lilt IE MM luwtitlJ.UK MM mi- SOWBUK Advertentie». f. SW1, Uinesmetlerij, MODEMAGAZIJN GEMENGD NIEUWS. VERKGOPINGEN. Soudschesings! 173175 Land- en Tuinbouwzadenï BEL&IICI WERKPAARD KOOPT UW de Rotterd. Bedden m Matrassenfabriek Bedden, Matrassen, Ledikanten, enz. enz. H. H. LAHD30UWERSI 13385 verder ten verkoop zal worden aangeboden. J nsar het rscfr-es, Waar ik het vorig jaar zooveel suices mocht heb b d met den verkoop van le kwaliteit van de ALOM BEKENDE Firma F. 1. BOBMAM te Zwolle, inzond rheid de prima ZAAIfiAVER welke ik heb afgeleverd, schroom ik niet, om btj vern;euw;ng mij daartoe weder aan te bevelen. Met cLnk voor genoten vertrouwen weer met nieu e noop bezield, 1&365 Uw Dienaar, 1 OT i HDA Cï roof e sorteer hts; Reparatie-Inr ichi i Dg-. VEi EM, KA POK. en EEG RAS per gewicht verkrijgbaar. Zar dp&d 3 208, Middelharnis Telef. Intersi, No. 89. van Nieuw- Ileivoei is eiken saterdag vae 1 tot uur te spreken in 12774 Wilt ge een machine aanschaffen of laten ropareeren, je ware adres is 4 Och, er zijn vele onaandoenlijker!. Velen ook in onze dagen, die aan den rand van den eeuwigen afgrond, niet den laatsten beker in de hand, noch lachend hun „Prosit!" zouden roepen. Dat is 't „dierlijke in den mensch." Maar ik neem nu de niènsch-menscfi-n de diepere denkers en de edeler naturen, wien al de jammer van dit ven op de ziel v^egt en die met een eerlijk hart omtubben en rondzoeken, óf ook Iemand op aarde hun, en de gansche menschheid, het goede z-..u kunnen doen zien in het lan4-ae;-ievennen. Zij zoeken met groote oprechtheid. Want die besten van ons geslacht, die vóélen er iets van, ook al willen ze van erf- schuld of iets dergelijks niets weten, dat ze al de ellende der wereld toch maar niet aan het blinde noodlot kunnen wijten, noch ook aan den verren, hun onbekenden God, toe schrijven, maar zij voelen zwaar de schuld van „den" mensch. En dkt drukt hen ter neder, Omdat ze den Godmensch, Jezus Christus, in zijn herstellende, wederbarende werking niet kennen. 't Moet komen van den mensch. Daarnaar zoeken ze en zien ze uit en 't is om medelijden, diep medelijden te krijgen, met zulke zoekende zielen, die iets vóélen van 't geen de menschheid ontbreeki.; die zóéken naar de lijn-der-toekomstdie wor stelen om uit den nacht van 't heden te ko men tot 't lichtmaar voor „het" iicht-der- wereld opzettelijk de oogen sluiten. 'k Zag daar nog pas een sprekend voor beeld vau, dat ik niet nalaten kan hier even in te vlechtenhet is inderdaad treffend, 't Geldt een Duitsch filosoof. Pannwitz heet hij en hij heeft onlangs een studie geschreven: „Die Krisis tier Euro- païschen Vuitur." Die titel zegt al zoo veel. Deze schrijver voelt, dat het gaasch ver keerd gaatniet met de Entente allee», ef met de Centralen, maar met geheei Europa, dat zichzelf vermoordt en in den nacht van onmacht en barbaarschheid dreigt weg te zinken. Hij is filosoofhij stelt zich boven de par tijen. Albert Verweij te onzent, getuigt vau hem „Deze Duitscher heeft hei zeldzame ver mogen, zieh buiten Duitschland te plaatsen en Europeesch te zijn. Hij is vol belezenheid, vol denkbeelden, vol drang, vol hoop en wanhoop Genoeg, deze man vóélt de „crisis". En hij geeft eerlijk toe dat de menschen, dat de mensch, dat de menschheid ai het kwaad, dat er is, over de wereld heeft ge bracht. Kennis-der-ellenda heeft hij. Maar nü de verlossing Die móét komendie kèm niet anders ko men dan van en dóór den mensch en de menschheid, die zich „ontwikkelen" moet, tot zij eindelijk voortbrengt „den" mensch, den waarlijk goeden en vrijen, dien alien dienen zullen en die over hen heeischen zal „Dan, jzooals de kosmos beweegt om zijn middelpunt, zou de menschheid zieh bewe gen rondom dien Eénen, die uit haar was voortgekomen." Is 't niet prachtig-filosofisch gezegd? Trilt er bij ons niet onwillekeurig een snaar en begint het niet zachtkens bij Gods verloste kinderen te jubelen„Er is een mid delaar Gods en der menschen, de mensch Christus Jezus?" Maar hoor den man dan verder. Richt den blik zegt hij naar het Oosten l „Boeddha en Koengfoetse moeten de mees ters zijn, die ons weer zede en wet leeree en ons redden van richtingloosheid en onder gang Boeddha en Koengfoetse De afgoden van vóór Christus! Dat zijn de redders in den geestelijken nood der natiën; dat zijn de gsden, die het weggezonken volk nog reddeH moeten van den eeuwigen dood was er toch eigen lijk niet iets profetisch in het woord, #u al weer jaren geleden uitgesproken, over „pa- ganistische factoren", die steeds sterker wer ken gaan onder de volkeren der „beschaafde" wereld Maar ölijve dit voorts rusten Wat ik betoogen wilde is, dat de onrust algemeen is; het „zuchtend schepsel" dat grootendeeis den weg in Christus naar het Vaderhuis en het Vaderhart kwijt is, er geen heugenis meer van heefthet zóékt met groot verlangen naar redding en uitkomst uit de ellende van het heden. Voor vele valsche Christussen raken de tijden rijp En in dézen tijd en onder déze omstandig heden, klinkt het als een verioswngskreet „Leve de democratie!" Die lens verdient onze aandacht. Ons nader onderzoekzij behoort getoetst te worden aan de lessen der Historie en aan Gods heilig Woord. UITKIJK. Hoog water. De Rijn wast nog, meldt men uit Wijk bij Duurstede. De Veersteeg is thans ook overstroomd, evenals de uiter waarden langs beide oevers. De gierpont giert niet meer, zoodat de overtocht per roei boot plaats heeft. Uit 's-Hertogenbosch De omgeving van den Den Bosch staat weer geheel onder water. Doordat de water stand van de Maas 30 c.M. hooger is dan die van de Dieze bij 's-Hertogenbosch, zijn de sluizen in de Dieze bij de spoorbrug ge sloten en stroomen Dommel en Aa langs het Drongelensch kanaal bij Drongelen in de ÏJergsche Maas. Uit Eindhoven Het water in de Dommel is reeds zooda nig gezakt, dat de straten geheel droog zijn gekomen. Binnen enkele dagen zullen ook de landerijen van het water vrij komen. Men meldt uit Oss: Door den hoogen waterstand derBeersche Maas zijn de verbindingswegen tusschen Oss en de aan de Maaskant gelegen plaatsen, in die mate overstroomd, dat de postomnibus- sen die tevens het personenvervoer onder houden tusschen Oss—Oyen—Lith—Lithoyen en Megen, niet meer kunnen rijden. Alle verbindingen anders dan per roeibootje zijn verbroken, hetgeen voor de bewoners dier plaatsen veel ongerief veroorzaakt. Uit Meiden: De laatste dagen is het wa ter hier enorm gewassen. In geen twintig jaar bewee.t men, was de vv J rstand zoo hoog als v ans. Eu daar het boezemwater evenec h ;g staat, is er van uitmalen schier geen sprake. Een enkele huishouding heeft teeds haar intrek op den zolder genomen. Jammer is 't voor de vele aardappelen die in de e gemeente zich nog in veld bevinden en nu niet te bereiken zijn. Deze moeten wel erg dGT 't hooge water lijden. -- Wegens den hoogen waterstand heeft men te Deventer de schipbrug moeten afne men. De kaden staan reeds gehiel endtr wa ter, zoodat de communicatie me* de ovérzijd* geheel is opgehe tn. Alleen over de spo r- brug bestaat er nog ;ei gcnh.id. Uit Almelo Door het doorbreeken van den dijk langs de Loolee is eeii groot gedeelte dei Gemeente Almelo onder water geloopen. Men schrijft uit Twenthe: Het riviertje de Dinkel in Oostelijk Twenthe is op tal van plaatsen buiten zijn oevers ge treden. Groote uitgestrektheden wei- en bouw land staan onder water. Verschillende boer derijen zijn geheel van de buitenwereld af gesloten. Men vreesde dat de dijk nabij het dorp Denekarap zal doorbreken. Een gedeelte der stad Gronau (We3tf.) staat mede door den hoogen waterstand dezer rivier gedeel telijk blank. Nader meldt men: De Dinfceldfjk is op een paar plaatsen in de gemeenten Denekamp en Losser doorge broken. Honderden hectaren in genoemde ge meenten staan onder water. In ta! van huizen is 't water binnengedrongen en zijn de be woners naar de zolders verhuisd. Uit Hoogeveen Het water is iets gezakt sinds Maandag, maar staat toch nog zóó hoog dat Dinsdag nog een boot over den Stationsweg vosr. Van gemeentewege is eén brug gelegd over het overstroomende gedeelte van den Stati onsweg en den Passerstraatweg, bestaande uit kisten met steenen bezwaard met daar over gelegde planken. Voor degenen die aan „vonderen" gewoon zijn is de passage naar het station der S. S. weer geopend, maar voor ongeoefenden is de overtocht over de geïmproviseerde brug nog verre van gemak- kêiijk. Ook uit den omtrek komen berichten van overstroomingen waardoor ingekuilde aard appelen veel te lijden hebben en voor de consumptie ongeschikt worden. In tal van plaatsen in Oostelijk-Gronln- gen zjjn de laaggelegen landerijen onder wa ter geioopen. Heele veiden staan blank. Vanwege het Prov. Bestuur wordt daarom alles gedaan om de provincie Groningen van het zoo overtollige water te verlossen. De velden staan blank, de kelders vol, men her innert zich zoo'n hoogen waterstand niet. In Westerkwartier is het water wat nog nooit gebeurde tot 1 meter boven peil gestegen. De val is echter begonnen. Op het zeeka naal (het Eemkanaal) was de val 6 c.M. Het water, steeg in dit vaarwater tot 45 c.M. boven peil. Dat komt niet alle dagen voor. Als een merkwaardigheid deelt men mede dat in het Burgerziekenhuis te Amsterdam de heer J. Onrust van Oostzaan een 97-jarige, voor en kele weken een operatie heeft ondergaan en hij weer geheei herstelt bij de zijnen is terug gekeerd. Van een bankbiljet. Het Hbd., las op een bankbiljet Al ben ik heel wat waard, ik weeg niet [eens een lood, En toch, o sterveling, kunt gij mij bij uw [dood Hoe dier ik U ook zfl, naar „Ginds" niet [mededragen. Maar alles wat gij in dit leven met mij [deedt, Toeeigen lust of eer of wel bij andrer leed Telt mede tot uw wel of wee ten eeuw'gen [dage. Smokkeltrucs. Enkele dagen geleden werd te Bergen op Zoom een spanzaag in beslag genomen, waarvan het houten gedeelte hol was en bij onderzoek 21 stukjes kwatta be vatte. Den volgenden dag bleek een kruiwa- gentje een dubbelen bodem te bevatten, die als schuilplaats voor 200 stukjes kwatta dienst deed. Eu Vrijdag haalde men uit den dubbe len bodem van een anderen kruiwagen 5'/t K.G. harde zeep voor den dag. Alles om even tjes de grenzen overgebracht te worde». Nederlander veroordeeld. Naar uit Geneve wordt gemeld, heeft de krijgsraad te Lyon den Nederlandschen onderdaan Otten, die aan de Zwitschersche gren3 was gearresteerd, ter dood veroordeeld, en doen fusiieeren. Kwaadwilligen hebben bij ierseke een dijk doorgestoken, waardoor een geheele polder is ondergeleopen. Tusschen Barneveld en Walderveen is een breede en diepe opening in den straatweg gegraven. Een landbouwer stortte er 's nachts met paard en wagen in, een wielrijder kwam er eveneens in terecht, terwiji eenige los aan de hand geleid wordende jonge paarden er ook onvrijwillig een koud bad in namen. Reeds is de politie de vermoedelijke daders, een paar in de nabijheid wonende landbou wers, op het spoor. Kras! Dat 't zachtjes aan tijd wordt om tot inventarisatie van en het stellen van maxi mumprijzen voor kleedingstukken over te gaan, blijkt uit het volgende: Een vrouw te Kapelle kocht een uister voor haar zoon voor f 25. 't Was wei diiur, maar, zoo zei de winkelier, er kon geen cent af. Thuis gekomen, keek de vrouw de jas nog eens na en vond er aanhangend een kaartje met den ouden prijsf 9.50. Er kon geen cent af. Onder alie standen neemt, helaas de ver vreemding van God en godsdienst toe. Al heeft daar zeker conservatisme nog lang een dunne verbindingsband gevormd met de kerk en den bijbel. Doch dat raakt geheel uit. Ds. Gunst, in de „Rijnl. Kerkbl," zegt er op, ontroerende wijze van Velen zenden hun kinderen naar geen Kerk, naar geen Catechisatie, naar geen Zondag school meer. Gevolg daarvan is dat de meest elemen taire kennis vhn den bijbef ontbreekt. Het is toch historisch, dat een z.g. be schaafd mensch op de vraag wat Gethsemané is, in vollen ernst ten antwoord gaf: Een Kartaagsche vesting. En toen eens twee keu rig gekleede, naai liet uiterlijk hoogst be schaafde heeren r.og jonge menschen, voor een plaatwinkel stonden te k'jker. naar een gravure met het onderschrift „Golgotga" en de een vroeg„wie was dat toch „Golgotha gaf de ander ten antwoord Ik weet het niet" Ontwikkelde leerlingen van hoogère klas sen op een gymnasium bleken nog de ge- schkdenis van Noach noch ifw /an Abraham, noch die van Saui en Da-.u of van Kain en AbiJ te kennen. „Wie der jonge menschen" :oo roept de rector van een gymnasium wunhoopig uit, „kent r.og de Tien Gcb -din? Wie kent de Zad spr-Mngen Wie de namen van Jezus' apostelen Wie kan de Bijbelboeken achter elkander opzeggenen weet dus den weg in den Bijbel Ach, neen. Wel weet men den weg in de nieuwste literatuur, we! kan men al de ro- inaas van Zola of van Couperus achter el kaar opnoemen, maar in den Bijbel is men een vreemdeling. De Burgemeester van Marken voelt zich niet lekker meer op zijn eiland. Naar aanleiding van de relletjes die onlangs hebben plaats gehad, heeft hij eervol ont slag aangevraagd, wegens gezendheidsrede- nen. Hij heeft een huis gekocht te 's-Graven- hage en zal zich daar als ambteloos burger vestigen. Een veldwachter doodgeschoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de rijks veldwachter Mlchieisen in het veld onder Gilze Rijen dooreen strooperdoodgeschoten. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Men seint hierover nader aan het Hbl. De brigadier der rijksveldwacht Michieisen was met een paar jachtopzieners es twee marechaussees van dè brigade Rijen in dienst op wildstrooperij. 's Nachts tegen drieën za gen zij een lichtbak het veid belichten. Dui delijk bieek hun dat daar een gezelschap wildstroopers aan het werk was. Behoedzaam gingen de politiemannen in de richting van het streopersgezeischap. Naderbij gekomen, zagen zij, behalve den lichtbakdrager, twee onbekende mannen. Onder den ulrroeppolitiesprong Michiei sen op een dezer mannen toe en kreeg hij van dezen op zeer korten afstand een schot hagel in de volle borst. Michieisen slaakte een gil en viel als slachtoffers van zijn plicht dood neder. De stroopers wisten in den don keren nacht te ontkomen, doeh tegen den morgen werden zij nog in het veld aange troffen en door de marechaussees gearresteerd. Het zijn bekende stroopers, namelijk P. Haaber. P. Schelkens en F. Scheepen uit Rijen. Het moet zoo goed als vast staan, dat P. Haaber het schot op Michieisen heeft ge lost. Zijn geweer heeft hij daarna wegge worpen. Te Gilze waar Michieisen zijn standplaats had is men diep onder den indruk van het tragisch levenseinde van den geachten poli tieman. Hij was een verdienstelijk ambtenaar en laat een beklagenswaardige weduwe met eenige jeugdige kinderen onverzorgd achter. Op Zaterdag 26 Januari bij inzet; en Op Zaterdag 2 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek vana. 0.55.20 H.A. of 1 g. 61 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in het Oude Nieuwland, aan den Langedijk, kad. Sectie B no 21, verhuurd tot 11 Nov. 1920 aan de Wed. W. Mierop en de Wed. K. Westdijk A f 80 per jaar. b. 0.58.80 H.A. of 1 g. 84 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in het Oude Nieuwiand, aan den Langedijk, kad. Sectie B no 118 en 119, verhuurd tot 11 Nov. 1920 aan Eeuwit en Jacob Breen C.Gz. 4 f 57 per jaar, ten verzoeke van den heer Job Kaptijn te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 26 Januari bij inzeten Op Zaterdag 2 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek. a. ten verzoeke van Mej, G. Lodder Jbd. te Ouddorp, van 1.24.60 H.A. of 2 g. 214 R. V. M. weiland te Oud dorp iu den polder het Oudeland in Dimmen stee, kad. Sectie D no 153, dadelijk te aan vaarden. b. ten verzoeke van Mej. K. M. Lodder te Ouddorp van 1.0530 H.A. of 2 g. 88 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, genaamd „Blokje van Wil lem", kad. Sectie A no 375, verhuurd tot 11 Nov. 1920 aan Dirk van der Wende E.Czn. A f 142,i 45 per jaar en van 1.10.20 H.A. of 2 g. 120 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk aan den Middel dijk, ge naamd „700 Roeden", kad. Sectie C no 117, verhuurd tot 11 Nov. 1920 aan de Wed. C. Hameeteman Tz. A f 100 per jaar. Notaris VAN DEN BERG. Op Woeösdag 30 Januari 1918 bij inzet Op Woensdag 6 Februari 1918 bij afslag telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis Het perceel Bouwland, nabij den Steenen- weg te Middelharnis, Sectie B nummer 699, groot 50,70 hectare (1 gemet 31 roeden voornsche maat) in huur geweest bij wijlen Johannis de Vogel en direct te aanvaarden. Ten verzoeke van den WelEerw. Heer Ds. W. van Dam. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschrijving ingaande April 1918 van weiland onder Abbenbroek voor 5 jaren de koinweide groot ongeveer 1-07-40 H.A. en voor 7 jaren 0-82-50 H.A. in het oudeland, 1-31-60 H A. aldaar en 1-03-00 H.A. in het Volgerland van Oudenhoorn. Gesloten inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 30 Januari 1918. Notaris LOEFF. Op Woensdag 30 Januari 1918 bij inzet en Op Woensdag 6 Februari 1918 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis: van vijf aatieengebouwde Huizen met erven aan den Ring te Middel harnis, annex en ten oosten van het Gemeente huis, kad. Sectie B nummers 2038,203>,2040, 2041 en 307, groot 1 are 84 centiaren. Ten verzoeke van Mevrouw Wed. J. C. den Baars te 'i-Gravenhage. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 31 Januari 1918 bij afslag telkens des v.m. om elf üur in het koffiehuis van D. van der Werf te Zuidland een Arbel- dershuis met Schuurtje en Erf in den polder Groot Zuidoord, groot 2 aren 60 centlaren. Notaris LOEFF. Op Donderdag 7 Februari 1918 bij Veiling en op Donderdag?! Februari bij Afslag, heide dagen 's morgens e'.f uur, vande kapitale Bouwmanswoning met Schuren, Erf, Tuin en Boomgaard te Vievpolders en diverse percee- len Bouw- en Weiland, samen gooi 2573 70; benevens eenc Aibeiderswcming met Tnir, Voorts 4.70.40 Bottwiar.ü onder Vie: polders, 2.98.30 Weiland tider Nieuwenhoorn en 1.83.29 Weiland onder Zwartewaal. Alles breeder bij biljetten. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Bij inschrijving naar de beneficie met eene vaste buursom van veertig gulden per H A. per jaar te huur voor den tijd van zeven jaren, ingaande dadelijk, de nieuw gebouwde kapitale hofstede genaamd „Welgelegen" in de onmiddellijke nabijheid (10 minuten gaans) van het dorp Ooltgensplaat, voorzien van gas- en waterleiding met 35-66-76 H.A. uit muntend wei- en bouwland, bewoond geweest door wijlen den Heer Hijmen Schil^roort. Inschrijvingsbiljetten in te leveren bij No taris Akkerman te Ooltgensplaat vóór of op 6 Februari a.s. alwaar alle gewenschte in lichtingen te bekomen zijn. Op Vrijdag 8 Februari 19!8, des voormid dags 10 uur aan den Oudelandsehen Dijk te Oude Tonge: van Jaarling Hengst, Hoornvee, Slag- en Klaverhooi, Stroo, Voerbieten, Rij tuigen, Landbouwwerktuigen en Gereedschap pen enz. Ten verzoeke van Mej. Wed. I. van den Doel te OudcTonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 13 Februari 1918 des voor middags ten lien ure op de hofstede „Welge legen" in de onmiddellijke nabijheid van het dorp Ooltgensplaat, ten verzoeke van de erven van dan heer Hijmen Schilperoort, pu blieke verkooping van: Paarden: Vosbiesmerrie oud 8 jaar; bruine ruin oud 5 jaarbruine merrie klepper oud 11 jaar; stamboek vosbiesmerrie oud 4 jaar (drachtig) bruine ruin oud lOjaarjvosmerrie oud 9 jaar; bruine merrie oud 6 jaar (drach tig); bruine merrie oud l'/i jaar; bruine mer rie oud 17i jaar; vosbiesmerrie oud l'/s jaar. Bij ieder paard volgt een gareel van f 50, HoornveeBonte koe (legt Maart haar 3e kalf af)vier kalfdragende schottenacht tweejarige vaarzen drie eenjarige stieren drie eenjarige ossen, voorts een groot aantal kippen en eenden. BoereninspanEen veerwagen, een tilbury, een veerkar, vijf boerenwagens, een karos, twee wielsleëen, vijf sachsploegen, een cor- recfploeg, tweeschaar en porfugalploeg, een aatiaardploeg, een dekploeg en moorploeg, twee wiedmachines, twee zaaimachines Smijth en Floter voor vlas, een grasnsaaimachine, een schudder, hark, rosmolen met dorsch- machine, wanmolen, windmolen, vijf houten eggen, vier ijzeren eggen, een zigzag, twee houten sleepers, een ijzeren sleeper, twee rol- blokken, een rijtuigwip, een sproeier, twee bascules, juinren, zeeven, voerbakken, ton- tuig, twee peemolens en verder schuur- en stal gereedschappen, tonnen, manden, zakken, paleu, pianken, balken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, Notaris AKKERMAN. Zaterdag 16 Februari bij inzet en Zaterdag 23 Februari, bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek, van Een perceet%ouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland, aan den Breedenweg en aan het eerste lietje, kad. sectie D. No. 795, groot 41 aren, 90 centlaren of 274 roeden Voornsche maat, verhuurd tot 11 Nov. 1919 aan de Wed. Kr. Westdijk Klz. c. s. A f 37,— per jaarten verzoeke van Mejuffrouwen M. en J. de Graaff te Dirksland. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 16 Februari bij inzet; en Op Zaterdag 23 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek van: a. 1.90.90 H.A. of 4 g. 47 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den polder het West Nieuwland, aan den Groeneweg, kad. Sectie A no 54, genaamd „de Vier gemeten", in 2 perceelen en com binatie, verhuurd tot 11 Nov. 1921 en wel: de Zuidelijke 2 meeden aan Joh. Plkaart A f 163,75 per jaar en de Noordelijke 2 meeden aan Joh. Both A f 165,10 per jaar, b. 0.95.22 H.A. of 2 g. 22 R. V. M. bouwland te Goe dereede in den Plaspolder, kad. Sectie B no 305 en 306, in 2 perceelen en combinatie, verhuurd tot 11 Nov. 1921 en wel: Sectie B no 305 aan W. v. d. Bok A f 71,77 per jaar en Sectie B no 306 aan Leendert Breen Jbz. A f 68,72 per jaar. c. 2.12.00 H.A. of 4 g. 185 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk aan den Middeldijk, kad. Sectie C no 128 en 129, verhuurd tot bloot- schoof 1925 aan Klaas Grinwis K.Tz. A f 323,86 per jaar. Notarissen W. H. VAN B1LDERBEEK te Dordrecht en VAN DEN BERG te Goedereede. Op Zaterdag 16 Februari bij inzet en Op Zaterdag 23 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het loge ment Akershoek, van een perceel bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland na bij den Breedeweg, kad. Sectie D No. 387, groot 67 aren 60 centiaren of 1 gemet 141'/j Roeden V. M., verhuurd tot blootschoof 1919 aan Klaas Hameeteman Cz. k f 66.— per jaar, ten verzoeke van den Heer C. J. H. van den Broek te Heemstede. Notaris VAN DEN BERG Op Donderdag 21 Februari 1918 des voor middags ten 10 ure, ten verzoeke van den Heer I. J. Bom te den Bommel op diens hof stede genaamd „Zeldenrust" aldaar publieke verkooping van Een vosmerrie oud zes jaar; Een bruine merrie oud zes jaar (drachtig); Een bruine merrie oud acht jaar; Een bruine ruin oud ongeveer negen jaarEen donkerbruir e merrie oud acht jaar (drachtig)Een blauwe schim mel oud vier jaar (vermoedelijk drachtig) Een jaarling hengst; Een jaarling hengst. Rundvee. Een zwartbonte koe (drachtig) Een zwartbonte koe (drachtig)Een witkop koe (drachtigEen vale koe (drachtig)Een zwartbonte koe (drachtig). Zes tweejarige vaarzen; Vijf tweejarige ossen; Twee jaar ling vaarzenTwee jaarling ossenTwee mestvarkens. Voorts een Veerwagen, een tilbury, 3 boe renwagens, een wielslee, een sleepslee, rol- blok, slegpers, grubben, twee wieiploegen, een portugalploeg, drie houten en twee ijze ren eggen, een wanmolen, schoppen, rieken een centrifuge, een kunstmestbreker, ruiters, palen, en verdere landbouw- en melklnven- tarls. Voorts een groote partij hooi en stroo, eén mestput, eene partij prikkeldraad en ijzer- draad, een put mangelwortels en poters, als mede eenige meubilaire goederen en hetgeen Betaaldag der koopsommen boven f 10— 1 November !918. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 20 Februari 1918 des voor- mi Jca.rs 10 uur aan dei. Rn:; M'ddeihar- n s: v-i.i Paaiden bent veim Landnutter w'k- tu! en 'i Gore--diChappuj, en wat verder ie koop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den Heer Jan van der Slik Senior te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 Februari 1918, 'svoorm. 10 uur, te Sommelsdijk, in den polder het Oudeiand, aan den Kleiburgschen weg, van 7 paarden, 21 stuks vee (waaronder 7 melk koeien en 2 kalfschotten), eenige kippen, Iandb mwschuur, rijtuigen, stalgereedschap- pen, melkg;reedschappen enz. ten verzoeke van den Heer D D. Kastelein Iz. te Sommel- sdijk. Notaris VAN DER SLUYS. -«ï,- l De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE Electrischi SFfcUEL-en SCHILDERIJEN FABRIEK IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4S45. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen, LIJSTEN in alle soorten op elke maat aat |j iaSÜSh O CÏ 84 Si CRgTARIEWEG, DIRKSLAND. AL wie een vertrouwd wil koopea wende zich tot A. v. MOORSEL, Rotterdam. Walenburgerweg 88. Telefoon 9087. Steeds paarde» in voorraad. 13260 s me. mam hi over de Boschlaan, TEL. 10332. Alle soorten zijn voorhanden in ver schillende kwaliteiten. Onze dekens munten uit door soliditeit en nette af werking. Echt en Immitatie VELOURS, in verschilien- de tinten en Modellen. LAK- EN CHAPPELLERIEHOEDEN. 12315 Beleefd aanbevelend, .1. C. BAMSASEBt. Tel, Intere, 224, Sommelsdyk,

Maas- en Scheldebode | 1918 | | pagina 2