Advertentiën. MJTÜIGEN. AFBRAAK I. DROPPERT - Rotterdam. e- I De Zate V Brieven uit het Centrum. GEMENGD NIEUWS. VERKOOPINGEN. Eiectrische SPIEGEL-» SCHILDERIJEN FABRIEK Goudschesinge! 173175 Steeds voorradig nieuwe en gebruikte UTRtCHlSCHE WAGENTJES met zij portieren en zakkende raampjes, TÏLBURRY's enz. enz. te koop en in ruil bij F. NIEUWLAND. Smederij en Rijtuighardel, Dirksland. 14027 Bergplaats Oostzeedijk 200 ROTTER DAM, dagelijks te zien en te koop Raam, Denr, Warande, Bedstee. Spie gel en Snrij Deuren, en kozijnen, Marmeren Schoorsteenmantels en tegels, Hardgebakken tesrels. Waal- IJsel en Straa'steeBen. 10000 roode Dakpannen, divers Ijzerwerk, Plan ken, hinten, Palen, Hardsteen en meer, Brietadres: Vr edenoordplem 19- TANDARTS REGENSBURG voor vóór a Treab, die ditmaal de welwillendheid zelf was, wat niet altijd het geval is, zou een voorstel tot verhooging niet onaannemelijk verklaren, maar hij raadde het doen van zulk een voorstel ten sterkste af. De heer Van der Molen deed dan ook maar geen voorstel van die strekking. Toen kwam weer die beruchte school kwestie in behandeling. Indertijd hebben we over de oprichting eener R. H. B. S. te Helmond uitvoerig ge schreven, zoodat we dit nu gevoeglijk achter wege kunnen laten. Ingediend was nu een Suopletoire (aan- vullings) begrooting van Binnenlandsche Zaken met de aanvragen voor de conversie der R. H B. S. met 3 j cursus te Helmond en een school met 3 jarige cursus. De heeren Rutgers (A.Ren Fleskens (RK) bestreden dit met stelligheid en verklaarden dat zij, indien de aanvrage zou worden gehandhaafd, zouden tegen stemmen. Terecht verwonderden zij zich over het feit dat de Minister zich zoo van den domme houdt ten aanzien van de plannen betref fende de oprichting eener Roomsche H. B. S., waarvan iedereen weet, dat zij op 1 September a.s. wordt geopend. Bovendien verweten zij Minister Cort v. d. Li «den zijn veranderde houding. Sommen bS de behandeling der binRenlandsche be groetingen heeft de Minister de conversie zoo krachtig mogelijk bestreden. Beide sprekers beschouden het voorstel als een politiek voorstel, waarvan de be doeling is aan de oprichting eener confessie- neele H. B. S. den pas af te snijden. Eerstgenoemde diende een amendement in om den post met f 100 te verminderen ten einde te doen beslissen dat de conversie der H. B. S. te Helmond niet zal plaats hebben. Het werd echter verworpen. Daarentegen werd een amendement-Koster om de begrooting te verhoogen metf 1 voor de conversie der gemeentelijke H. B. S. te Almelo aangenomen. Verder werden bij deze suppletoire begroo ting nog eenige amendementen van andere strekking ingediend, waarna de begrooting zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen. Op het eind van de week Is de heer K. ter Laan (S.D.A.P.) boos geweest. Zooals men weet heeft de Tweede Kamer het ont werp, waarbij de landweerlichtiagen zes dagen onder de wapens moesten komen voor herhalingsoefeningen afgestemd. Niettegen staande dit gingen de herhalingsoefeningen toch door. De heer Ter Laan diende nu een motie in, die gericht was tegen het kabinet. Was die dan ook aangenomen, dan moest het ministerie heengaan. Zoo'n echte ver kiezingstruc 1 Een maand vóór dat én Kamer én Kabinet den aftocht blazen. De motie werd echter verworpen met 46 tegen 16 stemmen. Aanneming had toch niet gebaat want den volgenden dag zouden de oefeningen aanvangen. Dit merkte nu de heer Duymaer van Twist (A.R.) op. Vervolgens werd gesproken over een buitengewoon oorlogscredlet. Het a. r. lid Duymaer van Twist drong aan op verrui ming der verloven en voor bevordering van beroeps-onderofficieren, voornamelijk ser- geants-majoor-lnstructeur tot adjudant-onder officier. Het Kath, lid jute wilde hooger ver goeding voor inkwartiering, en hooger vergoeding aan kostwinners; het a.-r. lid Scheurer pleitte voor reorganisatie van den pharmaceutischen dienst. Minister de Jonge deed geen bepaalde toezeggingen. Tan aanzien van enkele pun ten slechts beloofde hij overweging. Wat vermindering der militaire lasten be treft, bleef Z.-Exc. bij de reeds meermalen herhaalde verklaring, dat de Regeering daarnaar streeft, doch de mogelijkheid nog niet gekomen acht. Behalve de Tweede heeft ook de Eerste Kamer vergaderd, waarin een groot aantal wetsontwerpen werden afgehandeld. Wij noemen o.a. de Schepenvorderingswet, de wet tot wering van aardappelziekten en de wijziging der Boterwet. Bovendien is na twee dagen behandeling de Indische begrooting voor 1918 onderden hamer door gegaan, waarna net Hogerhuis uitéén ging tot Dinsdag 11 Juni. Nader verneemt de Nederlander, dat de Tweede Kamer ook na de verkiezingen nog bijeengeroepen zal worden. XXXIV. Amice l Ik herinner me nog levendig, dat ik, toen ik een opgeschoten jongen was, verbazend graag de groote vergaderingen in de dagen van de Kamerverkiezingen bijwoonde, 't Was soms zóó sterk, dat ik op de fiets naar de nabijgelegen dorpen van mijn toenmalige woonplaats reed om de Kamercandidaat te hooren spreken en te hooren debat- teeren. Want ik wil eerlijk zijnzeker ik ging wel om iets van onze schoone antirevolu tionaire beginselen te hooren, dat spreekt vanzelf, maar een voorname factor was toch ook het debat I Dat wil zeggen voor mij. Ik kan niet zeggen, hoe ik dan genoot. En ik weet zeker, als ik het je op den man afvraag, dat het met jou in je jongens- en Ook jonge lingsjaren ook zoo geweest zal zijn. Ik mocht zoo graag, dat met rake zetten en snedige zetten beantwoorden van den debatter, dat op stapelen van bewijsmateriaal om de verschil lende argumenten te staven. Nog eens: dan genoot ik. En dan kon ik ais jongen maar niet begrijpen, dat de menschen in de zaal, tegenstanders van den antirevolutionairen spreker, niet werden overtuigd door deze klinkende bewijzen. Ik denk b.v. aan de kwestie Staatspensioen, aan de Tariefwet, aan de minne behandeling van Minister Talma. Maar ze werden niet overtuigd, 't Leek er niet op! Want hoe meer hün man op z'n „baatje kreeg", hoe harder zij begonnen te fluiten, te siompen, te schreeuwen I Dat vind ik niet zoo aardig; En verschil lende vergaderingen heb ik bijgewoond, waar de onzen niet of dan met heel veel moeite de samenkomst met dankzegging kon den eindigen. Dat vond ik niet mooi van die tegenstan ders. Maar dat nam niet weg, dat ik die ver gaderingen toch graag mocht. Ik kan het nu eenmaal niet helpen. En Ik herinner me dan ook nog heel goed, hoe boos ik was, toen de Kamercandidaat in het district Zierikzee, (dat was onder de vroegere wet dus ook.de candidaat voor Goeree en Oveiflakkee) dat indertijd mijn woonplaats was, op een zeker dorp debat weigerde. ik vond dat in mijn jongenswoede „ge meen", om het uit te drukken, zooals het toen werkelijk was. Onmiddellijk dacht ik bij mezelfik geloof nooit, dat je sterk staat. Anders zou je de debatters wel aan het woord laten. En ook herinner ik mij, hoe den volgenden dag een medeleerling van mijn klas, ik was toen op een vormschool voor onderwijzers, want ik zou het werke lijk mooie vak van onderwijzer kiezen, tot mij zei, het was, laat mij dit even zeggen een neutrale school, dus yvaren er jongelui van allerlei nuanceertng, hij was aus tegen stander, tot mij zei met deze woorden (ik hoor ze hem nog zeggen)nou, ook 'n mooie kerel, die candidaat van juilieHij durft nog niet eens debateeren. Laf hoor I En lach niet, als ik het neerschrijf, en op dat oogenblik, nog jongen zijnde, schaamde ik mij voor tien candidaat der A.R, partij in dat district 1 Want hij stond geen debat toe I Sinds dien tijd ben ik ouder geworden. Ik voelde niets voor onderwijzer-zijn, hoe éénig ik het vak Op zichzelf ook vond. Ik vond het te eentonig, dat heele dagen vóór een klas staan. Ik moest het roeze-moezige leven inl En bekwaamde Ik mij voor iets anders, wat mij meer leek, al is het ontzet tend hard werken. Goddank heb ik dat doei bereikt. De journalistiek was het, die mij aantrok, dat echte leven vol afwisseling. Sinds die jaren echter, die verioopen zijn, heb ik ook over het debat op politieke vergaderingen heel andere gedachten gekre gen. Ik heb mij, met zooveel anderen, afge vraagd waar dienen ze eigenlijk voor. Wordt er eenig resultaat oereikt Integen deel ze kunnen zelfs groote schade ver oorzaken, Stelr daar zit onder het gehoor van den antirevolutionairen redenaar (ik spreek natuurlijk alleen van deze, omdat ik zelf antirevolutionair ben en ons blad een antirev. orgaan is), stel, zeg ik, dat onder het gehoor van zulk een redenaar een een voudig man zit, die nu niet precies weet, hoe hij stemmen moet, maar die zoo goed als zeker op den antirev, candidaat zal stemmen. Door aiens redeneeringen wordt hij daarin versterkt. Nu komt echter een debatter, die met allerlei spitsvondigheden en argumen taties het betoog van den spreker tracht te ontzenuwen. De eenvoudige man raakt weer in de war, weet niet, wat te doen en stemt misschien links, omdat de debatter, die eigenaardig spreker is, het zoo heel mooi weet voor te stellen. Kan een vergadering met debat dus geen schade doen? Nu, ze zijn absoluut tot niets nut. Een vergadering van geestverwanten, waar de beginselen helder en klaar worden uiteen gezet, zijn honderdmaal meer waard. Daar geen gefluit, geen gejoel, geen geschreeuw van tegenstanders, die de orde verstoren. Maar alles even rustig en kalm. En ik geef je de verzekeringvan zulk een vergadering gaat bekoring uit, gaat kracht uit. Want de beginselen, helder en klaar uit ééngezet, worden door de aanwezigen uit gedragen in kantoor, fabriek, werkplaats, op straat enz., waar zij spreken met hun col lega's en kameraden, die tegenstanders zijn, maar nog meer met hen die twijfelen. Dat is het nut van een politieke vergadering zonder debat. De Anti-rev. hebben dit reeds jaren ge zegd. Maar dan werden ze beschimpt door de liberalen, maar vooral en meer door de socialisten. Die zeiden dan, wat ik in mijn jongensjaren ook meendezij durven niet, dat is de zaak. Zij staan niet sterk in hun beginselen. Maar dat was het nietdat wis ten ze wel beter I Neen, zeiden het uit woede, dat ze geen herrie konden schoppen I Sindsdien is ook de S. D. A. D. ook op dit punt veranderd. De laatste jaren is ze burgerpartij gewordenhet oude plunje is uitgetrokken. Zij zal de Regeeiing aanvaar den. En Troelstra erkent zelfs een konings schap, dat wortelt tn de historieOok ver anderingen in de politieke vergaderingen met debat. De laatste dagen komt dit al heel aardig naar voren. Vriend Duys heeft te Alkmaar gesproken, waar Enka (Mevr. v. d. Vlies) debatteerde. Het slut van de historie was, datDuys door een zijdeur en beschermd door politie-agenten naar z'n „roode stad" kon terugkeeren. In het Concertgebouw te Amsterdam sprak Troelstra z'n groote rede uit. Ook door debat I Het slot van de historie was, dat er met..?., stoelen naar het podium werd gesmeten. Lust-je nog peultjes? Maar zegt Gerhard wat laten wij ook vergaderingen met debat toe. Laten tfij geen debat toelaten't zijn toch maar on vruchtbare discussies! Eenvoudig geven we geen debat. Wij huren toch de zaalWelnu daner is geen recht op debat I Goed zoo, Gerhard. Zeer wijze woorden I Maar mag ik u er even aan herinneren, dat de Anti-revo lutionairen dat sinds jaren roepen? Maar toen hebt gij ze bespot, uitgejouwd, gehoond, omdat ze geen bebat toelieten. Dat was, volgens u, een bewijs van zwakheid. En nu 't kan verkeeren zei Breeró I Inmiddels komt boontje om z'n loontje. Wij kregen vroeger last van de Socialisten op onze vergaderingen, nó krijgen zij het van hen, die vroeger tot hun pai tij behoorde, maar die er van afgingen omdat het oude plunje werd aangetrokken en men „burger lijk werd", ja zoo gaat het. Het kwaad wordt altijd gestraft. Voor ditmaal eindig ik deze politieke brief. Ik denk dat ik er in de volgende üiie weken nog wel dergelijke brieven op het program ma staan, ot het zou iets Dizonders moeten wezen, wat ik heb te vertellen. Gegroet, „HAKA". Gesnapt De vorige week trachtte te Hoorn iemand een partijtje vleesch onze gemeente binnen te voeren, om daarvan bij verschil lende ingezetenen te bezorgen. De man werd echter gesnapt. De keurmeester verklaarde over 't gehalte van het vleesch niet te kunnen oordeelen. omdat longen, lever enz. van het geslachte varken ontbraken, 't In beslaggenomene werd daarom naar de gasfabriek vervoerd, waar het hoe heerlijk 'ter volgens ooggetuigen uitzag door het vuur werd verteerd. Smokkelaars. Aan het 3tafian SS. te En schedé is door d? dienstdoende rijksambtena ren ia een coupé eerste klasse onder de kus sens verborgen gevonden een partij tand- rubber, ongeveer 20 K.G. De waggon, bestaan- oe uit eerste en tweede klasse compartiment, waarin de rubber verborgen gevonden is, rijdt geregeld tusschen Enschedé en Gronau i. W. Komt te Enschedé te 9,20 aan, doch blijft dan staan om vervolgens weder in den trein naar Gronau te worden aangenomen. Vermoedt wordt, dat bedoelde wagon reeds heel veel smokkeldiensten verricht heeft. Toen Zaterdagmorgen even vear half acht de trein uit Hengelo (O.) te Enschedé aankwam, welke te 7,34 naar Gronau vertrekt, werd wederom door de rijks ambtenaren een onderzoek in gesteld op de locomotief. Bij een nauwkeu rig onde.zoek bleek ten slotte dat de ruimte waar de buffers zijn, opgevuld was met klos jes naaigaren. Brand, Woensdagmorgen omstreeks 10 uur heelt er een hevige brand gewoed aan de Spuistraat bij het bpul te Amsterdam, alwaar op de bovenste verdieping de werkplaat sen van een behanger zijn, gevestigd. De brand is ontstaan door het vallen van vuur uit een kachel, dat in een lade met fornitu- ren is terecht gekomen. De brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was beeft met een kool- zuurspuit en een Vechtwaterkraau het vuur bedwongen. De werkplaatsen zijn geheel uit gebrand. Het woonhuis beneden kreeg vrij veel waterschade. - De eerste haring. Van de te Vlaardingen aangevoerde nieuwe haring werden enkele vaatjes gezonden aan H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder. Ontploffing. Van verschiliende zijden ont ving net Mfcteiioiogisch Instituut te de Bilt berichtten over hetuge trillingen in oen «acnt vau 30 op 31 Mei j. i. omstreeks 1 uur waargenomen. Deze trillingen zijn door zeismografen te De Bilt opgetcekend een halve minuut vóór 1 uur en zeer waaiscnijnlyk afkomstig van een sterke munuiieomproffiiig te Zcebrugge. Lastig volkje. J1. Zondagmiddag was 't stille aorp ts^renurectn in rep en roer. En kele woonwagens stationeerden in 't land van ingezetenen aan 't Veer. Na woorden wisseling werden een drietai Barendrechlers door het roerige vorkje niisnandcta. Onder poiiuegclcide werd de woonwagen naar de kom van 't dorp georaeht, waar de Dcvoi- king eene ernstig dreigende houding aan nam. Dank zij 't optreden der politie werden ergere dingen voorkomen. Visscherslatijn De N. Texelsche Ct. ver telt net vo.gendcDepahngvisscher H.'Kaiis liet vei leden, jaar een sleuteltje van een viscn- kar in een vaart vallen en kon het ondanks alie moeite niet weer boven krijgen. Toen hij echter deze week paling wilde verkoo- pen zag hij tot zij a groote verbazing dat een der visschen het sleuteltje om het lijf had. Waarschijnlijk heett ue paling reeds ver leden jaar door het oog van den sleutel wil len kruipen hetgeen hem niet gelukt is. Door den groet was de sleutel ai vrij diep in zijn lichaam gedrongen. Lioor Nedenanders gered. De Neder landse he vracntiogger Eendracht li uit Vlaar dingen is van Rotterdam te üuthenourg (Zwe den; aangekomen met een Duttschen olticier en een onderofficier aan boord. Dezen waren den l4den Met in oe Noordzee gered uit een verongelukt watervliegtnig, dat reeds vijf dagen had rondgedreven. Door gebrek aan levensmiddelen en diinkwater waren de ge redden geheel uitgeput. Zij vcik,aarden met andere vliegtuigen te heooen deelgenomen aan een raid ooven Engeland; op de terugreis hadden zij het begeleidende schip niet kunnen terugvinden en waren ten slotte door gebrek aan oenzine genoodzaakt te dalen. Ergerlijk. De voorraad tarwemeel te Goriiichcm, pl.m. 500 balen, is voor het groot ste gedeelte aan sterke broeiing onderhe vig. Volgens het bestuur van den Bond van bakkerspatroons moeten ongeveer 150 balen, inuien ze niet dadelijk werden verwerkt voor menschelykendierlijk voedsel ongeschikt zijn. Het wees Maandag den directeur van het levensmiddelenbearljf op de noodzakelijk heid van directie uitgifte, waarschuwde Woensdag nogmaals, doch heeft bescheid ge kregen dat er nog geen tijd was geweest, om de bonnen aan de bakkers uit te geven. Avap. Gevaarlijk spelen. Onder de gemeente Koudckerke (Z.) heeft een elfjarig knaapje zijn broertje van 15 maanden spelenderwijs met een buks doodgeschoten. De jongen wist niet dat het geweer geladen was. Schadelijke sigaretten. Het Maandblad te gen ae veivalsclungen acht net publiek oelaug ie wijzen op sigarettensoorten, welke van fraai uitziende niondstukjes voorzien zijn, die hoewel goudkleurig, (en bij één zelfs voorzien van de toevoeging „22'/, karaat" I) daarmede alleen in kleur overeenkomen na genoeg geheel uit koper bestaan. Het behoeft geen octoog, dat oxydatie koperdeelen spoe- uig plaats kan vinoen, hetgeen dan natuur lijk vooral bij huidaandoeningen of open wondjes zeer gevaarlijke ge,olgcn zal hebben. Buitendien laten deze koperdeeltjes betrek kelijk gemakkelijk los en komen zoodoende in den maag terecht. Waar uitstekend kurkpapier tegenwoordig voor sl-uiistukken van sigaretten in den han del is, verdient dit ten zeerste de aandacht, en is dit beslist aan te bevelen tegenover het koperhouoenae matnaal, hetwelk voor dit doei officieel verboden behoorde te wor den. Moderne verhuizingen. Verleden week werd een monteur der Marine van Amster dam overgeplaatst naar het vliegkamp te Texel. Met kooi en piunjezak werd aan deze overplaatsing per vliegmachine gevolg ge geven. 60 jaar. De herdenking van het 60 jarig huwelijk Van het echtpaar Roos—de Boer te Urk is door 47 kinderen en kleinkinderen bekendgemaakt. Op Dinsdag 11 Juni 1918 afslag; 's avonds 7 uur (zomertijd), te Dirks- land, ter herberge van H. van den Doel, van een huis, met tuin, erf en grond, te Dlrksïaad, aan den Tramdreef, kad. Sectie B No. 2027 groot 03 Aren 66 centiaren, dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van den Heer L. Bosschieter Cons. Notaris VAN DER SLUYS. Dinsdag 11 Juni 's morgens 9uur, zomer tijd, te Stellendam in het Logement van Troost van 91 perceelen klaver te velde, eeuige perceelen kanthooi en het grasgewas van den Woutrina-polderdijft onder Stellen dam. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 13 Juni 1918's morgens 10 uur, (zomertijd) te Stellendam, in het Logement van F. Troost, van verscheidene perceelen Roode en Lucerne Klavers, in kavels 3 en 26 van den Adrianapolder en in kavels 6,12, 25, 31 en 37 van den Eendrachtspolder, ten verzoeke van den Heer F. C. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 13 Juni 1918 veiling en op Donderdag 27 Juni 1918 afs'ag In het Hotel „de Nymph" te Brielle 's morgens elf uur, van De kapitale Bouwmanswening met schuur, varkenshok en verdere getimmerten met 12- 39-10 uitmuntend wei-, bouw-, tuin-en boom gaardland, in den Rozenhoek, Betjeshoek en Steeehoek, in 9 pereeelende woning met 10 32-80 onder Nieuweniioorn en Heenvliet, aan elkander aan den Tusschenweg. Notaris L. P. VAN DEN BLINK. Op Vrijdag 14 Juni 1918, des voormiddags om 11 uur, ten koffiehuize van Gezusters van Driel te Zuldland, ten verzoeke van den Heer H. Noordermeer Lz., publieke ver- kooping van9-85-50 H.A. uitmuntend bouw land onder Zuidland, in de Bergroe aan den Dwarsweg in 5 perceelen, waarvan ruim 2l/t H.A. pas gescheurd weiland en ruim 21/, H.A. kunstweide, alles aan elkaar gelegen. Te aanvaarden blootschoof en 25 Nav. 1918, Betaling kooppenningen 31 Juli a.s. Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 14 Juni 1918, des voörmiddags om 11 uur, ten koffiehuize van Gez. van Driel te Zuldland, publiek verkoopen van: 3-43 30 H.A. best bouwland, te Zuldland, in den polder Oude Kade, in huur bij.den Heer K. C. Bakker. In gebruik en genot te aanvaarden 1 Janu ari a.s. Betaling koopp. 31 Juli 1918. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 13 Juni 1918 des nam. 2 ure (zomertijd) ter herDerge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet van Lucerne- en roode klavers staande in den Brienenpolder te Stad aan 't Haringvliet. Deurwaarder GROENENDIJK. Vrijdag 14 Juni 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement van iAkershoek verhuring bij inschrijving voor 10 jaar, in gaande blootschoof 1918 van 87 Aren -1G. 269 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland aan den Groeneweg, ge naamd „de Vroone" thans in pacht bij Pie- ter Breen Jb.zn. ten verzoeke van den Heer T. Lodder Kz. te Hoogeveen. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 14 Juni 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement van Akershoek van onderscheidene perceelen klaver- en grasgewas te velde onder Ouddorp en Goe dereede, Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 14 Junf, 's avonds 6 uur, zomertijd, te Ouddorp in het Logement van Akershoek, verhuring bij in inschrijving voor 10 jaar, ingaande November .1919 van 1,91,20 H.A. of 4 g. 49 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland aan den Langeweg thans in' pacht bij de Wed. C. van Huizen, ten verzoeke van den heer D. H. de Boer te Delfzijl. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 14 Juni 1918 te Dirksland in het Logement van H. van den Doel, veiling, en Op Vrijdag 21 Juni 1918 te Dirksland, in het Logement van C. de Bruin, afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (Zomertijd) van Een gebouw, geheel van steen met zwaar houten bintwerk, ingericht geweest tot stoom- meelmolen, met daarnaast staande arbeiders woning, te Dirksland, aan de Tuinstraat, kad. sectie B Nos. 1109 en 1158, beide gedeelte lijk en nommer 1159 geheel, ten verzoeke van Mej. Pa A. en den heer P. van de Gevel, te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping op Dinsdag 18 Juni 1918 des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middel- harnis Roode gemengd met Lucerne klavers in het Oudeir.n<J van Mlddelharnls aan den 2den Groene Weg ten verzoeke van den heer Jacobus van der Koogh, roode klavers inde Westplaat te Sommelsdijk, ten verzoeke van Mej. Wed. Jan Kardux en roode klavers in de Oostplaat te Middelharnis ten verzoeke van den heer Ding. Slis in diverse perceelen, Notaris VAN BUUREN, Op Woensdag 19 Juni 1918 te Dirksland in het Logement van H. van den Doel, vei ling en Op Woensdag 26 Juni 1918, in het Loge ment van C. de Bruin, afslag; telkens 's avonds 7 uur (zomertijd), van: Een huis bestaande uit twee woningen, een huis, bestaande uit 4 woningen; 2 groote landbouwschuren met groote werven en mooien tuin, tezamen vormend een groot aaneengelegen terrein, voor vele doeleinden geschikt, te Dirksland, aan den Kerkrirg, kad. Sectie B. nos. 213, 214, 216, 1228, 1229 en 1230, te zamen groot 23 Aren, ten ver zoeke van den heer D. de Graaff, te Dirks land. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 Juni 1918 bfl inzet en Oo Donderdag 27 Juni 1918 bij afslag, tel kens des namiddags 3 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. a. de nieuw gebouwde landbouwschuur met tuin aan den Steenenweg.te Middelhar nis, kad. Sectie B nummer *1948 groot 17 aren. b. 1.63.10 heet. (3 gem. 165 roeden Voorn- sche maat) bouwland benoorden den Rotten- burgschen Weg in den polder het Oudeland te Middelharnis, B n. 625; blootschoof 1918 te aanvaarden. c. 2.25,10 heet. (4 gem. 271 roeden Voorn- ache maat) bouwland bezuiden den Rotten- burgschen Weg in den polder het Oudeland te Middelharnis, B nr 860, blootschoof 1918 te aanvaarden. d. 3.02.00 heet. (6 gem. 173 roeden Voorn- sche maat) bouwland, in den polder den Ouden Oostmoer aan den Oudelandschen Dijk te Middelharnis, C nrs. 377 en 378 ver huurd tot blootschoof 1925 aan C. v. d. Sluijs en A. en L. van Bouwelen, e. 2 01.70 heet. (4 gem. 221 rceden Rijnl. maat) bouwland aan den Oo3t. Havendijkin den polder de Oostplaat te Middelharnis A nr 516; verhuurd tot blootschoof 1923 aan Danker Struik. f. 6 3800 heet. (14 gem. 295 roeden Rijnl, maat) bouwland aan den SommeldQkschen Havendijk in den polder de Westplaat te Sommelsdijk A nrs. 73 en 74 blootschoof 1918 te aanvaarden. g. 5.14.20 heet. (11 gem. 59 roeden Voorn- sche maat) bouwland aan den Van Zantens- weg in den polder het Oudeland van Mid delharnis, gemeente Sommelsdijk C. nrs. 521, en 522 verhuurd tot blootschoof 1922 aan C. Pape. Alles in diverse perceelen en combinatiën. Ten verzoeke van Mej.de wed. Jan Kardux Pzn. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij Inschrijving naar de benefi cie van 5 01.70 hectaren (10 gemeten 2777i roeden Voornsche Maat Bouwland In den polder Dulvenwaari gemeente Nieuwe Tonge. Voor 10 jaren tegen den jaarlijkschen huur prijs van f 50 per 0.45.92 hectare efVoornsch gemet. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kan tore van notaris van Buuren te Middelharnis vóór of op 22 Juni 1918. Ten verzoeke van den heer Pleter Gebuis onder Sommelsdijk Notaris VAN BUUREN. gpsa# GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat ft 1 1 'quiinw ÉLIJ! ben de aller* grootste vriend van schoolgaande kinderen, want ik ver** los hen van stof, roos, neten en verontreiniging van het hoofd. Bovendien*bezofg ik hun mooi glanzend zaeht haar Per doos 25 cSgenoeg voor Liter AKKfeR fD.H. Verkrijgbaar bijSommelsdijkGebrs. Vljf- vinkelAchthuizenA. v. ReijenDen Bom mel W. MaastrichtDirksland Wed L. W. Zaaijer-Teepe, A. v. OostenbruggeGoede reede: Mej. L. v. d. Tak; Ouddorp: Wed. J. Kurvink; Stad aan 't Haringvliet: Wed. F. Blaak, J. HaksteenStellendamM. Noord- hoek. Laan van Meerdervoort 180, Den'Haag, 12693 Teief. 3943, zal voortaan wegens tijdsomstandig heden den EERSTEN DONDERDAG van iedere maand in het Hotel ZAAIJER te MIDDELHARNIS, te consulteeren zijn voor alle mondziekten en kunsttanden enz, van 12 UUR tot HALF DRIE. lz.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2