dTordlLaart van tiet tggdvaft loops van Woensatag- ^3 J&iaagars tot eis niet Saterdag Fe bruari a.s. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD, INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. zijn die hunne diensten niet uit louter tnensch- lievendheid bewijzen. Hiermede hoop ik U allen eenigszins op de hoogte gesteld te hebben met den huldigen stand der zaken, en zou ik gaarne de mee ning der vergadering hooren, hoe en op welke manier wij nu zullen handelen, en of zij het wenschelijk acht dat wij onze actie voort zetten, ja dan neen, en geef ik gaarne het woord aan dengene die dit verlangt. Dhr. Ouwens. De contrasten door U ge noemd M. de V. zijn ook vandaag weer voor gevallen op de veiling. Er werd geveild van A. Gebraad 684 K.G. voor overzee voor f 10.30 en ook van Klaasje Osseweijer 91 K.G. en die maakte f 17,80. Zulks is geschied met de nummers 8 en 9 op de veiling van 24 Januari 1918. Voorz. Zoo heeft dan die de 684 K.G. uien heeft f 19.30 voor overzee en f 24 voor de Neutralen en dan dat partijtje van die Wed. of wat zij ook mag wezen, van 91 K.G. over zee maar f 17,80, dat is f 1,50 per 100 K.G. minder en voor de Neutralen f 21.90 dus dat scheelt nog meer. Achtereenvolgens kunnen we nu zeggen, dat de Commissie van Toezicht verkeerd is ingelicht en dat de kleinere telers dientenge volge op zulk een wijze niet het slachtoffer worden van den tusschenhandel maar wel door de gedwongen veiling. Dhr. Ouwens. Ook is het voorgekomen dat half December een partijtje uien geveild is, welke niet direct geleverd konden worden, omdat ze doodgewoon niet ontvangen werd, en als ze ontvangen wordt, dan wordt ze natuurlijk afgekeurd. Ze ontvangen ze niet en de exporteur kan daarmede niet voor den dag komen. Met het door dhr. Ouwens gezegde stemt ook dhr. Timmers in daar hij ook van dcr- geiijke gevallen gehoord had. Op de vraag des Veorz. of dan niemand inlichtingen kon geven em welke redenen die uien niet geleverd zijn kon niemand ant woorden. De heer Ouwens: Waarom dat overland zoo gehandeld wordt. Stokdijk de exporteur zegt, dat partijen boven 200 mud geieverd moeten worden aan de loods, terwijl partijtjes beneden dat getal nog maar een beetje moe ten wachten, zoodat wanneer het op leveren aankomt, deze soms bedorven zijn. Voorz. Wat aangaat de ongelijkheid van prijs zij'gezegd, dat natuurlijk vaststaat dat onmogelijk alle prijzen op de veiling precies gelijk kunnen wezen. Maar nochtans valt dit meestal uit in het nadeel van den arbeider, tulader of kleinen teler, en daarom zou ik gaarne stemmen uit de vergadering hooren hoe te handelen, en of de heeren er eigenlijk moedeloos onder worden, misschien dat een der heeren een lichtpunt kan aan wijzen. De heer OuwensStaat de weg nog niet open tot het Kabinet der Koningin De heer De Gast: lk stel voor om werk zaam te blijven, want dit weten we zeker, dat zoolang of als we niet schieten het altijd mis is om ons zin te krijgen. Maar nochtans stel ik voor om 14 dagen of een maand te wachten, aangezien het nu toch voor deze campagne reed3 te laat is, en vermoedelijk belangrijke gebeurtenissen op til zijn die ons wellicht uit de misère helpen, waarmede ook het driemanschap, waarvan wfj zulk 'een ge weldige tegenkantingen tegenwerking onder vinden wel van het tooneel verdwijnen, en als anderen optreden, wij mogelijk meerder en vruchtbaarder actie kunnen voeren. Want om nu direct weer door te gaan, zal m.i. weinig baten, aangezien we bij reeds ge noemde heeren, toch geen gehoor zullen vin den, daar ze ons kunnen afschepen met de woorden, dat de Minister voor hetgeen hij onderteekend heeft verantwoordelijk is, en zij niet bereid zijn voor ons opening van zaken en een meer en degelijker omlijning van hun grieven te geven. Voorz.Ik voor mij deel het gevoelen van den heer De Gast niet. Ik was er meer voor om naar de Commissie van Toezicht te gaan en daar als nog eens punt voor punt te be handelen en toe te lichten, op dat het voor hen duidelijk en klaar zou worden dat de gegeven inlichtingen aan den Minister geheel onjuist zijn. Nu niet omdat dit zoo pleizierig is om daar naar toe te gaan, want het is heusch zoo lekker niet als men niet ontvangen wordt, want als men een klap in het gezicht krijgt moeten we dan maar zeggen geef me er aan den anderen kant ook maar een. Ik dank er voor. Ik voor mij, ik wil liefst niet zwijgen en gaan naar de Commissie van Toezicht. De heer De Gast: lk ben er ook niet voor om stil te zwijgen, maar eerst eens kalm te overwegen, waarop we weer kunnen be ginnen, en daarom zou ik wenschen dat de vergadering het aan het Bestuur overliet hoe en op welke manier zij wenscht te handelen, want thans acht ik het juiste tijdstip nog niet gekomen. Den heer Hartog. Ik kan mij dan ook ver eenigen met hetgeen door den heer de Gast is gezegd. Want waar van Lennep e.a. reeds zijn heengegaan, daar is het best mogelijk, dat wanneer er een andere Commissie komt, deze een geheel ander gezicht op de zaken hebben, en geheel anders van gevoelen zijn. Ik vind ook dat we een weinig moeten wachten tot er een andere Commissie in het leven geroepen is, en dan kan het bestuur naar bevind van zaken handelen. Voorz. Ik sta op het standpunt, dat wan neer men uit vergadering spreekt, men veel sterker staat, dan anders. Den heer de Gast. Maar ik sta op prac- tisch standpunt, met te vragen wat kan ik bereiken, en dan kan men trachten na kalme overweging ons doei te bereiken. Ais wij de handen weer maar vrij kunnen krijgen. En als we daar naartoe gaan, dan geloof ik dat we in het gansch geen doel bereiken, maar het zal er weer even ver vandaan blijven. Den heer Timmers. Ik meende eerst het woord niet te vragen, maar ik zon zeggen, we moeten protesteeren tegen dit stuk, maar dan ook gelijk den heer de Gast zegt, niet direct. Zeker, de exporteurs hebben een kracht proef willen uithalen, en deze is totaal mis lukt, en daarom zou lk liever willen wachten. Nadat ook den heer Timmers door den Voorz. was beantwoord, en o. m. werd aan gevoerd, dat gewaarschuwd door de heeren van de Groenten Centrale kiest geen hande laar in het Veiling Bestuur, werd de ge- dachtenwisseling omtrent dit punt nog korte- iijk voortgezet, met het eindresultaat dat het voorste! van den heer de Gast om nog wat 'te wachten zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, met dien verstande, dat aan het Bestuur machtiging werd verleend, om naar goedvinden te handelen. 2. Verkiezing Bestuur. Wegens aftreding van de Voorz. de heer M. de Haas, de Secr. de heer J. C. de Gast en den heer Hartogs. Na stemming werden de aftredende met bijna aigemeene stemmen herkozen. Op de vraag des Voorz. of de benoemde heeren hun benoeming zich lieten welgeval len, mocht hij een goedkeurend antwoord ontvangen, waarop hij mede namens deze heeren dank bracht aan de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen, en hij hoopte bij den voortduur, dat zij dit vertrouwen zouden waaidig blijven. 3. Rondvraag. Dhr. Ouwens. Is er niets geen nieuws van de Bieta? Voorz. Er is wel een beetje nieuws, het gaat betrekkelijk buiten ons om en toch aan de andere zijde weer niet. Het is wel niet iets wat onze Handels-Vereeniging aangaat, maar dan toch waar wij als leden bij be trokken zijn. Ik "kan dan meedeelen, alsdat lk gisteravond bij dhr. Kievit ben geweest die in vereeniging met Bath uit Middelhar- nis en dhr. Overdorp uit Nieuwe Tonge naar den Minister zijn gegaan, en daar heel net jes zijn ontvangea. En het schijnt dat die Heeren goed hun woord hebben gedaan, want de Minister heeft gezegd: De peen liggen daar na eenmaal en ik zai trachten daar eenige verbetering in te brengen. Vandaar zijn ze verwezen naar de Secr. van de Holl. Maatsch. van Landb., alwaar hen door een bediende gezegd werd dat de Secr. om 4 uur thuis zou komen. En daar de Deputatie, bestaande uit voor melde heeren, dit niet durfden afwachten, daar de mogelijkheid dat de Secr. ook eten daaraanvolgende* dag nog niet thuis zou zijn, zijn ze besloten naar huis te gaan, en nu mogen ze Maandag terug komen. Ook heb ik zelf gisteren nog een weinig ervaring opgedaan. Ik kwam nl. bij iemand welke mij mededeelde dat, indien er geen verandering komt in de voorwaarden van de Bieta, de agenten, welke lid zijn van het Hoofdbestuur van de Holl. Maatsch van Landb. eenparig ontslag zullen vragen. Dit is, duukt mij, een treden op den goeden weg, door een dergelijk besluit te nemen. De heer Jongeling deelde nog mede dat hem ter oore was gekomen, dat in Dirksland een telegram ontvangen was, dat een zeker percentage peeën geveild mogen worden. De Voorz. was evenwel zoo vrij de waar heid daarvan in iwijfei te trekken, daar deze niet op goede gronden berustte. Ten slotte dankte de Voorz., daar er niets meer te behandelen was, de leden voor hun trouwe opkomst en zeide dat het zijn innige wensch was, dat eenmaal hun doel bereikt mocht worden, opdat ze weer brood zouden kunnen verdienen in den vrijen handel. Hierna werd de vergadering gesloten. Het Hoofdbestuur van de Fiakkeesche Boerenbond met afgevaardigden uit Som- melsdijk en Middeiharnis hadden Woensdag een audiëntie bij Zijne Excellentie den Mi nister van Landbouw, inzake het contract „Bieta". Zijne Excellentie zeide te zullen overwegen of hij iets in deze zou kunnen doen en verzocht zich in verbinding te stellen met de Secretaris der Holl. Maatschappij van Landbouw. Bij deze is reeds een onderhoud aangevraagdzoodat het geraden is nog geen koopcontracten af te sluiten. SOMMELSDiJK. Ten gemeentehuize zullen bons voor den aankoop van Regeerlngsschoe- nen verkrijgbaar zijn voor hen wier namen aanvangen met een van de letters L—P op 28 Januari a. s. met een van de letters R—T op 29 Januari a.s. en met een van de letters U—Z op 30 Januari a.s. MlODELHARNiS. Onze dorpsgenoot den heer Joh. van den Tol Gz. is benoemd tot agent van politie te Schiedam. Door den heer K. Vermaas is het huis staande bij het z.g. Mekhof van den heer Van den Broek onderhands gekocht. Terwijl Donderdag de schlldersknecht G, de Koning op een sloep aas 't werk was had hij 't ongeiuk in de kaai te vallen. Nadat hij de wal bereikt had, begaf hij zich met een nat pak huiswaarts om zich van droge klee- ren te voorzien. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de ont stane vacature, door ontslagaanvrage van Mej. P. J. Braber is tot helpster bij de nuttige handwerken benoemd Mej. Westerweel van Splunter. De haan van v. R. \loog het kind, ter wijl het even zonder toezicht was, in het ge- zieht, op hetangstgeschrei van de kleine kwam de moeder toegeloopen, die het kind uit zijne benarde positie redde. Blijkbaar hier overont- stemd vloog de haan toen de moeder in het gezicht. Vr. de V. het ongeluk zoodanig van de trap te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het getal kiezers voorkomend op de kie zerslijst 1918—1919 bedraagt 269. DEN BOMMEL De Gemeente-rekening over 1916 is thans van Ged. Staten goedge keurd terug ontvangen. A.s. Dinsdag 29 Januari zullen weder ter Gem. Secretarie van 9—12 uur bons voor kaarsen verkrijgbaar zijn. OOLTGENSPLAAT. De Landstormpl. L. C. Wielhoiiwer en W. Beijer van het le en 4e Reg. Vest. Art. hebben met goed gevolg examen afgelegd voor onderofficier. Voor 't oogenblik zijn ongeveer 200 personen aan 't knoesten rooien in het bosch, 't is dan ook zoo druk met rijden en verschepen alsof het in het midden in de bietentijd was. NIEUWE TONGE. Den Edel Achtbaren Heer Boutnan, Burgemeester dezer gemeente is in gelijke betrekking benoemd te Middeiharnis. De 2 woningen bewoond door de Wed. K. Kievit en L. v. d. Velde van Mej. de Wed. H, v. d. Broek' zijn onderhands verkocht aan I, van Zlelst §r, J. W. had terwijl hij met zijn werk zaamheden bezig was het ongeluk tusschen de stroomachlne terecht te komen cn in zijn hand te snijden. De vrouw van J. Volaart had het onge luk in de sloot te vallen. Door toegeschoten hulp van K. Drooger wist deze haar spoedig op het droge te brengen. Het land van den Heer A. Grootenboer liggende onder de gemeente Dirksland, is onderhands verkocht aan T. Kats te Dirks land. Dinsdag is er alhier langs deze gemeente een vliegmachine ondekt, nationaliteit onbe kend. Ze is in westelijke richting verdwenen. Door den Heer Ds. Timmer is een huis van den Heer M. Vreeswijk onderhands ge kocht. DIRKSLAND. Alhier wordt er op Dinsdag den 29 Januari a.s. des v.m. van negen tot twaalf uur in het Distributiekantoor in de openbare school aan den Ring, gelegenheid zal bestaan tot de aangifte ter verkrijging van bons voor goedkoope klompen en schoe nen voor diegenen, welke zich den vorigen keer nog niet hebben opgegeven. Alleen komen in aanmerking zij, die vol gens het kohier van den Hoofdelijken Om slag over 1917 een inkomen van f 1200 of minder hadden. Men wordt verzocht bij de aangifte een briefje mede te brengen, waarop zijn ver meid, de naam en voernam van het hoofd van het gezin met straat en huisnummer, de namen en voornamen der gezinsleden en achter Ieders naam of men mannenklompen, vrouwenklompen, jongensklompen of kinder klompen of schoenen verlangt, daar anders de aanvrage niet kan worden behandeld. Op Woensdag 30 Januari a.s. des v.m. van 9—12 uur zal op het Distributiekantoor in de openbare school gelegenheid gegeven worden om verandering van broodkaarten op te geven. Met het oog op de stijging der brand stoffen, olie enz. is de prijs van het regee- ringsmeel voor de bakkers te Dirksland, Me lissant en Herkingen verhoogd tot f 8 per 100 Kilo. Onder de aandacht wordt gebracht-dat de toeslag voor schoenen afgetrokken behoort te worden van den verkoopsprijs der schoe nen, opdat de houders der schoenenbons daarvan profiteeren. Van 28 Januari tot 2 Februari is op bon 44 verkrijgbaar 4 Hectogram vet en op bon 45, 2,5 Hectogram zeep. Volgens voorschrift der Rfjkskolendis- tribntie zijn tot heden in deze Gemeente aan degenen die een en twee stookplaatsen be zitten op hun rantsoen verstrekt zeven brand stofeenheden tegen ouden detailprijs. Tot einde Januari zal aan degenen die twee stookplaatsen bezitten nog een éénheid extra worden verstrekt, evenwel tegen betaling van den nieuwen kostprijs; terwijl aan hem die drie tot en met zeven stookplaatsen be zitten en daarvoor tot heden negen eenhe den ontvingen, tot einde Januari nog vier eenheden zullen'worden verstrekt, waarvan drie tegen nieuwe kostprijs. H£RKiNGEN.k L.l. week is elk gezin van wege de Distributie een hoeveelheid zachte zeep, gort en bak en braadvet toebedeeld waar de meeste huismoeders verlangend naar hadden uitgezien. De boomen staande op de oude begraaf plaats zijn 1.1. Zaterdag publiek verkocht voor ongeveer een bedrag van meer dan f 200. 't Licht in de bedoeling van het Gemeente Bestuur deze plaats in goeden staat te houden en daartoe rondom van nieuwe jonge boomen te voorzien. De laatste dagen ziet het er alhier met de verlichting zeer treurig uit. Daar niet vol doende olie was aangevoerd moest worden volstaan met een halve Lieter in de veertien dagen. Ieder hoopt dat bij aankomst van de beurtschipper daarin uitkomst zal worden gevonden en ons olie zal knnnen worden ge leverd. Volgens voorschrift der Rijkskolendls- tributie zijn tot heden in deze gemeente aan degenen die een en twee stookplaatsen be zitten op hun rantsoen verstrekt zeven brand stofeenheden tegen ouden detailprijs. Tot ein de Januari zal aan degenen die twee stook plaatsen bezitten nog een eenheid extra wor den verstrekt evenwel tegen betaling van den nieuwen kostprijs terwiji aan degenen die drie tot en met zeven stookplaatsen bezitten en daarvoor tot heden negenheden ontvurigen tot einde Januari nog vier eenheden zulien worden verstrekt waarvan drie tegen den nieuwen kostprijs. MELISSANT. De* Burgemeester van Melis sant maakt bekend, dat op Donderdag 31 Januari a.s. des* voorm. van 9—12 uur ten gemeentehuize alhier zitting wordt gehouden voor het verstrekken van klompen tegen ver minderden prijs. Voor de verstrekking dier bons komen die personen in aanmerking, die behoeren tot een gezin dat over dit jaar niet in den Hoof delijken Omslag is aangeslagen en die een bedrag betaalden van ten hoogste f2,49. Geen bon wordt afgegeven aan hem, die niet weet op te geven de lengte van zijn klompen binnenwerks gemeten; in c.M. uit gedrukt en aan hem aan wien reeds een bon is verstrekt. HELLEVOETSLUIS. Bij Kon. besluit is aan M. van Hartingsveldt, wed. J. Lingbeek, straatveger, houder van toezicht op de school jeugd bij de barakkensloot, nachtwaker en bode bij de brandweer een pensioen ver leend van f 2! 8,—. Voor de antir. kiesv. te Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoel zal op Woensdag èo Jan. a.s,, des avonds 7,30 uur in de Geref. Kerk optreden Ds. C. W. J. van Lummel van Zuidland om te spreken over Evenredige ver tegenwoordiging. RQCKANJE. Op de bonnen is verkrijgbaar bruine boonen. Van regeeringswege zijn Vrijdag en Zaterdag kolen te verkrijgen in de Coöpe ratie „Zoekt Elkanders Voordeel." TINTE. Na het verzenden van on3 vorig bericht over de gemeenteraadsvergadering in de gemeente Rockanje is daarin verandering gekomen. Deze vergadering is uitgesteld. Weer komt hier een geval van rood vonk voor. Door de afdeeling „Oostvoorne-Tinte" van de Z.-H. vereen. „Het Groene Kruis" is tot wijkverpleegster benoemd zuster Rose uit Leiden. Nu is er water in overvloed. Maar '8 zomers komt het nog al eens voor dat er groot gebrek is aan regenwater. Reeds lan gen tijd is daarom op onze eilanden de vraag overwogen, hoe men op andere wijze kan komen aan voldoende- en geschikt water voor huishoudelijk gebruik. De aangevraagde con- sessie voor den aanleg eener waterleiding voor Brielle en Oostvoorne heeft het vraag stuk weer opnieuw aan de orde gesteld. Be zitters van duin- en geestgronden op Veorne hebben n.l. verschillende bezwaren ontwik keld tegen deze consessieverleening. Zoo komt bet dat in het Januari-nummer van het tijd ;chrift der Ned. Heide-maatschap- pij Dr. J. W. Jenny Weverman de noodzake lijkheid bepleit van eene wettelijke regeling der wateronttrekking aan den bodem en te vens de aandacht vestigt op den aanleg eener waterleiding voor Voorne en Putten uit de Maas boven Rotterdam evenals dit ook geschiedt voor de stad Rotterdam. Maandagavond j.l. werd in de zaal van dhr. W. Lugtenburg alhier eene vergadering gehouden over „gemeentebelangen". De vergadering stond in verband met het overgaan van tal van leden der vrijz. Kiesv. te Oostvoorue naar den plattelandersbond. De jaarvergadering der Anti-Rev. Kiesv. „Nederland en Oranje" wordt gehouden Dinsdag 29 Jan. 's avonds 6 30 uur op de gewone vergaderplaats ter afdoening der reglementaire aangelegenheden en van wat verder ter tafel zal worden gebracht. Donderdagochtend geschiedde in de nabijheid van de woning van C. de Man een ongeluk, dat droevig had kunnen afloopen, maar door het kordate optreden van H. Lan- gendoea gelukkig is verhoed. M. v. d. Meer gehaakte met paard en wagen in de sloot. V. d M. kwam daarbij onderden wagen tereeht. Hij zou verdronken zijn, in dien Langendoen niet Ijlings was toegescho ten. Deze gelukte het hot hoofd van V. d. M. boven water te houdeis. Na op het droge gebracht te zijn, bleef de drenkeling nog lang bewusteloos. De inmiddels ontboden genees heer constateerde dat er geen direct gevaar bestond bij den ten huize van C. de Man binnengedragen drenkeling. SPJJKENISSE. Dinsdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereenlging. Na opening brach ten de Heeren Leysen en Haunewijk verslag uit resp. van de Centrale en Deputatenverg. Vervolgens leidde de Heer Haunewijk in Staatsbemoeiing en Volksinvloed, waarop eene geannimeerde bespreking volgde. Daarna werd de verg. op de gebruikelijke wijze ge sloten. Door het springen van een vlampijp op de locomotief kwam de stoomtram Dinsdag namiddag omstreeks een uur over tijd aan. De geïnterneerde Belgen die reeds ge- ruimen tijd bij de Gebr. Vos op de Weiplaat veldarbeid verrichtten, zijn van hooger hand weer teruggeroepen naar het interneerings- kamp. Bij onderhandsche verkoop is de zaak in modeartikelen van den Heer D. de Vries, verkocht aan den Heer Bal. ZUIDLANDt De sehilder J. A. kwam zoo danig te vallen dat hij voor eenigen tijd zijn werkzaamheden niet kon verichten. RHOON* Op het Oude Hoofdplein te Rot terdam is in beslag genomen 5 zakken haver van den oogst 1917, welke haver van hier afkomstig was. VIERPOLOER5. Dat de Middelweg niet altijd goed te berijden is, bleek Woensdag morgen, toen W. L. met zijn fiets in een spoor terecht kwam, waardoor hij in de sloot geraakte. Het café van L. Klok aan den Straat weg zal verdwijnen. Mogen de geruchten geen waarheid bevatten, die ons vertellen, dat er eene andere vergunning in de kom der gemeente voor in de plaats zal komen. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARINGVLIET, op 22 Januari 1918 des voormiddags te 10 ure. Tegenwoordig alle leden met uitzondering van den Heer J. Koert, die zonder kennis geving afwezig is. Aan de orde: Ingekomen stukken. De Gemeentebegrooting dienst 1918 is goed gekeurd terugontvangen, benevens de Ge meenterekening, dienst 1916, welke brieven voor kennisgeving worden aangenomen. Doktershuis. Aangezien de reparatien van het dokters huls zeer vee! geld kosten hebben B. en V/. overwoges een meer afdoende herstelling te doen uitvoeren en hebben daartoe een des kundig rapport aangevraagd. Wijl uit dit rapport blijkt dat het huis goed is, kunnen de herstellingen zich bepalen tot eenige be langrijke verbeteringen, waaromtrent na ken nisname wordt besloten de uitvoering op te dragen en wijl de uitgaven te hoog zijn dan dat ze uit den gewonen dienst zouden kun nen worden geleden, daartoe te zijner tijd een geidleening aan te gaan. Grlndaanbesteding.'. Besloten wordt B. en W. te machtigen tot grindaanbesteding voor den Molendijk over te gaan en wel tot een hoeveelheid van 200 M3. Helpster nuttige handwerken. Aan Mej. P. J. Braber, wordt ais helpster der nuttige handwerken eervol ontslag ver leend en zuiks Ingaande 1 dezer. In de ont stane vacature wordt benoemd Mej. Wester weel, en zulks ingang met 1 Februari a.s. op een jaarwedde groot f115. Hoofd. Omslag. Ingekomen een reclame van den Hoofde lijken Omslag dienst 1917. Aangezien geen termengevonden worden voor inwilliging van het verzoek wordt een afwijzende be schikking genomen. Geidleening Landaankoop. Wordt besloten ten behoeve van den land aankoop een geidleening aan te gaan groot f4500. Af te lossen in 30 jaar en tegen ten hoogste 4'/s Geidleening Gasfabriek. De geidleening aan te gaan ten behoeve der gasfabriek is nog niet goedgekeurd, doch hieromtrent is de gascom missie in corres pondentie. Af en overschrijving. Aan B. en W. wordt de regeling overge laten van enkele af- en overschrijvingen. Legesverordening. Overeenkomstig het voorstel van het Da- geiijksch Bestuur wordt besloten de leges verordening te herzien en daarin alsnog op te nemen de navolgende bepalingen Voor het voltrekken van een huwelijk is verschuldigd op Maandag en Dinsdag f 10. Woensdag 15. Donderdag 25. Vrijdagmiddag en Zaterdag 5. Vrijdagvoormiddag vrij. Straatreparatie. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt de Heer Braber Pzn. hoe het met de reparatie der straat staat, meer bepaald het gedeelte op de kaai. Na ampele bespreking wordt besloten dit punt tot een volgende vergade ring aan te houden. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik een klein plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. In uw blad van Zaterdag 19 Jan. j.l. las ik onder het plaatselijk nieuw» van Zuidland, dat ik op weg van Simenshaven naar Zuid- laad, wegens de gladheid met fiets en al in de sloot was terecht gekomen, dit is echter geheel onjuist, ten eerste was het niet glad en ten tweede had ik niet eens een fiet». Gaarne had ik dat uw correspondent zich eerst beter van dit ongeval had laten Inlichten en er dan eens met nadruk op gewezen had aan welk gevaar het postpersoneel soms is bloot gesteld, mogelijk had het nog tot verbetering kunnen strekken. Als gewoon gaande mijn route van Zuid land naar S'monshaven tevens belast met de bestelling langs den weg had ik Zaterdag avond 12 Jan. het ongeluk door den don ker misleid, naast een bruggetje te Ioopen, dat ik moest passeeren om m^'n bestelling uit te voeren. Het ware wel gewenscht dat van Rijkswege goede lantaarns werden ver strekt opdat het bestellend postpersoneel niet langer aan zulke gevaren worden blootge steld. W. v. d. LINDEN. Postbode Simonshaven. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van 23 Januari 1918. De Rechtbank heeft heden veroordeeld Ter zake van een anders grond bejagen zonder schriftelijke vergunning. T. H., te Ouddorp tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen hechtenis. D. V.,jen A. v. Dte Middeihar nis, bij verstek iéder tot een boete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis. J. C. v. d. M., te Schiedam tot een boete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Ter zake „overtreding van de politie ver ordening van den Onder-Commandant van de stelling van de Monden van de Maas en van het Haringvliet". A. v. Spl. en C. L. te Goedereede ieder tot 2 boeten van f 10 subs. 10 dagen iedere boete. Ter zake „Ioopen op verboden grond". E. v. S. en W. de J. te Stellendam ieder tot 1 boete van f 5 subs 5 dagen. Ter „overtreding politie verordening" van Stellendam L. S. aldaar tot 1 boete van f 2. Ter zake van Straatschenderij A. B. te Oude Tonge, bij verstek tot 1 boete van f 15 subs. 15 dagen. Ter zake van overtreding „Spoorwegregle ment" J. v. B., te Dirksland tot 1 boete van f 6 subs. 6 dagen. Ter zake „Drankwet overtreding" T. de W., te Ouddorp, bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen flesch. Ter zake overtreding van de verordening van de Commandant van de stelling van het Hollandsch Diep en het Volkerak, J K., te Ooltgensplaat, bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake van overtreding van de keur van den polder „de groote Blok" te Ooltgens plaat, C. H., aldaar, tot 2 boeten van f 6 subs. 6 dagen. Ter zake „overtreding vaq, de Leerplicht wet", P. V., te Ooltgensplaat bij verstek, veroordeeld tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake politie verordening overtreding te Dirksland, J. de B. aldaar tot 1 boete van f 5. Ter zake van het zich met lange netten in het veld bevinden, R. B., te Ouddorp, bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake van strooperij van hout H. v. N. te Oude Tonge, bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake overtreding Stoomtramreglement J. v. S., J. M., G. v. S., R. v. d. R., allen te Stellendam ieder tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake van het laten ioopen van vee op bezaaiden grond. A. v. d. V., te Stellendam tot 2 boeten van f 10 subs. 10 dagen voor elke boete. Ter zake overtreding van de keur van den polder „de Generale Dijkagie" te Stellendam J. L. zwervende tot 1 boete van f 10'subs. 5 dagen. Ter zake van het laten Ioopen van vee op bezaaiden grond. W. de Vr., zwervende en L. L., zwervende, met een woonwagen, bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 5 dagen. Vrijgesproken werden K. v. d. W., en J. W. Hbeiden te Ouddorp, beschuldigd van jachtovertreding. Arrondissement» Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 22 Januari 1918. H. C. v. M. 18 jaar, arbeider te Nieuwen- hoorn wegens mishandeling te Nieuw-Helvoet een week gevangenisstraf C. v. K., 33 jaar, landbouwer te Oude Tonge, wegens vernieling van een glasruit, f 15 boete subs. 10 dagen hechtenis; P. v. O., niet verschenen wegens weder- spannigheid te Rhoon f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De rechtbank heeft veroordeeld H, K. 24 jaar werkman te Spijkenisse, we«

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 4