WISSELBOUW, Advertentiën. POLITIEKE TOIL lil Ittti. KIRMESSEN IE TE I0DP LAA1STE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN, J. A. VAN LEEUWEN M. E. VAN VELZEN Sander Tamboer Annetje Nagtegaa! Grietje Boot 1 Willem 13531 Landboywkneoht. VOORMAN DIENSTBODE KNECHT. ongemeubileerde Kamer 472 K.G. glad IJzerdraad Landbouwvereen. n0NS BELAND" Melissant. L. B. v. d. SLIKKE SPRINGBEER WERKPAARD 1 Hit, 2 Karren en 2 Tulgen „ÏYEÏREDI8S VERTEGEIWOORDiaiStt" Ondertrouwd H. C. VAN WESTENBRUGGE en 1S524 P. 1. BRABëR A.Jd. B. J. VROEGÏNDEWEIJ Az. J. A. BRABER A.Jd. Ook ramens de wederzijdsche familie onzen hartclijken dank Ycor de vele bewijzen van belangstelling bij cms huwelijk ondervonden. 13518 Middelharnis 7 Febr. 1918. Gehuwd: GRACE MEIJER MICHIEL MANS Volga S. Dak. U S. A., 20 Deo. 1917. en S§^ Qij dezen betuigen wij aan alleD, die ons van hunne belangstelling blijk gaven bij het noodlottig overlijden van onzen geliefde Zoon en Broeder onzen hartelijken dank, in het bijzon- de- aan Heeren Chefs en het geheele personeel der R. T. M alhier, die ons in dit geval in vele opzichten hebben bijgestaan. Uit aller naam, B. VROEGINDEWEIJ. Middelharnis, Febr. 1918. Biedt zich aan tegen 1 Maart voor JöNGKNECöT aan huis. AdresLandbouwknecht, Postkan toor, Stellendam. 13528 Tegen 1 Maart gevraagd een bij P. W. v. VUGT, Langeweg Oude Tonge. 13509 Tegen 1 Mei aanstaande gevraagd een aankomende (geen makerij). Adres: J. VOGELAAR landbouwer, Meiisssnt. 18502, P. BUIJS, Oude Tonge vraagt tegen 1 Maart a.s een bekwame 13533 Gevraagd in de Biesbosch een met liefst groot werkend gezin. Goede woning en flink vast weekloon. Een dltw gevraagd op 's Graven deel onder dezelfde voorwaarden! Zij die met. paarden kunnen omgaan genieten de voorkeur Brieven aan JACOB VERWEIJ, 13515 Nieuwe Tonge, GEVRAAGD te Den Bommel voor een alleen wonende bejaarde dame een met slaap^eienhefd Liefst in de Kom van het dorp. Irievea onder letter H. Bureau dezes. 13520 TE KOOP zoo goed als nieuw. Brieven onder No. 18512 Bureau van dit Blad. Op Maandag 11 Febr. des namiddags half drie zal bij Dhr. A. v. d. Werf alhier een rede gehou den worden door Dhr. uit Rotterdam over het onderwerp waarbij wijzende op goede uitwatering en bet voordeel van een goede uitwatering. TOEGANG VRIJ. 13505 De voorzitter, J. SIELÏNG. disponibel bij C. GOEDEGEBUUR Melissant. Prijs bij vooruitbetaling. Een uitnemend best 13522 te koop, 8 jaar oud, bij J. ROOD- ZANT, Stationsweg, Dirksland. Uit de Hand te KOOP bij JAN BAKELAAR, Djjkstelweg te Ouddorp. (Z.-H.) 13530 Vrijdeg 15 Febr. '0 «.30 uur hoopt voor de Asti-Revolutionaire Kiesv. „Nederland in Oranje" in bet Kerkgebouw der Geref. GemeeDte te TINTE op te treden met het onder werp Zuidland 13521 Geen entree maar eene Collecte voor de Kas der Vereeniging. P. W. J. KRIJNEN, Voort. W. BEUKELMAN, Secr. Op 1 Mei 1918 kunnen aan deze inrichting en de daaraan verbonden voorbereidende klasse nieuwe kweeke- linge- geplaatst worden. Den len April moeten de aspiranten voor de normaallessen den leeftijd van 14 jaar en die voor de voor bereidende klasse den leeftijd van 12 jaar bereikt hebben. Wie toegelaten wenseht te worden, moet zich voor 1 Maart e.k. bij den ondergeteekende aanmelden met nauwkeurige opgave der klasse, waarin hij plaatsing verzoekt, met de mede- deeling, aan welke school of scholen hy onderwijs heeft ontvangen en onder overlegging van zijne geboorte-akte en eene verklaring van ouders of voogden, dat zij voornemens zijn, hun kind of pupil voor het onderwijs te bestemmen. De Directeur, 13519 J. SMITS. Middelharnis, 8 Februari 1918. 2 Waeckm-^ehines (Nieuwste model), 4 Boterk^rns, een party Melk emmers, Botervloten, Klemtonnen van Teakhout, 2 Zwaar vertinde Roomvaten, party Transportkannen. En nog eenige Zigzag Eggen met scheurtanden bij 13517 JAN IIOLLEMAN A,Js., Den Bommel Bij Kon. besluit Is aan deze gemeente een buitengewone subsidie van f 1000 ver leend voor 't lager onderwijs, OOLTGENSPLAAT. Woensdag j.I. werd in de Chr. School een Ouderavond gehouden waar o.a. het woord werd gevoerd door den Voorz. L. Donkersloot |z., Ds. Dekker, dhr. Kiewiet en dhr. Oostdljk, afgewisseld door zang begeleid door het orgel. Ook werd de ouders het schrijfwerk der leerlingen vertoond ook rekensommen op het bord gemaakt en aardrijkskunde alles tot genoegen van onder wijzers en ouders moge dit alles de band onderling versterkt hebben. DIRKSLAND. De collecte voor het Bijbel genootschap in de Herv. kerk heeft opge bracht f 26,32. HERK1NGEN.* Bij Kon. besluit van 7 Nov. is aan deze gemeente eeu buitengewone sub sidie van f 400 verleend voor 't lager onder wijs. STELLENDAM. Alhfer hebben zich voor de vacante betrekking van tijdelijk onderwij zeres) 2 sollicitanten aangemeld. Mej. A. J. L. van ©elder, helpster bij het handwerkonderwijs aan de O. L. School alhier heeft tegen 1 April ontslag gevraagd. BRIELLE. Bij Kon. Besluit van 7 Nov. is een buitengewone subsidie voor 't Lager Onderwijs verleend van f 1800. TINTE. Dat de schoolgeldregeling der Openbare scholea niet veel te beteekenen heeft, kan weer hieruit blijken, dat het 4e kwartaal van het dienstjaar 1917 voor de Openbare school te Rockanje werd vastge steld tot een „bedrag" vaa f 99.40. Dan komt er op de beide bijzondere scholea in Roc kanje, die samen niet zoo sterk zijn als de Openbare, heel wat meer in. VERSLAG van de jaarvergadering van het „Suppletlefonds" der Christel^ ke School te Tinte. Met het suppletiefonds is het een zeer eigenaardige geschiedenis. De vereeniging wordt behoorlijk financieel gesteand, maar de jaarvergaderingen worden slecht bezocht. Thans waren 11 leden opgekomen, wat veel te weinig is. Gelukkig waren de resultaten van den arbeid van het bestuur anders, dan de opkomst iou doen vermoeden. Het schijnt dat de leden denken„'t is in goede handen". Dat Is natuurlijk wel zeer vereerend, maar een blijk van belangstelling voer de jaarver gadering zou bij de geboden financieeien steun toeh zeer aangenaasj zijn veer het bestuur van het fond». De voorzitter, den heer L. Eland, laat zingen Ps. 84 1, gaat voor in gebed en leest Ps. 25. De secretaris, de heer C. Manintveld, leest notulen, welke onveranderd worden vast- esteld. Thans bracht de secretaris, wat tot nu toe nog niet gebruikelijk was te doen, het jaar verslag uit over 1917. Hieruit bleek, dat de vereeniging op 31 Dec. 1917 30 leden telde. Verschillende pogingen werden door het bestuur aangewend, bfj minvermogende ouders van schoolgaande kinderen wat meer schoolgeld los te krijgen. Deze pogingen werden met een gunstigen uitslag bekroond. Verschillende besprekingen volgen. De penningmeester, den hoer J. v. d. Linde deed rekening en verantwoording over 1917. De inkomsten bedroegen f 217.03'/*» de uit gaven f 175.33, zoodat het voordeelig slot f 4l.70Vi bedroeg. De schulden van het fonds bedragen aan rentelooze aandeelen f 32.50 Dit bedrag stelde het bestuur voor in 1918 te Voldoen uit het voordeelig slot. Voorts heeft de vereeniging nog f 100. uitstaan, rentende 5 pCt. De leden P. W. v. Rij en W. Roskam heb ben de finantieele bescheiden in de beste orde bevonden. De commissie stelde voor, en penningmeester dank te zeggen voor het ;ehouden beheer, 't welk geschiedt. Als nu is aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens aftreding van den heer J. v. Marion, die niet herkiesbaar is. Gekozen wordt als nu de heer W. Roskam. Bij de rondvraag worden aan den heer Johs. Roskam Az. eenige inlichtingen ver strekt over het batig saldo 1917, Op voorstel van den heer C. Klok neemt het bestuur op zich, verder geregeld de hand te houden aan 't contract-houden met de ouders van de nietvolledig betalende kinderen- Het hoofd der school, den heer P. J. W. Krijnen, neemt op zich, op de jaarvergade ring der schoolvereniging er eens op te wijzen, dat het niet aangaat, geen belang stelling te toonea in den zoo heilzamen ar beid van het bestuur van het suppletiefonds. Op de opmerking, dat er nog altijd ouders zijn die in 't geheel geen schoolgeld betalen hoe gering dan ook, wordt geantwoord, dat wel beproefd is, deze ouders te bewegen toch iets te betalen, maar tot nu toe zonder resultaat. Nadat Ps. 25 4 gezongen Is en den heer C. Klok is voorgegaan in dankgebed, sluit de voorzitter de vergadering. SPIJKENISSE. Aan het hoofd der Open bare school den heer M. Vrijman is een jaarlljksche toeslag gegeven van f 260. In de commissie tot wering van school verzuim is herbenoemd de heer A. v. d Meer, en benoemd in de plaats van het over leden lid de Heer A. v. d. Linde het hoofd der Bijz. school de Heer C. W. Lessen. Onder veel belangstelling herdacht mej. Pepping de vorige week dat zij 25 jaar aan de Openbare school werkzaam was. VIERPOLDERS. Woensdag 6 Febr. is te Brlelle opgericht een afdeeling „Voorne" van het Bijbelgenootschap. Tot bestuursleden zijn gekozen: Ds. Bremer (voorz.) Ds.Knotnerus (secr. penningm.) en Ds. Poldervaart. Een concept reglement zal samengesteld worden. Woensdag 20 Febr. 's morgens half 11 zal weer verg. gehouden worden in de consistorie kamer van de groote Kerk te Brielle. Begun stigers betalen minstens f 1 en leden f 5. Een rondreiskoffer met de uitgaven van hetBijb. gen. zal aangevraagd worden, om daarmee te werken in 't resort der,afdeeling, teneinde meer belangstelling voor 't Bijbelgen, op te wekken. Door de afd. „Brlelle" van het N. O. G. is adres verzonden aan Ged. Staten met ver zoek om niet goedkuering van de salarisreg. van de onderwijzers te Vlerpolders, in 't bij zonder die van 't Hoofd d, School. NED. HERV. KERK. TweetalTe Veenhuizen (2e pred, pL), J. H. C. v. d. Hof te Drunen en N. Oosterveen te Boyl. Beroepen: Te Tholen (toez.) J. Severijn te Wilnis. Te Gameren, P. Zandt te Ede Te Schoonhoven, J. J. TimmeWe Waarder. Te Lellens c. a., A. N. Tonsbeek, cand. te Roswinkel. Te Zevenhuizen, Joh. Kijne te Nijkerkerveen. Te Leerbroek, J. Severijn te Wilnis. Te Terkaple, H. C. Ruys te Hoen- derloo. Te Vrouwepolder, C. W. Bastiaanse te Doeveren. Te Vorden, C. Reynierse te Vollenhove. Te Hees en Neerbosch, J. J. Creutzberg te Blokzeil. Te Moutfoort, J. J. Timmer te Waarder. Te Buren, J.J. de Vries te St. Michielsgestel. Bedankt: Voor Mijnsheerenland, J.G.Lek- kerkerker te Nieuw Vennep. Voor Norg, D. A. v. Krevelen te Deinum. Voor Boven- smilde, W. j. v. Elden te Zoelraond. GEREFORMEERDE KERKEN. Tweetal: Te Veenendaal, J. E. Goudappel te Utrecht en W. van 't Sant te Voorthuizen. Te Koudekerke (Z.), H. Ph. lngwersen te Berlikum (vroeger te Koudekerke) en A. Schweitzer te Buiksloot. Drietal: Te IJmuiden, H. S.Bouma te Hoo- geveen, J. Mulder te Gorinchem en B. van der Weiff te Dokkum. BeroepenT e Nieuw-Loosdrecht, Joh. Kwak te Culemborg. Te Bolnes J. van Loö" te Mij drecht. Te Giessen-Oudekerk en Giessen- Nieuwkerk, G. v. d. Randen te Renkum. AangenomenNaar Zwolle (vac.-G. Wle- lengaX Joh. Visser te Winsum (Gr.) GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Kamden, G. van Reene te Gouda. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Sliedreeht, J. Jongeneel te Noordeloos. DOOPSGEZINDE KERK. AangenomenNaar Irnsum en Poppinga- wier, P. A. Vis te Edam. VERSPREIDE BERICHTEN. Naar wij vernemen bedraagt het totaal aantal mijnen, dat gednrende het jaar 1917 aan de ïïederlandsche kust Is aangespoeld 2513 stuks. Hiervan waren niet minder dan 2320 van Engelschen, 44 van Dultschen, 16 van Franschen en 127 van onbekend gebleven oorsprong. Het aantal der sedert Augnstas 1914 aan de Nederlandsche kust aangespoelde mijnen, komt hierdoor op 4133 te staan, welke zich al3 volgt over de verschillende nationaliteiten verdeelen latenEngeland 3325, Dultschland 301, Frankrijk 80 en onbekend gebleven 447 stuks. Het Petit Journal maakt zich ongerust over het op ill ssfjada Duitseho offensief aan het Westelijk front. Net blad schrjjft o.a. het navolgende„De Engelschea zoowel als wij zullen een aanral moeten doorstaan. Waar zal deze echter loskomen De eene beweert links van Verdun, de andere beweert echter ten Oosten van Verdun. De Duitschers be waren de strengste geheimhouding. Deze groote slag wordt zelfs anders voorbereid dan zijne voorgangers; ditmaal worden de troepen ver achter het front geconcentreerd. Hun spoorwegnet stelt hen hiertoe in staat. Twee dagen vóór het offensief zullen wij derhalve bfj eene front-uitgestrektheid van dertig kilometer nog niet weten, waar het offensief zal beginnen. Hoe znlien de Duit schers te werk gaan Zal gelijk voorheen een dagenlang infanterie-vuur aan den aan val vooraf gaan? Wfj gelooven dat dit niet het geval zal zijn. Met is meer waarschijnlijk, dat de Duitsche stoot het karakter zal dragen van den aanval op Riga en den strijd aan de Isonzs. De Duitschers zullen bij hunnen aan val snel en heftig opdringen. Zij bewaren echter de strengste geheimhouding hierom trent, en zelfs de Generale Staf houdt zijne bedoelingen verborgen. Uit New York wordt aan de Par^'sche editie van de „New York Herald" van ^Ja nuari geseind dat de brandstoffencontroleur een verordening heeft uitgevaardigd, welke in de practijk nierop neer komt, dat de ge- heele industrie ten Oosten van de Mississip pi voor den tijd van 5 dagen moet worden stopgezet om den kolennood eenlgszins te verlichten. Het geheele land is stom-verbaasd over dezen maatregel en de storm van pro test neemt nog steeds toe. De „New York Herald" publiceerde een krachtig protest en dit voorbeeld werd nagevolgd door de New Yorksche „World", de „Daily Eagle" en de „Evening Post". De algemeene opvatting is, dat deze verordening erger dan nutteloos Is, meer kwaad dan goed zal doen en in zijn gevolgen rampzalig zal blijken te zijn. Uit alle deelen des lands komen ernstige pro testen. Naar aan de Frf. Ztg. uit Bern geseind wordt, deelt de Berner Tagewacht mede, dat volgens circuleerende geruchten, te Lyon en St. Etienne ernstige onlusten zijn uitgebroken. Ten einde deze te onderdrukken zou de grensgendarmerie zijn ontboden. Het blad deelt nog mede, dat naar beweerd wordt,, langs de Zwitsersche grens van lederen dubbelpost een man is weggenomen. Naar de Berl. Lok. Anz. mededeelt zijn door de vereeniging „Landaufenthalt für Stadtkinder", met medewerking van de over held, weder maatregelen genomen, teneinde ook in de aanstaande lente een groot aantal stadskinderen in de gelegenheid te stellen eenigen tfld op het platteland te verblijven. Voor de bereidwilligheid der landelijke be volking om de zorg voor stadskinderen op zich te nemen, zijn echter de bepalingen der voedsel-autoriteiten van overwegend belang. Het moet derhalve worden toegejuicht, dat de Pruissische Commissaris voor volksvoe ding reeds thans aan de gemeentelijke instel lingen heeft doen weten, dat de tegemoet komende bepalingen van het vorige jaar van kracht blijven. Zoo zilllen o a. de boeren, die zich verplichten stadskinderen in verzorging te nemen, de noodige hoevee'heden graan en peulvruchten mogen behouden, onder beding, dat deze voedingsmiddelen voor de stadskinderen zullen worden aangewend. Het lijdt dan ook geen twijfel, of| dank zij de tegemoetkomende regeling, zal aan het plan om stads- en fabriekskinderen eenigen tijd bulten te laten vertoeven, op uitgebreide schaal gevolg kunnen worden gegeven. Omtrent den invloed van den oorlog ep het geestelijk leven In de verschillende landen, verschaffen de c^fers der nieuwe uitgaven eas eenig licht. De literaire productie van Frankrijk bedroeg in het jaar 1913 ruim elfduizend nieuwe uitgaven, terwijl in het jaar 1915 nog geen vier nieuwe werken het licht zagen. In het zoog. barbaarsehe Duitsch land verschenen in deze beide jaren echter respectievelijk niet minder dan zes en dertig duizend en vier en twintig duizend boeken. Duitschland bracht dus tijdens den oorlog zes maal zooveel boekwerken voort dan Frankrijk, dat zelf3 wat activiteit van het geestelijk leven betreft, nog verre door Italië, alwaar in 1915 driemaal zooveel verscheen dan In Frankrijk, wordt overtroffen. Men schrijft ons: Ondanks de veelgeprezen Amerikaansche hulp heeft de broodkaart toch dezer dagen te Parijs hare Intrede moeten doen, en zal zij binnen enkele weken In geheel Frankrijk ingevoerd zijn. Wanneer men bedenkt hoe spottend de Fransche pers zich, toen inder tijd de rantsoeneering in Duitschland werd ingevoerd, hierover heeft uitgelaten, dan is men onwillekeurig geneigd Breero's lijfspreuk in herinnering te brengen „Het kan verkee- ren I" Met een voorultzienden blik heeft de Duit sche overheid in 1915 een aanvang gemaakt met de ratitaoeneering der levensmiddelen, en het Duitsche volk heeft van deze verstan dige politiek ruimschoots de vruchten geplukt. Doch voor de Franschen was het niettemin een genoegdoening, te meer daar de Ievens- middelennosd toen nog in Frankrijk een on bekend iets was. Than3 zijn de bordjes ver hangen, de levensmiddelenvoorziening in de Fransche rupobliek begint spaak te loopen, en te elfder ure gaat men nu over tot eene rantsoeneering, die vroegtijdiger ingevoerd, veel doeltreffender zou hebben gewerkt. Intusschen is het wel aardig eens na te gaan, wat de Fransche pers in 1915 ai zoo te vertellen had over de invoering der brood kaart in Duitschland. De „Eclaireur de Nice" verbifjdda zijne lezers met eene afbeelding der Berlijnsche broodkaart, met het lichtelijk overdreven onderschrift: „Men sterft van honger te Berlijn." Ook het „Journal" liet zleh niet onbetuigd, en vertelde met veel bravoer, dat het tot de grootste genoegens der Fransche soldaten behoorde om een pas gemaakte krljgsgevan" gene een snede witte brood te geven, en dan te zien hoe deze het brood gretig verslond. Deze pret zal echter wel van korten duur zijn geweest, want sedert geruimen tijd regent het in Frankrijk klachten over het slechte brood, die oorzaak zou zijn van tal van maagstoornissen. Volgens mededeelingea vau Xwitsersche kooplieden, die zeo juist uit Frankrijk zijn teruggekeerd, is de algemeene stemming in Frankrijk oogenblikkelijk zoo oorlogsmoede en gedrukt als nog nooit to voren. Naast de vrees voor een Duitseh offensief, maakt het voortdurend steenkoolgebrek den tosstand steeds krltieker. Op de spoorwegen heeft het verkeer in het geheel niet meer volgens de vertrek-uren plaats. De treinen rijden met groote ongeregeldheden. Kortelings kwam de trein Paris—Lyon met zes en twintig uren vertraging te Lyon aan, en op verschillende trajecten werden de spoorwegrfjtuigen door paarden en ntenschen voortgetrokken, ten einde hen slechts voort te krfjgen. Veie fabrieken arbeiden slechts enkele uren, of hebben het werk geheel stil gelegd. In de havens komen slechts zeer weinig schepen aan. De hotels worden reeds sedert lang niet meer verwarmd; de levensmiddeienprijzen zijn enorm gestegen. De bijzondere correspond, van 'L In formation te Washington seint dd. 20 Janu ari aan zijn blad, dat. er vanaf 1 Februari in de Vereenigde Staten een verscherpte con trole op de neutrale scheepvaart zal worden uitgeoefend, teneinde te verhinderen, dat de vijand berichten of handelswaren uit Amerika omvangt. Deze controle heeft men zich als volgt gedachtals neutrale schepen in Ame rika kolen willen bunkeren, die zij noodig hebben om de reis voort te zetten, moeten de reeders en bevrachters dezer schepen er in toestemmen, dat de desbetreffende Ame rikaansche commissie volledige zeggenschap kiijgt over de scheepsofficieren en bemannin gen, over de bestemming der ladingen, over den verkoop en de te volgen route en ten slotte over het gebruik der draadlooze tele grafie. De „bescherming der kleine staten" door Amerika komt dus hierop netr, dar de neu trale reeders eenvoudig niets meer hebben te zeggen over hun schepen en zich eenvou dig hebben te onderwerpen aan de orders van de controle-commissie, want anders krij gen zij geen bunkerkolen, met andere woor den: worden de neutrale schepen in Amerika vastgehouden OFFiCIËEL GEDEELTE. Verkrijgbaarstelling regeeringsgoederen. De BURGEMEESTER van SOMMELSDIJK maakt bekend, dat in den loop van de vol gende week verkrijgbaar zal zijn; Op bon no. 61 BAK- EN BRAADVET, tot een gewicht van 0.15 K.G. Sommelsdijk, 8 Februari 1918. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. MIDDELHARNTS, 6 Februari. Centrale groenten- en fruitveiling. Groote uien kwal. A overzee f 18,99—20,90, overland f 18,50, neutrale staten f 21,20—23,50, kwal. B overzee f 16,80—18,40, overland f 16, neutrale staten f 19,10—21, kleine uien kwal. A overzee f 18,90—20,90, overland f 18,50, neutrale sta ten f 21—23,50 kwal. B overzee f 16—17,50, overland f 16, neutrale staten f 18,10—19,80, alles per 100 kilo. EN Hilversum, Mauritsstraat 15 Stad aan 't Haringvliet Middelharnis Stad aan 't Haringvliet 6 Feb. 1918. Gebrouwd ES EN Eenige en algemeene kennisgeving voor Nederland. 13525 Zoo de Heere wil en zfl leven Sjj£ •m hopen onze geliefde Ouders jsg op Maandag 11 Februari hunne 25- H JARIGE ECHTVEREENIGING te her- denken ■9Ü J* DIRKSLAND, 7 Febr. 1918. Sg. m- 13529 Hunne dankbare Kinderen. Heden overleed in de hepe des eeuwl- Igen levens, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot-, Overgroot- en bet- 2 Overgrootmoeder, Wed. M. DEN BOER, in den ouderdom van ruim 94 jaar. Uit aller naam, 13527 L. DEN BOER. DIRKSLAND, 7 Februari 1918. 13523 Di. G. W. J. VAN LU9»St. van

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 5