lie #®rl®g. f Fa. f si L Cob Zonen Tweede Blad Zaterdag 29 September 1ft 17»1^0.2524 Twee Bladen* iüiïEHLASSB. Reclames Mededeeiingen. BINNENLAND. RECHTZAKEN. VERKQ0PINGEN. OFFICIÉÉL GEDEELTE. PLAATSELIJK NIEUWS INHOC SBïNO VINSES Dit anmmw bestaat a a DE TOESTAND. De Engeischen hebben ditmaal na een zeer korte tusschenpooze op het Westfront weer de strijd aanvaard. De geweldige kannonnade die er heele dagen geleden alhier goed hoor baar was, was werkelijk het gevolg van het Britsche roffelvuur dat een nieuwe hervatting van den strijd inleidde. Den aanval werd ditmaal ondernomen tus- schen den weg Yperen—Meenen (Menin) en Oostelijk van St. Julien, in de richting dus weer van Rousselaere, dat voor de Engeischen nu een even vurig begeerd doelwit is als Yperen in vorige jaren voor de Duitschers. Naar in het Duitsche legerberïcht erkend wordt slaagden de Engeischen er in hier en daar tot een kilometer onze gevechtszone door te dringen". In het Engelsche avond communiqué worden de gemaakte vorderin gen uitvoerig opgesomd, waaruit blijkt, dat de terreinwinst der Engeischen langs het aan gegeven front een diepte van afwisselend een hatven tot anderhalven kilometer bedraagt, waarvan de bezetting van Zonnebeke het niet in militair opzicht misschien meest be langrijke maar toch meest markante punt uitmaakt. Door de herhaalde Fransch-Engeisc'ne aan vallen 'buigt zich het fron' bij Yperen nu tusschen Merkem en Bixschoote naar het Oosten om, loopt langs Langemarck en na het jongste succes van de Engeischen, nu langs Zonnebeke om zich bij Hollebeke bij de oude linie aan te sluiten. Als strategisch resultaat van deze uitbui ging van het front in de richting van Rous selaere (Roulers) verwachten ae Engeischen en na het nieuwe succes zullen zij het met te meer hoop verwachten, dat de Duitschers gedwongen zullen worden om hun front vooral ten Zuiden van Dixmuiden terug te nemen en over een verderen afstand misschien tot een „vrijwilligen" terugtocht over te gaan. Tot dusver heeft zich die Engelsche ver wachting niet verwezenlijkt, en de vraag zal zijn, of het succes van gisteren tot de ver wezenlijking ervan zal leiden. De toestand, om maar één punt te noemen, bij Lens bewijst, hoe weinig men op dergelijke „ver wachtingen" en berekeningen aan kan. Maan den achtereen nu bijna heeft de positie van de Duitschers in Lens kritiek en onhoudbaar, telkens hebben de Engeischen hun stellingen om het plaatsje verder vooruitschoven, maar nog altijd is en blijft Lens in handen van de Duitschers De felle tegenstand van de Duitschers in den Yperen-sector wijst er op, dat de En geischen hier eiken voet terrein voorloopig met geweld zullen moeten nemen. Van de overige gevechtsterreinen kwam geen nieuws. Vijandelijke vliegtuigen zoo seint Reu ter dd. 24 dezer officieel uit Londen de den hedenavond een aanval op de Zuid-Oos telijke kust. Zij kwamen op verschillende plaatsen in Kent en Essex. Enkeie vliegtuigen volgden de Theems en deden een aanval op® Londen. Op vele plaatsen zijn bommen ge worpen. Er zijn 15 dooden en 70 gewonden. De materieele schade is niet groot. Volgens een ander officieel bericht ver schenen gisterenochtend vroeg vijandelijke luchtschepen aan de kust van Lincolnshire en Yorkshire. Zij lieten bommen vaflen op een kuststaddrie vrouwen werden licht gewond. De aangerichte schade is gering. Gisteravond is nog een aanval gedaan op de Theemsmond. De aanvaller is over Kent en Essex gevlogen en heeft eenige bommen geworpen. Tot dusver nog geen bericht van schade. Een vlieger kon tot de Zuidoostelijke buitenwijken van Londen doordringen, waar hij twee bommen heeft geworpen, die onge veer 20 slachtoffers hebben gemaakt. De Duitsche luchtdienst rapporteertOnze vliegers deden een aanval op Engeland. Op militaire gebouwen en depots in Londen, op Dover, Southend, Chatham en Sheerness zijn bommen geworpen. De uitwerking bleek door het ontstaan van branden. Aile vliegtuigen zijn onbeschadigd teruggekeerd. Ook op Duinkerken is een bomaanval gedaan. VERSPREIDE BERICHTEN. Het St. Galler Tageblatt vestigt de aan dacht op het feit, dat de duikbootoorlog on gestoord zijn gang gaan, „De verkregen uitkom sten zoo zegt het blad zijn, niettegenstaande de Engelsche gegevens op eene voordurende vermindering der torpedeeringen wijzen, toch van zoo ernstigen aard, dat de Engelsche Ma rine-deskundigen niet begrijpen, hoedde re geering kan beweren dat zij de duikboof- bedrijging op bevredigende wijze beheerscht. De erkentenis van Lioyd George, dat het aantal duikbooten toeneemt wordt dan ook in Engeland als een bewijs voor het tegen deel aangezien. De Brit geeft er zich thans rekenschap van dat bij een voortduren der duikbootwerkzaamheid in gelijk mate als thans het geva! is, eenmaal een tijd moet komen, dat Erigeiand wegens gebrek aan voldoenden toevoer zal moeten toegeven. In verband hiermede wordt van verschil lende kanten op een krachtiger optreden aan gedrongen, waarbij in het bijzonder meer initiatief van de zijde der Engelsche admi raliteit verlangd wordt. In de Zwitsersche „Nationalezeitung" wijdt ludwig Bauer eene bespreking aan de uitwerking der antwoordnota's van Centrale Mogendheden en merkt daarbij het navolgende op: „Het laat zich niet verwachten, dat de Entente het nieuwe Duitsche standpunt zal erkennen, en zich binnenkort tot onderhan delen bereid zal verklaren. Vermoedelijk zullen de Geallieerden deze aangelegenheid weder ais eene Duitsche vre- desintrige, of als een teeken dat de Centralen voor hunne vernietiging staan, behandelen. Dit zal wei vooreerst de officieele weerklank zijn, die dnota vindt. Daarnaast zal de terugwerking op de volkeren echter eene sterke zijn, en meri zal moeten zien of de Entente-regeerifigen zich nog zoo zeker voeien, dat zij den vredeswil hunner volke ren blijven trotseeren, en het wagen om iedere onderhandeling af te wijzen. Men kan er in ieder geval zeker van zijn, dat bij de Entente- staten de binnenlandsche strijd zeer scherpe vormen zal aannemen. Na hun verzoenend antwoord zien de Centralen zich dit echter bespaard, en zij kunneti dan ook op de voile eenheid hunner volkskrachten steunen." Aan de Köin. Ztg. wordt van het Tirool- sche front geseinddat tijdens den elfden Isonzosiag niet minder dan elf Itaiiaansche brigades zich aan muiterij hebben schuldig gemaakt. Mededeeiingen van krijgsgevangenen, waar onder ook officieren, hebben, het mogelijk gemaakt dit vast te stellen. Cadorna vermeldt tien Itaiiaansche briga des, die zich tijdens den strijd op de hoog vlakte van Bainsieza bijzonder dapper zou den geweerd hebben. Van deze brigades heeft een drietal echter kort daarop geweigerd aan de bevelen te gehoorzamen. Verder wordt nog medegedeeld, dat van eene andere bri gade anderhalf bataljon op een afgesproken teeken tijdens de gevechten naar den vijand is overgeloopen De manschappen der Caiadzara brigade hebben te Santa Maria Lang een aantal hun ner officieren en onderofficieren neerge schoten. Naar aan de „Erf. Ztg." uit Bern ge seind wordt, bericht de New Yorksche cor respondent van de Times aan zijn nlad dat op de werven van San Pransisco eene groote werkstaking is uitgebroken. De scheepsbouw voor rekening der regeering ligt geheel stil. In „Poiitiken" van den 21en September vinden wij een interview, hetweik een redac teur van het blad gehad heeft met den Duit- schen rijksdagafgevaardigde Herman Leube die reeds vroeger zijne meening in dit blad weergaf. Tijdens dit interview vroeg de re dacteur de rijksdagafgevaardigde ook, of hij van meening was dat Duitschland's antwoord ons den vrede nader zou brengen. Hierop antwoordde LeubeHet is mijne vaste over tuiging, dat de Kerstklokken vredesklokken zulien zijn. Eenvoortzetting van den oorlog heeft in het geheel geen zin meer. Wat Duttschland betreft zoo is er toch zeker wel niemand meer, die nog thans gelooft dat het militair kan wor den overwonnen. Dat is uitgesloten. Maar wij kunnen ook niet worden uitgehongerd. In dat opzicht heeft Roemenie groote betee- kenis.voor ons gehad. Van den len tot den 15en Juli ontvingen wij eiken dag 7000 ton graan uit dat landsedert dien hebben wij dan 12.000 ton ontvangen. Wij hebben boven dien een groot aantal varkens uit Servie ge kregen en uit Roemenie krijgen wij behalve graan 2000 ton petroleum en benzine per week. Onze levensmiddelen zijn zoodoende uiterst bevredigend. Daardoor konden wij Riga ook veroveren. Voor een jaar ongeveer waren wij uit een militair opzicht sterk genoeg om het te nemen, maar hadden wij niet genoeg levensmiddelen voor de 250 000 overblijvende inwoners der stad. Thans nu wij die hebben, hebben wij ook de stad genomen. Geen van de partijen kan er eenig voordeel bij hebben, om den oorlog voort te zetten en daarom is de vrede ook absoluut zeker nabij. Ik her- haai het is mijne rotsvaste overtuiging, dat de oorlog voordat 1918 in het land is, voor bij zal zijn. De „Koeln. Volk Ztg." van 21 September weet mede te deeien, dat het bericht, als zou het kolensyndicaat voornemens zijn, den kolenprijs andermaal met 2 Mark per ton te verhoogen, in de kringen der verbruikers met zeer gemengde gevoelens is ontvangen. Het blad wijst er op, dat de kolen tegenwoor dig ruim 100% duurder zijn dan voor den oorlog. De „Daily Expres" van 15 dezer bevat een telegram van haren Haagschen corres pondent, dat vanwege zijn onjuisten inhoud het vermelden waard is: „om .de één of andere reden worden er in den Haag de meest senatior.eele vredesgeruchten rondge- fluisterd. Zij kunnen alle zonder meer als van Duitschen oorsprong worden beschouwd. Vrees voor nog een oorlogswinter is er de de aanleidiijg van". De „Bataille" schrijft: „Verleden jaar heeft men ons verboden te zeggen, dat Frankrijk zijnen ondergang tegemoet snelt, indien het meer invoert dan zijn export be draagt. Op het oogenbiik is de toestand echter reeds zoodanig geworden, dat men niet eens meer hoopt hem te kunnen ver bergen. In 1914 overtrof onze import den ex port met IV2 milliard, in 1915 met 8 milliard, in 1916 met 10 milliard en thans is de toe stand zóó, dat onze invoer 25 milliard meer bedraagt dan de export. Ons land was vóór den ooriog wereldbankier, na dezen oorlog zal het echter wereldschuldenaar zijn. Van aiie volkeren, die aan den oorlog deelnemen, was Frankrijk het minst voorbereid op deze ellende, en heeft juist de hevigste en langste stormen te weerstaan. Met honderdduizenden heeft Frankrijk zijne manschappen op de slagvelden ten offer ge bracht. De staatslieden der Geallieerden overladen ons nu weliswaar met bloemen, doch dit verhinderd niet, dat de toestand in hooge mate dreigend is. Het militaire schijnt bij ons niet alleen de mannen te hypnoti- seeren, welke voor het leger en de wapens hebben te zorgen, doch ook degenen, die moeten oppassen, dat wij nog bij adem zijn, wanneer de overwinning behaald word. Niet minder dan 25 milliard zal aan Frankrijk onttrokken worden, omdat men zich in de oorlogskoorts niet voldoende heeft afgevraagd, wat in de toekomst uit het economische leven van Frankrijk moet worden. De dwaas heid der aankoopen in het buitenland zal zich bitter doea gevoelen. Men had haast, ons ontbrak veel, doch zelfs indien men de 'oogen sluit voor den lichtvaardigen spoed en de eigenzinnigheid, waarmede men onze binnenlandsche produc tie heeft vernietigd, ter wille vari eene snelie recruteering, die zeifs onze menschenrijke tegenstanders verbaasd heeft, zelfs dan moet men nog vragen, of er.geene middelen zijn om ons beter te verzorgen Onze regering is ten slotte zelf bevreesd, omdat wij den afgrond tegemoet snellen. Om ons heen sluiten de oorlogvoerenden hunne deur voor voortbrengselen uit den vreemde, ook voor Fransche, want hunne bewondering veleidt hen toch niet tot eene verwaarloozing van eigen voordeel. Zij maken zich op tot het veroveren van nieuwe markten na den ooriog. En wij zuiien dan tot over onzen hals in de schulden steken en de oor logsschade moeten herstellen, waarbij wij bovend'en slechts over beperkte arbeids krachten beschikken. Indien men er thans niet aan denkt, zich productie- enverkoops- mogelijkheden te verzekeren, en men slechts van „offers voor de gemeenschappelijke zaak" blijft droomen, dan danst menden dood een voudig tegemoet". Naar wij aan „Poiitlker", van 24 Sep tember ontleenen, schrijft de „New York He- raid" het volgende. „Wij kochten Deensch West-Indie. Waaiom zouden wij ook niet Ne- derlandsch West-Indie koopen Holland heeft groot gebrek aan geld. Wanneer Holland zich aan de zijde van Duitschland stelde zouden wij niets anders te doen hebben dan de Hollandsche bezittingen te bezetten. Willemstad en Cura cao is raast St. Thomas de beste haven in heel West-Indie en Suriname, dat driemaal zoo groot is als Denemarken heeft groote ontwikkelingsmogelijkheden. De „New York Merald" heeft dus reeds over onze west beschikt. Hoe wij er zelf over denkqn, om onze koloniën te verkoopen, te verkoopen tezamen met de Nederlandsche bevolking, die daar woont, daar bekommert het blad zich natuurlijk niet om. Eenvoudiger zou het natuurlijk voor Amerika zijn, wan neer Nederland zich bij Duitschland aansloot dan behoefde men de koloniën alieen maar te bezetten en dan zou men ze natuurlijk ook wei houden. Immers om de rechten der in woners het ai of niet eens zijn met eene dusdanige annexatie daarom heeft zich Enge land nooit bekommert, waarom zou broeder Jonathan het du3 doen. Zoo ais de toestanden nu zijn, wil men onze west niet veroveren, maar alleen maarkoopen. Maar wanneer Ne derland nu eens niet verkoopen wil, wat dan Onder den titel De moraal van het ge val Morel wijdt het Londensche weekblad voor buitenlandsche politiek „The New Europe" eene beschouwing aan de veroor deeling van den Engeischen pacifist Morel. Waar de Engelsche bladen tot dusver bijna zonder uitzondering zich van ieder commen taar over het zeer zeker zware vonnis heb ben onthouden, moge hier een en ander aan het artikel ontleend worden: „Er zuilen waarschijnlijk slechts weinigen in den lande zijn, die zuilen weigeren de beginselen van de „Union of Democratie Control" (waarvan Morel secretaris is) te onderschrijven, zooais deze zijn neergelegd in de vijfledige uiteenzetting van zijn doei. De heer Morei is echter het onderwerp ge weest van heftige aanvallen in de pers, en bepaalde organen hebben er voordurend hun werk van gemaakt, verdachtmakingen om trent hem rond te strooien. De regeering hield ondertusschen een wakend oog op de p opaganda van de Union, deed meer dan eens een inval in de gebouwen der instelling en gaf op zeer duidelijke wijze blijk van haar wantrouwen. De „man in the street" bracht een en ander'in verband met elkaar,* en geloofde, dat het Openbaar Ministerie verpletterende bewijzen bezat, die bij be kendmaking de Union zouden vernietigen. Doch de „man in the street" had ongelijk, want toen de slag viel, slaagde de regeering er weliswaar in den heer Morel gedurende zes maanden opgesloten te krijgen, doch slechts op eene triviale aanklacht wegens een wetsovertreding, die bestond in het smokkelen van eene voor Romain Rolland bestemde bochure naar Zwitserland. Wij zeggen een „triviale aanklacht", niet omdat men de wet ongestraft zou mogen overtre den, doch omdat in vergeiijking met de aan vallen in de bladen, de beschuldiging, die het openbaar Ministerie tegen den heer Morel inbracht, een meesterstuk was van eene in het belachelijke verheven actie. Doch let thans op de gevolgen! De regeering heeft de overtuigende stem van den heer Morel tijdelijk tot stilzwijgen gebracht? Wij zijn overtuigd, dat duizenden arbeiders in het Noorden, die het vonnis lezen in hét licht der vroegere beschuldi gingen tegen More), zulien zeggen: „Wij dachten dat Morel een ploert was, doch in dien dit alles is, wat de regeering tegen hem heeft in te brengen, is hij het niet. Het is nauwelijks waarschijnlijk, dat de regeering de zaak voldoende heeft overwogen, anders zou haar gebleken zijn, dat een vervolging van den heer Morel op eene aanklacht als deze, het publiek aan vroegere soortgelijke incidenten zou herinneren, en ook dat op deze wijze weder zou worden bijgedragen tot eene vermeerdering van het bijna kwaad aardig wantrouwen, dat reeds in vele krin gen ten opzichte onzer Ministers bestaat. In hun eigen belang, en nog meer ter wille van alles wat in den ooriog op het spel staat, verzoeken wij den Ministerpresident ernstig, niet toe te staan, dat zijne onderge schikten met de nationale eenheid spelen, uitsluitend vanwege een oogenblikkelijk suc ces als de veroordeeling van Mr. Morel." 25 cent per Regel. Voorstraat Dirksland. Door deze berichten wij de onvangst der LAKEN en FLANEL ON DESROKKEN in NIEUWSTE kleuren en garneering. HALSBONTO met bij bi hoorende MOFFEN ia zwart ea grijs LAATSTE MOLELLEN Zichtzending* franco. NEDERLAND EN DE OORLOG. Luitsche watervliegtuigen. Uit Vlisslngen wordt aan de Telegr. gemeld, dat een der beide Duitsche watervliegtuigen, welke gisteren te Vlissingen zijn binnenge sleept, een noodlanding had moeien doen in de Wielingen, niet ver van de Zeeuwsch- Vlaamsche kust, bij Kadzand en bij het daar gestationeerde Nederlandsche onderzoekings- vaarfuig, en dat het andere watervliegtuig, door een Nederlandsche torpedoboot boven Nederlandsch gebied is neergeschoten. Een Fransch watervliegtuig. De motorboiter Helder 47, schipper G. Post, heeft gisteravond te Nieuwediep binnenge sleept een Fransch watervliegtuig, bemand met een Eugelsch officier en een matroos. Het vliegtuig werd gistermiddag aangetroffen 2 uur Noord-West van het lichtschip Haaks. Het had gebrek aan benzine en had reeds 6 dagen rondgezworven. Hedenmorgen is het watervliegtuig naar het vliegkamp op Texel gesleept. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam Zitting van Dinsdag 25 September. De 29-jarige kapper B. de H., te Hellevoet- sluis, had omstreeks Paschen 1916, te Oost- voorne en elders in Nederland pakjes z.g champoonpoeder verkocht en te koop aange boden, weike op de verpakking voorzien wa ren van een merk, dat in hoofdzaak overeen kwam met een handelsmerk, toebehoorende aan de firma Hans Schwarzkopf G.m.b.H. te Berlijn en door deze ten Bureele van den In- dustriëelen Eigendom te 's-Gravenhage wet tig gedeponeerd. De 3ilhouet van een mannenkop, op de ver pakking der champoon-poeder van de firma Schwarzkopf in zwart, was op de pakjes van bekl. in goud uitgevoerd. Mr. F. van Faalte stelde zich voor de firma Schwarzkopf civiele partij en vorderde een schadevergoeding van ten hoogste f 150. Het O. M., waargenomen door Mr. Bake, eisebte wegens het opzettelijk waren verkoo pen, op de verpakking van welke valschelijk een merk waarop een ander recht heeft, zij het ook met een geringe afwijking, is na gebootst f 100 boete subs 20 dagen hechtenis Uitspraak 9 October.-^ De rechtbank heeft heden veroordeeld A. N. K., 29 jaar, dienstbode te Ooltgens- plaat, wegens diefstal, tot f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. J. P. M., slager te Spijkenisse, door de rechtbank te Rotterdam wegens verkoop van spek en ham tegen 35 ct. per '/2 kg., d. i. boven den geoorloofden prijs, verooi deeld tot f 10 boete. Beklaagde werd ontslagen van rechtsver volging. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van VAN DER GRAAF ótCo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 22 Sept., Neder land uitgesproken 18 faillissementen tegen 18 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 Sept., 1917 658 faillissementen tegenover 784 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Op Zaterdag 29 September bij Inzet, en Op Zaterdag 6 October bij Afslag, telkens des avonds uur te Ouddorp, in het Loge ment van Akershoek van 1.06.56 H.A. of 2 Gemeten 96 R.V.M. Bouwland in den Grooten Zuiderpolder, kad. Setie B. nos. 380 en 385, verhuurd tot 15 November 1922 k f 114 per jaar aan C. Tanis K.Pzn., ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. Maatje Emans. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 1 October 1917's namiddags twee uur te Dirksland aan het Poldersweegje van inboedel en schuurgereedschappen ten verzoeke van de echtelieden Chr. Wilkes en Dina Dubbeld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 1 October 1917, 'savonshalf zeven uur, te Dirksland ter herberge van C. de Bruin van Eigerheimer aardappelen, uien (Aioster, reeds geplukt) koepeen en voeder bieten, wassende op eigen en huurland in polder Dirksland ten verzoeke van de echte lieden Chr. Wilkes en Dina Dubbeid. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag den 5 October 1917, 's nam. 2 uur te Melissant, aan den Oost-Havendijk en aan den Noorddijk van den polder Onwaard van 390 esschen en wilgen kopboomen, te beginnen bij de hofstede bewoond door den heer A. C. van Nieuwenhuizen, ten ver zoeke van den EdelAchtb. Heer J. Zaaijer Pz. te 's Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 5 Oct. 1917, veiling; en Op Vrijdag 12 October 1917, afslag beide dagen 's avond3 6 30 uur te Dirksland, ter herberg van C. de Bruin, van 2 68.53 Heet. (5 Gem. 254 R. V. Maat) Bouwland en wate ring te Dirksland schietend van den Doorn- boschweg tot den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C nos. 233 en 525 tot en met 529 in perceelen en in combinatiënen eene iand- bouwstelling bestaande uit huis, schuur en wagenhuis erf en grond (erfpacht) te Dirks land aan het Poldersweegje ten verzoeker an de echtelieden Chr. Wiikes en Dina Dubbeid. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag den 19en October 1917 des avond ten 7 uur in het hotel Hobbel te Oolt- gensplaat, publiek verkoopen van knotwilgen en canadaboomen, staande in de ambachts heerlijkheid St. Adolphsiand onder Ooltgens- plaat en den Bommel. Notaris AKKERMAN. OPENBARE KENNISGEVING. Openstelling gemeente-secretarie. Burgemeester en Wethouders van Som- melsdijk maken bekend dat de secretarie dezer gemeente met ingang van 1 October 1917 uitsluitend des voormiddags van 9 tot 12 uur vooi het publiek zal zijn geopend. Sommelsdijk, 21 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. 2> lie Ssroedkaarï, vaai de 28ste weefe loopt van Hfisandètg- 24 ®epfeisii>er tof eis met itosidersla^ 4 October a.s. SOMMELSDIJK. Uitslag gehouden verkoo- ping van 11 Iepeboomen aan den Enkelen Ring op Dinsdag j.l. Boom I gem. door C. Tieleman Melissant f55 2 f 60 iï 3 f 70 4 I. Bom, alhier f29 5 D. Hanson, alhier f76 a f 67 7 C. Tieleman Melissant f 67 i» 8 f 60 Q f 71 ft ft ft ft ff 111 10 aangeioopen C. J. Fun, alhier fS6 11 gem. door C. Tieleman Melissant f 76 Te zamen f 697 De boomen moeten voor 1 December a.s. gerooid zijn. DEN BOMMEL. Tegen Zaterdagmorgen 9 uur is eene Raadsvergadering door den Bur gemeester belegd, waarin deze zijn Ambts taak zal neerleggen. De installatie te Dirksland zal plaats heb ben a.s. Maandag 10 uur en te Melissant 1 uur en te Herkingen half 4 uur. Den milicien Ant. Wolfert, is wegens lichaamsgebreken voor den militairen dienst afgekeurd. Het verrijden van peegrond van de kaai naar den afrit der Scbaapsweg, is gegund aan den Iaagsten inschrijver H. Kamerling. De voorloopig toegezegde uitdeeling van stukkolen gaat volgende week niet door. OOLTGENSPLAAT. B. en W. dezer ge meente maken bekend dat het kohier van den Hoofdelijken omslag gedurende vijf maanden van 22 Sept. j.l. tot 22 Febr. a.s. voor een ieder ter inzage ligt op de gemeente secretarie. Door winkeliers en bakkers is een adres geteekend waarin de gemeenteraad wordt verzocht een verplichtige winkelsluiting in te voeren en wel door de week 8 uur en des Zaterdags om 9 uur. NIEUWE TONGE. Bij Chr. Brooshoofd alhier bloeien de aardbeien voor de 2de maal. Op bon no. 25 is bij H.H. winkeliers deze week verkrijgbaar één pond rijst en op bon no. 26 één ons havermout. De militieplichtige M. den Boer Jz. jaarklasse 1918 is tegen 23 October a.s. op geroepen om op bovengenoemden datum te worden ingelijfd. Deze week zijn er weder eenige H.L. kolen gearriveerd. HERRINGEN. Alhier is deze week weder om zachte zeep gearriveerd en die per per soon k K.G. de a.s. week bij H.H. winke liers zal zijn te verkrijgen op bon No. 25. Maandag 1 Oct. a.s. zal onze nieuwe Burgemeester den EdelAchtb. Heer L. de Win ter des nam. re half vier uur ter Openbare Raadsvergadering worden geïnstalleerd.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 3