PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. VERK00P1NGEN. POSTERIJEN. KERK EN SCHOOL. UITSLAG VERK00PINGEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. De broodkaart van de 31ste week loopt van Zaterdag 37 October tot en met Dinsdag Q Novem ber a.s. een toeslag kan worden toegestaan wegens de duurte der tijden en dat hij gehoord heeft dat een onderwijzer slechts f 2.50 overhoudt van zijn kostgeld, en dat zij 's avonds in den donker zitten en alzoo niets anders kun nen doen. Voorzitter. Naar mijn persoonlijk idee zijn de tractementen der onderwijzers veel te laag, maar ik acht het nu niet het juiste tijdstip hierin verandering te brengen voor en al eer het wetsontwerp Marchand behandeld is, daar het besluit als dan maar tot 1 Januari 1918 van kracht zou zijn, wel gaan er stemmen op dat dit wetsontwerp is gevallen, maar ik ge loof het niet, het wetsontwerp geeft aan ie dere onderwijzer f100 traktement meer, mis schien wordt er voor de mindere onderwij zers mocht het vallen wel verandering inge bracht, althans gaan er stemmen op dat de regeering de verhoogingen mlsschen over neemt. Wat toeslag voor de onderwijzers betreft behoort hier bij dit artikel niet thuis en kan z. i. beter na de behandeling der begrooting ter sprake worden gebracht. De begrooting wordt voorloopig vastgesteld. Wordt behandeld een missive van Qed. Staten waarin zij bezwaar maken dat op het lesrooster geschrapt is het vak Aigemeene Qeschledenis, hij zegt dat de Inspecteur van het onderwijs zeker bezwaar heeft ingebracht en aangezien dit alhier niet gegeven wordt het jammer is, dit vak niet te hebben laten staan, daar men er alsdan geen moeite mee zou gehad hebben, maar zoodra dit moet, het alsdan nog op het rooster te laten zetten. De Voorzitter steld voor aangezien de agenda hiermede is afgeloopen en geen der heeren meer iets in het midden te brengen hebben, het punt voor toeslag in een geheime zitting te behandelen en sluit de openbare vergadering. SOMMELSDIJK. Door den Raad dezer ge meente Is besloten, alle boomen aan den enkelen ring te verkoopen. MIDDELHARNIS. Door den heer J. Mossel man is een woonhuis op het Visschersdijk •ndershand verkocht aan den heer J. Gouds waard. 't Was Woensdag 45 jaar geleden dat den heer M. M. J. Vletter benoemd is als organist in de Ned. Herv. Kerk. Naar men ons meedeeld is er van een arbeider ongeveer een H.L. ajuin weggenomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen B. is alhier procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der politieverordening. De melkprijs is voor deze gemeente door den Minister van Landbouw enz. vast gesteld op f 0.145 per L. en 0.07s per L Met het oog op de brandstoffenschaar- ste zullen naar men verneemt de hulptelefoon- kantooren gedurende de avonduren in den vervolge gesloten zijn. De gemeentebegrooting dienst 1918 is vastgesteld en aan Ged. Staten Ingezonden aanwijzende als ontvang en uitgaaf gewoon f 25943.60' en als ontvang buitengewoon f 1448.83s en als uitgaaf buitengewoon groot f 8350. DEN BOMMEL. Door de» Gemeente-veld wachter C. J. Geluk is tegen A. W. proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. OOLTGENSPLAAT. Terwijl de werkman A. D. bieten in het schip „Atentio" bracht kwam hij in de volle kaai terecht, door spoedig toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge gebracht. Bij den schilder G. v. N. W. komen dagelijks eenige duiven van hem en dhr. Klewiet in vereeniging de woning binnen gestapt, nemen allen plaats op de tafel en pikken het voedsel als aardappelen, broed enz. uit de handen van den baas, vrouw en kinderen op. 't Kost soms moeite om ze te verwijderen. OUDE TONGE. Den heer P. Oomen, Ontvan ger der directe belastingen er accijnzen alhier is benoemd tot ontvanger der zelfde middelen te Steenbergen. NIEUWE TONGE. Het kohier No 3 der Personeele Belastingen is invorderbaar ver klaard en den ontvanger ter hand gesteld. Zij die meenen in aanmerking te komen voor aanvullingsbroodkaarten van den 31e en 32e week worden door de directeur van 't .levensmiddelenbedrijf bij publicatie bekend gemaakt, dat daar voor zitting zal worden gehouden op de Gem. secretarie en wel voor de aanvulllngsbroodkaarten van de 31e week op Maandag 22 October a.s. voor de aan vulllngsbroodkaarten van de 32e week op Woensdag 7 Nov. a.s. beiden keeren des voormiddags van 9—12 uur. Na deze zitting worden geen aanvullingsbroodkaarten van deze weken meer uitgereikt. H. H., had Woensdagmorgen j.l. het ongeluk met zijn fiets in een volle sloot te recht te komen. Hij Ikwam er met een nat pak af. Een frisch bad. Woensdagavond 31 October a.s. zal er een verkooping plaats hebben van 39 zitplaatsen in de Zuid-capel der Ned. Herv. Kerk alhier. H. K., had het ongeluk in de kerkgracht te vallen. Hij kwam er met een nat pak af. Donderdag j.l. wérd bij H.H. schoen makers bekend gemaakt dat ze voor 1 No vember a.s. voorzien moesten zijn van re- geerlngsleder omdat 1 Nov. a.s. de distributie van leder op ons dorp in werking treed. P. v. A., had het ongeluk met hit en «en beladen wagen In een diepe sloot terecht te komen. Het liep met een weinig materieele schade af. HERRINGEN. Bij den Heer P. Nieuwlander kan men thans ondanks het gure koude weer nog een peereboom in tamelijk veel bloei zien staan. In de roomboterfabriek alhier zijn thans wederom boter en melkprijzen gewijzigd in in overeenstemming gebracht met de distri- butiewetten. Voor boter f 1.75 per halve Kilo. Volle melk 14 cent. Tapte melk 4 en karne melk 5 cent per Liter. Woensdagmiddag overkwam alhier een der geïnterneerde Belgen die als knecht van uit de groep te Dirksland bij den heer Bie- mond werkzaam was een groot ongeluk. Door een der paarden werd hem een been stuk geslagen. Den volgenden morgen is deze naar Rotterdam vervoerd om te worden behandeld. Van Donderdag op Vrijdagnacht werd de havenplaats alhier totaal weer blank ge zet met zeewater. Als gewoonlijk dreven de bieten daarbij over de kaai. Bij vernieuwing is gebleken de noodzakelijkheid, zoo maar eenigzins' mogelijk, dat grondgebied hooger te leggen. Doordat de wind flink west woei en zich dien nacht had gekalmeerd zijn vol gens onze waarneming thans geen nadeelige gevolgen van beteekenis te melden. DIRKSLAND. De Burgemeester dezer ge meente heeft alhier een woning gekocht van den vorigen burgemeester en zal dus binnen kort hier komen wonen. De reeds vroeger door hem gekochte bouwgrond is weer door hem verkocht. Het Heerenhuis „Even Buiten" is Woens dag afgemijnd door den Heer H. Kooman Lz' voor f 16470. Twee arbeiders woningen van den Heer P. van Prooijen. Perceel I door W. Hagens voor f 1110. Perceel II door A. Braber voor f 640.— De Wed. P. Z. had bij de drukte van de schoonmaak het ongeluk te vallen, waarbij ze haar arm zoodanig kwetste dat ze haar werk in de steek moest laten. MELISSAN r. De Burgemeester van Me lissant maakt bekend, dat bons voor het herstelle* van schoenen worden afgegeven op Dinsdag 30 October a.s. des voormiddags va» 9—12 en des namiddags van 2—4 uur. Voor de verstrekking van bovenbedoelde bons komen voorloopig slechts die personen in aanmerking, welke over dit jaar niet in Hoofdelijken omslag zijn aangeslagen en zij die een bedrag betaalden van te hoogste f 0,34. Geen bon wordt echter afgegeven aan hem, die niet nauwkeurig weet op te geven het nummer zijner schoenen. Een ieder wordt derhalve aangeraden, om zich tot zijn schoenmaker te wenden, ten einde dit nummer te weten te komen. STELLENDAM. Uit gebrek aan verlichting en brandstof worden de schooltijden aan de openbare school alhier gewijzigd. De lessen zijn des '8 morgens van 8'/2 tot li1/» uur, des smiddag van 1 tot 2'/» uur. Van 2'/j tot 4 uur herhalingsonderwijs en Engelsch. Van 3 tot 4 uur handwerken. Deze regeling be gint November. Dinsdagavond arriveerde de tram, welke 8.36 alhier moet vertrekken, om 10.20. De verleden week geveilde gebouwen aan de Kerkstraat zijn thans bij afslag afge mijnd door J. v. d. Hoofd voor f 3710. H. B. alhier had het ongeluk van de loopplank te glijden, zoodat hij in de haven viel. Hij kwam er met schrik en een nat pak af. Tengevolge van de duurte van het licht heb&en de barbiers alhier besloten het schee- ren en knippen met 2 cent te verhoogen. Verleden week is door de garnalen- visschers 4 dagen gevischt met vangsten van ruim 100 K.G. per vaartuig. Alles werd aan de pellerijen geleverd tegen i2 cent per K.G. De te veilen gebouwen aan Kavel elf alhier hebben in massa opgebracht f 3256. GOEDEREEDE. Donderdag werden alhier ter Gemeente-Secretarie bons uitgereikt voor 80 kilo steenkolen k f2.—. Deze week is op bon 12, 4 ons rijst per hoofd verkrijgbaar. Door den sterken wind van Donderdag, is in het dak van de Cichorei-drogerij een gat geslagen. -- De keuring voor de Landstormplichtigen, jaarklassen 1898 en 1899 zal plaats hebben te Ouddorp 4'Dec. voorm. 10 uren. Maandag werden door de visschers wederom vele drijvende mijnen waargeno men, die hun in hun bedrijf zeer bemoeilijken. Dinsdag werden alhier kistjes marga rine aangebracht, die in de Noordzee werden opgevischt. BRIELLE. Deze week vertrokken alhier een 18-tal jongelingen der lichting 1918, om in gedeeld te worden bij 't depot infannterie te Amersfoort. Den 22ste dezer werd in 't gebouw der Chr. Jongelingsvereeniging een lezing gehou den door Ds. van Brugge vroeger predikant te Brussel over 't werk der Gustaaf Adolf- vereeniging deze lezing werd opgeluisterd met lichtbeelden welke W. T. Borstlap ver toonde. Daar 't vrije toegang was, bleek dat 't gebouw te klein was en daar't stampvol was en verscheidene menschen huiswaarts moesten keeren doordien er geen plaats meer te vin den was. TINTE. Naar wij vernemen hebben ver scheidene personen met gunstig gevolg ge reclameerd Inzake het hun toegekende quan tum brandstof. ROCKANJE. Tot groote schade van vele boeren, zijn ook hier, groote stukken lande rijen onder water gestroomd. De koeien moesten nu, hoewel er overvloed van gras was, al op stal gezet worden. En de tuin ders ondervinden schade [vanwege den he- vigen wind. Het afgewaaide fruit brengt niet den prijs op van het afgeplukte. Daartegen over, wordt het laatste steeds duurder. Toch is de gesteldheid van de natuur voor bijna allen een tegenspoed. Op de regeeringsbonnen is te verkrij gen, vanaf 9 Oct. tot 5 Nov. 4 ons rijst op bon no 13, 2 ons gort op bon no 10, 3 ons vet op bon no 12 en 1 ons vet op bon no 13. NIEUW HELVOET. Eene openbare raads vergadering is belegd tegen Zaterdag 20 Oc tober a.s. des voormiddags half 10 ure. De Burgemeesters van Nieuw Helvoet, Heilevoetsluis en Nieuwenhoorn deelen mede, dat binnenkort voor deze drie gemeenten eene aigemeene gasrantsoeneering zal worden vastgesteld met terugwerkende kracht tot 1 October 1917het te veel verbruikte moet worden ingehaald. Op zuinigheid wordt nu reeds aangedrongen. - Zooals reeds eerder is meegedeeld, is te Nieuw Helvoet en Heilevoetsluis onbewerkte ruwe rubber als Strandgoed aangebracht. De Nederlandsche Overzee Trust Maatschappij heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat deze in particuliere handen komen. Elders is het voorgekomen, dat de rubber aan Smok kelaars voor enorme prijzen werd verkocht. HELLEVOETStUIS. Bij den Burgemeester- Strandvonder zijn als Strandgoed aangebracht 18 baddings van 2,75—4,75 M. lengte. SPIJKENtSSE. Maandagavond ontspoorde hier op 't station een waggon van den trein die uit Heilevoetsluis kwam, waardoor de trein naar die plaats ruim 2 uur over tijd vertrekken kon. Tot boekhouder van de Coöp. Verb. Vereeniging is benoemd den Heer D. v. Bo- degom. De verkoop bij inschrijving van 8 po pulieren, staande op de Nieuwstraat bracht f80 op. Hoogste inschrijver was C. Hoo genboom, alhier. De moord te Rotterdam Naar aanleiding van de moord op den wa ker J. van der Voorde in de Remisse der RE.T.M. aan de Oostzeedijk te Rotterdam kan worden gemeld, dat het onderzoek thans zoover is dat de daders achter slot zijn. Het zijneen vrouw van verdachte zeden, onder den toenaam van „bleeke Tonia", L. Hofman met wie bleeke Tonia in concubi naat leeft en J. Leeflang. Uitgezonderd Leeflang gebben allen bekend de moord te hebben gepleegd. L. Hofman, die zoowat Jn groenten handelt in 23 jaar. Negen maanden geleden is hij ge deserteerd van het 6de regiment infanterie te Harderwijk. Hij is al eens veroordeeld tot zes maanden tuchtschool en een maand ge vangenisstraf wegens diefstal. Zijn kennis making en samenleven met Bleeke Tonia, een ongehuwde jonge meid, dateert van de laatste weken. Meermalen is hij met de politie in aanraking gekomen. J. Leeflang is 22 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. Hij is als soldaat ingedeeld bij het kustbewakingsdetachement te Zand- voort en was van verlof achtergebleven. Te Zandvoort zou hij bij den houder van de militaire cantine zijn aandeel in het gestolen geld gedeeltelijk in bewaring hebben gegeven. Dit wordt onderzocht. Van beiden zijn de kleedingstukken, die zij de nacht van den moord droegen, in beslag genomen voor het onderzoek naar sporen van bloed. De rechercheurs, J. Tos enj. Bolier hebben in de Zandstraat nog een caféhouder opge spoord, die voor Bleeke Tonia honderd dub beltjes gewisselt rieeft. Het Dagelijksch Bestuur van den Flakkee- schen Boerenbond had Zaterdag 20 dezer een conferentie met het Veilingsbestuur te Middelliarnis en j,l. Woensdag een conferen tie met de Afdeeling crisiszaken van het Mi nisterie van Landbouw, Nijverheid en Handel te 's-Gravenhage. Binnen enkele dagen zou een schriftelijk antwoord op hunne bezwaren worden toegezonden. Op Zaterdag 27 October bij afslag 1917: des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek, ten verzoeke van de erven Wed. Willem Tanis, geboren Maart je Broekman, van a. 51-30 Aren of 1 Gem. 35 R V. M. bouwland te Ouddorp, in het West- Nieuwland, aan den Groenenweg kadaster Sectie A. No. 86, verhuurd aan E. Masten broek en de Wed. K. Mastenbroek tot 11 November 1919 k f 62.— per jaar, b. 63-20 aren of 1 Gem. 113 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in het West Nieuwland, in het Zwarte Hoekje, kadaster Sectie A No. 185, verhuurd aan P. Mastenbroek Mzn. tot 11 November 1921 a f 50,— per jaar, c. 64-'20 Aren of 1 Gem. 119l/i R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland aan den Groenendijk, kadaster Sectie A No. 612 ver huurd aan Kommer Mastenbroek Jbz. en de Wed. L. Mastenbroek tot 11 November 1923 a f 68.— per jaar, d. 1-08-40 H.A. of 3 Gem. 108 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, aan den Westerweg, kadas ter Sectie B No. 868, dadelijk in eigen ge bruik te aanvaarden, e. 85-70 Aren of 1 Gem. 260 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, aan den Noordweg, kadas ter Sectie B No. 67, verhuurd aan C. Masten broek Mz., W. Mastenbroek Mz. en E. Grin- wis tot 11 November 1918 k f 90.—per jaar, f. Vis gedeelte onverdeeld in de zoogenaamde Oostduinen onder Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 5 jaren van een perceel weiland, onder Abbenbroek aan den Groenenweg, groot 1-87-50 Hectaren. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vöörof op Zaterdag 27 October 1917. Notaris C. L^EFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren van 2—56—50 Hectaren land om te gebruiken als bouw- of weiland, te Rockanje aan den Mid delweg. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 27 October. 1917. Notaris C. LOEFF. Notaris Akkerman te Ooltgensplaat is voor nemens op Dinsdag 30 Oct. 1917 des nam. ten 2 uur in het Café A. Buys te Achthuizen gemeente Ooltgensplaat publiek te verkoopen 72 zware iepeboomen staande bij de Roomsch- Katholieke Kerk te Achthuizen gemeente Oolt gensplaat. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 31 October bij afslag in het Logement van de Wed. Knöps te Stellendam, de3 namiddags 4 uur, van een land- bouwstelling, bestaande uit geriefelijk inge richt woonhuis, met voorliggend tuintje, groote landbouwschuur met mestput, waarin gierput, wagenhuis voorzien van betonnen vloer, varkenshok en erf te Stellendam in kavel elf van den Eendrachtspolder, kad. Sectie B no 600 en 864, samen groot 8 aren 15 centiaren, in 3 koopen, combinatie en massa, het huis is verhuurd f 1 per week, mondeling bij continuatie van J. Berkhof, het overige is dadelijk in eigen gebruik te aanvaarden, ten verzoeke van den heer Maar ten van Seters Wz. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 31 October 1917, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, afslag, 's avonds 7 uur van Vier Arbeiderswoningen, met erf,gronden dijkhofland, te Dirksland, aan den Westdijk van den polder Dirksland, kad. Sectie C. Nos. 632, 633 en 634 fez. groot 10 Aren 07 centi aren en nos. 642, 702 en 703 tez. groot 14 Aren, 12 centlaren. In twee perceelen ten verzoeke van den heer P. van Prooijen Lz. te Nieuwe Tonge. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 31 October 1917, des n. m. 2 uur, op de bouwhoeve thans bewoond door den Heer A. J. Kastelein, aan den Lorrendijk gemeente Sommelsdijk. van 51 boomen zijnde: 5 iepeboomen. 3 notenboomen. 1 wilgeboom. 17 kanadaboomen. 25 vruchtenboomen. Ten verzoeke van den Heer A. Vroegin- deweij Dz. te Middelhamis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 2 November 1917, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, in het koffie huis van G. Kortleve, aan de Nieuwesluis. Een huis, schuur en erf, aan de Nieuwe sluis, groot 1 Are, 80 centiaren, ten verzoeke van de Erven F. F. Thiel. Notaris K. P. J. G. BEL. Zaterdag 3 November 's avonds vijf uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek Verhuring bij inschrijving voor den tijd van zeven jaar ingaande 11 November 1917 van een perceel weiland te Ouddorp in den polder den Ouden Oostdijk aan den Oosterschen weg kadaster sectie C. no. 478 en 472, samen groot 87 Aren 30 centiaren of 1 Gemet 270 R. V. M. thans in pacht bij H. van Asperen te Goedereede, ten verzoeke van den heer P. Roodzant te Brielle. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 3 November 's avonds 5 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek* verhuring bij inschrijving naar de beneficie ten verzoeke van den heer H. K. Hameteman, van een perceel bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland, genaamd „De Vroo- ne" in 2 persceelen resp. groot 48.22, aren 315 R. V. M. en 35.51 aren 232 R. V. M. De pacht is vastgesteld voor perceel 1 op f 57.50 en voor perceel 2 op f 42,50 per jaar. De verhuring geschiedt voor 10 jaar ingaande blootschoof 1918. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 7 November, bij inzet, en Op Woensdag 14 November, bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Stellendam in het Logement van Troost, van een uitstekend onderhouden, geriefelijk ingericht woonhuis, geschikt om voor winkelhuis te worden in gericht, op erfpachtsgrond te Stellendam aan den Spuidijk of Molenkade, kad. Sectie B no. 1075, groot 1 Are 98 c.A. Dadelijk in eigen gebruik te aanvaarden, ten verzoeke van den Heer KL Meijer Az. c.s. Notaris VAN DEN BERG. Op 19 November a.s. kan worden aange vangen met de uitreiking, op aanvraag van het publiek, van de formulieren voor opne ming van een postrekening. Invoering van den dienst in zijn geheelen omvang kan eerst plaats vinden als het gebouw, bestemd voor de Centrale Directie van de postchec en girodienst gereed is. De openstelling zal nader worden bekend ge maakt. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 21 October 1917. Ned Hervormde Kerk. SommelsdQk Middelbands, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Pop. jtad aan 't Haringvliet, v. m. 9 en n m. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, v.m. 930 uur Ds Langhout. Oolfgensplaat v.m 9 30 (Bed. H |A.) Ds Kruijt van Nieuwe Tonge en 's av. 6uurLeesdiensi. Oude Tonge, n.m. 2 uur Ds. Langhout van Den Bommel. Meuwe Tonge, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur |Ds. Kruijt Herklngen,? Dirksland, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. van As. Meiissant, Stellendam, G 'Cdereede, v. m. 9.30 Ds. de Gidts. Ouddorp, Brielle, Oostvoorne, geen dienst. Oostvoorne (Evangelisatie), v.m. 9.30 uur de heer van Drunen. Rockanje, v.m. 9.30 uur Ds. Witkop. Nlcuw-Helvoet, n. m. 2 uur Ds. Baar van Zwarte- waal. Heilevoetsluis. v.m. 9.30 en 'sav:6 uur Ds. Timmer. Zuldland, Simonshaven, Zuidland Nieuwenhoorn, vra 930 uur Ds de Voogd v. d. Straaten (Herdenk ng kerkhervorming). Oudenhoorn, vm. 9.30 uur Ds. Feenstra. Spijkenlsse. v.m. 9,30 uur Ds. J.J.v d. Wal en n.m. 2 uur de heer Hekelaar bljbelcolperteur in Brabant. Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 uur Ds. Roobol. Zwartewaal, v. m 9.30 uur Ds. Baar Vierpolders, v. m. 930 uur Ds. Poldervaart van Oostvoorne (Doop). Vierpolders (Evang.) v. m. 9.30 uur Leesdienst en n.m. 2.30 uur Ds. Koolhaas van Zuldland. Nieuwesluis, v.m. 9.30 en 's av. 5 uur de heer Schatekamp. Gereformeerde Kerk Middelhamis, v.m. 9,30 (Dankstond v. d. Oogst.) en 's av. 6 uur Ds G van Velzen. Stad san 't Haringvliet, v.m. 9 30 en 's nam 2 uur de heer Jansen van Doorn (Dankstond v. d, Oogst. Den Bommel de heer Versteeg veldprediker onder de Militairen. Ooltgensplaat. v.m. 9 en 's n.m. 2.30 uur. Ds. Dekker Melissant, v.m 9.30 en 's nam. 2 uur Ds de Bruljn. Stel', endera, Ouddorp Briette, v.m 9 33 Ds. Gravendijk en 's nam. 2.30 uur Leesdienst. Rockanje, v m. 9 30 en 's nam. 2 30 uur Ds. van Lummel van Zuldland. Tlnte, v.m. 9.30 Leesdienst (Voorb H A en's n.m. 2 uur Ds. Gravendijk. Nieuw-Hcivoet, v.m. 9.30 Leesdienst en 's nam 3 uur Ds. Verrij Heilevoetsluis, v.m. 9.30 Ds. Verrij en's n.m 3 uur Leesdienst. Zuidland Spijkenisse, v.m 9.30 en's nam. 2 uur Ds de Jonge van Wapenvelde Bed. (H A.) Abbenbroek, v.m. 9 30 uur Leesdienst. Zwartewaal, v m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. Gerefoi meerde Gemeente Dirkstand, v.m. 9.30 nam 2 en 's av. 6 uur Leesdienst. Doopeaeeinde Kerk, "uddorp, Ds. K. W. Rossing. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Alhier is aan de O. L. School benoemd tot onderwij zeres Mej. R. Burbach. DEN BOMMEL. De oogstcollecte in de Geref. Kerk gehoudten, heeft opgebracht de som van ruim f 470. OUDE TONGE.* Ds. J. H. v. Paddenburg te Staphorst heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. HERRINGEN. De onderwijzer Rijnberg» werkzaam aan de O. L. School alhier, komt voor op de voordracht ter benoeming te Stad aan 't Haringvliet. Dit jaar zijn als ouderling in de N. H. Kerk alhier periodiek aftredend den Heer G. H. Eelderink en voor diaken te vervullen de vacature J. Kalle. GOEDEREEDE. Den heer D. Breen heeft zijne benoeming, als lid van het Kiescollege aangenomen. Naar men verneemt zal a s. winter alhier geen Herhalingsonderwijs gegeven worden wegens de schaarste der brandstoffen. HELLEVOETSLU1S. Mej. C. C. J. Ran, on derwijzeres is geslaagd voor het examen kantoorbediende Posterijen en Telegrafie. Geslaagd voor de acte vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek de dames J. S. de Smit en M. van Tongerloo. TINTE. In het vorig nummer van dit blad hebben onze lezers kennis kunnen nemen van het adres der Ned. Herv., Gereformeerde en Roomsch-Kafh. Kerken te Brielle aan den gemeenteraad te dier stede over de ergerlijke achteruitstclling der kerken inzake de gas rantsoeneering. Die achteruitstelling geldt, zijn wij wel ingezicht, ook van de Geref. Kerk te Tinte. Het verwondert ons daarom, dat deze Kerk, daar ze toch ook haar gas van dezelfde fa briek moet betrekken, niet mede in boven genoemd adres heeft geprotesteerd. In den winter heeft men 's avonds alhier èn Kerk gebouw èn concistoriekamer zeer dikwijls noodig. V/at niet is, kan echter fiog komen. Wij zouden er ten zeersteopaandringen.dat men ook hier de stem verhief ten gunste van verbetering. De herdenking der Kerkhervorming zal alhier reeds geschieden op Zondag 28 Oct. in den namiddagdienst. VIERPOLDERS. Dinsdagavond 6 uur be gint de Herh. school voor jongens. Maandag- nam. half 1 die voor meisjes. STELLENDAM. Bij de op 24 Oct. alhier gehouden veiling door Notaris Van den Berg van de landbouwstelling van den heer M. v. Seters, werden ingezet: perceel 1 door J. v. d. Broek op f 1250.— ti 2 830. 3 i» 1130. Samen f 3210.— BRIELLE. Geboren: Johan Christoffel, z.y.J.Treffers en M. B. J. DriessenGeertje, d. v. J. d. Visser en T. Quist; Arie, z. v. J. Klok en C. v. d. Linde. OndertrouwdP. Postuma en L. J. Vlas blomJ. Simons en K. Kraak P.J. de Roock en C. E. GalwaN. de Vries en L. Walen- boer. HELLEVOETSLUIS. BevallenC. H. W. Helleman—Teerink, z. OndertrouwdJ. Valkenier j.m. 26 j. en M. A. v. d. Linden jd. 24 j. OverledenP. C. de Graaff jd. 4 mnd. SOMMELSDIJK. GeborenSophia Martina Maria, d. v. W. L. J. Heestermans en D. A. Jacobs. Ondertrouwd: M. Taaie 21 j.(vanMiddel- harnis) en N. de Gans 19 j.G. de Ruiter 24 j. en H. v. d Broek 23 j. OverledenA. M. van Dorst, 61 j. echtg. van K. Schilperoord. MIDDELHARNIS, 25 October, Centrale Groenten- en Fruitveiling. Uien kwaliteit A (met goedk. voor Regeering) Neutrale Staten f 37,50—38,20. Overland en Overzee f 13,30. Uien kwaliteit A Neutrale f 37,30—37,70. Fabrieken Overzee en Overland f 12—13,50. Kleine Uien, Neutrale Staten f 17,30—20,40. Fabrieken Overland en Overzee f 11—13,50, Moeruien drogerij 50—150 ct. Witte kool kwaliteit B Zouterij en Drogerij f 3,60 alles per 100 kilo.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4