n MAAS- M Oorlog den mn Tweede Blad. binnenland. 1EGEL FABRIEK 173175 i Bsekbindsrij agelpla- lers in dellen IID lellmatsluii ,8 en droog 'asschen, >uw-Eelvoet .LO Zaterdag 24 November 11117. No. 2540 Twee Bladen. OFFICIÉÉL GEDEELTE. I RECHTZAKEN. PLAATSELIJK NIEUW VERK00P1NGEN. Rotterdam Aanbev«!eni EUL-DMSLAMD. EN PUTTEN# staat een goede tchandeleu dagen. Franco 12770 MARGARINE 12692 KMI-HELVOET BUITENLAND. SOLIEDSTE IESTIGD I ROTTERDAM. 14645. ïtalages. falen. op elke maat ien, bakkerijen Veren door ÏUÜD. scheetr. 78a, Olijke conditiën tign partij KAMERVERLICH- |orende LAMPEN, /IELLANTAARNS bied van GASVER- )OLTOENSPLAAT FLUWEELEN en TEN, MANUFAC- 4TE ARTIKELEN Eigen Meaist. dosr heel Zuid overlading der rende prijzen, assu- 12851 elend, ÏNDOENT. Telel. Interc. No. 6. ddelharnis. INK. ilbarnis en Sommels- ut van 't Algemeen, tegen 3*/i, pCt. Rente •eng- en terugbetaling nsaag, Woensdag en vens Maandagavond van de Thecaurlet- Middelharnis. 13108 INHOCSIGN0WSES Dit nummer bestaat ad Maximumprijzen distributieleder. De Burgemeester van Sommelsdijk brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, bij beschik king van 1 October 1917 no. 750 D, heeft vastgesteld de volgende: a. Maximumprijzen voor leder: 1°. Tusschenhandelprijzen (dit is de prijs tegen welken leder door de leden der Leder- vereeniging aan schoenmakers ten hoogste zal mogen worden verkocht) f 4 per K.G. 2° Kleinhandelprijzen (dit zijn de prijzen tegen welke zolen en hakken aan zelf repara teurs ten hoogste zullen mogen worden ver kocht) voor kinderschoenen no. 25/30 (gewicht onge veer 0.110 K.G.) t 050 voor kinderschoenen no. 31/36 (gewicht on geveer 0.140 K.G.) f 0.60 voor vrouwen- en ondermanschoenen no.37,42 (gewicht ongeveer 0.175 K.G.) f 0.75 voor mansschoenen vanaf no. 40 (gewicht ongeveer 0.250 K.G.) f 1.10 b. Maximumprijzen voor reparatie van: Kinderschoenen (zolen en hakken) no. 25/30 f 1.- Kinderschoenen (zolen en hakken) no. 31/36 f 1.30 Vrouwen- en ondermansschoenen (zolen en hakken) na. 37/42 f 1.65 Mansschoenen (zolen en hakken) vanaf no. 40 f 225 r Bedoelde gewichten zijn standaar dgewich- h» ten. De zelfreperateur heeft volgens art. 20, vijfde lid, der Rijksdistributieregeling niet het recht te vorderen, dat hem het standaard gewicht geleverd wordt. Bedoelde prijzen gelden uitsluitend voor leder en reparaties tegen overgifte van bons ingevolge de Rijksdistributieregeling. SO MMELSDIJK, 20 November 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. OPENBARE KENNISGEVING. Kaarsen. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat op Donderdag, 22 November a.s. des nam. 6 uur, ten gemeentehuize bons ter be koming van kaarsen kunnen worden aange vraagd onder opgaaf van een alhier wonende winkelier van wlen men ze wil betrekken: a. ten behoeve van landbouwbedrijven; b. ten behoeve van rij- of voertuigen c. ten behoeve van winkels indien geen an dere kunstveriichting aanwezig is; d. voor het waken bij zieken en in het ge val van bevalling, beide in z.g. llchtlooze gezinnen (voor deze gevallen zijn ook schemerlichten beschikbaar). Bij het verbruik van kaarsen moet de uiter ste zuinigheid worden betracht. De rij- of voertuigen mogen slechts een lantaarn branden, terwijl het vervoer van deze 's avonds zooveel mogelijk moet worden beperkt. De maximum-verkoopsprijs van een pak kaarsen of een doos schemerlichten voor het publiek is f 0.50. SOMMELSDIJK, 20 November 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. HNKWERKER. WATERLEIDING. TRIEDEN Gouden- en ZHver- nd bij OG!» Jaee. MIDDELHARNIS ert 1840. 12032 ijzen worden tram- ïaf f 5,— aankoop IQ.—, geheel. OPENBARE KENNISGEVING Klompen. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk maakt bekend: dat op Woensdag, 21 November a.s., 's avonds van 6 tot 7 uur, ten gemeentehuize bons kunnen worden aangevraagd ter verkrij ging van, goedkoope klompen en wel door personen, die in 1916 niet meer dan f 1200 in komen hebben gehad en klompen voor da delijk gebruik noodig hebben. Later wordt voor personen, voor wie thans geen bons worden afgegeven, de gelegenheid opengesteld bons aan te vragen. Bij de aanvraag moet worden opgegeven of worden gewenscht mansklompen, vrou wenklompen, jeugdige personenklompen of kinderklompen en hoe groot de klompen In wendig gemeten, in c.M. moeten zijn. De aanvraag kan uitsluitend door volwas sen personen worden gedaan. Op bedoelde bons 'runnen de alhier wo nende winkeliers, die in hun winkel hebben bekend gemaakt, dat bij hen regeering9klom- pen verkrijgbaar zijn, één paar gewone klom pen afgeven. SOMMELSDIJK, 2Q November 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. OPENBARE KENNISGEVING Distributieleder. BURGEMEESTER en WETHONDERS van Sommelsdijk maken bekend dat vanaf heden ten gemeentehuize bons kunnen worden aangevraagd om, hetzij een bepaald paar schoenen door een schoenmaker te doen voorzfen van nieuwe zolen en hakken, hetzij indien men schoenen zelf wenscht te herstellen, de hoeveelheid leder te koopen, vereischt voor het repareeren van een bepaald paar schoenen, het een of het ander tegen ten hoogste de prijzen vermeld in de hier nevens aangeplakte kennisgeving over „Maxi mumprijzen distributieleder. De aanvraag kan uitsluitend geschieden door personen, die over het loopende jaar niet in den hoofdelijken omslag zijn aangeslagen. Bij de aanvraag moet worden overgelegd een bewijs van een schoenmaker, inhoudende, dat het noodig is dat voor den aanvrager of een of meer leden van diens gezin een paar schoenen worden hersteld en het nummer en de soort (mans-, vrouwen- of ondermans-, kinder-) der schoenen. SOMMELSDIJK, 20 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. NEDERLAND EN DE OORLOG. Graan uit Argentinië. Volgens een Reutertelegram uit Beunos Ayres heeft de Argentijnsche regeering het verzoek van Nederland en Spanje om van de tarweoogst van dit seizoen onderscheidenlijk 500.000 en 300.000 ton te ontvangen, inge willigd onder dit voorbehoud echter dat Ar gentinië den uitvoer van dit graan kan beper ken of geheel verbieden, indien de behoeften van het land zulk een stap noodzakelijk maken. De correspondent van het Engelsche blad The London grain, seid and oil reporter, be vestigd bovenstaand bericht, maar zegt dat Argentinië's voorbehoud is, dat de oogst van nu tot aan oogsttijd geen groote schade be loopt en dat de prijzen niet veel beneden het peil van thans dalen. Het stoomschip Nederland getorpedeerd. De botter G.0.27 heeft Donderdagmiddag te Hoek van Holland aangebracht 9 man van het stoomschip Nederland, van de Scheepvaart en Steenkolen-Maatschappij, alhier. Dit schip, dat Woensdagavond uit den Nieuwen Waterweg naar Engeland is ver trokken, is getorpedeerd, 3 mijl N.W. van den Noord-Hinder door een duikboot, die ook de Negres heeft getorpedeerd. Elf man van de bemanning van de Neder land worden nog vermist. Onder de geredden bevindt zich de gezag voerder. De overige 11 man zijn naar alle waar schijnlijkheid gered door visschers, die in de nabijheid van de plaats, waar het schip werd getorpedeerd, aan het visschen waren. Uitbreiding van het door Duitschland versperde zeegebied. Onze regeering heeft de officieele mede- deeling van de wijziging door Duitschland in het afgeslooten zeegebied aangebracht, ont vangen. Wanneer het Wolffs-bericht omtrent de wij ziging in het door Duitschland versperde zeegebied juist is, dan is de beteekenis van dezen maatregel practisch voor Nederland de volgende: de vrije zóne langs de NederlandSche kust van de Segelde tot IJmuiden wordt ongeveer 13 zeemijlen vernauwd; verder om den Noord is de vrije geul voor de scheepvaart naar Udsire over een groot gedeelte met ongeveer 13zeemijlen verbreed; van 55° 10' Noord af is de geul om den Noord hetzelfde gebleven. De scheepvaart om den Noord wordt er dus door gebaat, doch de vaart van Neder land op Engeland is moeilijker gemaakt. DE TOESTAND. Teneinde Italië daadwerkelijk steun te verleenen zijn de Britten op het Westfront tot den aanval overgegaan. Toen het offensief tegen Ifalië begon schreef de N. R. Ct. den 27 Oct. 1.1. ais zijn meening neer, dat de oorlog daarmede in een nieuw en spannend stadium is gekomen. Mogelijkheden van verre strekking doem den aan den horizont op. Rusland was ver lamd en telde als oorlogvoerende mogend heid niet meer mee. Nn gingen de centralen op Italië los. Misschien zou het hun gelukken ook deze mogendheid buiten gevecht te stellen, in alle geval moest er rekening mee gehouden worden, dat zij in Italië met min der strijdkrachten zouden kunnen volstaan. Dan zouden zij in het volgend voorjaar hun strijdkrachten in het Westen een aanvulling kunnen geven, die op zijn minst tegen de versterkingen, die de Amerikanen dan zou den hebben kunnen aanbrengen, zouden op wegen. De kans van de entente op een militaire overwinning zou daardoor zeer zijn verminderd. Er moest dus voor haar alles aan gelegen zijn, de verwezenlijking van die mogelijkheid te voorkomen. Op het Westelijk front waren de geallieerden reeds in de meerderheid, zij gingen vooruit, al ging het met moeite. Als zij daar echter nu, voor dat Duitschland van zijn overwinningen in Italië in het Westen reeds partij kan trekken, een overwinning behalen, dan vallen al die plannen der cen tralen in duigen. Dan wordt Italië doeltref fend geholpen, dan kan er geen sprake zijn van een concentratie der Duitsch-Oosten- rijksche strijdkrachten, nu in Italië, en later, als de centralen daarvoor den tijd gekomen achten, in het Westen." Zooals het toen werd voorzien is het ge beurd. Den aanval der Engelschen werd, zooals uitdrukkelijk werd gemeld, zonder vooraf gaande artillerie voorbereiding ondernomen, zoodat de vijand geheel verrast werd.,Geen dagenlang roffelvuur dus, naar de taktiek tot dusver met zooveel hardnekkigheid vooral op het Yperen-front toegepast, waaraan de tegenstander zich echter reeds lang had aangepast met zijn verdedigingssysteem en met zijn reserve ophoopingen achter het ge bombardeerde terrein, zoodat de terreinwinst binnen zeer beperkte grenzen bleef. Hoezeer de Duitscher door dit offensief verrast werd blijkt wel daaruit, dat de En gelsche ruiterij, zooals in wel te tellen ge vallen op het Westfront slechts voorkomt, een belangrijk aandeel aan het succes gehad heeft. De Dultsche reserves, die anders door het roffelvuur gewaarschuwd, altijd parraat staan, waren hier blijkbaar niet op hun post of werden totaal verrast of overrompeld. Wat den omvang van het succes betreft, evenaart het de grootste resultaten tot dus ver door de Engelschen op het Westelijk front behaald. Op sommige punten zijn de Engelschen, volgens hun officieele berichten, 5 mijlen (8 kilometers) in de Duitsche linies voort gedrongen, volgens de particuliere bijzon derheden, die de bladen nog brengen, zou de ruiterij zelfs 6 mijlen (9.6 kilometers) tot achter de eerste Duitsche stellingen zijn opgerukt. Het heeft niet veel gescheeld, of de Engeischen hebben het zoo belangrijke Duitscne steunpunt Kameiijk in één storm loop bijna bereikt! Waar zij hun opmarsch in de richting van die stad het verst hebben doorgezet, ten Z. W. van de plaats, waar zij de dorpen Anneux en Caitntaing genomen hebben, zijn zij Kamerijk nu tot op een 5 kilometers af stand genaderd. Een belangrijke omstandigheid van het Engelsche succes is ook, dat de Engelschen ten Zuiden van Kamerijk het Canal du Nord, dat in verbinding met het Canal de l'Escaut en andere waterwegen een krachtige natuur lijke verdedigings-linie voor de Duitschers vormde, bij Masnières zijn overgetrokken en op den Oostelijken oever nieuwe vorderingen gemaakt hebben. Tot dusver hadden de Engelschen die na tuurlijke verdedigingslinie meer Zuidelijk, bij Vendhuille slechts bereikt. Nu hebben ze haar geforceerd en hebben aan de andere zijde terrein gewonnen, waardoor een be dreiging van Kamerijk van het Zuiden uit, in het leven wordt geroepen. In het Duitsche legerbericht van gisteren avond wordt alleen van een voortduren van de gevechten gespreken, hetgeen er op wijst, dat in der) strijd nog geen keer ten gunste van de Duitschers gekomen is, zoodat het niet onmogelijk is, dat de Engelschen hun opmarsch nog verder kunnen doorzetten. Ongeacht deze gebeurtenissen, hebben de Centralen hun offensief tegen de flank van de Itaiiaansche Piave linie hervat en ver schillende belangrijke bergstellingen melden zij als te zijn gewonnen. De Maximalistische regeering in Rusland, heeft, naar een Reuter-telegram meldt, den Russischen opperbevelhebber last gegeven om aan de vijandelijke commandanten een aanbod voor een wapenstilstand te doen, ten einde de vredes-onderhandelingen te begin nen. De waarde van dit bericht hangt ge heel af van den invloed, dien de Bolsehewiki in Rusland hebben en van de volgzaamheid, waarmede de Russische autoriteiten de be velen van de Maximalisten zullen opvolgen. Te beoordeelen vallen die factoren in het minst niet, zoodat moeilijk te zeggen valt, welke beteekenis aan het bericht te hechten valt. Opmerkelijk is echter, dat ook Amerika reeds met represaille-maatregelen begint en beslag heeft gelegd op tien duizend pond suiker voor'Rusland opgeslagen. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Strafzitting op 21 November 1917. Veroordeeldy Ter zake „overtreding van de politieveror dening van den onder-Commandant van de Stelling van de menden van den Maas en van het Haringvliet." W. L. te Goedereede tot 2 boeten van f3 subs. 3 dagen elke boete. Ter zake „politieovertreding te dén Bom mel." J. O. te Ooltgensplaat bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 3 dagen. Ter zake „trekdier onbeheerd laten op de openbare straat." A. BI. te Oude Tonge bij verstek tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake „overtreding der trekhondenwet". J. v. B. te Middelharnis tot 2 boeten van f 1 subs. 1 dag elke boete. Ter zake „vee laten loopen op weiland zonder daartoe gerechtigd te zijn." A. S. de V. te Deure bij verstek tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen en A. B. te Sint Ni- colaas bij verstek tot 3 boeten van f 5 subs 2 dagen elke boete. Ter zake „het Zandpad te Middelharnis met rijwiel berijden in verboden tijd." W. de B. te den Bommel bij verstek tot 1 boete van f 5. subs. 5 dagen. Ter zake „geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier". A. H. V. te Stellendam bij verstek tot 1 boete van f 20 subs. 10 dagen. Ter zake „vee laten loopen op bezaaiden grond." D. H. te Sommelsdijk tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen en G. K. te Nieuwe Tonge bij verstek tot 1 boete van f 5 subs. 5 dagen. Ter zake „politieovertreding te Stad aan't Haringvliet." A. B. te Stad aan 't Haringvliet tot 1 boete van f 20 subs. 10 dagen. Ter zake „een wagen met aardappelen la ten staan op gemeentegrond zonder vergun ning." J. de B. te Mellssant bij verstek tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake „Openbare Dronkenschap." B. de Br. te Dirksland tot 1 boete van f5 subs 5 dagen. L. L. zwervende tot 1 boete van f 10 subs. 10 dagen. Ter zake „rijden zonder licht." A. D. te den Bommel, J. V. te Achthuizen, C. H. te Achthuizen. J. A. v. A. te Strijen, Abr. v. d. W. te Ooltgensplaat, H. v. O. te Oude Tonge, Abr. B. te Oude Tonge allen bij verstek tot 1 boete van f 3'subs. 2 dagen. Ter zake „overtreding der leerplichtwet". P. B. te Melissant, T. H. te Sommelsdijk, J. v. O. te Herkingen, T. Tr. te Melissant allen bij verstek tot een boete van f 8 subs. 8 dagen. Vrijgesproken Ter zake „overtreding Rijwielreglement." C. de V. te Oude Tonge. AdroridHssemenis Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dinsdag 20 November. W. R. 34 jaar landbouwer en B. R., 42 jaar weduwe van J. T., zonder beroep, beiden te Nienw-Helvoet, wegens mishandeling: ieder f 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. B., 18 jaar, visscher te Brielle, wegens mishandeling twee weken gevangenisstraf. t»Fo#ï«lBïLaart v&n week loopt viess Znvidaar 18 tot es» niet Woensdag* HoV. a.s. SOMMELSDIJK. Vanafheden zullen voor personen die in het loopende jaar niet in den Hoofdelijken cmslag zijn aangeslagen, ter gemeente-secretarie bons verkrijgbaar wor den gesteld om een paar schoepen te doen voorzien van nieuwe hakken en zolen, of voor degenen die hun schoenen zelf repa reeren om een benoodigde hoeveelheid leder aan te koopen. Dat de regeeringsklompen alhier zeer in trek zijn, blijkt wel hieruit dat er meer dan zes uren benoodigd waren vöör alle liefheb bers aan een bon geholpen waren. De suikerbietencampagne is in deze gemeente afgeloopen. Dit jaar werden ruim 6.000.000 K. G. bieten aangevoerd. Donderdag had het zoontje van J. v. d. W. spelende het ongeluk te water te gera ken, met de schrik en een nat pak kwam hij echter vrij. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de kaarsen, waarvoor deze week bons zijn verstrekt, bestemd zijn voor een tijdvak van twee maanden. MIDDELHARNIS. De verordening op het sluiten der herbergen op Zon- en feestdagen neemt aanstaande Zondag in deze gemeente een aanvang. Een verordening op het sluiten der winkels is reeds Woensdag in werking getreden. Voor den te heuden tuinbouwcursus alhier hebben zich 12 personen aangegeven. Aan de fairbank aan de westhavenkade zijn dit najaar circa 2'/j milioen suikerbieten gewogen. Aan den heer U. J. Mijs is met ingang van 16 November eervol entslag verleend, als schoolopziener in het arrondissement Mid delharnis. Terwijl, P. Driesse in het land bezig was om koffie te koken, kwam hij ongeluk kiger wijze met de vlam in aanraking waar door zijn kleeren in brand geraakte. Hij had toen de tegenwoordigheid van geest in het water te springen waardoor hij het vuur bluschte. Overdekt aan zijn beenen met brand wonden, begaf hij zich onder de hevigste pijnen huiswaarts. Woensdagavond 28 Nov. zal er door den Kolenbond om 7 uur eene openbare leden vergadering worden gehouden. DEN BOMMEL. Volgende week Zaterdag 1 December zullen ter Gem. Secretarie bons verkrijgbaar zijn voor kaarsen en schemer lichten. In de week van 26 November tot 1 December isj op bon 20 bij de winkeliers verkrijgbaar 1 pond erwten en een pond bruine boonen. Door den Rijksveldwachter K. Bareman, alhier is tegen A. van Vliet en M. Stapel, proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden langs de trambaan. NIEUWE TONGE. Een tuintje van den heer I. Mosselman is onderhands verkocht aaii D. den Braber alhier. Door Zijne Excellentie den heer Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel is er bekend gemaakt, dat de maximumprijs van runderkoppenvleesch en runde(harten is vastgesteld, die van runderkoppenvleesch op f0.20 per '/2 K.G. en voor runderharten f 0.15 per j/j K-G. De keuring van den landstorm jaarklasse 1898 en 1899 zal voor deze gemeente plaats hebben op 30 November a.s. des voormid dags 11'/j ure te Ooltgensplaat. Landbouwers die hun graan- of peul vruchten willen laten pietten of vermalen moeten naar en van den molenaar zijn ge dekt met een vervoerbewijs afgegeven door den heer Burgemeester dezer gemeente. De schaarschte van brandstoffen op ons dorp is zeer vreesélijk. Eenige menschen welke geen voorraad in bezit hebben moeten 's mor gens zonder eenig drinken en een weinig brood naar den akker. OUDE TONGE.* Burgemeester en Wethou ders van deze gemeente brengen ter kennis aan de ingezetenen dezér gemeente dat op Vrijdag 7 Dec. a.s. des voorm. van 9—12 uur de inschrijving zal plaats hebben voor een geldleening groot f38 000 a 4l/j °/o in stuk ken van f 50Ö en f 1000, ten laste der gemeente. DIRKSLAND. Op Dinsdag den 27 Nov. a.s. des voormiddags van 9—12 uur zal in het Distributiekantoor in de Openbare School aan den Ring gelegenheid bestaan tot aan gifte ter verkrijging van bons voor klompen tegen verminderden prijs, en op Donderdag 29 Nov. d.a.v. des voormiddags van 9—12 uur zal in hetzelfde lokaal gelegenheid be staan tot aangifte ter verkrijging van bons tot hetAerstellen van schoenen. Wat de bons voor de schoenen betref', zal men alleen in aanmerking komen, wanneer men de maat der verlangde schoenen kan opgeven, welke maat men voorafj bij zijn schoenmaker kan vragen. Voor beide soorten bons kunnen zich voor deze maal alleen aanmelden, zij die niet in den Hoofdelijken Omslag zijn aangeslagen. Een alhier gehouden collecte voor een alleen staande biinde te Wolfheeze heeft op gebracht f54.73'/i cent. Twee aan den Molendijk staande woon huizen van C. Ridder brachten in veiling op f2820. Perceel 1 f 1520, perceel 2 f 1300, door J. L. van Rossum te Middelharnis. STELLENDAM. Terwijl P. Brinkman bezig was hout te hakken wilde zijn 6 jarig neefje een houije weghalen. Het gevolg hiervan was dat den jongen de pink zoo goed als afge hakt werd. Ter gemeente-secretarie zijn voor win keliers, landbouwers, en het klein bedrijf kaarsen beschikbaar gesteld. Tengevolge van een aanvaring geraakte de blazer S. L. 6, geladen voor de suiker- bietenfabriek „Dinteloord" liggende tot zin ken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Men zal trachten den blazer te lichten GUDDQRP.* Reeds sedert Zaterdag zitten de bakkers hier zonder bruinbrood-meel. Hoe wel er over deze zaak druk getelefoneerd is, het meel komt niet af. 't Is een ramp voor de groote arbeiders gezinnen, die er zelfs niet aan kunnen den ken, het zooveel duurdere en minder voed zame witte brood te koopen. HELLEVOETSLUIS. De Directeur der di recte belastingen te Rotterdam heeft bepaald dat met ingang van 1 Dec. a.s. het kantoor Hellevoetsluis voor de ontvangst van directe belastingen geopend zal zijn des Maandags, Dinsdags, Woensdags en Vrijdags van iedere week van 9—12 en 2—4 uur. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor taan vanaf 1 Dec. a.s. het kantoor op Maan- dog geopend en op Zaterdag gesloten zal zijn. Dhr. J. D. Tompot te Amsterdam, af komstig van hier, is geslaagd voor het exa men van apotheker-asistent. Bij den Burgemeester-Strandvonder is als strandgoed aangebracht een vat paraffine. NIEUW HELVOET. De vele bewoners de zer gemeente, die hun werkkring te Helle voetsluis hebben, zal het wei niet aang naam aandoen, dat de raad van Hellevoetsluis in zijn laatste zit,ting (zie verslag in dit num mer) heeft besloten met ingang 8 Januari 1918 forenzenbeiasting te gaan heffen. N1EUWESLU1S. Benoemd tot sluismeester bij het kanaal door Voorne te Nieuwesluis dhr. j. Grootjans, onder toekenning van eer vol ontslag als hulpsiuismeester bij het ka naal door Zuid-Beveland te Wemeldinge. SP1JKEN15SE Dinsdagavond vergaderde de A. R. Kiesv. welke vergadering alleen gewijd was aan de propaganda voor het lidmaat schap dier kiesv. in aanmerking nemende de uitbreiding welke het kiezercorps binnenkort zal ondergaan. Aan een 80 tal personen zijn propagandablaadjes verzonden om ze op te wekken zich aan te sluiten, en zoodoende goed georganiseerd in de volgende jaren te kunnen optreden. Bij inschrijving zal door het Algém. Burg. Armbestuur verhuurd worden voor den tijd van 7 jaren een perceel tuinland in den Boomgaardpad gelegen en groot 6 Aren 30 c.A. Door bemiddeling van den Burgemees ter is in deze gemeente zout aangekomen en onder de winkeliers verdeeld. De pastorie der Herv. kerk zal wegens voortdurende lekkage voorzien worden van een nieuwe kap, terwijl de om hel huis staande boomen geveld zullen worden. HEKELINGEN. Bij een drietal landbouwers is beslag gelegd op een baal rijst (100 K.G geleverd door een der inwonende winkeliers. Zaterdag 24 November 1917, ten verzoeke van den heer L. Beukelman te Zwartewaal, verhuring bij inschrijving voor één of twee jaren van 2,37,90 hectaren weiland te Heen- vliet in Ossenhoek, om te scheuren. Notaris K. P. J. G. BEL. Op Woensdag 28 November 1917's avonds 6.30 uur te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag van 3 woningen met erf en grond te Dirksland, aan den Molendijk, kad. Sectie B nos. 1824 en 1825 groot 99 centi aren, verhuurd aan A. v. 't Hof en KL de Jong, iedere woning voor f 1,50 per week, ten verzoeke van C. Ridder te Dirksland, in 2 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 29 November 1917, des v.m. om 10'/2 uur te Simonshaven, op het dorp voor het café „du Bel" publieke verkooping van: 7 beste jonge paarden, zijnde een 3V2, drie 2'/i en drie I'/j jarigen waaronder 6 merries en 1 ruin, en behoorende tot de nalatenschap van den heer D. Saarloos. Notaris C. LOEFF, Zuidland. Op Vrijdag 30 November 1917, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel, afslag van 1.54.80 Heet. (3Gem. Ill R. V.Maat) Bouwland, te Meüssant, in polder Nieuw Kraaijer, onder den Nollendijlc, kad. Sectie A no. 1248, in huur bij J, A. Struijk, in 2 perceelen en in combinatie; 0.85.70 Hectare (1 Gem. 260 R. V. Maat) Bouwland, te Melissant in polder Nieuw Kraaijer, onder den Noorddijk .^n Dirksland, kad. Sectie A no. 1252, in huur bij A. Keij- zer Az. 13.23.50 Heet. (28 Gem. 246 R. V. Maat) Bouwiand, weiland en water,te Melissant, in polder St. Elisabeth, aan den Dirkslandschen Westdijk, kad. Sectie B nos. 392 en 400 tot en met 410, in huur bij R. van Putten en bij D. Bakker, in 7 perceelen, combinatiën en massa, en een Woonhuis met Erf en grond te Dirksland aan den Stationsweg, kad. Sectie B nummer 1788, groot 3 Aren 55 centiaren, ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer Jb. den Baars. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 7 December 1917 bij veiling in het Café Van Kempen te Ooltgensplaat en Op Vrijdag 14 December 1917 bij tceslag in het Café Vreeswijk aldaar, telkens des namiddags 7 uur publieke verkooping van

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 3