gemeenteraad. PLAATSELIJK NIEUWS - IN8EZ0NDEH STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL De broodkaart van het 43ste tijdvak loopt van Vrijdag tot en met Maandag 18 g Maart a.s. rengaren vervaardigde kleedlngstukken zuik een resultaat verkregen dat het mogelijk is deze juist zoo te behandelen als gewoon ondergoed. Met kan bijv. gedurende langeren tijd in water uitgekookt worden, zoodat het volkomen gereinigd kan worden. Dit resul taat is bereikt door dat door bijzondere be werking de nat gemaakte kleeding bij dro ging weer in den zelfden toestand terugkeert. SOMMELSD1JK. Dinsdagmiddag a.s. 's nam. van 2 tot 4 uur zullen ten gemeentehuize bons voor schoenen en klompen verkrijgbaar zijn voor hen die deze nog niet hebben ont vangen. Woensdag j.l. hield de Boerenleenbank „Mlddelharnis—Sommelsdijk" in het hotel Spee alhier hare Algemeene Vergadering, na de opening en het iezen der notulen kwam aan de orde Rekening over 1917. Het bleek uit de overgelegde rekening dat de ontvang sten waren: Kas 31 Dcc. 191610280,03 Ontvangen spaargelden 205518,03 Terugbetaalde voorschotten 42560,— Ontvangsten Centrale Bank 138358,46 Van medeleden20480,— Van verkochte waarden 1000,— Reserve gebrachte winst 400,84 Rente voorsehotten3445,22 Rente loopende rekening 8259,49 Buitengewone Ontvangst 28,25 Totaal, 430330,32 en de Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden 159433,40 Gegeven voorschotten42650,— Uitgaven Centrale Bank 133670,31 Aan medeleden46250,— Aan gekochte waarden 20000,— Rente spaargelden9880,84 Rente loopende rekening 300,— Provisie loopende rekening 54,46 Salaris kassier350,— Buitengewone uitgaven 230,65 Reserve gebrachte winst 400,84 Kas op 31 Deo. 191717109,82 Totaal430330,32 daarna werd tot Bestuurslid herkozen de heer J. C. Born en In de plaats van den heer A. Struik, de hear Joh. St. uik Az., tot lid van den Raad van Toez: ht werd de heer K. Gonswaart herkozen. MIDDELHARNIS. D r den heer J. Koert is van den heer J. K dux een stuk bouw land hetz.g. „Engelas onderhands gekocht. Door Gebr. de Korte 13 een visschers- vaartuig aangekocht om er de visscherij mede uit te oefenen in de binnenwateren. Het zoontje van de wed. L. van Gelder had het onfeeluk een stuk van zijn vinger af te klemmen iusschen een bietenmachine. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zondag avond viel het zoontje van den schipper H. de W. alhier, toen hij over de plank liep, in de Kaai. Door toegeschoten hulp van den vader, werd hij weer spoedig op den wal gebracht. Door den gemeenteveldwachter alhier is een wagenvracht kolen in beslag genomen die de G. en H. uit Nieuwe Tonge aan eenige inwoners alhier verkocht 'hadden, waar van geen geleibiljet kon worden overge legd. Dezer dagen had landbouwer Br. alhier het ongeluk, dat een zijner beste paarden twee veulentjes wierp, die beiden gestorven zijn, dit mag, nu de prijzen der paarden zoo buitengewoon hoog zijn, wel een schadepost heeten. OOLTGENSPLAAT. Door de gemeenteveld wachter L. Jordaan werd tegen een inwoner van Oude Tonge verdacht van diefstal onder deze gemeente procesverbaal opgemaakt, het ontvreemde werd in zijn woning in beslag genomen. Het zoontje van M. v. d. V. viel spe lende in de watering, gelukkig was hij spoe dig op het droge en kwam er met de schrik en een nat pak af. Verslag van de vergadering van de Afd Ooltgensplaat der Zuid-Hollandsche Vereeiiiging «Het Groene Kruis" op Donderdag 7 Maart des avonds half zeven in het café Vreeswijk. De Voorz. Dr. Hers opend de vergadering met een «oord van welkom aan de aanwe zige leden, herdenkt de leden die de ver- eeulging dit jaar ontvielen door den dood, is ook dankbaar dat leden die de vereeniging verlieten weder terugkeerden. Van de hulp dar zuster en de vcrplegings- maierialen werd druk gebruik gemaakt en de algemeene toestand der Vereeniging mag bevredigend genoemd worden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onder dank aan den Secretaris vastgesteld. Uit de rekening over 1917 blijkt dat de Inkomsten bedroegen f 3215.52 uitgaven f 3048.97' Batig saldo f 166.54* De Voorz. dankt dhr. S. de Ruiter voor zijn nette boekhouding. Uit het jaarverslag van den Secretaris blijkt dat het afgeloopen jaar 2 vergaderingen werden gehouden, die echter niet druk be zocht waren. Over het jaar 1916 was een batig saldo van f 99.43*. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1917 367 en vermeerderde dat jaar met 21, doch verminderde met 16 leden en wel 5 door overlijden, 4 door vertrek en 7 om verschil lende reden, zoodat op 31 December 1917 de vereeniging 372 leden telde. In de najaarsvergadering werden de af tredende leden de H. H. J. G. van Putten, Ds. Dekker en G. Weelaard herkozen. De H. H. W. J. Donkersloot, F. van der Vliet en L. de Vos Jz. werden gekozen om de rekening van 1917 na te zien. Het materiaal verkeerd In den besten staat en werd naar gewoonte veel gebruik er van gemaakt, 98 malen werden verplegingsmate- rlalen In bruikleen gegeven. Wat verpleging aangaat geniet zij de volle symphatie der geheele gemeente, dank zij vooral de toe wijding van Zuster de Jonge. Als blijk van waardeering besloot de vergadering het salaris met f 50 te verhoogen en alzoo ge bracht op f 800. Door de wijkverpleegster werden In liet afgeloopen jaar 2891 bezoeken afgelegd en 737 patiënten werden verbonden. Dat dc gemeente met dit doel symphatie- seert, blijkt uit het groot aantal leden dat in den loop van 14 jaren tot zulk een hoogte is gestegen. Met den wensch dat de Afdeeling steeds in groei moge toenemen en in al ruimer kring den zegen des Almachtigen zijn nut tigen arbeid doet gevoelen sluit dit verslag. De Voorz. dringt er op aan dat het ver- plegingsmateriael goed in orde worde ge houden, want dit is niet het geval met de ijszakkën welke door een verkeerde behan deling spoedig zijn versleten. Bij de rondvraag verlangd niemand het woord, waarna de Voorz. de vergadering sluit. OUDE TONGE.* Onze vroegere dorpsgenoot den heer J. van Ballegoolj Jr. Ie ambtenaar ter Secretarie van Hillegersberg, i3 in die gemeente benoemd tot secretaris van de com missie van Advies voor de werklöozen ver zekering en tot ambtenaar van jden Burger lijken Stand. NIEUWE TONGE. Een zekere S. welke een wagenvracht kolen vervoerde had het onge luk met paard en wagen in de sloot terecht te komen, zoodat deze een klein schadapostje had. Op bon no. 20 en 22 van de distributie kaart van koffie en thee is er in het tijdvak van 1 t/m 31 Maart a.s. verkrijgbaar gesteld on bon no. 20, 1 H.G. en op bon no. 22,1 H.G. Koffie. De vrachtrijder V. had het ongeluk daar een zijner paarden schrok, met een vollen wagen en paarden in de sloot terecht te ko men. Met een weinig materieele schade üep het af. Op de distributiekaart voor petroleum is er in het tijdvak van 6 t/m 31 Maart a.s. verkrijgbaar gesteld 2 Liter petroleum en thans worden alhier de andere bon3 en de kaart door de verkoopers in beslag genomen. Het woonhuis, schuur en erf van Mej. de wed. C. Roebellng alhier is onderhands verkocht aan J. Keijzer. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat door Zijne Exellenfie den Heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de rant soeneering van militairen als volgt is vast gesteld Met 1 dag verlof 400 Gram 2 800 3 800 4 1200 n 5 1600 6 2000 7 2000 8 2400 9 2400 10 2800 DIRKSLAND. Van 11 tot en met f6 Maart zijn op bon 51 verkrijgbaar 4 Hectogr. Erwten. Op Dinsdag 12 Maart van 9—12 uur zal er in het Distributiekantoor aan den Ring geiegeHheid bestaan tot opgave van veran dering van broodkaarten. Wegens de vele klachten over het zeer slechte brood van hei meel der Firma Engel, zijn monsters meel opgezonden naar het station van maalderij en bakkerij onder Rijks toezicht te Wageningen, waarvan het resul taat als volgt luiddeWatergehalte 16 6 Aschgehalte op de droge stof 1.83 Het vochtgehalte is nog ai hoog, het asch gehalte dezer monsters is normaal. Beide monsters zijn afkomstig van sterk geschoten graan. Zonder bizoadere maatregelen bij de veiwerklng van dit meel in acht te nemen, zal hiervanffgeen redelijk brood zijn te bak ken. Hier zijn met inachtname van een be paalde werkwijze broodjes van deze monsters gebakken die vrij goed waren. De voornaamste punten, waarop bij de verwerking van der gelijk meel gelet dient te worden zijnNiet te slappen deeg en (hoogstens 60 vocht) warm vocht (vocht temperatuur 115 F.) Kort rijzen en lang en stevig afbrokken. Mis schien kan ditj ook voor andere gemeenten van belang zijn. Van een ingezonden wittebrood luidde het De oorzaak van de slechte kwaliteit van het brood is gelegen in het gebruik van bloem, afkomstig van geschoten graan, waarvan voorschriften zullen worden gepubliceerd voor de verwerking van geschoten grondstoffen. MELISSANT. De burgemeester van Melis sant maakt bekend dat bons voor het bef rek ken van schoenen tegen verminderden prijs worden afgegeven op Donderdag 14 Maart a.s. des voormiddags van 9—12 uur. Voor de verstrekking dier bons komen voorioopig die personen in aanmerking, die behooren, tot een gezin dat niet in den Haofdeiijken Omslag is aangeslagen en die een bedrag betaalden van ten hoogste f 2,45. Geen bon wordt echter afgegeven aan hen die niet weet op te geven aan hem die niet weet op te geven het nummer zijner schoe nen en aan hen die reeds een bon hebben ontvangen. STELLENDAM. Btj de verhuring van z.g. bovenland gelegen onder deze gemeente werden ongehoorde prijzen besteed n.l. voor ajuiriland f 1.50 voor aardappelland f 1 per Voornsche roede. GOEDERESDE. Zondag lag een Veulen van den landbouwer D. Breen dood in den stal. Verzekering dekt de schade. Bij inlevering van de petroleumkaart zal er twee Liter petroleum worden verstrekt. Zou dit vooreerst de laatste zijn? Dinsdag werd door den uitroeper be kend gemaakt, dat al wie genegen was lid te worden van een op te richten zangver- eeniging, zich des avonds te vervoegen in het stations koffiehuis van den heer Franke. Des avonds maakten vele jonge lieden zich op om zich aan te melden en toen bleek dat het een grap was van een drietal opgescho ten kwajongens. HELLEVOETSLUiS. Naar wij vernemen heeft het onderhoud van den Burgemeester, wethouder Vermaes en het raadslid Prins met den Minister van Marine over het vertrekken van „De Schorpioen" niets bevredigends op geleverd. De Minister moet gezegd hebben dat defensiebelangen verplaatsing naar Vlis- singen eischten en dat hij niets wist wat hier zou kunnen gevestigd worden. Jaarfeest van de Chr. Knapenafdeeling „Samuel" en de Chr. Jongeliedenafdeellng „Timotheus" alhier op Dinsdag 5 Maart 1918 des avonds 7'/s ure. De bovenzaal van het Militair Tehuis was geheel gevuld toen de leider Rietdijk deze samenkomst opende met het laten zingen van Ps. 68 10, voorlas Romeinen 12 en voor ging in gebed. De leider Rietdijk gewaagde in een kort openingswoord van den zegen en bied in het afgeloopen jaar ondervondende Kna- penvereeniging telt thans 41 en de Jonge- liedenafdeeling 15 leden; wijst verder op den ernst van het leven. Op dezen avond treden de ieiders op den achtergrond, de knapen op den voorgrond, wij hebben bijna niets, gij, knapen heden veel te vertellen. Daarna werd het samengestelde programma achter eenvolgens afgewerkt. Een viertal nummers werden niet uitgevoerd wegens het ver ge vorderde uur. Dezen avond was voor leiders en leden een waar succes en de veie voor bereidende werkzaamheden werden ruim schoots beloond. Verschillende afgevaardigden van andere Chr. Vereenigingen waren tegenwoordig, waarvan dhr. de Vries van Vierpolder3 een hartelijk woord sprak namens de Knapen- vereeniging aldaar, terwijl dhr. Reneman, com plimenteerde namens de Chr. Militairen Ver eeniging, alhier. De leider N. Graafland sprak ten laatste een passend slotwoord, en liet daarna zingen het bakende lied'k Wil U God mijn dank betalen", waarna Ds. Timmer deze feesteiijke samenkomst met dankzegging eindigde. BR1ELLE.* Door betrokken Polderbesturen en Eigenaren van de gronden, gelegen langs de Botlek en Brielsche Nieuwe Maas, is een adres gericht aan den Minister van Water staat, met het oog op de verdieping van den Rotterdamschen Waterweg en de doargraviug van de Oostpunt van Rozenburg. Adressan ten wijzen er op, dat uitvoering van het plan vermindering den ebstroom ep eerstgenoemde rivier tot gevolg zal hebben, dat hierdoor de vloedstroom landen zeer zullen worden be nadeeld, zij semen daarom de vrijheid te wflzen op een middel, damming der genoemde rivier bij de kast en bij de Noordgeul, waar door alle gronden langs krachtiger zal toe treden, waardoor de oeverlanden zeerzulien worden benadeeld, zij nemen daarom de vrijheid te wijzen op een middel, 't welk deze nadeelen zou te niet doen n.l. afdam ming der genoemde rivier bij de kust en de oevers zouden geschikt worden voor wei- en bouwland. Met zekerheid kan men melden dat hier te Brielle een houtzagerij zal opgericht wor den en ook een groentenzouterij, daar twee flinke pakhuizen er voor gekocht zijn en reeds de machines en kuipen voor den in maak gearriveerd zijn. Alhier zal een Politieke lezing gehou den worden op 13 Maart a.s., als spreker zal optreden Mr. Roodenburg. (Debat is ge- wenscht). SPIJKEN1SSE. Door eenige spelende school jongens werden in een takkenschelf ontdekt de 13 baaltjes koffie en eenige kazen, afkom stig van den Zaterdagnacht gepleegde dief stal uit de militaire opslagplaats. Per mili taire vrachtauto werd een en ander op zijn bestemming gebrach. Het ontdekte was slechts enkele honderden meters van de plaats van diefstal, Zaterdagavond 7 uur zal een ledenver gadering plaats hebben van de afd. Chr. Nat. Werkl. Verb, op de consistoriekamer der Herv. Kerk. VIERPOLDERS. Maandagavond j.l. is op gericht een Chr. Jongelingsver. met aanvan kelijk pl.m. 20 leden. Een bestuur van 7 per sonen is gekezan, waarvan C. A. de Vries, voorz., C. v. Walbeek le secr., P. Lobsjacz. Ie penn. en AnÉ. Poldervaart le bibliotheca ris. 's Maandagsavonds zal men vergaderen. Voorloopig half 7 beginnen. Een concept reglement zal door 't bestuur worden samen gesteld. Tot aansluiting bij 't Ned, Jong. verbond is besloten, terwijl tot lid van 't ring- bestuur werd aangewezen de voorz. Gemeenteraad te HELLEVOETSLUIS op Donderdag 7 Maart 1918 des middags 12 ure. Voorzitter de Burgemeester. Alle leden aanwezig. De voorz. zegt d3t deze vergadering slechts is belegd voor het benoemen van een hoofd aan de 2e Openbare Lagere School. Voor dracht bestaat uit de hh. G. Gebraad alhier, A. S. Moerman te Oudenhoorn en C. Boot te Geervliet. Dhr. Kerbert vraagt waarom er geen aan beveling gedaan is van een bepaald persoon. De voorz. antwoordt dat dit niet de ge woonte is, de voordracht is samengesteld door den DistrictsschoolopzienerenB.en W. Dhr. Gebraad is No 1 geplaatst omdat deze reeds hier werkzaam is en volgens het tegenwoordige hoofd voor deze betrekking alleszins geschikt is, dhr. Moerman is No 2 geplaatst omdat deze reeds vroeger op een voordracht alhier is voorgekomen. Dhr. Kerbert is tevreden gesteld, tot stem ming wordt overgegaan. Benoemd wordt dhr. G. Gebraad met 8 stemmen, dhr. A. S. Moerman verkreeg 3 stemmen. De openbare zitting wordt gesloten, de heeren hebben daarna nog een onderonsje. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur t Verzoeke onder dankzegging plaats voor het volgende. Naar aanleiding van de redevoering, van den heer L. B. van der Slikke secretaris penningmeester-propagandist van de Ned. Boud van Akkerbouwers gehouden op 28 Febr. te Sommeisdijk het volgende: Spreker schetst, hoe tengevolge den oor log, de toestand van de landbouwers in ons land geworden is. Wij zijn aangewezen op ons zelf, de bodem opbrengst moet vergroot worden, en kunstmest blijft uit. De Regeering zag zich genoodzaakt dwingend op te treden, de vrijheid van bedrijf is weg, we hebben niet meer 230,000 bedrijven, doch één is thans de Land en Tuinbouwer in ons land. Het is tijd groote lijnen te trekken, die rich ting kunnen geven aan het vraagstuk der voedselvoorziening. Het vereenigingsleven is lang niet wat het zijn moet, In vele veree nigingen voor land en tuinbouw zitten nog veel mannen bulten de praktijk, die prachtig kunnen spreken, doch de praktijk van het boerenbedrijf niet kennen, daarom is een centrale organisatie van praktische menschen noodig om in den Haag hun belangen voor te staan. Ook maatschappen die akkerbou wers, veehouders en tuinders benevens man nen die buiten deze vakken staan kunnen niet steed3 pal staan voor aller belang. De belangen der leden onderling verschil len daarvoor te veel. Vervolgens werd het program behandeld ook werden daarbij de geldmiddelen bespro ken, die eiken bond noodig».heeft, deze be dragen één gulden vqor elk tiental hectaren tot vijftien gulden maximum, 60% wordt afgedragen aan 't hoofdbestuur restant voor de afdeelingen, verder zegt 3preker den Bond wil geen splijtzwamenten. Ook hoorde ik spreker meermalen zeggen Fiakkee ligt te ver van den Haag, (moet dit beteekenen dat wij Flakkeeënaars zoete kinderen moeten wezen vraar. ondergeteekende op verschil lende punten met spreker mede kan gaan, kan ik mij niet vereenigingen met den bond van Akkerbouwers, (waar wij op Fiakkee wel gewoon zijn om den derden te laten werken) daar gaat het mijn inziens niet aan om drie groote lijnen te trekken, (die beslist splijtzwammen zullen verwekken) om de eenvoudige reden dat zuivre akkerbouw niet bestaat, waarop ik de vraag tot spreker richtte, hoe zondt gij dan hand'ien mst de gemengde bedrijven die zeer zeker verre de overhand zullen hebben bij de akkerbouwers bedrijven, deza iaatste bestaat feitelijk niet, ze is altijd gemengd, daarom zegt onderge teekende, geen drie groete lijnen, doch van drieën één, die éé*e groote llja trachte te omvatten alle plattelanders zoowel, land- boawers, veehouders, tuisders, boomkwee kers enz kortom allen die cenig iandboaw- bedrijf uitoefenen, iee gering ook, te behar tigen, door te traehten uit hua midden per sonen naar de wetgevende lichamen af te vaardigen, ten einde mannen van deze praktijk in de Kamers en Staten te hebben, die bij het behand'Ien van landbouwzaken daarvoor kunnen optreden. Art. 18 van 't program van de Piattelandersbond luidt aldus Dat bij onderwerpen, den landbouw niet rakende, ieder afgevaardigde naar eigen overtuiging vrijheid van hand'ien behoudt: Welaaa landbouwers en veehouders enz. met al uw gemengde bedrijven volgt dee'z éénen groote lijn en wordt alien lid van de Piattelandersbond, dan eerst kan er een groote kracht van U nitgaan en groote ver wachtingen yerwezenlflkt «orden. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. TIMMERS Mlddelharnis. Lid van de Piattelandersbond. Geachte Redactie! Wat de pers van den heer Bom zegt. Zou U zoo vriendelijk willen wezen mij eenige ruimte in Uw blad te verleenen ten einde het volgende te plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In een der dagbladen van het noorden uit ons land, werd dezer dagen ook de onder wijzerssalarissen onder de oogen gezien in een ellenlang hoofdartikel, Waarin Iets ver meld stond wat voor de Flakkeesche open bare onderwijzers van belang zijn kan. Aangezien dit blad ia Uwe landstreek wellicht niet wordt gelezen, althans daar geen volksblad heeten mag meen ik goed te doen door die wooiden over te nemen en te plaatsen in uw veelgelezen blad. Slechts twee zinnen „Het scheen wel dat de hel onder de openbare ouderwijzers van Fiakkee was losgebroken toen den heer Pr. Bom van den Bommel terecht den moed nam om daar eens op in te gaan, om de onderwijzers onder het oog te brengen dat het toch niet aangaaf zulke ondankbare uitingen voort te brengen. Niet door misverstand misleid, maar met opzet schreven ze vier, met hatelijkheden en laster doormergde stukjes ten einde Dhr. Bom's meening te weerleggen, die echter niet waren gericht tegen het toekennen van een te hoog salaris, maar tegen ondankbaar heid" Meer stond er niet van in. De onderwijzers hebben echter welbegre pen van welke kant de wind woei. Hadden zij misschien tevoren verschillende punten vergeten, b.v. eene rekening van verdiensten en uitgaven over ta leggen en gemeend dat zij daar nu een mooie gele genheid voor hadden. Hoe het ook zij men is het hier en elders over eens dat de onder wijzers van Fiakkee, wij zullen het gunstige maar zegg?n, het sehrijven van den heer P. Bom van den Bommel geheel verkeerd hebben opgevat. Het spreekwoord zegt „als men een hond wil slaan is er altijd wel een stok te vinden" maar die was nu hier ook niet. De onderwijzers gaven, ondanks dat zij voorgaven dat den heer Bom hun vijand -was, te kennen dat dit niet zoo was. Want vier stukken(4) moesten enkele zinnen van den heer Bom weerleggen, dat het maar niet In de gaten zou loopen wat zijne bedoeling wa3. Wij geven de onderwijzers van Fiakkee in overweging, bij alsdien zij nog of weder hun saiaris gaarne zagen verbetert zich in- plaatst van tegen den heer Bom te gaan schrijven zich tot hem te wenden om inlich tingen, wat zij moeten doen om hun salaris volgens wensch te verkrijgen en dan is onze heilige overtuiging dat hij wel een weg ten goeden wijzen zal. Mijn dank voor de plaatsing. V. TEN K. Haarlem, 2 Maart 1918. Mijnheer de Redacteur! Ondergeteekende verzoekt U beleefd on derstaande waarschuwing op te nemen, bij voorbaat mijn dank. Hoewel ons eiland in de laatste jaren vrij wel verschoond bleef van de publieke aan bieding van Normaalmest, Kallasch, Baterlên- meststoffen.Chilisalpeter-Landbouwbaeteriën, en dergelijke meststoffen,(?) zoo staat toch heden in Uw blad van 6 Maart 1.1. een der gelijke aanbieding. Het betreft thans verkoo pers te krijgen van Bacteriën-meststof voor de Kallasch Maatsch. Indien deze aanbieding komt van dezelfde Maatschappij als de Kallasch Maatsch., waar tegen gewaarschuwd wordt in de No. 735, 736, 738, 748, 757, 789, en wellicht In nog i meer Nos. van de Veldbode, dan raad Ik U, die van deze advertentie nota genomen heb ben, eerst eens deze Nos. van de Veldbode na te zien, waarin tegen den aankoop van dergelijke rommel wordt gewaarschuwd. Waar deze Maatsch. steeds onder een an der adres en een andere vorm opduikt, zou het kunnen dat ook hier haar slachtoffers vallen. Is 'net niet het zelfde adres als van het in de Veldbode bedoelde, dan is deze waar schuwing op bedoelde advertentie niet van toepassing. U dankend, C. DE BONTE. Voorz. der Ver. van Oudl. van L. W. C. op G. en O. Dirksland, 7 Maart 1918. SOMMELSDIJK. GeborenNeeltje, dochter van L. Katte- staart en T. C. de Ruiter; Adriaantje, d. v. L. Kievit en C. Berkhof; Jan, z. v. A. Schol en A. Krijger. Neeltje d. v. P. Groenendijk en M. Knops. Gehuwd Marinus Nagtegaal 33 j. en Lijntje Cornelia van der Baan 34 j. Overleden: Johannis Tieleman, 83j.wedn. van E. Monster. MIDDELHARNIS. GeborenEen als levenloos aangegeven kind van Anthonij Looij en Neeltje Rood- zand. Gerrit z. v. Gerrit van Eek en Lientje van der Put. Gehuwd: Jacob Jordaan 21 jr. en Martha Verhage 19 jr.' OverledenAdrianus Viskil 83 jr. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenAdrianus z. v. M. Mellaard en van N. Driesprong. Jannetje d. v. J. Malie paard en van J. Huizer. GetrouwdJ. A. Peekstok j.m. oud 26 jr. en A. D. Huizer, j.d. oud 30 jr. OOLTGENSPLAAT. Geboren Cornelia, d. v. Joh. Hotting en G. J. Verschuur. Dirkje, d. v. A. Hotting en C. Hokke. Jan, z. v. G. v. Beuzekom en C.J. Zuidam. Adriana Wilhelmina d. v. P. Pipping en L. Troost. OverledenArend Kageheland 23 j. z. v. D. Kageheland en A. v. d. Bolsum. NIEUWE TONGE. Geboren: Anthonij, z. v. A. Looij en T. v. d. Veer. Franciaa d. v. T. de Jong en B. Mijs. Adrianus z. v. A. Visbeen en M. Kop penaal. Jacob Leendert-z. v. A. Kom en W. v. d. Velde. Cornells z. v. J. Kievit en J. 6. Bruggeman. Johanna Maria Margaretha d. v. C. Verolme en A. M. van Ree. Aren z. v.S. van der Valk en C. Kalle. Overleden: Robbregt Dijkers ofld 86jaren weduwnaar van A. v. d. Boogert. HELLEVOETSLUIS. BevallenC. Stuifzand—Stoflgje d.J. L. Tijmons—Janssen d. GetrouwdF. E. Buisman j.m. 27 j. en G. de Visser jd. 18 j. Overleden: J. v. d. Berg, echtgen. van A. v. d. Hoek 79 j. OUDENHOORN. Geboren: Lubertha d. v. A. Mol en P. M. Hoogenboom. Frans z. v. F. W. Scheijgrond en W. Tuk. Egbert z. v. A. van der Waal en W. Koppenol. NIEUWENHOORN. GeborenWilhelmus Catharinus Hendrlkus, z. v. H. Thiele en H. A. Kreulea; Arie z. v. A. v. d. Band en L. van Eijsden. OndertrouwdHendrik Kraak, 47 Jr. te Heenvliet en Aletta v. d. Linde 45 jr. alhier. OverledenKlaas, Veerman, 45 jr. echtg. van J. de Man; Hester Trouw, 68 jr. eentg. van A. Vijfvlnkel. BRIELLE. GeborenWillem Cornells, z. v. A. Steen bergen en M. StablerLeendert, z. v. J. L. Roedolf en A. N. Dekker; Thomas Bernard, z. v. J. G. Kraft en J. W. R. Nolen. Bastlaan z. v. H. v. Cltteren en A. de Graaf. OndertrouwdT. H. Timmers en C. P. Pas8enier; J. Landheer en J. Krook. OverledenAdriana Maria Duijtsch oud 77 j. ROCKANJE. GeborenNeeltje d. v, W. Poldervaart en W. Barendrecht. Wijntje d. v. W. v. d. Hoek en N. C. v. d. Voerde. Bertus z v. E. M. Briggeman. Jannetje Martina d. v. J. J. van Stibben en M. Post. Jacob Pleter Maricus, z. v. L. Trouw en L. Piek. Arie z. v. J. Langedeen en M. van Marion. Klazlna, d. v. P. G. Bakker en ff. Rietdijk. Kornelia Reina d. v. L. W. Riet dijk en A. K. Vermeulen. Leuntje d. v. W. Jongejan en A. Broek. Bastiaan z. v. H. Lan- gendoen en J. J. Snoeij. Janna d. v. L. van Dljke en A. v. d. Kooij. GetrouwdR. Groeneveld en A. Berkhout. OverledenMaria Noordam echth. van Aart van Rij, oud 57 jaren. ABBENBROEK. Geboren: Annetje, d. v. K. vanCitterenen van A. Kwekel. Cornells Willem, z. v. C. Boere en van J. Bevaart. Nicolaas Jan z. v. W. Verhoeve en van J. Breederland. OndertrouwdPieter van Marion en An netje Geertruida Schols. Leendert Stolk en Neeltje Elizabeth Bevaart. Johannes Leendert Lekkerkerk en Lijdia Adriana WesterVeld. Getrouwd: P. v. Marion en A. G. Schols. VIERPOLDERS. GeborenKommer z. v. Jb. Klok en J. M. v. Buren. Klaasje d. v. Jan Berkhout en M. Looij. OndertrouwdA. v. Dort en S. Hokke. P. J. Wouterse en Cl. den Broeder. OverledenNeeltje v. d. Ban, oud 76 jaar wed. van B. Scheijgrond. Oldcieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 10 Maart 1918. Ned, Hervormde Kerk. Sommelgdflk, v.m. 9.30 en 's av.6uurDs.Westrlk. Mlddelharnis, v m. 9.30 Leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Pop Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, n.m. 2 uur Ds. Langhoui.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4