Tweede Iliad Zaterdag 15 October IM 7No. 2528 Twee Bladen. OFFICIÉÉL GEDEELTE. BiüENLAiD. PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. VERKGQPINGEN. BUITENLAND. OEM IN HO C SExNO WSES Dit nummer bestaat ait OPENBARE KENNISGEVING. Petroleum. Burgemeester en Wethouders van Sorn- melsdijk maken bekend, dat voor gezin nen die noch gas noch eiectriciteit voor ver- lich'tings- of kookdoeieinden kunnen bezigen, hedenavond tusschen 6—7 uur ten gemeente huize petroleumkaarten verkrijgbaar zijn. Bon no. 1 dier kaarten is geldig van 15— 31 October a.s. terwijl daarop 2 Liter petro leum verkrijgbaar wordt gesteld. Sommelsdijk, 12 October, 1917, Burgemeester en Wethouders voornoema, Secretaris, Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. lie Oorlof. DE TOESTAND. Op het Iperen-front is na de nieuwe Fran- sche-Engelsche actie van Dinsdag j.L een Duitsche reactie gevolgd, zooals dit bij de opeenvolgende aanvaisbedrijven steeds heeft plaats gehad. Ditmaal wisten de Duifschers met hun te genactie niet alleen een verdere uitbreiding van het succes van hun tegenstanders te voor komen, maar ook een deel van het verloren terrein te herwinnen. Het Engeische legerbe- richt geeft toe, dat in de buurt van den spoor weg Yperen—Staden de Engeische troepen over een front van 2000 yards „een weinig moesten terugtrekken". Het Engeische avond- communique merkt nog op, dat de Engeische troepen druk bezig waren om de veroverde posities te versterken, terwijl de ioestand van het terrein „groote moeilijkheden" opleverde. Moeten daarmede nieuwe kleine afbfokkelin- gen bij voorbaat verklaard worden Het slechte weer krijgt de schuld, dat het Engeische leger nog niet verder is gekomen dan een kilometer van zijn vorige basis. Dat is de geregelde pech van de Engelschen. Wan neer ze willen, dan regent het. En als ze niet klaar zijn, Is het prachtig weer. Maar dat verhindert toch niet, dat de En geische pers een keel opzet alsof ze reeds vanuit Brussel telegrammen kreeg. „Alle doel einden zijn bereikt", seint de generalissimus trots. Maar hij vergeet waarschijnlijk, dat hij in 't voorjaar al voorspelde, dat hij lang voor den herfst zijn intocht in Brussel zou doen Toch zijn „alle doeleinden bereikt". Neen zeifs meer dan dat. Wij geven hier eenige Engeische stemmen weer. De „Times" zegt in haar hoofdartikel „De slag die Donderdagochtend geleverd is, is ongetwijfeld de belangrijkste Engeische overwinning van dit jaar. Hij-geeft het hoog tepunt aan van de operaties aan het front van Yperen in de twee laatste maanden." De „Daily News" schrijft: „Zelfs als de verliezen van de Duifschers minder vreeselijk geweest waren dan het geval is geweest in den slag om den rug van Passchendaele, zou hij toch een keerpunt in de geschiedenis van den oorlog zijn. De Duitsche legerleiding moet dit natuurlijk heel goed weten, en voor de Duitsche regeering kan het niet verborgen blijven." De „Morning Post" maakt het nog fraaier en schrijft o.m. „De Duifschers werden wanhopig bij het vooruitzicht van den nieuwen Engelschen aanval die hun boven het hoofd hing en de den Woensdag voor het aanbreken van den dag een nieuwe poging, die volkomen mis lukte. Hun laatste poging waarvoor zij Don derdagochtend vijf divisies verzamelden op het smalle front tusschen het Polygoonbosch en Zonnebeke was noodlottig. Die gehèele strijdmacht werd onder den voet geloopen en weggevaagd dcor onze aanvallende troe pen. In een tijdsruimte van zeven dagen tus schen de tweede en derde faze van den siag zien wij dus de vernietiging van drie ach tereenvolgende echelons, waarvan het laatste weggevaagd werd, zonder zelfs maar in het gevecht geweest te zijn." Nu, dan is het uit. Het Duitsche leger is vernietigd; de slag bij Paschendaele is een keerpunt in de geschiedenis, het is gebeurd met Duitschland. De Duitsche regeering weet het wel maar ze durft het niet te zeggen. Zij zijn als een schaakspeler, die, ofschoon zijn positie hopeloos is, zegt, dat hij de par tij gewonnen hseft, omdat hij het grootste aantal stukken geslagen heeft." Zoo bazelt de Engeische oorlogspers en vijzelt zichzelf en haar lezers op. Maar als dat alles nu zoo is, waarom marcheert het Engeische leger dan niet op en laat zijn „weer- galoozen veldheer", den on tembaren Douglas Haig zijn intocht doen in Brussel. Wanneer toch het Duitsche leger verslagen is, zijn alleen de schansen over. En die alleen kun nen toch dat roemrijke Engeische leger niet tegenhouden? En als dat wel zoo is, dan staat in de schansen het Duitsche leger nog, dan is er géén overwinning behaalden is ook het keerpunt in de geschiedenis nog niet bereikt. Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Duitschland ook afgebroken. NEDERLAND EN DE OORLOG. Nederland en de Vereenigde Staten. Reuter seint ons d.d. heden uit New-York dat de correspondent te Washington van het Associated Pres Nieuwsagentschap het vol gende heeft gemeld De Amerikaansche regeering heeft defini tief geweigerd toestemming te verschaffen aan de Nieuw-Amsterdani om bunkerkolen in te nemen omdat Nederland geen belofte heeft afgelegd, dat het schip naar de Ver. Staten zal terugkeeren, na zijn lading voor de commissie tot hulpverleening aan België te hebben gelost. Deze act e van de regeering is naar het heet de voorbode van een volledig uit voerverbod tegen de verstrekking van bun kerkool aan de groote vloot van Nederland- sche schepen, welke thans in de haven van New-York ligt, tenzij Nederland toestemming geeft dat de schepen voor de Ver. Staten ladingen vervoeren. De onzijdige schepen in Amerikaansche havens. Onze Londensche correspondent seint: De correspondent van de Daily Telegraph te New-York bevestigd dd. gisteren, dat thans besloten is geen vergunning te verleenen voor de vrijlating van de Nieuw-Amsterdam, aangezien geen verzekering is verkregen dat zij naar het gebied van de Vereenigde Staten terug zal keeren. Naar verluidt, zal dezelfde politiek toege past worden op alle onzijdige schepen, die hier liggen en die tezamen een inhoud heb ben van 400.000 ton- Onzijdige schepen moe ten, zeifs als zij niet bestemd zijn voor aan Duitschland grenzende landen, niet probeeren om te „verdwijnen". Het schijnt, dat de Vereenigde Staten op de neutrale tonr.enmaat de hand wil leg gen, hetzij door een overeenkomst, hetzij door ze te requireeren, en ze voor de be hoeften van de geallieerden zullen gebruiken. In de haven van New-York liggen onge veer 60 Nederlandsche schepen, wier agen ten ze niet aan Amerika willen verhuren. Reuter (bijzondere dienst) seint ons uit Londen Volgens een telegram uit Washington aan de Morning Post, maakt de New York Times opmerkingen over de halsstarrigheid van de Nederlandsche regeering en de reeders van Nederlandsche schepen in Amerikaansche havens, die de ladingen aan boord houden, daar zij snel bederven, in plaats van met de Amerikaansche regeering een accoord te slui- Er liggen nu 84 schepen va3t. De New York Tiines zegt, dat het de Ne derlandsche regeering duidelijk moet zijn, dat men het vervoer van die ladingen naar Nederland niet zal toelaten en dat het gevaar bestaat, dat die ladingen in beslag genomen zullen worden, tenzij spoedig overeenstem ming bereikt wordt. Als de schepen hun la ding lossen, kunnen zij aan de Amerikaan sche kustvaart deelnemen, maar het graan begint nu te rotten en het is dwaasheid om te verwachten, dat dit graan te loor zal gaan, terwijl het noodig is voor Amerika en om de geallieerden te voeden. Meel. Te Rotterdam is gisteren van Montreal gearriveerd het Belgische stoomschip Adolf Dsppe met een lading meel. Rantsoen normaal bak- èn braadvet. De Minister van Landbouw, enz. deelt me de, dat het rantsoen van normaal bak- en braadvet met ingang van 9 October is ver hoogd tot 350 gram per hoofd en per 4 we ken. (St. Crt.) Verlaging rantsoen zachte zeep. De Minister van Landbouw, enz. deelt mede, dat het rantsoen 'van zachte zeep met ingang van 9 October is verlaagd tot 400 gram per hoofd en per 4 weken. (St. Crt.) De aardappelen verrotten. Te Stadskanaal jis een drukbezochte ver gadering van verbouwers van veenkoloniale aardappelen gehouden, waarin bitter geklaagd werd over het „ergelijke getalm der regeering met het nemen eener beslissing inzake het aanvangen der aardappelen campagne,,. In normale jaren begint die campagne begin September. Nu is het al October doch van een vergunning of een regeling is nog geen spoor. Het nadeel van dit getalm is, dat reed3 reusachtige kwamtums tot verrotting zijn overgegaan. Sommige boeren op laag gele gen gronden hebben reeds geconstateerd, dat een vijfde deel van den oogst is verrot. Het verrottingsproces is door de vele zomer-re- gens van veel grooter omvang dan andere jaren, terwijl men met het vermalen der minst duurzame soorten nu reeds een volle maand ten achter is. 11e iïiroMlfoaaff van de 39ste week leopfvais ¥r|f dag* 5 tot esa met iWaantlag' fi.5 tlctobes* a.§. SOMMELSDIJK.* Aan den Gemeenteraad van Sommelsdijk werd het volgende adres gezonden „Het Bestuur van den Bond Heemschut, die zich, onder bescherming van Hare Maje steit de Koningin, het behouden van de schoonheid in Nederland ten doel stelt, ver nam, dat Uwen, Raad besloten heeft, de iepe- boomen om de kerk te doen vellen. Daar hierdoor de schoonheid van Sommels dijk ten zeerste zou worden geschaad, ver zoekt het Bestuur voornoemd Uwen Raad met tden meesten aandrang, op dit besluit terug te komen en de boomen te sparen". De Gemeente-arbeider G. v. d. Laan had het ongeluk in de kelder te vallen, en een rib te breken. Heden werd benoemd tot Ambtenaar bij het Levensmiddelen bedrijf de heer A. de Korte alhier. M1DDELBARNIS. Van den melkboer J. Bom viel Dinsdag een koe in de haven na veel moeite en inspanning gelukte het 't dier er uit te krijgen doch toen bleek het reeds dood te zijn. Dat het brandhout hier nog ai koopers vindt blijkt wel hieruit dat door den kolen- bond reeds een schip met 200.000 kilo's aan de leden is geleverd en nu weder eenzelfde hoeveelheid spoedig zal arriveeren. DEN BOMMEL. Uitslag van de keuring van den Landstorm jaarklasse 1901 en 1900. Jaarklasse 1901. A. van Dijk en J. Zoon ongeschikt, J.Kar- dux, R. Tielemans, P. J.' Vervloet, L. Kamer ling, allen geschikt. Jaarklasse 1900. J. C. Wagner, ongeschikt. Door den gem. veldwachter C.J. Geluk is tegen A. G. Kaagman, proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van art. 49 der Alg. politieverordening (het afrijden van de Voorstraat). Zij die geen gas- of andere verlichting hebben kunnen a.s\ Maandagmorgen van 9 tot 12 uur ter Secretarie een Petroleumkaart afhalen. De volgende week is op bon no. 14 bij de winkeliers verkrijgbaar 3 ons gort. Naar men verneemt wordt ook hier de winkelsluiting na 8 uur ingevoerd, de3 Zater dags 9 uur. GOLTGENSPLAAT. Door de gemeente- wachter L. Jordaan en de marechausee N. Kik is tegen een inwoner dezer gemeente procesverbaal opgemaakt door zich op een anders grond te bevinden waarvan de toe gang op zichbare wijze is verboden. Uitslag keuring landstorm 1901. B. Duisman, A. van Dravik, A. L. Hobbel, ongeschikt. W. Duim, P. de Vos, F. de Waal geschikt. 1900. M.. Buth, L J. van Dis, W. J. Don kersloot, J. Hotting F. van Kempen, L. jordaan, IJ. Neels, P. Troost, T. Wielaard, geschikt. A. van Putten ongeschikt. Donderdag 18 Oct. a.s. des middags ten 2 uur zal ten gemeenfehuize inentingen her inenting plaats hebben voor hen die zich daartoe aanmelden. Dinsdag geraakten een paar runderen van den landbouwer J. K. W. onder den tram, en werden zoodanig verwond dat ze afge maakt moesten worden. NIEUWE TONGE. Woensdag j.L is er van J. v. d. Made een fietslantaarn gestolen, de fiets had hij buiten laten staan op den mo lendijk alhier. Vrijdag j.L zijn er op de Gem. Secre tarie bons uitgereikt voor petroleum aan de gene die geen gas kan ontsteken. Zij die zijn geboren- in de jaren 1876 en 1877 zuilen worden ingeschreven voor den Landstorm bepaald bij Kon. Besl. van 12 Augustus j.L (Staatsblad 285) Art. 1. Deze inschrijving moet voor 1 Dec. a.s. tot stand zijn gekomen. Aan Mej. de Wed. J. Hage is een pen sioen verleend ad f160 'sjaars. Voor de 4 betrekkingen welke haar echtgenoot in zijn leven waarnam, n.l. dorpsbode, gem. veld wachter, klokluider en aanplakker aan het gemeentebord. DIRKSLAND. B. en W. van Dirksland maken bekend, dat op Maandag, den 15 October a.s. des n. m. van 2 tot 4 uur op het Gemeente huis distributiekaarten voor petroleum kun nen worden afgehaald. Voor de ontvangst van zoo'n kaart komen alleen in aanmerking: a. hoofden van gezinnen, die in het door dat gezin bewoonde perceel geen gas voor verlichting of kookdoeieinden kunnen bezigen. b. schippers, die op schepen wonen en voor kunstlicht geen gas kunnen bezigen. Bij het afhalen der bons za! naam van den gewonen leverancier van petroleum moeten worden opgegeven. Woensdag 17 October n. m. 4 uur zal er gelegenheid gegeven worden tot koste- Iooze inenting en herinenting. Bij de keuring voor den landstorm zijn deze week twee van de 21 manschappen afgekeurd. HERK8NGF.N. Woensdagmiddag 1.1. werd onze gemeente bezocht door-Zijn EdelAc'ntb. Burgeweester de Winter en werd o.m. in diens handen door A. Speelman de bij de wet vereischte eeden afgelegd wegens zijn benoeming tot nachtwacht in deze gemeente. De 1.1. week op de Diederiksche gorsen gestrande mijn is door bevoegde personen kunnen worden uit elkaar genomen. In het begin dezer week waren kort onder ons dorp nog 2 stuks aangedreven die Donderdagmid dag door springen zijn verwijderd. Donderdagavond was het alhier op het Raadhuis ongewoon druk. Aan elk gezinshoofd werd eer. petroleumkaart uitgereikt. Door verschillende personen zijn in de afgeloopen week vele goederen bij den Bur- gemeeste-Strandvonder aangebracht die na den storm aan den Oud Herkingschen dijk waren opgepikt, waaronder ook een kist met rubber, die naar men zegt een flinke waarde moet vertegenwoorden. Naast het Bestuur van de Afd. het „Groene Kruis" heeft zich een daartoe aange- zdchte commissie belast, die leden te bezoe ken, die daartoe nog geen aangifte deden, om hen aan te sporen vrijwillig hun con tributie te verhoogen om zoodoende de Wijk verpleging in stand te kunnen houden. Latere ingekomen berichten melden dat nog een mijn de Diederiksche gorzen is op geworpen die ihet de vorige 2 Engeische zijn gebleken, die volgens deskundigen niet an ders dan door springen onschadelijk [kunnen worden gemaakt. MELISSANT. De Burgemeester van Melis sant maakt bekend, dat hoofden van gezin nen, die in het door dat gezin bewoonde perceel of perceelsgedeelte geen gas voor verlichting, of kookdoeieinden kunnen bezi gen, in aanmerking komen voorde ontvangst van een petroleumdistributiekaart. Bedoelde kaart moet worden afgehaald ter gemeente-secretarie alhier op Maandag 15 October a.s. des avonds van 6—8 uur. Ieder zal bij de in ontvangstname der kaart zijn leverancier moeten opgeven, benevens zijn huisnummer. Op de slikken onder deze gemeente spoelden twee mijnen aan, welke door mili tairen van Hellevoetsluis onschadelijk werden gemaakt. Aan den Zeedijk zijn aangespoeld een vat machineolie en enkele balken en planken die door den strandvonder zijn opgeborgen. STELLENDAM. De ontvanger der directe belastingen zal voortaan hier zitdag houden den 3en Maandag van elke maand van 11 tot 2 uur. Door eenige visschers alhier zijn ver schillende artikelen als rubber, rum, olie enz. opgevischt en aangebracht. GOF.DEREEDE. Uitslag keuring landstorm- plichtigen, gehouden 10 Oct. te Ouddorp. Geschikt J. Tanis Pz., J. Tanis Kz., W. Tanis Jz. en P. Roos, ongeschikt C.J. Lodder, H. L. Vogel, A. J. Brinkhuis en J. v. Hoven. De vorige week werden er in den tuin van Ds. F. de Gids nog rijpe aardbeien ge plukt, ook wei een buitengewoontje. Woensdag werd aan het Nooderstrand alhier één mijn gedemonteerd en één heeft men laten ontploffen. OUDBORP. Door het stormweer zijn nog meer mijnen aangespoeld, te zamen acht, waarvan een enkele tot ontploffing is ge bracht. Alles liep zonder ongeval af. Verder dreef veel hout aan en een groot aantal vetkaarsen Ook nog een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk, dat op de algemeens begraafplaats is leraarde besteld. Tot nogtoe bestaat er weinig uitzicht, op, dat er cokes of voldoende cokes voor de cichorijdrogerijen zal komen. Er is we! niet zooveel cichorij gezaaid, als vorige jaren maar toch nog wel zooveel, dat het een zeer groot nadeel voor de landbouwers en de arbeiders zou zijn, indien het drogen niet kon beginnen. Men heeft ons verteld, dat er weder diefstal is gepleegd en wel op den huize Duinlust, waarvan de bewones in den winter afwezig zijn. Thans was het beddegoed eri de linnenkast aan de beurt. Het wordt zaak, dat ieder de sloten en grendels aan zijn woning in orde brengt, en altijd gebruikt. Bij de keuring voor den landstorm deze week zijn 10 personen afgekeurd. Het is een zonderling gezicht, dat zooveel oudere man nen zich aan de keuring moeten onderwerpen. Hoeveel vaders van gioote gezinnen zijn er niet bij? BR1ELLE. Wegens gasbesparing zijn alhier verschillende besturen door de gascommissie aangeschreven, niet meer des avonds te ver gaderen, daar er voorioopig dezen maand geen gas gelevert !:an worden omrede daar van, worden de avonddienst der Kerken, des middags gehouden. ROCKANJF. Bij den verkoop van den in boedel v/h Chr. Mil. Tehuis hebben veel bur gers hun belangstelling getoond. Jammer dat Üe militairen, wien de zaak eigenlijk betrof, slechts in klein getal aanwezig waren. Toch viel de opbrengst niet tegen, want alles ging vlot van de hc.nd. De totale som bedraagt circa f 150. De hevige storm, die in den nacht van Maandag op Dinsdag woedde, heeft veel schade, maar ook eenig goeds aangebracht. Op het strand is aangespoeld rubber en eenige tonnen olie. Ook weer mijnen, die men tot groote schrik der dorpelingen, onverwachts liet ontspringen. Naar men zegt, zijn er ook Engeische petten gevonden. Naar wij vernemen, is de directeur van „Bad Walestein" in onderhandeling met onze regeering, om van de Duitsche en Engeische krijgsgevangenen, die in ons land zullen ver blijven, 30 in zijn inrichting te mogen laten verblijf houden. Wij hopen dat ze in vrede samen wonen HEt LEVOETSLUIS in aansluiting van het bericht van Woensdag 1.1. betreffende goed koop rundvSeesch kan ihans medegedeeld wor den dat de slagers het rundvleesch hebben afgeslagen en verkrijgbaar stellen vanaf 55 cent per pond. Bij den Burgemeester Strandvonder zijn alhier aangebracht als strandgoed een vat machineolie en een kist onbewerkte rubber. De winkeliers zijn maar matig ingeno men met de 1 Oct. 1.1. in werking getreden winkelsluiting die daarin op 8 uur bepaald is. Een adres circuleert om te verzoeken aan den Raad dit op 9 uur te bepalen. NIEUW HELVOET. Bij de Kwak zijn ver scheidene mijnen aangespoeld, die door een .torpedoboot der Marine onschadelijk zijn gemaakt. SPijKENISSE. De zoon van den melkvee houder de Snayer, kwam met de karos met leege melkbussen van den tram en moest aan den Grooten Dijk uithalen voor een brik met voile melkkannen. Door te ver uit te halen kantelde het voertuig en rolde van den hoogen dijk, met paard en al, terwijl de be stuurder er intijds wist af te springen. Aan de karos was heel wat schade, het paard hwam er goed af. De coöperatieve winkel zal a.s. Zater dag (13 Oct.) voor het publiek opengesteld worden. Vergadering van den Raad der gemeente OOLTGENSPLAAT op Woensdag 10 October ten 3 uur. Voorzitter Edelachtb. HeerJ.G. van Putten. Present alle leden. De Voorz. opend de vergadering. 1. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken. 2. Verslag van de toestand der gemeente over 1916. 3. Goedkeuring van het Kohier Hoofdelijken Omslag over 1918. 4. Schrijven van de Generaal Majoor Stel lingcommandant aan de polietieverordening te willen toevoegen „het is verboden boomen, struiken, heesters enz, om te kappen en te rooien. B. en W. stellen voor, hier niet op in te gaan, daar het boschland hetwelk pas is verkocht, bestemd is om te rooien, hieruit zou onberekenbare schade voortvloeien voor de koopers en ook voor de gemeente. Van een en ander zal de Generaal Majoor Stel- lingcommandant uitvoerig worden ingelicht. 5. Naar aanleiding het uitbetalen van pen sioen aan de Wea. C. v. d. Vliet stellen B. en W. voor het uit te betalen tot 1 Jan. a s. hetwelk door den voorz. wordt toegelicht als alleszins billijk. Al'e leden kunnen zich hier mee vereenigen. Aldus besloten. 6. De Voorz. doet voorlezing van een ver zoek der winkeliers uit deze gemeente om een verplichte winkelsluiting in te voeren, doch deelt ook mede dat er winkeliers bij hem zijn geweest zulks niet te bevorderen. De Voorz. ziet het nu niet v::n een verplichte sluiting. Dhr. Hobbel verdedigd het verzoek en ver klaart dat het met 't oog op licht en vuur beslist noodig zou zijn. Dhr. W. J. Donker sloot wil de vrijheid van anderen niet beper ken. Ook dhr. Slis wil de nienschen niet aan banden leggen ook, dhr. J. Donkersloot wil geen beperking. Dhr. Hobbel blijft aandringen op verplichte sluiting -ter besparing van gas. De Voorz. verklaart namens B. en V/. het nut niet in te zien, te meer daar er reeds een verbod bestaat om 8 uur het gas af te slui ten en des Zaterdags om 9 uur, mede door gebrek aan petroleum en kaarsen zal het toch moeilijk gaan langer te verlichten, reden te meer om niet dwingend op te treden. Het zoorstel van B. en W. om niet tot ver plichte sluiting over te gaan wordt aangeno men met 6 stemmen voor en 1 tegen. (dhr. Hobbel). 7. Af- en overschrijving 1917, wordt goed gekeurd. 8. Wordt ingediend de Rekening van het levensmiddelenbedrijf over 1916. Inkomsten 51692»/2. Uitgaaf f 617480' 2, nadeelig saldo f 100.58'/2, welke door de H H. Jacobs, Don kersloot en Hobbel wordt nagezien. 9. Wordt ingediend en aan de leden rond gezonden de begrooting 1918. De voorzitter deelt mede de overeenkomst met de Ambachtsheerlijkheid, betreffende de mestkade, riet, gors en brandspuithuisje het welk voor f 300 kan overgenomen worden, ook zal nog een gedeelte gehuurd worden voor 30 ct. per roede dit is in het belang der gemeente. 10 Mededeeiing door de voorzitter dat de peenaarde van de Kaai is aangenomen door P. v. Putten jz. voor f 65 en die aan de Sluische haven door H. Pieterse voor f 107. 11. Naar aanleiding van een ingekomen stuk gaat de vergadering ingeheime zitting over, na heropening niets meer te behande len wordt de vergadering gesloten. Op Dinsdag 16 October 1917, te Stellen dam, ter herberge van F. Troost, veiling; en Op Dinsdag 23 October 1917, te Stellen dam, ten herberge van Mej. de Wed. J. G. Knöps, afslag, beide dagen 's av. 5,30 uur, van Een winkelhu's waarin ververswinkel met erf, eene schuur en eene aibeiderswoning te Stellendam, aan de Voorstraat en uitkomend aan den Achterweg, kad. Sectie B. Nos. 1022 en 1023 tezamen groot 1 Are, 92 centiaren. In drie perceelen en in combinatiën. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 17 Oct. 1917, bij veiling; en Op Woensdag 24 Oct. 1917, bij afslag, tel kens des voormiddags 11 uur, in het koffie huis „de Zon" te Zwartewaal, verkooping van een huis en erf aan den Dam te Heen- vliet, groot 4 aren, 76 centiaren, en 5 aren, 20 centiaren tuingrond, in Bernissenhoek, aldaar. Notaris K. P. J. G. BEL. Heenvliet. Op Woensdag 17 October 1917 te Dirks land, ter herberge van J. Gaanderse veiling; en Op Woensdag 24 October d.a.v. ter her berge van C. de Bruin afslag telkens 'savonds 6.30 uur van het Heerenhuis „Even Buiten" te Dirksland in 2 perceelen en den daarnaast gelegen tuin in 3 perceelen en in combina tiën ten verzceke van den EdelAchtb. heer Mr. C. Zaaijer. Burgemeester te Oosterteek. Breeder bij biljet dat tijdig verkrijgbaar is. Notaris VAN DER SlUYS. Op Vrijdag 19 October 1917 bij inzet; en Op Vrijdag 26 October 1917 bij afslag, telkens des v.m. 11 uur in het café van de Gez. van Driel, te Zuidiand. Een huis, schuur tje, kippenhok (en tuin te Zuidiand, aan het Hoofd, groot 2 aren 26 centiaren, ten ver zoeke van de Erven van wijlen den heer A. Kans. Notaris LOEFF. Op Vrijdag 19 October 1917, te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel, afslag, des avonds 7,30 uur, van Twee woonhuizen met erf en grond te Dirksland, aan de Kaai, kad. Sectie B. No. 794 groot 45 Centiaren. In twee perceelen en in copibinatie. Perceel 1, zijnde de Noordelijkste woning, verhuurd aan den heer W. van der Linde Jr. tot 1 Mei 1918 voort 1,40 per week. Perceel 2, zijnde de Zuidelijkste woning, mondeling bij de week verhuurd aan K. van Lenten voor 1,20 per week. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag den 19en October 1917 des avond ten 7 uur in het hotel Hobbel te Oolt- gensplaat. "publiek verkoopen van knotwilgen en canadaboomen, staande in de ambachts heerlijkheid St. Adoiphsland onder Ooltgens- plaat en den Bommel. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 19 October 1917 v.m. 11 uur, in het koffiehuis van A. Intveld te Heenvliet, openbare verkooping van Kastanjeboomen, bij de Synagoge te Heenvliet. Notaris K. P. J. G. BEL. Op Vrijdagen 19 en 26 October 1917 telkens des namiddags ten zeven ure respectivelijk in het hotel Hobbel en Moelker te Ooitgens- piaat publieke verkooping van a. een huis en erf staande aan den Molen dijk te Ooltgensplaat, kad. Sectie A. No. 968 groot 4-30 Aren. b. 4 perceelen bouwterrein, met een front breedte van 10 Meter aan den Molendijk te Ooltgensplaat, ieder groot ongeveer 4-30 Aren kad. Sectie A. Nos. 1740 en 974. c. afbraak van den molen „de Korenaar" te Ooltgensplaat. d. een zoo goed als nieuwe gasmotor van 20 P.K. merk „Sanders" ten verzoeke van de eigenaren de Heeren H. en H. C. G. Land heer te Ooltgensplaat. e. een huis met schuur en erf, staande en gelegen aan den Oudelandschendijk onder Ooltgensplaat kad. Sectie A. Nrs. 1034,1035

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 3