PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD. V1SS0HERIJ. VERKDOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL MARI D Hl De broodkaart van de £?gte week loopt van Donderdag 13 September tot en met Zondag 23 Sep tember as. Om Ou Huw On aan Bran recti< Heer voor den In word een midt Bri van Nauwelijks tijd hebbende daarover eenig licht te verzamelen, kwam de belangrijke tijding dat Rusland de Republiek heeft uit geroepen. Het is de vrucht van de jongste sensatio- neeie gebeurtenissen, die zich daar hebben afgespeeld, de vrucht van de overwinnirfg door Kerenski op den „reactionnairen" Kor- niloff behaald. Zonder het tusschen-bedrijf, door Korniioff gespeeld, had Kerenski er waar schijnlijk niet toe over kunnen gaan om eigen machtig den stap te doen, die de beslissing over Rusland's lot brengt, zonder dat zij, die krachtens democratische opvattingen en vast gestelde bepalingen geroepen waren om die beslissing te brengen, zelfs bijeen zijn ge weest. Aan het hoofd van de nieuwe replubliek komt een voorloopige regeering te staan van vijf ministers, die zich vooral, naar het in een proclamatie heet, zullen bezig houden met het herstel van de orde in den staat en van de strijdvaardigheid der legers. Ongetwijfeld een zware taak, daar erkend wordt, dat de wanorde in de gelederen en het land zelve groot is. In de nieuwe republiek zal het waarschijn lijk vooreerst weinig „democratisch" en „repu- blikeinsch" toegaan. Kerenski, die nu vaster dan te voren op het zadel zit, zal de teugels van het bewind nog sterker aantrekken en naar zijn wil het losgebroken Russische ros bedwingen. Voor de reorganisatie van het leger en de krachtige voortzetting van den oorlog is een militaire commissie benoemd, waarin de be kende generaals Alexieff, Roesky en Drago- miroff zitting hebben. Zij zullen de wanorde lijke erfenis door Korniioff achtergelaten, te regelen en te ordenen hebben. Dat intusschen de strijdvaardigheid van de Russische legers door de jongste gebeurte nissen niet geheel geschokt is, blijkt uit het feit, dat de Russische troepen in de streek ten N. O. van Riga in de laatste dagen de Duitschers, die daar krachtig vooruit waren gerukt, over eenigen afstand hebben weten terug te dringen. Volgens de Russische legerberichten hebben de Russen enkele dorpen, o.a. Neu Raipen en Siddegal aan de Duitschers weer ontnomen. Meer en meer blijkt dan ook, dat van een grooten opmarsch der Duitschers in de rich ting van Petrogrado of in de richting van de gioote spoorwegverbindingen achter het Russische front, gelijk indertijd ook veron dersteld werd, geen sprake schijnt te wezen, maar dat het oprukken van de Duitschers, na de bezetting van Riga, slechts ten doel had om zooveel mogelijk vooruitgeschoven verdedigende stellingen in te nemen. Van de overige oorlogsterreinen geen nieuws van beteekenls. De Italianen maken melding van een vordering op het Bain Sizza-plateau, Noordelijk van Görz, de Oostenrijkers melden echter hun stellingen daar behouden te hebben. SOMMELSDIJK. Nogmaals geeft niets aan bedelaarsI Zaterdagavond omstreeks negen uur werd de hulp van de Rijkspolitie inge roepen, ten einde twee dronken landloopers die aan den Oudelandschendijk bij Stad aan 't Haringvliet lagen, en die daar de voorbij gangers tot last waren op te ruimen. De een Leendert Leendertse geheeten, werd met zijn dronken lichaam op een wagen gelegd en alzoo naar de arrestantenplaats te Middelharnis vervoerd, alwaar hij den nacht heeft doorgebracht. De andere was nog zoo gauw ter been, dat hij zich een weg in het duister heeft weten te maken. Wanneer zal er eens een eind gemaakt worden aan het koopen bij die bedelaars? Gij ziet aan het bovenstaande wéér dat het alles is voor den drank. Helpt daarom allen mee. Stuurt weg eiken landlooper die aan uw deur komt. We zullen er allen wel bij varen. Ook de inwoners van Middelharnis worden gewaarschuwd. Pas hebben we weer gezien dat een zevental woonwagens den omtrek van dat dorp versierden. „Zou ook hier geen opruiming noodzakelijk zijn?" Tegen G. v. Gr., (van Middelharnis) en A. v. d. V., (van hier) is proces-verbaal op gemaakt wegens diefstal van juinzaadbollen. MIDDELHARNIS. Terwijl de dochter van den heer A. A. Buth Vrijdag eenig huiswerk verrichte, had zij 't ongeluk te vallen met het gevolg dat zij haar pols brak. Door de mist misleid, voer de stoom boot Maasnyph I van den Bommel op Rot terdam, Zaterdagmorgen op den Oostelijken havendam. 's Middags met hoog water kwam hij weder vlot. C. Groen ingeschreven voor de lichting 1918 is bij besluit van Ged. Staten voor goed van den militairen dienst vrijgesteld. Zaterdagavond is een rondreizend koop man door de politie wegens dronkenschap in het arrestantenlokaal opgeborgen. Hedenmorgen heeft zich alhier een geval van nekkramp met doodelijken afloop voor gedaan bij een 16-jarig meisje. STAD AAN 'T HARINGVLIET. M. had al hier het ongeluk doordat hij uitgleed in den sloot te vallen, door spoedig toegeschoten hulp wist men hem op het droge te brengen zoodat hij er met den schrik en een nat pak af kwam. Onze vroegere dorpsgenoot G. W. H Esselink is benoemd tot gemeente-secretaris te Adorp (Gr.) De beestenkoopman K. had alhier een schadepostje doordat een kalf uit de wagen sprong, en een zijner pooten brak zoodat het afgemaakt moest worden. Alhier is 50000 K.G. hout gearriveerd, dat tegen f 2.60 de 100 K.G. gretig van de hand is gegaan. DEN BOMMEL. Wegens benoeming inge^ lijke functie te Dirksland, Melissant en Her- kingen tegen 1 October hoopt onze Burge meester in 't laatst der volgende week in eene te houden raadsvergadering het waar nemend Burgemeesterschap over te dragen aan den heer J. C. Borgdorff, die dan voor de 4e keer in zeer korten tijd dat ambt zal waarnemen, en dat reeds op hoogen leeftijd in deze drukke tijden. Aangezien het door den raad te geven ont slag als Secretaris door de Koningin eerst moet worden goedgekeurd zal de Burgemees ter allicht nog eenige weken als Secretaris in dienst blijven. De nu nieuwbenoemde Burgemeester van Dirksland c. a. is eerst korten tijd werkzaam geweest ter Secretarie te Pernis, Schicbrock en Zuid-Beijerland, daarra 1 Augustns 1905-10 October 1912 hoofdambtenaar ter Secretarie enz. te Loosduinen, vervolgens tot 15 Jui i 19 i 3 Secretaris van Barendrecht en van dien datum tot 1 October 1917 Burgemeester en Secretaris van Den Bommel. Behalve van administratieve kennis geven de zeer vele alhier tot stand gekomen verbeteringen aan gebouwen, wegen en werken blijk van zeer actief optreden. Deze week is op Bon, no. 10 verkrijg baar bij de winkeliers een '/j ons ve* (nor- maal bak-en braadvet). Zij die hun brandstoffen nog niet bij den branstoffenhandelaar L. Raap hebben afgehaald wordt herinnert dat de daarvoor verstrekte bons a.s. Zaterdag 22 September vervallen, zonder terugbetaling. NIEUWE TONGE. Door den Gem. veld wachter A. K. Niekerk is tegen G. K. alhier proces verbaal opgemaakt wegens zijr.e koeien te laten grazen op verboden weiland. Tegen d. B. van Dirksland is door de Gem veldwachter A. K. Niekerk proces-verbaal op gemaakt wegens dronkenschap. Een openbare raadsvergadnring is be legd van den Raad dezer gemeente op Don derdag 20 September a.s. des v. m. te 9 ure. DIRKSLAND. Op Vrijdag 21 Sept. a.s. des n.m. van 2-4 uur bestaat er gelegenheid om op het Gemeentehuis verandering van brood kaarten op te geven. Vrijdagavond 6 ure wordt de straat- mest op de mestvaalt publiek verkocht. Zondagmiddag werd aan den Boezem- weg de hond van den landbouwer Geluk door den tram overreden. Het dier was zoodanig verminkt dat het afgemaakt moest worden. Donderdag n.m. half twee zal aan den den Julianaweg keuring plaats hebben van Sanegeiten. Duur spek. Den broodbakker van Es verkocht dezer dagen een varken a 60 cent per pond. STELLENDAM. Met ingang van heden zijn de prijzen der garnalen weder verlaagd en wel van 15 op 12 cents per K.G. Door P. v. Es Lz. schipper op den blazer S.L. 4 zijn op de Ribberplaat (Hinder) gevonden en alhier aangebracht bij den standvonder 6 kisten, elk inhoudende 12 bussen met 12 patronen. De kisten zijn gemerkt: 144 Bursters No 27 Phos Grenade M K 1. B en Co 1917 Gross Wt. Detonators. Handel carefally. Op één der zijvlakken staat WP 2, De zomertijd een dag te vro g vertrok ken! Alhier werd de torenklok reeds Zater dagavond één uur achteruitgezet. Hierdoor werden natuurlijk Zondag de kerkdiensten enz. leelijk in de war gestuurd. Waarom de tijd zoo vroeg verzet werd is ons onbekend. GOEDEREEDE. Door het uitpikken van de burry, liep de karos van P. v. d. H. in de sloot, ook v. d. H. zijn vader die mede op 't voertuig zat, kwam in de sloot terecht en brak een been. Toen vrouw R. op een trap stond, gleed die uit. De vrouw brak twee ribben terwijl er 5 zijn gekneusd. De 20-jarige J. Grinwis zou Zaterdag avond voor de aardigheid eens een percason inde hand af laten gaan, doch dit bekwam hem slecht, want bij de ontploffing werd zijn duim en wijsvinger zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Toen de Noordzeevisscher J. 't M. Za terdag van zijn bedrijf terugkeerende tehuis kwam, zag hij dadelijk dat er was ingebro ken. Toen hij zijn geldlade na zag kwam hij tot de ontdekking dat de inbreker(s) niet minder dan f 700 had medegenomen. De vorige week werd elk gezin met 220 korte turven verblijd, de prijs was f 2.60. De eerste suikerbieten zullen moeten worden geleverd aan de fabriek 5 Oct. c.k. Bij 't uitoefenen van zijn bedrijf, ver loor C. Lokker zijn geheele vischtuig. Een waarde van f 600 f 700. Onze vroegere dorpsgenoot den heer T. Lodder Jbz. is benoemd tot Burgemeester van Kesteren. OUDDORP. Ons postkantoor is in het vervolg geopend des Zondags van 8'/2 tot 9l/i des voormiddags, en op de werkdagen van 8'/i tot 10, van li1/* tot 1, en van 5*/4 tot 8. Werden we verleden week verblijd met de aankomst van harde turf, waardoor ieder huisgezin 250 stuks kon koopen, thans kun nen we melden, dat er nog twee turfschepen naar hier onderweg zijn. Het eerste wordt reeds deze week verwacht. Nadere bekend making zal wel volgen. BRIELLE. Woensdagavond 19de dezer des avonds ten 6 uur hoopt 't Vrouwenkoor, Looft den Heer, directeur de heerj.de Klerk in de groote kerk alhier eenige liederen ten gehooren te geven. Onder de liederen zijn ook die waarmede de vereeniglng op 't con cours te Zwartewaal de 1ste prijs behaalde. De opbrengst strekt ten bate der kerkvoogdij. De keuring van de landstormplichtigen der jaarklasse 1900 en 1901 zal alhier ge houden worden op 11 October a.s. TINTE. De heer W. B. reed j.i. Zondag morgen per fiets naar de Geref. Kerk alhier teneinde aldaar als naar gewoonte de gods- diestoefening bij te wonen. Voor het huis van zekeren W. S. Jbz. aangekomen kwam iemand plotseling op hem toe. Deze gaf een trap tegen de fiets en duwde den heer W. B. daarna in de sloot. Dit muisje zal wel een staartje hebben, daar van een en ander aan gifte is gedaan bij de politie. Wij vernemen dat het met den oogst van bruine boonen in deze streken dit jaar uitstekend gaat. Ze zijn van flinke qualiteit, Men kan met de aardappelsoort „roode star" tegenwoordig nog al eens op minder plezierige manier in botsing komen met de politie. Zoo reed eenige dagen geleden de landbouwer A. M. naar Den Briel met een vracht aardappelen. De politie hield den wa gen aan stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking dat het een lading „roode star" was. De aardappelen werden nu in be slag genomen en moesten naar de bewaar plaatsen van het politiebureau gereden worden. Door den desbetreffenden gemeente ambtenaar werd in de scholen der gemeente Rockanje, dus ook alhier, een onderzoek in gesteld naar de ruimte van de schoolberg- plaatsen voor brandstoffen, daar binnenkort cokes van de gasfabriek zal beschikbaar wor den gesteld zooals de ambtenaar verklaarde. De vorige week werd door het bestuur van de varkensverzekeringsvereeniging be sloten met het oog op den minder gunstigen toestand der kas een buitengewone contribu tie (omslag) van de leden te treffen. NIEUWESLUIS. De feestvreugde op Zon dag 9 Sept. j.l. alhier is voor sommigen nogal schadelijk geweest. In de eerste plaats de schade der ziel, die is onberekenbaar. Dan de ledige portemonnaiés. De winke liers en de armbesturen zullen dat weldra vermoedelijk wel ondervinden. En dan wat er gestolen en verloren is. Van M. L. werden aardappelen gestolen, die door onzen wakkeren Rijksveldwachter A. Roodnat, in een woon wagen werden teruggevonden, tegen welks eigenaar procesverbaal werd opgemaakt. Van wed. v. d. P. werden naar wij ver namen, eieren en kool gestolen. Ook werd een rijtuiglantaarn ontvreemd, een fietslan taarn meegenomen, en naar wij verna men, fietsbanden stuk gesneden. Van eene dame werd een horlogeketting afgeknipt. Het horloge konden ze echter niet bemach tigen. Een gouden broche werd; zooals men vertelt, ontvreemd, ook werd een gouden broche verloren. Óch, „die kermisreizigers moeten toch ook leven", zegt men dan om hun bedrijf te verdedigen. Of de bestolenen echter de terugkomst van dat volkje wenschen zullen Naar wij ver namen heeft de feestcommissie zich voor 10 jaar geconstitueerd, en zal het volgend jaar Koninginnedag nog luisterrijker? gevierd worden. Met Jacobus 4 15 houdt men geen rekening. NIEUW HELVOET. Aan D. Nicolai, ge pensioneerd korporaal-stoker alhier is een pensioen verleend van f 521. SPIJKENISSE. Bij de landbouwer J. v. Strien op de Weiplaat zijn van Vrijdag op Zaterdag aardappelen gestolen. Daders onbekend. Door 't gemeentebestuur is aangekocht een 12-tal vaten rundvet, samen 1200 K.G. teneinde tegemoet te komen aan de schaarschte die in dit artikel heerscht, wijl de distributie van het bak- en braadvet niet voldoende in de behoefte kan voorzien. De wijze waarop het den gemeenteleden zal worden verstrekt is nog niet vastgesteld. Donderdag a.s. v.m. 11 uur zal ten huize van den oud-Burgemeester wegens verhui zing een aantal meubilaire goederen met al den aankleve van die in 't publiek worden verkocht. Door bakkers en winkeliers zal eene poging worden aangewend om den gemeente raad te verzoeken over te gaan tot verplichte winkelsluiting om 8 uur en 's Zaterdags om 10 uur. Het salaris van den nachtwaker is met f 100 verhoogd. IDoor den melkveehouder W. Nugteren is in eene weide achter zijne woning een belangrijke hoeveelheid turf ontdekt, welke van goede kwaliteit is en door de burgers met graagte woidt gekocht. Bij de Gebr. Vos op de Welplaat delft men aardappelen waarin hoegenaamd geen kwaad voorkomt, als vrucht van herhaaldelijk sproeien en afmaaien. VIERPOLDERS.* Naar wij vernemen zal Vrijdag 21 Sept. een koe worden uitgehalt ten huize van Nelis Hokke, van 9 uur kan 't vleesch worden afgehaald en weer worden besteld voor de volgende week. De Runderen worden aanhekocht door den veehandelaar L. Poldervaart. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffende de zituren van den Kassier der Boerenleen bank alhier, welke zijn verzet met 't oog op olie en kolenschaarste. VERSLAG van het verhandelde in den gemeenteraad te MIDDELHARNIS, ge houden op Vrijdag 14 September 1917 des namiddags 2 uur. Aanwezig de heeren J. C. Born, C. Kolff, J. Vroegindeweij, S. Zeedijk, C. Alblas, C. C. Bruggeman en J. van der Slik. De Voorzitter opent de vergadering. Brengt een woord van dank uit aan diegenen door welks toedoen de raadszaal thans zoo sier lijk in orde is gebracht. Daarna verzocht de Voorzitter den Secre taris de notulen voor te lezen, waarna deze worden goedgekeurd. Aan de orde isingekomen stukken. In de eerste plaats een schrijven van de heeren P. C. Appel en D. J. Joppe, inhoudende dat genoemde heeren, van den raad, gaarne na dere inlichtingen vernamen, welke de condi ties zijn, en hoe of er gebouwd mag worden op de gemeentelijken grond, gelegen aan de Langeweg tusschen Hersman en het Molen pad. Nadat door den Secretaris op verzoek van den Voorzitter het ontwerp is voorge lezen, stelt de Voorzitter den raad voor om die grond voor 8 centen de M2 in erfpacht af te staan en er tevens de condities aan te verbinden dat er niet meer verpacht wordt als uitsluitend door den aanvrager noodig is om te bouwen, opdat speculatie daarmede uitgesloten blijft. De heer Alblas vraagt of de diepte van weerszijden van den weg eender is, waarop de Voorzitter mededeeld dat dit aan den eenen kant 20 M. en aan den anderen kant 40 M. is, hetwelk de Voorzitter met eene kaart waarop het terrein is uitgeteekend dui delijk maakt aan de leden. Dit wordt goed gekeurd. De heer Zeedijk maakt de opmerking, dat de toestand van de Langeweg aan de kant van Middelharnis mettertijd wel verbeterd zal moeten worden daar het anders met 't najaar en de winter weer een heele modder poel zal worden, want aan de andere kant waar nu een trottoir is aangebracht is het nu heel netjes. De Voorzitter deelt hieromtrent mede, dat Sommelsdijk wel de weg heeft overgenomen waarbij was bepaald dat deze gemeente jaar lijksch f 180 zou bijdragen doch, dat hierbij niet was inbegrepen de sloot, ben ik het met den heer Zeedijk eens, dat daar in de toe komst verbetering aangebracht zal moeten worden. Verder is ingekomen een schrijven van de karreman J. Verweij, inhoudende een verzoek (wegens de dure tijden) om verhooging van toeiagc. De Voorzitter stelt voor dit aan te houden tot een volgende vergadering opdat dit eerst nog nader door B. en W. kan wor den onderzocht. Wordt goedgekeurd. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een verzoek tot vervroegde win kelsluiting welk ondersteund is door vele handteekeningen van winkeliers. De Voor zitter stelt voor ook dit aan te houden tot een volgende vergadering. Om in dien tus- schentijd zoo mogelijk gelijke maatregelen met Sommelsdijk tot stand te brengen, opdat het dan voor beide gemeenten de sluiting van winkels gelijk gesteld wordt. Wordt goedgevonden. Hierna gaat de openbare vergadering over in geheime zitting tot behandeling van den Hoofdelijken Omslag. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noordzeevisschers tot f 300 per vaartuig besomd. Op Woensdag 19September 1917 veilingjen Op Woensdag 26 September 1917, afslag; beide dagen 's nam. 4 uur te Sommelsdijk, in het Hotel Spee, van: 1.50.20 Heet. (3 G. 212 R. S. Maat) vroon Bouwland te Som melsdijk, in den polder het Oudeland, aan den Molenweg, in 2 perceeien en in com binatie en 2.53.10 Heet. 6 G. 74 R.S.Maat) kostbaar Bouwland, te Sommelsdijk in den polder het Oudeland, nabij den Proostweg, in 3 perceeien en in combinatie. Alles ver huurd aan Joh. van den Nieuwendijk Jz. te Sommelsdijk tot blootschoof 1920. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 19 September 1917, te Nieuwe Tonge, ter herberge van J. van Paasschen veiling; en Op Woensdag 26 September 1917 te Nieuwe Tonge, ter herberge van T. Holleman afslag, belde dagen 's avonds 6 uur van: 1.51.80 Heet. (3 G. 92 R. V. maat) kostbaar bouw land te Nieuwe Tonge, in den polder Dui- venwaard, aan den Groenen Weg, in 2 per ceeien en in combinatie, Verhuurd aan K. van der Ham te Nieuwe Tonge tot blootschoof 1920, en 3.81.80 Heet. (8 G. 94 R. V. maat) Vroon bouwland te Nieuwe Tonge, in den polder Duivenwaard nabij den Groenen weg, in 4 perceeien en in combinatie, Verhuurd aan Gebr. Sulkes te Nieuwe Tonge tot blootschoof 1920. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 September 1917 des voormiddags 10 uur, zal ten verzoeke van den heer H. de Lint te Spijkenisse aan de Voorstraat, publiek worden verkocht eene partij meubilaire en huishoudelijke goederen. Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag den 21 September 1917 's avonds 6'/i uur (nieuwe tijd) te Melissant ter her berge van A. Both, afslag, van twee arbei ders woningen met erf en grond, te Melis sant, (vroeger Roxenisse) aan den Bouwdijk. Mondeling bij de week verhuurd tot 11 November 1917 beide voor f 1,10 per week aan A. Doornhein en M. Visbeen, ten ver zoeke van den heer A. Koole. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 September 1917 voorm. 10 uur (wettelijke tijd) in het hotel Hobbel te Ooltgensplaat, veiling en Op Donderdag 27 September 1917 voorm. 10 uur (wettelijke tijd) in het hotel Moelker te Ooltgensplaat, afslag van diverse percee ien boschhakhout, weiland en tuinen in de polders Oudeland, Rietveld en Weipolder te Ooltgensplaat in diverse perceeien en com binatiën. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag20 September 1917 veiling;en Op Donderdag 27 September 1917 afslag; beide dagen 's avonds 6 uur te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel van: 1.96.70 Heet. (4 gcm. 85 R.V.M.) kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Smallen Blokweg, nabij den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C no. 107, in 2 perceeien en in combinatie. Verhuurd aan den heer D. den Hollander te Dirksland tot blootschoof 1928. 3.37 50 Heet. (7 Gem. 105 R.V.M.) vroon Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Hoekwaterweg kad. Sectie A no. 238, in 3 perceeien en in combinatie. Verhuurd aan den heer G. Nagtegaal te Dirksland tot blootschoof 1926. 1.81.50 Heet. (3 Gem. 286 R.V.M.) kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den tweeden Stoofweg, kad. Sectie A no. 275 in 2 perceeien en in combinatie. Verhuurd aan den heer W. Stolk te Dirks land tot blootschoof 1926. Notaris VAN DER SLUIJS. Dinsdag 25 Sept. 1917 's nam. 4 uur aan den Oudenlandschendijk te Oude Tonge, na bij de woning van den heer J. Slinger, ver koop van 140 kopboomen, ten verzoeke van den heer G. Zaaijer. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 29 September bij Inzet, en Op Zaterdag 6 October bij Afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Loge ment van Akershoek van 1.06.56 H.A. of 2 Genieten 96 R.V.M. Bouwland in den Grooten Zuiderpolder, kad. Sectie B nos. 380 en 385, verhuurd tot 15 November 1922 a f114 per jaar aan C. Tan is K.Pzn., ten verzoeke van de erfgenamen van Mejuffrouw Maatje Emans. Notaris VAN DEN BERG. In de tweede helft der maand Sept. 1917 publieke verkoop van diverse perceeien en massa's van de hofstede met kostbaar Bouw en Weiland, groot 30,40,00 H.A. gelegen in den Bommelschen Polder onder Den Bom mel, te aanvaarden blootschoof dezes jaars, ten verzoeke van den eigenaar den heer I. J. Bom te Den Bommel. Notaris AKKERMANS. dat het militairisme van Engeland dat van Duitschland spoedig zou overvleugelen. Ieder luisterde aandachtig, toen deze man sprak. „Maar weet u dan ook," zoo vroeg de pro-Duitscher, „wie de meeste onderzeeboo ten heeft?" „Ta," antwoordde de Ententeman, „tja, ziet u, dat is ook het eenige, waarin de Duit schers ons de baas zijn, maar „U vergist zich", sprak de ander, „Enge land heeft de meeste onderzeebooten." Eerst algemeene verbazing, daarna een tevreden glimlach van den Entente-man. „Want ziet u." voegde de pro-Duitscher er aan toe, „de meeste der Engelsche schepen liggen op den bodem der zee." Algemeen gelach en de Entente-man stapte bij de volgende halte uit. Opsporing verzocht. Op 8 September zijn te Zwolle ontvreemd 2 bankbijetten, respec tievelijk van f 25 en f 10. Van deze diefstal wordt verdacht een on bekend persoon zich noemende Friedrich Kuhlman, Duitsch deserteur, pl.m. 29 jaar, zwervende, lang pl.m'1,70 M.,blond golvend haar met scheiding, blonde knevel, gezond uiterlijk, gekleed in grijs colbertcostuum, grijze hoed met zwarte band, zwarte schoenen, die geel geweest zijn heeft een litteeken op den rechterbenedenarm, lang 3 a 4 c.M., waar door de arm eenigszins verstijfd is, geeft voor aan het rechteroog blind te zijn, heeft een verwonding aan den rechterenkel en trekt bij het spreken eenigszins den mond op. De commissaris van politie te Zwolle ver zoekt in beslagname als mede aanhouding en voorgeleiding. Carl. Heinlein, oud 19 jaar, niet groot, flink gezet, glad aangezicht en gezond uiterlijk Duitsch deserteur, verblijf gehouden hebben de Jonkerstraat 59, te Amsterdam, wordt verdacht van diefstal van een beigekieurige waterproof overjas, een gouden dameshals- kettiug, een ronde gouden broche en een doublé damesring metcamèe. De Commissaris van Oolitie in de 3de sectie te Amsterdam verzoekt zijn opsporing en aanhouding. Onvoorzichtig. In de Willemsluizen aan den overkant van het IJ had Donderdag avond een ongeval plaats, wat ernstige ge volgen had kunnen hebben. Om te schutten, was met eenige andere schepen en een sleep boot, ook een klein schuitje aanwezig en had plaats geuomen juist tegen de sluisdeur. Nog vóór de benedendeuren waren geslo ten zette een ongeveer 13-jarige knaap de riquette der sluizen open. Met groote kracht bulderde het water naar binnen, waardoor bedoeld schuitje naar beneden werd getrok ken en na onder alle daar liggende schepen te zijn doorgegaan, achter in de sluizen weer boven kwam. De beide inzittenden K. B. t M C. H. kwamen met een nat pak en den schrik vrij, doordat ze zich nog juist bijtijds aan een schip hebben kunnen vastklampen. Slachtoffer van zijn gierigheid. Een rente nier, zekere S., te Huizen, die wordt geacht te beschikken over 5 ton nam uit loutere gierigheid, omdat de fietsbanden hem te duur waren een fiets wegen gebruikte daarvan de banden. De politie snapte hem echter, zoo dat zijn daad hem nog duur te staan komtl 't Is haast ongelooflijk. De meeste onderzeebooten. Op de tram van Den Haag naar Scheve- ningen stonden een pro- en een anti-Duit- scher. De Entente-man gaf hoog op van de sterkte der geallieerde legers en betoogdet SOMMELSDIJK. Overleden: G. v. d. Tak, 24j.r(vanPapen- drecht). BRIELLE. OndertrouwdW. F. Hermans en M. A. Klok. HELLEVOETSLUIS. BevallenS. A. Maliepaard de Heer, zA. ri. Walrave-Struijk, zB. Koekendorp-Mol, d Ondertrouwd W. Weggelaar. jm. 27 jaa. W en J. Hopman, jd. 26 jaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door den Heer C. J. Mol, onderwijzer aan de O. L. School alhier is ontslag ais zoodanig aange vraagd, wijl hij is bestemd ter opleiding voor de hoofdakte voor onze koloniën. DEN BOMMEL. Door het hoofd der 2e O. L. School in de Zuidzijde is tegen 1 Januari 1918, ontslag gevraagd. DIRKSLAND. Verleden week Ma^Jag slaagde in den Haag voor het examen Pos terijen en Telegrafie, propramma A (Fransch, Duitsch en Engelsch, en aardrijkskunde) de Heer S. M. v. d. Vlugt, ambtenaar ten post kantore alhier. Tot Gemachtigden in de Herv. Kerk zijn herkozen de Heeren G. Bosschleter, L. Struis, M. C. van Eek en A. van Oversteeg, terwijl nog benoemd is Jb. Both. OUDD0RP. Als onderwijzei aan de Chr. School is benoemd de heer J. Dei, thans vo lontair aan de Chr. School te Hoek bij Ter- neuzen. BRIELLE. De benoeming van dhr. A. G. van Kranendonk alhier tot leeraar aan Rijks H. B. S. te. Middelharnis is ingetrokken daar entegen is in die plaats benoemd de heer L. E. de Vries te Rockanje. De gewone jaarlijksche verkiezing van gemachtigden in 't kiescollege alhier zal plaats hebben op Donderdag 19 October a.s. Geen personen zullen voor de verkiezing in aanmerking komen dan zij, wier namen ge plaatst zijn op eene lijst, welke Donderdag 4 Oct. tusschen 11 en 2 uur bij den Voorz. van den Kerkeraad Ds. Bremer moet inge diend worden aan de beurt van aftreden zijn de hh. M. C. Blind, L, P. v. d. Blink. P. Boogerds, C. P. van Dis, J. C. Kruijn, Joh. Moerman, J. W. Prins, K. Stolk, verder moet voorzien worden in de vac. A. Mol (aftr. 1918) en U. Hamburg (aftr. 1919.) NIEUWESLUIS. Zondagmorgen 16 dezer, trad zendeling C. J. Hoekendijk, hier op in 't Evangelisatielokaaitje der Confers. Vereen. Z. Eerw. sprak een aangrijpend woord, naar aanleiding van 1 Kon. 8:12„De Heere heeft gezegd dat Hij in donkerheid zoude wonen". Wat zendeling H. van zijnen arbeid op West- Java mededeelde, bewees genoegzaam de waarheid van genoemd tekstwoord. Bittere teleurstellingen heeft hij op zijn arbeidsveld ondervonden. Moedeloos zat hij soms neder, uitroepend, in worsteling des gebeds: „O God, als ik dan niet de rechte man hier ben, en als mijn weg niet recht is in Uweoogen wijs mij dan toch een anderen weg door Prijzen Voor s Eieren Kipper Eendei reg. KI Ganzei van e.

Maas- en Scheldebode | 1917 | | pagina 2