Advertentiën. manie!» van Oriel Slachtvarkens PLAATSELIJK NIEUWS POSTERIJEN. KERK EN SCHOOL CORRESPONDENTIE. I 25-Jarige Echtvereeniglng, Hoofdknecht BOERENKNECHT bekwame BOUWKNECHT, Vulkachel 22e ia. ««ssikaairs, vaia de 31ste week loopt van Zaterdag 27 October tot en met lMnsdag 61ovem- ber a.s. De groote stormloop oir het werk van Dr. Kuyper Nabij God te zijn«, te ontvangen, is oorzaak dat we nog niet aan alle aanvragen hebben kunnen voldoen Zij die hun bon inzonden en het werk nog niet ontvingen gelieve s,v.p. een paar dagen geduld te hebben. MAAS- SCHELDEBODE. Uetrouwd Iz. GEELHOED Gemeente-Secretaris van Sommelsdijk. kn 13178 G. G OEM A AT die tevens hartelijk dank zeggen voor de bij hun /huwelijk ondervonden be langstelling. Middelharnis, 31 October 1917. Woor de talrijke bewijze» van belang- stelling betoond bij de herdenking van onze betuigen wij mede namens onze kin deren, onzen hartelijken dank. L. PEN. B. PEN—v. D. LAAN. SOMMELSDIJK, Nov. 1917. 13181 Gevraagd tegen 1 Maart aanstaande een bekwaam 13153 en TWEEDE KNECHT, liefst met werkend gezin bij J. VAN ECK, on der Middelharnis. Tegen 1 MAART 1918 een gehuwd benoodigd bij P. LUIJENDIJK, Land bouwer onder Den Bommel. 13158 Gevraagd tegen 1 MAART a s. een by W. M IJ S, landbouwer aan den Klinkerlandschen dijk te MELISSANT onder Herkingen. 13171 ONDERGETEEKENDEN belasten zich voor NIEU WE TONGE met het VEILEN van monsters van UIEN en tevens met het INLADEN van REGEERINGS- AJUIN op billijke conditiën. Monsters te bezorgen, minstens één day te voren. 13JL73 JOHs. VERWEIJ,-- A. VISBEEN. NIEUWE TONGE, November 1Ö17. Te HIVR ofte HOOP gevraagd tegen Maart a.s. in of bij Sommelsdijk of Middelharnis een Brieven franco No. 13168, Bureau van dit Blad. Te koop aar geboden een in zeer goeden staat zijnde met nikkelen kop en >voet, prachtig groot model. Inlichtingen of brieven onder No. 13180 bureau van dit blad. TE KOOP 3 zware 13176 bij J. J. DE JONG, Oude Tonge. Piesent de heeren W. j. üoiikeisloot, Ja cobs, Hobbel, Waling cn j. Donkersloot. Afwezig dhr. Wagner wegens ziekte en dhr. Slis wegens drukke bezigheden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Mededeeling dat op 27 Oct. de boeken van de Gemeente-ontvanger in orde zijn bevonden aan kas f 1765,67. Mededeeling dat op 30 October de boeken van den Administrateur van het Armbestuur in orde zijn bevonden, in kas was f351,61 Va- Schrijven van H. H. Ged. waarbij af- en overschrijvingen zijn goedgekeurd. Schrijven van de Generaal-Majoor waarbij vastgesteld de politle-verordening betreffende het rooien van boomen, struiken en heesters, de 39 H. A. boschland zullen echter gerooid mogen worden. Eveneens een verordening betreffende het koopen van militaire goederen enz. Wordt goedgevonden. Hierna volgt nog een verordening betref fende het ankeren van schepen onder deze wal, door dhr. Waling nader toegelicht, wordt ook dit goedgevonden. Verzoek van dhr. Joh. Bol om een poort te mogen maken achter zijn woning om zoo doende Tft^het slop te komen. dhr. W. J. Donkersloot wil het verleenen tot weder opzeggens en dhr. Jacobs stelt voor een kleine vergoeding om later geen moeite te hebben. W®rdt goedgevonden. Mededeeling van den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor waarin het oordeel van den Raad gevraagd wordt om de uren van den Post- en Telegraafdienst wegens lichtbesparing te brengen 's morgens van 8—11 en van 2—5 uur. De Raad is eenparig van oordeel dat niet het oog op den handel, alsmede dat juist het publiek in een gemeente als deze van de avonduren gebruik maakt. Wordt besloten te verzoeken de uren niet te wijzigen. De begrooting van Groot Armbestuur wordt door grootere wekelijksche uitgaven,alsmede door de duurdere kleedingstukken enz. vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op f 6603,61. Begrooting Bewaarschool 1918 hierbij wordt gelezen een verzoek van Mej. Hamelink om duurtetoeslag, hetwelk wordt aangehouden tot een volgende vergadering en wordt de begrooting vastgesteld op f 1455. Gemeentebegrooting 1918. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Uitgaven. Bij de post ambtenaren ter sec retarie wordt deze verhoogd tot f 500. De post politie wordt na vele besprekingen met f 50 verhoogd, waarbij dhr. Jacobs het po litietoezicht in Achthuizen en Langstraat bespreekt als dringend noodzakelijk en jam mer vind dat hierin geen verandering gebracht wordt. Bij de post nachtwacht Wordt voor 1918 f 50 toeslag verleend, dit naar aanleiding van een verzoek om f 108 loonsverhooging. Bij de post verwarming en verlichting deelt de Voorzitter mede dat de gasprijs op25ct. de M3 wordt gebracht en de cokes op f 2 50 de H. L. Door vele leden worden bezwaren opgesomd, cjoch men staat voor 'toogenblik onmachtig hier iets aan te veranderen. Bij de post weegbruggen wordt het loon der beide wegers gebracht op 45 °/o van de ontvangsten. Bij de post bestrating wordt ook de ver betering van Molendijk en Slikdijk besproken. De grintwerker M. v. d. Vliet zal over 1918 een toeslag van f 50 ontvangen. De heer Waling bespreekt de toestand der kaai en haven, zoodra mogelijk zal het ver beterd worden. Het loon van den doodgraver wordt van f 85 op f 100 gebracht met de verplichting het graf van de familie van Weel te onder houden. De karreman C. v. d. Veer zal over 1918 een toeslag van f 50 ontvangen wegens meerdere kosten voor zijn paard. Bij de post onderwijs de verhooging voor de onderwijzers aan te houden met het oog op het nieuwe wetsvoorstel. dhr. Jacobs geeft te kennen dat de onder wijzers ook dit jaar wel toeslag mogen hebben. De Voorzitter zegt dat de tractementen aanzienlijk verhoogd moesten, doch de toe slagen over 1917 voor alle ambtena'ren zullen nader behandeld worden. Hierna wordt de begrooting voor 1918 vastgesteld, in gewone en buitengewone ont vangsten f 70,676,30'/2. Gewone en buiten gewone uitgaven f 70.399.79. Batig saldo f 276 51 '/a- Op een vraag van dhr. Waling wie de afval als pulp enz. op de kaai moet wegruimen, verklaa.t de Voorzitter dat dit door de Vos zal gebeuren. Niels meer te behandelen sluit de Voorzitter de vergadering. MIDDELHARNIS. Door J. Krijgsman is een woonhuis staande aan de Kaaidreef onders hands gekocht van den heer C. Kolff. Woensdagmorgen had de bietenindrager J. v. E. alhier 't ongeluk in de kaai te vallen. Na zich er uit gewerkt te hebben, begaf hij zich met een nat pak huiswaarts. Op de gehouden vergadering van be sturen van Geitenfokvereenigingen van Zuid- Holland te Rotterdam is voor de Zuld-Hol- landsche Eilanden als lid der Commissie be noemd den heer L. v. d. Weide alhier. DEN BOMMEL. Aan belanghebbende land bouwers wordt herinnert hun opgaaf van voorradige aardappelen zoo spoedig mogelijk ter Secretarie in te leveren. OOLTOENSPLAAT. De keuring voor de landstormplichtigen jaarklasse 1898 en 1899 zal plaats hebben 29 Nov. a.s. des morgens 10 uur in de Openbare School. De verkooping van 72 boomen staande bij de K. Kerk in Achthuizen, Dinsdag 30 Oct. verkocht door Notaris Akkerman, zijn afgemijnd door Joh. Korteweg op f 3320. NIEUWE TONGE. Verdronken. Maandag had hier voor de haven een ernstig ongeval plaats. De schippersknecht P. S., van een visschtisvaarlulg van k-rseke h.-.d Maandag j.l. het ongeluk met zijn voet in de touwen terecht te komen en had het ongeluk over boord te vallen. Hij verdween in de diepte, zijn lijk is thans nog niet opgevischt. Bij publicatie is bekend gemaakt dat door Zijne Excellentie den heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de maxi mumprijs van zout is vastgesteld op 13'/2 cent de K G. en 7 cent de '/a K-G. De schaarschte van zout op ons dorpis zoo vreeselijk dat sommige menschen hun eten zonder zout moeten klaar maken. Men hope dat hierin spoedig verandering koine. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat door zijne Excell. de/u heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in het tijd vak van 1 t/m 15 November a.s. op bon no. 8—4 van de distributiekaart voor koffie en thee verkrijgbaar is op bon no. 3, '/a °ns thee en op bon no. 4, l/a ons koffie. Verder ieder die van een petroleumkaart is voorzien kan op bon no. 1 daarvan in het tijdvak van 1 t/m 15 Nov. a.s. bij de winkelies 2 liter •petroleum bekomen. HERK1NGEN. Een vréemdeling alhier deze week de gemeente afhandelende in lompen esi metalen, had bij de Wed. Nieuwlandeen ruit in de smederij gebroken. Deze trachtte aan zijne verplichting om te betalen zich te ont trekken, waarna de politie werd ingeroepen hem daartoe te sommeerën en dientengevolge ten slotte ook deed. Meer dan eene huismoeder is deze week weer een weinig bemoedigd geworden door op bon no. 2 der oliekaart 2 liter petroleum te ontvangen. Van nu en voortaan is bij wijziging door den raad dezer gemeente bepaald en goedgevonden Zaterdagsnamiddags het Sec retarie zal zijn gesloten en voor 't overige telken dage zal zijn opengesteld voor 't pu bliek van 9—1 U/2 uur. Belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat voor personen boven de 16 jaar, van 1—15 Nov. op bon 3 is te verkrijgen a ons thee en op bon No. 4 V2 ons koffie. Van 16—30 Nov. op bon 5 2 ons thee en op bon 6 1 ons koffie. Tot Ambtenaar van den Burg. Stand is in de vacature Mr. C. Zaaijer, benoemd Zijn EdelAchtbare Burgemeester L. de Winter, die ook die benoeming heeft aanvaard. De prijs van zout is dezer dagen vast gesteld op een maximumprijs van 13'/2 cent per kilo en 7 cent per pond. D1RKSLAND. Bij publicatie is bekend ge maakt dat er op Maandag 5 Nov. a.s. des n.m. van 2—4 uur op het Gemeentehuis ge legenheid zal gegeven worden om verande ring van broodkaarten op te geven. Woensdag is het zoontje van A. V. ter wijl het op een wagen bieten klauterde, daaraf gevallen, met het noodlotiig gevolg, dat het knaapje zijn been brak. MELISSANT. De Burgemeester van Melis sant maakt bekend, dat bons voor het be trekken van klompen tegen verminderden prijs worden afgegeven op Dinsdag 6 No vember a. s. des v.m. van 9-12 en des n.m. van 2-4 uur ten gemeentehuize alhier. Voor verstrekking dier bons komen voor- loopig slechts die personen in aanmer king die behooren tot een gezin dat over dit jaar niet in den Hoofdelijken Omslag is aangeslagen en die een bedrag betaalden van ten hoogste f 0,95. Geen bon wordt echter afgegeven aan hem die niet weet op te geven de lengte van zijn klompen binnenwerks in c.M. uitgedrukt. De Burgemeester van Melissant maakt bekend dat in de week van 5 tot en met 10 November 1917 verkrijgbaar is, op bon no. 26 2 ons gort, op bon no. 27 l'/i ons haver mout, op bon no. 28. 1/2 K.G. rijst. STELLENDAM. Door den visscher H. B. alhier is opgevischt en aangebracht een vat en door den visscher J. Kalle alhier zijn op gevischt en aangebracht 2 vaten machinolle. De vorige week is door de garnalen- visschers vier dagen gevischt met vangsten van 100 tot 120 K.G. per vaartuig. Alles w/erd aan de pellerijen geleverd tegen 12 cent per kilo. Door het uitglijden had een matroos van het marinevaartuig „de Sphinx", alhier liggende het ongeluk in de haven te vallen. Door de hulp zijner kameraden kwam hij er met een nat pak af. De verleden week geveilde gebouwen aan kavel 11 zijn thans door J. Kievit afge mijnd op f 5000. GOEDEREEDE. Deze week is het oude uurwerk der torenklok vervangen door een nieuwe. Het wijzerbord, dat voorheen alleen de uren aanwees, geeft nu uren en minuten aan wat zeker wel een verbetering mag wor den genoemd. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf ver loor de noordzeevisscher J. Grinwis zijn ge- heele vlschtuig, dat in deze dagen een scha depost is van ongeveer f 700.— Dinsdag werd door de Noordzeevis- schers ruim 100 kisten boter en 11 vaten ma chineolie aangebracht. OUDDORP. Een goede vangst valt niet iedere dag voor. Enkele dagen geleden werd er vermelfl. dat bij L. Padmos eenig wasch- goed was gestolen waar tot heden de dader(s) niet bekend zijn. Maar j.l. Maandagavond gelukte het op de zelfde plaats een dief te hooren, welke ook geheel onverwacht werd gegrepen door Abr. Padmos, en na een hevige worsteling gelukte het (de dief) binnen te brengen, en na het licht te hebben ontstoken, bleek dat het een zeer berucht persoon was, genaamd Willem Berkenbosch. Hij werd opgesloten gehouden tot de politie aanwezig was, waar hij aan werd overgegeven, waarna hij werd opge sloten tot den volgenden morgen, om daarna gerechtelijk te worden vervolgd. Het is te hopen in het belang der gemeente dat dergelijke personen voor geruimen tijd worden opgeborgén, daar het stelen hier veel vuldig voorvalt. (Niet van onzen gewoqeg correspondent.) TINTE Men deelt ons mede, dat Zondag morgen, 28 October, in de kachel eene ont ploffing plaats had, bij A. R. Een pan met peren, die op de kachel stond, vloog tegen den zolder. Gelukkig liep het hiermee en met een gebroken rooster af. Het had erger kun nen zijn. Men begrijpt, dat het geval echter grooten schrik en wanorde in de woning te weegbracht. HELLEVOETSLUS. De Burgemeester van Helievoefsluis maakt bekend dat op Maandag 5 November 1917 des n.m. een schouw zal worden gehouden op vloeiplanken en vet. De ingezetenen worden verzochtjde vloedplan ken en het vet gereed te zetten, opdat de schouw door den Gemeente-architect spoedig en gemakkakkelijk zal kunnen geschieden. Bij den Burgemeester-Strandvonder zijn alhier als strandgoed aangebracht: 2 vaten machineolie; 2 balken respectievelijk 2 M. en 2,83 M. lang, 3 stukken boter 20 K.G 2 luiken, een graanschop en eenig wrakhout. Voor de twee vacatures in den Ge meenteraad worden als candidaten genoemd de h. h. W. J. Kerkhoven (a r.), B. Boere (s. d. a. p.) en E. J. Penthem fib.) Mej. C. C. J. Ran wordt 1 November 1917 geplaatst als kantoorbediende op het Post- en Telegraafkantoor alhier. Aan D. Berkhout gepensioneerd con ducteur der brievenmalen le kl., vroeger te Hoek van Holland, thans wonende alhiei#B een pensioen verleend van f 753. ROCKANJE. Al de boeren en tuinders, al hier, die verbouwers van aardappelen zijn, hebben van Regeerlngswege last gekregen, hunne aardappelen aan de Regeering af te leveren, behoudens de 4 kilo, die elk hoofd per .week, volgens de distributie voortaan zal krijgen. Op de bonnen verkrijgbaar: 1 ons vet op 13. SP1JKENISSE. Burgemeester en Wethou ders maken bekend dat aanvraagformulieren voor bons van huiden en leer uiterlijk tet Zaterdag 3 Nov. ter secretarie verkrijgbaar zijn en uiterlijk 6 Nov. weer ingevuld inge leverd meeten Worden. Alle bestellingen op Regeerings-winter- aardappeien (Rett Star) zijn vervallen. Op nieuw evenwel kunnen de ingezetenen opgave van het benoodigde aantal Hectoliters doen ter secretarie, ditmaal met zekeider kans «m zich van winterprovisie te voorzien. Maandagavond 7 uur a.s. zal de A. R. Kiesvereeniglng openbare vergadering hou den in de consistoriekamer der Geref. Kerk. De agenda bevat o.m. le Propaganda, om zich aan te sluiten als lid der Kiesv. met het oog op de uitbreiding van bet kiezerscorps; 2e Bespreking aangaade het sluiten der herbergen op Zondag; 3e Verkiezing van een afgevaardigde naar de verg. der districts Centrale, welke Dinsdag 6 Nov. te Rotterdam zal werden gebéuden. Komt allen op!!! Ook niet-leden hebben toegang. Een weide in den polder Oud-Henger- Iand, behoorende wijlen den heer Fonkert te Oud-Beierland, is bij afslag aldaar, eigendom geworden van de heeren A. en C. A. v. d. Berg, alhier. Doer slapte der werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt met zwingelen en hoepelsmaken. Dit laatste ziet er evenwel nog niet rooskleurig uit, daar verschillende houtkoopers nog niet voldoende voorzien zijn, doer de enorm hooge prijzen van het griend- hout. 't Kan bij een keuring van de eudere landstormllchtingen soms gemoedelijk toe gaan Een der doctoren vroeg aan een aspirant landsverdediger waar of hfj 't liefst bij zou zijn, waarep het antwoord luidde „bij mijn vrouw", terwijl een volgende op de desbe treffende vraag vroeg om Ingedeeld te worden „bij die ouwe kanonnen te Zwartewaal". Deze week zijn de inwoners weer ver rijkt met D/2 H.Li steenkelen óf antraciet. De kwaliteit loopt nogal uiteen, althans de een zegt ze branden best, terwijfl de ander weinig stof tot roemen vindt. Maar tegen woordig geldt„pakt ze maar aan". HEKELINGEN. Tegen den landbouwer A. B. is proces-verbaal opgemaakt wegens het boven de maximum-prijs verkoopen van melk ze werd verkocht voor 15 cent per L., terwijl slechts 147i ct. berekend mag worden. MIDDELHARNIS. De brievenbesteller J. van St. Annaland, is gelaagd voor 't examen als Conducieur der Brievenmalen. NIEUWE TONGE. Aan het Hulptegraaf- en Telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand October 1917 behandeld: 525 Te lefoongesprekken, 143 Telegrammen en 10 Telefoonoproepberichten. Totaal 278 hande lingen. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 4 November 1917. Ned Hervormde Kerk. fo.nmelsdQk v.m 9.30 en 's 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v.m. 9.30 en "5 av. 6 .uur Ds. de Gidts van Goedereede. Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, v.m. 9. en 's av. 6 uur Ds Langhout. Ooltgensplaat v.m.. 9 30 en 's av 6 uur Ds J. L, de Mol Monc&nrt em. pred. te Droogeham. Oude Tonge, Meuwe Tonge,.? Herkingen, v m. (Doopsb.) Ds. Addink. Dirksland, v.m. 930 uur Ds. van As. Melissant, v.m. en ram. Ds. W. A. Dekker. Stellendam, Gaedereede, v.m. 9.30 uur Ds. A. v. d. Kooij van Ouddorp. Ouddorp, v m. Leesdienst en nam. Ds. v. d. Kooij (Doop en Voorb. H A.) Brielle, Oostvoorne, v. m. 9 30 uur Ds. Poldervaart. Oostvoorne (Evangelisatie), v.m. 9.30 uur de heer van Drunen. Rockanje, v m. 9.30 uur Ds. Witkop. Nicuw-Helvoet v.m. 9 30 uur Ds. Baar van Zwar- tewaal (Herdenking Kerkhervorming). Hellevoetsluis, Zuldland, yjt Simonsbaven, Nieuwenhoorn, vm. 9 30 uur Ds de Voogd v. d. Straaten (Doopsb.). Oudenhoorn, vm. 9.30 uur Ds. Teenstra. Spijkenisse, v.m. 9,30 en n.m. 2 uur Ds. J j. v. d, Wal Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Da. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, geen dienst Vierpolders, n.m. 2 uur Ds Baar van Zwartewaal. Vlerpolders (Evans;.) v. m 9.30 uur Leesdienst en n.m. 2 uur dhr. Schalekamp van Nleuwesluls. Nleuwesluis, v.m. 9.30 en 'sav. 5 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk Middelharnis, v.m. 9,30 en 'a av. 6 uur Ds. Q. v. Velzen, Stad aan 'l Haringvliet, Den Bommel, v.m 9.30, nam. 2 en 's av. 6 uur Leesdienst. Ooltgensplaat, v.m. 9 (Dankuur v. h. gewas) en 's n.m 2.30 uur. Ds. Dekker. Mellssant, v.m. 9.30en'snam. 2 uurDs deBruijn. Stellendam, v.m en nam Ds. Mol van Zwartewaal. Ouddorp, v.m.' 9 30 (Voorb. H A de heer Mr. Dijkstra van Den Haag. Brielle, v.m 9 30 en 'snam. 2.30 uur Leesdienst. Rockanje, v.m. 930 en 's nam. 2 30 uurDs. Both van Spijk (Qr.(voor de militairen). Tinte, v.m. 9.30 en 'sn.m. 2 uur Leesdienst. Meuw-Helvoef, v.m. 9.30 Ds. Verrij en 's nam 3 uur Leesdierst Hellevoetsluis, v.m. 9.30 Lees 'lenst en 's n.m 3 uur Ds. Verrij. Zuldiand Spljkenissi, v.m 9.30 en 's nam. 2 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m. 9 30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v m. 9.30 en 's av. 6 uur Leesdienst. Gedeformeerde Gemeente Dirksland v.m. 9.30 en'sav. OuurdeheerOverduia van Gouda. Doopsgezinde Kerk. uddorp, Da. K. W. Rossing. SOMMELSD1JK. Kerkvoogden der Herv. Kerk te Sommelsdijk maken bekend: le. dat de lijst van stemgeiechtigde leden gedurende acht dagen, des nam. van 12 uur tot 2 ure ter inzage is nedergelegd in de kerkekamer. 2e. dat bezwaren schrifrelijk kunnen wor den ingeleverd tot 9 Nov. a.s. bij den voor zitter. MIDDELHARNIS.* Voor de Oostcollecte in de Oeref. kerk is nog ais aangifte inge komen f 10 zoodat het geheel thans wordt f 637,52. Donderdagavond van 7 tot 9 uur zal er In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk stemming plaats hebben voor 2 Nota belen en 't kerkvoogd wegens periodieke aftreding van de heeren A. Dijkers, H. v. d. Wende en J. J. Slis. DEN BOMMEL.* Door de Jongelingsveree- niging „Psalm 121:2" te Den Bommel zal a.s. Donderdag i November in de Chr. School aldaar een propagaadavond gegeven werden. Dat van daze gelegenheid gebruik worde ge maakt, door ieder die met het dael en stre ven van de Jongelingsvereeniging nader wil kennis maken. Dat 't er vele zijn. Tevens maakt bovengenoemde vereeniging het pu bliek er ep attent dat de bibliotheek weder als vorige wiaters vanaf 8 Nov. iederea avond van 6—7 uur gelegenheid biedt tot afhalen der boeken ter lezing. De oogstcollecte gehouden in de Ned.- Herv. Kerk heeft opgebracht de som van ruim f 228. NIEUWE TONGE. Ouders of verzorgers van kinderen die in de a.s. wintermaanden hun kinderen herhalings-onderwijs willen laten genieten worden bekend gemaakt dat men daarvoor aangifte kan doen bij het hoofd der school de heer G. v. Drie), en op de Gem. secretarie van 1 t/m 3 November. Onze dorpsgenoot de heerJ.Hage thans tijdelijke onderwijzer aan de O. L. School te Stellendam komt voor de voordracht als onderwijzer aan de O. L. School te Krimpen aan de Lek. Bij de op Woensdagavond gehouden verkooping van 39 zitplaatsen in de Zuid- Kapelle der Ned. Herv. Kerk hebben ruim f 2000 opgebracht. Bij de gehouden vrije stemming op Donderdagavond in de consistóiiekamer der Ned. Herv. Kerk alhier is in de vacature van den heer IJ. den Braber benoemd de heer T. Holleman Cz. HERKINGEN. Voor het herhalingsonder- wijs hebben zich 10 jongens en 1 meisje opgegeven. Dat voor jongens zal ook dit jaar wegens den nood betreffende licht en verwarming bij daglicht worden gegeven. Dat voor meisjes zal niet worden gegeven wegens te weinig deelname waardoor ook de eenig aangegevene zich heeft terugge trokken. - DIRKSLAND. Voor vrije cn orde oefenin gen is geslaagd P. Vis alhier. MELISSANT. De oogstcollecte in de Herv. Kerk bracht f 262 op. BRIELLE. In de alhier gehouden laatstleden raadsvergadering van Woensdag, werd van wijlen den Heer M. L. Veenenbos tot regent van 't Gasthuis alhier benoemd de heer L. F. v. d. Blink. Alhier is opgericht een kiesvereeniglng voor evenredige vertegenwoordiging in de Ned. Herv. gemeente alhier. Nadat 't regle ment was vastgesteld werd tot Voorzitter gekozen de heer J. C. Kruyne en tot bestuurs leden Mej. v. d. Chijs en de heeren M. C. Blind, C. Dijkgraaf, W. Landmeter, J. W. Prins en A. Vroom. Op Donderdag 8 November a.s. heeft plaats de verkiezing van 2 Notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier, van de recht- zinn. werden Candidaten gesteld de heeren J. Pols en T. Rosmolen en van de Vrijzinnige de heeren M. C. Blind en M. de Regt. Deze laatste zijn nu ook de Candidaten van de Kiesveieeniging voor evenredige vertegen woordiging. VIERPOLDERS. Dinsdagavond 6 uur is de Herh. School begonnen met 17 jongens. Na 1 Nov. worden geen leerlingen meer aangenomen. Met 1 Nov. zijn de kachels in school voor 't eerst gaan branden. Een nieuwe re geling is nu ingetreden. Woensdagen Zater dag Is er geen school. Andere dagen gewoon. Veel, waaronder ook het Raadsverslag van Hellevoetsluis, moet wegens plaatsgebrek tot een volgerjd nummer wachten. Administratie, Met deze vervullen wij den treurlgen plicht kennis te geven van het over lijden van onzen geliefden Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer Wedn. van Mej. JACOBA LABEUR, in den ouderdom van 82 jaar -e» 7 maanden. Een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden, maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar ieven. M. VAN DRIEL. M. VAN DRIEL—Overweel., Dirksland. G. VAN DRIEL. P. VAN DRIEL—Moerkerk. Wed L. VAN DRIEL-Zoon. Velp. 13174 J. VAN DRIEL. J. VAN DRiEL—Van Spronsen. Dirksland. D. VAN DRIEL. N. C. VAN DRIEL—Kaslandér. Middelharnis. M. BRINKMAN-Van DRIEL. J. J. BRINKMAN. JANNA VAN DRIEL. en Kleinkinderen. Semmelsdijk, 1 November 1917. liefst buiten.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4