lie buitenüufp, officieel gedeelte. plaatselijk nieuws geme burg kei De broodkaarivan het 44ste fftgdvafc Soopt vaat liiisda^ 19 tot en met Vrijde1 gr 39 Maart a.s. GEMEENTERAAD. REI ViSSCHËEIJ. UITSLAG DE TOESTAND. Van de fronten komt nog steeds weinig nieuws. Alleen maken de jongste legerbe- richten melding van toenemende levendig heid in het Westen. Da verkennings-actie neemt steeds uitge breider vermen aan en ontwikkelt zich meer en meer tot verbitterde slagen. Vooral -op den rechter Maasoever heeft de strijd, blij kens het Fransche avond.communiqué, het karakter van een geweldige worsteling aan genomen. Ook de artillerieactie is hier en daar wat „toegenomen", naar gemeld wordt. Het eff- ct ervan was gisteren ze)fs hier duidelijk merk baar in het zware lucht-gerommel en het rammelen der ramen. Intusschen worden door deze toebereidse len tot de allergeweldigste botsing van den oorlog de geruchten niet versmoord,dieven pogingen om tot overeenkomst door overleg te komen spreken. Van Duitsche zijde duiken die geruchten weer op. De geallieerde politieke leiders hebben in tusschen te Londen „belangrijke conferenties" gehouden, vanwaar £lemenceau en Orlando j.isteren zijn teruggekeerd. Maar die confe renties zullen meer betrekking gehad hebben op een zoo krachtig mogelijk weerstaan van het Duitsche offensief door de wapens dan op pogingen om tot toenadering te geraken. De Belgische troepen hebben hun front uitgebreid ze hebben den kustsector, die door de Engeischen bezet gehouden werd, overgenomen en geven daardoor bewijs van hun onverzwakte energie tot het verdedigen van de laatste strook van den vaderlandschen bodem. De Engeischen zullen mogelijk weer een s'uk front van de Franschen overnemen en dezen daardoor gelegenheid geven het reserve-,eger nog meer te versterken en te vergrooten. Kohier van den. Hoofdelijken Omslag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1917, gedurende vijf maanden, van den 18 Maart tot en met den 17 Augustus 1918, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Sommelsdijk, 16 Maart 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. SOMMELSDIJK. Tegen J. N., te Herklngen S. v. D., en C. v. d. S., te Dirksland is pro ces-verbaal opgemaakt wegen» overtreding van het motor- en rfjwiclreglement. Van de alhier ten dienste van het leger aangewexen noteboomen, zijn na onderzoek van militaire zijde een drietal goedgekeurd. Maandag en Dinsdag werden de inwo ners dezer gemeente verblijd met een 60-tal turven, die, In aanmerking genomen de schaarschte aan brandstoffen, zeer zeker goed te stade zullen komen. Tegen C. S., is proces-verbaal opge maakt wegens mishandeling van het zoontje van H P. Baldadige jeugd. Door baldadige jon gens zijn van een broeikas in den tuin van den heer K. de Graaf de ruiten ingeworpen. Donderdag a.s. zal de heer E. Matton van Harderwijk in het Hotel Spee een lezing houden voor de Vereen, van Oudleerlingen van den Landbouw-winter-cursus. In het huis gemerkt C 17 Is besmet telijke ziekte dyptheritus geconstateerd. MIDDELHARNIS. Ongelukken. De zoon van M. v. d. S., had het ongeluk een rolblok over zijn been te krijgen, met het gevoig dat hij zijn been zoodanig bezeerde dat ge neeskundige hulp noodzakelijk bleek en A. Koning welke in het veld werkzaam was kwam met zijne hand, tusschen de egge zoodanig bekneld dat de top van een zijner vingers verbrijzeld werd. De heer M. Korteweg alhier is benoemd tot brieven- en telegrambesteller. STAD AAN 'T HAR'NGVLIET. Schipper Abr. Jelier heeft zijn schip verkocht en zal nu met zijn gezin zich in Dirksland gaan vestigen, waar hij door koop, eigenaar is geworden van twee huizen. Bij de laatst gehouden vergadering van de Boerenleenbank is het tractement van den kassier van f 100 op f 150 gebracht. NIEUWE TONGE. Uitgelokt door het mooie weer dat er deze week was, werden alhier alle tuinen en al het land vroeger dan ooit vele aardappelen gepoot en zomergranen ge zaaid. Deze week is er bij winkeliers verkrijg baar gesteld op bon no. 48 gort, en haver mout, te zamen 2'/j ons. De directeur van het Distributiebureau alhier heeft bekend gemaakt dat voor aan vullingskaarten voor de 45ste week zitting zal worden gehouden ten kantore van het Distributiebedrijf op Dinsdag 2 April a.s. Deze week werden tot verheuging der ingezetenen alhier eenige wagenvrachten turf ontvangen welke binnen eenige dagen ver krijgbaar zal worden gesteld. Alhier zijn over het algemeen de vrucht- boomen voor den zomer zeer weinig te be- looven, vooral de perebomen dragen weinig vrucht. De heer Joh. Hage, heeft zijn benoeming als onderwijzer aan de O. L. te Groot-Am- mers aangenomen. Ten huize van A. H. is de besmettelijke ziekte dlphtheritus geweken verklaart, en is dezer dagen naar dienst vertrokken. Bij Kon. Besl. van 7 dezer is aan den heer J. Bouman op z3n verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als Bur» gemeester dezer gemeente, DIRKSLAND. Op den 26 Maart a.s. des v.m. van 9—12 uur kunnen in het Distribu tielokaal aan den Ring door ieder gezin dat in het afgeloopen jaar blijkens de kohieren der gemeentelijke belasting geen grooter in komen heeft gehad dan f 1200 alzoo niet meer <Jan f 20 aan Hoofdelijken Omslag heeft betaald) tegen betaling van f 2,40 vier knotten regeeringssajet worden afgehaald. Op Vrijdag a.s. des avonds half vijf zal op de mestvaalt der gemeente de aanwezige straatmest pubiiek worden verkocht. Bij Koninklijk Besluit is tot dijkgraaf van het waterschap de dijkring Flakkee her benoemd de heer K. P. Roodzant. HERKINGEN. De 'smid J. Nieuvviand is thans tegen 15 April opgeroepen zichaande Nat. Mill, te onderwerpen. Ook ditmaal is bij vernieuwing den Min. uitstel gevraagd. Het kohier der Pers. belasting dienst 1918, No 1 is invorderbaar verklaard den Rijksontvanger, te Middeiharnis ter invorde ring ter hand gesteld. Donderdagavond 21 Maart É.k. hoopt de Ant. Rev. Kiesv. „Groen van Priasterer" alhier in de zaal v. d. Velde haar jaarlijksche Alg. Ledenvergadering te houden.^verband met het nieuwe kiesteisel zou het wensche- lijk zq'n dat allen die de Anti Rev. beginse len waren toegedaan zich bij de Vereen, aangesloten. Zij die zulks van voornemen zijn worden daartoe aldaar verwacht. De rekening en verantwoording van het Diae. Armbestuur der Ned. Herv. Kerk, dienst 1917 ligt voor rechthebbende belangstellenden ten huize van den boekhouder L. v. d. Velde ter inzage. STELLENDAM. Zaterdag werd aan de inwoners alhier cp bon no 17 regeering9vet uitgereikt en wel 3'/j. ons per persoon. Leverden de garnalenvisschers alhier tot heden de garnalen aan de pellerijen tegen den prijs van 25 cent per K.G. thans is deze gezet op 20 cent per K.G. Een buitenkansje. Alhier huurde iemand een stukje land van 160 Voornsche Roeden voor f 85. Enkele dagen later verhuurde hij hetzelfde stukje iand aan een ander voor f 200. Tengevolge van het stopzetten der vaart op Engeland ontstaan door de scheepvaart kwestie kon een gedeelte der garnalenvis schers Maandag niet uitgaan. Maandagmorgen omstreeks 12 uur bleek het varkenshok van J. K., alhier in brand te staan. Het werd gedeeltelijk omgetrokken en met emmers water uitgegoten. Het hok was totaal uitgebrand. Vermoedelijk was de brand ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers. GOEDLREEDE. Van den veehouder J. Hol laar heeft een koe een kalf ter wereld ge bracht, dat ruim 50 kilo weegt. Ai speiende viel het 4-jarig dochtertje van W. K. R., en bezeerde haar armpje zoo danig dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Zaterdagavond omstreeks half elf had alhier op de Markt een formeele vechtpartij plaats, tusschen jongelieden van hier en het havenhoofd. De 18-jarige C. v. D., werd zoo aan het hoofd verwond dat geneeskundige hulp raoest worden ingeroepen. Maandagochtend werden aan den Noord- Westelijken horizon drie vliegtuigen gezien. Door de visschersvereeniging „Ons Belang" is een tjalk met dennenhout aan gekocht dat alhier wordt gelost tegen f 2,20 de 100 K.G. Zaterdagavond werd in het hotei Kaas hoek eene vergadering gehouden tot het oprichten van een zangvereeniging. Een zeventigtal hebben zich als lid laten inschrij ven. Alhier werd de vorige week een schip turf gelost voor de bakkers van hier en die van de gemeente Ouddorp en Stellendam. OUDDORP. De milicien Jac. Tanis Jacz. heeft uitstel gekregen om onder de wapenen te komen, wegens studiebelangen. Door het personeel der Chr. School is een verzoekschrift bij den raad dezer ge meente ingediend, waarin gevraagd wordt, door middel van gratificatiën de salarissen zoo aan te vullen, dat zij gelijk worden aan die van de collega's aan de Openb. scholen. Het bestuur der school heeft tegelijkertijd instemming met het verzoekschrift betuigd. De verwachting onder het personeel (het zijn 8 personen) is, dat de raad goedgunstig op het verzoekschrift beschikt, omdat onze gemeenteraad in meerderheid rechts is, drie der bestuursleden van de Chr. School tevens lid van den raad zijn, het bedrag, dat voor deze gratificatiën aan 8 personen aan de gemeentekas veel minder kost dan de ver hoogingen, die aan het eind van het vorige jaar door den raad met algemeene stemmen zijn verleend aan het personeel der Openb. scholen, 5 personen in getal. En verder, omdat de raad van de gemeente Sommels dijk, op voorstel van Burg. en Weth. aldaar, de gratificatiën heeft verleend, behoudens goedkeuring van Gedep. Staten of zoo noo- dig met beroep op een' Koninkl. beslissing. BRIELLE. Onze stadgenoot H. H. Bennink is geslaagd voor het examen 3de stuurman (groote vaart.) ROCKANJfi. De boerderij met tuin van den heer Vermaat alhier is verkocht voor f 11.000. In normale tijden zou het f 6.000 waard zijn. In de gehouden vergaderingop 15 Maart j.l. van de Chr. Zangvereeniging alhier, is een nieuw bestuur gekomen bestaande uit de heeren L. L., B. Gr. T. de B. en de dames M. H. en D. L. Besloten is te trachten om den eersten Zaterdag in April te beginnen met de gewone repetities. Toegankelijk is ieder die instemt met de grondslag en doel der Vereeniging, boven 16 jaar. SPIJKENISSE. Terwijl de landbouwer P. O. de bij hem gestationeerde stamboekstier van stal zou halen, bracht het dier hem met een der hoornen zulk een geweldige stoot toe in het dijbeen, dat een wijd en diep gat ontstond, waaruit het bloed gudste Dr. Both verbond de wonde. De getroffene is er be trekkelijk goed afgekomen, daar de stier nog gedeeltelijk vaststond. De coöperatieve Boerenleenbank heeft eene ledenvergadering uitgeschreven op Don derdag 21 Maart a.s. te 7 ure in de zaal van den Heer L. v. Bodegom ter afdoening van de jaarlijks wederkesrende huishoudelijke zaken. Woensdagavond 7 uur zal in de zaal van den heer L. v. Bodegom eene vergade ring plaats hebben van alle arbeiders in deze gemeente en van onderscheidene gezindten om besprekingen te houden over het uurloon daar geruchten gaan dat enkele landbouwers onder huns gelijken propaganda hebben ge maakt om het uurioon terug te brengen van 25 op 22 cent, en dat in deze dure tijden. VERSLAG van het van het verhandelde in den gemeenteraad te MIDDEL HARNIS op Vrijdag 15 Maart 1918, des nam. om ha'.f drie. Aanwezig 9 leden, afwezig de heeren Bak ker en Esseling. De Voorz. opent de vergadering met gebed en verzoekt den Secr. de notulen voor te lezen, welke daarna wordt goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen stukken Ie. Goedgekeurd terugontvangen van Ged. Staten, suppletoir kohier Hoofdelijken Om- stag 1917, wijziging Geineentebegrooting 1918, Geldleening. Verder i3 ingekomen een adre3 van de Plaatselijke Schoolcommissie 2e. Adres van Boeter Zoon, en Stapel, betreffende overname van de nog aan te leggen weë ('t gedeelte Hobbemastraat). De Voorz. deeid de Raad mede dat door B. en W. voor gesteld wordt daar niet op in te-gaan, doch de weg te v#rbreeden en in orde te maken, zoover er een aanvang met bouwen gemaakt wordt, onder voorwaarde dat men met bou wen begint op het voor of achtereind van die weg. En om voor 't heden te volstaan om het voetpad dat er thans ligt voldoende op te hoogen, 't welk door den raad wordt goedgekeurd. Vervolgens deeid de Voorz. mede, dat er eene wijziging in de Gemeentebegrooting 1917/1918 plaats moet hebben, 't welk op verzoek van den Voorz. door den Secr. wordt voorgelezen en daarna door den Raad goedgekeurd. De Voorz. deeid hierop mede, over te gaan tot het benoemen van een lid voor de Gas- comrnissie. Na gehouden' stemming wordt daartoe benoemd den heer L. F. de Ruiter, welke met zijne benoeming in kennis zal worden gesteld. Daarna wordt door den Voorz. mededeeling gedaan over te gaan tot het benoemen van een lid van de Commissie vaa Toezisht Be waarschool. Op de aanbeveling zijn geplaatst Mevr. Nijgh en Mevr. Boomsma. De Voorz. deeid mede dat Mevr. Nijgh niet in aanmer king wenscht te komen. Na gehouden stem ming wordt Mevr. Boomsma daartoe benoemd. Daarna wordt door den Voorz. voorgesteld over te gaan tot punt 6 van de agenda, na melijk salarisregeling van de onderwijzers, 't welk door B. en W. aan de leden van de Raad wordt voorgesteld, dat dit door B. en W. geheel is geregeld volgens het aangeno men wetsontwerp. Na mededeeling hiervan door den Voorz. vraagt den heer Bruggeman, of de onderwij zer Rotman, welke thans in dienst staat en wanneer deze zijn verloftijd hier door brengt en dan in 't geheel geen dienst doet, toch nog steeds zijn volle traktement heeft, 't Welk door den Voorz. bevestigend wordt beant woordt en dat dit plaats heeft volgens de Wet. Doch door deze nieuwe regeling komt hier verandering in en zal deze dan J/io va" zijn salaris ontvangen. Vervolgens neemt den heer Vroegindeweij het voor de onderwijzeres in de handwerken op, Mej. Jongste, dat die daar buiten valt en hij vindt de verhooging door B. en W. van haar salaris van f450 op f600 veel te laag en maakt er een voorstel van em dit minstens tot f700 te verhoogen. Daar dit voorstel wordt ondersteund, wordt dit door den Voorz. in rondvraag gebracht en wordt het voorstel Vroegindeweij met 4 tegen 5 stemmen verworpen. Na eenige onderlinge discussie wordt de regeling goedgekeurd. Ook die van het Hoofd van de Bewaarschool en de helpsters die daaraan verbonden zijn. Vervolgens verzoekt den heer Alblas den Voorz. er op aan te dringen dat door B. en W. met den meest mogelijken spoed met een voorstel tot den Raad te komen inzake de regeling Schoolgeldheffing, 't welk door den Voorz. wordt toegezegd. Daarna is aan de ordebespreking Wo ningnood. De Voorz. zegt dat in verband met de hier heerschende nood aan woningen, zooals dat op vele plaatsen het geval is, het noodig is dat ook hier begonnen wordt om eenige noodwoningen te doen bouwen. Ver der deelde de Voorz. mede dat aau zulke woningbouw doorliet steuncomité 40 procent ia de kosten wordt bijgedragen eti het Rijk bereid is 75 procent in de meer waarde bij te dragen. En dat nu door B. en W. besloten is een 10-tai zulke woningen op het Ooste lijke Spuigors te doen bouwen. De Voorz. geeft hiervan de ïeekening aan de leden ter inzage. Den heer Zeedijk vindt het Oostelijk Spuigors niet erg geschikt daarvoor, doch vónd de nieuwe weg vanaf de Langeweg (het z.g. lieve kind) beter. De Voorzitter vind dat terrein voor nood woningen minder geschikt, want dat er des tijds door den Raad besloten is, dat wanneer daar gebouwd wordt, de eene kant van den weg bebouwd wordt op een diepte van 20 meter en de andere kant 40 meter, dus dat het niet gaat om daar woningen te doen bouwen welke f 2 huur per week opbrengen en de noodwoningen op het Spuigors op f3100 volgens de beraming zullen komen. Ten slotte vraagt de Voorzitter den Raad machtiging dat B. en W. dit nader vaststellen. Na eenige onderlinge discussie wordt daartoe besloten. Vervolgens is aan de orde kohier Honden belasting, 't welk op verzoek van den Voorz. door den Secr. wordt voorgelezen en daarna door den Raad wordt goedgekeurd. Daar nu ten slotte aan de orde is Reclame H. O., doch daar de Voorz. dit noodig oor deelt dit met gesloten deuren te behandelen, doet hij eerst rondvraag aan de leden, waar van gebruik wordt gemaakt door den heer Struik, of er geen verandering in de distri butieregeling kan gebracht worden in het verstrekken van schoenen en klompen, daar thans personen die in de 5e klasse van den H. O. staan ze kunnen bekomen en dat hij liever had tot de 3e klasse. De Voorz. zegt dat volgens de distributie- wet personen die f 1200 inkomen hebben daarvoor in aanmerking komen, dus dat daar niets tegen te doen was. Vervolgens bracht den heer Struik nog in 't midden, over de verkeerde handelingen met bons van aardappelen en vervolgens dat hij de zomertijd liefst bij de oude regeling hiéld Beide punten werden afdoende beant woord. Daarna vraagt de heer Koote aan den Voorz» of deze er niet achter kan komen hoe of hef staat met dat opruimen van die var- kenshoklen en indien die menschen hun hok ken op moeten ruimen of er van gemeente wege dan niet gezorgd kan .werden voor een geschikte plaats. Wat hei eerste van de vraag betreft, wil de Voorz. liefst in het openbaar niet beant woorden, maar wat het tweede gedeelte be treft wil hij wel de toezegging doen dit in overweging te hemen. Ten slotte brengt de heer Alblas nog in 't midden, in verband met de verhooging van de salarisregeling van de Openbare On derwijzers of het niet mogelijk zou zijn om aan de Onderwijzers der Chr. School eene gratificatie toe te kennen. De Voorz. deelt mede dat in enkele plaat sen van ons land reeds door gemeenteraden ook is besloten en nieuwsgierig is of dit door Ged. Staten zal goedgekeurd worden. Doeh daar door dhr. Lohman en anderen, een amendement in de Kamer is ingediend om gelijkstelling van Openbare en Bizondere Onderwijzers, en waar de Voorz het in prin cipe mede eens is, stelt hij den Raad voor een adhaesiebetuiging in te zenden, 't welk door den Raad, uitgezonderd dhr. Kolff, welke er tegen is, algemeenen bijval vindt. Hierna gaat de openbare vergadering in geheime zitting over. Openbare Raadsvergadering der ge meente STAD AAN 'T HARING VLIET op 14 Maart j.l. des voorna. 9.30 uur. Present met den voorz. alle leden met uitzondering van dhr. D. Huizer, die zonder kennisgeving afwezig was. Na opening der vergadering worden de notulen voorgelezen. Aan de orde: Ingekomen Stukken. Een missive ten geleide van een goedge keurd besluit tot het aangaan eener geld leening groot vijf en veertig honderd gulden wordt voor kennisgeving aangenomen. Jaarwedde regeling önderwijzend personeel. Met het oog op een aanhangig wetsont werp wordt besloten een missive van Ged. Staten betrekkelijk de salarisregeling van het onderwijzend personeel aan de O. L. School alhier aan te houden. Grindweg. De Voorz. doet na voorlezing van een des betreffend schrijven van Ged. Staten, mede deeling van een gehouden conferente met dat college en het dagelijkseh bestuur van Middeiharnis, Ged. Staten wilden een poging in het werk stellen om het nog steeds han gende grindweggeschil in der minne te re gelen. Zij wilden daartoe deze gemeente be wegen het destijds aangegeven gedeelte B—C of C—D in onderhoud te nemen, zullende Middeiharnis alsdan den geheelen weg be hoorlijk in orde maken voor bedragen waar omtrent met de verschillende betrokken ge meenten overeengekomen is. Ged. Staten meenden dat Middeiharnis een dergelijk voor stel wel in zeer ernstige overweging zouden nemen. Na deze toelichting stelde de Voorz. namens het dagelijkseh bestuur voor niets van het betrokken wegsgedeeltp in onderhoud te ne men, doch evenals voorheen Middeiharnis een jaarlijksche subsidie groot driehonderd vijf en twintig gulden toe te kennen, mits tot genoegen dezer gemeente wordt onder houden. Na eenige bespreking wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Ontslag onderwijzeres. De Voorz. deelt mede dat Mej. Burbach is aangewezen ter opleiding voor de tele- graphie en waar haar was gevraagd zoo mo gelijk met eenige benadering op te geven wanneer ontslag zou kannen worden gekre gen, was haar als persoonlijke meening mee gedeeld, dat dit wellicht tegen 15 April a.s. wel gekregen zou kunnen worden, wijl zich doorgaans genoeg sollicitanten aanmelden. De Raad verklaarde zich hiermede accoord. Subsidie ex ar,t. 53 L. O. wet. Op voorstel van het dagelijkseh bestuur wordt besloten een subsidie ex. art. 53 der wet op het lager onderwijs aan te vragen tot een bedrag groot drieduizend één honderd gulden. Geldleening Doktershuis. Blijkens nader uitgekomen rapport, waar omtrent een persoonlijk onderhoud met dSn architect en het dagelijkseh bestuur heeft plaats gehad eischt een meer afdoende her stelling van het doktershuis nog eenige nader omschreven verbeteringen die het totaal der uitgaven ongeveer drie duizend gulden doen beioopen. Wordt besloten tot uitvoering over te gaan en tot dekking der kosten een geldleening aau te gaan van hoogstens drie duizend gul den tegen hoogstens vier en een half procent. Aan het dagelijkseh bestuur wordt over gelaten de regeling van enkele af- en over schrijvingen en een wijziging der begrooting. Straatrepatatie. Na kennisname der begrooting van straat maker v. d. Graag uit Rotterdam werdt be sloten de omschreven werken uit te voeren en daarvoor een geldleening aan te gaan, waarvan het bedrag eerst later zal worden vastgesteld. Geldleening distributie. Aangezien het bedrag der geldleening, noo dig tot dekking der distributiekosten niet kan worden vastgesteld, wordt machtiging verleend die aan te gaan zoodra deze met zekerheid kan worden bepaald. Bij de gebruikelijke rondvraag Informeert de Heer Braber Bzn., hoe het zal loopen wanneer de zomertijd weer wordt ingevoerd. De Voorz. antwoordt dat het wetsontwerp nog niet is aangenomen, zoodat hierover nog niet kan worden beslist doch dat wellicht voor 1 April a.s. nog een vergadering zal wor den gehouden, ter regeling van de onderwij- zersjaarwedden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Ge meente HERKINGEN, gehouden 15 Maart 1.1. Vrijdag des voorm. 9 30 uur. Afwezig de heeren Mans en v. d. Velde. De verg. wordt door den Voorz. geopend, waarna door den Secr. de notulen der vorige verg. worden gelezen, onveranderd goedge keurd en geteekend. Worden vervolgens de [navolgende Inge komen Stukken meedegedeeld le Missieve van H. H. Ged. Staten goed keurende de Gemeente Rekening Dienst 1916. 2e Medeeling van den Burg. dat hij even als zijn voorganger op Vrijdag alhier zijn spreekuren houdt. 3e Schrijven van Ged. Staten dat na aftrek van het zielental het. aan de gemeente uit te keeren bedrag bedraagr f 2461.56 en voor het 4de kwartaal rest te betalen f 411,56. 4e Idem van voornaemd College dat de subsidie voor het L. O. alhier bedraagt f 285! 66 5e Procesverbaal van boeken en kasopname van Gemeente Arm Bestuur en Distributie bedrijf welke allen in orde werden bevonden sluitende respectevelijke met saldo's van f 2448 48s, 186.74 en f 153.91s. 6e Verslag van de Comissie tot Wering van Schoolverzuim. 7e Idem van de woningwet. De beide laatste voorgelezen zijnde worden daarna met de voorgaande voor kennisgeving aan genomen. Dan zegt de voorz. van de Afd. „Het Groene Kruis" alhier is ingekomen om steun tot instandhouding der daaraanverbunden Wijkverpleging n.I. tot een bedrag van f75. De voorz. geeft in overweging aan haar wensch te voldoen aangezien reeds voeger was besloten evenzooveel meer te geven als de leden boven [de f 200 contributie bijeen zouden brengen. De Heer Munters Secr. deelt mede in ge lijke functie dier Ata. dat dit jaar bij wijze van vrijwillige bijdrage meer dan genoemd bc-drag btiyen de f 2C0 inbegrepen gewone contributie is gegeven. Op voorstel van Weth. den Boer wordt na weinig discussie besloten zich te houden aan het destijds genomen besluit, om n.I. zooveel «ubsudle te verieenen ais aan con tributie boven de f 200 werd geind. Komt voorts ter tafel, het voornemen van B. en W. uitmakende het Alg. Armbestuar, om het land in pacht bij de Wed. Roebeling, met haar goedvinden voer zeven jaren op nieuw te verpachten onder voorwaarden dat de helft der benifitie aan de Wed. wordt toe- gtkend. Allen vinden deze maatregel goed en meenen de Wed. alsdan billijk is schadeloos en de Gemeente ook de pachtsom van f 35 op f 50 ziet gebracht waardoor de gemeente voldoende zal blijken te zijn gebaat. Ook wordt goedgevonden eenige af- en overschrijvingen te doen op verschillende posten van Ontvang en Uitgaaf. Eveneens wordt toestemming verleend tot het aangaan van een geldleening groot f800 ten behoeve van het Leveitsmiddelenbedrljf. Is nog ingekomen een adres van P. F. den Boer en J. Kalle met verzoek ook hunne traktementen te willen verhoogen als help ster bij de nuttige Handwerken. Doo.r B. en W. wordt voorgesteld het salaris met f JO te verhoogen zoodat deze zouden bedragen f 45 en f 65. De heer Keijzer vind het verschil thans te groot gezien die dames [volwassen zijn en 1 veelal eenzelfde werk verrichten. De heer Lokker deelt, alsook de anderen dezelfde gevoelens, doch voorziet soms spoe dig een meisje van mindere kracht in de schooi en zou dan zoo een verschil van salaris in geen geval te groot vinden. Thans zou hij liever zien de verhooging als duurte- toeslag verleend. Op voorstel van Keijzer wordt in dien geest Mej. den Boer, met 10 en Mej. Kalle met f 15 verhoogd, zoodat het salaris be draagt f 65 en f 50. Verder is nog ingekomen een verzoek van het Best. der Ambachtschool te Middeihar nis 'om subsidieverhooging. De heer Keijzer meent te moeten opmerken alhier omgekeerd subsidie aan de ,gemeente moest worden gegeven daar de ontbering van tram en boot reeds moet worden getroost en bovendien van uit onze gemeente hoegenaamd geen gebruik daarvan woidt gemaakt. Gevolg der besprekingen is dat afwijzend wordt beschikt. Ten slotte wordt in behandeling genomen een voorstel van Ged. Staten om n.I. de politieverordening een Artikel toe te voegen om het z.g.n. wielenschrappen in te voeren ter berijding van den grintweg Herkingen, Sas van Dirksland en bijgevolg zulks niet zou worden gedaan daarvan reden op te geven. Algemeen wordt zoo een te nemen maat regel onuitvoerbaar geacht daar dan logisch niet alleen voor deze maar voor alle wegen eenzelfde elscb zou dienen te gelden. Liever zag men tegenover de slijk daarop gebracht wat meer grint. Met de gemeenten Dirksland en Melissant gaat ook deze gemeente niet op het gedane voorstel in. De Voorz. zegt nog te moeten overgaan tot benoeming van 4 ledeh voor het Stem bureau. Zonder stemming wordt bij aclamatie tot plaatsvervangend Voorz. benoemd J.den Boer en tot leden J. v. Kempen, M. Lokker en R. Bruggeman. Overige leden plaatsver vangend. Wordt vervolgens krachtens de op 23 Febr. 1.1. aangenomen salarisregeling van Onder wijzers dienovereenkomstig de jaarwedden vastgesteld, waardoor het Hoofd der School alhier zal genieten f 1400, Overbeeke en Mej. Worrel f1225 en Rijnberg f700. De heer Overbeeke daarenboven f75 huishuur. Ten laatste deeid de Voorz. den Raad mede, dat hij een verordening wenscht in te voeren op het trouwen, waarbij geregeld zal worden de werkzaamheden van de verschillende Ambtenaren der Burg. Stand. De bedoeling ligt voor de hand mogelijk te maken dat hij als Burg. zooveel ais dat mogelijk is zelve trouwt om alzoo meer met de inwoners van nabij bekend te worden. Een en ander zal aan de goedkeuring van den Raad worden onderworpen. Daarna gaat de openbare in geheime zit ting over tot kennisneming van sollicitatle's naar de verschillende betrekkingen van Nachtwacht, Lantaarnopsteker, Schoolschoon- houder en Telegrambesteller, na vooraf ge dane rondvraag. MIDDELHARNIS. Van de visscherjj zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen „Oranje Nassau" st. D. Koster f3800, „Al batros" st. J. de Waard f3000. STELLENDAM. De garnalenvisschers vischten in de afgeloopen week 5 dagen met vangsten van 60 tot 120 K.G. die tegen 25 cents per K.G. aan de pellerijen zijn afge leverd. GOEDEREEDE. De vorige week werden er vijf dagen garnalen gevischt, die ter pel ling werden verkocht voor 25 cent de kilo, Er werd gemiddeld 125 kilo per vaartuig gevangen. Arrondissement Zitting van j. L., 33 jaar, gens verkoop hoogeren prijs dagen hechtenis NIEUWE TC kooping bij afsl welke j.l. week is thans afgerr f 3380,—. Vliegenplaag plaag weer na brieksbode aan van het vliegei Een vrouwel vier pakjes kie Uit die eitjes geveer 10 dagf wassen vliegen ai een aardig Gaat dat nu zo in één zomer rekenen een gen van ongev stuks. Waaruit dac z.g. „viiegenpl niet moet uitsi in groote geta na mee moet Eén vlieg, beteekent den hierboven ger beteekenen. Et Op reis per werd j.l. Zonda als gewooniijli Dienaar des middag versch bruik te hebb gen op Terse genheid, en De reis was torpedojager, predikant had op Ameland, Tengevolge eiland weer ei ding met den Donderdag! 'Aar blijven j fystige positii misschien raa wachtschip Vi den voorzien, 'n torpedojage den seinen ge zee, en na ee sloep, die ee eiland zendt, droge, en pres 't Ongewone oogenblikken gelost, en o golven gebor was allervrie derheid de cc den WelEerv maken. Met ging het nu afstands van varens Terse 't Zal niet vo wordt gebru vloot. C Geboren Nieuwendijk Johannls Hoi Overleden Herbert Dij Gijze, 17 j. wedn. v. Ma Geboren ciscus Petru ter; Johann Jacoba Mari en Maria de Korte en Jol Ondertrou Christina Cc Ovetlsden van Arend berg. Geboren Berkhout. Ondertroi Reijden. STAD A ling in de Oi is benoemt ter voorziet gens het van Biert. Mej. de O. L. ontslag aan aanleiding sollicitanter den opgero STELLE! Kerk alhier gewas en Als School all Maandag 1 van der Gi GOEDEf formeerde f 18,94s opi A.s. gekgenhei kléine kinc aangifte den predik OUDDO Chr. Schoc hoeve en J

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2