Advertentiën. L HAEM0FERRIN i Me soorten Zaden „DE NIEUWE MELKKOP" Zwslsehe Paarden en Veeverzekering Maatschappij. Tw e I f De Zate Tv Brieven uit het Centrum. UIT DE PERS. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. P. FEU EN Voorstraat - Melissant. B. K. BREEMAN itu- ijssam ei LuncHEOOi A. STORM. Electrische SPIE8EL- SCHIL0ERIJEN FABRIEK Goudschesinge 173175 «saJl te koop GEVRAAGD in elke hoeveel-'ft heid. Aanbieding en prijs opgaaf bij JU. POLZ&I39& i\ ItOWIiE. Tel. Mo. 9 Plrkgland. BEZOEKT Hoogstraat 228, BOTTERDAM. (tegenover firma PEEK CLOPPENBURG) Middelharnis. Gevestigd te ZWOLLE, Kantoren Melkmarkt 18 Verzekering van het voldragen veulen tot een leeftijd van 4 maanden. Premie f 5.-, f 10.—, f 16,— of f 20.—. Schadevergoeding tot f 224.—. Verzekering tegen het risico van veulenen en kalveren, schadevergoeding ÏOO pCd. of volle verzekerde waarde. (Wanneer het moederdier sterft blijft het veulen of kalf het eigendom van verkekerde. WW He Maatschappij geniet de hooge eer de paarden van Hi M. DE KONINGIN-HOEDER verzekerd te hebben. Waar niet vertegenwoordigd worden actieve agenten gevraagd met kennis van Paarden en Vee. 13311 Dit ÜFH als 't ware nog spelen kon naar hij zei. Och, amice I" zei ik „de soep wordt nooit zoo heet gelepeld, als zij op tafel komt komt tijd, komt raad Maar hij liet me niet uitspreken. Die „spreuken" veranderen de zaak in kwestie niet, waar hij weer met nieuwen moed over begon want hij had allerlei verontrustende berichten gehoord. Uit ónze partij, en uit andere. Allerlei „groepen"' die elk voor eigen be- langen-complex opkwamen ,-i.w.z. preekten voor eigen parochie en vochten voor eigen stelletje, zouden van plan zijn of er tenmin ste ernstig over denken, om met een of meer eigen candidaten op de proppen te komen. „Daar heb je de christen-arbeiders 1" Én hij zette een gezicht van tien el lang, of-ie zeggen wou: Déór kun je nu op 't oogenblik alles van verwachten 1 „Gelooft u me niet, m'neer?" „Neen, m'neer I je doet de christen-arbei ders groot onrecht; wat een enkele zegt riioogt gij de gansche groep niet toerekenen." Hij schudde koppig 't hoofd. Doch Het dit voorts rusten. Naast de christen-arbeiders noemde hij voorts de christen-boeren, de christelijke onderwijzers, de kleine middenstand enz. enz. Hij zag de gansche partij al uit elkaar spatteren. Zooals 'n granaat op 't slagveld. De stukken en brokken vlogen in zijn ver beelding reeds overal heen. En met andere partijen zou 't net zoo gaan. De kans was immers zoo mooi. De verleiding was zoo groot 1 Elke gfoep die in 't partijprogram niet ge noeg met haar belangen gerekend zag; of ook haar „man" niet mooi genoeg gecandi- deerd, elke eerzuchtige, die als candidaat niet serieus genoeg naar zijn zin genomen was Elk vond „de stok achter de deur." Om er zijn partij mee te slaan De eigen, seperatistische candidatuur waarover ik een volgenden keer het mijne hoop te zeggen. UITKIJK. IX. Amice l Je herinnert je misschien nog wel, dat de tegenwoordige burgerminister van oorlog, Mr. de Jonge, tegenwoordig was op de te Leeuwarden gehouden Legerdag. Een Leger- dag, die uitging van de Nederlandsche Ver- eeniglng „Ons Leger". Op een maaltijd, die daarna gehouden werd, sprak Z. Ex. over de noodzakelijkheid van te hebben een leger. Zoo'n leger brengt kos ten mee. En de spreker noemde een som en wel de respectabele som van zestig millioen gulden I Daarover is in de pers een zware wijs op gegaan. Voornamelijk „Het Volk" ageerde er tegen, terwijl „De Nederlander" er ten volle mee sympatiseerde. Maar daarbij bleef het niet. Want nu de behandeling zijner begrooting aan de orde kwam in de Tweede Kamer werd hij daarover nog eens weer aan de tand ge- gevoeld. De Minister was echter niet op z'n mondje gevallen, al sprak hij in dat parle ment z'n maidenspeech (eerste redevoering) uit. Letterlijk zei hij het volgende: Integendeel, ik geloof dat de bron van de oorlogen veel dieper ligt. ik heb altijd voor mij zelf de overtuiging gehad, dat die bron gelegen is in de zonde. Voor mijn gevoel zal, zoolang in het menschelijk hart nog egoïsme, haat, afgunst voorkomen, een oorlog mogelijk blijven. Men zal door trac- taten, door al hetgeen op dat gebied gedaan wordt, natuurlijk het slechte in de wereld tot op zekere hoogte kunnen terugdringen, maar op een gegeven moment krijgt het den boventoon, dan worden tractaten vod jes papier en de oorlog is daar. Nietwaar, dat is kernachtige taal, die waard is in de Tweede Kamer, die de laatste jaren haar decorum toch al inboet, gehoord te wor den 1 Dat is niet het standpunt van de pacificis- ten, die gelooven aan een eeuwigen vrede hier op aarde. Hoe zullen zij beschaamd uit komen 1 Want je weet evengoed als ik het weet, dat die niet kan bestaan, dat na dezen oorlog weer een nieuwe komt, totdat Hij komt op de wolken des hemels I Daarom kan ik mij zoo voorstellen, dat men luisterde naar de woorden van de Minister van Oorlog, luisterde met instemming van Rechts, maar met kwalijk-verborgen spot van Links. In de Kameroverzichten van de verschil lende bladen van Links zou er nog wel een woordje over geschreven worden. En ziedaar de Kameroverzichtschrijver van het „Handelsblad", die zeer tevreden was over den Minister en diens eersten indruk gunstig noemde, maar: Er was hier en daar iets al te naïefs in zijn uitingen. Zoo toen hij verklaarde, dat z.i. de oorlog niet zal verdwijnen, zoolang de bron daarvan, d.i. „de menschelijke zon de" niet verdwijnt. Zulke dingen wil men, in zulk een vorm zelfs ter rechterzijde alleen hooren van den heer Biummel- kamp." Ziedaar de ware Liberaliteit I We kunnen het ons weer voor gezegd houden I „Naïef" noemt het Handelsblad hier den Minister, of met andere woorden kinderlijk- onnoozel. Maar ik hoop, en ik weet zeker, jij met mij, dat zulke taal maar meer gehoord mag worden in het Parlement. Zoo nu en dan mag daar wel eens een frisschen geest waaien, een stem weerklinken, die spreekt van 's men- schen zondeval, die de oorzaak is van aide ellende, die daar op 't wereldrond heerscht, ook van den gruwelijken oorlog Terwijl ik dit zit te schrijven, is in de oor log een phase ingetreden. Mag ik het je even wat kleurrijker vertellen, geen dorre, droge opsomming van feiten gevend Hoor dan. We zitten te werken op het bureau van het dagblad. Waar? Nou, kerel, in het cen trum. Daar komeu immers deze bieven van daan Je moet niet zoo nieuwsgierig zijn I Laat dat maar aan ons over. Nu dan, we zitten te werken. De eerste editie, de post-editie is klaar; we wachten op de laatste berichten voor de stadseditie. Daar rinkelt de telefoon. „Jawel, juffrouw, even papier krijgen." En dan klinkt de stem van één der redac teuren, eentonig napratend en intusschen op schrijvend wat ver weg wordt gezegd „Berlijn, 6 Dec. Officieel. De wapenstil stand." We spitsen de ooren, gooien de pennen neer en luisteren. Hoeral Het gaat als een electrische schok door ons heen I Verbaasd en verblijd kijken we mekaar aanWapen stilstand algemeen, op het geheele Russische front 1 Het begin van het einde, amice 1 Maar wees nu niet ongeduldig. Niet direct, hoor. Maar het komt I De vredesduif nadert, klapwiekend 1 Aller lei symptonen zeggen het ons: Engeland keert ook omWilson krabbelt, gezien z'n laatste redevoering ook terugRoemenië snakt ook naar vrede. Waarschijnlijk is ook op d&t front binnen enkele dagen wapenstilstand. Op den duur moet de entente dan wel een toontje lager gaan zingen. Wapenstilstand 1 Als een loopend vuurtje ging3thet van het redactie-bureau naar de admini ratle en ver der naar de drukkerij. Voor de ramen werden de laatste telegram men gehangen, die grage lezers vonden. Wapenstilstand I God geve spoedig vrede. En dan een opleving, van wat nu is geknakt. Dan „onze jongens" naar huis, naar hun werk, waaruit ze nu gerukt zijn, zoo'n lan gen tijd al Dat onze gebeden vermenigvuldigen. En dat mijn nieuwjaar3-brief aan m'n vrienden op Goeree en Overflakkee en andere eilanden, waar dit blad wordt gelezen nog hoopvoller gestemd mag wezen, is de wensch van „HAKA". Steun-Comite's en 't Werkloosheids besluit 1917. Steun-comité's of Werkloosheids-Comité's. Bij groote werkloosheid moeten Steun- comite's opgericht. Drieërlei wordt hiermede bereikt. Vooreerst worden alle ingezetenen, van welke richting ook, in de gelegenheid ge steld om door hun persoonlijke bijdragen in een collecte of in den vorm van inschrij vingen den arbeid van het Steun-comité te bevorderen. Heel de stad, heel de ge meente helpt nu, waar anders de onder steuning op een gedeelte der burgerij zou steunen. In de tweede plaats blijft bij de werk- loozen, ondersteund door een comité uit de ingezetenen, het besef levendig, dat de hulp een beslist tijdelijk karakter heeft, waardoor zij geprikkeld worden om ernstig naar werk te zoeken. En ten slotte konden over dergelijke Co- mlte's ook de zoogenaamde middenstands- gevallen behandeld worden, menschen uit den kleinen middenstand, handelsreizigers, privaat-onderwijzers, enz., die er niet aan kunnen denken om zich te wenden tot een orgaan, voor armenzorg, maar die door een comité op een voor hen minst onaange name wijze kunnen worden geholpen. Zoo heeft men het eek na het uitbreken van den oorlog in Aug. 19t4, algemeen be grepen. In steden en dorpen werden steun comités opgericht, die als regel zeer goed. gewerkt hebben en die in enkele gemeen ten thans nog in functie zijn. Met name in de groote steden, waar door het stopzetten van de scheepvaart, van den handel of van de bouwvakken duizenden op eens zonder werk en zonder inkomsten geraakten, heb ben de Steun-comite's veeL heel veel goeds gedaan. Vooral daar, waar, gelijk te 's-Gra- venhage, het Steun-comité in goed verband stond met de Arbeidsbeurs en met het Ge meentelijk werkloosheidsfonds, de samen stelling waarborg bood, dat alle richtingen ook de arbeidsorganisaties, behoorlijk in vloed konden uitoefenen en ook de des kundigen op 't gebied van armenzorg hun ervaring konden laten spreken. Werkloosheidsverzekering Werk loosheidsbesluit 1917. Behalve werkverschaffing en arbeidsbe middeling die werkloozen aan werk trachten te helpen en steun-comité's, die ze tijdelijk als er geen werk is te vinden geldelijk steunen, is er een kostelijke verzekering, die hen voor een langeren duur wil helpen, n.l. de werkeloosheidsverzekering. De vakorganisaties hadden reeds hier en daar een kas, waarin elke week een kleine bijdrage werd gestort, doch te weinig. Wat betreft de geldmiddelen, zegt de Standaard, wijst het feit, dat de kassen zoo spoedig na 1 Aug. 1914 uitgeput waren op een niet-soliede regeling van haar finanti- eele aangelegenheden. Een werkeloosheids- kas moet tegen een stostje kunnenzij moet finantieel sterk genoeg zijn om bij een werkeloosheid van eenigen omvang aan haar verplichtingen tegenover haar werk- looze leden te kunnen voldoen, althans een behoorlijken tijd. De fout ligt gelijk ieder weet aan de contributies of premlën, die de leden wekelijks hebben te storten en die in den regel veel te laag zijn. Daardoor komt er niet genoeg in kas; gevolg daarvan is, dat de uitkeeringen spoedig ophouden en dat tegelijk daarmede ook, volgens den eisch van het tot heden gevolgde Gentsche stel sel, alle bijslag van de gemeente komt te vervallen. Gelukkig is toen een Noodregeling geko men, 22 Aug. 1914. Deze noodregeling be paalde: 1. het Rijk restitueerde tot de helft van de kosten der werkloosheidsverzekering aan de gemeenten2. de gemeenten namen voor haar rekening de uitkeeringen aan de leden (bijslag en uitkeering), zoodra het ver mogen der kas gedaald was tot op een vierde van dat op 1 Aug. 1914; 3. de gemeenten zouden de werklooze leden der aangesloten werkloosheidskassen gedurende langeren tijd steunen dan in de reglementen was bepaald. Door deze noodmaatregel, zoo vervolgt het blad, bleven de bestaande werkloos heidskassen niet slechts in het levendoch de werkloosheidsverzekering bleek op eens In populariteit bij de werklieden gewonnen te hebben. Vele nieuwe kassen werden op gericht. Voor het uitbreken van den oorlog waren 70,000 werklieden verzekerd; thans is dit cijfer zeker hooger dan 140.000 of het dubbele. Maar ook volgden vele Gemeentebesturen die eveneens overtuigd werden, dat bij een groote werkeloosheidscrisis het oneindig beter is, dat de werklieden als vrucht van het storten van een premie, dus van hun sparen, ten deele zichzelven helpen, dan ^dat voor hen Steun-comité's worden op gericht. Voor den oorlog bestonden er 32 Gemeentelijke werkloosheidsfondsenthans zijn er stellig 110 Gemeenten die een der gelijk fonds bezitten. En wil dit nieuwe systeem (het Deensche stelsel) slagen, dan moet de werkloosheids verzekering, ook inderdaad nationaal zijn. Dat wil zeggen: zoo mogelijk alle gemeen ten, waar arbeiders wonen, die door het geregeld betalen van premiën of bijdragen toonen, zeiven voor den kwaden dag der werkeloosheid te willen zorgen hebben deze verzekering voor te staan en te be vorderen. Min. Treub dreigde in zijn circulaire van 19 Jan. 1916, dat indien de gemeentebe sturen niet mochten medewerken, hij er niet tegen op zou zien om een wetsontwerp in te dienen, waarbij de medewerking der gemeenten werd opgelegd. Het koninklijk Besluit van 2 Dec. 1916 aan te halen onder den titel van „werk loosheidsbesluit 1917" is feitelijk een door Minister Lely officieel vastgelegde formuleering van wat in hoofdzaak door Min. Treub in zijn circulaire van 19 Jan. 1916 in uitzicht was gesteld. De gemeen telijke of plaatselijke verzekering wordt daardoor omgezet in een landelijke of na tionale. En over onze medewerking zegt ons hoofd blad het volgende De S. D. A. P. en haar geestverwante vakvereenigingen laten zich op dit terrein waarlijk niet onbetuigd. Integendeel, zij ijveren met alle kracht om de werkloos heidsverzekering bij hun menschen er in te krijgen. Voor onze A.R. partij, voor Patrimonium en voor onze Chr. Vakvereenigingen is hier eveneens een mooie, dankbare taak weg gelegd. Niet bet steunen op anderen, maar het zichzelven helpen, in easu het sparen in den vorm van premie- of contributie storting moet bij ons allen voorop staan. Onder al de onderwerpen, die met het werk loosheidsvraagstuk in verband staan, neemt de werkloosheidsverzekering een breede plaats in. Zij is van alle middelen, die voor de be strijding der gevolgen van werkloosheid genoemd worden, verreweg het meest prac- tische, het meest afdoende. En dit middel heeft voor ons antirev. zooveel aantrekke lijks, omdat het door de vakvereenigingen, op doeltreffende wijze kan worden aange wend. Hier toch is geen sprake van een bedenkè- liike Staatsbemoeiing. Immers niet de Staat, maar het particulier initiatief treedt hier op den voorgrond. Arrondlssements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 11 December. Strafzitting. Het O. M., waargenomen door mr. Bake, heeft heden vóór de schorsing geëischt tegen A. R., 34 jaar, lossen werkman te Brielle, wegens dietstal, te Oostvoome, van een hoeveelheid maïstien dagen gevangenisstraf. J. de V., -20 jaar, werkman te Oude Tonge, wegens gelijk misdrijf, gepleegd als voort gezette handeling: tien dagen hechtenis. C. G., en J. D., niet-verschenen, wegens strooperij met behulp van een vaartuig, te Sominelsdijk, van een hoeveelheid zand uit het Haringvliet, eigendom van Staat der Nederlanden, voor ieder f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De rechtbank heeft heden veroordeeld: C. G., 19 jaar, veldarbeider te Oude Tonge, wegens mishandeling, tot f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. A. B., wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar, te Heenvliet, bij verstek tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. W. R., 49 jaar, zonder beroep te Nieuw- Heivoet, wegens eenvoudige beleediging, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. G. G., 18 jaar, veldarbeider te Dirksland, wegens mishandeling, tot f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Het gerechtshof heeft gisteren arrest ge wezen in de volgende zaken: C. O., arbeider te Oude Tonge, wegens mishandeling veroordeeld tot 2 weken ge vangenisstraf. Het vonnis werd wegens een vormfout vernietigdde straf bleef dezelfde. Inbraak. Men meldt ons uit MaassluisBij den ex-commandant der burgerwacht (de heer P. D.), lid der firma C. Doelman Co., graan handelaren, alhier, is hedennacht inbraak ge pleegd. De dieven hebben de brandkast trach ten te forceeren 't geen niet gelukt is. De lessenaars zijn overhoop gehaald. Oogen- schijnlijk zijn het beroepslui. Zij hebben een wissel ad f 3000 onaangeroerd gelaten, welke op de bureaux voor 't grijpen lagen. In de woning, welke van het kantoor ligt geschei den, hield een werkman de wacht. Waar schijnlijk zal deze brutale inbraak de burger wacht uit haar slaap wekken. In de Geref. Kerk te Boxum (bij Leeuwar den) is ingebroken. Door vernieling van sloten heeft de dief (of diéven) zich in 't bezit weten te stellen van de collecten. Te Sint Pancras bij Alkmaar is bij bak ker J. K. ingebroken. Uit een kastje, waarin 't geld enz. bewaard wordt, wordt een 200 gulden aan zilver en papieren geld vermist. De politie stelt nauwkeurig onderzoek in. Verdronken. Te Gorinchem is Zondagavond de 70-jarige E. te water geraakt en verdronken. De 68-jarige nachtwaker van de Arnh. Stoomsleephelling is Zondagavond, toen hij met zijn bootje de rivier wilde oversteken, te water geraakt en verdronken. Schadepostje. Bij den heer H. te Oudewater, brak in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. brand uit in zijn vleeschkast, waar ver schillende inwoners der stad hun wintervoor raad in bewaring hadden gegeven. Een groote hoeveelheid spek, ham en rookvleesch werd vernield, hoewel de brand zich niet verder uitbreidde. Men vermoedt, dat er kwaadwil ligheid in het spel is. De politie stelt een onderzoek in. Brandstichting Omtrent den brand in een meubelmakerswei kplaats in een poort aan het Slijkeinde te 's-Gravenhage, verneemt men, dat politie en brandweer als vaststaande mee- nen te mogen aannemen, dat hij opzettelijk is gesticht, wijl op vier of vijf verschillende plaatsen vuur ontdekt was en het niet aan nemelijk is dat dit van de ééne naar de an dere plaats is overgeslagen, zoodat het ont staan van brand door een ongeluk uitgeslo ten schijnt. De politie nam reeds verschlttende personen in verhoor, o.a. twee meubelmakers die de werkplaats in huur hadden en andere perso nen, die er werkzaamheden verrichten. In manskieeren. Een Duitsche deserteur en zijn vrouw zijn te Rotterdam aangehouden als verdacht van diefstal met braak te Alk maar gepleegd. Ook te Dordrecht maakten zij zich aan diefstal schuldig. Nadat de man aangehouden was, zocht men te vergeefs naar de vrouw. Wel was in zijn gezelschap een andeie Duitscher, doch die gaf zich uit voor zijn jongeren broeder. Later bleek, dat die jongere broeder zijn vrouw was die zich in manskieeren gestoken had. (N. R. Ct.) StoomtramverkeerLaren-Bussumgestaakt. De Gooische stoomtram heeft den dienst Laren—Bussum gestaakt, wijl de exploitatie dezer lijn mei groote verliezen gepaard ging. De Maatschappij ging tot den maatregel over, naar de directie aan het Hbld. mededeelt, omdat het locaal verkeer tusschen Bussum en Laren geen belang heeft en de bewoners van Laren dagelijks via Hilversum de hoofd stad kunnen bereiken, daar het verkeer La ren—Hilversum, met uitzondering van twee treinen, geheel hetzelfde gebleven is. Boven dien worden slechts enkele menschen, die op den Laarder straatweg wonen, door een maatregel gedupeerd. Met het oeg op het sanatoriumbezoek, dat 's Zondags nogal van belang is, heeft dé directie echter den dienst op Zondagen laten bestaan. De maatregel is wel een groo! ongerief voor de bewoners van Crailoo. Brand. Te Spaarndam brak Dinsdag brand uit in de boerderij van den heer D., in den Spaarndammerpolder. De boerderij werd door het vuur vernield. Avontuurlijke reis. Maandagvoormiddag 8 uur zijn, zoo meldt de Middelb. Ct., te Cad- zand met een sloep drie Belgen aangekomen. Ze waren 's nachts uit Heijst gegaan en heb ben een avontuurlijke reis gehad. Groote schade. Bü den jongsten storm is onder Renesse ongeveer 70 meter van den voet der duinen bij de Oude Hoeven stuk geslagen. De schade wordt op f 7000 geraamd. Overvaren. Dinsdagavond werd een boot met werkvolk, die van de fabriek der firma v. Capelle van den overkant der Maas naar Bolnes terugkeerde, in de Maas overvaren door een vrachtboot. Van de zeven inzitten den werden er vijf gered. Twee verdronken. Dood gevonden. Te Ittervoort. (Limb.) is Dinsdagmorgen de landbouwer C. K. met een wonde aan het hoofd dood langs den weg gevonden. In verband hiermee zijn een per soon uit die gemeente en een Belgische ge ïnterneerde gearresteerd. De logger Sch. 402 is bij strandpaal 103 (bezuiden Scheveningen) gestrand. Het vaartuig zal vermoedelijk bij hoog wa ter vlot kunnen komen. Smederij,Oude Tonge Geregeld in voor raad IJZEREN DAM- HEKKEN, HEININGEN, KRUIWAGENS, enz. enz. Prijzen, door de gedurige stijging van materiaal, worden op aanvrage gaarna toe gezonden. 12229 AANBEVELEND. "A 1 XX 1 XJ t- 2 LIJ' De GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat Groote sorteering Kerstgeschenken. koopt en verkoopt alle soorten Werk- en Drachtige Paarden. Beleefd aanbevelend. 12920 (STAALHAEMA TOGEEN) Een aangr- n aam smakend bij uitstek BLOEDVORMEND versterkingsmiddel in gevallen van BLOEDARMOEDE Bleekzucht en alle daaruit voortko mende Zwakte toestanden Prijs per V, flesch f 2.—. Va flesch f 1.25. Dr. H. NANNING's Pharmaceutisch-Chemische Fabriek, DEN HAAG. WEESPAD 257 OOLTGENSPLAAT Ruime keuze in VILTEN, FLUWEELEN en KEUVELHOEDEN, PETTEN, MANUFAC TUREN en AANVERWANTE ARTIKELEN Prijzen billijk. 13003 Eigen Modist. de naar de eischen des fijds ingerichte Prima consumptie. Billijke prijzen. Aanbevelend, TE KOOP alle soorten Aanbevelend, tO. v. SCHELVEN, Adj.-Directeur S. J. ROORDA. Directeur H. J. VERVOERT, Rijksveearts De COM/ Provincie Gezien hc ten dier pro\ Gelet op (Staatsblad Brengt te; bij bovenge Staten de j; ring van dii dezer provi; sloten op zonsondergi gedeelte hel in art. 15, bedrijf, van laat-, war- met 31 Jane Deze ken worden af ge te doen geb vlnciaal Bla courant woi 's-GRAVE De Commis NEDE De vaai De „Deut G raven h age, zijde het na „De Engel derlandséhe het Nederla Amsterdam" aangezien di len hebben bewust onju schip mettei en zou dus worden opg Relief-comm sterdam" sta Dit is een I derlandsche het buiten het van de te vreezen. steld, tegen Engelsche n heid voor h dam" op Di Ee Donderdaj Buiten t^ger luchtschip schip bleef beschadigde steenen en bemanning, was, dit ver ven, kaarter schuitje en Men melc Otterpolder troffen en gi deel hebben van het Frai Beoosten gemeente Ai pen gevonde afkomstig: w.o. een olii tribution Lo die voorwer Op het 0< onderhanden hervat. De Russis tersburg insi mee in het van Beieren de onderhar op een pla schijnt dus het van bek de Westelijk onderhandel de zaak no die mogend verzekerd, c geering niet rad,erlijke be onderhandelt opgemerkt, t ringen nog telijke moge paalden, dat t dlum de ond tegen te wei van wist, w nemen, als t handelingen fi

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2