Gids- en Klaverzaden. llli soorten Zodon Tandarts KUYHDERS Advertentiën. ^Tevreden"! G HOS Gzn. - Boekbindtrij GEMENGD NIEUWS. Boekbeoordeeling. 1 Ui C. VIS Jz. - Sommelsdijk Burger Hotel Restaurant Titaanverf. x Glansverf. DIERGAARDELAAN 42b, HAAST U OPEN HAARDEN V. v. PUYVELDE P. FEIJEN Electrische SPIEGEL-en SCHILDERS1EN FABRIEK Goudschesinge 173175 1 I |i i. h. ME» 4 Co. Vulkachels Tegelpla ten, Vulemmers in diverse Modellen voorhanden. I CARBID J. P. KIEUVL&ND Fz. - BEUL DIBKSLAMD, B K. BREEMAN K. LupiiM, KellsintslÉ MSTOOIffASGI-lüTRIJK- van opgemaakte en droog toegeslagen wasschen. M. SPOON Az., Nieuw-Helvoet ¥T'TRT.I,fl fi te koop GEVRAAGD in olke hoeveel heid. Aanbieding en prijs opgaaf bij IJzeren GELDKISTJES, Koperen Gewichten, gegalvaniseerde Emmers gegalvaniseerde Waechteilen, diver ge soorten Hangsloten en Grendel sloten, Rieken, blanke Schopjes, Ballasts «hoppen enz. enz.. Naaima chines, Gasartikelea voorradig bij 1ELEFIHHI Mo. i&, 12 ^omiscbiarit 12 - ROTTERDAM 2e HUIS VANAF SPOORVIADUCT Oudste adres voor net en zindelijk loglès. VAN 12 TOT 7 UUR Ook per Ons te krijgen. Adres: DORSMAN, Voorstraat 38, Ooltgensplaat. 12312 Dr. Dent. inrg. Nituwe Markt 14 - Rotterdam IÜHIAAN8CBE-WEG 176. KIEUW HELVOET Van der Tatstraat 24, Rotterdam. Waarom die hooglceraar geregeld aan het vechten is, met woorden natuurlijk. Hij ver wijt den wethouder van financiën, dat die te veel geld uitgeeft. Er moet bezuinigd worden. De gemeente moet dan maar niet zooveel geld uitgeven voor verschillende dingen Met andere woorden de menschen moeten het zelf maar doen, b v. particuliere ondernemin gen. Dat nu is conservatief! Want dat is nu eenmaal een eisch van den tijd, dat de ge meente zich met verschillende zaken be moeit. Ik bedoel nu niet, dat het geboren is uit de nood der tijden. Want dan zou Staats bemoeiing ook goed te keuren zijnEn daar willen wij anti-revolutionairen niet aan. Hoe eerder we af zijn van rantsoeneering, van distributie of anders gezegd, hoe gauwer de Staat zich weer terugtrekt op eigen terrein, hoe liever we het hebben. Maar dat is met de gemeente niet het geval. Het is in het belang van alle gemeentenaren, dat de ge meente instellingen enfc. exploiteert. Waarom Wel, dat is zeer eenvoudig. Zoo weet ik in ons land een voorbeeld van een gemeente, die een gasfabriek bezit. Die wordt geëx ploiteerd door een particuliere onderneming want de gemeente wilde er destijds niet aan. En nu drijft die gasfabriek de prijzen maar op; de burgers betalen wel. Ze maakt na tuurlijk een reuzenwinst. Ais de gemeente ze exploiteerde was daarvan geen sprake ge weest! Zoo is het ook met electriciteit, met verkeerswegen en zooveel andere dingen, voornamelijk daar in een groote stad. Vat ge nu, waarom de Hoogleeraar con servatief genoemd wordt? Intusschen zijn het pijnlijke incidenten, die zich in den laatsten tijd in de Amsterdamsche Raad hebben voorgedaan. Er zijn stemmen opgegaan, om de Kiesvereeniglng hier uit spraak te laten doen over de gemeentepoli tiek. Het valt overigens tegenwoordig vol strekt niet mee, belast te zijn met de financiën van Rijk of Gemeente. In het huidig ministerie botert het ook niet erg. De Minister van Landbouw, Posthuma zit in conflict met die van Financiën, Treub. En wel over de distributie. Minister Post huma wil artikelen distribueeren, maar dan tegen lage prijzen. Daarvan is natuurlijk het gevo!,r, dat het voor het land enorme sommen kost. Waar moet ik het geld vandaan halen, vraagt Financiën. Leeningen sluiten, zegt Posthuma, leeningen op langen termijn. Dat doen we met de mobilisatie-kosten ook. Met de distributie-kosten moet het ook maarzoo gaan. Dat is de eenige weg. Dat wil echter Minister Treub niet, want die gaat van het standpunt uit, dat, en het zal ook net zoo zijn, dat de prijzen der levensmiddelen ook ni den oorlog nog hoog zullen staan. En dan zitten we met de gebraden appelen. Neen, zegt Treub, het is veel verstandiger het geld, dat we noodig hebben, ineens vast te krijgen, dus m. a. w. duur te laten betalen. Dan weten we vast, wat we hebben. Nu, ik ben geen financier, maar ik geloof wel, dat de methode van den heer Treub solieder is dan die van den heer Posthuma. Ik denk verder, dat er nog wel een enkel woordje over vallen zal, zoowel in het Kabi net als in de Kamer. Als het maar niet uit loopt op een crisis en één van beiden het veld moet ruimen! Nu over iets anders. Je hebt natuurlijk ge hoord of gelezen van dienstweigeraars, men schen, die om gewetens-bezwaren, weigeren langer het militaire pak en de wapens te dragen. Ik sympathiseer niet met zulke men schen. Maar toch mogen we die mer.schen niet lastig vallen, moeten we hun overtui ging respecteeren. Totdusver kwamen zulke menschen voor den krijgsraad, die ze veroordeelde tot mili taire gevangenisstraf en na afloop daarvan hun voor een zeker aantal jaren, het recht ontzegde als militair te dienen. Voorwaar een zware straf voor hen, die om des gewetens wille, weigerden. Voortdurend gingen er dan ook in de pers stemmen op, om een milde behandeling. De nieuwe Minister van Oorlog, Mr. de Jonge heeft nu er iets op gevonden en dat ter kennis gebracht van de commandanten. In 't kort komt het hierop neer. De militair die, uit gemoedsbezwaren, de dienst wil weigeren, gaat naar z'n commandant en de lt hem dat mede. Deze wijst hem op z'n verplichtingen als Nederlander. Volhardt hij echter bij zijn besluit, dan wordt dit rechtstreeks den Minister medegedeeld, die dan door een commissie van advies laat on derzoeken. Luidt de uitspraak, dat de militair werkelijk om den wille van het geweten dienst weigert dan moet hij zich verbinden anderen diensten, anderen dan militaire, maar toch in het belang van het land, te doen. Tot zoover is het prachtig. Zoo gaat het ongeveer ook in Engeland en met goed resultaat. Maar dan volgt, dat bedoelde mili tair een jaar na het afgaan van z'n lichting moet nadienen. En daarin schuilt m.i. een onrechtvaardigheid. Ik zie niet in, waarom hij een jaar langer moet dienen! Zooals je ziet, is deze Minister heel wat toeschietelijker dan de vorige! Als de Com missie van advies concludeert, dat de militair ongemotiveerd gemoedsbeiwaren heeft, mag z'n commandant hem nog niet op eigen houtje voor den krijgsraad brengen, maar eerst den Minister daarvan verwittigen. Dat is de inhoud van het schrijven, dat de Minister richtte tot alle compagnie's-, batterij-, fort- en detachementscommandanten. Ik ben zeer nieuwsgierig naar de verdere uitwerking er van. Ik moet voor deze week eindigen, omdat m'n brief vol raakt. Gaarne had ik u nog iets verteld van de betooging, die te Utrecht is gehouden vanwege het PI. Rev. Soc. Comité. Enkele arrestaties hadden daarbij plaals. En dat gaf de „Tribune" het orgaan van die Vereeniging een artikel in de pen, dat ik, als ik ruimte had, graag neer zou schrijven, maar dat zóó schunnig is en zoo het volk opzweept tot daden van geweld, dat je van de taal rilt 1 Het gaat gewoonweg de perken te buiten. Het is niets anders dan een pre diken van revolutie, anarchie. En het onont wikkelde volk leest die artikelen met graagte, slikt de woorden in, drinkt ze in. En als ze verzadigd zijn dan wordt het oproer, en dan kruipen de aanstokers in hun schulp, zooals we onlangs hebben gezien bij de relletjes te Amsterdam Laten we toch ageeren tegen dergelijk ge schrijf met al de macht en de kracht, die in ons is. Onze pers kan er niet genoeg op hameren, 't Is in één woord treurig. Voor 't oogenblik genoeg. Als altijd, HAKA. Valsche ZHverbons. Te Rotterdam zijn twee personen, broers, aangehouden, die valsche zilverbons van een rijksdaalder uitgaven. Zij werden in het bezit gevonden van 69 valsche ziiverbons van f 2 50, waarvan 57 van de serie P. ff. 68973 en 11 van de serie H. P. 93786. Bovendien waren zij in het bezit van f 31 aan wisselgeld. De valsche zilverbons onderscheiden zich van de echte, doordat ze bleeker van kleur zijn, het papier ruwer is en geen watermerk vertoont. De cijfers zijn kleiner en dikker en in de strafbepaling ontbreken enkele woorden. De hoeken zijn slordig afgewerkt. Een huiszoeking in hun woningen had geen nieuwe resultaten. Ontploffing, la een werkplaats te Haarlem sprong Zaterdagmorgen een autogeenlasch- apparaat uit elkaar, waarbij een Belgisch ge ïnterneerde, die aldaar werkzaam was, ge vaarlijk verwond werd. Zijn aangezicht was vreeselijk verminkt, de neus was weggeslagen, terwijl ook de hersenen moeten geraakt zijn. In zorgwekkender! toestand is hij naar een ziekenininrichting vervoerd. Smokkelen. Toen er Zondagavond in den trein tusschen Schin op Geul en Valkenburg gecontroleerd werd, is een smokkelende sol daat uit den trein gesprongen. Hij werd ach tervolgd door den kommies Bakker, die een uur daarna in het veld werd gevonden gewond door verschillende messteken. Er werd ook een seldatenkepie gevonden. Portefeuille gestolen. Maandagnacht is in een hotel op de Hoogstraat te R'dam uit de portefeuille van den Rijnschipper H. A. H. een bedrag van f 890 aan bankpapier gestolen. Ongelukken. Het zoontje van de wed. W. te Berkel en Rodenrijs, in dienst bij den heer Vogelaar, is gisterenmiddag van eenschuur- zolder met het hoofd naar beneden op een vat gevallen. Met een ernstige schedelbreuk is hij enkele uren later overleden. Noodlottig schot. De 22-jarige G. te Oud- Zevenaar, die Vrijdagavond door een nood lottig schot getroffen werd, is Maandagavond bezweken. Gasverstikk ng. Zondag werd een bejaarde dame aan den Zoeterwoudschen Singel te Leiden, mevr. D. S. K. dood op haar stoel gevonden. Bij onderzoek bleek dat zij door gasverstikking het leven had verloren. Goede vangst. De kommiezen te Lobith ontdekten bij onderzoek van de leege sleep- kaan Johanna, komende van Rotterdam met bestemming naar Duitschland, een luik. Dit werd opgelicht en nu ontdekte men, dat onder het schip in zijn geheele lengte een tank was aangebracht, waarin volgens voorloopige schatting, 16,000 A 18000 L. raapolie. Nog vond men kisten met harde zeep, kruikjes oude klare en busjes melk die in de tank waren gestuwd. De schipper is in arrest ge steld. De tank was zoodanig aangebracht, dat men er van buiten niets van kon merken. Alle onderstaande boeken, kalenders etc. zijn voorhanden in den Boekhandel van W. BOEKHOVEN ZONEN, Sommelsdijk. CALLENB \CH's Zondagsschooluitgaven. Evenals vorige jaren, komt de firma Cal- lenbach weer met een 50-tal Zondagsschool boekjes, waaronder een 25-tal fonkelnieuwe. We willen ze, zoover dit doenbaar is, bespre ken, want we moeten woekeren met de ruimte. Nu is dit strikt genomen niet eens noodig, omdat een enkele aankondiging reeds vol doende is. De naam „Callenbach" zegt alles. Zijne uitgaven zijn altijd frisch. Beginnen we met „Het huls Wyngaerde" door E.Gerdes. 1, -• Een flink boekdeeltje van 188 bladzijden, dat op zichzelf een schoon verhaal voor jon gens uit de hoogste klassen geeft, doch dat eerst één geheel wordt als er een nog niet genoemd boekdeeltje aan toegevoegd is. We leeren er uit hoe waar het is dat de geld gierigheid de wortel is van alle kwaad. Maar óók de waarheid van Salomo's woord: „Ga met ons, laat ons loeren op bloed, ons ver steken tegen den onschuldige, zonder oorzaak laat ons hen levend verslinden als het graf: ja geheel en al, gelijk die in den kuil neder dalen en alle kostelijk goed zullen wij vinden, onze huizen zullen wij met roof vullen". Leerrijk en helder geschreven, wat we van deze schrijver niet anders kennen. Wat grootmoeder voorspelde door Johanna, 0,60. 110 biz. Het karakter van een ondeugende jongen welke evenwel voor zijn oude groot moeder alles over heeft en als 't ware voor haar door het vuur zou gaan, is heel mooi geschetst. Gijsbert schaamt zich niet om met zijn oude grootmoeder naar de kerk te gaan, al wordt hij door zijn makkers daarom ge plaagd. Dat God een kind van zooveel gebed niet verloren zou laten gaan wordt hier weer be waarheid. Uit de duinen door E. Gerdes, 6e druk. f 1,-. Dit keurig werkje van den bekenden Gerdes is eigenlijk een vervolg op „in de duinen" welke laatste volgens den schrijver veel zegen heeft afgeworpen. Uit de duinen speelt afin den Spaanschen tijd en op meesterlijke wijze wordt de kracht van het geloof hier geschetst. Vooral dit boekje is voor Zondagsscholen een keurig geschenk. Het klaverblad van vier door Ida Keller. f 0,60. Ida Keller. Wie kent ze niet, die schrijfster voor onze kinderen Ook met dit werkje heeft ze weer getoond hoe zij de juiste snaar weet te tokkelen. Gerd i en Albert van Hoogenhorst, ziedaar twee figuren die het geheele boekje door wandelen en die keurig geteekend zijn. Zeer aan te bevelen. Gebonden een juweel. Oost West, Thuis Best door Ida Keller. 0,35. Een jongensboekje bij uitnemendheid, trou wens van Ida Keller, en dat zegt alles! Ida's geheim door Johanna, 0,45. Teruggebracht door dezelfde. 0,35. Beide boekles zijn eenvoudig, doch keurig, voor kinderen van 8 tot 11 jaar. Jan Hoorenkamps overwinning door GESINA INGWERSEN. 62 blz. 0,40. De schrijfster kenscherst hier heel aardig eenige karakters van jongens. De een is goed, de andere plaagt graag, totdat de ouders er zich mede gaan bemoeien. Een heel aardig boekje voor jongens, dat natuurlijk is weer gegeven. De Burgemeester en zijn vijand door A. J Hoogenbirk. 54 blz. 0,35. De schrijver leert ons hoe een burgervader, jegens iedereen humaan dient te zijn en met schrapen en verkeerde begrippen zich vijanden op den hals haalt. Op een inwoner in zijn plaats is hij steeds gebeten en, inplaats van dezen op den rechten weg te helpen, zooals dat een christen-mensch betaamd, Iaat hij hem direct vervolgen, wat weer de haat van diens zoon verwekt. Mooi geschetst zooals wejdit van den heer Hoogenbirk alleen maar kun nen verwachten. Geen deserteur door A. C. v. d. Mast. 78 blz. 0,45. Koen, door zijn ouders welke naar Indië vertrekken, bij zijn oom in Holland in een groot gezin achtergelaten, wordt door de schrijver voorgesteld als iemand welke ge heel en alleen vóór zich zelf leeft, wat later door verschillende omstandigheden verandert en instede van vervelend voor neefjes en nichtjes een fideele jongen wordt wat zeer ten goede komt aan zijn altijd ziekelijke tante. Zoo'n vreemde jongen dnor W. G. v. d. Hulst, f 0,75. Een boekje van 156 bladzijden, dat welis waar voor een jongen héél eenveudig is ge schreven, doch dat zoo duidelijk de wenken en raadgevingen ongemerkt te lezen geeft dat wij het gaarne in het bezit zagen van iederen onbezorgden wildzang. De vriendinnetjes door Maria Laar man. 0,35. Een meisjesboekje, zooals Bram Kersten's eerste zeereis deor^MARiA, 0,45 een jon gensboek is, welke wij zeer goed kunnen aan bevelen. Van 't begin tot 't einde boeiend geschreven, en met veel leerrijke passages Bunjan's Pelgrimreize. Met 18 illustratiën 0.75. Is te overbekend om daar nog iets van te melden. Nieuwe drukken beleefden Hermania. Het huisje onder de hooge dennen0,45 Riem-Vis. Hoe Fanny gelukkig werd 0,35 Hoogenbirk. De boer van Woudhof 0,35 v. d. Vlier. Waar een wil is, is een weg 0,60 Betsy. Weldoen zonder geld0,40 Elizabeth. Nergens thuis0,35 Ida Keller. Bianca, enz. enz. 0,75 Voorts tal van kleinere boekjes, zooals Aletta Hoog. Doerntje-Bangoortje f 0,07s Hoogenbirk. Hebt uw naaste lief als uzelf 0,075 Het gespaarde dubbeltje 0,07s Schöttelndrbiër. Het gezegend Kerstfeest 0,07s Aletta Hoog. Van iets heel prettigs 0,10 Jacobus. Twee weken in doodsangst „0,10 Johanna. Waarom Willem altijd zijn versje kent0,10 Alcock. Het geschenk vanden Czaar „0,125 Catharina. Zaterdagavond0,12s Elisabeth. Brommige Teun „0,12S Catharina. Toch Kerstfeest 0,15 Aletta Höog. Als een zaadkorrel 0,15 v. d. Hulst. Het gat in de heg 0,15 Sparenburg Jr. Oom's verrassing „0,15 Van Asch. Zoo was 't niet bedoeld 0,175 Aletta Hoog. Christfried's eerste reis 0,17s v. d. Hulst. Grootmoedertje 0,175 De Liefde. Wat Hansje gaf0,17s Betsy. De Herder en het schaap 0,25 Johanna Breevoort. Het nikkeltje voor den Kerstpot„0,25 Hermanna. Haar vriendje0,25 Hoogenbirk. Verkeerd en terecht 0,25 Maria Laarman. Geeft en u zal ge geven worden0,25 Betsy. RecVt door zee0,30 Johanna. De verloren ring0,30 De Liefde. Eigen baas0,30 Over de uitvoering behoeven we eigenlijk niet te spreken. Ze is als altijd keurigAlleen zij nog vermeld dat trots de dure tijd en dure werkloonen de heer Callenbach zijn oude stelling handhaaft en boven de ƒ10,— voor den halven prijs levert. Maranatha Scheurkalender 1918. 0,60 Met premieboek „Het eenzaam bidden" door J. J. Knap 1,— Uitgave: J. H. Kok, Kampen. Een woord ter aanbeveling van dezen Ka lender is haast overbodig. De namen van Dr. de Moor en Ds. Knap als samenstellers is borg genoeg voor goede lectuur. We kunnen dezen Kalender dan ook be slist aanbevelen. Gezelle Meerburg's Chr. Scheur kalender 1918ƒ0,40 Met premieboek „Bladen uit het dagboek van een leeraar door J. P. Nonkebel1,— Uitgave: E. J. Bosch Jb.z., Nijverdal. Deze, bij velen sedert jaren bekende, Ka lender beleefd reeds zijn 31 sten jaargang. Spreekt dit reeds voor zich zelf, de steeds meerdere vraag naar dezen kalender, zóó dat ze ieder jaar met verhoogde oplage verschij nen moet, bewijst wel de aantrekkelijkheid. Geïll. Chr. Scheurkalender voor 1918 met premieboek „De Pastorie van Grauwbeek". f 0,80, met premieboek i,io. Uitgave: J. N. Voorhoeve, Den Haag. Sedert eenige jaren hebben we deze Ka lender reeds aanbevolen. We doen dit gaarne opnieuw. De inhoud is uitmuntend en voor Evangelisatiearbeid, uitdeeling op Zondags scholen, worden nog sterk verminderde prijzen gegeven. ii Ri m Het premieboek Is een keurige geschiede nis welke door oud en jong gelezen kan worden. De Olijftak, onze kleine vertrooster ƒ0,50 voor uitdeelingop Zondagsscholen 0,30 Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Want hij is onze vredeƒ0,60 Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Beide Kalenders hebben hun oude roem weder gehandhaafd frisch, vol leven zijn de schilden en de inhoud als altijd dito. Deze Kalenders zullen hun weg weer wel vinden. Te Koop aangeboden GRAS- en KLAVERZADEN van 95 a 99 pCt. kïemkracht bij M. MARKUS onder aommelsdijlc. 13113 «eer mooie soliede meubelen, als Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderden, Theetafels, Buffetten, Stfllameublemen- ten in leer en peluch. Boekenkasten. Tweepersoons onbeslapen reereabed- stellen, Kapokmatrassea, Slaapkamer meubelen enz. allea spot goedkoop. Rugbekleede leerstoelen vanaf 17.50 StJJUianenkast 20.-. Stdltafels 9.50 Spiegels 5.50 en 7.50 enz. «•VENHUIS nabij de SCHIEKA1E TBLBFOON 12880. \mtié 00 f—4 H. PGLDER ft KOOLG. Tel. Me. 9 Dirkeland. van ouds het Westlandsch Logement TELEF. 6341 1NTERC. gelegenheid tot het gebruiken van een uit stekend bereid MIDDAGMAAL. Prompte Bediening. Burgerprijzen. 13102Aanbevelend, PIET SIMONS. 60 ets. de K.0. 70 ets. de K.G. TELEFOON 14223, ROTTERDAM. Nog sleehts enkele nieuwe en gebruikte alsmede gegoten en geëmaill. KEUKENFOR NUIZEN, (Merk „Küppertusch") bij 12817 F. NIEUWLAND - Smederij - Rtttuighaudel STRAATPUK - DIRK 8 LAND. WEiTDIJIi, WIOBELHARNI9 Banketbakkerij en Helksalon. Houdt zich beleefd aanbevolen voor het leveren van alle «oorten groote TAARTEN, ook voor de gelegenheid met Sint Nicolaas met opschrift Sint Nicolaascadeau. Verder fijne Boterletters, Spekulaas, Chocolade letters, fijne Borstplaatjes, Bonbons en luxe Doozen. Beleefd aanbevolen. Smederij,Oude Tonge Geregeld In voor raad IJZEREN DAM- HEKKEN, HEININGEN, KRUIWAGENS, enz. enz. Prijzen, door de gedurige stijging van materiaal, worden op aanvrage gaarna toe gezonden. 12229 AANBEVELEND. GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE IS ALLEEN GEVESTIGD hoek Hoveniersstraat, ROTTERDAM. Telefoon No. 4645. Bezichtig de 3 Etalages. Heeft geen filialen. LIJSTEN in alle soorten op elke maat i LIJ! S zijn zij, die hun panden, bakkerijen B ef fabrieken lieten zuiveren door I rn. Th. FftFUilD, g 1 Zuiveraar, Omnioordschet.tr. 78a, Tel. 8843 Rotterdam. Billijke conditiën Telefoon 5148 AanheTe'enl 12853 LOOD- EN ZINKWERKER. AANLEG van GAS- EN WATERLEIDING. OVERAL TB ONTBIEDEN. Het beste adres voor alle Gouden- en Zilver werken Is van ouds bekend bij BA1AI» HABTOGb Jack. WestdjJk B 202, - MIDDELHARNIS Gevestigd sedert 1840. 12032 N.B. Ondanks de lage prijzen worden tram- kosten vergoed vanaf f 5,aankoop naar verhouding.b)j 10.—, geheel. 19.i w'rt Ontvangen een groote party 1 voor RIJWIELEN alsmede KAMERVERLICH TING met daarbij behoorende LAMPEN, verder ruime keuze RIJWIELLANTAARNS en verder alles op het gebied van GASVER LICHTING enz. WEESPAD 257 OOLTGENSPLAAT Ruime keuze in VILTEN, FLUWEELEN en KEUVELHOEDEN, PETTEN, MANUFAC TUREN en AANVERWANTE ARTIKELEN Prijzen billijk. 13003 Eigen Medist. belast zich met verhuizen door heel Zuid en Noord-Holland zonder overlading der goederen tegen concurreerende prijzen, assu- rantie inbegrepen. 12851 Aanbevelend, K. LANUENDOEN. Stal- en Caféhouder, Telef. Interc. No. 6. inrichting »VOORNE EN PUTTEN® te Nieuw-H Ivoet bestaat een goede gelegenheid tot het behandelen Aflevering binnen 8 dagen. Franco terugzending. 12770 is de BESTE verpakta MARGARINE Adrés voor Winkeliers 12692 BLAGkMi, Msddelharnfig. SPAARBANK. van het Departement „Middelharnis en Sommels dijk" «Ier Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Bank neemt gelden op tegen 3'/,, pet. Renté 's jaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—12, benevens Maandagavond van 6—7 uur, ten kantore van de Thecaurlét-' Boekhouder. C KOLFF A.Cz., Middelharnis. 13108 voor veer Ds da 's at bons ging pers kom delij Le geer opet Bi of t wen; kind wen Di sen O nenc bekt pen pen S( BI Som di kun bep; te d hetz hers vere paai ten nevi mut "X—

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2