POSTERIJEN. VISSCHERIJ. VERK00PINGEN. UITSLAG VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL gooien, wierp zij een ruit In, In de smederij van W. Breur aan den Oostelijken Achterweg. Terwijl D. Wervers uit Middelharnis met een wagen de Oost-Krakeelstraat inreed, schrokken zijn paarden van een paar slagers- kielen die daar te drogen hingen en gingen aan den haal, waarop de wagen tegen een schuur botste. De voerman werd van den wagen geslingerd en bekwam een bloedende wonde aan het hoofd, waardoor geneeskun dige hulp noodzakelijk bleek. MIDDELHARNIS. Het aantal in deze ge meente uitgereikte bons voor klompen, mans, vrouwen en kinderen bedraagt 2649. A.s. Woensdag van des voormiddags 9 uur tot 's avonds 5 uur zal er door het bestuur van het Onderling Begrafenisfonds zitting worden gehouden om aan de leden f 1 per lid terug te betalen. Voor buitenleden moet het gehaald worden, aan de andere leden wordt het thuis gebracht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Proces verbaal is opgemaakt tegen V., en v. D., wegens overtreding der jachtwet. Alhier is een geval van Febris typhoïdea geconstateerd. Naar men verneemt is onze geneesheer alhier benoemd tot tijdelijk geneesheer te den Bommel. Gekozen tot voorzitter van de zieken- vereeniging Steunt Elkander" de heer A. j. Donkersloot, tot 2de Secr. J. Trommel Ezn, tot lid van de commissie van toezicht M. v. d. Valk tot lid van de commissie van Bijstand C. v. d. Slik en tot 2de veorzitter P. Ko ningswoud. DEN BOMMEL. Tot Gemeente-geneesheer te Diepenheim is benoemd de heer S. P. Nlcolai thans werkzaam als geneesheer alhier. In de vacature daardoor alhier ontstaan hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Voor schatters der huurwaarde in deze gemeente voor 1918 zijn benoemd de heeren J. C. Borgdorff en T. Mosselman. De installatie van de nieuw benoemde Burgemeester dezer gemeente zal plaats hebben op Woensdag 19 December des v.m. 10 uur. De aanbeveling voor lid der gezond heidscommissie voor deze gemeente bestaat uit de heeren C. Alblas te Middelharnis en L. de Winter te Dirksland. A.s. Maandagmorgen 17 December des v.m. van 9 tot 12 uur zijn weder ter Gem. Secretarie verkrijgbaar bons voor netto 30 K.G. eierkolen en voor 15 K.G. nootjeskolen tegen den prijs van t 1.35. De militieplichtigen L. G. H. Worrell, K. Bakker en Joh. Lodder zullen 18 Januari 1918 voor den werkelijken dienst worden opgeroepen. OOLTGENSPLAAT. Woensdagmiddag ent- stond een schoorsteenbrand bij dhr. F. v. d. V., de schoorsteenmantel stond ook reeds in vlam, doch spoedig opgedaagde hulp mocht het gelukken, het brandje meester te worden. Terwijl C. v. D., Donderdag de plank opliep van de zeilkast „Succes" met een zak koepeen geraakte hij in de volle kaai. Spoe dig toegeschoten hulp bracht hem op het droge, en kwam er met een nat pak en de schrik af. Alle mannelijke ingezetenen geboren in 1899 moeten zich laten inschrijven voor de militie tusschen 1 en 31 Januari a.s. meer bepaald zal hiervoor zitting worden gehouden op Donderdag 10 Januari a.s. van ö'/i tot 7J/i uur. Op de gehouden vergadering van de vereeniging de IJsclub „Voorwaarts" werd dhr. J. Bol herkozen met 52 stemmen als Voorzitter. G. van Nimwegen ~Jz. met 47 stemmen Secretaris. Joh. Donkersloot Jz. met 39 stemmen Vice Voorzitter. J. van Ree met 42 stemmen Penningmeester. W. Bom 1ste commissaris met 30 stemmen. L. Hokke Lz. 2de commissaris met 38 stemmen. W. Troost 3de commissaris met 36 stemmen. Er waren 62 leden tegenwoordig, 15 nieuwe leden traden toe. De vereeniging bestaat uit 125 leden. Onder de aanwezigen werd een kist sigaren verloot welke ten deel viel aan J. v. d. Veer Langstraat. Besprekingen voor eventueel te houden wedstrijden werd we gens het gevorderde uur uitgesteld tot later. NIEUWE TONGE. Terwijl H. K. met zijn werkzaamheden bezig was had hij het onge luk tusschen de machine met zijn hand te recht te komen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen.' Maandag is er van 11 tot 12 uur zitting gehouden voor goedkoope klompen. Velen heb ben zich ter secretarie begeven om deze te krijgen. In het tijdvak van 16 t/m 31 Dec. a.s. is er op de koffie- en theekaart verkrijgbaar gesteldop bon no. 9 0.05 K. G. thee, op bon no. 10 0.1 K.G. koffie. De arbeiderswoningen van dhr. Th. Robër zijn onderhands verkocht, een aan den bewoner A. Verplme, en een bewoond door A. Nuchteren, aan Jb. Niekerk alhier. J.l Donderdagavond hebben zich op°de lijst van dhr. Figee 123 personen geteekend om hoogere prijs der paardepeen. HERKINGEN.* Als herinnering aan het be stuur van onzen vorigen burgemeester Mr. C. Zaaijer staan tegenover het café Buitenlust te Herkingen 2 zware witte palen, 40 c.M. hoog op 1 M. van den wegkant in de grint weg geslagen ter bescherming van het fiets pad. Dat deze zeer gevaarlijk waren scheen Mr. C. Zaaijer niet in te zien, alhoewel er reeds talrijke ongelukken door veroorzaakt werden. Woensdagavond 1.1. reed de juwelier D. H. uit Middelharnis tegen een dezer palen waardoor zijn kar omviel en hijzelf eronder kwam te liggen. Door den val vrij ernstig gekneusd gelukte het hem niet er van onder te komen. Voorbijgangers hielpen hem op de been, en herstelden zoo goed mogelijk de schade aan het tuig, waarna hij de reis naar Middelharnis kon voortzetten. Het is te hopen dat onze burgemeester met het oog op het groote gevaar aan deze palen verbonden, óf tot opruiming óf tot vervan ging van beter zichtbare zal overgaan. (part. corr.) MELISSANT. In de week van 17 tot 22 December 1917 is op bon no. 33 verkrijgbaar 3 ons zeep. STELLENDAM. Alhier zijn aan hen die daarvoor in aanmerking kwamen, bonnen voor nieuwe klompen en schoenreparatie uit gegeven. GOEDEREEDE. Donderdag kon alhier aan de secretarie voor elk gezin een bon worden afgehaald voor 230 korte turven a f3. Woensdagochtend 10 uur werden ten westen dezer gemeente 2 vliegtuigen waar genomen van onbekende nationaliteit. HELLEVOETSLUIS. Verslag van de le jaar vergadering der Chr. Militairevereenlging te Hellevoetsluis met medewerking van de Chr, Zangvereeniging „Volharding" in het Militair Tehuis. De Voorzitter den Heer P. Reneman opent de vergadering met gebed en het zingen van Pj. 118: 14. Daarna spreekt hij een kort woord en her innert er aan hoe de vereeniging mag terug zien op een goed jaar, brengt vervolgens dank aan de H.H. Predikanten Timmer en Verrij en aan de Vader en Moeder van het Militair Tehuis en noodigt dan Ds. Verrij uit om zijn rede over „Luther in Ballingschap" voor te dragen. Alvorens dit geschied brengt het Zangkoor drie coupletten van het Luther- lied ten gehoore. Ds. Verrij begint zijn rede met een verge lijk te treffen tusschen het ballingoord van Luther De* Wartburg en Johannis verblijf plaats „Padmos", en verdeelt vervolgens zijn rede in drieën n.l. le. Na te gaan hoe Luther er kwam. 2e. Te zien hoe Luther er zijn tijd ten nutte maakte. 3e. Wat daarna geschiedde. In bezielende woorden beschreef de spreker zeer uitvoerig hoe het Frederik den Wijze gelukte om Luther op zijn Wartburg te krij gen en hem als Jonker Jörg een veilige schuil plaats te verschaffen. Kenschetsend was de wijze hoe hij aantoonde dat de groote Her vormer nog dikwijls met denkbeeldige duivels te kampen had; hoe het hooren zingen van Ps. 68 hem aanspoorde tot het arbeiden, het welk hij begon met het overzetten van de Heilige Schrift en schitterend eindigde met het vertalen van het Grieksche Nieuwe Tes tament in het z.g. Valks-Duitsch (een werk dat niet in de Hollandsche taal vertaald is) en weidde vervolgens in den breede uit over Luthers overwinning op de aflaatmarkt. Hierna pauze waarin de Zangvereen. 3 num mers ten gehoore gaf n.l. „Verhoogt den boog" (een parodie op ps. 24 4,5, „Gebed" en „Heilig". Na de pauze zette spreker uit een hoe het Luther op den Wartburg te eng werd, hoe hij bij zijn vertrek aan den Slot voogd een roerend schoenen brief schrijft; en te Wittenberg gekomen was hij na acht dagen de chaos (die teweeg was gebracht door verschillende valsche leeraars) meester. Spreker besloot met eenige opwekkende woorden zijn prachtig voorgedragen rede, welke door de menigte met ademlooze stilte was aangehoord. De Zangvereen. gaf daarna als slotnummer „Eere zij God", waarna Ds. Verrij na te hebben gezongen Ps. 68:10 met gebed sloot. Het geheel was een zeer aangename avond, Te betreuren was het echter dat de lokaliteit te klein was daar anders wellicht meer men- schen aanwezig geweest waren. Onder de aanwezigen merkte men o.a. op den Heer Vestingcommandant, den WelEerw. Heer Ds. Timmer en eenige kerkeraadsleden der Geref. Kerk. Door het Rijkskolendistributiebureau te 's-Gravenhage is bepaald dat de N. V. „Gas fabriek Hellevoetsluis", omvattende de ge meenten Hellevoetsluis, Nieuw Helvoet en Nieuwenhoorn voor te leveren gas een prijs zal berekenen van f0,16 per M3. Deze rege ling wordt geacht 1 December 1917 in wer king te zijn getreden. BRIELLE. Den 12den dezer werd alhier ten 12 ure voor de deur van het raadhuis op plechtige wijze afgekondigd de vastgestelde verandering in de Nederlandsche Grondwet, een klein publiek woonde deze voor ons Vaderland zoo gewichtige gebeurtenis bij. Het gemeentebestuur van Brielle zal op Zaterdag 22 December a.s. des voormiddags ten 11 ure ten raadhuize aanbesteden het onderhoud der gemeentewerken in 19l8. SIMONSHAVEN. Het bestuur der Werklie- denvereeniging „De Hoop" alhier is samen gesteld als volgt: T. v. Doorn Voorz. L. J. v. Doorn 2e Voorz., W. v. d. Linden Secr., J. v. Doorn Bz. 2e Secr., T. Rulghaver Pen- ningm., M. v. Bodegom 2e Penningm. en J. v. Doorn Wz. commissaris. ZU1DLAND. Heden overleed de oudste in woonster onzer gemeente mej. den Boer, wed. van Buren in den gezegenden leeftijd van bijna 92 jaar. Dezer dagen vernamen we dat onze dorpsgenoot H. J. Dijkers, die in Tilburg bij het regiment Huzaren behoort, het ongeluk had van zijn paard te vallen en zich zooda nig aan zijn heup te kwetsen dat hij direct in het hospitaal moest worden opgenomen en nog steeds zulke pijnen lijdt, dat hij voor eerst nog geen dienst zal kunnen doen. We zullen hopen op spoedig herstel van hem. Sinds een paar weken is hier een knip cursus opgericht, waaraan les wordt gegeven door tnejuffr. Haspels, van Poortugaal, gedi plomeerd Costumière. Onzen dorpsgenoot C. W. J. van Lum mel, is heden bevorderd tot sergeant. Het zoontje van J. van Vegt, dat in Rot terdam op een doofstommeninstituut is, werd dezer dagen met hevige koortsen naar het Sofiaziekenhuls gebracht, alwaar spoedig ge constateerd werd, dat hij aan typhus leed. Op het oogenblik is zijn toestand nog al redelijk. De vlasbaas van den heer M. P. Hage, G. van den Boogerd, had het ongeluk met zijn hand tnsschen het vliegwiel van den motor der vlasfabriek te komen, zoodat een vinger gebroken werd en een paar andere opengereten. Onzen dorpsgenoot A. H. Zoekman, die reeds .vier maal in Amerika geweest zijnde, een poos geleden weer terug kwam om zijn land en volk zoo het noodig was te helpen verdedigen, heeft nu hij zag dat dit tot nog toe niet-noodig was, iets anders genomen om te beschermen, n.l.een vrouw. Zijn reis is dus niet tevergeefs geweest. Alhier is bij den heer D. v. d. Werf, vergadering geweest van de ijsclub „Voor uitgang" om o.a. te spreken over de winter 1917—1918. De animo was zeer groot, mis schien ook mede om de vijf kistjes sigaren, die er verloot werden. Alhier wordt rondgegaan met een lijst om een blindeninstituut in richten te Wolfhezen voor alleenstaande blinden. We zullen hopen, dat leder, niettegenstaande de dure tijden nog iets overheeft voor de arme blinden. ROCKANJE. Het is tegenwoordig zeer aan te raden om zoo weinig mogelijk buitenshuis te bergen. Bij den boschwachter in de Ronde wei worden herhaaldelijk takkenbossen ge- stolèn. Er zijn er die zich achten zulks te doen vanwege de algemeene schaarschte. In de dansclub alhier schijnt toch wei nig harmonie te bestaan tusschen burgers en militairen. Deze week is er weer een gevecht geweest tusschen eenige burgers en een paar sergeants. De oorzaak is, dat de inwoners van Rockanje liever geen militairen op hun club zien verschijnen. Is het goed de land- verdedigers zoo te behandelen VIERPOLDERS. Woensdagavond 12 Dec. is 't nieuwe Evangeliesatielokaa! ingewijd door Ds. Koolhaas van Zuidland. Na een gloedvolle rede, werd 't woord nog gevoerd door den heer Schalekamp van Nieuwesluis en Ds. IJzerman van Geervliet. De meisjes- vereen. gaf eenige christelijke liederen ten beste. De zaal was goed bezet en overtrof de verwachtingen. Een heerlijke dankbare stemming bezielde velen, nu er een eigen lokaal is, waar de Heere Jezus Christus, de Koning der kerk, de zaligmaker van zonda ren naar uitwijzen van Gods woord gediend en geëerd kan worden. Dat het velen tot een zegen moge strekken. Een van de plechtigste oogenblikken was zeker wel het uitspreken van de wijdingsformuie, staande aangehoord en door allen met amen bevestigd. STELLENDAM. Over de afgeloopen maand werden aan het Hulp Post en Telegraafkan toor alhier behandeld 218 telegrammen, 336 Gesprekken en 44 Oproepberichten. STELLENDAM. Aangezien het vervoer van bliek is verboden, is alhier de vangst op deze visch opgeheven. Door de garnalenvisschers is de vorige week 4 dagen gevischt met vangsten van 10 tot 40 en van 50 tot 130 K.G. per vaar tuig. Alles werd aan de pellerijen geleverd tegen 25 cent per K.G. Notaris VAN DEN BERG te Goedereede, zal ten verzoeke van den Heer C. A. Vogel te Goedereede, bij inschrijving naar de bene ficie verhuren voor den tijd van 10 jaar, da delijk ingaande, de Hofstede „Koornlust" te Stellendam in den Adrianapolder met bijge legen 1.58.70 H.A. of 3 G. 137 R. V. M. meer dan 100 jaar oude graswei, die gebroken mag worden en 8.56.03 H.A. of 18 G. 192 R. V. M. gedraineerd bouwland. De jaarlijksche pachtprijs bedraagt, voor de gebouwen f 200, voor de oude graswei f 130 per gemet en voor het overige f60 gemet. Inschrijvings biljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 15 December 1917, ten kantore van genoem den Notaris. Op Zaterdag 15 Dec. 1917, v.m. 10 uur, verkooping van diverse koopen uitmuntend zwaar 7-jarig Hakhout van Kppwilgen aan den Strijpschen dijk zooals zij zijn genum merd. Aanwijzing bij den heer W. Jonge- jan Cz. te Rockanje. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Brielle. Op Zaterdag 15 December 1917, nam. 2 uur verkoop van Schaarhout voor den heer Mr. A. Moolenburgh te Bussum, gegroeid op boschland aan den 4en Noord Boutweg in den polder Oudeland te Ooltgensplaat, in het hotel Moelker aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 15 December bij inzet en op Zaterdag 22 December bij afslag, telkens des namiddags 3 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek, van a 1.23.40 H.A. of 2 G. 206 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, aan den Groenen dijk kad. Sectie A. no. 12, in huur bij J. den Bont tot 1 Nov. 1920 k f 161.20 per jaar, b 0.83.80 H.A. of 1 Gem. 247'/i R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in het zwarte Hoekje, kad. Sectie A no. 190, in huur bij Maarten Witte tot 1 Nov. 1921 a f 80 per jaar, c 1.41.03 H.A. of 3 G. 2«/2 R. V. M. bouwland, aan Bellemoneweg, genaamd „Keu len", kad. Sectie E nos. 1377 en 969, in 2 koopen en in combinatie, in huur bij Cornelis Sandifort Jacobszoon tot 1 Nov. 1921 f 150 per jaar, d 0.54.40 H.A. of 1 G. 55'/j R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oudeland, in de Steentienden nabij de haven, kad. Sectie E no. 327, in huur bij Willem van der Bok tot 8 Nov. 1921 k f 65.15 per jaarten ver zoeke van den heer D. Slis J.Az, te Middel harnis. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 3 jaren van I.66.48 H.A. Weiland in den Simonshaven- schenpolder, in den hoek van den Slikweg en Hoogeweg, en van 2.34.60 H.A. Weiland, in den Biertschen- polder, aan den Biertschendijk. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 19 December 1917. Notaris C. LOEFF. Op Woensdag 19 December, des namid. 2 uur te Goedereede, in het Logement „de Gouden Leeuw", verhuring ten verzoeke van den Heer C. A. Vogel te Goedereede a bij inschrijving naar de beneficie: 5.46.80 H.A. is 11 G. 272 R, V. M. bouwland in den Rooklaasplaatpolder onder Goedeteede, in 4 perceelen, jaarlijks pacht f 60 per Gemet, 2.01.60 H.A. is 4 G. 117 R. V. M. bouwland in den Grooten Zuiderpolder onder Goede reede, in 2 perceelen, jaarlijksche pacht f60 per gemet, 6.98.42 H.A. is 15 G. 60 R. V. M. bouwland in den Ouden Oostdijk onder Oud dorp, aan den Klaverschen weg, in 7 per ceelen, jaarlijksche pacht f 50 per gemet, b bij Inschrijving naar de jaarlijksche pacht: 2.69.40 H.A. is 5 G. 260 R. V. M. weiland, dat gebroken mag worden, in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp aan den Klaverschen Weg en den Molenweg, in 2 peceelen, 2.04.08 H.A. is 4 G. 138 R. V. M., vaste wei, die niet gescheurd mag worden, in het Oudeland aan Jillesweg onder Ouddorp in 1 perceel. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 19 December 1917, nam. 3Vi tfur, afslag, te Sommelsdijk, in Hötel Spee, van 6.01.28 Heet. 14 gem. 253 Roeden S. Maat) Bouwland, te Som melsdijk, in den Christoffelpolder, kad. Sectie D. nos. 288 en 292 en gedeelten van de nos, 293, 294, 295 en 263, in perceelen en in massa. In huur geweest bij nu wijlen M. J, van Drie!, thans vrij van pacht en dadelijk te aanvaarden, en 15 Are 10 centiare en 112 Roeden S. Maat) hofland aan de Oostzijde van den Molenweg bezuiden het Molenpaadje te Sommelsdijk kad, Sectie B no. 838 gedeeltelijk, verhuurd aan W. C. v. Nimwegen tot 1 Sep. 1920. Notaris VAN DER SLU1JS. Op Donderdag 20 December 1917 des namiddags ten drie ure in het café Jacobs van de Cappelle aan de Galatheeschen dijk onder Ooltgensplaat publieke verkooping van 1. een café, huis, schuur, wagenhuis, stal en erf kadaster'Sectie B. numero 1288 groot 12.08 Aren, verhuurd tot 1 Maart 1918 aan den heer Jac. Dekkers voor f 3 per week. 2. twee huizen met erven staande als voor kad. Sectie B. nrs. 1086 en 1087 te zamen groot 1,60 Are tot 1 Mei 1918 in huur bij Joh. Vervloet en Th. van der Waal, voor f 1,60 per week, ten verzoeke van den heer P. Jacobs Azn. te Achthuizen. In het café is vergunning tot verkoop van sterken drank. De perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 20 Januari 1S18. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 21 December 1917, afslag, des nam. half 4 uur, te Dirksland, in Hotel v. d. Doel, van een perceel Bouwgrond, te Dirksland aan den Julianaweg, kad. Sectie B No. 1977 groot 6 Aren, 50 centiaren, ten verzoeke van de Heeren J. Gaanderse en D. P7 Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 December 1917 bij vel ling en op Donderdag 27 December 1917, bij afslag, beide dagen 's morgens elf uur van 4-65-10 uitmuntend Weiland als: Gemeente Nieuwenhoorn, Polder Nieuwe Goote. Koop 1 2-02-00 Weiland, aan den Straatweg in het Kleine Gaatje bij Brielle, inhuur bij den heer Joh. Lageweg voor f 380 per jaar. Gemeente Oostvoorne. Goudhoek. Koop 2.1-43-10 Wei land, aan den Trambaan bij het station, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. Koop. 3.3 1-20-00 Weiland achter koop 2 aan den Moolweg. Koop 2 en 3 zijn direct te aanvaarden. Alles eigendom van Mej. de Wed. A. Moerman-Klok te Oostvoorne. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op Donderdag 20 December 1917, des avonds 6.30 uur ter herberge van Jacob van Paasschen te Nieuwe Tonge: Inzet van twee nieuw gebouwde Huizen te Nieuwe Tonge, direct te aanvaarden. Ten verzoeke van de Gebr. I. en J. Mossel man te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 21 December 1917, afslag, des namiddagsten 3 uur, te Dirksland in Hotel v. d. Doel, van een geriefelijk ingericht en goed onderhouden woonhuis met erf en stalling te Dirksland, aan de Oostzijde van de Voorstraat en uitkomend aan de Tuinstraat, kad. Sectie B No. 148 groot 1 Are 89 cA., ten verzoeke van den heer Jb. Kastelein. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 24 December, te beginnen des voormiddags 9 uur onder de gemeente Oud dorp, van groen hout op stam onder ge meenten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 27 December 1917, des avonds 6.30 uur in het Logement Holleman te Nieuwe Tonge: Afslag van twee nieuw gebouwde HUIZEN te Nieuwe Tonge, direct te aanvaarden. Ten verzoeke van de Gebr. I. en J. Mos selman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 29 December 1917, bij inzet, en Op Zaterdag 5 Januari 1918, bij afslag, tel kens des avonds 6 uur, te Ouddorp in het Logement van Akershoek van :a. 1.36.90 H.A. of 2 G 294 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in den Noordhoek, kad. Sectie A no. 21 in 2 perceelen en combina tie, verhuurd aan Joh. P. Breen Dz. tot 11 Nov. 1918 k f 178.80 per jaar. b. 0.53.10 H.A. of 1 G. 47 R.V.M. bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan het eerste liefje, kad. Sec tie D no. 842, dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van Mejuffrouw Maatje Breen Dd. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen datums in de maand December 1917: 1. Een perceel bouwland gelegen aan den Galatheeschen dijk onder Ooltgensplaat in den polder „Alteklein" kad. Sectie C. No. 274, groot 1,20,70 H.A. 2. Een afgepaald perceel bouwland groot plm. 0,99,50 H.A. gelegen achter perceel één aan den Altekleinschendqk kad. Sectie C. No. 275 gedeeltelijk. 3. Een afgepaald perceel Bouwland gelegen naast perceel twee groot plm. 0,74.40 H.A., kad. Seetie C. No. 275 gedeeltelijk, perceelen 2 en 3 zijn gedraineerd. 4. Een perceel bouwland gelegen aan den Galatheeschen dijk in den polder „Alteklein" onder Ooltgensplaat kad. Sectie 270, groot 1,25,50 H.A. 5. Een perceel bouwland gelegen achter perc. vier aan den Altekleinschendijk kad. Sectie C. No. 271, groot 1,09,00 H.A. Combinatie der perceelen 1, 2 en 3 en der perceelen 4 en 5. De perceelen «ijn tot blootschoof 1918 in huur bij den heer H. van Nieuwenhuijzen te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Notaris Van den Berg te Goedereede zal op nader te bepalen datum ten verzoeke van den heer C. A. Vogel te Goedereede, publiek verhuren, voor den tijd van 10 jaren, dadelijk ingaande, in één perceel de Hofstede „Koorn lust" onder Stellendam met ruim 22 gemeten V.M. beste landerijen, w.o. een oude graswei, die gescheurd mag worden. Te koop of te huur, ruim 2 bunders uit muntend bouwland, geschikt voor Tuinderij, onder de gemeente Rockanje. Inlichtingen geeft Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op nader te bepalen datums in het einde der maand December publieke verkooping vande in 1913 nieuw gebouwde, naar de eischen des tijds ingerichte hofstede, „Wel gelegen" met daarbij behoorende schuur, wa genhuis en verdere gebouwen, benevens 2.16. 60 H. A., kostbaar bouwland, alsmede drie arbeiderswoningen. De hofstede en landerijen zijn gunstig gelegen aan den Oudeland- schendijk te Ooltgensplaat In de onmidde- lijke nabijheid |van het dorp. De hofstede is voorzien van een goed werkende brongas- installatie en waterleiding. Een en ander behoorende tot de nalatenschap van den heer Hijmen Schilperoord. Notaris AKKERMAN. Verhuring bij Inschrijving naar de Bene ficie voor den tijd van 10 jaren van: a. 1 21.80 heet. (2 gem. 195 roeden Voorn- sche Maat) bouwland (voor 3 jaren gebroken zeer oude weide aan den Langeweg, gemeente Oude Tonge, polder het Oudeland, Sectie C nummer 195, 196. b. 1.20.30 heet. (2 gem. 193 roeden Voorn- sche Maat) circa 130 jarige weide met eeuw kant, om te scheuren, nabij den Langeweg aldaar, Sectie C nrs. 216, 217. c. 1.56.40 heet. (3 gem. 122 roeden Voorn- sche Maat) circa 130 jarige weide, om te scheuren, aan den Langeweg aldaar, Sectie C. nr. 218. Jaarlijksche pacht f 50 per 0.44.92 heet. of Voornsch gemet. Ten verzoeke van den Heer L. Soldaat te Middelharnis. Inschrijvingsbiljetten moeten worden inge leverd ten kantore van Notaris van Buuren te Middelharnis, vóór of op 2 Januari 1918. Notaris VAN BUUREN. OOLTGENSPLAAT. Uitslag verkooping door Notaris Akkerman voor P.Jacobs Adrz. Koop I. Een café, schuur, wagenhuis en erf P. M. van de Capelie Gz. voor f 3025. Koop II. 2 woningen Joh. van Oorschot voor f 1460. Afslag 20 December. SOMMELSDIJK. Geboren: Trijntje Hendrika, d. v.H.Boom en P. Brooshoofd. Frans, z. v. J. van Erkel en N. Knape. Overleden: Joh. van den Nieuwendijk, ge huwd met G. van Antwerpen. M. de Bruin 1 j., z. v. T. de Bruin, en J. Holleman. STELLENDAM. Geboren: Maria, d. v.J. Lokker en J. Brink man. Aren, z. v. J. Brinkman en J. de Vogel. Cornelis, z. v. J. van Seters en W. Grooten- boer. Mattheus, z. v. C. v. Quist en L. v. Lenten. Kommer z. v. J. Hoekman en J. Troost. Frans, z. v. J. de Geus en J. Grootenboer. Jan, z. v. L. Troost en J, Pikaart. Cornelia, d. v. J. Keijzer en E. Bilkes. Pieter z. v. A. v. d. Hoek en K. Roen. Elizabeth, d. v. J. de Blok en C. Brinkman. Meindert z. v. C. Troost en M. Troost. Getrouwd: C. Jansen 25 j. en G. v. d. Nieuwendijk 22 j. B. Braber 47 j. en M. Kie- vit 28 j. Overleden A. Kooijman 87 jr. weduwn. v. A. Bakker. P. Zwartkarnp 79 j. weduwn. v. Joh. M. Hakkenbrak. BRIELLE. v Ondertrouwd: J. 't Mannetje en M.P.Jan sen. Getrouwd: T. Eisenga en M. Hoorweg. NIEUWHELVOET. GeborenLeendert Cornelis, z. v. J. Kore- vaart en P. J. Wezemer. Hendricus Martinus, z. v. K. W. v. d. Veen en J. S. Dito. Arie, z. v. j. J. Overbeeke en P. Klielander. Ondertrouwd: J. A. in 't Veldt en Joh.W. C. Glaser. GehuwdL Monster en K. Koole. OverledenA. de Koning 81 jr, echtgen. van A. van Venrooij. ZUIDLAND. GeborenDirk en Maria, z. en d. L. Kraaijen- brink en M. E. v. d. Meer. Geertrui, d. v. H. v. Meurs en N. de Hoog. Adrlaantje Jacoba, d. v. C. Molengraaf, J. Buitendijk. Adriana, d. v. H. van Rij en J. J. Kindermans. Jozina,^1 d. v. A. J. de Leeuw van Weenen en A. Koopstad. GetrouwdB. M. van Tongerloo en H. G. W. H. Appel. Overleden: R. Vermaat, oud 80 j., wed.v. D. v. d. Bie. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 16 December 1917 Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk v.m. 9.30 en 's av 6 u. Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, v.m. 9.30 en 's av 6 uur Ds. Langhout Ooltgensplaat, v.m. 9.30 Ds. Polhuijs van Stad aan 't aan Haringvliet s'av. 6 uur Leesdienst. Oude Tonge Nieuwe Tonge, vm. 9.30 en 'sav. 6.30 uur Ds. Kruljt. Herkingen, Dirksland, v.m. 930 en 's av. 6 uur Ds. van As. Melissant, Stellendam, Ooedereede, Ouddorp Brielle, v. m. 10 Ds Knotnerus. en 's av 6 uur Ds. Bremer. Oostvoorne, v. m. 9.30 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie) Rockanje, v.m. 9.30 uur Ds. Witkop. Nieuw-Heivoet, v.m. 9.30 Ds. Bremer van Brielle. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en s av. 6 uur Ds. Timmer Zuidland, v.m en n.m. Ds. Koolhaas. Simonshaven, |'s av. 6 uur Ds. Teenstra van Ouden hoorn. Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds. de Voogd v. d Straaten. Oudenhoorn, vm. 9.30 uur Ds. Teehstra. Spijkenisse, Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Aboenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur. Ds. Baar. Vlerpolders, n. m. 2 uur Ds Poldervaart vau Oost voorne. Vierpolders (Evang.) 's av. 6 uur Leesdienst. Nieuwesluis, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. G v, Velzen Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel, v m. 9.30 (Bed. H.A.) n.m.2 en 's av. 5,30 uur Ds. Taal van Hoogvliet. Ooltgensplaat, Meliasant, v.m. 9.30 en's nam. 2 uur Ds. de Bruljn. Stellendam, Ouddorp

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4