Tandaits KIYI1ESS Advertentiën. MODEMAGAZIJN KAMEROVERZICHT. VERKQOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. DIERGAARDELAAN 42b, een UTRECHTS WAGENTJE Eleetrisefee SPIEGEL- SCHILDERIJEN FABRIEK 6oudschesingei173175 Zandpad B 208, AIid.dalb.amis slavenplantages der Amerikaansche Legrees, men denke maar aan de „Negerhut". Zeventig, en hóóger procent der krijgsge vangenen moeten zijn weggestorven vanwege de ontberingen, de schandelijkste verwaar lozing en de ergste mishandeling. Zóó erg, dat ondanks den wapenstilstand maarschalk Mackensen een gepererd telegram naar Jassy heeft gestuurd, dat wel wat op een ultimatum leek mogé het wat ge holpen hebben! Ja, de ellende is groot En 't is óók nog een zegen, als men er niet dl te veel van hoort en leest. Men kdn er, als 't gemoed wat week is, onbekwaam van worden voor zijn arbeid, ja tot in den nacht er door worden vervolgd. Ook bij óns is veel ellende. Daar is, onder vele zaken, de woningmisére, die nog nooit zulke afmetingen heeft aange nomen als thans, vooral nu het tegen den traditioneelen verhuistijd, de Meimaand, gaat. 't Is hddst overal eender. Plaatsen van 10 a 15,000 zielen zijn er, waar met Mei tusschen de 50 en 100 ge zinnen hun woning moeten verlaten en begin Februari nog volstrekt geen uitzicht hadden op onderdak. Denk u dat es in 1 Wat een zenuwachtig leven De beter gesitueerden, die op geen paar duizend gulden behoeven te zien, hebben van deze ellende zoo geen last, zelf3niet al wordt, wat ook hén overkomt, hun huis boven hun hoofd verkocht. Zij gaan desnoods in 'n hotel. Of ook ergens in pension. Vinden altijd wel een uitweg. Maar voor de gewone burgerij en den arbeider is 't een kruis, dat hem den dag bederven en 's nachts den slaap rooven kan. Op elk gerucht wordt het oor gespitst: maken, dat je er bij bent; als 't kan, het eerst! De zieken in Bethesda konden niet verlangender liggen luisteren naar de roering des waters dan de straks-dakloozen naar 't bericht, dat er hier of ginds een huis vrij komt, of 'n stuk van een huis, of 'n kdmer desnoods, met een insteekhokje er bij of wM het maar zijals 't maar vier muren heeft met een dak er op Woningnood heerscht overal. 't Was al krap vóór den oorlog. De steeds stijgende prijs der bouw-mate- rialen maakt den woningbouw tot een scha depost, waar geen particulier zich meer aan waagt. En zoo loopt het dan aan alle kan ten vast Van alles wordt nu beproefd. Zeker gemeentebestuur, dat met Mei meer dan 70 gezinnen dakloos ziet worden, deed een oproep in de kranten om opgave van panden, of huizen of schuren, of pakplaatsen of woningdeelen of kamertjes, die ais nood- verblijf konden worden ingericht. Er kwamen twee aanbiedingen Elders worden de „krotten", die al maan den met het bordje „onbewoonbaar" prijkten, weer in gebruik genomen, beter dit, dan in de open lucht! Te Amsterdam bouwt men noodwoningen, licht en dicht, die aan geen enkele eisch voldoen dan dat ze een gezin afsluiten van de buitenlucht! En tóch komen er steeds meer stakkers op straat. Honderden overnachten in ons goede va derland eiken keer wederom in politiebureaux, in tehuizen, in tramhaltes, in portieken, onder bruggen enz. Is 't niet 'n aangrijpende gedachte? Het vee heeft zijn warmen stal. Ja, de vogel zijn veilig nest. En de mensch, naar Gods beeld geschapen, doolt rond in kou en duisternis en ellende. Nu moeten we billijk zijn. Er is een contingent van die zwervers, die zoo verzworven zijn, dat ze feitelijk niet meer in een goede, vaste woning kunnen verblijven. Ge houdt er hen niet in Voor dezulken moest meer nog dan thans, de gelegenheid geopend worden, dat ze ge dwongen werden om zich aan een ordelijk woningleven te wennen. Maar dan zijn er zooveel anderen. Daar is tweeërlei weg voor. Ten eerste het oprichten of inrichten van noodwoningen. Het spreekt echter vanzelf, dat die slechts aan zéér bescheiden eischen kunnen voldoen men zal noodgedwongen, tijdelijk, wel door negen van de tien bepalingen van woning en bouwverordening een streep moeten halen. Nood breekt ook hier wet Tevens kan dit een vingerwijzing zijn, of men voorheen zijn eischen voor eenvoudigen woningbouw niet te hoog heeft gesteld. Die eischen zullen wel kostelijk zijn Maar als dan 't gevolg is, dat de parti culiere woningbouw spaak loopt, omdat de bouwers bij al hun risico nog geen 3 of 4 procent van hun geld kunnen trekken en dat de gemeentelijke woningbouw nooit anders worden kan dan een leeiijke schadepost, dan wordt het toch tijd, om de gansche bouwpolitiek nog es goed te overwegen. En als dat niet helpt Ja, dan zou men vanzelf vervallen aan het paardenmiddel van inbeslagname van wo ningruimte met een kamer- en woning-dis tributie voor wie het noodig hebben. Op straat kan niemand blijven. Zelfs hond en kat krqgen hun warm hoeks- ken Zoo is er veel ellende, ook in ons goede vaderland! Moge het verlangen maar bij velen levendig zijn naar de „eeuwige taber nakelen" hierbovennaar het Vaderhnis met zijn vele woningen, waar zelfs de heugenis aan al deze aardsche ellende verdwenen Zal Zli"' UITKIJK. Nog steeds zwoegen wij terwijl we dit schrijven in de onderwijzers-salarissen. Ver schillende leden van rechts zeggen harde waarheden aan het adres der Linkerzijde. De heer De Geer (C. H.) had één bezwaar tegen het regeeringsontwerp en wel dit, dat het niet voldoende regelt het verschil tusschen grootere en kleinere gemeenten. Er is ver schil in levensstandaard. Hij werd echter bestreden door den heer Van der Molen (R. K.) die het ontwerp we! mocht. Met de heer De Geer was hij het niet eens. Volgens Spr. verdienen de open bare onderwijzers voor het grootste deel boven de minima en bijzondere onder het minima. Die dienen dus het eerst geholpen. Graag zou hij zien, dat de onderwijzers met meer dienstjaren ook meer salarl3 Jiebben. Wie heeft er wat op tégen? Den heer Van der Molen werd krachtig de hand gedrukt door den ouden Lohman, als teeken, dat hij met hem accoord ging. De heer Van Wijnbergen (R. K.) dikte de woorden van den vorigen spreker nog eens aan, door te zeggen dat Rechts al het mo gelijke doet om de salarissen te verbeteren en Links zooveel mogelijk tegenwerkt Die kunnen ze aan de overzijde in hun zak steken Daarna komt de heer Lohman (C H.) ver tellen, dat hij 't niet eens is met zijn partij genoot De Geer. Het ontwerp, dat thans in behandeling is, zal de ongelijkheid tusschen de openbare en bizondere onderwijzers ver minderen. Hij verwijt de linkerzijde, dat zij aan de laatste onthield, wat zij voor de openbare had geëischt. Vlijmend scherp zegt hij, dat de linkerzijde de bizondere school wil overwinnen door uithongering. Maar, voegen wij er aan toe, dat zal niet gaan Dat bewijzen de Unie-collecties. Als het moet, kunnen wij nog meer geven Min. Posthuma kwam vertellen, dat hij spoedig gereed is om voor de Kamer (de Rechtbank?) te verschijnen. Zoodat werd besloten op 21 Febr. te beginnen met Min. Posthuma. 't Zal, dunkt ons, een aar dige vertooning worden. Als het maar niet eindigtmaar, neen, laten wij den tijd niet voor uitloopen 1 Zaterdag 16 Februari bij inzet en Zaterdag 23 Februari, bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek, van Een perceel Bouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland, aan den Breedenweg en aan het eerste lïetje, kad. sectie D. No. 795, groot 41 aren, 90 centiaren of 274 roeden Voornsche maat, verhuurd tot 11 Nov. 1919 aan de Wed. Kr. Westdijk Kiz. c. s. f 37,— per jaar; ten verzoeke van MejuffrouwenM. en J. de Graaff te Dirksland. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 16 Februari bij inzeten Op Zaterdag 23 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek van: a. 1.90.90 H.A. of 4 g. 47 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den polder bet West Nieuwland, aan den Groeneweg, kad. Sectie A no 54, genaamd „de Vier gemeten", in 2 pereeelen en com binatie, verhuurd tot 11 Nev. 1921 en wel: de Zuidelijke 2 meeden aan Joh. Pikaart k f 163,75 per jaar en de Noordelijke 2 meedén aan Joh. Both k f 165,10 per jaar, b. 0.95.22 H.A. of 2 g. 22 R. V. M. bouwland te Goe dereede in den Piaspolder, kad. Sectie B no 305 en 306, in 2 pereeelen en combinatie, verhuurd tot 11 Nov. 1921 en wel: Sectie B no 305 aan W. v. d. Bok f 71,77 per jaar en Sectie B no 306 aan Leendert Breen Jbz. a f 68,72 per jaar. e. 2.12.00 H.A. of 4 g. 185 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk aan. den Middeldijk, kad. Sectie C no 128 en 129, verhuurd tot bloot- schoof 1925 aan Klaas Grinwis K.Tz. k f 323,86 per jaar. Notarissen W. H. VAN B1LDERBEEK te Dordrecht en VAN DEN BERG te Goedereede. Op Zaterdag 16 Februari bij inzet en Op Zaterdag 23 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het loge ment Akershoek, van een perceel bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland «sa- bij den Breedeweg, kad. Sectie D No. 387, groot 67 aren 60 centiaren of 1 gemetl41l/i Roeden V. M., verhuurd tot blootschoof 1919 aan Klaas Hameeteman Cz. k f 66 per jaar, ten verzoeke van den Heer C. J. H. van den Broek te Heemstede. Notaris VAN DEN BERG Maandag 18 Februari 1918, veiling, en Maandag 25 Februari 1918, afslag, telkens des middags 12 uur in het Hotel „De Nymph" te Bfielle, van het Huis met Schuur, bijschu- ren, tuin, boomgaard en weiland onder de gemeente Rockanje in Stuifakker, groot 98—40 roeden (erfpachtsrecht) waarbij waarschijnlijk over te nemen drie bunders huurland. Erfpachtscanon ruim f 10,— per jaar. Aanvaarding terstond. Breeder bij biljetten omschreven. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen geven de eigenaar de HeerC. Poldervaart Bzoon te Rockanje en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Woensdag 20 Februari 1918, des voor middags 10 uur aan den Ring te Middelhar- nis: van Paarden benevens Landbouwwerk tuigen en Gereedschappen, en wat verder te koop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den Heer Jan van der Slik Senior te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 20 Februari 1918, veiling, en Woensdag 27 Februari 1918, afslag, telkens des 's morgens elf uur, in het Hotel „De Nymph" te Brielle, vande Kapitale Bouw manswoning met schuren, erf en tuin onder de gemeente Zwartewaai bij het dorp en diverse pereeelen Bouw- en Weiland, te za- men groot 9-98 40 bunders, waarvan 7-94-64 bunders onder de gemeente en in den polder Zwartewaai en 2-04-00 bunders onder de gemeente Heen vliet in den Westen Zuid hoek van de Ee. Alles terstond in genot en gebruik te aan vaarden. Inmiddels uit de hand te koop. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle Verkooping bij inschrijving van 13 iepe- 3 essche en 1 eikeboom voor de borst ge meten Vi meter middellijn, staande genum merd op de Engelsche Stee onder Heenvliet. Aanwijzing doet de heer A. Blok te Heenvliet. In te schrijven per nummer of in massa en de biljetten gesloten in te leveren vóór of op Woensdag 20 Februari a.s. ten kantore van ondergeteekende alwaar inlichtingen verstrekt worden. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, ingaande 15 April a.s. van 2 pereeelen wel land, zijnde 2,36,40 H A. weiland te Zuidland, in de Molengorzen en 75 Aren weiland te Biert, aan den Biertschendijk tegenover den Veerdam. Inschrijvingsbiljetten gesloten in te leveren vóór of qp Woensdag 20 Februari 1918. Notaris LOEFF. Publieke verkooping op Donderdag 21 Fe bruari 1918 v.m. 11 uur ten koffiehuize van D. van der Werf te Zuidland, van twee hul zen, bevattende ieder 2 woningen met erf in den Kerkhoek te Zuidland, te zamen groot 4 aren 50 centiaren en het altoosdurend recht van erfpacht op 1 are 5 centlaren grond aldaar, aan den Gooi- dijk, met den eigendom van het daarop staande huis bevattende 2 woningen. Notaris LOEFF. Op Donderdag 21 Febr. 1918 's nam. half 3 uur te Melissant ter herberge van A. v. d. Werf, veiling, en op Donderdag 28 Februari 1918 's nam. half 3 uur te Melissant ter her- berge van A. Both afslag van Twee Arbeiderswoningen met tuin, erf en grond (eeuwigd. erfpacht) te Melissant aan den Nolledijk kad. Sectie A nommers 1059, 1060 en 1061 tezamen groot 7 Aren 32 cen tiaren ten verzoeke van den Heer. P. Visbeen te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 21 Februari 1918 's nam. 3 uur te Melissant ter herberhe van A. van der Werf veiling/en op Donderdag 28 Febr. 1918 's nam. 3 uur te Melissant ter herberge van Adr. Both afslag van Een huis met tuin, erf en grond, eeuwigd. erfpacht) te Melissant aan den Nolledijk, kad. Sectie A nr. 818 groot 03 Aren 90 centiaren. Vier huizen met erf en grond (eeuwigd. erfpacht) ten Melissant, aan den Molendijk, nabij het Station dor R. T. M, kad. Sectie A nos. 1127, 1128, 1129 en 1130 te samen groot 3 aren 80 centiaren. Vier huizen met erf en grond te Melissant aan den Molendijk, kad. Sectie A nos. 1107, 1109, 1216 en 1217 te samen groot 3 Aren 39 centiaren; en Een huis met erf en grond te Melissant, op het dorp kad. Sectie A no. 493 groot 29 centiaren, ten verzoeke van Mej. de Wed. M. v. d. Baan te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 21 Februari 1918,'s av.onds 6 uur, te Stellendam, ter herberge van F. Troost, velling, en Op Donderdag 28 Februari 1918,'s avond3 6 uur, te Stellendam, ter herberge van Mejuff de Wed. J. G. IKnöps, afslag van Een huis met schuurtjes, erf en grond, te Stellendam, in den elfden kavel van den Eendrachtspolder, kad. /Sectie B. nommer 1191 groot 02 Aren, 61 centiaren, ten ver zoeke van de Erven van wijlen den Heer M. de Geus. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 21 Februari bij Afslag, des morgens elf uur, vande kapitale BouwmanBwonlng met Schuren, Erf, Tuin en Boomgaard te Vierpolders en diverse pereee len Bouw- en Weiland, samen groot 25.73.70; benevens eene Arbeiderswoning met Tuin. Voorts 4.70.40 Bouwland onder Vierpolders, 2.98.30 Weiland onder Nieuwenhoorn en 1.83.29 Weiland onder Zwartewaai. Alles breeder bij biljetten. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Donderdag 21 Februari bij afslag, tel kens 's morgens elf uur, in het Hotel „De Nymph" te Brielle, vaH Het Woon- en Winkelhuis met pakhuis, erf en tuin en afzonderlijk staande schuur, samen groot 13 roeden, 86 ellen, in het dorp Vier polders aan de Rattendijk, hoek Achterdijk, tegenover den Kerkweg, waarin sinds jaren met sucees is gedreven handel in Kruide niers- en Grutterswaren en aanverwante arti kelen, te verkoopen in 2 pereeelen, vooralle doeleinden geschikt. Aanvaarding en betaal dag 3 Mei as. Zie verder veilingsbiljetten. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen gever, de verkooper en be woner den heer Jb. Luijendijk te Vierpolders en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Bij afslag Donderdag 21 Februari 1918, des morgens 11 uur, in het Hotel De Nymph, van2-46-70 uitmuntend Bouw- en Weiland onder Vierpolders en Heenvliet, in Oud-Hellevoet, als: 1. 0-85-90 Bouwland in Heiningen aan den Tusschen weg, b. d. woning van den Heer J. Luijendijk Jz. Verhuurd aan den Heer P. Poldervaart tot blootschoof 1918, om f 80,— per jaar. 2. 1-60-80 Weiland in Westeinde van Derry- vliet aan den Lageweg bij den Mosterdijk. Direct te aanvaarden. Inlichtingen geven de verkooper, de Heer A. van der Linde Jbz. te Goes en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Donderdag 21 Februari 1918 afslag des morgens 11 uur in het Hotel „Nymph" te Brielle, van: De kapitale Bouwmans woning met Schuren, Erf, Tuin en Boom gaard aan den Kerkweg in den polder Veck- hoek te Vierpolders en diverse pereeelen Bouw- en Weiland, in de polders Veckhoek en Nieuwland, samen groot 25 73-70, waar van de Bouwmanswoning c. s. met 18-11-50 in Veckhoek verhuurd aan den Heer W. A. Mol te Vierpolders tot over 1923; benevens een Arbeiderswoning met tuin, 0-15-75 aart den Nolledijk. Alles behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw de Wed. D. Mol. Voorts: 4-70-49 Bouwland onder Vierpol ders, in Veckhoek (Betjeshil) aan den Kerk weg bij de woningen van Westdijk. Eigen dom van den Heer W. A. Mol Dz. 2 98-30 Weiland onder Nieuwenhoorn, polder Nieuwenhoorn, in Rozenhoek aan den Hoogenboomschen weg bij den Mosterdijk. Eigendom van den Heer J. Mol Dz. En 1-83-29 Weiland onder Zwartewaai aan den Wouddijk bij de woning van den Heer A. van den Ban, verhuurd aan den Heer J. P. Rulghaver te Zwartewaai tot over 1922. Eigendom van den Heer A. W. Mol Dz. te Tinte. Alles breeder bij biljetten. Inlichtingen geven de verkoopers en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle, te wiens kantore biljetten met schets verkrijgbaar zijn. Op Donderdag 21 Februari 1918 des voor middags ten 10 ure, ten verzoeke van den Heer I. J. Bom te den Bommel op diens hof stede genaamd „Zeldenrust" aldaar publieke verkooping van Een vosmerrle oud zes jaar; Een bruine merrie oud zes jaar (drachtig)Een bruine merrie oud acht jaar; Een bruine ruin oud ongeveer negen jaarEen donkerbruine merrie oud acht jaar (drachtig)Een blauwe schim mel oud vier jaar (vermoedelijk drachtig) Een jaarling hengst; Een jaarling hengst. Rundvee. Een zwartbonte koe (drachtig); Een zwartbonte koe (drachtig)Een witkop koe (drachtig; Een vale koe (drachtig)Een zwartbonte koe (drachtig). Zes tweejarige vaarzen; Vijf tweejarige ossen; Twee jaar ling vaarzen; Twee jaarling ossenTwee mestvarkens. Voorts een Veerwagen, een tilbury, 3 boe renwagens, een wielslee, een sleepslee, rol- blok, sleepers, grubben, twee wielploegen, een portugalploeg, drie houten en twee ijze ren eggen, een wanmolen, schoppen, rieken een centrifuge, een kunstmestbreker, ruiters, palen, en verdere landbouw- en melkinven- taris. Voorts een groote partij hooi en stroo, een mestput, eene partij prikkeldraad en ijzer- draad, een put mangelwortels en poters, als mede eenige meubilaire goederen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Betaaldag der koopsommen boven f 10— November 1918. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag den 22 Februari, des v.m. 10 uur, te Goedereede bij de landbouwschuur van den heer C. A. Vogel, aan den Hoofd- dijk, van 7 paarden, 21 runderen, landbouw gereedschappen en machines, als dorsch- zaai- en maaimachines, 3'/i H.P. gardner motor op kar, hooi, stroo, mest, voorts eenige kippen, 3 ganzen enz. ten verzoeke van den heer C. A. Vogel te Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving van 20-19-80 H.A. bouwland in 9 pereeelen 21-10 30 H.A. wei land in 7 pereeelen voor één jaar en van 2- 21-70 H.A. bouwland voor 7 jaren, alles lig gende onder Simonshaven. Inschrij vingsbiljetten gesloten in te leveren vóór of op 23 Februari 1918, Notaris LOEFF. Op Zaterdag 23 Februari bij inzet; en Op Zaterdag 2 Maart bij afslag, telkens de3 namiddags 4 uur te Ouddorp, in het Logement van Akershoek van a. 1.12.10 H.A. of 2 G. 132 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in den Noordhaek, kad. Sectie A no. 23, verhuurd tot 11 November 1920 aan M. en C. Witte Pz. k f 122 per jaar b. 79 aren of 1 G. 216 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in den Zuid hoek, kad. Sectie A no. 441, verhuurd aan C., J. en KI. Tanes Klaaszonen, tot 11 No vember 1921 a f 103.30 per jaar; c. 0.57.80 H.A. of 1 G. 77'/s R. V. M. bouwland te Oud dorp in den polder het Oudeland, aan het Kralingerdijkje, genaamd „Krabbeiand", kad. Sectie D no. 824, verhuurd tot 11 November 1920 k f70 per jaar aan Abel Meijer Pz. d. 2.31.60 H.A. of 5 G. 13 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het ©ode Nieuwland, genaamd „de Kavel", kad. Sectie B no. 399, verhuurd aan Corn. Santifort H.Jz. tot 11 November 1920 f150 per jaar, in 2 pereeelen en combinatie, ten verzoeke van den Heer L. Buth te Oade Tonge. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving naar de Beneficie voor den tijd van 10 jaren, direct ingaande van 1.24.20 H. A. (2 gem. 211 r. V. M.) bouw land aan den Duivenwaardsehen dijk te Nieuwe Tonge, in den polder Dulvenwaard, zijnde de z.g. Stoofwel. De jaarlijksche pacht bedraagt f 50 per 0.45.92 H. A. of Vooraseh gemet. Ondergeteekende Inschrijvingsbiljetten m®e- ten worden ingeleverd ten kantore van Nota ris P. A. van Buuren te Middelharnis voor of op 25 Februari 1918. Ten verzoeke van Mej. de wed. Dingenus Breesnee te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN.j Op Woensdag 27 Februari 1918, 's veorm. 10 uur, te Sommelsdijk, in de» polder het Oudeland, aan den KleiburgscheH weg, van 7 paarden, 21 stuks vee (waaronder 7 melk koeien en 2 kalfschotten), eenige kippen, Rijtuigen, Landbouw-, Schuur-, Stal- en Melk- gereedsehappen enz. ten verzoeke van den Heer D. D. Kastelein Iz. te Sommelsdijk. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 Februari te Stellendam in het Logement van de weduwe Knöps, bij inzet en op Woensdag 6 Maart te Stellendam in het Logement van Troost bij afslag, tel kens des namiddags 3 uur, van 5.61 10 H.A. of 12 G. 65Vi R. V. M. Bouwland te Stellen dam, zijnde kavel 5 van den Adrianapolder, in 6 pereeelen. combinantlën en massa, ten verzoeke van Mevrouw Bebelaar- de Leuw te 's Gravenhage. Dadelijk door de koopers in eigen gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 6 Maart 1918 des voormid dags 10 uur aan de Oostelijken Achterstraat te Sommelsdijk. Levende Have met volledige boereninspan. Tenverzoeke van den heer Klaas de Graaff te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 7 Maart 1918 inzet en Op Donderdag 14 Maart 1918 afslag beide dagen des nammiddags 3 uur in Hotel Spee te Sommelsdijk, van: A. 4.42.10 H.A. (9 gemeten 189 roeden Voorn sche maat) bouwland aan den Kruis of Vroon- weg in den polder het Oudeland onder de gemeente Middelharnis kadaster Sectie C nummers 2, 3, en 4. In huur bij den Heer L. Zeedijk te Som melsdijk tot blootschoof 1921 voor f 311.22 per jaar. B. 2 13.80 H.A. bouwland aan den Schen- kelweg in den Heerenpolder onder de ge meente Oude Tonge kadaster Sectie B. num mers 193 en 753. In huur bij den Heer J.Th. de Laat te Oude Tonge tot blootschoof 1921 voor f 167.68 per jaar. C. 7.17 80 H.A. (15 gemeten 189 roeden Voornsche maat) bouwland en watering aan den Westdijk in den polder Diederik onder de gemeente Melissant kadaster Sectie A nummers 349-350 en 351 en 787 benevens de meedeeigendom naar rato der bundertal len in 19.49 19 H.A. (42 gemeten 133 roeden Voornsche maat) gorzen dijkweiland slik en watering kadaster Sectie A nummers 468- 469-4"0-721-722-723-724 en 725. In huur bij den heer J. A. Struik te Me lissant tot blootschoof 1921 voor f 501.85 per jaar. D. 4.91.30 H A. (10 gemeten 210 roeden Voornsche maat) bouwland en watering aan den Westdijk in den polder Diederik onder de gemeente Melissant kadaster Sectie A nummers 438-439-440 en 668. In huur bij den heer A. v. d. Sluys te Dirk sland tot blootschoof 1921 voor f 467.— per jaar. E. 10.85.— H.A. (23 gemeten 186 roeden Voornsche maat) bouwland aan de Westdijk en den Schenkeldijk in den polder Diederik onder de gemeente Melissant kadaster Sectie A nummers 442-443-444 en 643. In huur bij den Heer J. M. van Eek te Herklngen tot blootschoof 1921 voor f 1033.— per jaar. Breeder omschreven bij netitien, gratis ver krijgbaar ten kantore van den notaris Leu- vehaven 107 te Rotterdam. Notaris Mr. A. MIJS. 13547 Uit de hand te koop het huis met schuur, erf, tuin, boomgaard en bouwland, groot 85 A. 80 cA. in Stuifakker aan den Middelweg te Rockanje. Uitmuntend geschikt voor West- landsche cultuur. Direct te aanvaarden, huis c.s. met Mei a s. Inlichtingen geven de eige naar en gebruiker de heer M. Oud water Hz. te Rockanje en Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Uit de hand te koop de uitmuntend inge richte Bouwmanswoning met Schuren stalling biedende voor 45 stuks vee en 6 paarden Erf, Tuin, Boomgaard en p.m. 12'/i bunders Bouw- en Weiland, waarvan 3 bunders Bouwland, meerendeels aan elkan der gelegen in den polder Nieuwenhoorn, alles in den besten staat, uitmuntend onder houden en direct te aanvaarden, de woning met Mei a.s. Inlichtingen geeft Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Ook een oorlogsgevolg. Te Schiermon nikoog is in de Herv. Kerk een groot gedeelte van het plafond naar beneden gestort op en naast het orgel. De trillingen en schokken door het springen van 'mijnen aan de kust worden als oorzaak genoemd. Dreigbrief. Aan een boom in het Friesche dorp Goutum vond men een brief gespijkerd, meldende, dat eerstdaags een boerderij aldaar uit wraak zal worden in brand gestoken. De politie onderzocht de zaak. Ook voor 7 jaar verbrande daar een boerderij en werd aan brandstichting gedacht. 1000 ingezetenen op straat! Door voort durende verkoop van woningen, tot nog toe verhuurd, zullen 12 Mei a.s. 1000 personen te Leeuwarden zonder onderdak zijn. Doodgedrukt. Op het Zwartemeer geraakte de visxeherman J. S. met zijn bootje tusschen de sleepboot en een Rijnaak. Het bootje ver pletterde, S. werd doodgedrukt. Als het deurtje opengaatHet is gebeurd te Bussumachter de handkar, heel gewoon, de kraier, er naast ook gewoon, de verhuizende dienstbode, en op de kar, even eens doodgewoon, haar boeltje, waarvan een geschilderd kastje, het voornaamste stuk was. Voor no. aan den weg, werd halt gehouden en afgeladen met behulp van den daar wachtenden „handlanger". Even flapte de kastdeur open. Wat we zagen Geen rokken blouses, broeken, mutsen enz., maar het rose vletsch en het blanke spek van een frisch geslacht varken. Du handlanger was er gauw bij en fluks was het beestje binnen geloodst zouder dienstbode. (N. v. d. D.) Mislukte ipaardendiefstal. Donderdagmor gen kwamen de beide zoons van de wed. S. te Wessiugtange, een gehucht dicht bij de Duitsche grens, tot de ontdekking dat een hunner paarden was verdwenen. Een volgde het spoor van 't paard. Dat spoor leidde in de richting van Duitsehland, en was in den weeken grond gemakkelijk te volgen. De losse veengrond was ook oorzaak, dat de dief zijn snood plan niet kon volvoeren; het paard was tot aan den buik in den veen- bodem weggezakt. Toen de dief zich ontdekt zag, maakte hij zich uit de voeten. Ware de diefstal gelukt dan zou dit voor de eigenaars een geduchte schadepost zijn geweest, want behalve het verlies van het paard had dan nog een bedrag moeten wor den betaald van tweemaal de waarde van het dier, als waarborgsom door het Rijk ge vraagd, omdat .de boerderij binnen 2000 M. van de grens gelegen is. Een Duitsch deserteur wordt voor den dief gehoudem TELEFOON 14223, ROTTERDAM. TiS met ZAKKENDE RAMEN in zeer goeden staat bij F. NIEUWLAND - Smederij - Rljtuighandel STRAATDIJK - DIRKSLAND. Nog te koop eenige NIEUWE en GEBRUIK TE OPEN HAARDEN. 12317 te| GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke ma^J Echt en Immitatle VELOURS, in verschlllen- de tinten en Modellen. LAK- EN CHAPPELLERIEHOEDEN. 12315 Beleefd aanbevelend, C. KAKtKER,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2