PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. De broodkaart van het 51ste ttydvaft loopt van Zaterdag: 95 tot en met Vrijdag: 31 Wel a s. X eene ontsmetting plaats. X door andere gemeenten van den ontsmettinsdienst SOMMELSDIJK. Tegen wed. J. M. en W. C. v. N. werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Distributiewet 1918 (niet afleveren granen aan het Rijk). Brand.. Woensdagmiddag verbrandde aan de Zuidelijke Achterweg een varkenshok met varken van A. D. Het varken is voor de consumptie goedgekeurd en onder de in woners gedistribueerd. De brand ontstond doordat eenige jongens in de nabijheid aan het vuurtje stoken waren. Gewis een schade post voor den eigenaar. Heden overleed te 's Gravenhage de heer Mr. C. Jentink kantonrechter alhier. In een stuk land in deze gemeente is een papieren ballon neergekomen welke geen ander kenteeken droeg dan het nummer 9. Hij kwam uit Z.W. richting neer. We verwezen onze lezers naar de te houden vergadering op Woensdag 29 Mei in het Café Bolneski te Rotterdam, ter be spreking over uitzending van Nederl. kinde- ner naar Buiten. (Zie advertentie voorkomende in dit nummer. M1DDELHARNS.* In overleg met den heer arrondissements-schoolopziener heeft zich een eommlssie geverad, voornamelijk be staande uit leeraren der Rijks Hoogere Bur gerschool alhier, welke zal trachten, om in samenwerking met de afdeeling Mlddelharnis en omstreken van den Bond van Nederland- sche Onderwijzers, een cursus op te richten tot opleiding van hoofdonderwijzers(essen). Zij stelt zieh voor, de lessen met 1 Sep tember te beginnen, hoogstwaarschijnlijk in een lokaal der R. H. B. S. alhier. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deel name twee eursussen te formeeretu een cur sus A. voor pas-beginnenden, welke twee jaar zal duren en een cursus B., voor wie reeds een keer voor het hoofdacte-examen Is opgeweest of ten minste een jaar lang stadeeroedeze laatste cursus duurt dan één jaar. De cursus zal voor Ieder onderwijzer(es) toegankelijk zijn, zonder onderscheid van richting, leeftgd of wat dan ook. Van den landbouwer J. B. viel een paard in een sloot welk beest men na veel moeite op het drege wist te krijgen. Bij enkele candidaatstelling is den heer L. Korvink tot lid van den gemeenteraad ge kozen. Door de politie is aan een zwervend koopman in het arrlstantenlokaal een nacht verblijf verstrekt. Op het gehouden Concours op 2e Pink sterdag te Gonda is door de muziekvereni ging Sempra Cresendo een le prijs behaald in de 2e afdeeling en door de volkszang een le prijs in de le afdeeling. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ten ge- meentehuize zal op Maandag 27 Mei a.s. ües voormiddags 9 ure worden aanbesteed het vervoer van 102 M3 grind. Inschrijvingsbil jetten worden voor bovenvermeld uur ten geraeentehuize ingewacht, alwaar evenals bij den gemeenteopzichter informatiën te beko men zijn. Tot gezworene bij den polder Oude Stad is herkozen dhr. J. Joppe alhier en bij den Lieven Vrouwenpolder dhr. Joh. Koert Jz. Door de hevige rukwinden van Donder dag j.l. is bij A. v. B. alhier een schoorsteen van het dak gewaaid in een slop, juist achter een vrouw die hier doorgeloopen was. Bij de gehouden keuring voor de Nalio- nale Militie, lichting 1919, zijn 12 goed en afgekeurd. Dinsdagavond a.s. 7.30 uur (nieuwe tijd) hoopt in de zaal van dhr. G. Smits op te treden tot het houden eener propagaiida- rede dhr. Pols van Brielle, Secretaris der Chr. Hist. Kieskring Dordrecht. Bij de behouden aanbesteding van grint- vervoer voor de polders Oude Stad enz. wa ren geen inschrijvers. DEN BOMMEL. Maandag 2e Pinksterdag voer de passagiersstoomboot Maasnymph III op den havendam met het gevolg dat de reis daardoor enkele uren vertraagd werd. Ieder die cacaopoeder in voorraad he.eft is verplicht ingevolge de Distrubutiewet 1916, hiervan ten spoedigste bij den Burgemeester dezer gemeente eene opgave te doen van de hoeveelheid en de plaats waar die poeder zich bevindt. De in de woning wijk B. 51 voorko mende besmettelijke ziekte Diptheritis is we der geweken. Verleden week zijn hier eenige balen regeeringrijst gearriveerd, wat voorwaar een groote uitkomst is, in dezen tijd. OOLTGENSPLAAT. Van 27 Mei tot 1 Juni verkrijbbaarBon 27, 28, 29 blijven geldig voor visch. Bon 34 twee ons bruine boonen. Bon 35 een half ons gort. Bon 36 een ons Bak- en braadvet. Boter verkrijgbaar f 1.627i per pond zonder bon. De winkeliers mogen geen harde zeep meer bestellen, doch zullen ze van het Distributie bedrijf ontvangen. Heden werden de brandspuiten No. 1 en 2 geprobeerd, welke zich nog in goeden staat bleken te bevinden. NIEUWE TONGE. Uitslag van de bij de Woensdag 22 Mei j.l. gehouden keuring zijn de volgende personen gekeurd Breur L. geschikt. Camphens J. Dekker J. Es van D. D. Klapmuts H. Kievit H. Knops N. ongeschikt. Felsbourg M. geschikt. Made van der C. Nagtegaal J. ongeschikt. Nagtegaal P. geschikt. Sliedrecht van A. Tijl J. Visser H. Vliet van Joh.s Vliet van der A. ongeschikt. Tot tijdelijk Secretaris dezer gemeente is benoemd de Heer J. Niekerk alhier. Deze week is er bij winkeliers verkrijg baar gesteld 31/» ons Regeerings Bak- en Braadvet. Tot hulpbrlevenbesteller is alhier voor tijdelijk aangesteld P. Timmer. Als een bewijs dat deze gemeente in het bijzonder vooruit gaat is in ons dorp op de Voorstraat gemerkt A 3 een Kapperszaak opgericht. Zie verder advertentie voorkomen de in dit blad. Pinksteren had alhier precies als vorige jaren haar gewoon verloop, daar 's avonds net Kerkgebouw druk was bezocht, bevond zich op de straat bijna geen enkel bewoner dezer gemeente. Toch werd het dorp nog al druk door vreemdelingen bezocht. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat ingevolge Mlni3terieele circulaire d.d. 16 Mei j.l. van ieder, die hetzij onder zich zeiven, hetzij onder derden, cacaopoeder in voorraad heeft, daarvan een opgave moeten doen voer 25 Mei a.s. van de hoeveelheid en de plaats waar die poeder zich bevindt. Hoeveelheden van minder dan 25 K.G. komen voor deze opgave niet ia aanmerking. Hij die zulks opzettelijk nalaat is bloot gesteld aan een gevangenisstraf van zes jaren of een geldboete van f6000 en verbeurd verklaring van de hem toebehoorende cacao poeder. Dezer dagen is de oudste inwoner dezer gemeente de Heer A. Lugtenburg, welke verpleegd wordt in het oude lieden gesticht alhier 92 jaren geworden. De man is na zijn jaren nog goed gesteld. DIRKSL A ND. De Burgemeester vordert, in- volge beschikking van den Minister van L. N. en H., van den 16 Mei 1918, van eea ieder die hetzg onder zich zeiven, hetzij on der derden cacaopoeder in voorraad heeft, daarvan eene opgave voor 25 Mei a.s. van de hoeveelheid en de plaats waar die poe der zich bevindt. Hoeveelheden van minder dan 25 K.G. komen voor deze opgaven niet in aanmerking. Hij die opzettelijk nalaat aan bovenstaande vordering te voldoen stelt zich bloot aan een gevangenisstraf van zes jaren, of een geldboete van f 6C00, en verbeurd verklaring van de hem toebehoorende cacao poeder. Door B. en W, is gepubliceerd daf alle mesthoopen, vuilnisbakben enz. in de kom der gemeente voor 31 Mei a.s. moeten zijn opgeruimd. Deze week is hier doer de Politie van elders een wagen met steenkolen in beslag genomen. HERRINGEN. Door een groep ingezetenen dezer gemeente is ter bevoegder plaats een adres ingezonden om alhier ook des avonds nog een late post bezorgd te krijgen. Door de Rijksveldwacht alhier is onder deze gemeente een partij steenkolen in beslag genomen afkomstig van smokkelladingen aldaar aangevoerd. Tegen Maandag 27 Mei e.k. des nam. 2 uur 30 zomertijd is door den Burg. dezer gemeente een Openb. Raadsvergadering be legd. Bij heeren winkeliers is- alhier deze week verkrijgbaar gesteld op bon 61 3 ens groene erwten. De lijst van stemgerechtigde manslid maten der Ned. Herv. Kerk is aan den ingang derzelve gepubliceerd en kan elk belangheb bende zich er overtuigen of hij daarop voor komt, niet of niet behoorlijk voorkomt. STELLENDAM. De rekening van den Grintweg-Ouddorp-Sommelsdijk over het dienstjaar 1917, beloopt in ontvang f 12148,59s in uitgaaf f 12G48,015. Aldus een batig saldo van f 100,58. Door schipper Jb. van Dam is in het Goereesche gat opgevischt een ballon, ge merkt met de woorden Ballon ist zir ver nichten. Van den landbouwer A. v. D., alhier is in den nacht van Zondag op Maandag een fiets ontvreemd, welke in de schuur stond. Tot heden is de dader onbekend. Maandagmorgen vond de landbouwer A. V., een veulen van ongeveer 4 weken oud dood in de sloot. Het veulen was des nachts verdronken. Maandagavond ontstonden in de her berg van P. Nen op het station alhier nogal hevige vechtpartijen, zoodat de politie fusschenbeide moest komen. Met het oog op de buitengewone drukte op Pinstermaandag vertrokken alhier Maan dagmorgen vroeg 4 blazers met passagiers om deze op Hellevoetsluis over te zetten. Des nachts half twee brachten ze de passa giers weder huiswaarts. Johs. Koese alhier, welke Maandag in Ouddorp was op de fiets zette deze in een hotel neer. Toen hij de fiets wou halen kwam hij tot de onaangename ontdekking dat deze verdwenen wa3. De rekening van den polder De Gen. Dijkage van Stellendam dienstjaar 1917 be loopt in ontvang f 19,238,535 in uitgaaf f 17,322,50. Goed slot dus f 1,91605. De be grooting over 1918 is in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 20,277,58. Tegen J. W., alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het vernielen van een groote glasruit van het Café „Station" alhier. OUDDORP. Aan den gewezen nachtwaker, J. Heerschap, is een pensioen van f 86 ver leend. Hoe de verbeelding kan werken. Een jon getje reed met een wagen mede en viel er af. De hulp van den geneesheer werd inge roepen, en het ventje in zijn rijtuig naar zijn woning medenam en daar de wondjes aan arm en been schoon wasehte. Zijn eene klomp was versplinterd. En hiervan werd gemaakt dat het armpje en het beentje zoo geleden hadden, dat de patient onder geleide van den geneesheer naar een Rotterdamsch ziekenhuis zou worden vervoerd. Een groot aantal vreemdelingen bezocht 2e Pinksterdag onze gemeente en voorna melijk het strand. Per rijwiel en per rijtuig kwamen velen. En de tram kon de passagiers niet laden. Goederen, vee en vrachtwagens deden dienst om menschen te bergen. Het aantal vreemdelingen kan op ruim vier dui zend worden geschat. Nu het wetje Lohman c. s. verworpen is en dus de bijz. onderwijzers, ook onzer Christelijke Scholen, nog lang zullen kunnen wachten, eer zij evenveel waard worden ge acht als hun openbare collega's, heeft onze gemeenteraad in de zitting van 1. 1. Dinsdag een nader besluit genomen op het verzoek om een gratificatie uit de gemeente kas van de Chr. Onderwijzers alhier. Thans is be sloten de beslissing op dit verzoek te ver schuiven tot op den tijd, dat voor een ande re gemeente de Koninklijke Beslissing op een toegestane gratificatie is gevallen. „Geduld is zulk een schoone zaak" zong van Alphen. HELLEVOETSLUIS. De Minister van Finan ciën maakt bekend dat is ontvangen door den Inspecteur der directe belastingen alhier, de som van f 15.— van N. te Achthuizen voor gewetensgeld van derden. NIEUW HELVOET. Zaterdag 25 Mei 1918 des v.m. 9ure zal een openbare raads- vergadeiing worden gehouden. Woensdag 22 Mei 1.1. des avonds 7 ure waren de kinderen van de Geref. Zondag- schoei te Nieuw Helvoet uitgenoodigd om met de onderwijzers, de ouders en allen die belang stellen in de Zondagschool te her- denben het 50-jarig bestaan. De Gerefor meerde kerk was de plaats waar men zou feestvieren, op den predikstoel was een ge kleurde kartonnenkaart aangebracht, omringd door bloemen, waarop stond„1868—1918". Ter herinnering van het 50-jarig bestaan der Zondagschool „Het Mostaatdzaadje". Voor de lessenaar stond een tafel met versnaperingen voor de kinderen, ook was deze met bloemen rijk omgeven, zoodat de sprekers die optraden zich konden vergasten aan de liefelijke en aangename geuren der bloemen. Een talrijke schare kinderen was aanwezig, ook vele belangstellende ouders, hoewel weinig vaders. De voorz. dhr. C. de Bruin laat ter ope ning zingen Ps. 98 2, gaat voor in gebed en leest Lucas 18 1—14. Hij deelde mee dat het bestuur in ernstige overweging had genomen of deze gedenkdag met een feestje zou gepaard gaan, ziende op de tijdsomstan digheden, maar ze heeft ten slotte besloten dit feit met de kinderen feestelijk te herden ken, hij roept allen een welkom toe, ook een paar oud-bestuursleden. Hij erkent het voor recht en de groote weldaden, die de Heere gegeven heeft dat hier zoovele jaren mocht gearbeid worden voor het heil der kinderen. Hij spreekt ook tot de oud-onderwijzers J. C. Buijze en N. M. Graafland en zegt hun dank voor hunnen arbeid en zegt dat die arbeid ook zijn vrucht zal afwerpen. Daarna wordt het woord verleend aan den onderwijzer Deurloo, die ons opnoemde de verschillende onderwijzers, die van 1868 tot 1918 aan de Zondagschool hebben gearbeid, dat ook in het begin van genoemd tijdperk Zondagschool werd gehouden te Oudenhoorn, die door verschillende personen uit Nieuw Helvoet werd bestuurd, die eiken Zondag daar heen togen. (De sporen van dat onder wijs te Oudenhoorn zfln nog te bemerken. Verslaggever). Hij gaf een overzicht van het werk der Zondagschool, kinderen van 6—14 jaar bezoeken de Zondagschool, elk jaar vindt met Kerstmis feestviering plaats. Tot afwisseling zongen een zevental oud leerlingen een feestlied en werden eenige versnaperingen uitgedeeld. De Voorz. geeft nu het woord aan Ds. Verrij, die behandelen zal „Zondagschool en Evangelisatie". Hij dankt het bestuur, dat hem in de gelegenheid stelt zijn waardeering voor dazen arbeid uit te spreken, en hoopt dat de Heere geve dat zij nog lang haren arbeid mag voortzetten tot zegen van het opkomend geslacht. Dat de afval- van God onrustbarende afmetingen aangenomen heeft is een niet te loochenen feit, wij moeten erkennen dat reusachtige verwoestingen zijn aangericht in dezen bijna 4-jarigen oorlog die vele menschenlevens ei3cht en toch is het niet te vergelijken met het ongeloof dat in verschillende vormen tot ons komt. Daar tegen werpt de Zondagschool een dam op. Verder wijst hij op het verschil tusschen Zending en Evangelisatie en bewijst dat de Zondagschool een werk van Evangelisatie is. Hoe dat het kinderhart onbevooroordeeld is en dat men door de kinderen soms kan in werken op de OHders. Hg geeft zelfs in overweging ouderavonden te organlseeren, om destijds wille zal hg daarop niet ingaan maar beveelt het aan. Na het gesorokene liet de voorz. zingen het bekende lied, „Er ruischt langs de wol ken", waarna een kwartier pauze werd ge geven, ondertusschen werden de kinderen verrast op eenig lekkers. Na de pauze traden nog op de oud-onder- wyzers Buijze en Graafland. De eerste sprak nog een ernstig woord tot ouders en kin deren naar aanleiding van het woord van den Heiland. „Laat de kinderen tot mij komen en ver hinderd ze niet want derzulken in het Ko ninkrijk der hemelen". Daarna sprak Graafland en vertelde een episode uit de geschiedenis van de Zondag school te Oudenhoorn. Hierna werd nog gezongen en dezen feest avond met dankzegging gesloten. BRIELLE. Alhier zgn vanwege de Centrale vacantie-kolonie een 6-tal kinderen naar de badplaats Katwq'k aan Zee uitgezonden als geleide was toegewezen Mej. v. d. Wallen. Voor deze week is alhier verkrggbaar gesteld op bon 43: 4 K.G. aardappelen op bon 45 1 H. G. Havermout op bon 471 H.G. Gort. De mannen-zangvereeniglng Cresendo alhier Directeur dhr. de Bruin behaalde een 3de prqs laatsieden Maandag 2e Pinksterdag op 't concours gehouden te Oostvoorne. ROCKANJE. Op de bonboekjes is spoedig weer rijst te verkrijgen, welke datum is nog niet bekend. Aangaande het bericht in een der vorige bladen kan worden medegedeeld, dat men in Brielle duinwaterleiding wenscht uit de duinen om en bij Rockanje en alhier een waterleiding uit Rotterdam. TINTE. Aan de Rekening en Verantwoor ding van het bestuur van de Groene-Kruis- afdeeling „Oostvoorne-Tinte" ontleenen wij het volgende, dat betrekking heeft over 1917. Saldo op 31 Dec. 1916 f 42,25 Contributies 488,50 Giften van vereenigingen 60,— Subsidies van het Rqk 65,— Subsidies van de Gemeente 125, Opbrengst verkoop Emmabloem 113,96 Restitutie van de Prov. Vereen, tot bestrgding der tuberculose 73,— Idem van het hoofdbestuur van 't Groene en Witte Kruis 28,50 Idem van de Gemeente Oostvoorne (ontsmettingen) 56,— Totaal in Ontvangsten f 1130,79 De uitgaven bedroegen Voor onderhoud en aankoop van verpleglngsartikelen f 75,67 Voor wgkverpleglng 59,50 Voor salarissen van 't overige pers. 64,07 Voor tuberculosebestrgding (toelage van de Vereen.) 364,90 Voor tuberculosebestrgding (Rijks- en andere subsidies) 251,06 Bureaukosten 20,75 Drukwerk, advertenties, maandbla- den, tijdschriften 52,10 Bijdrage voor de Prov. Vereen. 2,50 Contrib. voor de Ned. Centr. Vereen. 1.— Diversen 187.28 Saldo in Kas 51.06 Totaal f 1130.79 Wat de Tuberculosebestrgding afzonderlijk betreft Ontvangsten Bijdrage Vereeniging f 414,90 Subsidie Rqk 65, Opbrengst Emmabloem verkoop 113,96 Restitutie Prov. Vereen, tot bestrg ding der tuberculose 7$— Totaal f 666.86 Uitgaven Salaris huisbezoek f 50.— Ontsmettingen 161,17 Kosten materiaal voor desputum- prophylaxe 19,18 Verschaffing betere woningen 331,88 Onderhoud 3,98 Verpleglngsartikelen 70,36 Diversen 30,29 Totaal f 666,86 Aan het jaarverslag van den Secretaris over 1917 danken wij de volgende gegevens: In 't bestuur der afdeeling Oostvoorne- Tinte kwamen geen veranderingen. Inmid dels heeft de Heer H. Dqkgraaf wegens ge zondheidsredenen moeten bedanken, zoodat in deze vacature moet worden voorzien. Het ledenaantal bedraagt thans 590. Lezingen met lichtbeelden werden gehou den te Üostvoerne en te Tinte. Dr. V. d. Voo over: „Tuberculose be strgding" en de Heer Snouck over: „Hoe moeten wg onze kinderen opvoeden tot krashtige, gezonde en welgevormde men schen Verkoop Emmabloem. De opbrengst be droeg f 113,96. Cursus in de eerste hulp bij ongelukken. In 1917 werd geen cursHs gehouden, 12 mannen en 18 jongedames hebben echter in de afdeeling reeds een cursus gevolgd, ter- wgl de wgkzuster in de a s. winteravonden weer een cursus hoopt te honden. Cursus in kraamvrouwverpleging en zui gelingen bescherming. Ook zulk een cursus werd in 1917 niet gehouden, 't Ligt echter in de bedoeling, een herhalingscursus te houden. Keuringsdienst op levens- en genotmiddelen. Een viertal gemeenten slechts hebben zich bg den keuringsdienst aangesloten. De kosten behoeven niet 'terug te schrikken daar deze per jaar en per Inwoner op 13 ets. zijn geraamd. De Keuringsdienst staat op het punt, ingevoerd te worden. Verpleging in Ziekenhuizen. In 1917 werd voor on- en minvermogende zieken te dezen aanzien 2 X de hulp der afdeeling ingeroepen. Ziekentransport. De aangeschafte raderbrancard behoefde gelukkig weinig gebruikt te worden in 1917. Verpleglngsartikelen. Deze bleken bij de op ongeregelde tijden ingestelde inspectie in voldoenden staat aanwezig te zijn. Het toezicht op uitgeleende artikelen moest verscherpt worden, 't Is nu opgedragen aan de wgkzuster. In Oostvoorne werd in 1917 75 X en in Tinte 26 X een artikel uitgeleend. In Tinte werd 33 X gebruikgemaakt van de verbandkist. Ontsmettingen. In 1917 had 41 Hierbg werd 6 gebruik gemaakt der afdeeling. 23 boeken die deor zieken waren gebruikt, werden ontsmet. 3 X werden goederen wegens ongedierte ter ontsmetting opgezonden naar een ont smettingsoven. 't Ontsmettingsmateriaal werd uitgebreid door de aanschaffing van 2 ontsmettings kisten. Tot verzekering van ontsmettings- enver- plegingsmateriaal tegen brandschade werd in 1917 overgegaan. Tuberculosebestrijding. 2 Vrouwen en 6 mannen, verdeeld over 7 gezinnen, kwamen onder contróle. 76 be zoeken werden afgelegd door Mej. Lintjes. In 4 gezinnen werd tot woningverbetering overgegaan. 't Ledikantmateriaal werd uitgebreid. Aan geschaft werden sputumglazen, hoestdoek- bakjes en uitkookketels. 7 X werden woningen van tuberculose- lgders ontsmet en 3 X goederen. Bazar 1917. Deze slaagde schitterend. Bruto-ontvangst f 3300 Netto-opbrengst f 2253,515. Deze gelden zgn uitsluitend beschikbaar voor wijkverpleging. Wijkverpleging. Deze is thans ingevoerd. Bijtijds meet omgezien worden naar de noodige maatregelen, teneinde deze noodige zaak in stand te kunnen houden. Pinkster-Maandag kreeg de arbeider P. werkzaam bij den heer K. alhier, een trap van een jong paard. Bewusteloos werd hij huiswaarts gedragen, 't Is te hopen, dat het ongeluk goed afloope. HEENVLIET. De bekende paardenmarkt alhier heeft weer plaats gehad. Veel paarden werden aangevoerd (tusschen 400 en 500) en de handel was levendig. Over 't algemeen werden hooge prgzen betaald, voor sommige exemplaren zelfs zeer hoogë. Het trof weer mooi, zegt de wereldllng, dat paardenmarkt nu juist weer op 2e Pink sterdag viel; doch de oprechte christen heeft er zich over bedroefd. Wat echte Pinkster stemming is wordt niet zooveel gezien in deze wereld en vooral in dezen tijd niet. Waar ze nog gesmaakt wordt, openbaart ze zich meest innerigk. Maar wat de tegenstel ling, 't scherpste contrast van de echte Pink sterstemming is, werd nu te Heenvliet op den 2en Pinksterdag maar al te zeer gehoord en gezien. 't Was er een formeele kermis. En omdat er nog hoofden van gemeenten in ons Va derland zgn die hun verantwoordeigkheid oök in betrekking tot hunne burgeren gevoelen, vooral ln dezen critieken tgd en daarom geen kermis toelaten ln hunne gemeenten. Het is toch een uittarten van God wiens oordeelen op de aarde zgn, komen er zooveel te meer kermisvermakeigkheden naar die gemeenten, waar de hoofden atle verantwoordelijkheids gevoel schijnen uitgeschud te hebben. En zoo kwamen er ook ditmaal te Heenvliet meer tenten der gdelheld dan ooit. 't Was er.een voorportaal der hel. VERSLAG van het verhandelde in de openbare raadsvergadering der ge meente Nieuwe op Vrg'dag 17 Mei. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Dorst, waarn. Burge meester. Nadat d2 vergadering is geopend met ge bed, verzoekt de Voorz. den Secretaris voor lezing te doen van de notulen, welke onver anderd worden goedgekeurd en geteekend. Is ingekomén een verzoekschrift van den heer J. P. de Wilde, Secretaris alhier, d.d. 16 Mei j.l. waarin deze beleefd verzoekt hem met ingang van 18 dezer ontslag te willen verleenen als Secretaris dezer gemeeate. De Voorz. stelt voor hem met ingang van ge noemden datum dit eervol te verleenen. De Raad vindt zulks goed en besloten wordt hem met ingang van 18 dezer ontslag te geven. Daarna zegt de heer Dorst (Voorzitter) tot den thans afscheid nemenden Secretaris: Toen U 16 jaren geleden werd benoemd tot Secretaris dezer gemeente in de plaats van uwjvader, zoo had ik nooit kunnen denken dat ik u nog ontslag zou moeten geven en dan eervol, maar nu de tqd is gekomen, dat gq dan afscheid zult Hemen als Secretaris dezer gemeente, zoo kan ik niet nalaten, U eenig dank hier voor toe te zeggen, de wijze waarop ik met U heb mogen samenwerken zullen ons aangenaam in herinnering bigven, verder hoop ik dat het U en de Uwen in Uw verdere leven goed moge gaan. Ik heb gezegd. De afscheid nemende Secretaris zeide daarna Teneerste kan ik U dank zeggen voor het zooeven gesprokene. De tgd die ik met U en den Edelachtb. heer Bouman heb mogen samenwerken, zullen ons aanvenaam in de gedacht-n blijven, daar nooit twist of iefs dergelijks op onze lippen is gekomen; ik dank U daar dus ten zeerste voor. Maar thans achtte ik in het belang dezer gemeente het oogenblik gekomen dat ik afscheid zal moeten nemen van U raadsleden, verder hoop ik dat het U en de Uwen in Uw verdere leven wel moge gaan. Nogmaals dank ik U waarde heer Dorst voor de zooeven gespro- ken woorden. Ik heb gezegd. Niets in het openbaar meer te behandelen zijnde, gaat de Raad in geheime zitting over. VERSLAG van het verhandelde in de openbare raadsvergadering der ge meente Nieuwe Tonge op Woensdag 22 Mei 1918, vm. 11,30 ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Dorst, waarn. Burge meester. Nadat de vergadering is geopend met ge bed, volgt de beeëdiging van den tijdeigken Secretaris, nl. de heer J. Niekerk. De Voorz. verzoekt den waarn. Secretaris voorlezing te doen van de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. De heer Prince vraagt hoe het thans moet met de benoeming van een Secretaris. De Voorz deelt hem mede dat ze voorloopig de heer Niekerk maar als tijdelijken secretaris hebben benoemd en dat een aanbeveling door B. en W. aan den Raad zal worden gezon den, daar er dan geen sollicitanten behoeven te worden opgeroepen. - De heer Prince stemt ook in om een aan- n beveling op te maken en vindt zulks goed. De Voorz. vraagt of een van de heeren nog het woord verlangt, waarop niemand toe treedt. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van den gemeenteraad der gemeente OUDDORP, op Dinsdag 21 Mei, 's morgens te 9 ure. Aanwezig alle leden met den Burgemeester als Lid-Voorzitter. Opening met gebed. Lezing der notulen, waarna de heer Lodder zegt, dat de notulen niet kloppen ten op zichte van de besprekingen, over het verzoek van de Bgz. Onderwgzers. (Zie vorig verslag.) Lodder heeft toen voorgesteld, als het voorstel Lohman niet aangenomen werdt, het verzoek ln behan deling te brengen enz. In de notulen staat het woord niet er niet bg, als ook in het antwoord niet, dat Per soneel der Bijz. school ontving. Notulen worden veranderd en daarna goedgekeurd. Ingekomen stukken. Berichten van Ged. Staten, dat de kohieren op de Sehoolgeldheffiing en Hondenbelasting zijn ontvangen en goedgekeurd. Verzoek van Mej. de Wed. L. Padmos om ontheffing van de hondenbelasting, daar haar hond er niet meer is. Zal aangehouden worden tot volgende ge legenheid. Stuk van Ged. Staten waarin dit collega verzoekt, dat door de gemeenteraden een duurtetoeslag worde gegeven aan gepensio neerden, op wachtgeld gestelden enz. B. en W. oordeelen een bgdrage te moe ten geven 15%. Wordt aangenomen. Alzoo ontvangen de Gepens. Havenmeester, Gem. Veldwachter, Gem. Nachtwaker en Mej. Langhorst een bgdrage. 't Verslag der gemeente Ouddorp, dienst jaar 1917 is opgemaakt en wordt voor in woners ter inzage neergelegd. Verzoek van vereeniging Ambachtsschool voor Goeree en Overvlakkee van verhoogde bgdrage, daar het bestuur dezer instelling met zeer groote financieels moeilijkheden heeft te kampen. Nog niet besproken in coll. B. en W. Lodder meent, dat, terwijl gemeenten als Stellendam, waaruit zooveel dit onderwfls genieten, maar weinig subs, aan genoemde instelling geven, dat Ouddorp zulke gemeen ten eens een goed voorbeeld moet geven. Subs, van Ouddorp Is nu f 20. Dat is te weinig. De andere leden zien ook het groote nut

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4