pm I Ails sooiten fiutnutiiriil Advertentiën. M ILillSIift- D.HÏÏ Zonder Bon Dr. P. R. 0FFRINGA S. Uipdssn, iiiifoelsluis Rheumatiek, I AFBRAAK. P, I0UÉ1, Hutannhrij. Extra Telegraml! MODEMAGAZIJN Zandpad B 208, Middelharnis Brieven uit hst Centrum. VERKG0P1NGFN. GEMENGD NIEUWS. BEDDEN EN MATRASSEN Firma T. SGHILPER00RD Verder een riiime sorteering in alle Sleutelen. YeorstM - ielM. e. p&fijütjE» STQQMEN - VERVEN Electrisehe SPIEGEL- SCHILDERIJEN FABRIEK Goudsehesingelt73175 KOÏEE Cl RESTAöRIlHT TAS BEMESSE gloeikousjes C. VIS Jz. - Sommeisdijk H. H. LANDBOUWERS13385 Tel, Intere, 224, Sommeisdijk, KOOPT NU UW IN HET MGUBELMAGAZIJN VAN WESTDIJK Ml UDELHAKNIS. 1 prima Ledikant met Bed gevuld met le klas Kapok en 1 stel matrassen, compleet f 80, Aug. Bierens, Dordrecht 13316 Aanbevelend, Aanbeve HOOGSTRAAT 126, ROTTERDAM. Het beste in de stad voor Logies^ 12567 Voor Dineeren speciaal Ingericht. Munt uit door lage prijzen, vlugge, nette en zindelijke bediening. Let vooral op HOOGSTRAAT 126 zoolang de voorraad strekt prima verkrijgbaar bij MOND- EN TANDARTS (Kunsttanden en Gebitten). Stationsweg 25 - Rotterdam Spreekureneiken werkdag 13 uur, voor on- en minvermogenden 9—10. TELEFOON 8611.13165 -K. LANÜENDOEN. Te koop Binnen- en Buitendeuren met en zonder kozijnen, Raamkozij nen, Binten, Vloer-, Heining-, en Sehoeiing deelen, Jalouzken, Ven sterglas, bouten en marmeren Schoor steenmantels enz. enz. Adres GEERLOFS. Nieuwe Za- gmolenstraat, Hoek Reli- ter Rotiekade, ROTTERDAM. Wilt ge een machine aanschaffen of laten repareeren, je ware adres is praktijk genomen maatregelen passen lang niet altijd op de mooie beschouwingen. Voorts worden aan de Kamer verschillende bewe ringen voorgelegd zonder dat er bewijzen werden aangevoerdspreekt de Minister zich zelf meermalen tegen en tracht hij aan de beantwoording van concrete vragen te ont komen. Door het taxeeren van de rijst heeft, ten gevolge van het niet schaften bij de in be slag nemen het Rijk een schade geleden van 5 4 6 rnillioen I Bovendien beweerde hij, dat de Minister onjuiste gegevens en cijfers van de Kamer verstrekt. Het distributie-systeem moet blijven bestaan. Dat kan nu eenmaal niet anders. Maar het regeersysteem van den Minister deugt niet. De schadevergoeding bij onteigening is niet voldoende geregeld. Vervolgens de invoerconser.ten. Wal is het geval? Het geven er van wordt toegekend aan de Wet en aan den Minister. Maar ze is opgedragen aan de N. U. M. (Nederl, Uit voer Mij.) In de Kamer ontstond rumoer. De afgevaardigde deelde ni. mede, dat de burgemeester van Overzande, baron Collet, d'Escury, een der voornaamste adviseurs van den Minister, die om zija zoon te onttrekken aan diens landstormplicht corruptie pleegde in dien zin, dat hij het jongmeasch benoemde tot waarnemend directeur van de 6 wagens bezittende tramwegmaatsehappij Huist—Wal- soorde, waardoor de LaBdstorinplichtige „be trokken was bij het spoorwegbedrijf en dus kon worden achtergehouden. H«t buitenlandse!', beleid van de Minister noemt hij onvast. Ook het financieel beleid laat te wenschen over. De fabrikanten en de handelaars maken te veel wiast en de Mi nister laat het toe. Na dezen „redenaar" kwam de heer de Wijckersloot (R.K.) aan het woord, die de distributie wil gehandhaafd zien. De heer Boogaard (R.K.) klaagt over de samenstelling van het land en heer de Colljn (A.R.) hield een landbouwkundige rede. Zeer verwoed en onduidelijk was de heer de Kanter (U.L.) Wjj hebben er uit begrepen, dat hij de distributie wil aanvaarden als een noodzakelijk kwaad. Verbetering in den besfaanden toestand moet er komen. Dat is alleen mogelijk, wan neer de geheele distributie-regeling wordt overgebracht naar het departement van Land bouw en door een sterk doorgevoerde decen tralisatie in te voeren. De heer Schaper (S.D.A.P.) hield natuurlijk een propaganda-reda. „Het Kapitalistische" faalt geheel 1 Overigens vertelde hij weinig nieuws. Tot slot moeten we nog even een „snaak- sche" rede meedeelea van den heer Ter Spill, (V.L.) Waarlijk, men zou niet denken, dat er een Kamerlid aan het woord was. Er is geen sprake van ondervoeding en vermindering van de volkskracht I De prfls van de suiker mset naar boven, want suiker is een genotmiddel en geen voedingsmiddel I De melk moet ook maar verhoogd I Nu vraag ik je af. Wat 'n verregaande dom heid en waanwijsheid. De heer Koster (U.L) was het gelukkig met dien spreker gansch niet eens, integen deel. Oelukkig. Men zou anders de Kamer uit- loopen, als men er voor zijn „brood" niet moest zijal Amice l XXI. Leeljjk hebben ze op hun neus gekeken, mijn waardeMisschien weet-je niet, wie ik bedoel. Dan zai ik het je gauw ophelderen. De S. D. A. P.ers. je herrinnert je misschen nog wel, dat ze samenwerking met de S. D, P. onlangs af wezen, dat ze niet wilden meedoen aan een algemeene staking, die dan ook doodgeloo- pen is? Maar op slot van zaken kruipt het bloed toch, waar het niet gaan kon, zie-je. O, neen, aan een algemeene staking doen ze niet mee. Ze zuilen het op een andere manier probeeren. Geprotesteerd moet er worden tegen de levensmiddelenduurte 1 Er moet verandering komen. Zoo gaat het niet langer. Meetings moeten worden belegd; optochten gehouden. Dat laats .e mocht niet in Amsterdam. De burgemeester bezweekhij stond het wet toe. In een van mijn vorige brieven schreef ik dat reeds. Die van Rotterdam en den Haag weigerde. Die betoogingen zouden over het geheele land gehouden. Indrukwekkend, grootsch moesten ze zijn. En dan niet alleen van de socialisten. Neen, ook de christelijke organi saties zouden er aan deelnemen. Hoe meer zielen hoe meer vreugd, pardon, geen vreugd, want het zou een hongeroptocht moe ten zijn, maar dan toch, hoe meer Indruk 1 Diesvolgens ging naar de hoofdbesturen van de christelijke arbeidersorganisaties het verzoek om weer te demonstreeren tegen de levensmiddelenduurte. Wist men vooraf, dat een gunstig onthaal zou worden verkrsgen Haast zou men het gaan denken. Aan sommige uitlatingen in het „Volk" zou men he' wel zeggen. Reeds het feit, dat men een cotferentie wilde beleggen, was reeds oorzaak vai vreugde I Ha, ook onder de <hristeiijken komt een anderen geest. Ze willet confereeren. En dat is een goed teefcen. Wij zullen re wel win;- nen. En dan samen détnoistreerm tegen het beleid van Min. Posthuma. Voor betere levens middelenvoorziening Hoe ontzaggelijk wreed is de oitgoogeling geweest. Wat een vreeselijke telurstelling In Utrecht is de conferentie gebuden met de christelijke organisaties. Er iszwaar ge debatteerd. En het sloteer meegaan met de socialisten Onder één vandel de monstreeren tegen de Ievensmiddelnduurte Goddank neen 1 Met algemene stem men afgewezen. Laat de S. D. A.'.ersmaar alleen demonstreeren I We vechteinlet met hen samen. We vechten wel tegenin, maar niet te sdam I BravoGoed zoo 1 De antitheses er nu eenmaal, aan óns, om ze scherp af teakenen. De teleurstelling in het Sociallstlsie kamp Is ontzettend. Waaraan die toe te scrijven Wel in de eerste plaats hebben d leiders der Socialisten er op gerekend, dafer thans onder de Christelijke arbeiders ken ting zou komen en toenadering tot het Soclasme. En in de tweede plaats kunnen ze de medewer king van -die arbeiders op politiek en eco- mlsch gebied zeer goed gebruiken Snap-je Troelstra c.s. kunnen nu eenmaal maar niet begrijpen, dat de Christelijke arbeiders be ginselen hebben, die hun leven raken. Voor hen is dat iets onwezenlijks. Ze kunnen im mers niet begrijpen, dat de liefde tot God bij de Christelijke arbeiders alles is en dat het andere in de tweede plaats komt. Dat is voor hen iets belachelijks, iets bizars. Maar intusschen, ze zien het dagelijks voor hun oogen. En de conferentie te Utrecht, die met jalgemeene stemmen de medewerking met de Socialisten niét wilde, heeft nu dit weer eens ten overvloede duidelijk bewezen I Inmiddels zijn de heeren er toe overgegaan het op hun eigen houije te doen. Maandag 4 Maart zou dan de-greofe dag zijn. Ik ontving gisteravond telefonisch be richt uit Amsterdam, dat de menscheamassa daar enorm was. In het Stadion waren naar schatting 20000 menschen. Zelf heb ik gis termiddag de meeting te Utrecht bijgewoond. Daar waren ongeveer 7 k 8000 menschen. Nu moet ik échter even beginnen, met vast te stel len, dat die groote getallen mij heelemaal niet doen duizelen. Wat op zichzelf beteekent het allemaal niets. Ik heb, terwijl ik vlak bij de verschillende sprekers op een verhooging stond, de rijen eens gemonsterd en na iedere spreker werd natuurlijk geapptaudiseerd. Maar dat applaus was heelemaal niet krach tig En dat voor 8000 menschen I Wil ik daarmee zeggen, dat we met het Socialisme geen rekening moeten houden? Integendeel. Wel degelijk moeten we dat. la de toekomst zal het juist het Socialisme zjjn, dat moet worden bestreden. Het Literalisme heeft zoo goed als afgedaan. Maar deroode broeders zullen we te bestrijden hebben. Na de meeting volgde de optocht, een lange stoet met vaandels en banieren de aangesloten afdeelingen. Ze trok de heele stad door en dat te midden van de jaarbeurs- drukte. Het geheel had een heel kalm ver loop. Na afloop der optocht nam een der leiders het woord, maande aan, kalm naar huis te gaan. Dit was een stil protest ge weest. Nu dat was waar, 't leek wei een begrafenis, zoo zeurig en langzaam ging ailes. Maar, ging de spr. verder, als dit protest niet helpt, dan doen we het anders. Dan gaan we staken, een algemeene sta king van een halven dag of een heelen dag Die spreker was een wethouder van de ge meente Utrecht. Wie zegt daar nog, dat de Socialitisehe partij geen revolutionaire partij is? Tot in merg en nieren, amice. Een hongeroptocht was het. Wordt er honger geleden? Een zeer moei lijke vraag. Want wat is honger. Weten de menschen het wel? Van dat standpunt ge zien wordt door de massa geen honger ge leden. Dat durf ik met een gerust geweten zeggen. Is er sprake van ondervoeding Ja, dat geloof ik vast. Zeker, de tijden zijn niet rooskleurig. Maar we krijgen geen verbete ring door te demonstreeren en meeiingen te houden Als er geen eten is, dan -is er im mers niet? Kunnen we door onze demon straties voedsel uit het buitenland krijgen. Immers, neenWelnu dan. Laten we dan verstandiger zijn. Wat de Socialisten op staat van zaken zullen bereiken is niets aHders dan een opgehitst volk, dat, niet wetend, wai het doet, komt in opstand. Bloed gaat er dan vloeien. Onschuldig bloed I Ik heb daarover, meen ik, vroeger reeds geschreven. God geve, dat het niet zoover komt I Want dan is nog 'tleed niet te overzien. Geve Hij, dat er spoedig vrede komt. Die met Rusland is Zondag j.l. gesloten, met Roemenië zal hij wel spoedig volgen 1 Goddank, driewerf goddank! Daa de Entente nog! Zal zij onverzoenlijk blijven. Wat laden een Lloyd George, een Wilson, een Clemen- ceau toch op hun geweten Het bloed van honderden, de welvaart van duizenden 1 Hoe lang nog? Intu8schen, met gr. je vriend „HAKA". Zaterdag 9 Maart bij Inzet en Zaterdag 16 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek I. ten verzoeke van Mevrouw dewed.J.Mijs Dz. te Oude Tonge van 1.61.20 H. A. of 3 Gem. 153 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den polder het West Nieuwland aan den Groenendijk, kad. Sectie A. nos. 501 en 502 voor het geheel verhuurd aan Willem Mas tenbroek Mz. en Klaas Meijer Jz. tot 11 No vember 1919 k f 181.82'/a per jaar, in 2per- ceelen en combinatie; II. ien verzoeke van Mej. M. Mijs te Oude Tonge van 0.74.80 H. A. of 1 G. 189 R. V, M. bouwland en uitpad te Ouddorp in den polder het Oude land aan het tweede lietje, en den Breeden weg kad. Sectie D. nos. 798 en 799 verhuurd tot 25 December 1918 aan Pieter Breen Ja- cobszoon k f 45.61 per jaar. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 9 Maart bij Inzet, en Zaterdag 16 Maart bij afslag telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek van 1.05.10 H. A. of 2 G. 86'/j R. V. M. bouwland, te Ouddorp in het West-NIeuwland, aan den Groenenweg, kad. Sectie A. No. 50. ten verzoeke van den Heer J. de Kluiver te Nijmegen. Notaris VAN DEN BERG. Notaris C. Loeff te Zuidland is voornemens bij veiling op Maandag 11 Maart. 1918, en bij afslag op Maandag 18 Maart 1918. tel kens des voormiddags 11 uur, in het Hotel „De Doelen" te Brielle, publiek te verkoopen Een Hofstede met boomgaard en ongeveer 8 H.A. Bouw- en 8 H.A. Weiland onder Ouden hoorn, bewoond door den eigenaar den heer T. v. d. Linde. In perc. en gecomb. Grondlasten f 75.33. Hoogheemr. lasten f 191.01. Polder!, f 162.33. Aanvaarding in gebruik v.h. bouw-en wei land bij de betaling der koopp. idem der woning met omgeving 3 Mei 1918. Betaling 1 Mei 1918. Lasten van af 1 April voor den kooper. Bij den verkooper is tevens te huur p.m. 4 H. A. Weiland, gelegen i. d. Abbenbroek- schen polder. Maandag 11 Maart 1918 der voormiddag3 3 uur, In het Logement van J. v. Paaschen te Nieuwe Tonge; velling; Maandag 18 Maart, 1918 des namiddags 3 uur, In het Logement van J. van Paaschen te Nieuwe Tonge; afslag van: «r Een perceel hofland en een perceel weiland in den polder Duivenwaard te Nieuwe Tonge nabij het Tramstation, kad. Sectie A no3. 282 en 425 groot 19 A. 20 c.A. ten verzoeke van de Erven van Arie Hartman. Notarissen J. VAN ISPELEN te Oude Tonge en P. A. VAN BUUREN te Middelharnis. 'Op Dinsdag 12 Maart 1918 des nam. 2 ure te Stellendam aan de haven voor de woning van den Heer A. v. Gelder aldaar van een duikermachine (compleet en in goeden staat), een handwagen, partij ijz ren staven, verschillende meubilaire goederen, een man gel enzoovoorts. Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. Op Woensdag 13 Maart 1918 's voorin 6 uur, te Oudenhoorn bij het dorp, oubiieke verkooping van 7 paarden, 15 melkk eien, 3 kalfva'arzen, 10 hokkelingen 3 kalveien en 2 loopvarkeus, 2 boerenwagens, ploegen, eggen, hooihark, hooischudder, maaimachine en ver deren landbouwinventarls, benevens melk- en staigereedschappen en een partijtje hooi enz. ten verzoeke van den Heer T. van der Linde te Oudenhoorn. Notaris C. LOEFF. Op Woensdag 13 Maan ter herberge van C. van der Velde te Herksiigen, bij inzet, en Op Woensdag 20 Maart ter herberge van J. v. Putten aldaar, bij afslag, telkens des nam. half vier2.02.20 H. A. of vier Geme ten 125 Roeden Voornsche Maai bouwland te Herklngen In den St. Ellsabethspolder, kadaster no. 87, verhuurd tot Kerstmis 1921 aan Chr. Bruggeman A f 185 per jaar, ten verzoeke vaa Mejuffrouw D. C. Zaaijer te 's Gravenhage. Notarissen L. A. VAN DiJK te 's Graven hage en VAN DEN BERG te Goedereede. Op Donderdag 14 Maart 1918 afslag des namiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommeis- dijk, van: A. 4.42.10 H.A. (9 gemeten 189 roeden Voorn sche maat) beuwland aan den Kruis of Vroon- weg in den polder het Oudeland onder de gemeente Middelharnis kadaster Sectie C nummers 2, 3, en 4. In huur bij den Heer L. Zeedijk te Som- melsdijk tot blootschoof 1921 voor f 311.22 per jaar. B. 2 13.80 H.A. bouwland aan den Schcn- kelweg in den Heerenpolder onder de ge meente Oude Tonge kadaster Sectie B num mers 193 en 753. In huur bij den Heer J.Th de Laat te Oude Tonge tot blootschoof 1921 voor f 167 68 per jaar. C. 7.17.80 H A. (15 gemeten 189 roeden Vsornsehe maat) bouwland en watering aan den Westdijk in den polder Diederik onder de gemeente Mellssanï kadaster Sectie A nummers 349-350 en 351 en 787 benevens de meedeeigendom naar rato der bundertai- len in 19.49 19 H.A. (42 gemeten 133 roeden Voornsche maat) gorzen dijk weiland slik en watering kadaster Sectie A nummers 468- 469-470-721-722-723-724 en 725. In huur bij den heer J. A. Struik te Me lissant tot blootschoof 1921 voor f 501.85 per jaar. D. 4.91.30 H.A. (10 gemeten 210 roeden Voornsche maat) bouwland en watering aan den Westdijk in den polder Diederik onder de gemeente Meüssant kadaster Sectie A nummers 438-439-440 en 668. In huur bij den heer A. v. d. Sluys te Dirk- sland tot blootschoof 1921 voor f 467.— per jaar. E. 10.85.— H.A. (23 gemeten 186 roeden Voornsche maat) bouwland aan de Westdijk en den Schenkeldijk In den polder Diederik onder de gemeente Melissant kadaster Sectie A nummers 442-443-444 en 643. In huur bij den Heer J. M. van Eek te Herkingen tot blootschoof 1921 voor f 1033.— per jaar. Breeder omschreven bij notitien, gratis ver krijgbaar ten kantore van den notaris Leu- vehaven 107 te Rotterdam. Notaris Mr. A. MIJS. 13547 Publieke verkooping op Vrijdag 15 Maart W18, des voorm. 11 uur, ten koffiehuize van Gez. van Driel ie Zuidland, van een huis, bevattende 2 woningen, schuur en erf, staande en liggende te Zuidland in het dorp aan de Breedestraat, groot 03 Aren 68 Centiaren, ten verzoeke van Mej. de wed. N. P. Levie. Aan vaarding en betaiing koopp. 1 Mei 1918. Notaris C. LOEFF. Publieke verkooping op Zaterdagen 16 en 23 Maart 1918 beide dagen v. m. 11 uur ten koffiehuize van Dubel te Simonshaven, van een rentenierswoning met schuurtje, erf en tuin te Simonshaven, op net dorp, groot 03 Aren 80 Centiaren, ten verzoeke van den heer A. Visscher. Aanvaarden 1 April a. s. Be talen koopp. 1 Mei 1918. Notaris C. LOEFF. Zaterdag 16 Maart bij inzet, en Zaterdag 23 Maart bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek van 2 33 30 H A. of 5 G. 24 R. V. M. Bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, in Visschershoek, genaamd „Half- met" en „Hulsblok", kad. Sectie A no. 278 en 279, in 2 koopen en combinatie, verhuurd tot 1 Nov. 1920 k f11450 per jaar aar. Corn. Breen Pz., ten verzoeke van den Heer T. Lodder Kz. c.s te Hoogeveen. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor één jaar van 3-15-50 H. A. Weiland te Hekelingen in den polder Oud-Schuddebeurs en 4-91-00 H.A. Weiland te Simonshaven aan den Slik- weg. Inschrijvingsbiljetten gesloten in te leveren vóór of op Zaterdag 16 Maart 1918 ten kan tore van ondergeteekende. Notaris LOEFF. Op Donderdag 21 Maart 1918 des v.m. 10 uur aan den Oostelijken Achterweg bij de schuur van den Heer J. Overdorp te Nieuwe Tonge, 5 Hitten, waarvan een veulendragend, Iucern en rood klaverhooi, kanthooi, haver- stroo, drielingwagen, bodewagen met nieuwe Collings-patent-assen landbouwwerktuigen en gereedschappen, stekeldraad, een partij mest, enz. Ten verzoeke van Johs. Wittekoek te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 22 Maart 1918 bij inzet, en Op Vrijdag 29 Maart 1918 bij afslag, tel kens des nam. 2 uur in het Logement van de Wed. J. G. Knops te Stellendam; van 26 huizen met erven aan de Voorstraat te Stel lendam, in diverse perceelen en combinatiën ten verzoeke van den Heer J. J. de Bakker te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 Maart 1918 Inzet; en Op Woensdag 3 April 1918 afslag, belde dagen des nam, 3 uur in hotel SpeeteSom- melsdijk van 18 H.A. 60 Aren 64 centiaren (45 gemeten 279 roeden Zeeuwsche maat) vruchtbaar bouwland aan den Oudelandschen dijk, den Pv,ppendamschen weg en den Klad- staartweg in den polder het Oudeland on der de gemeente Sommeisdijk kadaster Sectie C. nummers 173, 224, 227, 223, 228,235,236, 233, 234, 232, 190, 191, 192, 193, 194 en 195. Verhuurd in verschillende perceelen. Ge deeltelijk blootschoof 1918 vrij van pacht. Breeder omschreven bij notitiën, die gratis verkrijgbaar zijn ten kantore vanden notaris Leuvehaven 107 te Rotterdam. Notaris Mr. A. MIJS.13617 Smokkelaars Zaterdagnacht heeft de re- che'che op de We3tersehelde bij Biezelinge een bende smokkelaars in een roeiboot ver rast. De smokkelaars gingen aan den haal en daar ze op het haltgeroep van de douanen geen acht gaven, werd er vuur gegeven, waarbij een der smokkelaars vaa Kwaden- damme afkomstig zeer ernstig in de heup werd verwond. Een der anderen werd ook gearresteerd. De smokkelwaar bestaande uit 11 groote zakken zeep, en de roeiboot wer den in be3lag genomen. De gewonde smok kelaar is per Roode-Kruis-auto naar Mid delburg vervoerd. Weer twee slachtoffers. Te Sittard ont- vluchite een smokkelaar. De begeleidende soldaat-commies schoot op hem, met het ge volg dat een meisje aan de kin, en haar 16- jarig broertje (beiden Duitschers), die juist uit een winkel kwamen, geheel doorschoten is en eenige oogenblikkea later orerleed. deen belangstelling. De predikant der Ned. Herv. Kerk te Narg (Gr.) had Zondag morgen één toehoorder. De dienst ging door. Eigen zeep. De boeren in Twente begin nen weer, ais vroeger, zelf hun zeep te ma ken. Ze stoken populierenhout en verzamelen daarvan de asch. Deze werdt in een zakje gedaan, dat nu in den waschketel wordt gelegd. Het water begint er flink van te schuimen. Ook de asch van berkenhout wordt voor dit doel gebruikt. O. W. Uit de Belastingsambtenaar: Vol gens de statistiek (Jaarcijfers 1916) beliep het vermogen in Nederland, volgeas de aangiften in de vermogensbelastingover het belastingjaar 1915-1916, f 7,311,200,000, over het belastingjaar 1916-1917 f 7,841,360,000 Het vermogen nam alzoo over dit eene oorlogsjaar toe met ruim 530 rnillioen gulden De vermogens van meer dan één rnillioen namen over dit jaar toe met 367 miilioen gulden. Het aantai millionnairs vermeerderde over dit eene jaar met 61 personen. Ilsas ikl©t nsstar ï!«St©r- iiam feasasïg wat U stlsfiil tedn»rkoo|i(,niaar naar 11 «IdeStmraa®» mei de Tram. 13653 soopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. Beleefd aanbevelend. 12920 te koop GEVRAAGD in elke hoeveel aaid. Aanbieding en prijs opgaaf bij rel. Mo. 9 HMrksland. KONINXLIJKE VERVERIJ CHEMISCHE WASSCHERIJ AgentuurG. Buijsse, Middelharnis. P. Both, Dirksland. P. v. Drlel, Som meisdijk. C. de Mooij, Ouddorp. De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN In alle soorten op elke maat M j belast zich met verhuizen door heel Zuid en Noord-Holland zonder overlading der goederen tegen concurreerende prfizen, assu rantie inbegrepen. 12851 Aanbevelend, Stal- en Caféhouder. Telef. Interc. No. 6. koude en pijn in de ledematen, spierpfja, gewrichtspijn, stijve hals, spit in den rug, influenza, jicht, pijnlijke menstruatie,hoofd pijn, oorpijn, aangezichtspijn en kiespijn. Gebruik hiertegen SANAPERIN-tabletten Deze werken genezend en pijn stillend. Per koker 60 ct. 3 kokers f 1.70. Let bij koop op den naam van den Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek Zeist. Bij Apoth. en alle Drogisten. AI de genen die winst van hun geld willen hebben, koope een 13578 dat recht geeft op een twintigste aandeel in de Staatsloterij. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij de Hoofdagent S. v. LEEUWEN, Hotel Harmonie, Sommeisdijk. Telephoon 218. OntvangenRuime sorteering ZOMERHOE DEN, chice modellen, nieuwste nouveaute's. VOILE'S in verschillende tinten. 12315 Beleefd aanbevelend, C.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2