PLAATSELIJK NIEUWS POSTERIJEN. RECHTZAKEN. VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. I i §1 I Ifte broodkaart van de 34ste week loopt van Donderdag: 39 November tot en met Zondag 9 De cember a.s. 1 I 1 SOMMELSDIJK. De mijn die Maandag op de gorzen onder deze gemeente aanspoelde, is vanwege de Marine te Hellevoetsluls op geruimd. Bij het rooien der boomen aan den Enkelen Ring zijn door een neervallenden tak vier telefoondraden stukgeslagen. Het getal ingeschrevenen voor de jaar klasse 1897 bedraagt 16, en dat voor de jaar klasse 1895, 25. A.s. Woensdag 12 Dec. hoopt ten 6 uur 's avonds in het hotel Spee op te treden de heer Figee van Tiel in een openbare ver gadering met het doel tot leveren te komen van Paardepeen. MIDDELHARN1S. Er zijn hier verscheidene bakkers, wanneer er niet spoedig verandering komt dat zij Zaterdag zonder bloem zitten, dus geen blank brood kunnen bakken. Bij den landbouwer M. v. d. Slik, lag eene vaars dood in den stal. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Alhier zijn als gevolg van den jongsten storm enkele telefoonpalen omgewaaid, wat een geheele stremming van het verkeer tengevolge had. Aan deze Gemeente is een buitenge woon subsidie van f 1000 toegekend ex. art. 53 der Lager Onderwijswet. v. R. alhier had het ongeluk dermate door een stier tegen een muur te worden gedrukt, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Benoemd tot lid der schattingscommissie den heer M. Braber L.Jzn. Voor de opneming van de huurwaarde ten behoeve van de Personeele Belasting zijn aangewezen de heeren C. J. Sterk en J. Braber J.Lzn. M. had alhier het ongeluk uit te glijden en in de sloot te vallen. Door spoedig toe geschoten hulp wist men hem al spoedig op het droge te brengen, zoodat hij er met den schrik en een nat pak af kwam. DEN BOMMEL. Wegens overplaatsing van den tegenwoordigen Rijksveldwachter K. Bareman naar Wolfaartsdqk, is naar deze gemeente overgeplaatst F. Kleinjan (brigadier titulair) van Rotterdam. Bij Kon. Besluit van 6 dezer is L. C. Brinkman, burgemeester van Oud Vosmeer, benoemd tot burgemeester dezer gemeente. NIEUWE TONGE. In het tijdvak van 1 tot en met 15 December a.s. is er bij winkeliers verkrijgbaar gesteld op de bons no. 7 en 8 der distributiekaart van koffie en thee op bon no. 7 0.05 K.G. thee en op bon no. 8 0.05 K. G. koffie. Door den Directeur van het Levensmid- delenbedrijf is er bekend gemaakt dat zij die meenen in aanmerking te komen voor aan vullingsbroodkaarten van de 35ste week dat daarvoor zitting zal worden gehouden ter secretarie op Maandag 10 December a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur. Alhier zijn dit najaar in de fairbank te Battenoord gewogen ruim 4.000.000 K.G. sui kerbieten. Bij de op Zaterdag j.l. gehouden ver- kooplng van eenige boomen werd een boom verkocht voor f 80. A.s. Donderdagavond 13 Dec. hoopt ten 6 uur in het hotel van Paaschen op te treden de heer Figee van Tiel in een open bare vergadering met het doel tot leveren te komen van Paardepeen. OUDE TONGE*. A.s. Dinsdagavond 11 Dec. hoopt ten 6 uur in het Hotel Geluk de heer Figee van Tiel op te treden in een openbare vergadering met het doel tot leveren te ko men van Paardepeen. DIRKSLAND. Den EdelAchtb. Heer Burge meester L. de Winter, heeft zich deze week metterwoon alhier gevestigd. Op Donderdag 13 Dec. a.s. zal van des v.m. 9—12 uur in het Distributielokaal in de Openbare School aan den Ring zitting wor den gehouden voor opgave ter verkrijging van bons voor goedkoope schoenen. Alleen zij komen in aanmerking die dit jaar niet in den Hoofdelijken Omslag waren aangeslagen. Op Woensdag 12 Dec. a.s. des v.m. van 9—12 uur zal op het Distributiekantoor in de Openbare School gelegenheid gegeven worden om verandering van broodkaarten op te geven. GOEDEREEDE. Op bon No. 15 is deze week Vj havermout verkrijgbaar. Dinsdag werden alhier, aan het Noor- derstrand, twee mijnen te gelijk door genie soldaten tot ontploffing gebracht. De knal was zoo hevig dat de ruiten rinkelden. De keuring der landstormplichtigen heeft 4 Dec. te Ouddorp plaats gehad van de 11 werden er 5 afgekeurd. Maandag e. k. zal de cichorei-drogerij voor het eerst in werking treden. Tijdens den storm in het begin dezer week zijn vier telegraafpalen omgewaaid. Door den Noordzeevisscher C. L. werd Donderdag opgevischteen paar kousen. Door de bemanning van het visschers- vaartuig G. O. 22 werd deze week een vlucht van 10 vliegmachines gezien. OUDDORP. Door den hevigen wind er henen gebracht, lagen er Dinsdag zeven mijnen op on3 strand. De genie heeft er twee tot ont ploffing gebracht, wat ramen en deuren deed rammelen; de andere vijf werden onschade lijk gemaakt. HELLEVOETSLU1S. Voor de Christelijke Vereeniging van Militairen hoopt op Woens dag 12 Dec. 1917 des avonds halfacht in de bovenzaal van het Militaire Tehuis op te treden Ds. G. Verrij met een lezing over „Luther In ballingschap". Bij die gelegenheid zal de Zangvereenlging „Volharding" (Dir. J. van Hartingsveldt) eenige zangnummers ten beste geven. Vrijdagavond 7 December 1917 is alhier een openbare raadsvergadering gehouden, onder meer is de bekende gaskwestie be handeld. Verslag komt in het volgend nummer. Mr. A. Bisschop Boele, tijdelijk adjunct inspecteur der directe belastingen ter Inspec tie alhier, wordt met ingang van 1 Januari a.s, overgeplaatst naar de Inspectie Amster dam, 4e Afdeeling. Met ingang van den zelf den datum wordt als zoodanig alhier geplaatst Mr. W. M. Snellen te Utrecht. BRIELLE. Het Sint NicoIaa3feest is alhiei weer op de gebruikelijke wijze gevierd, velen waren gemaskert, er was slechts vergunning daarvoor verleend aan jongens niet ouder dan 14 jaar. Daar het nog al vinnig koud was werden er toch vele menschen naar bui ten gelokt, daar er des avonds door het al hier gelegen militaire muziekcorps een rond gang met fakkellicht door ons siadje gehou den werd. Op D nsdag 4 Dec. 1.1. hield de Chr. Mannenvereenigingenjongeliedenvereeniging hare gecombineerde vergadering in hun eigen gebouw. De Voorzitter Ds. Bremer opende deze ge combineerde vergadering met gebed en het zingen van Ps. 89 7. Daarna las de Voor zitter Rom. 15 1—7 en sprak dienaangaande een opwekkingswoord tot de leden dezer vereenigingen. Daarna brachten de Secretaris en Biblio thecaris verslag uit over het afgeloopen jaar der vereeniging. De Penningmeester deed rekening en verantwoording, de ontvangsten bedroegen f498,26 de uitgaven f 385,84 alzoo een batig slot van f 112,42 hiervan werd nog uitgegeven f 100 als aflossing van de schuld die nog op het gebouw rnst zoodat in kas overbleef f 12.42, deze twee heeren werden door den Voorzitter een hartelijk dankwoord toegesproken voor hun verrichte werkzaam heden welke zoo accuraat in orde waren. Na de pauze kwam de bestuursverkiezing van de jongemannenvereenigingaan de orde, als de beurt van aftreding waren de heeren J. A. v. d. Blink Voorz. en J. J. CannemeiJer, Secr. De heer v. d. Blink werd herkozen terwijl in de plaats vau den heer Cannemeijer werd gekozen de heer J. v. Rij welke beiden hunne benoeming aan namen. Van de jongeliedenvereeniging was de Penningmeester de heer W. v. Heijzen aan de beurt van aftreding, deze werd met al- gemeene stemmen herkozen. Terwijl als Voorzitter gehandhaafd bleef Ds. Bremer. Bij de rondvraag werd door een der leden gevraagd of het niet mogelijk was een Chr. Melsjesvereeniging op te richten daar vele meisjes verlangend naar een dergelijke ver eeniging uitzien, besloten werd om pogingen aan te wenden tot oprichting van zoon ver eeniging. Na het zingen van Gez. 5Ü sloot Ds. Bre mer met dankzegging deze gecombineerde vergadering. ROCKANJE. Met den hevigen wind is hier op 't strand aangespoeld een ton met zee cakes en een Duitsche sloep. Op bon no. 18 is verkrijgbaar 4 ons zeep. TINTE. De roodvonk is alhier nog niet tot staan gebracht. Weer doet zich vermoedelijk een nieuw geval voor. Men deelt ons mede, dat het zeven-jarig tophout langs den geheelen Strijpschendijk verkocht wordt. Dus onze knotwilligen zelf zullen we nog wat behouden, 't Is wel geen non-plus-ultra van het natuurschoon, maar toch een klJne vergoeding daarvoor. Van den Kansel werd j.l. 'Zondag de gemeente reeds hartelijk opgewekt tot trouwe opkomst naar de vergadering van Maandag 10 Dec. 's avonds 6'/s uur. Wij doen het ook iri ons blad. Sprekers op deze zendingssamenkomst zijn de heeren Ds. M. Gravendijk, de predikant der gemeente, en P. W. J. Krijnen, hoofd der Chr. School. Door den storm van Maandag 3 Dec. j.l. is de telefoondraad langs den Strijpschen dijk gebroken, Doordat eerst onlangs in Duitschland de uitvoer bewilliging voor een deel der pijpen van het orgel der Geref. kerk alhier is afge komen en het vervoer naar Den Brlel alleen per schip mag geschieden, waarvoor wegens de suikercampagne nog geen gelegenheid kon verkregen worden, zal het orgel eerst 14 dagen na Kersmis kunnen klaar zijn in de kerk Door de gladde wegen struikelde Dins dag j.l. in onze buurtschap het paard van een der vrachtrijders naar Rockanje. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Met eenige materieele schade kwam de bestuur der er af. SPIJKENISSE. Een drietal handelaars zijn verstoken van de gunst tot verkoop van Regeeringsklompen, Oorzaak is dat er meisjes zijn met „vrouwenvoeten" en vrouwen met „mannenvoeten", terwijl toch door de ge meente b.v. voor laatstgenoemde vrouwen klompen in rekening worden gebracht, dus zou de verkooper 15 cent schade per paar heDben. Een mooie regeling; froeve van de echt-Hollandsche bureau-cratische onzin. Woensdag en Donderdag werd door verschillende liefhebbers reeds schaatsen ge reden. GEERVLIET. Een tweetal jongens van den bouwknecht C. Vgezeten op een slede, hadden van 't dorp om regeeringsboodschap- hen geweest en zouden de terugreis weer over 't ijs aanvaarden. Aanvankelijk ging alles goed, maar dicht bij huis scheidde zich de dunne ijsvloer van een, en de jongelui vie len kopje onder in de sloot. Spoedige hulp bracht ze op 't droge. VIERPOLDERS. Woensdagavond 6 uur hoopt men 't nieuwe Evangelisatielokaal in te wijden. Door een onbekende is geld beschik baar gesteld voor de kinderen der O. L. school. Donderdag 6 Dec. zjjn ze daarvoor getrak teerd. Pepernooten zijn gestrooid wat suiker beestjes en stukjes chocola gehad. NIEUWE TONGE. In de afgeloopen maand November zijn aan het hulptelegraaf- en telephoonkantoor verhandeld: 131 telegram men, 496 telephoongesprekken, 15 oproeps- berichten. Totaal 642 handelingen.: Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 4 December. Strafzitting. Het O. M. waargenomen door mr. Bake, heeft geëischt tegen: C. G., 19 jaar, veldarbeider te Oude Tonge, wegens mishandeling, een week gevangenis straf. A. B., nlet-verschenen, wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar te Heenvliet, een week gevangenisstraf. W. R., 49 jaar, zonder beroep te Nieuw- Helvoet, wegens eenvoudige beleediging f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. G. G., 18 jaar, veldarbeider te Dirksland, wegens mishandeling drie weken gevange- nisstraf. Op Woensdag 12 December 1917, nam. 37i uur, veiling; en Op Woensdag 19 December 1917, nam. 3'/j uur, afslag, beide te Sommelsdijk, in Hotel Spee, van 6 01,28 Heet. 14 gem. 253 Roeden S. Maat) Bouwland, te Som melsdijk, in den Christoffelpolder, kad. Sectie D. nos. 288 en 292 en gedeelten van de nos. 293, 294, 295 en 263, in perceelen en in massa. In huur geweest bij nu wijlen M. J. van Driel, thans vrij van pacht en dadelijk te aanvaarden, en 15 Are 10 centiare en 112 Roeden S. Maat) hofland aan de Oostzijde van den Molenweg bezuiden h«t Molenpaadje te Sommelsdijk kad, Sectie B no. 838 gedeeltelijk, verhuurd aan W. C. v. Nimwegen tot 1 Sep. 1920. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdagen 13 en 20 December 1917 des namiddags ten drie ure in het café Jacobs van de Cappelle aan de Galatheeschen dijk onder Ooltgensplaat publieke verkooping van 1. een café, huis, schuur, wagenhuis, stal en erf kadaster Sectie B. numero 1288 groot 12.08 Aren, verhuurd tot 1 Maart 1918 aan den heer Jac. Dekkers voor f 3 per. week. 2. twee huizen met erven staande als voor kad. Sectie B. nrs. 1086 en 1087 te zamen groot 1,60 Are tot 1 Mei 1918 in huur bij Joh. Vervloet en Th. van der Waal, voor f 1,60 per week, ten verzoeke van den heer P. Jacobs Azn. te Achthuizen. In het café is vergunning tot verkoop van sterken drank. De perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 20 Januari 1918. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 14 December 1917, veiling en Op Vrijdag 21 December 1917, afslag, tel kens 's nam. half 4 uur, te Dirksland, in Hotel v. d. Doel, van een perceel Bouwgrond, te Dirksland aan den Julianaweg, kad. Sectie B No. 1977 groot 6 Aren, 50 centiaren, ten verzoeke van de Heeren J. Gaanderse en D. Gestel Pz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 14 December 1917, veiling en Op Vrijdag 21 December 1917, afslag, tel kens 's nam. 3 uur, te Dirksland, in Hotel v. d. Doel, van een geriefelijk ingericht en goed onderhouden woonhuis met erf en stalling te Dirksland, aan de Oostzijde van de Voorstraat en uitkomend aan de Tuinstraat, kad. Sectie B No. 148 groot 1 Are 89 cA., ten verzoeke van den heer Jb. Kastelein. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 14 December 1917 bij tceslag in het Café Vreeswijk aldaar, telkens des namiddags 7 uur publieke verkooping van 1. Twee huizen met erf staande aan den Molendijk te Ooltgensplaat, kad. Sectie A. Nos. 1509 en 1510, groot 169 Aren, verhuurd aan de Wed. B. Breeman en D. Troost voor f 2,10 per week. '4" 2. Twee huizen met erf staande alsvoren kad. Sectie A Nos. 1511 en 1512, groot 46 cA. verhuurd aan Arle Bruggeman en P. Snauw voor f 2,— per week. 3. Een huis met erf staande alsvoren kad. Sectie A. nummers 932 en 933 groot 2,44 Aren verhuurd aan de Wed. L. Wouters voor f 1,60 per week. 4. Een winkelhuis met twee vertrekken en erf staande alsvoren kad. Sectie A. Nos. 1614 en 1615 groot 67 cA. verhuurd aan P. Beijer en A. v. d. Veer voor f 2.40 per week. 5. Een huls met twee vertrekken staande alsvoren kad. Sectie A. No. 1414 groot 2,42 Aren verhuurd aan KI. Troost en L. v. d. Berg voor f 1,85 per week. Combinatie der perceelen 1, 2 en 3. Combinatie der perceelen 1 tot en met 5. Notaris AKKERMAN. Notaris VAN DEN BERG te Goedeieede, zal ten verzoeke van den Heer C. A. Vogel te Goedereede, bij inschrijving naar de bene ficie verhuren voor den tijd van 10 jaar, da delijk ingaande, de Hofstede „Koornlust" te Stellendam in den Adrianapolder met bijge legen 1.58.70 H.A. of 3 G. 137 R. V.M.meer dan 100 jaar oude graswei, die gebroken mag worden en 8.56 03 H.A. of 18 G. 192 R. V. M. gedraineerd bouwland. De jaarlijksche pachtprijs bedraagt, voor de gebouwen f 200, voor de oude graswei f130 per gemet en voor het overige f60 gemet. Inschrijvings biljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 15 December 1917, ten kantore van genoem den Notaris. Op Zaterdag 15 Dec. 1917, v.m. 10 uur, verkooping van diverse koopen uitmuntend zwaar 7-jarig Hakhout van Kopwllgen aan den Strijpschen dijk zooals zij zijn genum merd. Aanwijzing bij den heer W. Jonge- jan Cz. te Rockanje. Notaris L. P. VAN DEN BLINK, Brielle. Op Zaterdag 15 December 1917, nam. 2 uur verkoop van Schaarhout voor den heer Mr. A. Moolenburgh te Bussum, gegroeid op boschland aan den 4en Noord Boutweg in den polder Oudeland te Ooltgensplaat, in het hotel Moelker aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 15 December bij inzet en op Zaterdag 22 December bij afslag, telkens des namiddags 3 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek, van a 1.23.40 H.A. of 2 G. 206 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, aan den Groenen dijk kad. Sectie A. no. 12, in huur bij J. den Bont tot 1 Nov. 1920 f 161.20 per jaar, b 0.83.80 H A. of 1 Gem. 247Vj R- V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland in het zwarte Hoekje, kad. Sectie A no. 190, in huur bij Maarten Witte tot 1 Nov. 1921 f 80 per jaar, c 1.41.03 H.A. of 3 G. 21/, R. V. M. bouwland, aan Bellemoneweg, genaamd „Keu len", kad. Sectie E nos. 1377 en 969, in 2 koopen en in combinatie, in huur bij Cornells Sandifort Jacobszoon tot 1 Nov. 1921 a f 150 per jaar, d 0.54.40 H.A. of 1 G. 55'/j R. V. M, bouwland te Ouddorp in het Oudeland, in de Steentienden nabij de haven, kad. Sectie E' no. 327, in huur bij Willem van der Bok tot 8 Nov. 1921 h f 65.15 per jaarten ver zoeke van den heer D. Slis J.Az. te Middel- harnis. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 19 December, des namid. 2 uur te Goedereede, in het Logement „de Gouden Leeuw", verhuring ten verzoeke van den Heer C. A. Vogel te Goedereede a bij inschrijving naar de beneficie: 5 46.80 H.A. is 11 G. 272 R. V. M. bouwland in den Rooklaasplaatpolder onder Goedereede, in 4 perceelen, jaarlijks pacht f 60 per Gemet, 2.01 60 H.A. is 4 G. 117 R. V. M. bouwland in den Grooten Zuiderpolder onder Goede reede, in 2 perceelen, jaarlijksche pacht f60 per gemet, 6 98.42 H.A. is 15 G. 60 R. V. M. bouwland in den Ouden Oostdijk onder Oud dorp, aan den Klaverschen weg, in 7 per ceelen, jaarlijksche pacht f 50 per gemet, b bij inschrijving naar de jaarlijksche pacht: 2.69.40 H.A. is 5 G. 260 R. V. M. weiland, dat gebroken mag werden, in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp aan den Klaverschen Weg en den Molenweg, in 2 peceelen, 2.04 08 H.A. is 4 G. 138 R. V. M., vaste wei, die niet gescheurd mag worden, in het Oudeland aan Jillesweg onder ouddorp in 1 perceel. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 20 December 1917 bij vel ling en op Donderdag 27 December 1917, bij afslag, beide dagen 's morgens elf uur van 4-65-10 uitmuntend Weiland als: Gemeente Nieuwenhoorn, Polder Nieuwe Goote. Koop 1 2-02-00 Weiland, aan den Straatweg In het Kleine Gaatje bij Brielle, in huur kg den heer Joh. Lageweg voor f 300 per jaar. Gemeente Oostvoorne. Goudhoek. Koop 2.1-43-10 Wei land, aan den Trambaan bij het station, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. Koop 34 1-20-00 Weiland achter koop 2 aan den Moolweg. Koop 2 en 3 zijn direct te aanvaarden. Alles eigendom van Mej. de Wed. A. Moerman-Klok te Oostvoorne. Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op nader te bepalen datums in de maand December 1917 1. Een perceel bouwland gelegen aan den Galatheeschen dijk onder Ooltgensplaat in den polder „Alteklein" kad. Sectie C. No. 274, groot 1,20,70 H.A. 2. Een afgepaald perceel bouwland groot plm. 0,99,50 H.A. gelegen achter perceel één aan den Altekleinschendijk kad. Sectie C. No. 275 gedeeltelijk. 3. Een afgepaald perceel Bouwland gelegen naast perceel twee groot plm. 0,74.40 H.A., kad. Seetie C. No. 275 gedeeltelijk, perceelen 2 en 3 zijn gedraineerd. 4. Een perceel bouwland gelegen aan den Galatheeschen dijk in den polder „Alteklein" onder Ooltgensplaat kad. Sectie 270, groot I,25,50 H.A. 5. Een perceel bouwland gelegen achter perc. vier aan den Altekleinschendijk kad. Sectie C. No. 271, groot 1,09,00 H.A. Combinatie der perceelen 1, 2 en 3 en der perceelen 4 en 5. De perceelen zijn tot blootschoef 1918 In huur bij den heer H. van Nieuwenhuijzen te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Notaris Van den Berg te Goedereede zal op nader te bepalen datum ten verzoeke van den heer C. A. Vogel te Goedereede, publiek verhuren, voor den tijd van 10 jaren, dadelijk ingaande, in één perceel de Hofstede „Koorn lust" onder Stellendam met ruim 22 gemeten V.M. beste landerijen, w.o. een oude graswei, die gescheurd mag worden. Te koop of te huur, ruim 2 bunders uit muntend bouwland, geschikt voor Tuinderij, onder de gemeente Rockanje. Inlichtingen geeft Notaris L. P. VAN DEN BLINK te Brielle. Op nader te bepalen datums in het einde der maand December publieke verkooping van de in 1913 nieuw gebouwde, naar de eischen des tijds ingerichte hofstede, „Wel gelegen" met daarbij behoorende schuur, wa genhuis en verdere gebouwen, benevens 2,16. 60 H. A., kostbaar bouwland. De hofstede en landerijen zijn gunstig gelegen aan den Oudelandschendijk te Ooltgensplaat in de onmiddelijke nabijheid van het dorp. De hof stede is voorzien van een goed werkende brongasinstallatie en waterleiding. Een en ander behoorende tot de nalatenschap van den heer Hij men Schilperoord. Notaris AKKERMAN. SOMMELSDIJK. GeborenKlazlna, d. v. C. van Antwerpen en P. van Vliet. Adriaantje, d.v. A. van den Doel en W. Tieleman. OverledenI. Joppe, 87 j. weduwnaar van A. Kieviet. A. Kabos, 51 j. gehuwd met J. Marcus. NIEUWE TONGE. Geboren: Jacob, zv. B. Camphens en A. van Alphen. Klazina Adriana, d.v. P. Kamer ling en M. Donkersloot. Janna, d.v. A. C. Heemes en C. Scherpenisse. Lijntje, d.v. D. Buth en A. van Eek. Adriana, d.v. A Vis been en M. van Alphen. Dana, d.v. W. van der Ham en S. Breur. Ondertrouwd B. D. Visser j.m. 21 jaar en A. Tijl j.d. 20 jaar. GehuwdS. Koppenaal j.m. 22 jaar en M. Knöps j.d. 22 jaar. OverledenGevonden het lijk van Plet San dee oud 22 jaar van Ierseke. OUDDORP. GeborenJacomijntje, d. v. J. Bosland en D. de Ronde. Jacob, z. v. J. Venneman en J. Moerkerk. Arjaantje d. v. M. Akerop en J. Wes- dljk. Hester en Dimmetje dochters v. M. Witte en W. Karei. Thomas, z. v. J. Meijer en A. Hoek. Antoine Henri, z. v. D. Hakkenbrak. Teunis z. v. J. Klepper en K. Grinwis. Cor nells, en Huigje zoons v. M. Breur en C. Mas tenbroek. Cornelia Pleternella, d. v. M J. Pol derman en J. Komtebedde. Willempje, d. v. P. van 't Hof en C. Guurs. Kommer z. v. W. Berkenbosch en M. de Jirs. Overleden: Gerrit Aleman oud 59 jaar. OUDENHOORN. Geboren: Jaapje d. v. K. Vooidermeer en M. van Bodegom. Cornells, z. v. J. Beukel- man en A. Rledijk. Jannetje d. v. B. Tuk «n M. E. van Dijk. OndertrouwdD. van de Wege van Ril land Bath, oud 20 j. en C. Dijkgraaf oud 20 jaren. J. Hoftijzer oud 25 j. van Zwartewaal en M. S. J. C. van Toledo oud 33 j. A. H. Zoe- teman oud 39 j. van Zuidland en A. Blaak oud 23 jaren. Gehuwd: D. v d. Wege met C.Dijkgraaf. J. Hoftijzer met M. S. J. C. van Toledo. HELLEVOETSLUIS. BevallenA de Haan-Jacobs, d.T. Laijen- decker-Neerhoff, z. OndertrouwdJ. J. Soto, jm. 26 jr. en W. J. Duurland, jd. 19 jr. W. Kraijenbrink, j.m. 26 jr. en A. J. van Es, jd. 25 jr. ROCKANJE. Geboren: Eliza, z.v. Joh. Barendregt en M. C. Schipper. Pieter, z.v. H. Kome en P. Rehorst. Adriaantje d.v. P. v. d. Polder en A. Smoor. Abraham, z.v. J. Hazelbagen en A. Wageveld. GehuwdP. Moree en P. D. Snoeij. Overleden: J. Schipper wed. van Klaas Kleijburg oud 80 jaren. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 2 December 1917. Ked. Hervormde Kerk. Sommelsdfjk v.m. 9.30 en 's av. 6 u. Ds. Westrik Middelbarste, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur (Doop) Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, 7 Ooltgensplaat. v.m. 9.30(7) (Oogstpred Ds. Kruijt van Nieuwe Tonge, s'av. 6 uur Leesd lenst Oude Tonge? Nieuwe Tonge, v m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. Kruijt. Werkingen, 7 J Dirksland. v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. van As. (Dankdag v. d. oegst.) Mellssant, T Stellendam, Goederecde, v. m. 9.30 Ds. de Gidts. Ouddorp 7 Brielle, v. m. 10 u (Groote kerk) Ds. Breemer (Bed H. A.) en 's av 6 u. (Kleine kerk) Ds Knotnerus. Oostvoorne, v. m. 9 30 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie) 7 Rockanje, v.m. 9.30 uur Ds. Witkop. Nlenw-veivoet n. m. 2 uur Ds. de Voogd v. d. Straaten van Nieuwenhoorn. Hellevoetsluls, 's av. 6 uur Ds. Timmer (Dood). Zuidland, 7 v' Simonshaven, 7 Nieuwenhoorn, v.m. 9.30 uur Ds de Vooad v. d Straaten. Oudenhoorn, vm. 9.30 uur Ds. Teenstra. Spijkenisse, v.m. 930 uurDs.J J v.d. Wall. Hekelingen, 7 Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, 7 Abbenbroek, vm. 0.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m. 9.30 uur. Ds. Baar. Vterpolders, v m. 9.30 uur Ds Timmer van Helle- \oetsluis. Vierpolders (Evang.) 's av. 0 uur Leesdienst. Nieuwesluis, v.m. 9.30 en n.m. 2 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds G v. Velzen Stad aan 't Haringvliet, 7 Den Bommel. 7 Ooltgensplaat, 7 Meltsiant, v.m. 9.30 en 's nam. 2 uur Da. de Bruiin. Stellendam, 7 Ouddorp 7 Brielle, v.m 10 en 's av. 5 uur Ds. Gravendijk Rockanje, v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Leesdienst. Tlnte, v.m. 9.30 en 'sn.m. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Leesdienst en'sav.5uur Ds. Veri]. Hellevoetsluis. v.m. 9.30 (Bed. H.A) en n.m.2uur Ds. :VeriJ. Zuidland 7 Spijkenisse, v.m 9.30 en's nam. 2 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m. 9.30 uur Leesdienst. Zwartewaal, vm. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9.30 a.m. 2.30 en 6 uur Ds. Verhage Doopsgezinde Kerk, Ouddorp, Ds. K. W. Rossing. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot nota belen herkozen in de Ned. Herv. Kerk de H.H. Mr. Braber en L. Braber J.Lzn. Alhier zijn op het postkantoor in de afgeloopen maand 110 telegrammen, talge sprekken en 25 telefoonoproepingen behan delt. NIEUWE TONGE. Door de gemachtigden van het Kiescollege Is tot ouderling benoemd I. Dorst Hz. alhier. Woensdag 12 December a.s. zal door Ds. Kruijt in de Ned. Herv. Kerk des avonds te 6 ure Voorbereiding H. Avondmaal wor den gehouden. DIRKSLAND. In de Herv. Kerk Is Zon dag j.l. van een onbekende f 100 gecollecteerd voor een te stichten Zendingsgebouw. OUDDORP. Naar wij vernemen is Ds. v. d. Koog, van plan om half Januari zijn af scheid van deze gemeente te prediken. HELLEVOETSLUIS. Dhr. J. C. van der Does, hoofd eener Christelijke School te Am sterdam, afkomstig van hier, is geslaagd voor de acte Geschiedenis M. O. Dhr. Joh. Brobbel te Hillegom, die de benoeming tot hoofd der Chr. M. U. L. O. alhier had aangenomen, heeft zich terugge trokken. Een man een man, een woord een woord NIEUW HELVOET. Beroepen tot predi kant der Ned. Herv. Kerk Ds. J. H. Bloem- haf te Kedlchem. SPIJKENISSE. Tot consulent der Herv. Kerk te Hekelingen is benoemd Ds. J. J. v. d. Wal, alhier. MIDDELHARNIS, 6 Dec. 1917. Centrale Groenten- en Fruitveiling. Uien. Kw. A Neu trale Staten f 51,60—55,60, kw. A. overl. en overzee en fabr. f 15,— kw. B N.S. f38,70— 44,90, overl. f 14.—. Kleine uien. Kw. A. N.S. f 26,20-37,-, overl. f 14,- kw. B. N.S. f 26,— 34.20, kw. B overl. f 12,50-13,50, alles per 100 K.G. Bloemkool f 14,70 per 100 stuks. Plaatsgebrek noodzaakt or.8 enkele stukken tot een volgend nummer te laten overstaan. Adm. s

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4