ViSSGHERIJ. POSTERIJEN. PLAATSELIJK HIEUW! GEMEENTERAAD. 6EMEN6D NIEUWS. huteen worden gehouden voor den gewapen- öen dierst. Het pellen van garnalen is voor sommige gezinnen een uitkomst, daar er per week tot f 16 in enkde gezinnen wordt verdiend. Maandagochtend dreven met de vloed twee stroomlijnen het Haringvliet op. OUDDORP. Naar men vertelt heeft de politie twee personen gesnapt, die in den nacht aard appelen en hoenders vervoerden, w. Ike ver moedelijk zonder toestemming van den eige naar zijn weggehaald. Woensdag 5 Juni des avonds te 7 uren (zomertijd) treedt voor de vrijz kiesver. in het hotel Akershoek op de heer j van Kleef van Dordrecht met het onderwerp: De t>e- teekenis van de aanstaande verkiezing. Wan neer zal een spreker van rechts ons daarover komen inlichten HE I.Ld VOET SLUIS. Het Distributiebureau zal voor het puöliek voortaan uitsluitend geopend zijn iederen Maandag, Donderdag en Zaterdag van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. N J UW HELVOET. Aan S. Jonker, adju dant-onderofficier bij de Landmacht is een pensioen toegekend van f 720. BR ELLE. A'hier wordt door de Inspecteur van Politie bekend gemaakt dat er gevonden is en op zijn Bureel tus3chen 9 en 12 uur iederen dag te bevragen is, een zilverbon, een lap goed, een staal instrument en Glacé handschoenen. Alhier is bij verschillende winkeliers verkrögbaar gesteld, op bon no. 63 2 K.G. klciaardappelen, op bon no. 65 2 K.G. veen- aardappelen, op bon no. 67 2 H.G. bruine boonm, op bon no. 69 1 H.G. rijst, op bon no. 71 1 H.G. bak- en braadvet. ROCKANJE Benevens groene erwten zijn ook bruine boonen op de bonboekjes ver krijgbaar. Van de 26 gekeurdeu bij's Lands dienst zijn 2 ongeschikt verklaard. De andere jonge mannen goedgekeurd. Zaterdagavond geraakte de koe op het land van den heer K. N. in een moddergrep- pcl, men zag het spoedig, dóch het dier leefde nauwelijks meer loen het er uitge haald was. Op een kar werd het beest ver voerd. TINTE. De leden van de Anli-Rev. Kiesv. worden er aan herinnerd dat hedenavond, Woensdag 5 Juni, 's avonds 8 uur (zomer tijd) de Kiesvereeniging bijeenkomt. Met het oog op de komende Kamerver kiezing is het noodig, te beraadslagen over wat ons in deze omgeving te doen staat. NIEUWESLU1S. Als een bijzonderheid kan worden gerrfeld, dat de heer Roodnat, Rijks veldwachter alhier, deri len Juni nieuwe aar dappelen uit zijn tuin heeft gedolven, die reeds flink van stuk waren en heerlijk van smaak. Ook plukte hij dien datum de eerste aardbeziën van den kouden grond. Men benijdt in dezen tijd van voedsel- schaarschte in de steden de plattelandsbe woners wel eens, omdat deze nevens hetgeen door de distributie verstrekt wordt, nog wel eens wat kunnen krijgen, 't Is mogelijk dat dit bij sommigen het geval is, maar die hier niet anders verkrijgen kan dan wat door de distributie te Heenvliet verstrekt wordt, be nijd de stedelingen wel eens als hij in de courant aangegeven ziet, wat op bon zooveU op dien datum, en op bon zooveel op dien datum te verkrijgen is, want dan is er nogal eens veel bij, waar men hier tevergeefs naar uitziet. ZUIDLAND. Het gezaaide vlas alhier Iaat weer veel te wenschen over, indien we niet spoedig wat regen krijgen, dan zal vooral het vroeg gezaaide op de zware gronden weer veel te kort blijven. Sommige stuk ken beginnen al te bloeien, 't Vooruitzicht ook met het oog op de werkzaamheden voor den as winter mag niet rooskleurig genoemd worden. Maarhet vlas kan wonderen doen. .indien het weder tenminste voor den groei medewei kt SPIJKENISSE. Met ingang van I Juni 1918 is Mr. S. C. Geldtelder te Spijkenisse Jijde lijk belast-met de waarneming der betrek- -king van adjunct-inspecteur der directe be lastingen, en is hij werkzaam gesteld aan de Inspectie Hoogezand. Mej. Tazelaar, die benoemd is als wijk verpleegster voor Spijkenisse en Hekelingen is Maandag j.l. in functie getreden. 25 jaar geleden werden in onze gemeente in een week 6 paartjes getrouwd. Eigenaardig dat allen in 't leven bleven en vorige week hun 25-jarige echtvereeniging mochten gedenken. Van de mlütielichtlng 1919, die Maandag te Briclle gekeurd zijn, werden van de 36 opgekomen slechts 3 ongeschikt verklaard. De laatste voorraad harde zeep, die de gemeente indertijd had aangekocht is j.l. Maandag onder de ingezetenen verdeeld 1 stuk per persoon. Als er binnenkort geen Rijks-distributie komt van dit artikel, zal menige huismoeder in groote ongelegenheid geraken. Maandagmiddag geraakte het 3-jarig dochtertje van den heer Leijsen in de voor het huis zijnde sloot, welke juist vol water stond. Het kind lag reeds eenigen tijd te water al /orens de heer L. er op attent werd gemaakt. Terstond sprong hij er bij, en redde het nog drijvende meisje. Na de ge bruikelijke handelwijze op het redden van drenkelingen op haar te hebben toege past, kwam ze weer goed bij en liep dit ongeval neg goed af. a. Een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten dezer provincie dd. 14 Maart 1918. b. alsvoren dd. 28 Maart 1918. c alsvoren dd. 14 Maart 1918. d. alsvoren goedgekeurd terugzendend het Raadsbesluit dd. 28 Maart 1918. e. Een schrijven van H.H. Ged. Staten dd. 5 April j.!. van een uittreksel der Lager Onderwijswet jaarwedde oudeiwijzers. alsvoren een schrijven van genoemd college dd. 15 Maart 1918. Regelende de jaarwedden der onderwijzers, deze stukkeu worden door den Raad voor kennisgeving aau genomen. g. Een circulaire van het gemeentebestuur te Krommenisse om een adres aan de re geering te zenden verzoekende schepen te willen zenden naar Amerika om broodkoren te hilen. Dit sctoijvea wordt voor kennis geving aangenomen. h. Een schrijven van de Gezondheidscom missie gezeteld te Middel hat nis waarbij zij mededeelt dat de bijdrage aan haar voor N. Tonge is bepaald op f 31,10. Met alge- meene stemmen wordt dit goedgekeurd. i. Is ingekomen een schrijven van Mej. K. Pen onderwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier waarin deze beleefd mededeelt dat ze een ziekenverlof van noode heeft ge durende Juni en juli wegens ziekte. De raad néémt dit als kennisgeving aan. j. Ten slotte is nog ingekomen een schrij ven van het college van H.H. Ged. Staten dezer Provincie,, waarbij het bericht dat zij het raadsbesluit van den 2 Mei 1918 heeft goedgekeurd. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. k. De commissie der gasfabriek Oude Tonge deelt mede, dat over 1917 een winst is ge maakt van f 9349,55. Af- en overschrijving begrooting 1917. Dit wordt dooi den raad goedgekeurd. De voorz. brengt ter tafel de benoeming van een Wethouder door de vacature walke er is ontstaan. Tot stemmen overgaande met gesloten briefjes blijkt, na openingderstem bus dat de heer A. G. Breesnee 5 en K. Prince 1 stem verkreeg. Ook werd nog een blanco briefje in de bus aanwezig. De voorz. zegt, dat de heer Breesr/ee is benoemd tot Wethouder, die deze benoeming aanneemt. Voorts dankt de heer Breeanee nog den Raad voor de eer die zij in hem stelden om hem tot Wethouder te benoemen. Wordt overgegaan tot het benoemen eener Secretaris. B. en W. hebben een aan beveling opgemaakt bestaande uit deheeren J. Overdorp en Jb. Niekerk. De Voorzitter zegt dat hij het zich heeft laten welgevallen om op deze aanbeveling geplaatst ie worden en zegt, dat hij zulks doet in het belang van de gemeente, dat wanneer de betrekking van Burgemeester en Secre'aïis dan open kwamen men haast nooit bij een andere gemeente kon worden verbonden, daar Nieuwe Tonge dan altijd in het bezit van een eigen Burgemeester en Secretaris blijft. De heer Prince vraagt, of wanneer iets nu niet goed gaat wie hier dan de schuld van krijgt De Voorzitter antwoord hem, dat degene die deze betrekking aanvaart, natuurlijk in dien iets niet goed gaat op die persoon het dan komt. De heer Prince zegt daarna nog eenige woorden waarop de heer Voordijk instemt op het geen hij gezegd had en vindt deze keuze zeer klein. Hij vond het beter net als Prince zei om sollicitanten op te roepen, dan kon men zien wie er naar deed. De heer Vreeswijk vraagt of U Mijnheer de Voorzitter zou sollieiteeren naar deze betrekking indien nog wordt overgegaan tot oproeping, waarop de heer de Voorzitter zegt van niet. Na nog eenige discusslën wordt tot stem ming overgegaan. Na opening der stembus werden 7 stemmen uitgebracht, 5 op de heer Overdorp, 1 op de heer Niekerk en 1 blanco. Aldu3 was de heer Overdorp benoemd, die verklaart deze benoeming aan te nemen, en bedankt hartelijk den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. De Voorzitter vraagt of een van de heeren nog het woord verlangd, waarna de heer "Breesnee zegt: Mijnheer de Voorzitter. Ik wou eens vragen of wij de instructie van den gem. Secretaris niet konden veranderen. Daar dit de vorige, kee. wel wat vlug was zoo te bedanken en daarom achtte ik het wensche- lijk dit te bepalen op 1 maand. De Voorzitter zegt dat zulks heel goed is en het bes'e is daar hij nu Wethouder is dit tot de eerst volgende Wethoudersver- gader.ng te Jaten wachten. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJtnuiden binnengekomen de vischsloepen „Oranje Nassau" st. D. Koster en „Albatros" st. J. de Waard. f» STELLENDAM. In de afgeloopen week hebben de garnalenvisêchers 100—180 K.G. garnalen per vaartuig gevangen, die tegen 20 cent per K.G. aan de pellerijen zQn ge leverd. GOEDEREEDE. De vorige week werd 5 dagen garnaldn gevischt. Er werd tot 150 K.G. per getij per vaartuig gevangen. Ze werden allen ter pelling verko.ht. NIEUWE TONGE. Over de afgeloopen maarfd Mei werden alhier aan het hulptele- graaf en telephoonkantoor behandeld: 121 telegrammen, 266telephoongesprekken en 6 oproepberichten. Totaal 393 handelingen. centrum zoo sterk naar voren wist te dringen, springt d 3 te dn delïjk r in het oog, noede Duitsche vleugels sterk achteïblijvtn. Bij Soissons, »mr ook hij Reims schiet het nog niet hard op. Echter zijn de noordelijke for ten van Ri ims reeds -.fiomen en d«3 zal de stad zelve we! spoedig volgen, en dan is de kan? groot, dut'de vorderingen althans op'den Diiilachen Oostvleuge! metdieinhet centrum meer gelijken tred kunnen houden en de in net Fransche front gedreven wig haar bedenkelijke smalheid zal gaan verlie zen Vooral bij Soissons dringt de ne.odza- kelijkheid daartoe in hooge mate. In zekeren zin kan men zeggen, dat de vooruitgang der Duitscbers een soort zak .vormt, d!e aan de basis gemeten. Donderdag avond 40 K.M. besloeg van Soisso^s Joi Savigny en van de Vesle tot de Marne 35 K.M. Maar zoo zou het niet zeer iang kun nen blijven. Ook de Parijsche bladen ver wachten derhalve, dat de Duitschers, om daarin verandering te brengen, met alle kracht het front naar inks en rechts zullen trachten uit te breide teneinde hun flanken zooveel mogelijk vrij te krijgen. Voor het oogenblik gaat het dus in hoofd zaak om de strategische stellingen vab Reims en Soissor.?.. En die zijn nog ni t gezwicht. Zoodat het Dultsche leger als 't ware een nauwen trechter in het froni gemaakt he ft, waarin Hindenbiirg welzijn troepen bij massa's naar het zuiden werpen kan, maar zoo, dat ze op deze wijze hoogre.ns een diep ia de Fransche iiuie vooruitspringende boog kun nen vormea er. zich aan ecu gevaarlijke omvatting blootstellen. Het vermoeden is dus alleszins gewettigd, dat generaal Foch zija reserves ijlings achter Reims en Soissons concentreert en zich gfticeö maakt om den Duitschen opmarsch aan de Marne te stuiten. Maar zal hij daarmee nog intijds gereed ko men VERSPREIDE BERICHTEN. Van het slagveld In Frankrijk. x Van onzen bijzonderen militairen bericht gever aan het Westfront. Eerst sedert den avond van den 28sten deed zich de Fransche artiilerie-weder ho'oren 48 uren had het leger van generaal Duchesne noodig gehad om verache artillerie in den strijd te werpen. De Dultsche regimenten, die in een lange rij van de Malvai-hoogten naar Braisne marcheerden, hadden wei vele kanonnen verovesd, maar waren door slechts weialge beschoten. Eén divisie bond aileen den strijd aan met gedeelten van vijf vijan delijke d vteie?. Daaronder bevond zich ook de 157ste divirie, waarmede dezelfde soldaten acht weken geleden bloedig om het park van Gris?snes aan de, Avre gestreden heb ben. Der, ouden tegenstander van de Somme heeft men aan de Aisne opnieuw verslagen. Zelfs de papieren uit de werkkamers der vijandelijke divisies Fggen op de bagage wagen vaa den staf. De 39ste Fransche divisie ls zooeven van den Kemmelberg aangekomen. Zij geraakte van den rr gen in den drop. Den derden dag vallen de Durts ha stormtroepen de eerste Framcha divisies tusschen Narnp- teuil -en Cury-Hausse aan. Terwijl rechts tegen des Crise-stroom opgerukt wordt, terwijl de Brandenburgers bereids de s ad Soissons omsingelen, stormt men door de manshoogs rogge voorwaarts. De taaie tegen stand der Franschen is meesral slechts de overgang tot een overhaaste vlucht. Op het plateau van Lesges liggen de vluchtelingen ia lange rijen Uitgestrekt. Een machincge- weerafcteellng heeft van Cerseuil uit een geheele eoionne vluchtende artillerie vernie tigd. Tegen 10 uur wordt het dorp Maast bestormd. Om 12 Hur valt het lichtschijnsel van een infantcrlevlicger op een hoeve, waar de divisiestaf verblijf noudt. De vlieger meldt de terugtochtsbewegingen der Franschen op Droizy en Launoy. Chateau Courville. Dit heerlijke historische kasteel, met klimop begroeid, temidden van uifgesterkfe groene grasvelden met goedverzorgden tuinaanleg en prachtige boomgroepen, ligt ongeveer 3 K.M. ten Zuiden van Fismes. Men heeft het ingericht tot een reosachiig hospitaal, hetwelk als modeünrlchtlg dienen kan. Overal in het park verspreid liggen de afzonderlijke houten paviljoens, omgeven van welverzorgde paden en bloembedden. In den grooisten haast is dit alies verlaten. De honderden bedden staan rij en rij, voor het grootste gedeelte pas kort door zieken verlaten. In vele bed den zijn nog de bloedsporen der zwaarge wonde soldaien te zien. In de operatiezaal moeten nog tot het laatste oogenblik opera ties zijn uitgevoerd, etui's en instrumenten liggen op de operatietafel verspreid. Groote hoeveelheden verbandlinnen, beddegoed, reus achtige voorraden geneesmiddel n liggen overal opgestapeld. In de keuken stond het middageten half klaar gemaakt, het vleesch was reeds verdeeld. Ia de voorraadkamer hingen geheele koeienin den moestuin waren de werklieden temidden van hun arbeid verrast, spaden en harken lagen overal ver strooid. In dit hospitaal zullen de Duitsche gewonden 4P eerste verzorging hebben. Een Dultsche stafofficier zendt ons telegrafisch het volgend oordeel over de operaties Als het Fransche draadlooze station te Parijs den 27sten Mei om 11 uur des avonds van het nieuwe Duitsche offensief zegt, dat men den aanval nauwelijks a's een verras sing kan beschouwen, hoe verklaren dto de Franschen den Duitschen doorbraak? En wanneer het Fransche legerbericht van 28 Mëi des voormiddags te 1.50 uur meldt, dat de Fransch-Biiteche reservetroepen In breede lagen waren opgestelf, waarom konden dan de Duitschers zoo bui engewoon snel met zeer geringe verliezen terrein winnen. Waar om volgde den 29sten Mei nog geen tegen aanval? Waarom werd bijv. de aan den Kemmel uitgeputte 1543te Fransche divisie ijlings aangevoerd en bataillons gewijze, het een deel meer dan 20 K.M. van het andere verwijderd, in den strijd geworpen Wanneer de terugtocht inderdaad stelselmatig 3chrede voor schrede en in goede orde uitgevoerd werd, waarom hebben de Franschen dan zoo veel gevangenen, kanonnen, reusachtige mu- nïtledépóts, groote voorraden van allerlei soort, spoorwegtrelnen met locomotieven onder stoom, compleet Ingerichte hospitalen met volledig personeel, vliegkampen, met voor den start gereedstaande machines en groote benzinetanks aan de Duitschers ge laten Dat het Fransche bericht mtldtafzon derlijke Duitsche troependeekn hadden tegen den avond van dien dag de Aiaiie bij P-^nt Arcy bereikt, is als een bewuste onwaarheid te beschouwen, aangezien bij de Franschen en Eofclscben elke verbinding, zooals de buitgemaakte aanteekc-ningen van een officier van den Franschen generalen staf aantoon den, naar het Zuiden ook achterwaarts afbrak en «e overgang zonder strijd plaats had. Heeft de Fransche opperste legerleiding dan niet ervaren, flat reeds des middags Duitsche artillerie bij Boarg en Pont Arcy de Aisne overtrok? Het loont ce moeite niet op de beschouwingen der Fransche couranten in te gaan. daar hun uiteenzettingen slechts belachelijk aandoen en slechts gericht zijn ep de geruststelling der Fransche bevolking. Spreken de Fransche draadioqze berichten elkander niet klaar ets duidelijk tegen, war- heer zij eenerzijds aangeven, dat de aanval niet verrassend was en anderzijds zeggen, dat hun stellingen op dit punt.bezet waren met divisies, die moesten uitrusten Het gebrek aan kurk heeft er toe geleid, dat bordpapier en andere stoffen 'ter vervan ging der kurken op de flesschen gebezigd werd. Een Berlijnsche onderneming brengt thans houten kurken cp de markt, die zeer schijnen te voldoen. Als grondstof daardoor dient het hout van berken, elzen, liud-s en populieren, waarbij door een bijzosdere be werking de elasticiteit van het hout wordt verhoogd. De houten stoppen zijn hol, waar door zij vast tegen de wanden der flesch kunnen aangesloten worden. De elasticiteit is zoo groot, dat bij het ins'aan met de hand of door middel van de machine het glas geen gevaar loopt te breken. Vcor het uit trekken dieut een afzonderlijk instrument. Da nieuwe kurken moeten zelfs geschikt zijn voor het afsluiten ven flesschen met genees middelen, ouden wijn en andere stoften, zonder dat de kracht daarvan afgaat. Het vaststellen van het gezichtsvermo gen der oogen in het donker is inden oorlog van bijzonder belang geworden voor yliegers, waarnemers en bij afweren van vliegtuigen In de „Muncftener Medizinischen Wochen- schrift" geeft Dr. Kramer een middel aan om dit te onderzoeken, heigeen ook door leeken kan worden toegepast. De te onder zoeken persoon wordt in een volkomen llchtlooze ruimte gebracht waar de oogen gedurende een half uur of dj ie kwartier aan de duisternis worden gewend gemaakt. Voor het onderzoek dient een op een groote, zwarte houten tafel in krachtig stralende lichtkleuren op zwavelzink aangebrachte ring, welke niet geheel gesloten is. Terwijl de te onderzoeken persoon een band voor de oogen heeft, wordt de ring van stand ver wisseld, waarna rnoet worden aangegeven naar welke zijde de opening is gekeerd. Dit wordt op verschillende afstanden herhaald Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat het onderscheid tusschen nach(blinden en nor malen zeer groot is. Onbeperkt bruikbaar voor den oorlog zijn lieden, die de plaats van opening in den ring op een afstand van drie Meter herkennen. Wie dat eerst kan op een afstand van een meier en daar beru den, is als nachlbünden voor den vliegdietist in het veld en het vaderland onbruikbaar. Simulatie is bij hei onderzoek uitgesloten, want de onderzochte weet niet op welken afstand de ring zich bevindt. De Engelsche bladen van 4 Mei be vatten de volgende „oproep tot het publiek" Wegens het ernstige en ateeds toene mende gebrek aan papier wordt het publiek verzocht, de uiterste zuinigheid te betrach ten, vooral in het geWuik vaa schrijfbehoeften, Veel schrijfpapier, dat tegenwoordig ge bruikt wordt, is van overdreven groote en kwaliteit". In „Goteborgs Handel.?- och Sjöfar- stidning van den lOen Apr'l vinden wij het vólgende berichtNaar wij vernemen hebben de Engelsche autoriteiten nieuwe voorwaar den gesteld voor de reis van offiecie'ren en manschappen van Zweedsche schepen naar Engeland. Men verlangt n.l., dat zij zich voor hun vertrek op het Engelsche consulaat zullen melden en daar een stuk onder schrijven, waarbij zij zich verplichten het schip niet te ve< laten (af te mon steren,) zoo'ang het zich in buitenlandsche havens, d. w. z Enteniehavens, bevindt, ge durende het verloop van den oorlog. Welke bedoe'ing de Engelsche regcering met deze maatregelen heeft is duidelijk En geland is van plan zich van de Zweedsche scheepvaart meester te maken, evenais het voor kort de hand heeft gelegd op ce Ne- derlandsche schepen en, ten einde thans niet op n euw de kans te loopen, dat de Zweed sche bezetting, evenals de Nederlandsche dat gedaan heeft, weigerd in dienst te blijven, met het resultaat, dat Engeland zelfs voor de bemanning der schepen moet zorgen, poogt het zich thans langs den omweg van een pasvoorschrtft, dat er uiterlijk zeer on schuldig uitziet, zich van tevoren van de diensten der Zweedsche zeelieden te verze keren. Onder het opschrift „Dortkere dagen" schrijft het Londensche weekblad „The World" „Het i? onmogelijk zich bij den stand van zaken, zoowel in het eigen land al? aan het Westfront op het oogenbiik behageüik te ge voelen. Aan het Westfront heeft de vijand een overwegende port'is ingenomen, welke den val van ijperen onvermijdelijk maakt. Ijperen is echter de sleutel voor den toegang naar Calais. Ofschoon onze soldaten eiken duimbreed3 grond hardnekkig verdedigen, worden zij toch langzaam door de overmacht teruggedrongen. Wanneer thans het Duitsche opperbevel, dank zij het wijken van het ge vaar in het Oosten, in staat i3 zijn gansche kracht tegen ons en tegen de Franschen te ontvouwen, dan kan Mechts een onverwachte manoevre of iets dergelijks den toestand ten onzen gunste veranderen. Alles wat wij ho pen en bidden kunnen, is in staat te zijn vol te houden, totdat de versterkingen uit Ame rika aankomen. De crisis op zich zelf ware ernstig genoeg, indien de regeering, van het land eensgezind en krachtig ware en indien de bevolking een stemmig steun zou verleenen. Maar helaas is de regeering, door innerlijke tweedracht verscheurd, Ministers treden vrij willig af, of v/orden tot het nederleggen ven hun ambt gedwongen. Ierlacd neemt een tartende, zoo- ai niet opstandige houding aan en het schijnt wel, alsof het ministerie van Oorlog in Lon den geen bepaald plan heeft. iüe broodkaari van hef 52*§te tifdvah loopt vaa Xaterdaf 1 tol era raiet Wrtfdagr Juni a.s. SOMMELSD JK, Iedere landbouwer die na 30 Juni in het bezit wenschf te zijn van eerie vergunning tot schieten van schadelijk ge vogelte, 'dient zich daarvoor vóór 15 Juni a.s. aan te bieden bü den Burgemeester. In het huis gemerkt B i!3i is be smettelijke ziekte Diphteritus pee jrstateerd. MIDDELHARNIS. De vrouw van L B. had 't ongeluk een wondje aan haar hand te kra gen, waarna de hand begon te zwellen. Na geneeskundig onderzoek bleek bloedvergifti ging aanwezig te zijn. Het zoontje van J. N. had het ongeluk In de haven te vallen. De bekende duiker Sperling had h t genoegen het knaapje op het droge te helpen. Tegen een winkelier in onze gemeente is proces-verbaai opgemaakt, wegens over treding distributiewet verkoop zeep boven maximumprijs. Ook in onze gemeente is een begin gemaakt met de verstrekking van bonboekjes, op een 2 tal bons zijn reeds regeeringsgoe- deren verstrekt. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het kohier no. 2 der personeele Belasting, dienst 1918, is invorderbaar verklaard en ter invordering, aan den heer Ontvanger te Oude Tonge ge zonden. Alhier zijn deze week weer 3 manden Rcgeeringsschol geariiveerd. A.s. Vrijdag 's middags 2 uur (N T.) hoopt de Gemeenteraad alhier in openbare ver- gadeiing bijeen te komen. Het eerste ziekenvleeseh is alhier ge arriveerd. Het verleden week toegezondeue is teruggenomen aangezien tengevolge der slechte verkeersmiddelen de reis te lang had geduurd. NIEUWE TONGE. L. v. O. had het geluk 16 palrijzen-eieren te vinden, zoodat dit wel een goede vangst kan genoemd worden. J 1. Maandagavond werd er zitting ge houden ten kantore van het Distributiebedrijf tot uitreiken van bons ter reparatie van schoe nen. Jammer dat zooiets niet vroeger bekend was, zulks had alsdan in het Zaterdag, um- mer vermeld geweest, en zoodoende de in woners bereikt, nu waren er slechts een paar personen aanwezig, doordien er geen publi citeit aan gegeven was. Bij winkeliers is deze week verkrijgbaar gesteld een half pond Rijst. Tot Gemeente-Secretaris is benoemd, de EdelAchtb. Heer J. Overdorp, burgemeester alhier. Bij winkeliers is er verkrijgbaar gesteld op bon no. 21 der oude thee- "en koffiekaart 0.15 K.G. thee. Door de ontstane vacature door benoe ming van Burgemeester is alhier benoemd tot Wethouder de heer A. C. Breesnee die deze benoeming heeft laten welgevallen. Bij de op Vrijdagavond j.l. gehouden verkcoping van 1 huis met erf alhier werden de koopen als volgt ingezet: Koop 1 het huis voor f 2320.— door G. Verweij. Koop 2 het tuintje daaraan grenzende voor f 990, door A. Felsbourg. Dezer dagen werd door den nieuw be noemden Burgemeester n.l de heer Overdorp alhier bij alle de in deze gemtente woneuds arme menschén een flinke gift bezorgd. DERKSLA^'D. Bij publicatie is bekend ge maakt dat op Vrijdagochtend a.s. van 10—12 uur zal worden gedistribueerd een H.L. aardappelen op het land aan de Boezemkade. Daartoe is in het Distributielokaal tegen contante betaling een bon te verkrijgen. Zaterdag j.l. werden weder 2 gezinnen op straat gezet. Daar niet een woninkje open is heeft een gezin zijn intrek moeten nemen in een wagenhuis terwijl het andere bij de ouders der vrouw de toevlucht zocht. H iRKINOEN. De collecte voor denzooge- naamden gewapenden dienst zal ook weer dit jaar en wel op 18 Juni langs de huizen woiden gehouden. Zij die voor hun kinderen nog zuig- speenen van noode hebben, die in den han del bijzonder duur zijn, kunnen dfe voor 45 cent alhier bij de wijkverpleegster beko men. Werd de melk alhier tot voor dezen met 17 cent per liter betaald, vanaf heden is de prijs gesteld op 15 cent per liter, Op Zaterdag 15 Juni e.k. des voorm. 9 uur oude tijd zal alhier de jaarlijksche grasverkooping van den Zeedijk polder Oud Herklngen plaats hebben. MELISSANT.* Gren animo! Doord^Fede- ratle der S. D. A. P. (afd. Ridderkerk) wer den deze week te Melissant strooibiljetten gezonden, waarin trouwe opkomst verzocht werd' ter vergadering, die Donderdagavond 8 uur in het Café van A. v. d. Werf zou worden gehouden, waar als spreker zou op treden den heer Schlosser van Rotterdam met het oog op de a s. verkiezing. Voor een groot getal bezoekers was plaats gemaakt, maar de hoorders zelf bleven uit, (slechts een tiental was aanwezig). Na lang v/achten werd dan ook besloten, de verga dering niet te doen voortgaan. GOEDEREEDE. Van de landbouwers C. J. Lodder en Joh. Lodder zijn resp. 4, en 1 paarden in het Ned. trekpaardenstamboek opgenomen. Op Donderdag 27 Juni e.k. zal er in de Gem. Bewaarschool, gelegengenheld zijn tot herijk van maten en gewichten. 18 Juni zal er een collecte langs da Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering van den Gemeenteraad te NIEUWE TONGE op Zaterdag 1 Juni 1918. Aanwezig alle leden. Voorz. de heer Overdorp, Burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der beide vorige vergaderingen worden onveranderd goedgekeurd en ge- teekend. Mededeellng ingekomen stukken. DIRKSLAND. Onbestelbare brieven over de 2de helft van Mei: 1 Regeeringscommissaris Z H. n Een eigenaardige matras. Dat de huiszoe- kende militairen verrassende ervaringen kun nen opdoen, bleek op een dorp op Zuid-Be veland, waar zjj een woning betraden, waar de vrouw des huizes „ziek" te bed lag.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2