heer Van der Molen gezegd had. HQ wierp de sehuld van het voedselhederf van zich en noemde de aangeroerde feiten onjuist en onvolledig. Wat de wijziging der Distrlbutlewet zelf betreft, te dlon aanzien hield de Minister in een lang* rede onwrikbaar vol, dat de in het ontwerp gevraagde bevoegdheden eenvoudig onmisbaar zijn voor den Minister van Land- hoaw teneinde do voedselvoorziening zoo goed mogelijk te verzekeren. Wil men de landbonwersjkun eigen brood koren laten, dan moet minstens 48.000 H.A. land meer met graan worden verbouwd. Dit vraagstuk laat de Mia. echter over aan zijn opvolger, evenals het aardappelrraagstuk. Dit alles werd uiteeagezet, met aadere principieels zaken, in een lange rede. Zoo doende wae het laat geworden en deed de Commiiie van Rapporteurs het voorstel de behandeling van het ontwerp te schorsen tot Juli. Da M'nister verklaarde zich hier vierkant tegen Hij verklaarde, dat hij niet bereid was het ontwerp te verdedigen na verkiezingen, omdat hf dan demissionair non zijn. Da heer Nelene (R.K.) wees er zeer ad rem op, dat noch do Min. noah hot. Kabinet na B jali demissionair sullen s|a. Do hoer Lohman (C.M.) stelde voor de beraadslagingen voort te zetten, welk voor stel werd aangenomen met 38 tegen 20 stemmen, zoodat het die avoad Iaat werd, eer de Kamer aitdfngiag. Ze 1» nu hals toei XZXT. 's Heel aaagsnsms rukrlsk van sea courant vind lk mak do ingezonden stukken. Ik kob daar een bcletseltocken neergezet. Ka niet zonder reden. Want ik weet, dat vele menscken het niet met mg eens zullen zgn. In de eerste plaats vaak al niet de redactie, die sehier geen plaats heeft voor ingezonden stukken en die om den Inzender ter wille te zgn aan het beperken gaat en het stuk verkort opneemt, alleen den zakelQken inbond meedeelende. Vervolgens tal van lezers, die ingezonden stukken een grnwel vinden I Daartegenover staan er echter tal van andere, die ze met genot lezen. Soms overkomt dit laatste mij ook wel eens. Ik ben het dan ook volstrekt niet met alles eens, wat Cyriel Buijse in de „Haageehe Post" onlangs schreef. Die zei in 't kort weergegeven: ingezonden stukken zijn uit den booze. Iedere redaetle moest ze docdinveudig weigeren. Dit is absoluut verkeerd. Want blelna in gezonden stukken kunnen soms verbazend pittig zgn. Heem b.v. de onderwijzers salarissen. Onze bladen hameren er vaak op, ik zou haast zeggen, wanneer ik geen booze gezichten van H.H. onderwijzer» vreesde I tot vervelens toe I Met dat vervelende bedoel ik dan dat het altijd met dezelfde woorden wordt ge zegd, dat steeds dezelfde feiten worden aan gehaald. Ik zou er in desen brief dan ook heel niet over hebben geschreven, indien ik in „De (Oroene) Amsterdammer", zoo genoemd, om dat het blad bestaat uit groen papier (echt bygiCnlsch I), geen ingezonden stukje vond van een bizonderen onderwijzer uit Haarlem. Het stuk had ook de aandacht getrokken van de redactie van de Anti Rev. Rotterdam mer, die het in haar kolommen een plaats gaf. Voor het geval, dat je „De Rotterdammer" niet leest ik meen oudere dan die op Goeree- en Overfiakkee „ingeburgerd" is, knip ik het voor je uit en laat het hier velgen. Die bizondere onderwijzer schrijft dan „Merkwaardige hoeren zijn dat toch in Den Haag op 't Binnenhof: die leden onzer ge achte volksvertegenwoordiging 1 Ze hebben allen hun enorme kennie en wetenschap, hun diepen blik voor 't heil des lands te danken aan de onderwijzers en zelfs zijn er ouder de Linksche Kamerleden nog wel, die op de „Rechtsche" school zijn geweest. Kn dat was nog wel zooveel jaren geleden, toen het onderwijs nog lang niet stond op het tegenwoordige peil. En nu I We eischen waarborgen voor de deugdelijkheid van het onderwijs 1 Waarbor gen, meneer. 't Wetje Lohman, financieele gelijkstelling der onderwijzers, moet kelderen; want we eischen waarborgen. Hoe jammer, dat al die Kamerleden niet hebben kunnen profi- teeren van dat gewaarborgde onderwijsHun wetenschap, hun inzicht, wellicht hun eer lijkheid ook, zouden gestegen zijn naarmate de deugdelijkheid wae toegenomen» 1 Die bijzondere onderwijzers, meneer, zijn nog achterlijk, meneer I Ze hebben wel de zelfde examens gedaan, maar hun onderwijs meneer, is nog zeer ondeugdelijk I Daarom moeten we nog maar eens 'n poosje „ar- moelije", da's heel goed, meneer, voor de deugdelijkheidOch, dat die onderwijzers Kamerleden waren I Hun salari3 zou verhoogd worden, ook zonder deugdelijkheid I" Onder zoe'n pittig ingezonden stuk be hoeft de redactie waarlijk geen noot te plaatsen I Het spreekt voor zichzelf. Merkwaardig wordt hier den spijker op den kop getikt I Begrijp-je nu, waarom ik ingezonden stuk ken aardig vind? In dezen geest heb-je het nooit gevonden in de dag- en weekbladen. Niet dat deze er niet voortdurend op hameren. Integendeel. Maar de manier van zeggen is zoo eenig. Dergelijke mania vin-je dan ook alleen maar in deze korte, pittige ingezonden stukken. Intussehen heb ik met dit alles de salaris kwestie in 't bijzonder en dus de school strijd in 't algemeen weer opgerakeld. Of liever: opgerakeld is het goede woord niet. Want hij behoeft niet te worden opgerakeld. Hij is er altfjd en zal er blijven I We moe ten veer onze vrije school blijven strijden. Zoo juist hoorde ik het Dr. J. Th. de Visser zeggen onlangs op de algemeens vergadering van Chris lelijk Volksonderwijs te Utrecht gehouden. Wij moeten die strijd blijven strijden tot h$ is opgelost, zeide hij, want we hebben een eereschuld af te doen. Zoo is het! Den strijd blijven strijden I Werkelijk, vaa links hebben we niet veel te verwachten. Het kamerild Jhr. de Muralt gaat dezer dagen den boer op (gisteravond hoorde ik hem hier in Utrecht) met het onderwerp: De Liberale Unie en de komende schoolstrijd. Hij betreurt het ten zeerste, dat de paci ficatie tot stand is gekomen en steekt dit niet onder stoelen en banken. Nu is dit laatste maar gelukkig! Wij weien nu, wat we aan hem hebben. Intussehenhet ziet er droevig uit. Men kan nu wel zeggennu ja, maar dat is de Muralt maar, en Otto en Eerdmane is ook zoo, maar ik verzeker je, dat er links veel Otto's, de Muialts en Eerd- mansen zitten. De antithese, die Roodhuizen noodzaakte heen te gaan, doet het hem I Laten we dit vasthouden. Daarom niet links gestemd. Opgekomen voor onze vrije school I Daarom rechts je keuze, op den Anti-revolutionairen eandidaat, op no 1 van de A. R. lijst I Ik weet wel, dat jij dat wel doen zult, maar ik wek Je bij dezen op, je vrienden en kennissen over het groot belang, ook van dezen over kiezingen te spreken. Alsjeblieft geen S. D. A. P. I Ik wil dezen brief Desluiten met een eltaat. In het katho liek dagblad „De Residentiebode" vond ik het volgende. Natuurlijk duidt het speciaal op de katholieken, maar men dunkt het kan jou en mij ook geen kwaad er notitie van te nemen. Ik las: „De leugen van het socialisme heeft reeds overal in onze rangen ingevre ten. Ook in onze stad zijn straten, waar reeksen huizen zijn aan te wijzen met sta tistiek-Katholieken, die metterdaad socialisten werden. Wie was de roover, die hun den kostbaarsten schat, het geloof ontnam? Niets anders dan het valsche en gluiperige N.V.V., dat zich Nationaal Vakverbond noemt, maar beter onnationaal vloekwaardig verbond heette, is er geniepiger instelling denkbaar Zeker, er z(ja meer dingen, die zich als „nentraal" aandienen zooals b.v. het „Nut", tal van dagbladen enz. Maar zou er wei één instelling zijn, die zoo dapper en aanhoudend met het neutrale vaandel zwaait en tegelijk lak heeft aan alle neutraliteit, ja terzelfder tijd elders openlijk haar verderfelijke begin selen tentoonstelt Neen zulk een brutraii- teit is ongehoord. En aangezien de brutalen- de halve wereld hebben, palmen ook de N.V.V.'ers vele zwakken in de leer onder ons in. Van de 170,000 leden, die dat verbond door zijn huichelachtige manieren ketende aan zijn verderfzaaiende beginselen, zijn er meer dan 50,000 uit het katholieke kamp, die langzaam maar zeker door het vergif beslopen worden. Wat er van hun geloof van hun werkdadig geloof overbleef, zal ik niet beproeven te onderzoeken, maar 't zal een treurig beetje zijn. Zou de socialistische leiding thans inzien, dat er toch niet meer te visschen valt onder de geloovige arbeiders en gooit zij daarom maar „dapper" het masker af? Ik weet het niet, maar herinner tosh even aan het feit, dat Dh. Troelstra op het jongste congres der S.D.A.P. frank en vrij verkondigde„Wij beschikken over een leger van 180,000 ar beiders". Wijl de S.D.A.P. zelf nauwelijks over 30,000 man beschikt (oader wie zeer veel heeren), bedoelde hij met die andere duizenden het N V.V„ die „op het standpunt van het socialistisch proletariaat staan". Zoo gaat het cp de glijbaan. Men begint neutraal dat meent men tenminste zelf en men eindigt spoedig als volslagen socialist en materialist. Daarom is het en blijft het voorloopig ook na de verkiezingen zulk een voor naam werk, dien armen misleiden onderons de o&gen te openen, opdat ze, ziende den afgrond voor zich, ten spoedigste keeren en alle materialistische smeiten van zich af wasschen. Katholicisme en socialisme is vuur en wa ter, dat zullen ook zij ten slotte inzien". Christendom en Socialisme zijn vuur en water. Dat moeten ook wij inzien. Voor 't oogenblik gegroet, Je vriend,„HAKA". Ernstig ongeluk. Twee geïnterneerde Bel gische militairen te Kinderdijk waren op de Noord gaan roeien met drie kinderen van hun patroon, den heer J. Jonker. Terugkee- rende maakten ze de boot vast aan een sleep, met het gevolg dat de boot omsloeg en het vijftal te water geraakte. Het mocht geluk ken de drie kinderen, waarvan reeds een bewusteloos, te redden en ook een der mili tairen. De andere is echter verdronken. Valsche wissel. Maandagmorgen werd aan de Hanzebank aan de Oldenbarneveldtstraat te Rotterdam een wissel van f 1500 gepre senteerd ten name van iemand, die met deze bank in relatie staat. Het personeel ontdekte dat de wissel valsch was, liet de deuren slui ten en beide de politie op. De man die den wissel aanbood werd gearresteerd. Hij bleek een broodbezorger te zijn, die voorgaf den wissel te hebben moeten innen voor een hem onbekend persoon. Gekenterd. De sleepboot-treiler R. O. 35 is door onbekende oorzaak tijdens het bun keren in de Visschershaven te IJmuiden'ge kenterd en daarna geheel gezonken. Getracht zal worden het schip met een drijvende bok weer boven water te krijgen. Nieuwe oplichterstruc. In Friesland zijn in de laatste dagen rijwielhandelaars opge licht door een net gekleed heer, die zijn vi- visltekaartje afgeeft met Joh. Willink, inspec teur van de N. O. T. Parkstraat 5, Den Haag, Hij vervoegt zich bij de fietshandelaren om de registers der banden in te zien tee kent deze voor „in orde" en probeert dan, onder mededeeling dat er nog wel banden zijn te krijgen, waarvoor hij wel zorgen wil, een flets zonder betaling mee te krijgen, wat het hem hier en daar gelukte. Een nieuw waschmiddel. Een huismoeder deelt aan hei „Centr." mede dat zij een proef genomen heeft met het wasschen van goed met gekookte aardappels en dat deze proef goed geslaagd is. Ze was op dit idee ge komen, doordat ze in een oud boek gelezen had, dat vroeger zulks gebeurde. De juffrouw ging als volgt te werk: In afgietsel van gekookte aardappels deed zfj de proefwasch, ze had extra vuile stuk ken genomen om te zien ef 't ging en wreef de vuilste plekken in met wat gekookte natte aardappels. Na wassching en nadat goed gespoeld was, bleek het resultaat in een woord schitterend te zijn. la dezen tijd van zeepschaarschte kunnen de huismoeders hun voerdeel doen met de ervaring van deze on derzoekster. In verband met de voedselschaarschte zal het raadzaam zijn voor het inwrijven alleen die aardappelen te bezigen, weike voor de consumptie minder geschikt zijn. In eike mid- dagpot zijn er wel een paar te vinden. Treindieven. De Avondpost meldt het vol gende De zakkenrollers oefenen hun bedrijf weder in de treinen nit. Een Utrechtenaar, die daar in een doorgangsrijtuig wilde piaats nemen, miste zijn portefeuille. Vermoed wordt, dat zij by het gedrang in de zijgang gerold werd. Men zij dus op zqn hoede. De wijze waarop portefeuilles e.d. gerold worden, is duidelijk genoegtijdens het drin gen in de zijgang om een plaats te verove ren, slaan de dieven, die eveneens den wa gen binnengaan, hun slag; aan den anderen ingang verlaten zij den wagen weder en ma ken zich dan uit de voeten door in een an deren trein plaats te nemen, want ze hebben in den regel een abonnement. Extra rantsoen. Door een ingezetene te Koekange werd een schrijven aan H.M. de Koningin gerieht voor een arbeidersvrouw, ter verkrijging van een extra rantsoen koffie, om haar tweelingen beter te kunnen voeden. Het schrijven had het gewenschte gevolg. De vrouw krijgt per week een ons koffie extra. Eeti duur kalf. Een kalf, 10 dagen oud, is iu den Broekermeerpolder deze week ver kocht voor 87.50. Op de markt is het daar na overgegaan voor 110, terwijl het later voor 120 in andere handen overging. Dameshemden. De Rijksambtenaren te Gla- nerburg hebben onder de bagage van in D.uitschland werkende Nederlandsche arbei ders een kist ontdekt met een dubbelen wand. In de ruimte tusschen de wanden was een partij dameshemden verborgen, die aldus over de grens zouden worden gesmokkeld, om daar met een winst van 300 4QG pCt. van de hand te worden gedaan. Kist en hemden zijn in beslag genomen. Typhus. De typhus is uit de gemeente Zwijndrecht nog steeds niet geweken, daar er thans weer enkele nieuwe gevallen zijn geconstateerd. Vanwege het Gemeentebestuur is een waarschuwing uitgegaan tot het pu bliek, in den vorm van publicaties en circu laires, opdat ieder ten opzichte van dit drei gend gevaai op zijn hoede zij. Tot op heden was er één geval met doodelijken afloop. Gevaarlijke ziekte. Uit Enschedé meldt men onsNaar wij vernemen, moeten in Es sen, waar tal van Nederlanders werkzaam zijn, in vrij hevige mate de pokken heerschen. Ter voorkoming van overbrenging dier vre selijke ziekte, worden de personen, die van daar komen, door den gemeentelijken ont- smettlngsdienst ontsmet. Diphteritus en roodvonk. In de Gemeente Haarlemmermeer komen den laatster, tijd veel gevallen van diphteritus ea roodvonk voor. De laatste week werden weer zes nieuwe ge vallen geconstateerd, zoodat er op het oogen blik 21 lijders zijn. Twee gevallen liaaden doodelijken afloop. Boschbrand. Zondagmiddag omstreeks 1 uur ontstond brand in een bosch, toebehoo- rend aan graaf Bentink te Amerongen, gele gen op den Prattenberg nabij Veenendaal. De vlammen verspreidden zich ongeloofe lij k snel, zoodat in een oogenblik een groot gedeelte van het bosch werd vernield. Het bosch was verkocht aan den heer van Fre- burg te Terwold en men was juist begon nen een gedeelte te kappen voor mijnhout. De oorzaak is onbekend. Geen plaats meer. Het aantal fietsen, dat in de laatste maanden te Arnhem en in de omgeving is in beslag genomen, is zoo groot, dat men er in het paleis van justitie aldaar geen weg meer mee weet. Dezer dagen be droeg het aantal gedeponeerde rijwielen 850. Men heeft nu van het rijk de beschikking gekregen over een rijksgebonw te Arnhem, om het grootste gedeelte naar dit magazijn over te brengen. Aangehouden. Te Haarlem zijn aangehou den twee van de drie inbrekers, die bij den rijwielhandelaar J. J. tot tweemaal toe inbraak hebben gepleegd. De derde, die aan het Haarlemsche station ontkwam werd te 's- Gravenhage aangehouden. Zij hebben bekend dat zij voornemens waren ook in te breken in een goudsmidswinkel, waar zij op een buit van f20.000 rekenden. Memento mori. Te Hoensbroek is Maan dag de 19-jarige J. E. op het kermisterrein uit een luchtschommel doodgevallen. Verkooping op Zaterdag 15 Juni 1918 's avonds 7 uur ten herberge van Gez. van Driel te Zuidland van ruim 2 Hectaren kla ver om ééns te hooien in 8 perceelen, en verhuring der naweide in één perceel, alles in de gemeente en den polder Zuidland. Notaris LOEFF. Op Maandag 17 Juni 1918, 's avonds 7 uur (Zomertijd) te Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schipper van Roede klaver was sende te Nieuwe Tonge, in den polder Dui- venwaard, ten verzoeke van Mej. de wed. Jac. Neliase en Jac. van den Houten. Bree der bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Dinsdag 18 Juni 1918, 's avonds 6.30 uur (Zomertijd) te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel van diverse perceelen Roode en Lucerne Klaver3 en Hooigras. Bree der bij biljet omschreven. Notatis VAN DER SLUIS. Verkooping op Dinsdag 18 Juni 1918 des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middel harnis: Roode gemengd met Lucerne klavets in het Oudeland van Middelharnis aan den 2den Groene Weg ten verzoeke van den heer Jacobus van der Koogh, roode kiavers in de Westplaat te Sommelsdijk, ten verzoeke van Mej. Wed. Jan Kardux en reode klavers in de ©eetplaat te Middelharnis ten verzoeke van den heer Ding. Slis in diverse perceelen. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 18 Juni 1918 des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharni3Roode ge mengd met Lucerne Klavers in het Oudeland van Middelharnis voor den Heer Jacs. van der Koogh, Roode klavers in de Westplaat te Sommelsdijk van Mej. Wed. Jan Kardux, in de Oostplaat te Middelharnis ten verzoeke van den Heer Ding. Slisen in de Oostplaat ten verzoeke van de dames de Graaff te Sommelsdijk, alles om 2 X te maaien. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 19 Jani 1918 te Dirksland in het Logement van LI. van den Doel, vei ling en Op Woensdag 26 Juni 1913, in het Loge ment van C. de Bruin, afslag; telkens 's avonds 7 uur (zomertijd), van: Een huis bestaande uit twee woningen, een huis, bestaande uit 4 woningen2 groote landbouwschuren met groote werven en moolen tuin, tezamen vormend een groot aaneen gelegen terrein, voor vele doeleinden geschikt, te Dirksland, aan den Kerkrlng, kad. Sectie B. n03. 213, 214, 216, 1228, 1229 en 1230, te zamen groot 23 Aren, ten ver zoeke van den heer D. de Graaff, te Dirks land. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 Juni 1918 by inzet en Op Donderdag 27 Juni 1918 bij afslag, tel kens des namiddags 3 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. a. de nieuw gebouwde landbeuwsehuur met tuin aan den Steenenweg te Middelhar nis, kad. Sectie B nummer 1943 groot 17 aren. b. 1.63.10 heet. (3 gem. 165 roeden Voorn- sche maat) bouwland benoorden den Rotten- burgschen Weg in den polder het Oudeland te Middelharnis, B n. 625; blootschoof 1918 te aanvaarden. c. 2.25.10 heet. (4 gem. 271 roeden Voorn- sche maat) bouwland bezuiden den Rotten- burgschen Weg in den polder het Oudeland te Middelharnis, B nr 860, blootschoof 1918 fp osnvKürdpn d. 3.02.00 heet. (6 gem. 173 reeden Voorn- sche maat) bouwland, in den polder den Ouden Oostmoer aan den Ondelandschen Dijk te Middelharnis, C nrs. 377 en 378 ver huurd tot blootschoof 1925 aan C. v. d. Sluijs en A. en L. van Bouwelen. e. 2 01.70 heet. (4 gem. 221 roeden Rijnl. maat) bouwland aan den Oost. Havendijkin den polder de Oostplaat te Middelharnis A nr 516; verhuurd tot blootschoof 1923 aan Danker Struik. f. 6,38.00 heet. (14 gem. 295 roeden Rijnl. maat) bouwland aan dan Sommeldijkschen Havendijk in den polder de Westplaat te Sommelsdijk A nrs. 73 en 74 blootschoof 1918 te aanvaarden. g. 5.14.20 heet. (11 gem. 59 roeden Voorn sche maat) bouwland aan den Van Zantens- weg in den polder het Oudeland van Mid delharnis, gemeente Sommelsdijk C. nrs. 521, en 522 verhuurd tot blootschoof 1922 aan C. Pape. Alles in diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van Mej.de wed. Jan Kardux Pzn. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 20 Juni bij inzet en Zaterdag 6 Juli bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek vana. o. 66.70 H. A. of 1 G. 136 R.. V. M. bouwland te Ouddorp in den Springertpolder, kadaster Sectie A. no. 699, te aanvaarden blootschoof 1918, b 1.08.20 H. A. of 1 G. 107 R. V. M. bouw land te Ouddorp in het Oudeland bij de „Ce res" kadaster Sectie E no. 302, te aanvaar den blootschoof 1918, c 2.07,50 H. A.of4 0. 1551/» R. V. M. weiland te Ouddorp in het Oude Nieuwland aan den Noordweg, genaamd 's „Landswei" kadaster Sectie B. no. 68, te aanvaarden 15 November 1918, ten verzoeke van Mej. Jacomijntje Breen D.d. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 21 juni 1918 te Dirksland, in het Logement van C. de Bruin, afslag, des avonds 7 uur (Zomertijd) van Een gebouw, geheel van steen met zwaar houten bintwerk, ingericht geweest tot stoom- meelmolen, met daarnaast staande arbeiders woning, te Dirksland, aan de Tuinstraat, kad. sectie B Nos. 1109 en 1158, beide gedeelte lijk en nommer 1159 geheel, ten verzoeke van Mej. P. A. en den heer P. van de Gevel, te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 22 Juni 's avonds 6 uur (zomer tijd) te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek van onderscheidene perceelen grasge was en naët onder Ouddorp, en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving naar de benefi cie van 5.01.70 hectaren (10 gemeten 2777i roeden Voornsche Maat Bouwland in den polder Duivenwaard gemeente Nieuwe Tonge. Voor 10 jaren tegen den jaarlijkschen huur prijs van f 50 per 0.45.92 hectare of Voornsch gemet. tore van notaris van Buuren te Middelharnis vóór of op 22 Juni 1918. Ten verzoeke van den heer Pieter Gebuis onder Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. op Donderdag 27 Juni 1918 afslag in het Hotel „de Nymph" te Brielle 's morgens elf uur, van De kapitale Bouwmanswoning met schuur, varkenshok en verdere getimmerten met 12- 39-10 uitmuntend wei-, bouw-, tuin- en boom gaardland, in den Rozenhoek, Betjeshoek en Steenhoek, in- 9 perceelende woning met 10 32-80 onder NieuwenSsoern en Heenvliet, aan elkander aan den Tusschenweg. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op Vrijdag 28 Juni 1918 bij inzet, en Op Vrijdag 5 Juli 1918 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het logement Geluk te Oude Tenge. a. 3.17.80 hectaren (6 gem. 276 reeden Voornsche maat) bouwland in het Oudeland gemeente Oude Tonge kad. Sectie C. num mers 164 en 165 in 4 perceelen en combina tiën. b. 2.82.80 hectaren (6 gem. 48 roeden Voornsche maat) Bouwland in den Molen polder gemeenteOude Tonge kad.Sectle B num mers 349 en 409 in 3 perceelen en combi natiën. Alles verhuurt tot blootschoof 1919. Ten verzoeke van den Heer L. Soldaat te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 28 Juni 1918 bij inzfet, en Op Vrijdag 5 Juli 1918 bq afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) ter herberge van Jacs. Legierse te Oude Tonge kad. Sectie C nummer 1174, groot 1 Are 49 centiaren, direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer E.Th.J.Lam bert te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Met het ®og op de vooraf aan te vragen vergunning tot verkoop aan den Regeerings Commissaris voor de Rijksgraanverzameling worden degenen die hun gewassen (granen, zaden en peulvruchten) te velae op dever- koopingen te Stellendam en te Ouddorp wen- schen te verkoopen, verzocht hiervan opgaaf te doen vóór of op 1 Juli 1918 ten kantore van notaris Van den Berg te Goedereede. Perceelen waarvan 1 Juli aangifte wordt.ge- daan, kunnen niet in de verkoopingen worden opgenomen. ZEER BILLIJK AAKGEBODEN De Bank leent gelden aan leden tegen 5 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3 's jaars ook van nlet-ieden. Voorschotten kunnen dagelijks worden aan gevraagd by een der leden van het bestunr. Kantooruren: 13 en 27Juni des nam. van 68 uur, ten huize van den Kassier 13042 G. VAN OOSTENBRUGGE. TELEFOON No. 13 - OUDE TONGE. (voorheen L P. SCHAAP) Nieuwe Binnenweg 238a, Rotterdam. Telefoon 14228 OPGERICHT SEDERT 1886. en aanverwante artikelen. koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. Beleefd aanbevelend. 12920

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2