I Idvertentiên m KERK EN SCHOOL. POSTERIJEN. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. 'ELEBRAMMEN. MARKTBERICHTEN. J. HAAFKENS N. NI. LODDER Maria Kanters, Margaretha Meijer Ondertrouwd J. YAN KEMPEN A.Wz. M VAN LüVEREN WD. Oude Tonge, Oct. 1917. 13055 Getrouwd: JOH. A. VREESWIJK JO. F. E. V AN ISPELEN. die ook namens familie bedatken voor de ve e bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oude Tonge 3 Oct. 1917, 13065 -at klaard en den ontvanger ter hand gesteld Ieder belastingschuldige is verplicht zijn aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Terwijl het pleegzoontje van F. H. bezig was kachelhout te hakken, werd bij ongeluk het vingetje af gehakt van een knaapje dat juist bij zijn grootouders was. NIEUWE TONGE. Er is bekend gemaakt, dat door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel de maximumprijs van petroleum voor huishoudelijk gebruik is be paald op f 0,44 den Liter. De maximumprijs voor zout is bepaald op f 0,11 de K.G. De militieplichtige T. Hoogmoed en L, Holleman hebben bericht ontvangen dat ze 23 Oct. a.s. zullen worden ingelijfd bij 't le Bat. 4e Comp. 3 Reg. Inf. Bergen op Zoom. Tegen C. v. O., is proces-verbaal op gemaakt wegens het geven van een stukje metaal in plaats van een zilver stuk. De Afdeellng Nieuwe Tonge en om streken van de Z.-H. Vereeniging het Groene Kruis, alhier hield Woensdagavond j.l. hare jaarlijksche vergadering. Tot bestuursleden werden met algemeene stemmen herbenoemd de H.H. Dr. C. van Gelder en T. Holleman Cz. Waarschijnlijk zullen door het Bestuur stappen worden ge daan om als in meerdere andere gemeenten, ook in deze gemeente te krijgen wijkver pleging. HERRINGEN.» Indien zulks niet bekend is kan nog vermeld worden, dat de Burgemees ter ook alhier dezelfde toespraak hield als in de andere gemeenten, nadat de waarne mend Burgemeester de heer J. den Boer den nieuwen Burgemeester hartelijk had verwel komd, hem namens de Wethouders en Raad steun toezegde en hoopte lang genoeglijk met elkander te mogen vergaderen en samen werken. Ouders of verzorgers van kinderen die dezen komenden winter dag of avond (her- hallngschool) wenschen te bezoeken dienen daartoe aangifte te doen voor 16 Oct. a.s. ter secretarie dezer gemeente. Woensdag 10 Oct. a.s. des avonds te 7 ure zal de Afd. „Het Groene Kruis" ander maal in de School vergaderen ter bespreking Contributieverhooging in verband met de in standhouding Wijkverpleging. Heeren Barbiers alhier hebben het pu- pliek in overweging gegeven in verband met de schaarschte en duurte der lichtvoorziening zooveel mogelijk des daags doch vooral niet later dan 's avonds 7 uur de winkel te be zoeken, om indien dit blijkt goed te gaan het sluitingsuur te vervroegen. Verslag van het verhandelde in de alge meene ledenvergadering der afdeeling „Het Groene Kruis" voor Herkingen en Omstreken, op Woensdag 26 Sept. 1917 des avonds ten 6 ure. Voorzitter de heer D. v. Weel. Deze opent de vergadering en doet door den Secretaris voorlezing der notulen welke onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Vervolgens wordt door den Seeretaris de heer A. Munters verslag uitgebracht over het boekjaar 1917 welk verslag bij acclamatie wordt goedgekeurd. Daar de penningmeester wegens ambtelijke werkzaamheden is verhinderd ter vergadering aanwezig te zijn wordt ook door den Secr. voorlezing gedaan van de verschillende pos ten van ontvang en uitgaaf der rekening 1917. De voorz. doet daarbij mededeellng dat wegens gebrek aan geld nog een rekening is onbetaald gebleven en dat nog een post inkomst moet ontvangen worden. Op voor stel van den voorz. wordt de rekening als voorgelezen goedgekeurd en zal nader wor den nagezien als alles zal zijn ontvangen en betaald. De ontvangsten beliepen f 392.52. De uitgaven f 428.33'/2 alzoo tekort f 35.81 '/2. Verder wordt vastgesteld de begrooting dienst jaar 1918 sluitende in ontvang en uitgaaf op een bedrag k f 3.12'/i. De voorz. zegt dat de vereeniging er zeer naar bijstaat wat betreft de finantiën en diens volgens het salaris der zuster met f150 staat te verminderen indien niet door de leden wordt overgegaan tot meerdere bijdrage aan contributie. Hij vindt het bedroevend dat ruim 170 leden geen f 75 nog kunnen bijbrengen omzoodoende het nu bestaande salaris te kunnen handhaven. De gemeente past voor elke f I.— boven de f 200 ook eenzelfde be drag bij zoodat dus f 75 het minimum zal moeten zijn in de bijdrage. De heer van Gelder Eerevoorzitter sluit zich hierbij aan bij het door den voorz. ge sprokene en beweert dat reeds vele goede diensten door de zuster zijn bewezen, dat zij langen tijd is ongesteld geweest doch thans weer in zoover is hersteld dat hare werk zaamheden een aanvang hebben genomen en kans bestaat dat zij weer op haar volle krach ten zal komen. Laat toch zegt hij nu blijken dat dit op prijs wordt gesteld en geeft geen reden tot ontmoediging waardoor haar ge stel zou kunnen schade lijden. Overal worden tractementen verhoogd en zou het dan alhier moeten worden verlaagd Dat zou een schan de zijn voor de gemeente. Besloten wordt het tractement te blijven handhaven op f 350 en na 14 dagen opnieuw te vergaderen voor vrijwillige verhooging der contrihutie door de leden. De geheele vergadering stemt daarin overeen om nu eens door daden te toonen de financieële moei lijkheden te boven te komen. Volgt nu verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van D. v. Weel en J. Kalle. De heer v. Weel zegt niet meer in aanmerking te willen komen doch wordt nochthans herkozen ondanks blijken van ver trouwen bedankt deze en wordt daarna ge kozen D. D. Kastelein die de benoeming heeft aanvaard. Ook wordt de heer J. Kalle her kozen en neemt eveneens die benoeming aan. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Rotterdam op 5 Oct. a.s. wordt benoemd de heer C. v. Gelder die zonder verhindering zegt daarheen te zullen gaan. De beschrijvingsbrief wordt voor kennis geving aangenomen en wordt de vergadering daarna gesloten. DIRKSLAND. Naar aanleiding der Burge meestersinstallatie te Dirksland, Mellssanten Herkingen, kunnen wij nog aanstippen, dat in alle 3 gemeenten de belangstelling op de publieke tribune zeer groot was, terwijl na de officieele toespraken zeer vele personen van verschillende richting en stand en dames den nieuwbeaoemde en zijne vrouw kwamen gelukwenschen, terwijl te Melissant de Ned. herv. predikant en het hoofd der openbare school nog afzonderlijke sympatieke toespra ken hielden. Hoewel de benoemde burgemeester ver zocht had alle feestelijke of uiterlijk vertoon na te laten was vooral Dirksland grooten- deei3 in vlaggetooi. GOEDEREEDE. Op bon no. 8 is deze week 4 ons rijst verkrijgbaar. Door de Noordzeevisschers zijn 46 va ten olie aangebracht. Allen opgevischt in de Noordzee. Dinsdagavond omstreeks halftien wer den we opgeschrikt door een hevige knal, we vernamen dat er een mijn was gesprongen. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf ver loor C. Lokker zijn geheele vischtuig, een waarde van f600 k f700. Woensdag was in Westelijke richting een vliegtuig te zien. Van welke natie was niet te onderscheiden. OUODORP. Was men in de drogerij, „de Vooruitgang" eenigen tijd bezig geweest met het drogen van selderij, thans zijn de aard appelen aan de beurt, en wel dezulken, die voor menschelijk voedsel niet dienen kunnen. Het gebrek aan olie ter verlichting wordt zeer groot. Aan enkele personen was voor eenigen tijd, met het oog op hun werk een extra-hoeveelheid petroleum toegezegd. Die gunstige bepaling is weer ingetrokken. Vooral nu vele arbeiders in het duister hun bed moeten verlaten om met de komst van het daglicht aan 't werk te gaan, wordt het gebrek nog meer gevoeld. En als dan straks weder eens wat petroleum te krijgen is, zal het voor velen bezwaarlijk zijn om voor 1 liter olie 44 cent te moeten neertellen. Ouders kunnen hun kinderen eigenlijk nooit zonder toezicht laten. Dat bleek van de week. De eene zuster helpt de andere bij haar werk, een lief meisje van A. Witte oud anderhalf jaar speelt bij een tobbe met water, valt er voorover in en verdrinkt jammerlijk. Nader vernemen wij, dat aan de heeren Raadsleden, Joh. Lodder, KL Voogd en KI Westhoeve is opgedragen de voorbereidende maatregelen te nemen ter verkrijging van distributieartikelen, wat dan met 1 Nov. wel licht een aanvang zal nemen. BRIELLE. Daar 't Vrouwenkoor „Loofd den Heer" alhier veel sucses heeft gehad met haar uitvoering in onze Groote Sint Catharinakerk hoopt deze zangvereeniging ook een uitvoe ring te geven, den 9den October des avonds 7.45 uur in de Ned. Herv. Kerk te Zwartewaal. De kostelelooze inentingen herinenting van de ingezetenen alhier zal gehouden wor den des nam. 1 uur in de wachtkamer van den heer J. v. d. Meulen ingang Dijkslop. TINTE. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie aangaande den te houden bazar ten bate van het orgelfonds der Geref. Kerk alhier. Wie kan, wordt beleefd en dringend uit- genoodigd, het zijne bij te dragen, om het laatste steentje dat de commissie noodig heeft voor de plaatsing van het pijporgel, te ver- krijgen.Het geldt hier het gezang der gemeente oj' den dag des heeren. Wij vertrouwen dat er veel toegenegenheid des harten zal zijn, om den bazar naar wensch te doen slagen. De gepensioneerde agent van politie, dhr. P. Groeneveld, liet ons iets zien dat de vermel ding waard is. Bij hem bloeien de aardbeien niet alleen voor de 2en keer in dit jaar op den kouden grond maar hij heeft voor den 2en keer ook vrucht. We zagen een trosje met een mooie sappige vrucht er aan, die reeds geheel geschikt was -voor de consumptie, en daarbij nog eenige kleinere, die ook al be gonnen te rijpen. Mocht het heerlijke najaars weer waardoor zulks mogelijk is gevolgd worden door een zachten winter. Verslag van de ledenvergadering der afdeeling Oostvoorne-Tinte der Zuid- Holl. Vereen. „Het Groene Kruis". Donderdag 27 Sept. j.l. werd in Café Centraal te Oostvoorne de ledenverg. ge houden van bovengenoemde afdeeling. De voorz. opent de verg. en maakt eene verontschuldiging voor het eenigzins late aanvangsuur, aangezien aan de ledenverg. nog een bestuursverg. voorafging. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde komt als nu: 1. Ingekomen is eene missieve, waarin medegedeeld wordt, dat het Rijk */s van de kosten vergoedt, die gemaakt moeten worden, indien in de woning van minvermogende tuberculoselijders noodzakelijk ten gerieve eener betere verpleging eenige veranderin gen moeten aangebracht worden. 2. In bespreking komt de uitvoerige be schrijvingsbrief voor de 20e algemeene ver gadering der Zuid-Holl. vereen. „Het Groene Kruis", te houden op Vrijdag 5 October in de Rott. Diergaarde, aanvang 's ochtends 11 uur. De afdeeling Oostvoorne-Tinte toonde zich sterk voor punt IXa der agenda luidende „Het hoofdbestuur dringe bij de Regeering aan op eene landelijke regeling het verzor ging van tuberculoselijders en daarmee over eenkomende patiënten" (voorstel Gouderak). Een minder gunstig onthaal vond punt 1X6 sub. B., luidende: „De Algemeene Verg. der Zuid-Holl. ver een. „Het Groene Kruis" besluite aan de cursusleidster (bedoeld wordt Kraamverzor- ging en zuigelingenbescherming) over het jaar 1918 een duurtetoeslag te geven van f 100. 3. Tot afgevaardigden naar bovengenoemde 20e algemeene verg. worden benoemd de heeren P. Zoetemeijer van Tinte en P. Kruik van Oostvoorne. 4. De begrooting der afd. Oostvoorne-Tinte voor 1918 wordt in ontvangsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f 700. 5. Medegedeeld wordt, dat de gehouden bazar heeft opgebracht: bruto f 3195.427j; netto f 2246.37Va- Wordt besloten, pogingen aan te wenden, voor Oostvoorne-Tinte aan te stellen eene Vroedvrouw-wijkverpleegster. Aan het eind der vergadering spreekt de heer van Wolfframsdorf, arts te Oostvoorne er zijn spijt over uit, dat de verg. zoo slecht bezocht is. De heer C. v. d. Snoek denkt, dat het komt, doordat alleen maar eene oproeping geplaatst wordt in „De Nieuwe Brielsche Courant". Spreker zou de advertentie ook willen hebben in „De Ploeg". De voorzitter, de heer P. Zoetemeijer, zegt, dat zulks alsdan ook zou moeten geschieden in de „Maas- en Scheldebode", eenblad.dat onder Tinte ook zeer veel gelezen wordt. Wordt alsnu goedgevonden, dat de leden voortaan tot de verg. zullen worden opge roepen per convocatiebiljet. Hierna wordt de verg. gesloten. RUCKANJE. Ter besparing van vuur en licht zijn de militairen uit de kwak, die een poosje geleden van Prinsestee waren gekomen overgeplaatst naar de kazerne in den Briel. Alleen de le Cie. blijft in Rockanje. Als gevolg hiervan wordt ook het Cbr. Mil. Tehuis opgeheven. Vrijdag is de inboedel bij opbod verkocht. De artikelen lijst, gort, zeep en vet zijn tot 20 Oct. op de bonnen verkrijgbaar. HELLEVGETSLU1S. Eervol ontheven uit zijne betrekking van chef bij den geneeskun digen dienst en van het hospitaal der Kon. Marine, alhier de hoofdofficier van gezond heid 2e kl. L. J. Janssen, voorts i3 deze be trekking opgedragen aan den hoofdofficier van gezondheid 2e kl. B. C. Pino. Algemeen is hier de klacht, dat het spek een vischsmaak heeft, dit schijnt te worden veroorzaakt, door het voederen van haring 'aan de varkens, tengevolge van liet gebrek aan veevoeder. SPIJKENISSE. Woensdagmorgen te ruim 6 ure weerklonken de tonen van een militaire marsch. Het 37e Landstorm Batj. der Inf. bracht ons dorp een bezoek. Ze waren uit verschillende plaatsen komen marcheeren van Heilevoetsluis, Nieuw Helvoet en Brielle. Na een rustpoos Van l'/a uur, trokken ze met volle muziek 't dorp uit in de richting van Zuidland. Maandagavond omstreeks half 10 werd door verschillende personen een sterke knal waargenomen gepaard met het rinkelen der ruiten en dreunen van deuren. Bij sommigen was de indruk zoo sterk, dat ze vermoedden dat op de vensters werd gebonst. Waarschijn lijk een en ander teweeg gebracht door het springen van een mijn. De verkoop van het door onze gemeen te aangekochte vet is deze week begonnen. De prijs is 82 cent per pond. Voor ieder ge zin is 1 K.G. per hoofd beschikbaar gesteld. De alleenverkoop is opgedragen aan den Heer M. de Vries. De qualiteit wordt geroemd. Deze distributie kost der gemeente f 1000. Door den Heer Alb. v. Bodegom is eene machine aangekocht tot het maken van bruin kool-briketten, welke eerstdaags in werking zal worden gesteld. De Stoomboot „Oude Maas", Donder dagmiddag half 2 van Rotterdam varende, kwam met ongeveer 2 uur vertraging aan. Ter hoogte van de Rott. Loyd was een der krukassen der machine gebroken, zoodat de kapitein de hulp moest inroepen van een sleepboot. GEERVLIET. Toen Dinsdagmiddag de 86- jarige ongehuwde Neeltje Vermaat van Heenvliet huiswaarts keerde, werd zij door den heer T. Kleiberg van Oud Beijerland per stoomfiets, zóódanig aangereden, dat zij door Dr. van Asselt op de plaats verbonden werd, en daarna per rijwielbrancard thuis werd gebracht (haar toestand is zorgwekkend) de heer Kleiberg is onschuldig in dit geval. VIERPOLDERS. Luitenant Steketee en 7 manschappen van de militairen alhier hebben 't vaardigheidsdiploma behaald. Toen Abr. Poldervaart Dinsdagavond van de boot uit Rotterdam aan wal stapte, miste hij zijn zoontje Maarten, 's Avonds 9 uur kreeg men een telegram van de politie te Schiedam, dat hij daar was van boord gestapt terwijl zijn vader beneden zat. Groote on gerustheid bij de ouders natuurlijk, doch nog goed afgeloopen. Otilcieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 7 October 1917. Ned Hervormde Kerk. SommelsdiJk, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik. Middelharnis, v m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Pop Stad aan 't Haringvliet, Den Bommel, v.m. 9 uur Ds. Langhout Ooltgensplaat, v.m. 9 en 'sav 6 uur Leesdienst Oude Tonge, Nieuwe Tonge, v.m. 9.30 uur Leesdienst en nam 2 uur Ds. Pop van Middelharnis. Herkingen, Dirksland, v.m. 9.30"'ën 's av. 6 uur Ds. van As. Melissani, Stellendam, Qoedereede, v.m. 9.30's nam. 2uurDs.deGidts Ouddorp, Brielle, Oostvoorne, geen dienst. Oostvoorne (Evangelisatie), v.m. 9.30 uur de heer van Drunen. Rockanje, v.m. 9,30 uur Ds Witkop Nieuw-Helvoet v m. 9.30 Ds Poldervaart van Oost voorne (Doopsb) Heilevoetsluis, 9,30 Ds. uur Timmer. Zuidland, Slmonshaven, Nieuwenhoorn, vm. 9,30 uur Ds de Voogd v. d. Straaten. Oudenhoorn, vm. 9.30 Ds. Feenstra. Spijkenisse, v.m. 9,30 en n,m. uur Ds.J.J. v d.Wal Hekelingen, Geervliet, v.m. 9.30 uur Ds. IJzerman. Heenvliet, Abbenbroek, vm. 9.30 Ds. Roobol. Zwartewaal, v.m 9.30 uur Ds. Baar Vierpolders, 's nam. 2 Ds. Timmer van Hellevoet- slu's. Vierpolders (Evang.) v.m. 9.30 uur Leesdienst. Nieuwesluis, v.m. 9,30 en n.m. 6 uur de heer Schalekamp. Gereformeerde Kerk Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel, v.m. 9.30 Leesdienst nam. 2 Ds. Dekker v. Ooltgensplaat 'sav. 6 uur Leesdienst Ooltgensplaai, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds Dekker Melissant, v.m. 9.30 en nam. 2 uur de heer J. Ver steeg van Rotterdam. Stellendam, Ouddorp Brielle, v.m 10 Leesdienst en 's av. 5 uur Ds. Gravendtjk, Rockanje, v.m. 9.30 en 'snattl. 2.30 uur Ds. A.J. Mulder van Bussum. Tinte, v.m. 9.30 Bidstond Ds. Gravendijk en 's nam. 530 uur Leesdienst- Meuw Helvoet, v.m. 'snam 3 uur (Gem. dienst) Ds. Verrij. Heilevoetsluis, v m. 9.30 uur (Gem. dienst) Bidstond Ds. Verrij. Zuidi3nd Spijkenisse, v.m 9 30 en 's nam. 2 uur Leesdienst. Abbenbroek, v.m. 9.30 Leesdienst. Zwartewaal, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Mol. (3>r (-formeerde Gemeente .0!rk3!and, v.m. 9 nam 2 en 's av. 6 uurjLeesdienst Do/.psieeinde Kerk, 'liddorp Ds. K. W. Rossing OUDE TONGE* Alhier is naar de Ned. Herv. Kerk beroepen Ds. J. H. van Padden- burgh van Staphorst. VIERPOLDERS. In de Evangelisatie bestaat gelegenheid voor meisjes en jongens boven 12 jaar om catechisatieonderwijs te ontvan gen en wel Donderdags van 2 tot 3. uur. HELLEVOF.TSUIS. In een te Heilevoetsluis gehouden vergadering waarin de meeste pre dikanten van de eilanden Voorne en Putten en eenige van Overflakkee benevens enkele kerkvoogden aanwezig waren is in de classis Brielle der Ned. Herv. Kerk een weduwen en weez.'nbeurs opgericht. Een 20-tal gemeen ten trad reeds als deelneemster toe. De jaar lijksche bijdrage van elke gemeente is 1 pet. van het predikantstraktement, plus 1 pet. der huurwaarde van de pastorie Het fonds wordt na goedkeuring van het reglement door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland, gerekend te zijn gesticht. NED. HERV. KERK. Drietalte Harderwijk B. Batelaan te De Biit (U M. van Grieken, te Delft en F. Kijftenbelt, te Leerdam. Te Leiden, van V. BriëtL. J. van Leeuwen, te LisseH. P. Fortgens, te Lage-Zwaluwe en L. C. W. Eke- ring, te Noordwijk aan Zee. Beroepen: Te Babiloniënbroek c.a (toez.) A. Dronkers, te Dongen, te Qostzaan A. H. Wefers Bettink te Oosthuizen, te Groningen Joh. Langman te Harlingen, te Bodegraven B. Batelaan te de Bildt (U.), te Haarloo (G.) W. Banning, cand. te Soest. Bedankt: Voor Blauwkapel, Montfoort en Elburg, C. J. Leenmans te Oo3terwoidc (G.) Voor Nijland P. H. Heijmens Visser te Velp. Aangenomen: Naar Rekken, A. Adriani te Serooskerke. GEREF. KERKEN. TweetalTe De Krim (Ov.), J. Ozinga te Hasselt en J. Sybesma te Zierikzee. Beroepen: Te Koudum, F. G. Petersen te Veendam. Te de Krim, J. Sybesma te Zie rikzee, te Stroobos (Gr.) Dr. H. W. Smit, prop. te Ierseke, te Giesen-Oudekerk en Giessen- Nieuwkerk G. R. Kuyper te Alblasserdam. Bedankt: Voor Den Ham, H. Hummelente Breda. Voor Willemstad E. J. van Voorst te Borssele-Driebergen. Voor Gameren, J. L.Jas pers te Beekbergen. Voor Oostwedde, H. Lan- ning te Dwingelo. Aangenomen: NaarDrogeham, Th.A.Bergs- ma te Tweede Exloërmond. GEREF. GEMEENTEN. BeroepenTe Barneveld J. Fraanje, te Goes. Bedankt: Voor Rotterdam, J. Fraanje te Goes. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Drachten, W. Vos. can- didaat te 's-Gravenhage. OUDE TONGE. Het post- telegraaf-en te lefoonkantoor te Oude Tonge wordt vanaf 1 October te 7.30 nam. voor het publiek ge sloten. Wat den telefoondienst betreft, blijft echter voor degenen, die rechtstreeks zijn aangesloten tot 9 uur nam. de gelegenheid bestaan om vanuit hun perceelen locale, in terlocal en internationale gesprekken te voe ren. NIEUWE TONGE. Aan het hulp- telegraaf- en telefoonkantoor werden gedurende de maand September 1917 behandeld147 tele grammen, 6 telefoonoproepsberichten, 588 telefoongesprekken. Totaal 741 handelingen. NIEUWE TONGE. GeborenJacob Johannis z. v. P. Noteboom en A. C. van Vliet. Sietje d. v. J. Holleman en A. v. d. Kolk. Jacob z. v.A.J.Timmeren J. Hanenberg. Jannetje d. v. A. Groen en T, Kievit. GehuwdA. Kabos j.m. 30 j. en A. Admi raal j.d. 28 j. J. v. d. Poel j.m. 31 jaar en D. R. Nieuwenhuijzen j. d. 21 jaar. HELLEVOETSLUIS. Bevallen: A. Meeuwisse-Kleijwegt, d.A. C. Bos-Lijding, d.J. G. Groeneveld-Koen- ders, d.C. M. P. Vervaart-Verschuren, z. A. A. M. van Harten-Barendrecht d.T. J. Meijer-Haas, z. OverledenH. Kabos, echtgt. van D. Hokken 74 jr. M. Buising, wed. van M. Snoek, 71 jr. J. Lingbeek echtgt. van M. v.Hartingsveldt72j. ROCKANJE. Geboren: Eva d. v. P. Hoogenboom en H. Hokke. Reina Suzanna d. v. J. Rietdijk en L. J. de Vries. Leentje d. v. A. Manintveld en D. den Bakker. Leendert z. v. W. Roeloffs en M. F. Boogert. Pieter z. v. H. van Maren en N. Schipper. Overleden: W. Manintveld oud9weken. VIERPOLDERS. Geboren Ariena, d. v. W. Poldervaart Wzn. en H. L. Klok. Adrianus, z. v. R. v. d. Heu vel Azn. en D. L. Vermaat. Uitbreiding landstorm. Er is ingediend een wetsontwerp'tot uit breiding van den landstorm, door herkeuring van vroeger afgekeurden. Van het Westelijk gevechtsterrein. LONDEN, 4 October. (Reuter.) Officieel middagberichtVanochtend om zes uur heb ben wij weer op een breed front ten Oosten van Ypcren een aanval gedaan. Naar bericht wordt, maken wij bevredi gende vorderingen. Er is reeds een aantal gevangenen gemaakt. MIDDELHARNIS, 4 October. Centrale groenten- en fruitveiling. Witte kool, kwa liteit A voor zouterij, drogerij en overzee f 4. Roode kool kwaliteit A binnenland f 4.20. Poofuien België Relief of Comité Hollandai f 15. Neutrale Staten f 19-24. Sjalotten f26 alles per 100 kilo. Selderij 14—17 ct. Prin- sesseboonen 26 ct. per kilo. Blauwe druiven 35—38 ct. per pond. Kropsla f 1.50 per 100 krop. Perziken 4 ct. Meloenen 17—30 per stuk. NIEUWENHOORN, 4 October. Tuinbouw- vereeniging goudreinetten f 3 50, Gloria Hol- landla appelen f310, bellefleurs f2 60, gul delingen f2 60, handperen f3—4.90 per kin'-; savoye kool f4.50—15, roode kool f6.50—13, witte kool f6, rapen f6, groer.e kool f6.50, per 100; zoete appelen 16 c., maagdeperen 1618 c., handperen 12 czure appelen 11 c., paradijsappelen 8 c., Bismarckappelen 9 ct. Gloria Hollandla appelen 15 c„ stoofpe ren 9 c., peen 5 c., kroten 5 c., suikerboonen 21 c. per K.G. E1ERENVEILINO „V. P. N." BRIELLE. Op de j.l. Donderdag gehouden Eieren- veiling werden aangevoerd totaal 1986 eieren. De prijzen bedroegen per 100 stuks Kippeneieren f 13.— f 14 Eendeneieren 11.75 Ganzeneieren Kalkoeneieren Uitbetaald werd voor Kippeneieren f 13,— en voor Eendeneieren f 11.40 per 100 stuks EN -M Dierenarts en •jjjjg Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders -9K -*K EN op 13 Oct. a. s. hunne 25-jarlge echtvereeniging te herdenken. Hun dankb. kinderen, W. K. HAAFKENS en verloofde. K. HAAFKENS. 13060 N. M. HAAFKENS. J. HAAFKENS. E. HAAFKENS. T. HAAFKENS. Huizen, 6 Oct. 1917. *- m- Heden overleed na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, in het gesticht „Eudokia" te Rotterdam, onze geliefdeEchtgenoote en zorgzame Moe der, Mejuffrouw in den ouderdom van 28 jaar en 6 maanden. Allen die haar van nabij gekend heb ben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Uit alter naam, 13063 C. VAN SCHELVEN. MIDDELHARNIS, 3 October 1917. Hedenmiddag 3 uur behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen onze geliefde Echt genoote, Dochter en Zuster in den jeugdigen leeftijd van 25 jaar en 3 maanden. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende, Uit aller naam, J. P. GERRITSE 13062 en Familie. NIEUWE TONGE, 3 October 1917.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 6