I I PLAATSELIJK NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN, VERKOOPINGEN. ViSSCHEniJ. POSTERIJEN. UITSLAS VERKOOPINGEN. UITSLAG AANBESTEDING. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL De i»roodkaar! van hef 36ste tijdvak loopt van Vrijdag 21 tol en met Maandag 31 December a.s. iMMWI iiffj'* .T --.r.. - K—'WYi ons niet verder, wij hebben met het feit zoo als het nu is rekening te houden. DeVoorz. waarschuwt voor de gevolgen, men kan over deze zaak wel procedeeren, doch weet pro- cedeeren duurt lang en men weet niet wat de Directeur zal doen, men heeft kans ten tijde van het proces in het donker te zitten. Dhr. de Boo zegt tot den Voorzu is te kort in de gemeente, anders zou ik zeggen u heeft aandeel in de winst. Dhr. van der Wiele noemt een voorbeeld, waarbij de regeering zich aan het contract hield. De Voorz. merkt op, dat dit vóór den oor log afspeelde. Dhr. Prins zegt dat het één lange lijdens geschiedenis is, er worden echter verschil lende geluiden van het Kolenbureau verno men, nu eens gunstig dan ongunstig. Waar om wend het Kolenbureau zich niet tot Ged. Staten, dat is de macht boven ons, niet het Kolenbureau Toen het Kolenbureauverplichtte een zekere hoeveelheid cokes te betrekken, en er een deputatie heen ging, werd deze maatregel weer Ingetrokken. Men weet niet waaraan zich te houden, kan het ook zijn, dat het Kolenbureau verkeert wordt ingelicht. Dhr. Smit sluit zich aan bij de vorige spre kers en wil aan verhooging niet meewerken. Dhr. Kerbert wil zich eveneens houden aan het contract, zijn B. en W. van de billijkheid overtuigd, waarom dan aiet voorgesteld een toeslag uit de Gemeentekas. Hij geeft dan ook den raad geen f 0,16 te betalen, art. 13 van het contract zegt dat de gemeente be taald, welnu worden verhoogde nota's aan geboden, dan kunnen de menschen verwijzen naar den Gemeente-Ontvanger. Mocht de Directeur ons in het donker laten zitten, dan zal de militaire macht wel ingrijpen en de zaak doen voortzetten. Dhr. Kerbert vindt het vreemd dat B. en W. den prijs van f 0,16 niet toelichten. De Voorz. zegt dat er niets toe te lichten valt, zij weten ze'f niets, er is een lange brief en een telegram naar Den Haag over deze kwestie gezonden. Dhr. Kerbert zegt dat de aceountantskos- t en voor de fabriek geen bezwaar zijn. De Voorz. betwist dit en zegt dat boeken onderzoek geen opheldering geeft, productie kosten en aflevering der bijproducten dat moet men weten en die zijn door een accoun tant niet te geven. Dhr. Benthem zegt dat navordering vanaf 1 Dec. absoluut onwettig is, dat is gebleken bij de brandstoffen. Hij vraagt als een gas- verbruiker een aangeboden kwitantie met 1 Jan. a.s. weigert en de Directeur deze per soon laat afsnijden, of de Voorz. dan als hoofd der politie zal ingrijpen. De Voorz. antwoord ontkennend, het is een zuiver burgerlijke zaak, ik kan en mag mij daarmee niet bemoeien. Dhr. Haas vraagt of het ook door een der ambtenaren buiten den Directeur om bedis seld is. De Voorz. zegt dat het is onderteekend door een der Directeuren. Dhr. Kerbert meent dat de handteekening geheel verschillend is van de vorige brieven, door denzelfden Directeur onderteekend. Dhr. de Boo zegt dat Nieuw Helvoet en Nieuwenhoom het nog niet weten, hij ver zekert dit pertinent. De Voorz. ontkent dit en bewijst dit over tuigend. Dhr. de Boo laat zijn verzekering nu wij selijk glippen. Dhr. de Klerk belicht de houding van het Kolenbureau (dat een onbetrouwbaar lichaam s gebleken) tegenover onze gemeente. Het onbetrouwbare wordt breedvoerig aangetoond. Dhr. Prins zegt dat de Marine die ook con tractant is geen brief heeft ontvangen. Het voorstel de Boo om de prijs van het contract te houden eu af te wachten wal de Marine doet, wordt hierna met alg. stemmen aangenomen. Dhr. Benthem wil over gasrantsoeneering spreken. De Voorz. weigert dit, de distributie be hoort bij B. en W., die bereid zijn ten allen tijde inlichting te geven, doch niet in den raad. Zij zijn het niet verplicht, het is hier altijd critiek op B. en W., daarom wordt het geweigerd. Aangenomen wordt een voorstel Haas om gedurende de eerste 3 maanden \«in 1918 een toeslag van f 0,19 per Liter petroleum te ge ven aan gaslooze gezinnen, voor allen zonder onderscheid. Dhr. Haas wordt voor verandering van schooltijden naar de hoofden der scholen verwezen. Hierna sluiting. MIDDELHARN1S. Door het bestuur van den Centralen proeftuin is het salaris van den Chef den heer Schoenmaker met f 200 verhoogd. Woensdagavond omstreeks elf uur wer den de inwoners opgeschrikt door het luiden der brandklok en bleek alras dat een felle brand woede aan de Zuidzijde van 't dorp. In korten tijd werden vier landbouwschu- ren in de asch gelegd van de landbouwers J. Verolme, Dr. Peeman, J. Driesse en T. Looij. Mede ging een massa veevoeder, haver en erwten verloren. Omstreeks twee uur was men den brand meester en was het gevaar geweken. DEN BOMMEL. Met ingang van 2 Januari a.s. zal de Gem. Secretarie iedere werkdag voor het publiek geopend zijn van 9—12 en van 2—4 uur, behalve Zaterdag, waarop de openingsuren alleen van 9—12 uur zijn. Door den Rijksveldwachter Kleinjan en den Gem. veldwachter Geluk beiden alhier, is tegen D. G. te Ooltgensplaat, proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van 1 H L. tarwe toebehoorende aan den landbouwer P. L. alhier. De volgende week is bij de slagers al hier op bon no. 25 verkrijgbaar K, G.vet, (normaal bak en braadvet.) r— Het Gem. bestuur en het Armbestuur der Ncd. Herv. Kerk alhier hebben het salaris van den nieuw te benoemen Gemeente ge neesheer verhoogd tot f 1400.— Bij B. en W. dezer gemeente is van A. Osseweyer alhier een verzoek ingekomen tot het bouwen van een woonhuis aan den Til- schendijk alhier. NIEUWE TONGE. Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is er op bon no. 26 der thee- en koffiedistributie- kaart verkrijgbaar gesteld '/a H.G. (ons) koifie in het tijdvak van 24 tot en met 31 Decem ber a.s. Op Donder£feg den 17 Januari a.s. zullen te Rotterdam worden ingelijfd de miliciens van de lichting 1918 n.l. M. van der Ham, L. Kats, C. Oostdijk, W. Koppenaal Jnr., Jb. van Zanten en C. Noteboom Pz. Terwijl een der Belgen uit decichorei- 'fabriek alhier met zijn werkzaamheden aan de machine bezig was had hij het ongeluk de eerste vinger van zijn rechterhand en daarvan het eerste lid te verbrijzelen. Ge neeskundige hulp was noodzakelijk. J.l. Woensdagavond moest A. Sliedrecht Abrzn. zich eens op het ijs begeven op de kerkgracht wat tengevolge had doordat het ijs niet sterk genoeg was dat hij al spoeoig met een nat pak huiswaarts moest keeren. DIRKSLAND. Onze Burgemeester is met algemeene stemmen door den gemeenteraad benoemd tot lid der commissie van toezicht op het onderwijs, tot lid der schattingscom missie voor de rijksinkomstenbelasting, tot lid en voorzitter der commissie van den grint weg Sas-Herkingen en eveneens tot lid der grintwegcommissie van Ouddorp—Sommels- dijk tot ambtenaar van den burgerlijken stand der 3 gemeenten enz. Datum tot het inschrijven voor de Militie is bepaald op Woensdag 16 Januari des v.m. van 9—12 uur. Van de Oogst der suikerbieten over 1917 zijn vervoerd 17'/a Millioen kilo's, het aantal schepen dat daarmede de haven uit voer was 102. STELLENDAM. Zaterdagmiddag zijn alhier aangehouden de 26-jarige opperman L. K. uit Sommelsdijk en de 23-jarige commis sionair W. v. d. R van hier, die met paard en wagen 2 vaten rum vervoerden. Na een verhoor, dat tot den volgenden morgen 4 uur duurde en waarbij ook ondervraagd werden de 23-jarige koopman J. de J. en de 41-jarige visscher E. v. S., beiden te Stellen dam, bekenden ae 3 Stellendammers de rum gestolen te hebben van een partij strand goederen, die in een pakhuis van de ge meente waren opgeslagen en waar zij zich op 19 December door inbraak toegang tot hadden verschaft. N.RCt. GOEDEKEEDE. Maandag was alhier op bon 26 een extra Va ons koffie verkrijgbaar. Door het uitglijden van den trap, viel vrouw d. V. en brak een rib; zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. OUDDORP. Op 2den Kerstdag is achter „Zeezicht" het lijk van een Engelsch matroos aangespoeld. Dien zelfden dag nog werd het lijk gekist en naar het baarhuisje op onze begraafplaats vervoerd. Heden, Donderdag, had de begra- fen.s plaats. Verre van bloedverwanten en vrienden slaapt deze ongelukaige op een af gelegen plekje van Nederland. Wat js de oorlog toch wreed! TINTE. Als de pronkkamer geverfd is kun nen we ons wei voorstellen dat moeder de vrouw met angstige beklemming der harten iemand de deur ziet openen om naar binnen te gaan. Maar dat eene kerkvoogdij, zooals in het naburige R. zoo huismoederachtig wordt, om te sidderen bij de gedachte dat er wel een3 wat al te veel menschen in de nieuwgeverfde kerk zouden kunnen komen bij een Kerstfeest- viering zal menigeen boven de pet gaan. Toen schijnt het zoo te wezen, naar de berichten doen verluiden. Tot zoo iets kan men komen, als men voor jarenlange, droeve toestanden gewoon is ge braakt aan beina ledige kerken. Wat is heer lijker dan een. kerk vol heilbegeerige harten, indrinkende de wateren des levens van den vernederden nu verhoogden Christus van het roerende Kerstevangelie De ultdeeling die de brandstoffencom- missie dit maal hield, is uiterst schraal. Naar men zegt, moet de anthraciet voor 't grootste deel binnen de oude vesting gebleven zijn. Als dat zoo is, mag het treurig genoemd worden. ZUIDLAND. Het paard van den heer J. D. van Beek, kreeg zoo'n hevige koliek, dat het heel spoedig stierf. De meisjesvereeniging „Dorcas" hield Vrijdag haar uitdeeling van de 106 vervaar digde kleedingstukken. Dat de menschen ge lukkig met hun geschenk waren is vooral in dezen duren tijd te begrijpen. Door de ijsclub „Vooruitgang" alhier waren de banen reeds afgezet. Jammer dat de zoo wispelturige jeugd zich weinig om het afgezette deel bekommerde en er even dapper over reed dan anders. Doordat het nog onsterke ijs de vele liefhebbers nog niet kon dragen, zijn hier verscheidene er door gezakt, o.a. de wagen maker E. v. Tr. met zijn zoontje. Dat men hier in de Barakken waar de straat verhoogd wordt op moet passen, blijkt wel dat velen reeds gevallen zijn en sommi gen zich zelfs ernstig bezeerden, o.a. mej. B. Klok, die zoo viel, dat zij een gat in haar hoofd kreeg en zich bovendien aan haar heup kwetste. 2e Kerstdag is hier een extra bijeen komst der zangvereeniging geweest. De avond werd onder veel belangstelling, gezel lig doorgebracht. Mej. A. Velthuizen had het ongeluk van de trap te vallen dat zij haar pols zoo ernstig bezeerde, dat deze zoo opzette dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. In de Herv. Kerk alhier werd op de 2e Kerstdagavond feest gegeven voor de Zondagsscholen. Al moesten de versnaperingen beperkt worden, de kleinen hadden toch een prettigen avond. Onze dorpsgenoot P. Alphenaar werd tot sergeant bevorderd. SPIJKENISSE. De verhuring van de zoo genaamde „Kerkewei" bracht op de som van f 122.50 per </2 H.A. Bij onderhandschen verkoop is het woon- en winkelhuis van de Wed. D. Holle man overgegaan aan A. Oorebeek. De cople van Ingezonden Stukken, die nlel ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uilgevers. Aan Hakal Bij het lezen van uw stukje naar aanleiding van de prote3tmeetlng der onderwijzers le Utrecht, drongen zich een tweetal vragen aan mij op, wier beantwootdingen m.i. met elkander in strijd zijn. De eerste dier vragen was„Wie is de schrijver En ik antwoordde„Een Chris ten Niet waar? Iemand die de Zondag heilig houdt, verdient deze naam wei, ten minste Maar een tweede vraag volgde„Wat is de bedoeling van het stukje Het antwoord ligt nabij. „Ouders, stuurt uw kinderen naar de christelijke school Dat verband is zeer natuurlijk. Als iemand heilig overtuigd is, dat godsdienst op de school noodig Is, dan sture hij zijn kinderen naar de christelijke school. Ik zal de eerste zqie, om iemands persoonlijke meening op dat punt te eerbiedigen. Maar niet eerbiedig ik het middel van den schrijver, wie deze dan ook zij, om tot zijn doel te geraken, want dit is hoogst afkeu renswaardig, in het bijzonder waar 't wordt aangewend door een waarachtig aanhanger van de leer van Waarheid, Gerechtigheid én Liefde Gij hebt bedoelde vergadering niet bijge woond, ge hebt conclusies getrokken uit de vage en vaak partijdige krantenartikelen en de rest naar willekeur met reine fantasie aangevuld. En nu tracht ge door verkeerde voorstellingen en groote woorden onontwik- kelden met weerzin te vervullen tegen de Openbare school. Maar het zal u niet gelukken. Want ik durf als Openbaar onderwijzer en lid van den Bond van Ned. onderwijzers de gevol gen op mij nemen, van wat gij noemt „ver kopte anarchie", maar durft gij, als waar achtig christen de gevolgen op u nemen, van wat ik noem„vuige laster Ziedaar een vraag I Mocht u, na ernstige overdenking daarvan nog lust gevoelen nadere uitlegging van deze bewering te verzoeken, dan ben ik daartoe ten allen tijde bereid. Hoogachtend, J. Ph. HOEK. Onderwijzer b. h. O. L. O. Weer is het oude jaar voorbij. EEN nieuwe jaarkring is weer aangebroken, en niemand weet wat het ons brengen zal. Zal het nieuwe jaar gelijk zijn aan het vorige, zal het ons weer een stroom van NIEUWE ellende brengen Wij allen hopen van neen. Vurig hopend zijn wij met onze gedachten in het groote verre Rusland, waar over den vrede gesproken, en gehandeld wordt. Zou het dan toch kunnen dat het aanbreken de jaar ons den vrede brengen zal. Of zul len we teleurgesteld worden en we weer zullen hooren van RAMP op ramp, veroorzaakt door den niets ont- zlenden oorlog. Onbeschrijfelijke ellende word er geleden. Ook in NEDERLAND Aan alles komt gebrek, en nog steeds is de nood stijgende. En als wij dan als drankbe strijders aan de ellende denken, die moed willig word veroorzaakt door den Alcohol, welke nog steeds IN groote hoeveelheden word gedronken, on danks de vreeselijke tijden, dan zouden we allen willen toeroepen: Laat staan den drank. Het is vergif. Begin het nieuwe jaar drank- vrij en doe als ons, verklaar den alcohol den OORLOG. Wordt geheelonthouder. Namens de afd. Dirksland van de Ned. Vereen, tot Atsch. van Alc. dranken, P. DIJKGRAAF. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Strafzitting op 21 December 1917. Veroordeeld Ter zake „Openbare dronkenschap." M. C. Q. te Osch tot 1 boete van f 10, subs. 10 dagen. Ter zake „overtreding der trekhondenwet". J. K. te Brussel tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake „politieovertreding te Stad aan 't Haringvliet". A. B. te Stad aan 't Haringvliet tot 1 boete van f 25 subs. 25 dagen. Ter zake „rijden zonder licht." J. v. Dr. te Sommelsdijk bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. Ter zake „jagen zonder schriftelijke ver gunning." J. K. te Stad aan 't Haringvliet bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake „overtreding der leerplichtwet." C. G. en J. du Pr. le Melissant, L. W., L. v. d. B., C. Dr. en W. K. te Sommelsdijk allen tot 1 boete van f4 subs 4 dagen hecht. L. H. te Middelharnis, J. St., P. W., C.J.G., N. J. G. en J. Gr. te Dirksland, A. J. H. te Sommelsdijk, J. M. te Stellendam, W. B. te Ouddorp, P. K. en J. de Vr. te Middelharnis en B. v. d. D. te Sommelsdijk allen bij ver stek tot 1 boete van f 8 subs.-8 dagen. Ter zake „strooperij van veldvruchten". Abr. Br. en Ar. Br. te Stellendam tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Vrijgesproken ter zake „strooperij." J. Br. te Stellendam. Ter zake „overtreding van den keur van den polder de Generale Dijkage van Stellen dam." W. BI. te Stellendam tot een boete van f3 subs. 3 dagen. Veroordeeld Ter zake „Ioopen op verboden grond." A. v. D. te Ooltgensplaat tot 1 boete van f 10 subs 10 dagen. Ter zake „overtreding van de verordening van den Commandant der Stelling van het Hollandsch Diep en het Volkerak." J. v. H. te Ooltgensplaat tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake „kustvisscherij uitoefenen zonder consent en zonder schriftelijke vergunning." C. v: d. N. te Middelharnis tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen met verbeurdverkla ring van den aalreep. Ter zake „te Dirksland een trekzaag on verpakt vervoeren gezeten op een rijwiel." M. v. d. W. te Sommelsdijk tot een boete van f 3 subs. 3 dagen. Ter zake „vee laten loopen op eens anders klaverland." A. v. d. VI. te Stellendam tot 1 boete van f 25, subtr. 25 dagen. Ter zake „overtreding van de verordening van den Commandant der Stelling van de monden van den Maas en van het Haring vliet op vervoer van gestot /en vee." L. v. d. W. te Goedereede tot 2 boeten van f 10 subs. 10 dagen iedere boete. Ter zake „eens anders grond bejagen zon der schriftelijke vergunning van den jacht- rechthebbende." C. G. P. te Ooltgensplaat tot 1 boete van f 15 subs. 15 dagen. Ter zake „gestorven vee vervoeren zonder voorafgaande keuring door een veearts." S. v. P. te Ouddorp tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake „te Dirksland als winkelier na 8 uur 's avonds gaslamp In zijn winkel la ten branden". A. W. K. te Dirksland tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake „vee laten loopen op eens an ders bezaaiden grond." L. v. d. Br. te Sommelsdijk tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen met toewijzing van de vordering tot schadevergoeding aan J.V. tot een bedrag van f 20. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF «Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 22 Dec., in Neder land uitgesproken 27 faillissementen tegen 15 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 Dec., 1917 908 faillissementen tegenover 1029 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Op Zaterdag 29 December 1917, bij inzet, en Op Zaterdag 5 Januari 1918, bij afslag, tel kens des avonds 6 uur, te Ouddorp in het Logement van Akershoek van a. 1.36.90 H.A. of 2 G 294 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in den Noordhoek, kad. Sectie A no. 21 In 2 perceelen en combina tie, verhuurd aan Joh. P. Breen Dz. tot 11 Nov. 1918 k f 178.80 per jaar. b. 0.53.10 H.A. of 1 G. 47 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan het eerste liefje, kad. Sec tie D no. 842, dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van Mejuffrouw Maatje Breen Dd. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving naar de Bene ficie voor den tijd van 10 jaren van: a. 1.21.80 heet. (2 gem. 195 roeden Voorn- sche Maat) bouwland (voor 3 jaren gebroken zeer oude weide aan den Langeweg, gemeente Oude Tonge, polder het Oudeland, Sectie C nummer 195, 196. b. 1.20.30 neet. (2 gem. 193 roeden Voorn- sche Maat) circa 130 jarige weide met eeuw kant, om te scheuren, nabij den Langeweg aldaar, Sectie C nrs. 216, 217. c. 1.56.40 heet. (3 gem 122 roeden Voorn- sche Maat) circa 130 jarige weide, om te scheuren, aan den Langeweg aldaar, Sectie C. nr. 218, Jaarlij ksche pacht f 50 per 0.44.92 heet. of Voornsch gemet. Ten verzoeke van den Heer L. Soldaat te Middelharnis. Inschrijvingsbiljetten moeten worden inge leverd ten kantore van Notaris van Buuren te Middelharnis, vóór of op 2 Januari 1918. Notaris VAN BUUREN. Op 3 Januari 1918 des v. m. ten 9'/i uur op de hofstede van wijlen den heer W. Gi- buijs onder Ooltgensplaat, publiek verkooping van 5 paarden, 15 runderen en 7 varkens, 3 wa gens, eggen, ploegen, veerkar, wielslee, rol- blok, en verdere landbouwgereedschappen, hooi, stroo en voederbieten alsmede eenlge meub:lalre goederen en wat verder ten ver koop zal worden aangeboden. Notaris AKKERMAN. Donderdag 3 Januari 1918 's avonds 6 uur, in het logement van Wed. G. Kanters <SZn. te Oude Tonge, veiling, en Donderdag 10 Januari 1918 's avonds 6 uur, in het logement van Wi'd. G. Kanters Zn. te Oude Tonge, afslag, van: Een huis, schuur, wagenhuis, pad en erf a/d Kerkring en de Hil te Oude Tonge, kad Sectie C nos. 2337, 2147 geheel en no. 2501 gedeeltelijk, groot 7 aren 52 centiaren, voor dhr. W. Westdorp c.s. Notarissen J. VAN ISPELEN te Oude Tonge en L VAN DER SLUYS te Dirksland. Op Donderdag 3 Januari 1918, 's nam. 4 uur te Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schipper, veiling; en Op Donderdag 10 Januari 1918, 'snam. 4 uur te Nieuwe Tonge, ter herberge vanjac. van Paasschen, afslag, van Twee arbeiderswoningen met tuin, erf en grond (erfpacht) te Nieuwe Tonge, aan den Duivenwaardschen dijk, kad. sectie A nos. 99, 100, 908 en 909, in huur bij A. Verseput en C. Melissant, in 2 perceelen en in com binatie; en Een huis met erf en grond, te Nieuwe Tonge, op het Dorp, kad. sectie A nommer 961, in huur bij J. Niekerk, ten verzoeke van j den heer D. van den Broek te Stellendam. Notaris VAN DER SLUIS. Op Vrijdag den 4en Januari 1918 n.m. 2 u e te Middalharms op de hofs'ede van den heer A. R. Buijs nabij de Langeweg aldaar va* 3&$jvare populieien, staande op gemel de hqjttéde, ten verzoeke van genoemden eigenaar 13353 Deurwaarder P. J. GROENENDIJK. Op Vrijdag 4 Januari 1918 bij inzet en op Vrijdag 11 Jan. 1918, bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middel harnis Het huis waarin gedurende circa 40 jaar een goed beklante schoen- en zadel makerij annex barbierszaak is gevestigd ge weest op den hoek van de Voorstraat en den Ring te Middelharnis. Ten verzoeke van den heer Jan van der Meulen te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 11 Januari 1918 des v.m. 91/, uur ten verzoeke van en bij de bouwschuurvanden heer W. Wesdorp c.s. aan de Hil te Oude Tonge, verkoop van Paarden, Hoornvee, Rij tuigen, wagens, bouwgereedschappen en ver dere roerende goederen. Notarissen J. VAN ISPELEN te Oude Tonge en L. VAN DER SLUJJS te Dirksland. Te koop of te huur, ruim 2 bunders uit muntend bouwland, geschikt voor Tuinderij, onder de gemeente Rockanje. Inlichtingen geeft Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. GOEDEREEDE. De vorige week werd er slechts 3 dagen garnalen gevlscht en van 40 tot 50 kilo per getij gevangen, die per pelling werden verkocht. SOMMELSDIJK. In verband met kolen- schaarschte enz. zijn de uren van de open stelling van het postkanfoor gewijzigd. In- plaats van 8 uur v.m. tot 9 uur avonds wordt het nu van 8 uur v.m. tot 7.30 uur avonds. De bestaande sluitingsuren in de oude regeling zijn nu vervallen. Deze open stelling treed in werking op 2 januari a.s. DIRKSLAND. Aan het Postkantoor zijn over de 1ste helft van December, terugont vangen de volgende stukken. 1 Ontvangkantoor directe belastingen Mid delharnis. 2 D. Bolle, Rotterdam. 3 Burgemeester Sommelsdijk. 4 Mej. E. Vink, Velseroord. NIEUWE TONGE. Bij de gehouden ver kooping op Donderdag 27 Dec. j.l. van twee arbeiderswoningen van de heeren I. en J. Mosselman alhier bij afslag. Koop 1 ingezet door A. Dekker voor f 1475 aangeloopen. Koop 2 ingezet door P. Kejjzer voor f 1475 afgemijnd door P. Keijzer Gz. voor f 1480. BRIELLE. Gepasseerde Zaterdag heeft alhier de aan besteding van de gemeentewerken plaats gehad, 't Laagst werd ingeschreven voor: Perceel 1 P. Veenenbos 4 C. Koelder 5 L. Zoetemeijer 6a D. N. Bout 6b P. C. Le Bruin 9 A. W. Kriens 11a C. Koelder lib C. Koelder lid L. Zoetemeijer 12 L. Weesie 13 D. N. Bout Voor de levering van boeken en school- behoeften ten dienste der scholen was 't laagst ingeschreven de heer L. Kluit. f 272,90 614,50 328, 699, 285, 738, 587, - 448, 317,50 15. 112, DIRKSLAND. Geboren: Aren, z. v. J. Köoman en vanE. Knops. Een wit, z. v. L. Bal en van A. Witte Dirkje Cornelia, d. v. L. Uijl en van H. A. Gunst. Cornelia, d. v. H. Struijk en van M. A. Snaauw. Gerard, z. v. J. Groenendijk en van G. Snijder. Maatje, d. v. C. van der Groef en van L. Kalle. Jannetje, d. v. W, van 't Hof en van J. E. van Wezel. GehuwdE. R. Smets (Belg) 34 jaar en J. Wilkes 21 jaar. J. Vermeulen, jm. 25 jaar en A. Gaanderse, jd. 24 jaar. OverledenLeendert Ardon, oud 3 maanden z. v. C. Ardon en van J. van Oudenaren. BRIELLE. OndertrouwdA. v. d. Klooster en A. Louwerens. GehuwdJ. 't Mannetje en M. P. Janson. HELLEVOETSLUIS. BevallenA. Beaufort-de Ruijfer, z. Getrouwd: T. Dijkstra, jm. 24 jr. en L Swart, jd. 26 jr. W. Soto, jm. 26 jr. en W. J. Duurland, jd. 19 jr. OverledenA. v. d. Vaart, jm. 14 jr. IP Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 30, Maandag 31 Dec. en Dinsdag 1 Januari. Ned, Hervormde Kerk. Sommelsdök Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur, Maandag avond 6 en Dinsdag v.m, 9.30 uur Ds. Pop. Stad aan 't riarlngvliei? Den Bommel, n.m. 2, Maandagavond 6 en Dins dag v.m. 9.30 uur Ds. Langhout. Ooltgensplaat, v.m. 9.30 uur Ds. Langhout van den Bommel. Oude Tonge, Mlddelharni 6 en Di Stad aan 't Den Bommi Leesdie Ooltgenspla Melissant, Stellendam, Oud dorp Brielle, v.n dag 's vendijk Rockanje. en Din Tlnte, v.m. Nieuw-Helv Maand, Ds. Ve tlellevoetsli Dinsda Ds. Ve Zuldland v Spijkenisse van Zu Abbenbroe Zwartewaal Dirksland, Ouddorp, SOMMË is benoei de openbj door het MIDDE CNed. Her\| houden school, DEN J. Mijs ouderling alhier aar NIEU\ heeft zijl Ned. Her Aan| is een brandstof) t/m 6 Jar MELIS: de Geref, ling is hi zen L. Si STELL werden M. v. Sej herkozen! van M. Cheer L. Wa in de leerlinge]; boom, di bij gebrt Del houden heeft on GOEI ais diak benoemil OUD! kinderen naar wel de leer] bijeen. Bijb. Ge alle op{ dames en v. leider Ketel, naar 's-j gericht Zondag^ leden op en deren. Maanj eerste in het zoo in er 83. De h<j looper eerste nadruk De kwi Jac. eveneen werd lijk dan van aan de goede feest, uit Oul hun bei mensch zeer te de liefi feest o< bij voq en alle Ten lecte bracht, konden boekje ■c... ,&k.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4