PLAATSELIJK KiEUSI fHGEZÖNDEH STUKKEN. RECHTZAKEN. UITSLAG VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STARÖ. KERK ER SCHOOL De feFOodkaari vasa list loopt Zondag 3 Sol en naef Woensdag1 13 Fe^r. a.s. zelfstandig voor deze Gemeente. MIJ is het natuurlijk zeer onverschillig. Dit is echter zeker waar. Wij hebben in spanning gezeten, welke Burgemeester wij zouden verkrijgen, en w(j zij* daarom ook bij Z.Ex. de Com missaris der Koningin geweest, en natuurlijk dan alleen, opdat wij zouden krijgen een Antirevolutionair Burgemeester. Het past ons dan ook om Z.Ex. de Com missaris der Koningin dank te zeggen, dat h3 ons gegeyen heeft een Rechtsche een Antirevolutionaire Burgemeester. Eene die bukt voor het Woord Gods, waarin wij ook o.a. lezen, „Als een os en een ezel samen ploegen" dat het dan nooit goed kan gaan. Een Antirevolutionaire Gemeenteraad heeft noodig een Antirevolutionaire Burgemeester die ons nu geschonken is, waarvoor wij zei ik zooeven onzen dank aan Z.Ex. brengen. Nochthans hoop ik dat Gij bij de aan vaarding van Uw Burgemeestersambt, niet voor de Partij, maar voor de gansche Ge meente, niet alleen een Burgemeester maar ook een Burgervader moogt zijn, waaronder zich bevinden rijk en arrn, groot en klein, ja dat allen bij U bescherming mogen vinder. Nu weet ik wel, dat er zeer zeker in deze Gemeente zijn, die dezen dag woest zijn, maar dat we van U mogen zeggen hetgeen van vader Jacob in Gen. 49 beschreven is, hoedat Jozef zou zijn als veie takken over een muur, en dat hij bitterlijk beschoten zou worden, maar nochthans dat zijn boog in stijvigheld gebleven was, omdat hij ver trouwde op den Machtige Jacobs. Ook U, Burgemeester zult beschoten wor de*. Ik heb wel eens gezegd wat zal ervan terecht komen, en dan moet ik zeggen dat de Commissaris der Koningin niet gezien heeft naar het verlange* van mij, noch van anderen, maar gedaan heeft, hetgeen hq waardig was te doen. WB hebben tegen hem niet gezegd, deza of die zouden vrij gaarne willen hebben, neen, wij hebben hem verzocht om een Anti- revolutinair Burgemeester, daarbij geen per sonen genoemd. Alleen hebben wij verzocht om een Antirevolutionair Burgemeester en verder niets. En waar het hem behaagd heeft U hier voor deze gemeente naast Uw andere tot Burgemeester te benoemen, daar meen ik dat ik mag zeggen, en U mede namens mijn Collega met wien ik korten tijd in het Col lege van B. en W. heb verkeerd, U hartelijk welkom te heeten in ons midden. Ik hoop dan ook dat de Heere U geven mag, geljjk u zelf reeds betuigd hebt, dat van Hem alles afhangt, dat Hfj U iot in lengte van dagen ook van deze gemeente Hoofd mag doen zijn, en dat Gij met den Raad moogt samenwerken. En dan zullen er zeer zeker wel eens verschillende gedachten op komen, en er kan misschien wel eens een tijd komen, dat de Raad het niet in alles met U eens is, maar nochthans hoop ik dat we een samenwerking mogen hebben die onver beterlijk is. En daarom wenseh ik U om kort te gaan Gods besten zegen toe in al Uw werk, en dat niet alleen de tijdelijke belangen die zeer zeker jaren lang voor mijn heugenis behar tigd zijn, maar dat ook de geestelijke belan gen van ons volk door U mogen behartigd worden. Burgemeester te zijn en dit ambt op zich te nemen, is nu eenmaal een zeer zware en gewichtige taak. Gij aanvaard dit nu als Hoofd eener groote gemeente, daarom hopen wij dan dat de Heere U kracht moge schen ken, en dat Gij moogt werkzaam zijn over eenkomstig den eiseh van Gods Woord. Dat Hij U moge schenken al wat U noodig is, wijsheid en genade, veel verdragende om den Woorde Gods. Ik weet, een Koning heeft gezegdWan neer het aan wijsheid ontbreekt dat Gij ze van God begeere, dit wenseh ik ook U als Christen, want Gij zult zeer zeker heftig be schoten worden van allen kant, maar dat ook Uw boog in stijvigheid mag blijven door den arm van den Machtige Jacobs. Dan geen vrees, en dat Uw leven, maar ook Uw handelingen Gods Woord als richt snoer mogen hebben, daarmede zult Ge nim mer bedrogen uitkomen, wat of ge dan ook moogt doen. Dan moge de vijand lagen leggen, maar de Heere zal U doen overwinnen over alles. Ik geloof EdelAchtbare Heer Burgemeester dat ik reeds genoeg gesproken heb, ik hoop en ik wenseh dan U en Uw gade toe dat Gij tot in lengte van dagen hier mag zijn onder de zegen Gods. Ik heb gezegd. (Applaus) Dhr. Alblas daarna het woord nemende namens de Raad zeide: Mijnheer de Burgemeester Vanaf dit oogenblik onze voorzifter I Het heeft door de goede leidingen onzes Gods, onze geëerbiedigde Koningin behaagd U te benoemen als Burgemeester onzer ge meente. Voorwaar dat Is een post U toevertrouwd, waarvoor veel van U verwacht wordt niet alleen als Burgemeester onzer Gemeente, maar waarbij U ook zijn toevertrouwd de belangen van twee andere Gemeenten. Daar komt ook nog bij twee groote zoo nauw aan elkander grenzende Gemeenten. Zooveel maat schappelijke belangen zijn dezelfde, en van daar dat het Z.Ex. behaagd en goedgedacht heeft in dit gewest in onze plaats U hier als Burgemeester te benoemen. Het zijn twee groote plaatsen, met gemeen schappelijke belangen, die gewaardeerd moe ten worden, en deze moeten daarom zoo dicht bij elkander gebracht worden. Geen naijverige werking moet het zijn maar deze belangen moeten een groot geheel gemaakt worden. Verder wil ik hier op dit terrein en vanaf dit oogenblik liever niet spreken, maar alleen wenseh ik U toe, dat Gij die genade van Uwen God moogt ontvangen, om de belangen der verschillende Gemeenten met beleid en wijsheid, maar ook met voortva rendheid te betrachten. Daar komt nog bij dat Gemeente-politiek en Gemeentebelangen, zijn onder het bereik van velen, en wordt daarom meer gewaar deerd en nagezien dan de Provinciale belan gen, waarin gij ook medezeggenschap hebt. Daarom zien we dan ook steeds, dat wan neer gewichtige besluiten genomen worden In het belang der Gemeente, dat we dan direct meer animo krijgen dan voor de Pro vinciale belangen. Tengevolge daarvan ont staan hieruit belastingen, ons opgelegd door de Gemeente, en waaraan ook meer aandacht geschonken wordt dan die der Provincie, Daar komt nog bij. Niet alleen hiermee komt men uit. In een groot huis zijn diverse behoeften, vooral in deze abnormale omstan digheden, zoo ook in de Gemeeate, vandaar dat de belastingen steeds aangroeien. Mijnheer de Voorz. Wanneer U de belan gen dezer twee Gemeenten behartigt zeoals zoo juist is weergegeven, dan zal critiek niet uitblijven, maar dat het dan moge zijn critiek die opbouwt en niet die afbreekt, want het eerste staalt de werkkracht maar ook de werklust, ik hoop dan ook dat uw werkkracht en werklust door eventueel voorkomende critiek gestaald moge worden, en ik wenseh en ik bid U namens de Raad toe een rijken zegen op Uw arbeid, en ik vertrouw dat indien Gij Uw functie zult waarnemen en een Burgervader zult zijn in den volstreklen zin van het woord, dan twijfel ik er geen oogenblik aan of de eindresultaten zuilen bij de gansche burgerij in goede gedachtenis blijven. Ik heb gezegd. (Applaus). Daarna sloot de Voorz. de vergadering. Van de gelegenheid om de nieuwe Burger vader te complimenteeren werd door velen gebruik gemaakt. SOMMELSDIJK. Maandag des namiddags van 1—4 uur znllen voor hen die nog geen bons voor klompen hebben ontvangea, deze verkrijgbaar worden gesteld. MIDDELHARMiS. A. Jongejan, L. Driesse, J. G. E. Auperlê, miliciens lichting 1918 zijn tegan 7 Maart opgeroepen om bij het leger Ingedeeld te worden. Woensdag had de verkooping plaats van een stukje land van Ds. van Dam groot 1 geniet en 32 roeden en is afgemijnd door den heer J. Knops voor f 29C0. En een woon huis van de wed. J. den Baars, afgemijnd door den heer J. Born voor f 2610. Woensdag had alhier de installatie plaats van onzen nieuwen burgemeester. Feestelijk heden hadden er niet plaats doch uit vele woningen wapperde de driekleur. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De gemeen schappelijke meikyerkoopers hebbes besloten den melkprijs van 14 centen per liter te hand haven. De heeren W. P. Jelier, C. S. Koole en D. van As, hebben onderhands van dhr. J. P. Nleuwland te Dirkslaud drie huizen gekocht. De landbouwvergunningen voor den verbouw van handelsgewassen, Oogstjaar 1918, kunnen door üe landbouwers ten ge meentehuize, worden afgehaald. Voor de Nationale Militie zijn alhier in geschreven de volgende personenC, J. van As, M. van Damme, L. J. Donkersloot, J. J. Huizer, A. A. Keijzer, C. H. Knape, E. Ma liepaard, L. J. Melaard, J. J. Meiaard, G. J. Mulder, H. Mulder, J. v. d. Sluis, P. Snijder, A. Wesdijk en Anth. Wesdfjk. Tegen J. H. is procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van hout door afzaging van boomen. Tengevolge van de brandstoffenschaar- schte hebben B. en W. besloten om slechts drie dagen in de week schooi te doen houden. Maandagavond a.s., 6 uur zal voor? de bewoners van wijk A. gelegenheid bestaan om de broodkaarten af te balen en tevens levensmiddelen op te geven en Dinsdagavond a.s. 0 uur voor de bewoners van wijk B. T. van der Valk te Middelharnis heeft ontslag aangevraagd als gorswachter in den Brienenpolder, opzichter C. Magieisen alhier. Het kohier der Grondbelasting, dienst jaar 1918, is afgekondigd en ter invordering aan den heer Rijksontvanger te OudeTonge toegezonden. Ter inlijving bij het 4e Reg. Vest. Art. is tegen 7 Maart a.s. opgeroepen P. J. Jelier lichting 1918. DEN BOMMEL. Tegen C. B. alhier is pro cesverbaal opgemaakt, wegens verdacht zijn de van diefstal van paaltjes. De aangifte van broodkaarten voor de volgende 5 tijdvakken zal plaats ^hebben ter Secretarie op a.s. Dinsdag 12 Februari van des v.m. van 9—12 uur, na dien datum wor den geen kaarten meer afgegeven. Het kohier der Grondbelasting over het jaar 1918, is invorderbaar verklaard en aan den Ontvanger ter invordering ter hand ge steld. OOLTGENSPLAAT. Dinsdag 12 Febr. a.s. zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan zich te laten inenten of herinenten. Tot bestuursleden van de varkensver zekering „De Voorzorg" zijn herkozen de heeren M. van Oostenbrugge, G. Wielaard Kz. en P. Hoogmoed. Heden werd aan ieder gezin 100 lange Friesche turven verstrekt voor f 1,45. Dat ieder van dit aanbod gebruik maakte laat zich begrijpen. Het zoontje van de metselaar K. v. Ree had een konijn welke j.l. Maandag 15 jongen ter wereld bracht. NIEUWE TONGE. Deze week is er bij win keliers verkrijgbaar gesteld: 4 ons erwten, 1 ons boonen, gort en havermout, en voor de eerste maal bak- en braadvet. De arbeiderswoning van H. van Balen, bewoond door IJ. den Braber, is onderhands verkocht aan H. Bakker en de boerenschuur en mestput van den Heer P. Korteweg met het daar naast liggende strookje grond van A. Holleman Is onderhands verkocht aan J. Breur Gz. In het tijdvak van 1 t/m 15 Februari a.s. is er bij wederverkoopers van koffie ver krijgbaar gesteld op bon no. 16 van de thee- en koffiekaart 0.1 K.G. koffie en in het tijd vak van 15 t/m 28 Feb. op bon no. 18,0.1 K.G. De boomen van den Heer K. v. Es, onder deze gemeente welke deze heeft ver kocht hebben door elkaar f80 opgebracht. DIRKSLAND. Onder leiding van den Bur gemeester, bijgewoond door den Inspecteur van de Volksgezondheid werd deze week een vergadering gehouden door Raadsleden en leden der Woningbouwvereeniging, waar bij o.a. tegenwoordig waren de Heeren Ge meente-Secretaris, Notaris v. d. Sluys, Dr. Snijders de Vogel, C. Warnaer, M. Kooman, G. Bossehieter, C. v. d. Poel, A. v. d. Sluys, J. Roodzant, J. de Bonte er. A. van Oos tenbrugge. Van alle zijden werd het vraagstuk der woningvoorziening onder de oogen gezien. Uit alles bleek dat de woningnood hoog gestegen is en bouwen noodzakelijk is, wat ondanks Rijkssteun en Gemeente veel kost. Voorts dat verhuizing uit andere gemeenten die niet veel bouwen, te verwachten is indien zulks niet belet wordt. Dat de toestand na den oorlog onzeker is, wat met het oog op het kunnen houden der hooge huren 5 f 2,30 een belangrijke factor is, dat bloksysteem iets goedkooper is dan het bouwen van een tuindorp, dat een welvarende gemeente als Dirksland niet bij de pakken mag neerzitten. Verschillende technische en economische kwesties werden onder 't oog gezien en ook door den Inspecteur van Boven, breedvoerig toegelicht. Na dankbetuiging door den Bur gemeester en den Heer van Boven, dankte cie Voorz. van de Woningbouwvereeniging voor de leiding van den Voorz. en werden daarna de reeds gebouwde woningen in het tuindorp bezichtigd. Van de zevenjarige beneficie van iand vaH het Armbestuur werd ingeschreven voor meer dan f500 per gemet met f50 pacht. De gemeentelijke vuilnisbelt, in lOper- ceelen verkocht heeft een aardig bedrag op gebracht. Het Klokeontrolesysteem van denacht- politie schijnt hier weekte zijn ingevoerd. Er zijn kastjes geplaatst aan den Ring, Gel- dtrschendijk, Evenbuittn, Molendijk en an dere eindpunten der bebouwde Kom. Het prikken geschiedt thans echter op ongeregelde tijden. Van 11—18 Februari zijn op bon 46 verkrijgbaar 4 Hectogr. Erwten. Nu de vergoedingen alhier en naar wij vernemen ook in Melissant en Herkingen zijn verhoogd, schijnen van hooger hand verschil lende bedragen weer te moeten zakken. De melkprijs is hier thans 17 cent per Liter. Alhier is de oudste inwoneres overleden, de wed. M. den Boer, geb. Boot, in den hoogen ouderdom van ruim 94 jaren. STELLENDAM. Donderdag zijn alhier de boomen op de Voorstraat verkocht. De op brengst was naar men verneemt ruim f600. Het woonhuis van M. v. Dam, staande aan de Molenkade alhier, is onderhands ver kocht aan Jan van Dam alhier. Uit vrees voor slachtverbod zijn in de voorWeek alhier veel varkentjes geslacht. Van den landbouwer D. Verhoeve alhier is Woensdag een paard gestorven. Daar het niet verzekerd was is dit voor V. een groote schadepost. GOEDEREEDE. Het kohier No. 1 der Grond belasting 1918, is invorderbaar verklaard en den heer Ontvanger ter Invordering ter hand gesteld. Op bon 2 is deze week Va ons haver mout verkrijgbaar. Alhier zijn twee schepen hout gearri veerd, één met mu3terd 5 20 cent per stuk en één met dennenhout h f 2.70 per 100 kilo. De kiezerslijst over 1918 en 1919, ligt van 31 Jan. tot 1 Mrt. ter secretarie voor een ieder ter inzage en is tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar. De melk is alhier bij enkele verkoopers tot 16 cent per Liter gestegen. BRIELLE. Alhier hebben zich voor de Mi litie (lichting 1919) 34 jongelieden aangemeld. 't Bestuur v. d. Volksbond tegen drank misbruik alhier, had de leden van genoemde bond uitgenoodigd, om een gezellig avondje bij te wonen en wel 11. Dinsdag 5 Februari. Eveneens was uitgenoodigd de alhier bestaan de Zangvereeniging „Cresendo". Deze gaven een 6-tal liederen ten gehoore en twee too- neelstukjes, getiteldde Bakkersjongen van den Brie!, en Aan boord van een 17de eeuws oorlogsschip, beide stukjes door den heer J. H. Been geschrevenen tot slot de voordracht getiteldDe schoolmeester van Baawel. Al les werd prachtig afgewerkt, jammer dat de opkomst niet groot was. De heer Dr. de Snoo, dankte dan ook de leden van de Zangv. voor hun goed afgewerkt Program. Ook werd door den Heer J, Been eere voorz. dier Zangv. en schrijver v. d. Historische schetsjes onder luid applaus een krans aanvaard. TINTE. Wij herinneren onze lezers aan de politieke verg. van Vrijdag 15 Febr. Men zie de bijzonderheden in de advertentie, voor komende in dit nummerKomt allen op SPIJKEN1SSE. Den Rijksveldwachter Voogd werd een gratificatie toegekend van f 25. Voor het waarnemen der armenpractijk Is Dr. Both's toelage gebracht van f 500 op f eoo. Voor een te benoemen ambtenaar ter secretarie is een salaris vastgesteld van f 1000. Voor dien tijd bedroeg dit f 740. De bevolking van ons dorp bestond op 31 Dec. 1917 uit 1199 mannen en 1112vrou- wen, tezamen 2311. Na aftrek van overlijden is het aantal zielen met 11 vooruitgegaan. Deze week is wederom regeeringszeep gearriveerd, welke waarschijnlijk reeds Za terdag verkrijgbaar zal worden gesteld. Zaterdag 9 Febr. zal in het schoollokaal gebruikt voor levensmiddelenbureau om l'/j uur gelegenheid zijn zich kosteloos te laten in- of herinenten. Gedurende 5 maanden van 5 Februari tot 4 Juli zullen op secretarie voor een iecler ter inzage liggen de aanvullingskohieren voor de hondenbelasting en Hoofd, omslag over 1917. De nieuwe kiezerslijst die thans ter Inzage ligt bevat de namen van 554 kiezers, een toename dus van 140. VIERPOLDERS. Woensdag 6 Februari, ver gadering v. h. Groene Kruis. Uit de rekening en verantwoording van den Pennlngm. bleek, dat over 1917 een tekort wa3 van ruim f23. Een cursus van „Eerste hulp bij Ongelukken" zal gehouden worden door de heer Helndijk voor dames en heeren. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie. Mag ik voor het volgende een plaatsje in uw veelgelezen blad? Bij voorbaat mijn op rechten dank. in uw blad stond de vorige week een in- gezonde stuk van J. J. Kolijn, onderwijzer te Goedereede, waarin de ouders aangeraden werden, hun kinderen niet voor onderwij zeres) te doen op leiden, daar deze alsdan hun geheele leven gedoemd zijn een armoe dig bestaan voort te slepen. Naar aanleiding hiervan luister ik 't volgende gesprek af „Hei joe dat stikje van Koiijn oak in „De Maas" eieze Joap Ze zaagge, dat 't in „De Vooruit" oak stóöt,. mar dat weet ikjniet ze ker, want die lezek niet. Je zou zaagge, wat mekeere die kaerels, om altiet mar in die kranten te zitte schrieve, net as daer uut Menheersen oak?" „Och Gaart, die ongewiesders schiene machtige ontevreje maanschen te wezen. Ik gloave, dat ze f 600 in een jaer verdiene, dat is twelf gulden in een weeke. In dan kriege ze zóó noe in dan nog duurtetoeslag ouk. Je zou 't niet an der zaage, dat zezööaarm Dinne, want ze ioape as heeren ®ver de straete snit een puupe of 'n segoure in d'r bakkes, as een oare nog an 't sjouwen is. Heije tebak bieje? Lae'k dan 's vajje stoppe." „Hier heije m'n dööze Joap. Die wordt oars oak diere Mar wajje daer zeit, is waer. Die kaerels bin nooit tevreje. Ik wou, da'k mar in der spoor sting, dan ha'k 't beteras nee. Kiek daer heije Piet oak „Waer ha joele 't zöö druk over jonges „O, we ba't over dat gekke geschrief van die ongewiesders dat elke, weeke in de krante stóöt. Hoe vin joe dat Piet „Ik vin, dat de méésters groot geliek ha. Is dat noe een trektement, dat ze kriege Als ze d'r kostgeld in zöö betaeld habluuft d'r nog géén f 100 over om kiêêren en schoe nen te koapen in om zöö noe in dan 's mit vacantie nae huus te gaen. Jan van ons heit oak een zeune, die schoolmêêster is, mar ik weet wel, dat de kaerel hard blieje is, assen van thuus iedere kêêr een pakklêéren of een paer schoenen kriegt. Nee, ze ha gróót geliek. 't Is toch een grööt schandoal, zöö as ze daer op Haarken oak zöö'n ongewiesder behandeld ha. ik dinke, as ze tegen een tum- merman van twintig jear zeije, je kan bie m'n komme in dan krieje honderd gulden boven de kost," dat 'n dan zaagge zou „Joe mit je honderd gulden."j „Joa as je 't zöö bekiekt, heije wel geliek, vijje 't oak niet Joap „Nee oor, as 'k jonges hoa, dan zou ik 't niet an Kolijn vraege, of zc voor ongewies der motte léêre joa of nee. Dat mot ieder voor z'n eige wete. Mar gunter goat de snorre. Ik mot maarge nog wat juun veile. Ik wil je groete." Allen af. Iemand die 't met de onderwijzers goed meent. Een ernstige waarschuwing. Nu de Normaalschool te Middelharnis spoedig weer haar deuren zal opeaen voor nieuwe leerlingen, mogen wij niet nalaten een ernstige waarschuwing te richten tot de ouders, hun kinderen niet daar heen ta zen den. Laat uw kinderen niet bij het onderwijs gaan. Zoo z§ goeden aanleg tot studeeren heb ben, zullen zij het in andere vakken veel verder brengen, hebben zij dien niet, zoo zullen zij bij het onderwijs zeker mislukken. Men meene niet, dat men zijn kinderen een onafhankelijke positie verschaft, tot hun achttiende jaar kunt gij hen onderhouden als studeerende, daarna kunt gij zelf betalen, wat een gemeente van de Drentsche heide of de vruchtbare Zeeuwsche klei, tien uren reizen van uw eigen dorp, aan uw kind te weinig aan loon uitbetaalt, legt gij U der halve een belasting op ten bate van een gemeente, welker naam gij voorheen nooit hoorde, nadien nooit meer hooren wilt. Gezwegen nog van het jaren loopen zon der betrekking, of van het geneeskundig onderzoek, in veel gevallen strenger dan dat voor den dienst, dat, als men meent, een benoeming te zuilen krijgen, alle verwach tingen kan vernietigen. Wie meenen mocht, dat deze toestand tijdelijk is, ga eens na, wat door de jaren van rijkswege voor ons gedaan werd,verge lijke de herziene salarissen der laatste maan den eens met het inkomen van een veld- arbeider, een metselaar, een slagersknecht, die, nauwelijks van de schoolbanken, het gezin reeds tot financieelen steun waren, en vrage zich dan eens af of een onderwijzer of onderwijzeres, zelfs al wordt zijn salaris herzien, zooals Gedeputeerde Staten dat wenschen, dan toch zoo heel gewonen kin derplicht kan vervullen, behoeftige ouders in hunnen nood bij te staan. Wij wijzen ouders op de H. B. S.die leer lingen met goeden aanleg kosteloos opleidt, op de Ambachtsschool, die den toegang opent tot de bloeiende technische vakken. Wie nog niet overtuigd is, vrage nog meer inlichtingen aan een onderwijzer in zijn omgeving, wij zijn daartoe ten allen tijde bereid. De afdeeling Middelharnis en Omstre ken v. d. Bond v. Ned. Ond. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 5 Februari 1918. In de zaak van W. V., 20 jaar, arbeider te Oo8tvoorne die bij vonnis van het kanton gerecht te Brlelle wegens overtreding van de jachtwet was veroordeeld tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis, met verbeurdver klaring van 3 in beslag genomen konijnen, heeft het O. M. bevestiging geëischt, met verzwaring van de straf tot f 6 boete subs. 12 dagen hechtenis. Uitspraak 12 dezer, H. C. v. M., 18 jaar arbeider te Nieuwen hoorn, wegens mishandeling te Nieuw-Hel- voet, tot een week gevangenisstraf; C. v. K., 33 jaar, landbouwer te Oude Tonge wegens vernieling tot f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis; P. v. O., wegens wederspannigheid te Rhoon bij verstek tot f 10 boete subs, f 10 dagen hechtenis. A. v. S., 18 jaar, arbeider te Nieuwe Tonge, wegens diefstal, tot twee maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. GERECHTSHOF 's-GRAVENHAGE. B. d. H., kapper te Hellevoetsluis, wegens het verkoopen van waren met nagemaakt merk, veroordeeld tot f lOOJboete. Het vonnis werd bevestigd. OOLTGENSPLAAT. Uitslag verkooping door Notaris Akkerman in 't Hotel Hobbel op 7 Februari van 5 perceelen Bouwland in huur bij de heer H. van Nleuwenhuizen. Perceel 1 groot 1.20.70 H.A. f 1100 per 1/j H. A., C. Snijder. Perceel 2 groet 0.99.50 H.A. f 1310 per '/a H.A. W. v. Kempen Dz. Ooltgensplaat. Perceel 3 groot 0.74 40 H.A. f 1390 per Va ITA W. v. Kempen Dz. Ooltgensplaat. Perceel 4 groot 1.25.50 H.A. f 1110 per V, H.A. C. Snijder. Perceel 5 groot 1.09 00 H.A. f 1470 per '/i H.A A. Kacheland Az Ooltgensplaat. 14 Februari afslag in 't Hotel Moelker. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ondertrouwd Hendricus Cornell's van Westenbrugge, 26 jaar, van Rotterdam en Pieternella Jacomjjna Braber 26 jaar. David Johannis Vroegindeweij, 23 jaar te Middel harnis en Jacomljna Adriaantje Braber 23 jaar. DEN BOMMEL. GebarenHubertus, z. v. Johannis Janse en van Jannetje van der Mast. Pietertje d. v. Mattheus Melissant en van Laurina van Ees teren. Seike, d. v. Lambertus Westijk en en van Johanna Adrlana Fokker. Antje d. v. Anlje Zuidijk. OverledenGeertrui van der Meij, oud 75 jaar echtgen. van Marinus van Dijk. Jan Donkersloot, oud 73 jaar, wedn. van Hen- drikje Hokke. VIERPOLDERS. GeborenNeeltje Cornelia, d. v. L. de Bak ker en T. Kruik. Lena, d. v. C. v. Beek en van A. A. Poldervaart. OverledenJacob v. d. Hoeven, oud 76 jaar. Abraham Trouw, oud 64 jaar echtgen. van Aartje Schenk. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 10 Februari 1918. Ned, Hervormde Kerk SommeisdOk, v.m, 9 30 en'sav. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, 'v.m. 9.30 den heer Vroegindeweij en 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet Den Bommel, v m. 930 en 's av. 6 uur Ds. Langhout. Ooltgensplaat, v.m 9.30 Ds. Pop van Middel harnis en n.m.6 uur Leesdienst. OJde Tonge, Nieuwe Tonge. v.m 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Kruijt. Herkingen, Dirksland, iv.m. 9,30 en n-.m. 6 uur Ds. van As. Meltssant, Stellendam, Goedereede, Oud dorp, Brlelle, Oostvoorne, v.m. 9.30 uur Ds. Poldervaart. Ooslvoorne (Evangelisatie), 9.30 uurjde heer van Drunen. Rockanje, v.m. 9.30 Ds. Witkop. Nieuw-Heivoet, n.m. 2 uur Ds. Witkop van Rockanje. Heilevoetsluis, v. m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds Timmer Zuidiand, Simonshaven, Nieuwenhoorn, Geen dienst. Oudenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spijkenisse, v. m. |930 en nam. 2 uur Ds. v. d. Wal. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvltet, Abbenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobot. Zwartewaal, vm. 9.30 uur Ds. Baar. Vieroolders, v. m. 9,30 uur Ds. de Voogd v Straaten Nieuwenhoorn. Vieroolders (Evang.) v.m 9.30Leesdienst en n.m. 6 uur Ds. Koolhaas van Zuidiand. Nteuwesluis. v.m. 9,30 en nam. 5 uur de heer J. A. Sehalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. G. van Velzen Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel, v.m 9.30, n.m. 2 en 'sav. 5.30 uur Leesdienst. Ooltgensplaat, Meltssant, v.m. 9.30en's nam. 2 uurDs. de Bruijn. Stellendam, Ouddorp, Brlelle, v.m 10 en 's av. 5 uur, Ds. Gravendijk. Rockanje, Tinte, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, Hellevoetsluis, Zuidiand, Spijkenisse, v.m. 9,30 en nam. 2 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m..9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksiand, v.m. 9.30 (H. A.) n.m. 2.30 en 6 uur Ds' Verhage Doopsgezinde Kerk, Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. SOMMELSDIJK. A.s. Dinsdagavond 6.30 uur hoopt in de Zondagsschool op te treden Ds. Boone van St. Fillpsland. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Bij de gisteren gehouden jaarvergadering van het suppletiefonds alhier, is benoemd in plaats van den heer H. Q. Oosterling, die zich niet herkiesbaar stelde, dhr. P. de Witt en her benoemd de HH. T. van Blèrt en W. van Sprang.

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4