Verloren. INGEZONDEN, AD. Pi ïisscüim RECHTZAKEN. VERK00PINQEN. '8Ufttt£8UJKE Sift®, 8EMEN8D NIEUWS. KERK Ei SCHOOL. TLLtQKAMMEN. Adverteiitiëe. MARKiBEHSHTEfL 25-jarig Huwelijksfeest, DIENSTMEISJE l Hisfirs ilSDE 1UÏEBS Damtuiits taz. I F. B. TAN YELZEN 14025 en C. C. PIJL hebben de eer U kennis te geven van hun voergenomen huwelijk waarvan de voitrekking D.V. za plaatshebben op Woensdag 12 Juni a.s. Ambt Doetincheml Mei 1918. Weesp Ondertrouwd JACOB YEROLME MAATJE GEERTRUIDA TERMEER. Middeiharnis, 24 Mei 1918, 14017 'oor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden ter gelegenheid van ons betuigen wij bij dezen «azen harte- lijken dank. 14019 D. TAN DRIEL J. VAN DRIEL-Holleman. NIEUWE TONGE, Mei 1918. Voor 1 of 15 Aug. (indiensttreding 1 Sept) wordt in klein gezin (8 per sonen) gesloten huis te Rotterdam ge vraagd een «iegelijk flink bij voorkeur buitenmeisje, niet voor meid alleen, gewend zelfstandig te werken. Leeftijd 20—20 jaar. Uitstekende getuigen vereischte. Loon f 180f 200 per jaar met ver booging, verval, vrije wasch. Brieven onder lett. G. D. G., Alg. Adv. Bur. Nijgb Van Ditmar, Rot terdam. 14022 2 slaflscüi roeven van skaten £- es kop^s*, één gemerkt 18, één 20. Vermoedelijk Vrijdag 24 Mei in de omstreken van Ouddorp De vinders worden beleefd verzocht, tegen be- looniDgte bezorgen bij C. de MOOIJ Kz., Boekhandel Ouddorp. 14021 UIT DE HAND te Koop om eenmaal te maaien, bij JACs. VAN OORSCHOT landbouwer te Ooitgensplaat. 14024 ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan tot het maken van Mej. VAN DER VELDE 14023 Stellendam, 71 ere gemeenten bueerd, hoewel n. Door de in- ïaar deverdee- geleden meld- 5 firma contact uur tot het aan- Of deze pogin- et, maareigen- 27 Mei bij den de electrotech- loeme uit Rot- over het aan leiding met r der coöpera- terne hield eene i ander waarin was: In de gemeentenaren Venn, met een Om goed te rekenen op 400 op f 30 per en lichtsterkte, r komt dan op genomen wor- wordt op een ler dag winter dus f 1,40 per rijgbaar, welke roken en mee deerde despr. digde kapitaal capaciteiten npen rgadering aan gemerkt dat de subsidie zou gegevens be- llereerst na te len aansluiten vereenkomstig iagen een lijst van Bodegom zichtte krijgen runnen maken, meester, noch opheldering iweede poging Waarom is niet Ingegaan eigenhandig gerugsteund et beste ware ne algemeene Ie belangheb- oetsen en het zenlijking te doch alles tevergeefs. Wel zijn de kryge"' f toezeggingen verkregen en leest schoO"^ijze een tWeetai ontvangen brieven voor- _n vischvoorziening is groote Jnatie, ook daar is nog eens extra over srhreven, wellicht kan er binnenkort visch an Hellevoetsluis betrokken worden om alhier dan te distribueeren. Daarvoor is aëhter noodig een verordening, welke door r en W. van Helievoetsluis reeds is opge bonden ter goedkeuring, dit is echter geen rPP-eeiingsvisch. De heer van Hartingsveldi spreekt over eeniee distributieaangelegenheden. D| Burgemeester antwoord hierop: 1. be aanwezige hoeveelheid sajet zal spoedig wórden gedistribueerd. 2. Aan prijsopdrijving ejeren en harde zeep, ondanks maximum- nrözen, zul aandacht worden geschonken. 3 Met ingang van l Juui zullen bonboekjes worden uitgegeven ter bekrimping der vele werkzaamheden. 4. Het voile rantsoen aardap pelen zal worden gegeven, benevens K.Q. erwten, V» K.G. capucijners, 1/a K.G bruine boonen en vermoedelijk 4'/j ons rijst, over juni o&k nog 3 ons vet. De schrijver J. H. Feiten krijgt een ver hooging van f 5.— pennaand. De heer van Hartingsveldt wijst op het gevaarlijke van het losloopen van honden in dezen tijd van voedselschaarste. De Voorz. vindt dat het niet gewenscht is, nu daaromtrent strenge bepalingen in het leven te roepen. De (heer v. d. Schilt zegt dat ondanks de bestaande bepaling, nog steeds paarden per rijwiel naar de weide worden gebracht, o.a. door den stalhouder Vermaat. De Voorz. zal daarop toezien en zoo noodig proces-verbaal doén opmaken. De Raad gaat nu in geheime ziiting over ter vaststelling van het kohier Hoofddgken Omslag voor 1918 en ter behandeling reclames. OP REIS. ie delde in de HELVOET, v.m. 9l/j ure. eKomen reke- :sie over het naals gewend iken, omtrent ds de mobili- Vos, de Wolf daarop ont zegt dat ze uiterste be- Omslag kan toetreding tot het Ned. Ver- jden gevraagd, vergadering aangehouden, leur der Gas- J toe te staan J I g jaar, gedu- randen wordt °/o van 5/g van reeds aange- behoeft er te worden. Se Brandstof een bedrag voor de aan len na I Dec. de prijs moet direct tot het gewend met edeeliag van it gedaan en betaling. Als Sat de Brand- g is geweest, moet worden og beproeven srwacht geen a te voldoen, de Westdijk n voor zijn kennisgeving nte-werkman ijn pensioen- wordt goed- D. A. P. om ope lijfsgoe- n. De Voorz. gesteld één- vege; wordt !s. r. J. Slis te ente-arts be- igedeeld de ir te kunnen Openbare Mej. P. J. C. :k wordt op voor het :huis, en van cht op f 140. het Gemeen- e heeft voor eel bewoond it den groen er wordt be- ibutlebureau e betreffende re Is gedaan Ifsvleeseh ,te aan dc plaafs der bestemming aan te komen. Bij dit ailes bleef veel aan den striistok hangen der personen, die belast waren met dit omslachtig gedoe. Intusschen hadden we gelegenheid, uit den spoortrein op te merken, dat overal de ge wassen te velde er keurig bij staan. Geve God zegen op de noeste viijt onzer land bouwers en veehouders. Met het eten en drinken gaat het op het platteland op verschillende, plaatsen nog tamelijk wel. De plattelandsbevolking weet het econo misch aan te leggen. Daarom is het zoo on tactisch, die bevolking, zooals in de Haar lemmermeer geschiedde, te ontstemmen. Onze boerenstand moet onze stevige rug- gegraat blijven. Dus geen ruwe huiszoekingen, maar wel den smokkelhandel tegengegaan aan onze Dudsche grenzen. Dat is in ons aller belang. Ook kunnen we er niet op tegen hebben, dat we aan de stations, die wat dicht bij de grenzen liggen, zooals ook met ons ge schiedde, worden gevisiteerd. Als het niet te erg gaat, dan maar open met onze bagage. Maar het gaat ook wel eens wat bar. Zoo hoorden we van eerbare dames, die zich moesten ontkleeden en daarover zeer ont stemd waren. En terecht. Men maakt er soms wel eens een potje van. Intusschen, dat de vrede spoedig onder den zegen des Hceren terug keere. PLATLANDICUS. Ik kom er niet licht toe, om op reis te gaan. Niet, dat ik niet graag eens den neus steek in de lucht van andere streken. Ook niet, dat ik een conservatief ben, of een huls- musch, of niet overtuigd ben van het nut van 'treizen. Volstrekt niet! Maar om de doodeenvoudige reden, dat mijn beurs slechts zeer beperkte elasticiteit bezit. En de portemonnaie spreekt in onzen tijd een duchtig woord mee. Men weetniet, hoe gauw men tegenwoordig een stapeltje guldens of de smerige plaatsvervangsters aarvan kwijt is. Ik ben anders nog al zui nig uitgevallen. Ditmaal ben ik er met de Pinksterdagen toch maar eens op uitgetrok ken. En ik heb er geen berouw van gehad, al was ik ook weer gelukkig mijne huisge- nooten gezond en wel terug te vinden. Het was vlak voor Pinksteren (en ook op de Pinksterdagen, maar dan rei3 ik niet) een geweldige drukte op en in de communicatie middelen. Velen moesten tevreden zijn met een plaats om te staan. In tweede en eerste klas rijtuigen op onze spoorwegen zag men heele gezelschappen, die men daarin gewoonlijk niet ziet. Het was in onze spoor treinen een menschen-amalgétna evenals alles bijna In onzen tijd een amalgdma is. Het was er ook warm, zoodat Ik iemand, die nog al filosofisch was aangelegd, het wenschelijke hoorde betoogen van het uit vinden van een „machinetje", om de zonne warmte voor den aanstaanden winter te be waren ter besparing van brandstof. Een ander vond dat niet onmogelijk, daar men toch ook reeds de menschelijke stem kan „bewaren". Er waren ook tabakkauwende menschen. Daarvoor ben ik altoos op mijn cede ter wille van mijn gepoetste schoenen, it bleek in mijn coupé ook noodig, want elk oogenblik kwamen er een paar kwakken van het bruine uittreksel op den vloer terecht en wel op bedenkeiijken afstand van mijn schoenen, die ik, zooals ik zeide, graag netjes bewaar, en wel dubbel netjes, nu ze tegenwoordig zoo duur zijn. Ik hoop, dat ik ze nog tot in de verre toekomst goed mag bewaren, want ik ben zuinig, weet je Ik hoorde, dat de Duitsche keizer ook nog al eens op z'n ko pardon om zijn vorstelijke ooren kreeg. Er was er zelfs een, die wel eens een uur alleen met Zijne Majesteit in ééne kamer wilde zijn. Ja, aan zoutelooze praat ontbreekt het door gaans niet in spoorwagens. Maar het ergste is dat Godslasterlijke gevloek. Het is bij sommige menschen erg. Ze spreken een paar woorden en daar komen weer een paar van die keisteenen, die ze naar den hemel wer pen. Het is, of bij sommigen van die vloe kende wezens, die nog menschen heeten, hei demonische van wat ze eenmaal zullen wor den, indien ze niet tot inkeer komen, reeds uit het oog straalt. Welk een leven: hier op aarde God ver treden en eenmaal door God vertreden te worden in Zijnen toornEn dat in een Chris tenland, een land, waar alom van uit den spoorwagen de kerkspitsen gezien worden, die ons wijzen naar Christus, den komenden Wereldrechter. Van kerken gesproken 1 Ik zat te midden van honderden bij hon derden in zulk een Godshuis op het platte land te luisteren naar het Pinkster-evangelie. Welk een zegen, als daarvoor het oog en het oor ontsloten mag zijn. De kerk, een Elim te midden der Godver- zakende medereizigers naar de eeuwigheid. Onze scholen, die allerwege groeien en bloeien om in eendrachtige samenwerking met de ouders het zaad der kerk onder den zegen Gods begeerig te maken naar den schat der kerk. Ds distributie is, in de spoorwagens en overal, waar men in de huizen komt, een der onderwerpen van het gesprek. Allerlei dwaasheden hoort men. In de steden is men verlegen om een paar K.G. aardappelen, en we hoorden landbou wers, die niet wisten, waar ze toch met hun aardapdelen heen moeten, daar ze hun pluim vee er niet af kunnen houden. Het vervoer der opgevorderde artikelen is soms al heel kluchtig in sommige gemeenten. In plaats, dat ze rechtstreeks naar de ge meentelijke opslagplaatsen worden vervoerd, moeten ze eerst naar A._ Daar moesten ze overgeladen worden, om naar B. indezelfde gemeente te komen en daar herhaalde men nogmaals hetzelfde, om er zoo eindelijk mee STELLENDAM. De vorige week werd door de garnalenvisschers alhier 4 dagen gevischt. De geheele vangst, welke 5000 K.Q. bedroeg werd aan de pellerijen geleverd tegen 20 cent per K.G, Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Zaterdag 25 Mei 1918. Distribuliewet. Het O. M., waargenomen door mr. Wijn- veldt, heeft heden geëischt tegen: L. 't M,, 30 jaar, landbouwer te Nieuw- Helvoet, wegens hét ter aflevering vervoeren van aardappelen, door schuldf 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurdver klaring van 20 H.L. aardappelen; De rechtbank heeft veroordeeld: V. S., te Brielle, wegens het verkoopen en doen afleveren van petroleum, zonder d,e weltelijke daartoe vereischte vergunning, bij verstek tot f 30 boete, subs. 15 dagen hech tenis. A. Z 62 jaar, landbouwer te Spijkenisse, wegens het verkoopen en afleveren van tarwe, tot f 100 boete, subs. 50 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring. Werd vrijgesproken: P. de K., 47 jaar, tuinier te Vierpoiders, beklaagd geweest van het ter aflevering ver voeren van aardappelen z.g. roode stars door schuld, te Brielle. zuchtig van aard en wil met alle genoegen zijn medereizigers doen profiteeren van zijn buitenkansje, te meer daar hij nog weieeni gen voorraad thuis heeft. Zonder eenige winst gaan vier pondjes in andere handen over, waarmede de gelukkige bezitters bij hun thuiskomst moecer de vrouw verrassen. Hier volgt echter de ontgoocheling, toen bij het openmaken de papieren zak slechts een dun laagje thee bleek te bevatten en voor de rest opgevuld was met zeegras. (Hdbl.) Waar het goudgeld blijft! Tusschen Ter Apel en Cornpascuum werden eenige geslui erde dames aangehouden die de grens naar Duitschland wilden oversteken. De passen waren goed in orde, doch bij onderzoek bleek, dat voor een waarde van 28,000 Mark Ne- derlandsch geld werd meegenomen. Opkoopen van zilver. Het Vad. schrijft Eenigen tijd geleden hebben wij gewezen op het verschijnsel dat er zd vergeld geham sterd werd. Aan het agentschap van de Ne- deriandsche Bank komt zoo goed als geen zilvergeld meer inzelfs dubbeltjes en kwart jes worden achtergehouden en het wetsont werp tot het verhoogen tot 50 millioen van het bedrag waartoe zilverbons uitgegeven mogen worden, staat met dit achterhouden in onmiddellijk verband. Hei hamsteren is waarschijnlijk geschied in de hoop dat er spoedig eerr tijd zou komen dat evenais voor hei goud, ook voor zilver meer aan de waarde gegeven zou worden. Deze tijd schijni nu aangebroken. Voor het groote zilvergeld wordt op liet oogenblik werkelijk meer ge boden Heel openlijk heeft deze handel nog niet plaats, een'ge bekende opkoopers van goud deelden ons ten minste mede, dat hun van het opkoopen van zilver niets bekend was. Een mooi lid. Te Ilpendam doet zich het geval voor, dat een lid der „Commissie tot wering van schoolverzuim" moest worden opgeroepen wegens herhaald ongeoorloofd verzuim van zijn kind. Zwerverseiiende. Langs den weg van Ze venaar naar Arnhem heeft zich indeonnnd- delijke nabijheid van het dorp Duiven Woens dag een ongewoon voorval afgespeeld. Daar lag aan den berm van den Rijksweg een jong paartje, zwervers. Hij een jonge kerel, zij een ongeveer 17-jaiig vrouwtje, dat al daar aan een kind het leven heeft geschon ken. Het onder den blooten hemel geboren jongetje werd door den vader ijlings naar Duiven gebracht ter inschrijving in den bur gerlijken stand. Bij deze formaliteit fungeer den als getuigen de pastoor en de burge meester I Op Vrijdag 31 Mei 1918 veiling; en Op Vrijdag 7 Juni 1918afslag; beide dagen 's avonds halfzeven uur (zomertijd) te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. van Paasschen, van een huis met tuin, erf en bouwgrond, te Nieuwe Tonge aan den Duivenwaard- schen Dijk, kad. Sectie A. No. 1616 groot 08 Aren 28 centiaren, in 2 perceelen en in combinatie, ten verzoeke van den Heer joh. Pakker Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdag 4 Juni 1918; veiling; en Op Dinsdag 11 Juni 1918 afslag; beide dagen 's avonds 7 uur (zomertijd), teDirks- Iand, ter herberge van H. van den Doel, van een huis, met tuin, erf en grond, te Dirks'.and, aan den Tramdreef, kad. Sectie B No. 2027 groot 03 Aren 66 centiaren, dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van den Heer L. Bosscbiefer Cons. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 5 juni 1918 des voorm. 10 uur aan den Steenenweg te Middeiharnis: Paarden en verder levende have, landbouw werktuigen en gereedschappen enz. Ten verzoeke van Mej.'Wed. Jan Kardux te M ddelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdagen 7 en 14 Juni 1918, telkens des voormiddags om 11 uur, ten koffiehuize van Gezusters van Diiel te Zuidland, ten verzoeke van den Heer H. Noordermeer Lz,, publieke verkooping van9-85-50 H.A. uit muntend bouwland onder Zuidland, in de Bergroe aan den Dwarsweg in 5 perceelen, waarvan rurm 2'/2 H.A. pas gescheurd wei land en ruim 2'/5 H.A. kunstwelde, alles aan elkaar gelegen. Te aanvaarden blootschoof en 25 Nov. 1918. 'Betaling kooppenningen 31 Juli a.s. Notaris C. LOEFF. Op nader te bepalen datums in de maand Mei veiling en afslag van een goed onder houden burgerwoning aan den Molendijk en twee dito arbeiderswoningen aan den Oude- landschen dijk te Ooitgensplaat, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den Heer Hijmen Schilperoort. Notaris AKKERMAN. Een koopje. In-den trein Arnhern-Dieren- Apeldoorn neemt te Arnhem in den wagon plaats een heer, met zich voerende een pakje dat hij zorgvuldig naast zich een plaatsje geeft. Zoodra de trein zich in beweging zet slaakt hij een zucht van verlichting en al spoedig is hij mededeelzaam genoeg om er tegenover zijn medepassagiers zijne voldoe ning over uit te spreken, dat hij het pakje zoo mooi door de controle heeft weten te krijgen, daar dit niet minder dan 5 pond geurige thee bevatte, die hij voor het civiele prijsje van f 5 per pond op den kop heeft weten te tikken. Allen zijn het roerend met hem eens, dat dit werkelijk een koopje is: één heeft zelfs al den dubbelen prijs betaald. Onze vriend ia echter volstrekt niet zelf MIDDELHARNIS. GeborenJan, z. v. Abraham de Man en Huberta Duboeld. Magtelina Elizabeth d. v. Leerfdefi Johannis Boeter en Jannetje Vroeg- indeweij. Ondertrouwd: Leendert Peeman 30 jaar en Anna van Beek 27 jaar. Jacob Verolme 33 j. en Maatje Geertruida Vermeer 29 j. Overleden: Een als levenloos aangegeven kind van Marinus van Brussel en Anna v. d. Weide. Aait v. d. Bos 40 j. echtgen. van Jannetje van Dengen, D1RKSLAND. Geboren: Pieter Cornells z. v. N. H. van der Groef en van J. HokkePieternella jaco- d. v. H. Vaalburg en van A. Zoon (uit's Gra- venhage.) Sara cl. v. B. Haagens en van W. RoodJohannis Jacobus Cornelis z. v. J. A. S. de Lignie en van C,-Verolme. Onderirouwd: Laurens Marinus Suurland oud 23 jaar (Nieuwe Tonge) en Maitne He lena Bruinse, oud 20 jaar. Marinus Boogeit oud 22 jaren, en Jannetje Los, oud 20 jaar. Cornelis Oversier oud 27 jaar (Goudswaard) en Anthonia Willem ina Dijkgraaf, oud 22 jaar. Gehuwd: Leendert Bakker j.m, 24 jaarpen Pieternella Doorn j. d. 24 jaar. Teunis Droo- ger j m. 23 jaar, en Hendrika Stolk, j. d. 21 jaar. Cornelis den Hollander, j.m. 31 jaar en Pieteitje Elizabeth Bruinsel j d. 29 jaar. Overleden: Pieter Buth, oud 48 jaren, z. v. J. Buth (overleden) en van L. Floordiep. Ma ria Vroegindeweij oud 1 jaar d. v. Joh. Vroeg- indeweij en van T. van der Wende. HELLEVOETSLUIS. Bevs-llep: G. Schot-O verdijk, d.; E. van Oijen-v. d. Blink, d. GetrouwdE\ G. v. d. Bent j.m. 27 jr. en R. Prins j d. 24 jr. BRIELLE. Geboren: Abraham z. v. L. v. d. Ham en L. Groeneveld. Ondertrouwd C. Weltevrede en L. v. Rij. GehuwdE. Serlui en R. B. Cohen. Overleden: Jacob Oudenaarde oud 73jaar wedn. van J. Steenbergen. j.l. geslaagd voor het onderwijzers-examen. De Heer J. Maaskant Christelijk Onder wijzer is tegen 1 September in gelijke be trekking benoemd te Rijsoord. In de Herv. kerk is f 95,— gecollecteerd voor de Gereformeerde Zending. STELLENDAM. De in de N. H. Kerk ge- i ouden Zendingscollecte heeft opgebracht f 7.65. Deze week nemen de cathechisatie's voor meisjes in de Ned. Herv. Kerk weder een aanvang. Dinsdag 4 Juni a.s. 'savonds 8 uur zul len 3 zitplaatsen In de Ned. Herv. Kerk worden verkocht. GOEDEREEDE. De collecte voor de Zen ding 1ste Pinksterdag gehouden, heeft f 11.195 opgebracht. OUDDORP. De heer van Gilst, onderwijzer aan onze Chr. School, doch van af 1 Nov. '15 bij den landstorm ingedeeld, heeft onbe paald verlof bekomen om zijn arbeid in de school te hervatten. De heer Jac. Tanis is aan de zelfde school als tijdelijk onderwijzer aangesteld. Te Rotterdam is bij het examen voor onderwijzer geslaagd de heer Jac. Tanis, kweekeling aan de Chr. School alhier. BRIELLE. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school voor M. U. L. O. te Hel voet .luis mej. M. H. Goedegebuure van hier, als zoodanig tijdelijk in gelijke betrekking. SPIJKENISSE. De beroepen leeraar der Gerei. Keik, Ds, M. Z. de Mildt te Oostburg hoopt 14 Juli aldaar afscheid te nemen en 28 Juli d. a. v. hier zijn intrede te doen. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Leiden, W. Th. Bcissevain te Wilhelminadorp, Dr. J. Ch. Kromsigt te Uostwoide en K. Olivier te Weesp. BeroepenTe Raamsdonk, J. de Bruin te Zeist. Te Renkum en H.eelsum, B. Batelaan te de B lt. Te Rottevalle, W. L. Wieten te Zwaagwesteinde (Fr) AangenomenNaar Wijckel, P. W. P. Ooms te Zijderveld. Naar Blankenham, R. de Haan te Nieuwkoop. BedanktVoor Wouterswoude, P. J. Steen beek te Oosternijkerk (Fr.) GEREF. KERKEN. DrietalTe Schiedam (vac. S. T. Gosinga), T. üerber te Oenkerk, J. Mulder te Gorin- chem en H. H. Schoemakers te Kampen. Tweetal: Te Viissingen (vac.-D. Pol), H. de Bruin te Nieuwendijk en H. P. M. G. de Walle te Zaamsïag. Te Koudekerke (Z), J Oosterveen te Geesteren-Gelselaar en J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Te Baar land, U. Buwalda te Schouwerzijl en J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Beroepen: Te Uithuizermeeden, H. P. M. G. de Waile teZaamslag. Te Schoondijke, J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Aangenomen: Naar Spijkenisse, H. Z. de Mildt ie Oostburg. Bedankt: Voor Veere, J. H. A. Bosch te Andel (N.-B.) CHR. GEREF. KERK. BedanktVoor Sliedrecht, J. A. Riekel te Veenendaal. DEN BOMMEL. Zondag a.s. zal in de N. H. Kerk alhier weder gelegenheid worden gegeven tot bediening van den H^Doop.'De doopouders worden verzocht a.s. Vrij dagavon d hiervan kennis te geven bij den Predikant, OOLGENSPLAAT. Zondag j.l. deed Ds.J. J. van de Pol overgekomen van Rcuveen zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente al hier, naar aanleiding van 2 Timotheus 219 Evenwel het vaste fundament Gods staat, hebbende dit zegelDe Heere kent degenen die de Zijnen zijn, en een iegelijk die den naam van Christus noemt, sta af van ongerechtigheid. Aan het eind van deze plechtigheid werd de nieuwe leeraar toegesproken door den consulent Ds. Polhuis en daarna werd hem de zegenbede vervat in Psalm 134: 1 toegezongen, Zichtbaar aam gedaan verlieten velen het Kerkgebouw, dat beide malen geheel was gevuld Alsbevesti ger was opgetreden Ds. Pop van Middelhar- nis. NIEUWE TONGE. De bediening van den H. Doop zal in de N. H. Kerk plaatshebben Zondag 2 Juni as. Doopvaders kunnen aan gifte doen in de consistoriekamer der kerk en wel op Vrijdag 31 Mei des namiddags van 7—8 uur. DIRKSLAND. De Heer P. Vis is Vrijdag en 0.— 0.— o,— PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 28 Mei. Aangevoerd: Vee. 120 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 669 ma gere Runderen, 420 vette Runderen, 139 vette Kal veren, 570 nuchtere Kalveren, 1 Graskalveren, 5 Schapen of Lammeren, 10 Varkens, 10 Biggen, 1 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koelen en Ossen, van f tol 1 0. Stieren „0.— 0,—, Kalveren „0.— 0,—, Prflzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien f 250 i 625. Kalfkoeien 1 300 650 Slieren Pinken 140 190 Graskalveren Vaarzen 180 275 Paarden 500 800. Slacfatp. Biggen 50 60 fok nuchtere Kalveren van f 30.— lot f 65 Slacht 0.— 0.— Biggen per week 5 6.— Vet vee geen handel, mager langzaam. Boter. Aangevoerd: 74 achtste vaten. 0 zestiende 86 stukken halve Kg. Prijzen: le. kwal.0,— 2e. kwal. 3e. kwal. Voor stukken werd besteed halve Kg. 18,— i> ct. Eieren. Aangevoerd stuks eieren Kippeneieren f 0.— h 0.— per 100 stuks Eendeneieren 0.— 0.— reg. Kippeneieren 0.— 0.— Ganzeneieren 0,— 0.— De groote slag in Frankrijk. BERLIJN, 27 Mei. Officieel avondbericht. In de gevechtsvakken in Vlaanderen en aan de Leie, op het siagveiü aan weerskanten van de Somme en aan de Avre hebben de artille riege vechten aan scherpte gewonnen. Bezuiden Laon is sinds vanochtend vroeg de slag om den Chemin des Dames aan den gang. De troepen van den Duitschen kroon prins hebben den bergrug over de volle uit gestrektheid stormenderhand genomen strijden op het oogenblik aan de Aisne. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Mei. Vee. Aanvoer 24 vette runde;en, 109 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 73 bchapen of'lammeren. De aanvoer van koeien en ossen was heden onbeduidend en handel was erniet. Vette kaivsren met redelijken aanvoer en geen handel. Runderen en vette kalveren werden weder in beslag genomen. Schapen en lammeren met zeer kleinen aanvoer en ook hier was zoo goed als geen handel. Varkens waren in het geheel niet aange voerd. AMSTERDAM, 27 Mei. Vee. Aanvoer en prijzen: 36 vette koeien, in beslag genomen; 47 melk- en kalfkoeien, f 500-750, 76. nuch tere kalveren, in beslag genomen voor regee- ringsprijs, 13 schapen bestemd voor de weide, 299 lammeren, f 18—24. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 27 Mei. Eieren geen aanvoer. TIEL, 27 Mei. Boter en eieren geen aanvoer. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. AMSTERDAM, 27 Mai. Aardappelen. Paul KrugerS f 2 80, Thorbecke's f 2 80. Aanvoer 11 ladingen. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 27 Mei. Vlas (opgaaf van de marktmeesters). De aanvoeren en prijzen waren: 1700 steenen blauw f 6.75—7.50,640 st. wit f 6—7, 3900 st. Greningsch f 8,-9,50, 630 st. Holl. geel, f 6.75—7.50 per steen. ROTTERDAM, 27 Mei. Vlas. In het land gaat er weinig meer om, doordat het zwin gelen zoo goed als afgeloopen is. Aan de markt bestond de aanvoer heden uit:blauw Hollandsch schoon 1700 steen, Groningsch schoon 3900 steen, wit viaseh schoon 640 steen, geel schoon 630 steen. De qualiteit van het blauw Hollandsch wordt langzamer hand zeer gering, doordat de vraag zich beperkt tot de middel en betere soorten en de mindere quallteiten voordurend onver kocht blijven. De qualiteii van het Groningsch is goed en dit wordt voor hooge prijzen verkocht. De stand van het nieuwe gewas blijft bevredigend en is eenig weken vooruit bij het vorige jaar op dezen tijd. Huwelijksinzegening 12 uur In de Geref. Kerk te Weesp, door Ds. G. v. Velzen van Middeiharnis. IN PLAATS VAN KAARTEN. en Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze hartelijk 'geliefde Broeder en Behuwdbroeder MrClgm@ns ientink, Kantonrechter te Sommelsdijk. 's Gravenhage, M. D. JENTINK. 14020 Enschedé, C. G. DE LANGE—jentink. 's Gravenhage, S. J. KRETZER-Jentink. f. JENTINK-v. Vloten. E. FARRET JENTINK— scheidius stael v. holstein. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei 1918. Laan van Nieuw O.-Indië 111. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. H

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 3