"boekaankondiging. PLAATSELIJK ilEUWS POSTERIJEN. VISSGHERIJ. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL De broodkaart van hei 45ste tijdvak, loopt van Zaterdag 30 Maart tot en met VrUdagl® AprlS godsdienstoefeningen. werpen laten liggen M. K, en G. J. te Oude Tonge bij verstek ieder tot een boete van f 3 of 3 dagen hechtenis. Voor overtreding politieverordening (bu rengerucht) J Tr., P. S., A. A. K., en A. J. de W. te Stad a/t Haringvliet bij verstek ieder tot een boete van f 5 subs. 5 dagen en G. K. aldaar tot een boete van f2 subs. 2 dagen hechtenis. Ter zake van het op een rijwiel vervoeren van een snijdend voorwerp onverpakt, A. St. te Dirksland, bij verstek tot een boete van f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Ter zake straatschenderij, L. B. M. te Acht huizen, bij verstek tot een boete van f 15 subs. 10 dagen hechtenis. Ter zake „overtreding der IJkwet" J U. te Wemeldinge bij verstek tot een boete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurt- verklaring van de ijzeren maat. Ter zake van het rijden zonder iicht, F. v. Z. te Middelharnis bij verstek tot een boete van f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Wegens overtreding poiitle verordening te den Bommel P. K. aldaar tot een boete van f 2 subs. 2 dagen hechtenis. Ter zake overtreding van de ooriogszee- ongevallenwet, J. van D. te Stellendam tot voorwaardelijke hechtenis van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar. Ter zake op den openbaren weg weder rechtelijk een ander hinderlijk volgen W. de -G., Abr. de G. en Kr. v. P. allen te Herkin- gen leder tot een geldboete van f 10 suba. 10 dagen. Ter zake staat van dronkenschap en orde verstoring, J. v. d. M. en J. de M. teden Bommel tot een boete van f 10 subs 10 dagen hech tenis. J. v. d. M. als voren voor openbare dron kenschap bij herhaling f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. M. te Sommelsdijk voor overtreding tramweg reglement tot 3 boeten van f 10 subs 10 dagen hechtenis, Arrondlssemeuts Rechtbank te Rotterdam. Faillissementen. x D. Vroeg in de Wey, landbouwer te Mid delharnis. Curatormr. A Zaaljer te Dirksland, C. Neordijk Cz., landbouwer te Middel harnis. Curatormr. A. Zaaijer te Dirksland. 1. Boot, winkelier en kruidenierswaren, Nobelstraat 19 te Brielle. Curatormr. H. P. Hermans te Brielle. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF diCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 30 Maart, in Neder land uitgesproken 16 faillissementen tegen 17 faillissementen iu dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 30 Maart, 1918 215 faillissementen tegenover 215 over het- zelfde tijdperk van het vorige jaar. SOMMELSDIJK.* Het volgende schrijven werd aan zijne Excellentie den Heer Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel ge zonden. Aan zijne Excellentie den Heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, 's Gravenhage. Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen. den Bond van Flakkeesche Landbouw- vereenigingen goedgekeurd bij Koninklijke Besluiten laatst van 18 December 1913. No. 36 dat in zijn Hoofdbestuursvergadenng van 28 Maait j.l. ter sprake kwam de prijs der aardappelen voor het seizoen 1918 en dat men het er algemeen over eens was, dat het te bejammeren was dat een uni forme prijs was vastgesteld voor alle soor ten winter of late aardappelen, waardoor naar met zekerheid bekend is in het eiland Goeree en Overflakkee zeer weinig tot den zomer, van 1919 houdbare soorten worden uitgepoot dat het hun wenscheiijk voorkomt met he oog op de tijdsomstandighedqp dat van deze laatste soorten, o. a. „Bravo" en „Red Star" een grootere oppervlakte wordt be- teeld als nu het geval zal zijn, waarom het Uwe Excellentie eerbiedig verzoekt voor deze soorten een hooger bewaarloon uit te loven; dat het Uwe Excellentie bekend is, dat de beschotten dezer soorten doorgaans la ger zijn dan van „Eigenheimers, zoodat om de teelt eenigszins aan te moedigen het uitloven van een hooger bewaarloon hen alleszins gewenscht voorkomt. 't Welk doende. Het Dagelijksch Bestuur, w.g. J. OVERDORP, Voorzitter, w.g. A. W. KEIJZER, Secretaris. Van M. A., is een varken in nood ge slacht. Het dier is voor de consumptie goed gekeurd. Door enkele jongens zijn bij T. O., eieren uit het kippenhok gestolen en bij enkele andere inwoners het gaas van de kippenhokken vernield. Alhier is bekend gemaakt dat Dinsdag 9 April a.3. nam. van 6—8 uur bons ver krijgbaar zijn voor regeeringsaardappeien. Ieder die aardappelen noodig heeft wordt gewaarschuwd op den gestelden datum de bons af te halen, daar na dien tijd gedurende 4 weken geen aardappelen worden verstrekt. De nieuwe thee- en koffiekaarten wer den alhier nog niet ontvangen, na ontvangst zal de datum van uitreiking dadelijk worden bekend gemaakt. De gevolgen van een buurpraatje. Deze week had de vrouw van C. G., alhier 2 pond vleesch gebraden en wellicht in gedachten er reeds lekker van geproefd, dit zou even wel niet zoo zijn, want terwijl ze een buur praatje hield kwam de hond van S. H., In de woning en verorberde in een oogwenk het heerlijke braadsel MIDD'LHARMS De inschrijving voor nieuwe leerlingen aan de Ambachtsschool is opengesteld van 10 tot en met 23 April a.s. Zie voor verdere inlichtingen de in dit blad voorkomende advertentie. Door den heer C. Kolff is wegens ver trek naar elders tegen 1 Mei ontslag inge diend als raadslid en wethouder. In een woning staande op deWestdijk komt een geval van besmettelijke ziekte Dlptheritus voor. Woensdagavond had de verkcoplng plaats van 2 woonhuizen van de wed. Be versluis welke gecombineerd afgemijnd zijn door den heer K. de Mooij voor f 1720. Het huis van den heer Numan is aangelcopen op f 1120. De vorige week had er bij verschillende ingezetenen diefstallen van eieren plaats. De politie 13 het gelukt de daders op te sporen, zoodat ze zeker niet hun straf zuilen ontloopen. Bij den heer J. C. Born is Zaterdag nacht een hoeveelheid lood gestolen. De politie wist de. daders op te sporen en het lood in beslag te nemen. Proce3-verbaai werd opgemaakt. 't Zoontje van W. Koolbergen had 't ongeluk van de wagen af te vallen rnet 't gevolg dat het achterwiel hem over 't lic haam ging waardoor hij inwendig ernstig letsel bekwam en geneeskundige hulp nood zakelijk was. Tegen de kastelein A. M., is door de politie proces-verbaal opgemaakt door dien er bezoekers in zijn lokaal aanwezig waren op den verbaden tijd. Woensdag viel P. Tamboer in de haven daar spoedig hulp aanwezig was had men hem weldra op den kant. En bracht hij er het met een nat pak af. Tegen een handelsreiziger uit Rotter dam is proces-verbaal opgemaakt wegens het na zes uur berijden van den Westdljk met zijn fiets. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Dinsdag avond a.s. 6 uur zal voor de bewoners van Wijk A gelegenheid bestaan broodkaarten en Koffie- en Theekaarten af te halen Woens dagavond d. a. v. voor de bewoners van Wijk B. (O.F.) Deze week is een lading dennenhout van 80000 K.G. gearriveerd, voor rekening van den kolenbond alhier welk hout voor f 2.50 per 100 K.G. vele liefhebbers vond. Doze week zijn alhier weer een flinke hoeveelheid kaarsen gearriveerd, voor hen die van kunstlicht verstoken zijn. DEN BOMMEL. Volgende week Woensdag middag zal de uitreiking van de broodkaar ten voor de Zuid-zijde plaats hebben van haif 2 tot 4 uur in het gebouw der O. L. Sbhool aldaar, en Donderdag d.a.v. 9 tot 12 uur v. m. voor de kom der gemeente op het Gemeentehuis. De volgende week is op het bonblad van de kaart voor regeeringsgoederen ver krijgbaar 1 ons zachte zeep. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de op 30 Januari 1918 vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1918/19 zooais deze thans luidt van heden tot 15 Mei van het volgende jaar van kracht blijft en wordt voor ieder ter in zage op de Secretarie nedergelegd. Zij die zich ter Secretarie hebben op gegeven voor regeeringsaardappeien, kunnen die de volgende week bij den heer C. Jon geling afhalen De Burgemeester dezer gemeente, maakt bekend, dat een opgave van de uitkomsten der Meting en Schatting en gebouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeen te, gedurende dertig dagen voor een leder ter Secretarie ter inzage nederligt. De volgende week op alle werkdagen van 9—12 uur, kan een ieder die in het na jaar 1918, voor eigen gebruik varkens wil slachten, formulieren ter Secretarie verkrijgen om dit aan de Vieeschvereeniging aan te vragen. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. D. v. d. Meide Ambtenaar tei Secretarie te Woubiugge is benomd tot Adjunct-Commies ter secre tarie te Alkmaar OOLTGENSPLAAT. Door de Antirevo lutionaire Kiesvereeniging werd als afge vaardigde naar de Deputatenvergadering ge kozen den heer P. van den Heuvel en tot plaatsvervanger Ds. Dekker, tot afgevaar digde naar de Centrale te Middelharnis den heer P. C. van der Mast. Het zoontje van A. v. d. D. viel in de Kerkgracht nadat het reeds wa3 ondergedo ken mocht F. v. d. W. van Middelharnis het genoegen smaken het kind te redden. De landbouwer L. v. N.H. kwam door het stappen over een sloot zoodanig te val len dat hij zijn been brak, geneeskundige hulp werd ingeroepen. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat een opgave van de meeting en schattingder gebouwde en ongebouwde eigen dommen in deze gemeente gelegen van den 2den Adril j.l. tot den 2den Mei a.s. voor een ieder ter ge aeenteseeretarie ter inzage ligt. Vergadering Coöperatieve Boerenleen bank op Donderdag 4 April ten 2 uur in 't Hotel Hobbel. Na het teekenen der presentielijst, waaruit blijkt dat 86 leden present waren, opent de Voorzitter dhr. Wagner, met een woord van welkom aan de leden deze vergadering, hierbij herinnerende dat in 1917 vier ieden van de bank zijn overleden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. Dhr. H. C. de Ruiter brengt namens de commissie verslag uit over de rekening van 1917, welke in de beste orde is bevonden. De Voorz. dankt de commissie voor de werk zaamheden. De Kassier dhr. van Rossum legt hierna de rekening over 1917 over als volgt: ONTVANGSTEN. Inhoud der kas op 31 December van het vorig jaar f 8666,985. j Ontvangen spaargelden f 114165,47. Terugbetaalde voorschotten f59705,—. Ontvangen In loopende rekening van de Centrale Bank f92893,35. Ontvangen in loopende rekening van mede leden f22200,-. Van verkochte waarden f3030,—. Afschrijving op brandkast f 10,— Ontvangen rente van voorschotten f 3650,29. Ontvangen rente in loopende rekening f3040.79. Ontvangen provisie en kosten in loopende rekening f20,87. Buitengewone ontvangsten f 199,20. Van de reserve geboekt verlies 1916 f 122,76s. Totaal f307704,72. UITGAVEN. Terugbetaalde spaargelden f81143,19. Gegeven voorschotten f76000,—. Uitgaven in loopende rekening aan de Centr. Bank f76185,54. Uitgaven in loopende rekening aan mede leden f 25346,12. Uitgaven aan gekochie waarden f3030,— Verlies 1916 f 122,755. Uitgegeven rente voor spaargelden f 5346,84. Uitgegeven aan provisie en kosten in loop. rekening f42,25. Salaris van den Kassier 250,—. Diverse uitgaven f398,715. Inhoud der kas op 31 December van dit jaar f39839,66. Totaai f307704,72. ACTIEF OF VORDERINGEN. De inhoud der kas op 31 December van dit jaar f39839,66 Uitstaande voorschotten f79999,—. Te goed in loopende rekening van de Centr. Bank f65635,365. Te goed in loopende rekening van mede leden f 18350,34. Waardepapieren f505,—. Axndeelen' Centrale Bank f 60,—. Meubilair f40,—. Totaal f 204429,36s PASSIEF OF SCHULDEN. De saldo's der spaargelden f 198984,11. Reservefonds f4631,55. Het saldo of de winst van dit jaar f 873,705. Totaal f 204429,36s. Volgt verslag van de Raad van Toezicht door dhr. S. de Ruiter. Aan spaargelden ontvangen f 114165,47. Aan spaargelden terugbetaald f81143,19. Nog belegd van 't vorig jaar f33822,28. Op 31 Dec. 1917 totaal f 198 914,11. Dit bedrag was verdeeld over 408 boekjes, het grootste was f 12,925,93, het kleinste f 0.30. Aan voorschotten f76000. Nog verstrekt vorig jaar f63,704. Tolaal f 139714. Terugbetaald f59705. Thans op 31 Dec. f79999. Er werden 91 voorschotten verleend, het hoogste was f 5000, het laagste f 25.16 Nieuwe leden traden toe, 2 leden werden gerojeerd wegens vertrek, en 5 wegens overlijden. Het ledental was op 31 Dec. 1917 163. Totale winst f4641,55. Thans de winst f 873,70s. Totaal f5515,25. In het bestuur kwam geen verandering. Wel in de Raad van Toezicht wegens over lijden van M. Breeman Sr. en ontslagname van L. Korteweg Az. Hiervoor werden gekozen S. de Ruiter en M. Breeman Jr. 1 Algemeene vergadering werd gehouden, 1 buitengewone, 6 bestuursvergaderingen, 4 van den Raad van Toezicht en 16 gecombi neerd. De Voorz. dankt de Secretaris voor het verslag. Verkiezing van een bestuurslid aftredend L. Hobbel, wordt herkozen met 76 stemmen. Verkiezing bestuurslid J. A. Slis, wegens vertrek, wordt gekozen D. Korteweg Lz. met 46 stemmen. Verkiezing Raad van Toezicht, aftredend A. Mijs, welke wordt herkozen met 73 stem men. Met dank aan de vergadering voor het in hun gestelde vertrouwen verklaren allen hunne benoeming aan te nemen. Hierna brengt dhr. J. A. Slis verslag uit van de Algemeene Vergadering te Utrecht. De Voorz. dankt dhr. Slis voor het uitgebreid verslag. Thans brengt de Kassier van Rossum ver slag uit van de inspectie der bank, weike In alle opzichten door de Inspecteur in orde was bevonden. Komt aan de orde vaststelling salaris van den kassiet. De Voorz. stelt namens het be stuur voor het salaris met f 100 te verhoogen en te brengen op f350. Nadat deze verhoo ging door hem was verdedigd, wordendoor W. J. Donkersloot en P. van den Heuvel nadeie inlichtingen gevraagd, zoodat ten slotte het bestuursvoorstel zonder stemming wordt aangenomen. De Voorz. benoemd in de commissie tot het nazien der rekening over 1918, P. van den Heuvel, P. van Rossum en C. Braber Kz. Bjj rondvraag verzoekt J. van Gurp In Februari te vergaderen en L. Donkersloot om '3 avonds te vergaderen. De Voorz. zegt dat we in buitengewone omstandigheden verkee- ren het niet anders kan. De Kassier verklaait door de vele werkzaamheden niet eerder klaar te zijn en het behoeft voor 1 Mei slechts te geschieden. Het bestuur vraagt verder machtiging om de voorschotten van f 200.000 tot f 300.000 te verhoogen. Ten slotte komt in behandeling een voor stel om het presentlegel, zoowel ais de boete te verhoogen. Nadat dhr. L. Donkersloot Jz., P. v. d. Heuvel en C. Braber hierover het woord gevraagd hadden, wordt het voorstel van den Voorz. f 1 presentiegeld en f 1 boete voor afwezigheid aangenomen. Met een woord van dank^an de aanwe zigen en een betere opkomst tegemoet ziende sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWE TONGE. De meling en de schat ting van gebouwde en ongebouwde eigen dommen ligt ter gemeentesecretarie vanaf 2 April tot en met 1 Mei a.s. voor een ieder ter inzage. Bij den landbouwer, J. V zijn dezer dagen naar men heeft vernomen 2 schapen en 2 lammeren door een hond dood gemaakt. De eigenaar van den hond, onbekend. Alhier is een veerdienst ingesteld visa versa Bruinisse, Nieuwe Tonge, Battenoord.. Deze week is er bij winkeliers verkrijg-" baar gesteld 1 ons zachte zeep per gezins hoofd. Een schadepost. Dezer dagen is bij den landbouwer J. G Knöp3 een zijner beste paar den gestorven. Wat, daar de prijzende1" paar den zeer hoog zijn, wel een schadepost mag worden genoemd. Bij slagers is deze week voor ieder in woner 2 ons vleesch verkrijgbaar gesteld. Daar er thans gebrek aan vleesch is moest men de gemeente veldwachter inroepen om een weinig orde te houden. Deze week werd bq H. H. schoenhan delaars een opgave gevraagd of zij bereid waren regeerings-schoenen te verkoopen, 3 bleken hier voor bereid te zijn n.l. C. van A'phen, P. Keijzer en J. Nachtegaal. DIRKSLAND. in de week van 8 tot 13 April is op bon 56 1 Hectogram zeep ver krijgbaar. Deze week heeft een geit (Saneras) van J. B. alhier 5 jongen ter wereld gebracht, namelijk 3 bokken en |2 geitjes, wat voor zeker v/el zeldzaam mag genoemd worden Een woon- en winkelhuis thans be woond door M v. d. H. aan den Ring is bij verkoop Ingezet door P. Hameete voor f 1400. HERRINGEN. De lijst van stemgerechtigden voor de a.s. Kamerverkiezing bevat voor deze gemeente 204 namen. A.s. Woensdag 10 April zaidesvoorm. 10 uur gewone tijd de kostelooze pokinen ting ten Gemeentehuize plaats hebben. In deze gemeente is ook deze week het rundvleescf gerantsoeneerd n.l. 2 ons per persoon op bon 51. Hoewel alhier ook is gelracht eenstem migheid ie verkiijgeri in de loonstandaard der landarbeiders is die poging niet gelukt en wordt thans zoodoende uiteenloopend loon verstrekt. Wat de werkzaamheden zelve aangaat deze beginnen te verslappen en staat mogelijk nog een kleinen tijd van werkeloos heid voor de deur. De zomertjjd is op dfr torenklok en ge meentehuis alsook op het Hulppost- en tele graafkantoor in werking getreden doch overi gens gaat alies op den alleszins gewonen tijd zooals klokluiden, school en kerk, aan vang werkzaamheden enz. enz. Zij die in hun aantal stookp'aatsen ver andering hebben gebracht zijn bij publicatie verzocht zulks op te geven bij de brandstof fen-commissie, Secr. L. v. d. Velde, opdat daarmede rekening zon kunnen worden ge houden bij het verstrekken der nieuwe kaarten. In deze gemeente komt veelvuldig voor het te vroeg werpen onder het vee, zoowel van runderen alsook van paarden, wat voor hen die dat te beurt valt eene niet onbelang rijke schade oplevert. Met de verlichting is het alhier zeer treurig gesteld. Verreweg de nieesten zijn hoegenaamd geheel zonder en moeten met het invallen der duisternis naar bed. Met spanning wordt naar eene bezending kaarsen uitgezien. STELLENDAM. Op den Hinder werd alhier een lijk gevonden, verwocdelijk van een visscher, in vergevorderde staat van ont binding. Vervoer was onmogelijk. Zaterdagnacht brak in de vischmeel- fabriek van Jansen alhier brand uit. De schoorsteen en een gedeelte van het dak brandde weg. Assurantie dekt de schade. GOEDEREEDE. Dinsdag werden door de garnalenvisschers weder drie vliegtuigen gezien van Duitsche nationaliteit. Op de bons 10 en 11 werd deze week een 4/j ®ns zeeP en 5 ons erwten verstrekt. Deze week werden we verblijd met wat steenkoien. Die één stookplaats heeft 1 H L. voor twee 3 H.L. en voor degenen die meer dan twee stookplaatsen heeft werden 4 H.L. verstrekt. HELLEVOETSLUIS. De klerk bij 's Rijks werf C. Leeflang is met ingang van 1 April 1918 bevorderd tot adjunct-commies, dhr. P. R. de Klerk thans tijdelijk is met ingang van 1 April 1918 benoemd tot klerk bij 's Rijks werf. Alhier is opgericht: „Vereeniging tot bevordering van de welvaart van Hellevoet- sluis en Nieuw Helvoet". Een reglement zal worden ontworpen waarop Koninklijke goed keuring zal worden aangevraagd. Het bestuur bestaat uit de hh. Haas, van der Ham, Tie- man, Koot, van Engelen en Moerman uit Hellevoetsluis en Boogert, van den Ban, de Haes, Roeloffs, Spoon en Vermaat. Het Da gelijksch Bestuur wordt gevormd uit dehh. Haas, Voorzittervan Engelen, van der Ham, de Haes en Roeloffs. P. v. d. Broek, afkomstig van hier, is met 1 April 1918 benoemd tot Rijksklerk 3e klasse der directe belastingen enz. ter In spectie Vlaardingen. Vrijdag 6 April 1918 des namiddags 2 l/a ure is een openbare raadszitting gehou den. De agenda bevatte de volgende punten 1. Stemming subsidie Ambachtsschool Brielle. 2. Nadere vaststelling gasprijs. 3. Vaststelling kohier schoolgeld le'kwar taal 1918. Schietoefeningen stelling van Hellevoet- sluis. 's Gravenhage, 4 Aprit. Schietoefenin gen met geschut zullen worden gehouden op Maandag 8 en zoo noodig op Dinsdag 9 April. Onveilig is het gedeelte van het Goeree- sche zeegat, begrensd aan de Westzijde door de lijn „haveu-Goeree-Wespunt Voorne" en aan de Oostzijde door de lijn „Vuurtoren Hellevoetsluls-haven Dirksland". Dit gebied is op genoemde dagen van 9 uur v.m. tot na afloop der schietoefeningen voor alle particuliere vaartuigen verboden. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zai van de kustbatterij te Hetlevoetsiuis een roode vlag waaien, die 3 uur voor het be gin der oefening halfstok en één uur voor de oefening geheel voorgeheschen wordt en bij het einde der oefening neergehaald. Bo vendien zal op den avond vóór en op de dagen, dat gevuurd wordt, een waarschu wingsbord geplaatst worden op de Marktte Hellevoetsluis. BRIELLE Den lsten April, 1.1. ten acht ure des 's morgens werd vcor de eerste maal 't Carillon van onze groote Sintcatharina kerk bespeeld, door de nieuwe benoemde klokke nist, onze stadgenoot de heer J. de Klerk. Met ingang van 1 April, 1.1. is onze stad genoot J. A. v. d. Veer benoemd tot brief en telegrambesteller alhier. 't Gedenkraam van Jan Pleterzoon Kop pelstock was nog voor den lsten April aan gebracht. 't Is een mooi tebleau, 't bovenste medaillon geeft een gezicht op de Maas, in de verte de schepen van de Watergeuzen waar heen de veerman van den Briel heen roeit, 't onderste medaillon steld de deftige Vroedschapkamer voor waarom de tafel met 't groene tafelkleed, stedelijk regenten in sier lijke kleedij dier dagen gezeten zijn, aller oogen gericht op Jan Pleterzoon Koppelstock, die den zegelring van Treslong omhoog heft. De omranding van ai die tafereelen is rijk zoodat 't In een woord een sierlijk gezicht geeft op onze groote Slntcatharlne Kerk, van wege zorgvoile tijdsomstandigheden is dat Coppelstoch gedenkraam zonder eenige plech tigheden aangebracht, 't Is vervaardigd op 't Atelier van de N. V. „Cabeht" (Dir. L. P. Aspelslag) glasbranderij Den Haag. Heden den 4den April herdacht de heer H. E. J Verbrugge eer. zeldzaam jubileum n.l. dat 't 60 jaar geleden was, dat hij de functie van organist der R K. alhier aanvaardde. Het Nationaal Geuzengesticht „Wilhel mus van Nasrauen" alhier, ontving van Mevr. de wed. N. de Niet geb. Hoogenraad, over leden den 7den Februari 1.1. te Scheveningen een legaat van f 500. ROCKANJE. Er is op de bonnen vet en koffie te krijgen. Bij den heer J. Hoogvliet zijn ongeveer 3 H.L. aardappelen gestolen. TINTE. Namens den Chr. Boeren- en Tuln- dersbond worden alhier door het comité-lid voor Zuid-Holland en West-Brabant, den Heer W. v. d. Linde Jbz. te Tinte, circulaires ver spreid, teneinde verschillende landbouwers en tuinders tot aansluiting te brengen bij bovengenoemde organisatie. Aan den Raad der gemeente Rockanje wordt het volgende adres gezonden Aan den EdelAchtbaren Raad der ge meente Rockanje. EdelAchtbare Heeren Ondergeteekenden hebben de eer, u met beleefden aandrang voor te stellen, in overleg met den Raad der gemeente* Oostvoorne te besluiten voor de postroute Tinte een af zonderlijk distributiekantoor in te stellen. 77 Huisgezinnen, behoorende tot de gemeente Rockanje, zouden daarbij ten zeerste gebaat zijn. Ondergeteekenden, allen Inwoners van de gemeente Rockanje, meenen, dat uw col lege in het belang van een aanmerkeljjk deel van de bevolking zal handelen, indien, wat zij ten zeerste hopen, een besluit in boven genoemden zin wordt genomen. (Volgt onderteekening.) Bij besluit van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland d.d. 26 Maart 1918 Is tot buiten gewoon veld wachter voor de gemeenten Oostvoorne en Rockanje, standplaats Tinte, benoemd en beëedigd de heer P. Manintveld. Iz. alhier. SP1JKEN1SSE. Door B. en W. is ontheffing verleend aan de neringdoenden van de be paling in de verordenig op de verplichte win kelsluiting om 's avonds te 7 ure gesloten te zijn, en is dit sluitingsuur gedurende den zomertijd gebracht op 8 are. Het Bestuur van den Polder Spijkenisse en Schiekamp maakt er belanghebbenden attent op dat op 13 April nader schouw zal gedreven worden over de tusschen slooten liggend van den achterweg tot aandenVier- Ambachten boezem. De verpachting van het vischwater in den polder Oud- Hongerland bracht op f 17. De pachter J. v. Herwijnen gaf daarvoor anders f 1.— De timmermansleerling J. Voogd, kreeg van een andere jongen met een blikke kan zoo'n klap öp het achterhoofd, dat het bloed er uit stroomde. Dr. Both verbond de wonde. STAD AAN'T HARINGVLIET. Gedurende de afgeloopen maand zijn verzonden: 111 telegrammen, gehouden 191 gesprekken, ge vraagd 25 telefoongesprekken, gevraagd 25 telefoonoproepen. NIEUWE TONGE. Aan h»t tanlptelegraaf- en tejephoonkantoor werden gedureade de maand Maart verhandeld200 telegrammen, 642 telephoongesprekken, 18 telephoonop- roepsberlchten. Totaal 860 handelingen. STELLENDAM. De vorige week werd door de garnalenvisschers alhier 5 dagen ge- vischt met gemiddelde vangsten van 130 K.G. per dag en per vaartuig. Alles werd aan de pellerijen geleverd tegen 20 cent per K.G. Menigerlei genade. Wekelijksche leerrede nen onder redactie van dr. B. Wielinga met medewerking van vele Geref. predikanten. UitgeverJ. H. Kok te Kampen. Voor ohs liggen de nommers van 11 Dec. 1917 tot 12 Maart 1918 en bevatten allerlei inhoud. No. 33: De komende Heere en de Engel des Verbonds. No. 34: Wereldliefde. No. 35De eeuwige Toevlucht. No. 40On handige koe. No. 46Jakop heb Ik liefgehad maar Ezau heb Ik gehaat. 't Is reeds de 7e Jaargang. We vestigen hoewel onnoodig, nog eens de bijzondere aandacht op deze uitgave. In de Kerken ge lezen, brengen ze ook daar troost, zooals ze dat in de huisgezinnen reeds hebben ge- daan waar ze door vader werden voorgelezen. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: C. Bos-Looij, z.A. Boutkan- Koole, z. Getroewd: A. Galjema, j.m. 23 j. en M.J. Waardenberg, j.d. 22 j.; A. Tol, jm. 26 jr. en M. Lingbeek jd. 20 jr. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 7 April 1918. Ned, Hervormde Kerk. Soramelsdijk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6,uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, v m 9.30, biduur voor 't gewas en nam. 2 uur (Doop) Ds. Langhout. Ooltvensplsat, v.m. 10,30 Ds Kruijt van Nieuwe Tonge (H.A) en 's av. 6 uur Leesdlenst. Oude Toage, Nieuwe Tonge, v.m 9.30 Leesdienst en 's av.6 uur (Oude tijd) Ds. Kruijt. Kerkingen, Dtrksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van As. Melieaant, Stellendam,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4