GEMENGD NIEUWS. VERK0ÖPINGEN. KERK EN SCHOOL. NIEUWE TONGE. Voor den landstorm jaar- klassen 1898 en 1899 zijn de volgende per sonen ingeschreven. Jaarklasse 1898: C. Dekker, T. Felsbourg, P. Gebraad, T. Heemes, J. C. Noteboom, D. Oudzegel, M. Schilpe noord, W. J. Tieleman enj. Timmers. Jaarklasse 1899: M. v. d. Boom, L. Brab^r, C. v. Diiel, Jb. Hariog, L. Hollenn an, J.V.d. Vlade, W. Muije, G. v. d. Ouden, en P, M. Sch pper. Deze week is er op bon No. 28 bij de winkeliers A. v. A![hfn Hz. en L. Melissant te samen 1 ons bruine boonen en 4 ons groene erwten verkrijgba: r. Verder is er bij H. H. winkeliers nog verkrijgbaar op bon No. 29 een V2 K.G. Zeep (zachte groene of gele.) Met ingang van heden is de prijs van de melk vastgesteld op f 0.15 de Liter. In het vorige nummer stond: Ook is er naar men ons mededeelt nog een kist rub ber aangekomen. Deze bleek lang in het wa ter te hebben doorgebracht. Dit blijkt naar men uit goeden bron heeft vernomen onjuist te zijn. HERRINGEN. Met de in ons vorige nummer reeds opgegeven personen die van de lich tingen 1898 en 1899 met 1 Dec. a.s. voorde landstorm zullen worden gekeurd behoort ook nog de WelEerw. heer Ds. J. W. J. Ad- dink daartoe ook dezer dagen daarvoor in geschreven en opgeroepen. Zij die nog H. Omslag 1917 voor deze gemeente hebben te voldoen, worden ver zocht per publicatie dit uiterlijk heden 20 October af te gaan betalen. De melkprijzen zijn alhier van 13 op 15 cent per Liter gebracht. Een en ander door daartoe bevoegde overheids personen voorschreven. In het verslag „Groene Kruis" voorko mende in het voorlaatste nummer komt een stoorende fout voor nl. vrijwillige bijdragen 746 gld. moet en is bedoeld te zijn f 46. DIRKSLAND. Aan den militieplichtige A. Klem lichting 1918 is voor één jaar vrijstel ling van dienst verleend wegens kostwinner schap. Zitting van den keuringsraad voor den landstorm jaarklasse 1898 en 1899 zal ge houden worden in de openbare school op Zaterdag 1 Dec. a.s. des v. m. 10 ure. Uitslag van de door Notaris van der Sluijs te Dirksland gehouden veiling van den huize „Even Buiten" te Dirksland. Perceel 1 C. van Markenstein Jr. f 6150 2 Jb. Both Cz. f 5690 3D. Mooijaart f 1500 4 Jb. Both Cz. f 1310 5 F. Nieuwland f 1120 Totaal f 15770 MELISSANT. Een bloedbad. Het gebeurde op het afgelegen dorpje H., stil en eenzaam gelegen aan de Grevelingen. Een dorpje waar weinig vreemdelingen komen en wanneer een der dorpsgenooten het rustig landelijk plaatsje heeft verlaten, wordt hij bij zijn thuiskomst meestal opgewacht door nieuwsgierigen, wel ke den thuiskomende bestormen met vragen of er nieuws in de groote wereld is. Zoo gebeurde het 1.1. Maandag dat een der dorpsgenooten de gemeente in rep en roer bracht door de mededeeling dat er na Maan dag geen varkens meer geslacht mochten worden voor eigen gebruik, doch dat Exel- lentie Posthuma ze zou onteigenen voor de distributie. Plotseling brak een ontzaggelijk bloedbad los. Alles greep naar de messen en zoo stormde ieder op zijn eigen krulstaart los, om onder dezen dood en verderf aan te richten. Binnen enkele minuten lagen de arme die ren zieltogend tegen den grond. Een landbouwersknecht liet uit het land zijn paarden in den steek op het gerucht dat zijn varken in zijn tuin was afgemaakt en zoo begon ieder op zijn eigen manier de beesten in stukken té houwen om toch maar voor middernacht klaar te zijn. Een landbouwer die de vorige week had geslacht, sloeg voor voorzichtigheid nog maar een varkentje dood. Den volgenden dag zette ieder een lang gezicht, toen bleek dat van 's Ministers in grijpen geen sprake was. Part. correspondenlie. STELLENDAM. Door het breken der loop plank hadden A. B. en H. B. aihier het on geluk in de haven te vallen. Ze kwamen er met den schrik en een pat pak af. Dinsdag had de 8-jarige A. S. het on geluk zijn kleeren in brand te steken, door dat hij een eindje brandende sigaar in zijn zak stak. Door een emmer water over hem heen te gieten, kwam hij er met verbrande kleeren af. Tengevolge van het ongunstige weer is door de garnalenvisschers gedurende de vo rige week maar 2 dagen gevischt. De vang sten waren van 100 tot 200 K.G. per vaar tuig. Alles werd geleverd aan de pellerijen tegen 12 cent per K.G. Uitslag van de Dinsdag gehouden vei ling van 2 woonhuizen met schuur aan de Voorstraat en aan den Achterweg ten over staan van Notaris van der Sluis. Perc. 1 f1500, perc. 2 f500, perc. 3 f 1500. Alles ingezet door den Heer J. v. d. Hoofd, alhier. Vanwege het kolengebrek alsmede met het oog op de moeilijke aankomst alhier, door de verzanding der havenmonding, heeft de Maasnymh voorloopig de dienst opgeheven. Naar men verneemt zal zij nu alleen Dinsdags blijven varen. Op de Ribbenplaat zijn 2 mijnen aange spoeld. GOEDEREEDE. Hedenmorgen (Vrijdag) te half zes uren brak plots boven onze gemeente een hevig onweder los. De bliksem sloeg aan den Zuid Havendijk in de Telefoondraad en verbrak ze. Deze week werd elk gezin verblijd met 2 liter petroleum. Op bon 11 is heden 5 ons zachte zeep verkrijgbaar. De miliciens J. den Eerzamen en J. Troost zullen 23 Oct. a.s. te Rotterdam worden in gelijfd. Met het bietenkoppen snijden verwondde K. Hakkenbrak zich zoodanig aan zijn duim, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. OUDDORP. Tot Directeur van het aan staande Distributie-bedrijf is benoemd de heer P. Voogd Klz., voor wien daartoe vrij stelling van den Militairen dienst zal worden gevraagd. Het vastgestelde kohier van den Hoofd. Omslag ligt tot 13 Maart 1918 voor een ieder op het gemeentehuis ter inzage. De prijs der melk is per Liter van 12 cent op 14 cent verhoogd. BR1ELLE. Onze stadsgenoot de heer J. Vlast lom slaigfe vcor 't examen van 3de Machinist groote stoomvaart. Onze stadsgenoot de heer G. H. van Soest Kommies'L2de kl. bij de Directe belasting, is verplaatst van Goedereede naar Rockanje Verslag van 't Ondersteuningsfonds bij ziekte en ongelukken alhier. Den 15de dezer had de gewone jaarlijksche vergadering van 't Ondersteuningsfonds bij ziekte en ongelukken plaats in de zaal van den heer Klok. Dit was de 35ste vergadering van deze vereeniging. De voorzitter, de heer J. H. van Leeuwen riep de aanwezige leden 't welkom toe en zeide, dat indien de tijden niet van zoo'n ernstigen aard waren men 't 7de lustrum van 't bestaan der vereeniging op feestelijke wijze had herdacht. Na deze welkom uitge- gesproken te hebben begon de.voorzitter er toe over te gaan tot de orde van zaken te laten hooren, er waren toegetreden 9 nieuwe leden er afgevoerd 18 leden, zoodat 't fonds op 't oogenblik telt 233 leden, aan contributie wordt hiervan wekelijksch ontvangen f 27.11 aan 43 leden werden 397 uitkeeritfgen ge daan, 't liep over 3753 ziekte dagen daarvan waren uitgaven f 1187 64, aan contributie was ontvangen van 10 maanden met 2 maan den vrijstelling van contributie f 1193,86' verkocht 9 reglementen 90 ets., rente effecten f >77.02 dus de totalen ontvangsten zijn f 1271.78', de uitgaven waren aan dè bode f 80, kosten vergadering van 1916 f 25.61 aan wed. uitbetaald f 15, verlies van effec ten f 80.69, Administratiekosten f 5.95 alzoo een totalen uitgaaf van f 1394,89 de ontvang sten waren f 1271.78', dus een tekort van f ^.'O' de stand van 't fonds is op heden f 1885.43' is belegd meerendeel in effecten. Daar er ook een invalidenfonds bij inbe grepen is was de kas groot f 506,75 uit deze kas zal wederon aan 2 invalide leden C. v. d. Reijden en A. Weltevrede Sr. ieder een bedrag van f 10 uitgegeven worden. Beide rekeningen waren door een commissie van drie leden nagezien en bij monde van een hunner werd de Secr. penningm. dankgezegd voor 't accurate beheer. Voor 't nazien der rekeningen van 't a.s. jaar werden aangewe zen de heeren Bout, Beurskens en Overbeeke, (deze aanwijzing geschiedt volgens de lijst van inschrijving van 't lidmaatschap) de maand Januari en Februari 1918, zal weder om vrijgesteld worden van contributie. Het aftredend bestuurslid H. Dorsman werd met algemeene stemmen herkozen, eveneens de aftredende leden stemmers en hunne plaats vervangers en in de vacature in dit laatste college, gekozen P. Stam, allen voor zoover aanwezig namen hun benoeming aan, hier mede waren de werkzaamheden afgeloopen nadat een der leden woordep van waardee ring en dank tot 't testuur in 't algemeen en den Voorzitter in 't bijzonder gesproken had werd de vergadering gesloten. ROCKANJE. Een kleine jongen van de wa genmaker alhier werd zoodanig door een soldaat per fiets aangereden, dat hij viel en een groot gat in zijn hoofd bekwam. Hij is onder dokters behandeling gesteld die nog een groote steen uit de wond moest halen. Men kan niet voorzichtig genoeg zijn. De baldadigheid der schooljeugd is tegenwoordig heel erg, ruiten in gooien, bel letje trekken en elkaar bevechten gebeurt maar al te vaak. Een jongen van de Bijz. School werd door een andere jongen der Openb. School een gat in 't hoofd gegooid. Kan hier niets tegen gedaan worden. TINTE. Alhier doen zich gevallen voor van roodvonk. De Unie-collecte bracht alhier op de som van f 132,58'/2. De waterstand is alhier verbazend hoog. Heele vfakten staan onder water. Hier en daar komt het water tot den voet der dijken. Eindelijk hebben we dan ook wat brand stoffen kunnen halen voor huis, school en kerk. Dat er in de streken, die resorteeren onder de Brielsche brandstoffen-commissie een spontaan „dankbaar en voldaan" zal wor den vernomen, gelooven we niet. 't Spreekt, 't is ieder niet naar den zin te maken, maar dat sommigen alleen anthraciet krijgen en anderen naar huis worden gestuurd met wat gascokes, vermeerderd met wat wij hoorden noemen „zwarte steenen" is toch wel er gerlijk. En dan die Förderkolen 1 Hoe zal men ze laten branden! Sommigen doen er „modder" door, want dan, zegt men, wordt het tenminste een soort aaneengesloten ge heel, een koek, zuilen we dan maar zeggen. De kunstbewerking gelukt echter niet altijd. Wie heeft de „steenkolen" gekregen? Wie de eierkolen? De invulling van de bestelkaarten kan, dunkt me, voortaan wel nagelaten worden. Want het is een wassen neus gebleken. Zonde van het papier. Zonde van de drukkosten. Zonde van het zweet onzer postambtenaren. 't Schijnt dat van de heele distributie der brandstoffen ditmaal een soort loterij zelfs met eenige „nieten" is gemaakt. Gelukkig degenen, die hun verkleumde leden kunnen koesteren bij het anthracietvuur. Wee u, die gezegend zijt met dg, Förderkolen 1 Het geval deed zich voor, dat bestelkaarten, die „goed geconditioneerd" waren verzonden, waren zoek geraakt bij de commissie, naar men ons mededeelt en dat men van kastje naar den muur (in dit geval van Den Briel naar Oostvoorne) werd gezonden en visa- versa, en dan met een treurig beetje of met heelemaal niets boven water kwam. 't Is te hopen, dat de ervaring de oefenschool der wijsheid moge worden. HELLEVOETSLUIS. De verkiezing voor 2 leden van den Gemeenteraad (vacaturen Smit en Schlosser) is bepaald op 2 November a.s. Door een der loodsbooten is op zeeop- gevischt een vat cognac en aangebracht bij den Burgemeester-Strandvonder. SPIJKENISSE. Maandag is te Brielle ge keurd de landstorm jaarklassen 1898 en 1899. Goedgekeurd werden P. v. Bodegom Az., A. v. Dijk, Adr. Lieve Klz., E. Timmers Ez., afgekeurd weiden Jb. Luijten, P. C. Oosthoek, P. Smit en A. Zevenbergen. In de plaats van C. Waleboer is benoemd tot straatreiniger A. a. d. Meijde Az. De betonwerker A. Lankhaar trapte een spijker in de voet, waardoor dit lichaamsdeel opzette en dokter Both het eerste verband lag, terwijl de patiënt vooreerst rust moet houden. Door het distributiebureau van petro leum is afwijzend beschikt op het verzoek van den Geref. Kerkeraad, om dit verlichtings artikel beschikbaar te stellen voor cateche- satiën en eventueele avonddiensten. 't Looi met de koffie- en theedistribu tie nog niet zooals het hoort. De minister bepaald dat aanjwinkeliers op elk lichaam der 28e broodkaart 2 ons koffie moet worden afgegeven, en deze op hun beurt aan de cli entele 2 ons op bon 2 der nieuwe koffiekaar- ten verstrekken. De grossiers evenwel zeggen van de N. O. T. gerantsoeneerd te zijn tot 50 pCt. van hun normalen koffieomzet in 1916, en dus niet te kunnen voldoen"aan de aanvragen der winkeliers, met het natuurlijk gevolg dat de mensc'nen op bon 2 geen kof fie van de winkeliers kunnen erlangen, in aanmerking nemende dat èn de N. O. T. èn het Thee- enKoffiedistributiekantoor te 's Hage de regeling van deze zaak in handen hebben. Wordt het toch eens hoog tijd dat aan deze verwarde boel een eind gemaakt wordt. Op de Woensdag plaats gehad hebbende hengstenkeuring werd een 272-jarige hengst van den landbouwer J. v. Strien alhier goed en een afgekeurd. De laatste werd op de plaats der keuring (Rotterdam) door hem' verkocht. Als hulpmiddel om te voorzien in den dreigenden brandstoffennood wordt door ver schillende ingezetenen een mengsel van fijne kolen, slib en zaagsel of turfstrooisel tot bal len gevormd, gedroogd en als eierkolen ge stookt. Ze branden uitstekend en zijn zeer geschikt voor vulkachels. GEERVLIET. Voor landstormplichtige lich ting 1900 en 1901 is goedgekeurd: 1. Holle man en afgekeurd C. v. Noord en H. v. d. Bie en van Simonshaven (gem. Geervliet) zijn goedgekeurd W. Snoei, W. v. d. Linde, A. v. Bodegom Pz., A. van Bodegom Mz., A. Tol, P. Wevels en afgekeurd C. Kaptein. NIEUWESLUIS. Eindelijk zijn eenige vaten petroleum gekomen en moet het kaarslicht plaats maken voor petroleumlicht. Niet alle winkeliers wilden zich met den verkoop be lasten, vreezende te weinig winst te behalen tegenover de groote risico. Verschillende boringen naar brongas wor den hier gedaan, wat bij sommigen gelukt, bij anderen echter niet o.a. ook bij onzen burgervader niet. Woensdag j.l. kwam men tot de ont dekking dat in de Ned. Herv. Evangelisatie der Conf. Vereen, alhier was ingebroken. Het geldkistje waarin de collecten geborgen wer den, en het catechisatiebusje was meegeno men. De „orgelbus", waarin nog eenig geld, heeft men laten staan. De dief of dieven zul len echter wel eenigszins teleur gesteld zijn, aangezien het geldkistje voor een paar we ken nog geledigd is geworden, zoodat de inhoud niet zoo belangrijk kon zijn. De po litie heeft de zaak in onderzoek. ZWARTEWAAL. Maandag j.l. staken eenige schoolkinderen, door het opgeschoven raam, de gordijnen bij de familie B. in brand. Zij gingen achter heen zeggen „B., je boel staat in brand". Gelukkig kon men den brand in zijn begin stuiten. Moord te Rotterdam. De poetsers W. Walkenhaus en J. van Es sen, belden in dienst van de Rotterdamsche Electrische Tramweg Maatschappij, misten, toen zij in een afgeloopen nacht omstreeks kwart over drieën in de remise van den tram op den Oostzeedijk in dienst kwamen, den waker J, van der Voorde, een man van 40 jaar, woonachtig in de Hendrikstraat no. 102a. Bij hun komst in de remise vonden zij de deur daarvan op een kier staan, hetgeen hun aandacht getrokken had, omdat zulks niet de gewoonte is. De remise doorloopende, vonden zij heel achterin, op ongeveer vijf meter afstand van het kantoortje, waar het licht brandde, den waker Van der Voorde dood op den grond liggen, te midden van een plas bloed. Onmiddellijk waarschuwden zij de politie op het bureau in de Hoflaan. Spoedig was de hoofdcommissaris, de heer A. H. Sirks, met den commissaris den heer D. A. Cas- pers, de inspecteurs de heeren A. H. W. Weekenstroo en C. E. de Chalmot, alsmede de majoorsrechercheur A. J. Oort enj. Groe- newold, ter plaatse, terwijl de hulp van dr. V. Winkler Prins werd ingeroepen. Na on derzoek stelde deze, geneesheer vast, dat Van der Voorden tusschen één en drie uur in den nacht is overleden, nadat men hetn den schedel heeft ingeslagen. Dit is geschied met een wisselijzer, toebehoorende aan de tramwegmaatschappij en in de remise ge vonden. Uit het ingestelde onderzoek maakt men op, dat het geheel zich als volgt heeft toe gedragen De daders hebben zich Woensdagavond laat vermoedelijk laten insluiten of zich ver scholen in een van de laatste wagens, toen deze de remise werden binnengereden. De laatste tramwagen kwam om half een van nacht binnen. Nadat de waker Van der Voorde daarop de deur der remise, zocals gebruikelijk, aan de binnenzijde had geslo ten, heeft hij zich naar het kantoor, achter in de remise gelegen, begeven en is daar zijn krant gaan lezen. Toen alles in diepe rust was, zijn de da ders uit hun schuilplaats te voorschijn geko men. Van der Voorde heeft gerucht gehoord, is uit het kantoor de remise ingeloopen en heeft hen ontdekt. Een worsteling heeft plaats gehad en den man is met het wisselijzer den schedel ingeslagen. Op het kantoor vond de politie bij haar komst de krant liggen, waarin Van der Voorde heeft gelezen, zijn pet en zijn boterhammen in een zakje. Na het plegen van den moord zijn de da ders het kantoor binnengegaan en hebben daar, vermoedelijk met hetzelfde wissëlijzer, twee kasten opengebroken, waarin de geld- trommels van de tramconducteurs bewaard worden, die zij 's avonds na het uit dienst gaan, daar inleveren Deze trommels zouden heden naar het hoofdkantoor in de Isaac Hubertstraat overgebracht worden voor de verrekening. Van deze trommels zijn er dertig openge broken en is het zich daarin bevindende geld, hetgeen voor elke trommel wisselt van f 15 tot f 30, gestolen. Een 14-tal van deze gelcltronimels, met bloed bevlekt, zijn door de politie in beslag genomen. Naar schatting is ongeveer f 600 tot f 700 ge3toien. De daders zijn daarbij zeer overhaast te werk gegaan, want een aantal geldtrommels is niet geopend. Het lijk van den vermoorden waker, die "een vrouw en zes kinderen nalaat, is heden morgen voor de gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis overgebracht. Van de daders is geen spoor ontdekt. Nog dient vermeld, dat de vermoorde wa ker de remise gesloten heeft na het vertrek van den assistent-depotchef Halter, den elec- tricien Spuijbroek en den plombeerder Vos. Dit was vannacht om een uur. In deze groote remise, die honderd meter lang en nagenoeg even breed is, werken 48 man bedrijfspersoneel en 150 man rijdend personeel loopt er in en uit. Er worden 90 tramwagens opgeborgen en van een van deze wagens werden vannacht de gordijnen open geschoven gevonden, in dezen wagen lagen faecaliën. Heden zijn reeds een paar Belgen, die als poetser iii de remise werkzaam zijn, en ook andere werklieden in verhoor genomen. Op Zaterdag 20 October bij inzet en Op Zaterdag 27 October bij afslag telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek, ten verzoeke van de erven Wed. Willem Tanis, geboren Maartje Broekman, van a. 51-30 Aren of 1 Gem. 35 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in het West- Nieuwland, aan den Groenenweg kadaster Sectie A. No. 86, verhuurd aan E. Masten broek en de Wed. K. Mastenbroek tot 11 November 1919 f 62.— per jaar, b. 63-20 aren of 1 Gem. 113 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in het West Nieuwland, in het Zwarte Hoekje, kadaster Sectie A No. 185, verhuurd aan P. Mastenbroek Mzn. tot 11 November 1921 af 50,— per jaar, c. 64-20 Aren of 1 Gem. 1191/» R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland aan den Groenendijk, kadaster Sectie A No. 612 ver huurd aan Kommer Mastenbroek Jbz. en de Wed. L. Mastenbroek tot 11 November 1923 a f 68.— per jaar, d. 1-08-40 H.A. of 3 Gem. 108 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, aan den Westerweg, kadas ter Sectie B No. 868, dadelijk in eigen ge bruik te aanvaarden, e. 85-70 Aren of 1 Gem. 260 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, aan den Noordweg, kadas ter Sectie B No. 67, verhuurd aan C. Masten broek Mz., W. Mastenbroek Mz. en E. Grin- wis tot 11 November 1918 f 90.—per jaar, f. '/is gedeelte onverdeeld in de zoogenaamde Oostduinen onder Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 23 October 1917, te Stellen dam, ten herberge van Mej. de Wed. J. G. Knöps, afslag, 'sav. 5,30 uur, van: Een winkelhuis waarin ververswinkel met erf, eene schuur en eene arbeiderswoning te Stellendam, aan de Voorstraat en uitkomend aan den Achterweg, kad. Sectie B. Nos. 1022 en 1023 tezamen groot 1 Are, 92 centiaren, In drie perceelen en in combinatiën. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 24 Oct. 1917, bij afslag, des voormiddags 11 uur, in het koffie huis „de Zon" te Zwartewaal, verkooping van een huis en erf aan den Dam te Heen- vliet, groot 4 aren, 76 centiaren, en 5 aren, 20 centiaren tuingrond, in Bernissenhoek, aldaar Notaris K. P. J. G. BEL. Heenvliet. r; t Op Woensdag 24 October bij inzet in het Logement van Troost te Stellendam; en Op Woensdag 31 October bij afslag in het Logement van de Wed. Knöps te Stellendam, telkens des namiddags 4 uur, van een land- bouwstelling, bestaande uit geriefelijk inge richt woonhuis, met voorliggend tuintje, groote iandbouwschuur met mestput, waarin gierput, wagenhuis voorzien van betonnen vloer, varkenshok en erf te Stellendam in kavel elf van den Eendrachtspolder, kad. Sectie B no 600 en 864, samen groot 8 aren 15 centiaren, in 3 koopen, combinatie en massa, het huis is verhuurd d f 1 per week, mondeling bij continuatie van J. Berkhof, het overige is dadelijk in eigen gebruik te aanvaarden, ten verzoeke van den heer Maar ten van Seters Wz. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 24 October 1917 ter her- berge van C. de Bruin afslag 's avonds 6.30 uur van het Heerenhuis „Even Buiten" te Dirksland in 2 perceelen en den daarnaast gelegen tuin in 3 perceelen en in combina tiën ten verzceke van den EdelAchtb. heer Mr. C. Zaaijer. Burgemeester te Oosterbeek. Breeder bij biljet dat tijdig verkrijgbaar is. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 24 October 1917, te Dirksland ter herberge van C. de Bruin, veiling, en Op Woensdag 31 October 1917, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, afslag, beide dagen 's avonds 7 uur van Vier Arbeiderswoningen, met erf, grond en dijkhofland, te Dirksland, aan den Westdijk van den polder Dirksland, kad. Sectie C. Nos. 632, 633 en 634 tez. groot 10 Aren 07 centi aren en nos. 642, 702 en 703 tez. groot 14 Aren, 12 centiaren. In twee perceelen ten verzoeke van den heer P. van Prooijen Lz. te Nieuwe Tonge. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 25 October 1917 's morgens 10 uur, te Spijkenisse ten verzoeke van den heer P. Stehouwer aan de door hem be woonde bouwhoeve aan den Voorweg bij het Station, publieke verkooping van Paar den, hoornvee en landbouwwerktuigen. Notaris LOEFF. Op Vrijdag 26 October 1917 bij afslag! des voorm. 11 uur in het café van de Gez. van Driel, te Zuidland. Een huis, schuur tje, kippenhok .en tuin te Zuidland, aan het Hoofd, groot 2 aren 26 centiaren, ten ver zoeke van de Erven van wijlen den heer A. Kans. Notaris LOEFF. Op Vrijdag 26 October 1917 des namid dags 2 uur, in het hotel Moelker te Oolt- gensplaat pub'ieke verkooping, van A. Ten verzoeke van de Heeren H. en H. C. G. Landheer te Ooltgenspiaat. 1. Een huis en erf, staande aan den Mo lendijk te Ooltgenspiaat kad. S ctie A. nrs. 968 en 968 gedeeltelijk, groot plm. 2.72 Aren Grondlasten 3.80 gld. Dit perceel is vrij van huur op 1 Dec. 1917 te aanvaarden. 2. Een perceel bouwterrein waarop thans de molen staat, met een frontbreedte van 8 M. groot plm. 4 Aren. 3. Een dito perceel naast koop twee gele gen met een frontbreedte van 8 M. groot plm. 4 Aren. 4. Een dito perceel naast koop drie gele gen met een frontbreedte van 8 M. groot plm. 3.10 Aren. 5. Een dito perceel naast koop 4 gelegen met een frontbreedte van 16 M. groot plm. 2.10 Aren. 6. De steenen korenmolen „de Korenaar' te Ooltgenspiaat, voor afbraak, waarin zware ijzeren platen en ander ijzerwerk, 3 paar moiensteenen, waaronder 3 blauwe en drie kunststeenen en Amerikaansch grenen zolder. 7. Een zoo goed als nieuwe gasmotor van 21 P.K. merk „Sanders" met toebehooren, drijfwerk, maalsteenen en maalwerk. De molen moet afgebroken en vervoerd zijn op 1 Februari 1918. B. Ten verzoeke van de erven van den Heer C. van der Vliet te Ooltgenspiaat. 8. Het recht van erfpacht op een perceel grond met daarop staand huis aan den Ou- delandschen dijk te Ooltgenspiaat, kad. sectie A. nos. 1034, 1035 en 1036 te zamen groot 15.45 Aren. Grondlasten f3.10. Erfpacht f7.66. Dit perceel is dadelijk bij de betaling der kooppenningen te aanvaarden vrij van huur. Onkosten 9 procent en 1 procent Trekgeld. Betaling der kooppenningen 15 December 1917. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 26 October 1917, des avonds om 6 uur, ten herberge van Gezusters van Driel te Zuidland, publieke verhuring van 6 Hectaren 52 aren 60 centiaren bouwland, voor een termijn van 7 jaren, in 22 perceelen. Notaris LOEFF. Op Vrijdag 26 October 1917, des morgens 10 uur in het koffiehuis van G. Kortleveaan de Nieuwesluis, te Heenvliet verkooping van 175 stuks diverse opgaande boomen, uitne mend geschikt voor werkhout, en staande in het boschje naast de melkfabriek „Hollandia" aan de Nieuwesluis. Notaris K. P. J G. BEL. Verhuring bij inschrijving voor 5 jaren van een perceel weiland, onder Abbenbroek aan den Groenenweg, groot 1-87-50 Hectaren. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vöör of op Zaterdag 27 October 1917. Notaris C. LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren van 2—56—50 Hectaren land om te gebruiken als bouw- of weiland, te Rockanje aan den Mid delweg. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 27 October. 1917. Notaris C. LOEFF. Notaris Akkerman te Ooltgenspiaat is voor nemens op Dinsdag 30 Oct. 1917 des nam. ten 2 uur in het Café A. Buijs te Achthuizen gemeente Ooltgenspiaat publiek te verkoopen 72 zware iepeboomen staande bij de Roomsch- Katholieke Kerk te Achthuizen gemeente Oolt genspiaat. Notaris AKKERMAN. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 21 October 1917. Ned Hervormde Kerk. SommelsdQk, v.m. 9.30 en's av. 6 uur Ds. Westrik. Mlddelharnis, 's av. 6 uur Ds. Pop. Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds Lang- hout. Ooltgenspiaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 en 's nam. 6 uur Ds. Kruijt. Herklngen, Dirksland, v.m. 9 30 en 's av. 6 uur Ds. van As. Metissant, Stellendam, Goedereede, v. m. 9.30 en 's nam. 2 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. Leesdienstennam Ds Hoogendijk van Stellendam. Brielle, Oostvoorne, v. m. 9 30 uur Ds. Poldervaart Oostvoorne (Evangelisatie), v.m. 9.30 uur de heer van Drunen. Rockanje, v.m. 9.30 uur Ds. Witkop Nieuw-Helvoet, v.m 930 uur Ds de Voogd v. d. Straaten van Nieuwenhoorn. Helievoetsluis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Timmer Zuidland, Simonshaven, v.m. 9.30 uur Ds. Koolhaas van Zuidland Nieuwenhoorn, geen dienst, Oudenhoorn, vm. 9.30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, v.m. 9,30 enn.m. 2uurDs.J.J. v d. Wal Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 Ds. Roobol. Zwartewaal, v. m 9.30 uur Ds. Baar. Vierpolders, n.m. 2 uur Ds. Knotnerus van Brielle. Vierpolders (Evang.)? Nieuwesluis, n.m. 5 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9,30 Leesdienst en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. van Velzen van Middelharnis en nam. Leesdienst. Den Bommel, v.m. 9.30 en nam. 2 uur (Dankst. v. h. gewas Collecte) en 's av. 5.30 uur de heer de Vries van Rotterdam. Ooltgenspiaat, v.m. 9 en 's n.m. 2.30 uur. Ds Dekker. Melissant, v.m. 9.30 en's nam. 2 uur Ds. de Bruijn. Stellendam, Ouddorp Brielle, v.m 9 30 en 's nam. 2.30 uur Ds. Gravendijk. Rockanje, v.m. 9.30 en 's nam. 2 30 uur Leesdienst. Tlnte, v.m. 9.30 en 's nam. 2 uur Leesdienst. Nieuw-Helvoet, v.m. 9.30 Ds. Verrij en's nam 3 uur Leesdienst. Helievoetsluis, v.m. 9.30 Leesdienst, en 's n.m, 3 uur Ds. Verrij. Zuidland Spijkenisse, v.m. 9.30 en 's nam. 2 uur Leesdienst, (Voorb HA.) Abbenbroek, v.m. Leesdienst.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 4