BINNENLAND. LAND- EN TUINBOUW. OFFICIÉÉL GEDEELTE. GEMENGD NIEUWS. VERKOOPINGEN. KERK EN SCHOOL f 5 1 De broodkaart van de '18ste week loopt van üSaandag- 24 September tot én met ilondagdag 4 October a.s. PLAATSELIJK NIEUWS tand volgens den ouden vcrbruiksmaatstaf ie bevoorraden. Er is niet alleen minder voedsel dan voor den oorlog, maar nog veel minder scheepsruimte en een groot gedeelte der levensmiddelen, die naar Engeland wor den verscheept, wordt regelmatig op zee vernietigd. Wij zijn de duikbooten nog niet meester. Het is de admiraliteit ook nog niet mogelijk geweest, de „resultaten" te publi- ceeren, zooals het volk dat eens van haar had verwacht. Bovendien is het systeem van vrijwillige bezuiniging, dat Lord Rhondda opnieuw wil probeeren, reeds vroeger op den proef gesteld. Na de zeer intensieve propa ganda van Konnedy Jones is er niet een besparing van 12 of 15 J', maar van slechts 5V-.#/9 bereikt Het verbruik van alle levensmiddelen toont inderdaad sinds het uitbreken van den oorlog een vermeerdering, zoodat er in werkelijk heid heelemaal geen besparing is bereikt. De vrijwillige rantsoeneering heef t niet meer succes gehad dan het vrijwillige dienstnemen. Er is slechts één middel, namelijk het ge bruiken van dwang, en wel onmiddellijkI Het Deensche blad „National Tidende" van 19 September bevat een hoofdartikel onder den titel „Engeland, Amerika en Dene marken", waarin het voornemen van Amerika, om de aan Duitschland grenzende neutralen van allen voedselaanvoer te versteken en daardoor Duitschland te treffen, wordt be sproken. Verschillende Engelsche o.m. de „Birmigham Post", het oude orgaan van Josef Chamberlain, de „Yorkshire Post" en de Yorkshire Herald" hebben hun sympathie met dit voornemen betuigd en zijn onmid dellijk begonnen, het Deensche volk en vooral den Deenschen landbouw in een ongunstig licht te zetten, met negatie van de moeilijke omstandigheden, waarin Denemarken ver keert, en met verloochening van de heilige beginselen, waarvoor de Entente zegt te strijden. „National Tidende" weerlegt de beschuldi gingen dezer bladen, door allereerst te her inneren aan de groote rol, die juist de Deen sche landbouw voortdurend in de voedsel voorziening van Engeland heeft gespeeld. Het wordt algemeen erkend, dat, met het oog op de geografische ligging van Dene marken, strikte neutraliteit voor dit land de eenige juiste politiek is. Maar het is niet te begrijpen, hoe men deze neutraliteit op han delspolitiek gebied anders dan door gelijk matige voordeeling der Deensche producten onder beide partijen zou kunnen handhaven. Bovendien, mocht Amerika den aanvoer ge heel afsnijden, dan zou dit een noodgedwon gen vermindering van den Deenschen vee stapel ten gevolge hebben, wat allereerst aan Duitschland ten goede zou komen, daar het grootste gedeelte van het geslachte vee daarheen uitgevoerd zou moeten worden. Hierbij komt nog, dat de landen onderling elkander steeds minder met geld betalen, maar bij voorkeur met gesloten beurzen, dus door tegenleveranties. Denemarken nu is voor geneesmiddelen, kolen, enz. op het oogenblik uitsluitend of hoofdzakelijk op Duitschland aangewezen en kan die artikelen slechts betrekken, als het producten van zijn landbouw en veeteelt als tegenprestatie levert. „De Deensche fabrieken tot stopzetten te dwingen en daardoor een groot gedeelte der bevolking werkeloos te maken, het geheele Deensche volk te noodzaken, koude te lijden, de Deensche ziekenhuizen te nopen, de ge regelde verpleging der zieken te staken bij gebrek aan geneesmiddelen, dat alles zou toch niet in overeenstemming zijn met de principes „humaniteit" en „recht der kleine naties", waarvoor de regeeringen van Enge land en van Amerika beweren, aan den oor log deel te nemen. „Een der bovengenoemde Engelsche bla den schreef: „Denemarken heeft verkozen, tegen ons te zijn, toen wij in nood waren. Wij kunnen in het vervolg zoowel zijn waren, als zijn sympathie ontberen." In dit verband vinden wij aanleiding, er aan te herinneren, hoe eens zekere kleine mogendheid door Engeland in den steek werd gelaten, toen zij in nood was. Het zou voor hen, die de open bare meening in Engeland vormen en moe ten leiden, aanbeveling verdienen, dit oude incident niet in vergetelheid te laten geraken, inplaats van de strikte en door de Entente zelf erkende handhaving eener eerlijke neu traliteit te gebruiken, om ongemotiveerde aanvallen op Denemarken en het Deensche volk te doen". De bekende „Under te Clock"-mede- werker van de „Daily News" schrijft in het nummer van 17 September, dat een van zijne correspondenten hem schreef dat in zijn kamp niet alleen de levensmiddelen in zeer geringe hoeveelheden werden verschaft, maar dat men ook hoogst voorzichtig omsprong met die levensmiddelen, waarvan men kon aannemen, dat .er geen gebrek aan kon be staan. „Bij voprbeeld" schreef hij ben ik in een kamp, dat omgeven is door boomgaar den en aardappelvelden, maar wij krijgen slechts zeer zelden appels te eten, terwijl wij iederen middag in doorsnee slechts een aardappel per hoofd ontvangen. Ik ben een inktwellusteling, zoodat men bij mij niet een dusdanigen honger verwachten kan als bij de mijnwerkers en arbeiders in mijne om geving, maar, wanneer ik van tafel opsta, heb ik een gevoel, alsof ik zoo juist begon nen was met eten", Het Pet. Tel. Ag. meldt dd. 19 Septem ber uit Petersburg: Een aantal aanhangers van de oude regee ring, die de provisorische regeering uit Rus land verbande, zijn door den Arbeiders- en Soldatenraad te Helsingfors gevangen geno men, toen zij naar Zweden wilden reizen. Thans heeft de Arbeiders- en Soldatenraad te Helsingfors gevolg gegeven aan het ver langen der regeering en erin toegestemd, de bannelingen naar St. Petersburg te zenden. ultgenoodigd tegenwoordig te zijn. Aan den oproep voor deze vergadering hadden een 70 tal boeren gehoor gegeven, zoodat de achterzaal flink bezet was. Omstreeks half zeven opende de heer H. Noordermeer Cz. te Hekelingen deze bijeenkomst met een woord van welkom aan de opgekomen land bouwers en gaf hierna het woord aan den spreker, den heer Slikke, Secr. van het voor- loopig Hoofdbestuur van de V. N. A. Met een inleidend woord over den wereld brand (oorlog), liet spreker vooral uitkomen dat de economische toestand van Nederland steeds nijpender wordt. Vooral toen Amerika zich in den oorlog wierp, werd de toestand voor de neutrale landen slechter, ook voor ons land, zegt spr., heeft dat nadeelige ge volgen gehad, daar wij veel uit A merika.be,t trekken, vooral graan en andere voederge wassen, die nu geheel stop is gezet. Na nog eenige beschouwingen over de reden waarom een vereeniging van Nederl. Akkerbouwers noodzakelijk is, liet spreker vooral uitkomen, dat iedere groep zich gaat organiseeren, en dat moeten wij, landbouwers, ook. Daarom zijn een 60-tal akkerbouwers uit Nederland te Amsterdam bijeengekomen en hebben over deze aangelegenheid geconfereerd en toen werd met tO van de 52 stemmen besloten, een centrale vereeniging voor ons geheele land op te richten. Verder behandelde Spr. eenige punten en wel a. is een vereeniging van akkerbouwers gewenscht, b. moeten alle akkerbouwers zich aansluiten? Spr. zegt, dat 't wel degelijk gewenscht is dat er een vereeniging komt, want we zien 't dagelijks dat de éénling niets kan uitvoeren, maar wanneer we een sterke vereeniging hebben, dan kan daar kracht van uitgaan, en wanneer er langs wettelijken weg gehandeld wordt, dan kan het succes niet uitblijven. Spr. zegt, dat de Minister van Landbouw niet tegen het bestaan van de vereeniging is. Zijn excellentie heeft verklaard dat hij mede wil werken in het belang van den akkerbouw. Ook de regeling van het zaaien van han delsgewassen komt ter sprake, daar de mi nister van Landbouw had vastgesteld, dat zij, die in '13, '14 en '15 handelsgewas had den gezaaid, dat in '16 en '17 «ok weer mogen doendat is verkeerd, volgens spreker, en hij zou er dan ook nog eens den Min. van Landbouw aan herinneren om een uni- orme regeling te treffen. Ook de prijzen voor den oogst 1918 van tarwe enz. zullen hooger zijn dan nu. Vrije handel in meststoffen, daar is Spr. sterk te gen, want de prijzen worden sterk opgedre ven, eenige prijzen heeft Spr. dan ook aan den Minister medegedeeld. Regeling Zaaigranen. Spr. liet uitkomen dat op de vraag aan den Minister van Landbouw of de akkerbouwer van zijn eigen graan, zaaigraan mocht behouden, ten antwoord kreeg: „ik geloof van niet." Dus we moeten onze granen geheel afstaan en men weet niet wat we terug krijgen. Zoo ook is't met het veevoeder. Waar hebben we een proef station voor? Want er wordt dusdanig met het veevoeder geknoeidEn om deze grieven te doen oplossen hebben we een sterke ver eeniging noodig, om die langs wettelijke weg te regelen. Het doel der vereeniging. Door den spr. worden enkele artikelen uit de statuten voor gelezen. Eenige beschouwingen over de contributie worden door spr. gemaakt, waarin hij vooral liet uitkoucn dat wanneer een vereeniging goed wü werken er een flinke kas.moet zijn. Spr. err.dlg ie zijn betoog door mede te dee- den dat zij, are lid wenschen te worden zich op kunnen geven waarvan door verschillende landbouwers gebruik wordt gemaakt. Nadat een paar gebruik maken van 't vra gen stellen, welke door den spreker worden beantwoord, sluit de voorz. met dank aan den spreker voor zijn rede en de aanwezi gen voor hunne opkomst de vergadering. B. V. Vergadering Nederl. Akkerbouwers te NIEUWESLUIS. Door het voorloopig Hoofdbestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Akkerbou wers in Nederiand was een vergadering uit geschreven op Donderdag 20 Sept, jl. in de zaal van den heer Kortieve te Nieuwesluis, waarop alle landbouwers dringend waren Koffie en Thee. Men vestigt er de aandacht op dat op het lichaam van de 27ste broodkaart noch koffie nóch thee mag worden afgeleverd. Alleen het lichaam van de 26ste broodkaart-blijft tot 30 September voor het verkrijgen van koffie of thee geldig. Bij het op 20 September j.l. te Dordrecht gehouden toelatingsexamen voorde le klasse der Rijkslandbouwwinterschool aldaar zijn een 25-tal candidaten geslaagd. Van deze leerlingen kon wegens gebrek aan ruimte slechts een. 24-tal geplaatst wor den. 10 candidaten werden afgewezen. Kolenaanvoer uit Engeland. Naar het Persbureau Vaz Dais uit alles zins betrouwbare bron verneemt, worden er onderhandelingen tusschen onze en de Duit- sche Regeering gevoerd teneinde te bereiken dat de Overheid van onze Ooster naburen een geheel vrije vaargeul waarborgt voor onze vrachtvaarders, die kolen uit Engeland halen. De besprekingen zijn nog niet beëindigd. OPENBARE KENNISGEVING. Openstelling gemeente-secretarie. Burgemeester en Wethouders van Som- melsdijk maken bekend dat de secretarie dezer gemeente met ingang van 1 October 1917 uitsluitend des voormiddags van 9 tot 12 uur voor het publiek zal zijn geopend. Sommelsdijk, 21 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. zijn de Distributiebepalingen voor regeerlngs- goederen dus voortaan wel van toepassing. Sommelsdijk, 22 Sept. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Verkrjjgbaarstelling Regeeringsgoederen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sommelsdijk maken bekend, dat havermout en gort bij de winkeliers vanaf 24 dezer uit sluitend tegen overgifte van bons van de regeeringsgoederenkaarten verkrijgbaar zullen zijn. Op de distributie van havermout en gort Verkrijgbaarstelling Regeeringsgoederen.l De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat in den loop van de volgende week verkrijgbaar zal zijn: Op bon No. 32 Rijst tot een gewicht van K.G Op bon No. 33 Gort of Havermout tot een gewicht van 0.15. Sommelsdijk, 22 September 1917. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. SOMMELSDIJK. Tegen D. H. alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens het laten loopen van vee over een andermans grond. DIRKSLAND. Deze week is op bon 23, verkrijgbaar 0,3 K.G. Gort. In den tuin van D. Binkhorst is een rammenas gegroeid wegende 5 K.G. 't Is wel de moeite waard om zoo'n reuzenwortel te zien. OUDDORP. De laatste tram komt,meteen enkele uitzondering, iederen avond veel te laat aan, soms anderhalf uur over tijd. Dit heeft tengevolge dat de laatste postbestelling telkens achterwege moet blijven. Het gaat niet aan den besteller oin half elf te laten beginnen; de meeste deuren zou hij toch gesloten vinden en de bewoners van het huis op bed. De geniesoldaten, waarvan er enkele tijdens den geheelen oorlog, hier hebben ver toefd, zijn Dinsdag 25 Sept. naar Brielie en N. Helvoet overgeplaatst. Donderdagavond 20 Sept. zou in het café Bellevue de uitreiking plaats hebben van bons voor steenkolen en turf. Door de meerderheid der opgekomenen werd bezwaar gemaakt om steenkolen en turf op één bon te ontvangen; men verlangde een bon voor steenkolen alleen, ook, omdat de turf van mindere kwaliteit werd geacht. Het werd een rumoerige vergadering, zoodat, toen een veertig bons waren uitgereikt, het werk werd gestaakt. De hoedanigheid der turf zal door een controleur nader worden onderzocht en den prijs bepaald, terwijl 1.1. Maandag bons uitsluitend voor steenkolen waren te beko men. 1 Alhier gaat een adres ter teekening rond, om aan den Minister van Landbouw te verzoeken zijn medewerking er toe te ver- leenen, dat hier „distributie" komt. Er is hier groot gebrek aan velerlei artikelen, waarvan letterlijk niets te bekomen is. Het adres draagt al veel handteekeningen. Thans vernemen wij, dat de omgang tijdelijk is gestaakt, daar een persoon, die het weten kan, gezegd heeft, dat in een volgende gemeenteraads-zitting tot Invoering van „distributie" zal worden besloten. Nogmaals moeten we onze berichtgevers vooral uit Voorne en Putten op het hart binden om hun berichten en verslagen zoo tijdig mogelijk in te zenden. De vertraagde treinenloop is oorzaak dat veel te Iaat komt om nog te worden op genomen in het nummer waarvoor het be stemd is. ADMINISTRATIE. BR1ELLE. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat van 18 September 1917, afd. waterstaat is met ingang van 1 October 1917 de Ingenieur H. L. Zwart te Breda belast met den dienst in 't zuidelijk Arrondissement der 10e Directie ter standplaats Brielie. VIERPOLÜERS. Alle boomen aan den Straat weg groot en klein zullen naar gemeld wordt geveld worden. De open grond zal bebouwd worden. SPIJKENIS5E. De hier wonende A. Baris, in Sitnonshaven bezig met het afslachten van een stier, hakte zich zoodanig in den rechterduim, dat, na een eerste voorloopig verband, hij zich naar 't Rotterdamsch zie kenhuis moest begeven om zich te laten verbinden. Deze week zijn wederom regeerings- kaarsen gearriveerd, die evenwel voor een groot deel uit noodlichten bestaan. Ook zal in de loop van deze of de volgende week een regeling worden getroffen om het onlangs door de gemeente aangekochte rundvet onder de bevolking te verdeelen. Tot chef der coöperatieve winkel is be noemd de heer Van den Berg uit Rotterdam. Indien de verbouwing tijdig klaar is (wat wel niet 't geval zal zijn) is het voornemen om 15 October te openen. Een prachtige tijd om te beginnen? Als waarschuwing voor winkeliers geldt het volgende: De vrouw van Z., vervoegde zich vorige week bij de winkelierster M., of ze toch niet zonder bonnen aan thee kon helpen, daar ze met veel gebaar en woorden beweerde niets te drinken te hebben. Vrouw M., zegt zulks niet te kunnen en te mogen doen, maar na vele jeremiaden geeft ze 1 onslossethee die haar zelf ook veel kostte en berekent daarvoor 32 cent De koopster zegt nogal kost ze 40 cent per ons, ik ben blij met de thee. Thuis komende evenwei geraakt haar man Z., in gerechte verontwaardiging dat de winkelierster in plaats van 28 cent heeft ge rekend 32 cent; en gaat, neen vliegt, door edele bezieling gedreven aangifte doen van deze „afzetterij" bij de politie. Deze stelt direct een onderzoek in, en moet de waar heid van een en ander constateeren. M., wordt op het diep ernstige van het bedreven feit gewezen, terwijl Z., zal voorgedragen wor den voor het grootkruis der orde: „Als ik het maar heb". Een gedeelte van het huis ingericht voor Coöp. winkel en woning, dat voor ver dere uitoefening van het bedrijf niet noodig is, is door enkele vrijzinnigen gehuurd voor vergaderlokaal en andere vrijzinnige doel einden. Door het bestuur der polder Oud-Mon- genland is vanaf 24 Sept. gedurende een maand ter visie gelegd een Ontwerp-Besluit tot wijziging en aanvulling van het provin ciaal Polderreglement. Bezwaarschriften kun nen gedurende dien tijd gericht worden aan H.H. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. O. W. 1 „Zeg Moe, wat is O. W.-er Waarvan men telkens hoort?" „O. W. is Oorlogswinst Begrijpt ge nu dit woord?" Ik dacht aan Onderwijzer: Daar hebt ge ook O. W." „Wel kind, ge hebt gelijk, Doch hier met dubbele ee." Onveilige mijnstreek. Bijna geen dag gaat er voorbij of er hebben te Heerlerheide dief stallen en inbraken plaats gehad. Pas is nu weer ingebroken ten huize van A. V. en uit een kast, waarvoor nog wel een zekere J. D. lag te slapen, een bedrag van f 1000 ont vreemd. Ook nieuwe schoenen en een vilten hoed worden vermist. In denzelfden nacht werd Ingebroken ten huize van H. aan de Klompstraat. Daar werd o. a. ook een rijwiel meegenomen. De politie doet ijverig onder zoek, doch het aantal ongure individuen van allerlei nationaliteit is zeer groot in Heerlen en omstreken, en Heerlen heeft niet eens een behoorlijk arrestantenverblijf. Smokkelwaar. Te Milligen is de laatste twee maanden alleen op de rivier voor ruim een ton goud aan smokkelwaar in beslag genomen. Eerst autobanden en garens, toen thee en zeep en dezer dagen 25 balen peper korrels. Te Beek is bij een smokkelaar een zak met een 1000-tal fopspenen in beslaggenomen. Schandelijk. Wij lezen in de O. H. Ct. Als hulp-commies was hij gelegerd aan de grenzen Limburg en had hij kennis ge kregen aan het aardige Duitsche meisje. Van lieverlee was de verhouding intiemer geworden, zelfs had hij er zich toe geleend hem den hulp-commies, die zelf op smok kelaars moest toezien te helpen in zijn smokkelpraktijkendie hem blijkbaar geên windeieren legden. Totdat hij met kleinverlof ging naar de Meer. Toen was hij immers toch niet langer in de gelegenheid te smokkelen en had hij ook de hulp van het meisje niet meer noodig. Daarom de verkeering maar uit gemaakt. Thuis gekomen maakte hij goede sier en zag men hem den arbeidersjongen, zelfs met een mooie stoomfiets rijden. Hoe hij toch aan zoo'n stoomfiets komt? vroegen de buren enkennissen elkander al af. En ze keken elkaar eens veelbeteekenend aan I Spoedig zou het raadsel echter worden op gelost. Het Duitsche meisje wist zich in haar Heï- math een pas te verschaffen en reisde hem achterna. Hij had haar immers beloofd te trouwen, en gelet op de omstandigheden, wilde zij niets liever dan dat. Maar, och arme I Wat had zij buiten den waard gerekend. Welk een ontvangst viel haar ten deel. Hij wilde niets meer van haar wetenhij had ze nu immers niet meer noo dig I Daarom vloekte hij haar en eischtc op hoogen toon, dat zij zich direct verwij deren zou. En zijn vader, de daad bij het woord voe gende, sloeg het meisje dat zij bewusteloos neerviel. De dokter werd ontboden en moest er aan te pas komenna een uur kwam ze weer tot bewustzijn. Bij een der buren werd ze nu liefderlijk opgenomen. Maar hij moet niets meer van haar hebben. Daar staat het kind nuin een vreemd land, ver van ouders en familie. Inmiddels heeft de politie van een en ander de lucht gekregen en kon het meisje voor den kranigen landsverdediger wel eens een leelijk staartje hebben. Stakende boeren. De boeren van O. Noord- Brabant hebben dezer dagen en bloc gewei gerd, de aanvraagbiljetten voor de verkrij ging van veevoeder in te vullen, zij zonden ze ongeteekend terug. Te St. Oedenrode werd den boeren bevo len het gemeentehuis een aangifte nopens hun bedrijf te doen. Slechts enkelen ver schenen; vele honderden bleven thuis. Tengevolge van of ondanks de melk? Op vertoon van een geneeskundig attest kunnen zieken en zwakken te Sneek melk ontvangen tegen 11 cent per liter, d. 1. l'/i ct. goedkooper dan anders. Thans blijkt even wel, dat de melkboeren hun eigen klanten niet eens kunnen bedienen door het groot aantal zieken. Op Woensdag 26 September 1917, afslag; belde dagen 's nam. 4 uur te Sommelsdijk, in het Holel Spee, van: 1.50.20 Heet. (3 G. 212 R. S. Maat) vroon Bouwland te Som melsdijk, in den polder het Oudeland, aan den Molenweg, in 2 perceelen en in com binatie en 2.53.10 Heet. 6 G. 74 R.S.Maat) kostbaar Bouwland, te Sommelsdijk In den polder het Oudeland,nabij den Proostweg, in 3 perceelen en in combinatie. Alles ver huurd aan Joh. van den Nleuwendijk Jz. te Sommelsdijk tot blootschoof 1920. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 26 Sept. 1917 's avonds 6 uur, te Nieuwe Tonge, ter herberge van T. Hol- leman afslag, van: 1.51.80 Heet. (3 G. 92 R. V. maat) kostbaar bouwland te Nieuwe Tonge, in den polder Duivewaard, aan den Groenen Weg, in 2 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan K. van der Ham te Nieuwe Tonge tot blootschoof 1920. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 27 September 1917 voorm. 10 uur in het hotel Moelker te Ooltgensplaat, afslag van diverse perceelen boschhakhout, weiland en tuinen in de polders Oudeland, Rietveld en Weipolder te Ooltgensplaat in diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 27 September 1917 afslag, beide dagen 's avonds 6 uur te Dirksland; ter herberge van H. v. d. Doel van1.96.70 Heet. (4 jGem. 85 R.V.M.) kostbaar Bouwland, te Dirksland, in den polder Dirksland, aan den Smallen Blokweg, nabij den Gelderschen Dijk, kad. Sectie ,C no. 107, in 2 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer D. den Hollander te Dirksland tot blootschoof 1928. 3.37.50 Heet. (7 Gem. 105 R.V.M.) vroon Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Hoekwaterweg kad. Sectie A no. 238, in 3 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer G. Nagtegaal te Dirksland tot bloodshhoof 1926. 1.8150 Heet. (3 Gem. 286 R.V.M. kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den tweeden Stoofweg, kad. Sectie A no. 275 in 2 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer W. Stolk te Dirks land tot bloodschoof 1926. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 21 Sept. 1917, 's voorm. 9 uur, te Melissant, aan den Molendijk van 2 paar den, 2 boerenwagens, landbouwgereedschap pen, eene partij best rood klaverhooi, enz. ten verzoeke van den heer Mars. van Ast. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 28 September 1917 in het café Mooijaart te Den Bommel bij veiling; en Op Vrijdag 5 October 1917 in het café van de Wed. Lokker aldaar, bij afslag telkens des namiddags 3 uur, van de hofstede Zel den Rust met aaneene wei en bouwlanden groot 30.40.00 H. A. te aanvaarden blootschoof dezes jaars ten verzoeke van den eigenaar den heer I. J. Roon te Den Bommel. Notaris AKKERMAN. Op Zaterdag 29 September bij Inzet, en Op Zaterdag 6 October bij Afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Loge ment van Akershoek van 1.06 56 H.A. of 2 Gemeten 96 R.V.M. Bouwland in den Grooten Zuiderpolder, kad. Setie B. nos. 380 en 385 verhuurd tot 15 November 1922 f 114 per jaar aan C. Tanis K.Pzn., ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. Maatje Emans. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 1 October 1917 's namiddags twee uur te Dirksland aan het Poldersweegje van inboedel en schuurgereedschappen ten verzoeke van de echtelieden Chr. Wilkes en Dina Dubbeld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 1 October 1917, 'savonshalf zeven uur, te Dirksland ter herberge van C. de Bruin van Eigerheimer aardappelen, uien (Aioster, reeds geplukt) koepeen en voeder bieten, wassende op eigen en huurland in polder Dirksland ten verzoeke van de echte lieden Chr. Wilkes en Dina Dubbeld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag den 5 October 1917, 's nam. 2 uur te Melissant, aan den Oost-Havendijk en aan den Noorddijk van den polder Onwaard van 390 esschen en wilgen kopboomen, te beginnen bij de hofstede bewoond door den heer A. C. van Nieuwenhuizen, ten ver zoeke van den EdelAchtb. Heer J. Zaaijer Pz. te 's Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 5 Oct. 1917, veiling; en Op Woensdag 12 October 1917, afslag beide dagen 's avonds 6.30 uur te Dirksland, ter herberg van C. de Bruin, van2.68.53 Heet. (5 Gem. 254 R. V. Maat) Bouwland en wate ring te Dirksland schietend van den Doorn- boschweg tot den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C nos. 233 en 525 tot en met 529 in perceelen en in combinatiën; eneeneland- bouwstelling bestaande uit huis, schuur en wagenhuis erf en grond (erfpacht) te Dirks land aan het Poldersweegje ten verzoeke an de echtelieden Chr. Wilkes en Dina Dubbeld. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag den 19en October 1917 des avond ten 7 uur in het hotel Hobbel te Oolt gensplaat, publiek verkoopen van knotwilgen en canadaboomen, staande in de ambachts heerlijkheid St. Adolphsland onder Ooltgens plaat en den Bommel. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. De gehouden collecte in de Ned. Herv. kerk Zondagmorgen ten bate van de Evangelisatie te Ooltgensplaat (Lang straat) heeft ruim f 21 opgebracht. DIRKSLAND. Ds. A. Verhage van Leiden heeft het beroep naar de Geref. Gemeente alhier, aangenomen. OUDDORP. Het herhalingsonderwijs op de Chr. School begint de volgende week, zoo er petroleum is. Jongens, die daaraan wenschen deel te nemen en de schooljaren achter den rug hebben, kunnen zich daarvoor bij het hoofd der school aanmelden. VIERPOLDERS. Zondag a.s. zal er 's mor gens geen dienst in de Evangelisatie zijn wegens 't optreden van Ds. Bremer v. Brielie in de Ned. Herv. Kerk alhier. 't Plan bestaat geen predikanten 's na middags in de vacature meer op te laten treden, daar er geen meuschen komen en ds. Poldervaart Zondag weer onverrichter zake huiswaarts kon keeren. NED. HERV. KERK. Viertal: Te Groningen, Joh. Langman te Harlingen, L. C. W. Ekering te Noordwijk aan Zee, L. J. van Leeuwen te Lisse en A. Graves v. Willenswaard te Nieuwolda, y

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2